Aplankius Malatiją

 

    2009 m. kovo 23-28 dienomis Malatijoje (Turkija) vyko Comenius projekto “Šalys ir kultūros mene“ partnerių susitikimas. Šiame susitikime kaip ir visada dalyvavo partneriai iš Latvijos, Prancūzijos, Lietuvos ir Turkijos. Tai buvo ketvirtasis iš penkių projekto susitikimų. Į šį susitikimą iš Stakliškių vidurinės mokyklos vyko penki mokytojai – P. Veteris, O. Andrulevičienė, L. Andriukevičienė, S. Labutienė ir G. Juodsnukytė.

 

 

    Šio susitikimo metu visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šiuo kraštu, jo gamta, tradicijomis, patiekalais. Tai buvo labai įdomi, nes mokytojai turėjo galimybę stebėti turkų mokytojų vedamas pamokas, drąsesni galėjo pabandyti patys vesti pamoką. Taip pat galėjo išbandyti savo jėgas ir dailėje – piešdami specialia technika ant vandens. Taip pat dailės mokytoja L. Andriukevičienė turėjo galimybę apžiūrėti turkų mokinių per pamokas atliktus darbus.

 

Piešimas ant vandens

 

 

    Mokyklos direktorius Vahap Guller ir jo mokyklos mokytojai suteikė visiems partneriams puikią galimybę susipažinti su krašto istorija. Dalyviams buvo parodytas Malatijos senasis muziejus, kuriame eksponuojami daiktai, kuriais žmonės naudojosi prieš daug šimtmečių. Taip aplankėme ir senąją Malatiją kur turėjome galimybę pasigrožėti kraštovaizdžiu ir aplankyti vieną iš seniausių miestų.

 

Malatijos mokyklos direktorius

 

Senajame muziejuje

 

 

Senovės indai

 

Kauliniai karoliai

 

    Tačiau bene didžiausią įspūdį visiems paliko susitikimai mokykloje, kurių metu buvo pristatomos per tam tikrą laikotarpį atliktos veiklos bei tariamasi dėl paskutinio susitikimo, bet ir kultūrinė programa. Šios programos metu grojo turkų liaudies muzika, skambėjo dainos, visi galėjo išmokti turkiško liaudies šokio. Taip pat mokiniai parengė labai gražią programą, kurios metu buvo pristatoma Turkija, tai yra visi jos regionai, kiekvienas regionas buvo pristatomas kaip ypatingas. Regionų išskirtinumą buvo galima pastebėti per tautinius drabužius, muziką ar kitas tradicijas, kurias visiems perteikdavo mokiniai. Taip pat mokiniai pristatė mini spektaklį „Turkiškos vestuvės“.  Susirinkusiems svečiams taip pat deklamavo eiles turkiškai, dainavo dainas na ir žinoma visus vaišino jų krašto vaišėmis, tai yra džiovintais abrikosais.

 

Turkų mokiniai

 

Vaikų darželyje

 

Liaudies ansamblis

 

Šokėjai su tautiniais rūbais

 

Tautinis kostiumas

 

Turkiškos vestuvės

 

Visi partneriai

 

     O kaip yra paruošiame abrikosai teko susipažinti abrikosų fabrike į kurį ir buvo surengta ekskursija. Šios ekskursijos metu pamatėme kokį ilgą kelią nueina abrikosas kol jis yra paruošiamas pardavimui.

 

Abrikosų fabrike

 

Džiovinti abrikosai

 

Džiovinti-smulkinti abrikosai

 

    Be abrikosų fabriko mes pamatėme ir duonos kepyklėlę, kurių yra daug visoje Malatijoje. Teko ragauti įvairios turkiškos duonos, tai yra lavašo. Tačiau tai ne vienintelis turkiškas maistas, kurį teko ragauti visiems. Viso vizito metu turkai vaišino turkiška arbata bei kava, taip pat jogurto gėrimu – airan. Maisto skonis įsiminė ilgam, kadangi ten maistas yra kitoks nei Lietuvoje. Turkai mėgsta skanų ir su daug prieskonių maistą, dėl to jų maistas yra aštrus, tačiau saldumynai – saldūs.

Lavašas

 

Duonos kepyklėlėje

 

    Visi buvo sužavėti šios krašto gamtos ir kraštovaizdžio, kadangi visur aplink kalnai, viršukalnės dar snieguotos, tačiau gėlės bei abrikosmedžiai jau žydi. Palikę Lietuvoje žiemą mūsų mokytojai papuolė į pavasarį. Tačiau nuvykę į Turkiją jautėmės kaip namuose, nes mus supo jau labai gerai pažįstami žmonės. Kurių dėka mes jautėmės puikiai.

 

Kalnai

 

Mečetė

 

Senojoje Malatijoje

 

Arbatinėje

 

Vandens rezervuare

 

Žirgyne

 

 

 

    Norime ten sugrįžti dar kartą....

 

 

 

    Nuorodos:

 

    Prancūzų nuotraukos iš vizito Ogre

http://picasaweb.google.fr/maxine.colas/LATVIA_fichiers?authkey=Gv1sRgCIqOs9Oiv7_xFg&feat=email#

 

    Prancūzų nuotraukos iš vizito Malatijoje

http://picasaweb.google.fr/maxine.colas/MALATYAmars2009?authkey=Gv1sRgCL3L3aj13_WZYg&feat=email#

 

 

<< į pradžią     < į naujienas      <į Comenius