ERASMUS+ PROJEKTAS

 

Erasmus+ dienoraštis Nr. 1

 

Erasmus+ dienoraštis Nr. 2

  Erasmus+ dienoraštis Nr. 3
  Erasmus+ dienoraštis Nr. 4
   
 
 

2018-06-22 Birželio 22 d. projekto koordinatorė J. Ručienė pristatė partnerystės veiklas ir rezultatus Stakliškių gimnazijos Mokytojų tarybos posėdyje, o birželio  26 d. projekto veiklos ir rezultatai buvo pristatyti Alytaus profesinio rengimo centro „Pasidalijimas  gerąja patirtimi“ konferencijoje (http://www.aprc.lt/node/3853).

    Erasmus+ KA2 projekto „Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas“ veikloms einant į pabaigą, vyksta jo rezultatų viešinimas. Rezultatams viešinti sudaryta  bendradarbiavimo sutartis su Prienų švietimo pagalbos tarnyba, kuri  įsipareigojo skleisti projekto veiklas ir rezultatus, patalpindama juos savo svetainėje, išplatindama projekto rezultatus respublikos švietimo centruose ir švietimo pagalbos tarnybose bei viešindama projekto veikloms ir rezultatams skirtą brošiūrėlę. Bendradarbiavimo sutartis sudaryta ir su Prienų rajono VVG. Ši asociacija paviešins projekto rezultatus tarp rajono seniūnijų jaunuomenės.

 

Projekto koordinatorė Jolanta Ručienė. Foto>>

 
 

2018-04-26 Nachod mieste (Čekija), Merkurii Akademijoje įvyko paskutinysis Erasmus+ projekto “Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas” (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) partnerių susitikimas. Į šį susitikimą vyko Stakliškių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sidona Mankevičienė, karjeros planavimo specialistė Daiva Švedienė ir projekto koordinatorė Jolanta Ručienė. Susitikimo metu, Merkurii Akademijos, keturių Lleidos gimnazijų  ir Stakliškių gimnazijos atstovai aptarė jau stebimą projekto veiklų poveikį mokyklų bendruomenėms bei  rezultatų viešinimo pavyzdžius. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas tolimesnio bendro sklaidos plano sukūrimui, numatant, ką dar reikia sutvarkyti projekto (https://entrepreneurerasmus.wordpress.com) ir gimnazijų (www.iescaparrella.cat;  www.amnachod.cz/index.php/cs/ www.stakliskiuvm.puslapiai.lt) tinklapiuose, kurią video medžiagą sukelti į YouTube sistemą. Konkrečiai numatyta, per kurias švietimo bendruomenes ir jaunų žmonių įdarinimo institucijas, per kurias vietines informavimo priemones bei  renginius bus viešinami projekto rezultatai kiekvienoje šalyje.  

       Susitikome su Nachod savivaldybės vicemeru Miroslav Brat. Jis pristatė regiono ekonominę situaciją, aptarė vietovės geografinius privalumus, jų įtaką ekonomikai bei  verslo vystymo galimybes ir didžiausią ekonominę naudą kraštui nešančius verslininkus.

   Kultūrinę programos metu pasižvalgėme didingoje Nachod pilyje bei pasivaikščiojome tarp įspūdingo dydžio smiltainio uolų viename savičiausių Čekijos kampelių - Adršpadų (Adršpach) nacionaliniame parke. 

Tikimės, kad mokytojų ir mokinių dalyvavimas projekte suteikė galimybę pamatyti daug jaunų žmonių kuriamo verslo pavyzdžių, parodė puikių startinių idėjų būsimam verslui, suteikė verslumo žinių ir optimistinių savarankiško gyvenimo vilčių.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė. Foto>>

 
 

2018-03-12 Kovo 5-12 dienomis trys Stakliškių gimnazijos mokiniai: Agnė Šermukšnytė, Viktorija Švelpaitė, Vakaris Vindziulis ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sidona Mankevičienė dalyvavo Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Youth Olympic Games in European Schools“ (YOGIES) partnerių susitikime Urbino mieste, Italijoje. IIS „Raffaello“ licėjuje  partneriai iš Karvinos gimnazijos (Čekija), Londono Regent nepriklausomo koledžo (Jungtinė Karalystė), Antalijos Has Okullari mokyklos (Turkija) ir mūsų gimnazijos susitiko trečiąjį kartą. 

     Susitikimo metu vyko suplanuotos projektinės veiklos: šalių ir mokyklų bei tyrimo apie Europos Sąjungą rezultatų pristatymai; paskaitos „Patyčios, smurtas ir ankstyvas išėjimas iš mokyklos“ klausymasis bei plakatų ir šūkių prieš patyčias kūrimas su Microsoft Office Publisher programa; lankymasis pamokose; stalo teniso varžybos ir daugybė mums neįprastų sportinių veiklų, tokių kaip, šaudymas iš lanko, kopimas alpinistine sienele, zumba šokiai bei Juoko Jogos Akademijos užsiėmimai. Nemaža dalis laiko buvo skirta susipažinimui su Italijos kultūra - žymiausių vietų Urbino ir Rovenos miestuose lankymui, itališkų šokių mokymuisi bei itališko maisto ragavimui. 

     Dalyvių įspūdžius iš susitikimo Urbino mieste skaitykite Erasmus+ projektų skiltyje.

 

Projekto koordinatorė Jolanta Ručienė. Foto>>

 

 

 

Įspūdžiai iš YOGIES projektinės kelionės į Urbino


    Kelionė į Italiją, Urbino miestą, su  Erasmus+ "Yogies" projektu paliko neišdildomų įspūdžių. Gyvenau labai draugiškoje septyniolikmečio Jacopo Bruno šeimoje. Visi šeimos nariai mane priėmė nepaprastai šiltai, rūpinosi ir vaišino itališkais patiekalais. Kiekvieną dieną keliaudavome į mokyklą - Raffaello licėjų, kuriame mokosi Jacopo. Iš ryto dalyvaudavome pamokose. Nors itališkai dėstomų pamokų nesupratau, buvo įdomu susipažinti su tvarka mokykloje, stebėti, kaip mokosi licėjaus mokiniai. Net pora dienų buvo skirta sportui - žaidėme tinklinį, krepšinį, stalo tenisą, galėjome išbandyti jėgas laipiodami alpinistine sienele. Supratau, kad kartais tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti lengva, dažnai reikalauja pastangų bei jėgų. Dalyvavome veiklose, skirtose atkreipti dėmesį į patyčias ir bendravimą - kompiuteriu darėme plakatus, kuriuos vėliau iškabino stenduose. Nemažai laiko buvo skirta ir susipažinimui su Urbino miestu: vaikščiojome po gražiausias viduramžiškojo Urbino vietas, lankėme žymiausius miesto objektus. Taip pat keliavome į šalimais esantį Ravenos miestą. Šie du miestai - neapsakomo grožio vietos, kuriose, rodos, dar gyva istorinė praeitis. Savaitė, praleista Italijoje, paliko tik geriausius prisiminimus. Esu laiminga, kad turėjau galimybę pažinti italų kultūrą, gyvenau nuostabioje šeimoje ir sutikau puikių žmonių.

 

Viktorija Švelpaitė, IV G klasės mokinė

 

    Šaunios YOGIES projekto komandos  susirinko. Labai patiko visų šalių mokiniai: draugiški ir lengvai bendraujantys. Įspūdį padarė didžiulė sporto sale. Labai patiko žaisti rankinį.

Gyvenau Gvido šeimoje. Supratau, kad italams nėra svarbesnių dalykų nei santykiai šeimoje. Gvido šeima labiausiai stebino savo artimu tarpusavio ryšiu, draugiškais santykiais ir tikru rūpinimusi vienas kitu. O tas  neapsakomas italų svetingumas - jie atviri, nuoširdūs, šilti ir draugiški ! Nors šeimos vyresniuosius ir mane skyrė kalbos barjeras, nekilo jokių sunkumų bendraujant. Negaliu nepaminėti ir  Italijos bažnyčių, statytų prieš šimtmečius, grožio. Džiaugiuosi vizitu, kurio metu sustiprinau ryšį su savo mokytojomis, susiradau naujų draugų ir pažinau kitokią kultūrą.

 

Vakaris Vindziulis, III G klasės mokinys


     Gyvenau Elenos šeimoje. Jaučiausi šimtą kartų geriau nei įsivaizdavau išvykdama iš Lietuvos. Džiugino pro balkono duris atsiveriantis nuostabus vaizdas į kalnus, domino šeimoje auginami ir visdar tebemiegantys vėžliai, stebino tradiciniai italų patiekalai, prie kurių aštrumo reikėjo priprasti, šildė tėvų ir sesers  draugiškumas bei malonus bendravimas. Susipažinau su Elenos močiutėmis, ragavau ir jų pagaminto maisto. Mane pasveikino ir jos senelis, kuris, nors ir nemokėjo anglų kalbos, tačiau stengėsi manęs paklausti įvairių dalykų apie Lietuvą. Netgi gavau lauktuvių - naminių sausainių, kuriuos parvežiau paragauti ir savo šeimai. Sekmadienį su visa šeima pietavome gimtajame jų miestelyje. Tą dieną Lietuva šventė kovo vienuoliktąją. Papasakojau apie šią šventę ir Elenos šeimai. Po pietų nusifotografavome ir važiavome į šalia esantį miestą apsipirkti. 

     Buvo labai smagu,palikus dvidešimties laipsnių šaltį Lietuvoje, patekti į pavasariu kvepiančią Italiją, patirti pavasarinę liūtį ir išgirsti pirmąjį griaustinį. Buvo įdomu pamatyti kitokį kraštovaizdį ir gėrėtis įspūdinga Urbino miesto architektūra bei Ravenos miesto bažnyčiomis. Buvo smagu šokti tradicinius italų šokius ir dalyvauti zumbos treniruotėje bei išbandyti šaudymą iš lanko.

    Smagiai bendravome tarpusavyje su visų šalių mokiniais. Atsisveikindami susitarėme vėl susitikti. Elena pakvietė mane atvykti į Italiją ir pažadėjo priimti dar ne kartą. Tikiuosi, kad šis planas pavyks!

 

Agnė Šermukšnytė, III G klasės mokinė

   
 

2018-02-12 Šių metų vasario 12 dieną YOGIES komanda kartu su mokytoja Sidona Mankevičiene lankėsi Alytaus kolegijoje įsikūrusiame Europe Direct informacijos centre. Išvykos tikslas - gauti daugiau informacijos apie ES šalis ir situaciją mūsų dienų Europje prieš trečiąjį projektinį vizitą į Italiją, IIS „Raffaello” licėjų, kur viena iš nagrinėjamų temų bus Europos Sąjungos šalys.

  Pamoką apie Europos Sąjungos valstybes vedė centro vadovė.  Mokiniai diskutavo apie Europos Sąjungą, dalinosi savo žiniomis bei mintimis, aktyviai dalyvavo viktorinoje ir gavo įvairių dovanų. Prisiminė kadaise žinotus faktus bei sužinojo daug naujų dalykų, kurie, be abejonės, ateityje pravers.

 

Sidona Mankevičienė. Foto>>

   
 

2018-02-26 Stakliškių gimnazijos mokytojos Lina Andriukevičienė, Jolita Jukovič ir Daiva Švedienė buvo išvykusios į Lleida miestą Ispanijoje, kur dalyvavo Erasmus + projekto “Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas” (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) mokymosi veiklose. Aštuonių sesijų metu buvo vykdomos tokios projektinės veiklos: lankymasis partnerinėse (Caparrella, Treball ir kitose) mokyklose ir gilinimasis į mokinių kūrybiškumą bei verslumą skatinčius mokymo/-osi būdus (pavyzdžiui, Treball profesinė mokykla visų dalykų, visas mokomąsias valandas “sudėjo į projektus” ir moko  tik per projektines veiklas); susipažinimas su Global Lleida verslininkų orgnizcija,  teikiančia pagalbą kuriantiems verslo planus ar juos tobulinantiems; lankymasis Lleidos verslo įmonių įkurtume CEEI Lleida fonde, kuris ieško inovatyvių idėjų, naudingų regionui, ir jauniems gabiems verslininkams trejus metus teikia galimybę turėti savo ofisą ir naudotis infrastruktūra fondo patalpose bei gauti verslo konsultacijas.

   Pora sesijų buvo skirta partnerinių mokyklų kuriamo verslo vadovo žingsnių ir rodiklių įvertinimo pristatymui ir analizei. Stakliškėse sukurtas verslo vadovas su atitinkamais rodikliais, kiekvienoje šalyje buvo įvertintas ir pakoreguotas tos šalies verslininko ar kompanijos. Pastabos ir patarimai verslo vadovui buvo palyginti ir suderinti, o tinkami atrinkti šiam vadovui užbaigti.   

    Bene svarbiausias projektinio vizito dalimi  tapo tarptautinė Skype konferencija, kurios metu Stakliškių gimnazijos, Mercurii Akademijos ir Caparella mokyklų mokiniai pristatė savo verslo idėją ir jau vykdomas veiklas, uždavė klausimus vieni kitiems, aptarė, kokios naudos gavo, sužinodami apie partnerių kuriamo verslo sėkmes ir nesėkmes.

    Laisvas laikas buvo išnaudotas susipažinimui su žymesnėmis Katalonijos  vietomis: 12 amžiuje statyta Gardenijos pilimi Lleidoje, pagrindine La Ramblos gatve ir Katalonijos aikšte, Šventosios Šeimynos bažnyčia ir Katedra Barselonoje. Katalonija padovanojo tikrai įsimintinų kultūrinių patirčių,

   Kitas projekto partnerių susitikimas vyks Nachod mieste, Čekijoje. Jo metu kiekviena mokykla pristatys, kokį poveikį projektas turėjo jų institucijai ir aptras sklaidos planą.

 

 Projekto koordinatorė Jolanta Ručienė. Foto>>

 

 

2017-12-08 YOGIES susitikimą prisimenant

   Kai turėjome svečių iš užsienio, gimnazijoje vyravo kitokia atmosfera nei paprastai: visi šypsojomės, buvome pakiliai nusiteikę ir pasiruošę pagelbėti. Ir ne tik mūsų svečiai, bet ir mūsų mokiniai elgėsi draugiškai (Violeta).

   Buvo taip smagu klausytis mokinių kalbančių angliškai ir su jais pasišnekėti. Supratau, kad reikia ne tik kalbą gerai mokėti, bet ir gebėti palaikyti pokalbį. Pasirodė, kad bendravimas reikalauja nemažai pastangų (Viktorija).

   Žavėjausi svečiais, kurie tokie drąsūs ir atviri, kurie taip laisvai bendrauja ir šoka (Agnė).

   Labai susidraugavau su Jakubu ir Danieliu. Jie tokie linksmi, paprasti ir visai nepasipūtę. Toks jausmas, kad juos pažinočiau jau labai seniai. Pagalvojau, kad mes esame labai susireikšminę (Mantas).

   Italų humanistiniai požiūriai, begalinis švarumas ir tvarkingumas, turkų nuoširdumas ir atvirumas, britės organizuotumas ir tolerancija, čekų protingumas ir paprastumas – tai pamokos, kurių mokiausi gyvendamas ir bendraudamas su savo svečiais (Vakaris).

   Džiaugiuosi, kad Beatričė ir Thembi buvo tokios draugiškos su mano tėvais (Laura).

   Susiradau naujų draugų. Tikiuosi, ne vienai savaitei. Koks nuostabus jausmas draugystė! (Martynas).

   Man labiausiai įsiminė paskaita Kauno Technologijų Universitete. Labai patiko lektorius ir jo bendravimas su auditorija. Buvo įdomu išgirsti ir auditorijos nuomones (Lina).

   Nepamiršiu vakaro, kai pristatėme valgius, šokius ir žaidimus. Tiek daug sužinojau, buvo taip smagu, o kitomis dienomis bendraudamas išmokau kortų triukų (Ignas).

   Susiradau draugų, kuriuos tikiuosi aplankyti jų šalyse. Thembi ir Beatričę, kurios gyveno mano namuose, pamilo visa šeima. Visi drauge labai daug juokėmės. Sužinojau apie kitas šalis ir kultūras.  Sužinojau daug naujų dalykų ir apie savo mokyklą. Pabuvojau dar nelankytose Kauno ir Vilniaus vietose. Baigiantis susitikimui, visi jautėmės tokie artimi ir buvo taip sunku išsiskirti (Lina J.).

 

Mokytoja Jolanta Ručienė, projekto koordinatorė. Foto>>

 

 
 

2017-11-27 Pasibaigė savaitę trukęs Erasmus+ projekto „Youth Olympic Games in European Schools” (YOGIES) partnerių susitikimas mūsų gimnazijoje. Sulaukėme draugų (10 mokinių ir 8 mokytojų) iš Karvinos gimnazijos Čekijoje, Urbino licėjaus Italijoje, Londono Regent koledžo Jungtinėje Karalystėje, Antalijos Has Okullari mokyklos Turkijoje.

   Susitikimo metu Stakliškių gimnazijoje mokymosi vizito dalyviai bei mūsų gimnazijos projekto komanda pristatėme savąsias šalis, mokyklas ir švietimo sistemas. Kauno Technologijų Universitete klausėmės Gavin Stewart paskaitos: „Jaunų žmonių verslumas ir galimybės darbo rinkoje” bei jau gimnazijoje vykusio seminaro metu vykdėme įvairias praktines užduotis (kūrėme strategijas savo verslui pradėti, rašėme CV, aiškinomės, kaip kiekvienoje šalyje įstoti į universitetą) skatinančias įsigilinti į išklausytą temą. 

   „Motyvacija mokytis ir požiūris į mokymąsi per kartas” – tokį tyrimą atlikome namuose, o Stakliškių gimnazijoje pristatėme jo rezultatus bei diskutavome, lygindami tėvų ir savosios kartos norą mokytis ir mokyklos svarbą mokymosi procese. 

   Į gimnaziją atvykę Prienų – Birštono „Vytauto” klubo krepšininkai kalbėjo apie krepšinio istoriją Lietuvoje, pristatė klubo pasiekimus, atsakinėjo į mokinių ir mokytojų klausimus, aiškino komandinio žaidimo svarbą siekiant pergalės bei organizavo krepšinio estafetes. Mokiniai ir mokytojai  tarptautinėse komandose rungėsi  tinklinio varžybose.

   Kultūrinės programos metu susipažinome su reprezentacinėmis Kauno vietomis bei jaukiomis ir įdomiomis senamiesčio vietelėmis, lankėmės Vilniuje bei Trakuose, surengėme vakaronę, kurios metu kiekviena šalis pristatė savo nacionalinę virtuvę, šokį ar dainą. Džiaugiamės, kad mūsų draugai žavėjosi gimnazijos mokinių ir mokytojų nuoširdumu, lietuviškų dainų ir šokių žinojimu ir puikiu atlikimu, lietuvišku maistu, ypač lietuviška duona ir sūriais. Ne kartą nuskambėjo įvertinimas, kad nėra ragavę skanesnių, o Lietuvos prisistatymą partneriai įvertino, kaip tikrą lietuviškos muzikos, dainų, šokių, tradicinio maisto bei šilto ir nuoširdaus bendravimo fiestą.

 

Lina Kimbirauskaitė, IV g klasės mokinė,

Jolanta Ručienė, projekto koordinatorė. Foto>>  Foto2>>

 

 
 
 

2017-11-08 Stakliškių gimnazijoje įvyko Erasmus+ projekto “Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas” (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) antrasis tarptautinis partnerių susitikimas. Bendriausias partnerystės tikslas – verslumo skatinimas mokyklose. O konkretūs uždaviniai: pasidalinti gerosiomis patirtimis mokant verslumo; surinkti ir paskelbti jau turimus sėkmingai įkurto ir vystomo verslo pavyzdžius; pasikeisti sėkmingomis veiklomis ir metodikomis ugdant verslumą bei sukurti verslumo ugdymo mokykloje vadovą. 

   Susitikime dalyvavo atstovai iš 4 Lleidos miesto mokymo įstaigų (Katalonijos regionas, Ispanija), vykdančių mokymą pagal bendrojo ugdymo, bakalaureto ir profesinio rengimo programas. Šios mokymo įstaigos priklauso verslumo ugdymo mokyklose tinklui. Jų mokiniai ne tik teoriškai nagrinėja, tačiau ir praktiškai steigia verslo kompanijas, jas valdo ir stengiasi uždirbti realų pelną. Prekyba vyksta ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu lygiu, kai produktai parduodami mokyklose partnerėse.

Kiti partneriai atvyko iš Nachod miesto, privačios Mercurii Akademijos (Čekija). Akademijoje vykdomos trys studijų programos: bendrojo ugdymo, ekonomikos ir turizmo vadybos. Pagrindinį vaidmenį šioje partnerystėje vaidina Ekonomikos licėjus. Jame mokiniai kartu su mokytojais kuria firmas, kurios veikia mokslo metų laikotarpiu ir stengiasi išsilaikyti bei užsidirbti pelną.

   Susitikimo metu vykdėme tokias veiklas: kiekviena mokykla pristatė mokytojo ar mokinio (esamo arba buvusio) sėkmingai sukurto ir vystomo verslo pavyzdį. Pristatymą reikėjo parengti pagal tam tikrą schemą:  mokyklos, mokytojų įtaka verslo kūrimui,  įgytų žinių vertė jo vystyme, idėjos atsiradimo situacija, verslo plano kūrimo etapai, panaudoti resursai, sėkmės ar/ir nesėkmės. Visų pristatymai buvo labai konkretūs ir įdomūs, o bene didžiausią įspūdį padarė Mercurii Akademijos 12-oko įsteigtos filmavimo kompanijos veiklos, kuomet jo paslaugų kuriant reklamas jau prašo nacionalinė Čekijos televizija, o uždirbamas pelnas leidžia įsigyti pačių naujausių technologijų įrangą.  Mūsų gimnaziją atstovavo buvęs mokinys Lukas Švedas, pristatydamas savo audio ir video aparatūros verslą. Luko verslo atsiradimas - pavyzdys, kaip hobis tampa verslu. Antroji  projektinio susitikimo veikla – sėkmingo verslo vadovo, tinkamo naudoti kuriant ir vykdant verslo projektą, kūrimas. Verslo vadovą sudaro veiksmų seka įkuriant ir vystant  verslą bei indikatoriai, parodantys jo sėkmingumą ar nesėkmes. Trečioji projektinio susitikimo veikla – šiuo metu mokyklose vykdomų verslo projektų pristatymai. Mūsų gimnazistai pristatė pačių kuriamas, tautiniais kostiumais aprengtas lėles ir galimybes jas parduoti. Darbo sesiją baigėme pasirengimu video konferencijai, kuri vyks vasario mėnesį, kuomet  kiekvienos šalies mokiniai pristatys savo verslo idėją ir jos realizavimą.

   Stakliškių gimnazijos bendruomenė, dalyvaudama šioje partnerystėje, turi puikią progą pasimokyti, kaip motyvuoti mokinį ne tik ieškoti įsidarbinimo galimybių, bet paskatinti jį imtis savo verslo, kaip ugdyti mokinio savarankiškumą ir kūrybingumą, kaip gera idėja ir tinkamos žinios gali padėti puikų pagrindą nepriklausomam gyvenimui.

 

Projekto koordinatorės: Jolanta Ručienė ir Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2017-02-20  Vasario 16-19 dienomis Londone, Regent koledže, įvyko pirmasis tarptautinis Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Youth Olympic Games In European Schools“ (Nr. 2016-1-UK01-KA219-024580­_2) partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo Londono Regent nepriklausomo koledžo, Italijos Urbino miesto aukštesniosios mokyklos, Čekijos Karvinos miestelio gimnazijos, Turkijos Antalijos Anadolu licėjaus ir Prienų r. Stakliškių  gimnazijos vadovai bei koordinatoriai. Susitikimo metu susipažinome su mokyklų partnerių komandomis, pristatėme savąsias mokymo įstaigas, apžiūrėjome Regent koledžo mokymosi ir poilsio erdves bei detaliau susipažinome su jų siūlomomis individualiomis mokomosiomis programomis. Daugiausiai dėmesio skyrėme projektinių veiklų aptarimui, erdvių, skirtų bendradarbiavimui projekte, susikūrimui (eTwinning platformoje, Facebook paskyroje, Skype), bendravimo taisyklių nusistatymui bei darbų, kuriuos reikia atlikti prieš vizitą į Turkiją, aptarimui. Taip pat vyko projekto logotipo rinkimai. Iš 16 mokyklose partnerėse geriausiais atrinktų logotipų meniškiausiu ir labiausiai projekto idėją atitinkančiu pripažintas Antalijos Anadolu licėjaus logotipas. Juo ir bus žymima YOGIES projekto veiklos.

Pirmasis projektinis susitikimas Londone parodė, kad susibūrė naujoms idėjoms atvira, draugiška, darbšti ir projektines veiklas įgyvendinti pasiruošusi komanda.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė. Foto>>

 

2017-05-04 Įgyvendinant Erasmus+ projektą „Entrepreneurship in schools – Creating new opportunities in teaching and education“, gimnazijos mokytojai Živilė, Rasa ir Daiva lankėsi Čekijos Nachod mieste. Į mokymus susirinko visi projekto partneriai: Čekijos, Lietuvos ir Ispanijos mokyklų atstovai. Mokymuose dalinomės gerąja patirtimi apie  verslumą. Čekijos Akademia  Mercurii mokykla pateikė virtualių ir realių mokinių bendrovių kūrimo patirtis. Ispanų mokytojai papasakojo apie tai kaip ugdomos mokinių kompetencijos per projektinę veiklą. Mūsų gimnazija pristatė šešėliavimo patirtį įmonėse bei  įsivaizduojamos  mokinių bendrovės veiklos projektą.

 

Daiva Švedienė. Foto>>

 

2017-05-09 Gegužės 2 -9 dienomis Antalijoje, (Turkija), vyko  Erazmus+  bendrojo lavinimo mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Youth Olympic Games in European Schools” (YOGIES) Nr.2016-1-UK01-KA219-024580_2 pirmasis mobilumas. Antalijos HAS Okullaris privati mokykla pasitiko mobilumo dalyvius iš Regent koledžo (Jungtinė Karalystė),  Urbino miesto aukštesniosios mokyklos (Italija),  Karvinos miestelio gimnazijos (Čekija) ir Prienų r. Stakliškių gimnazijos mokinius bei mokytojus. Mūsų gimnazijai atstovavo III g. klasės mokiniai Lina Jurkonytė ir Martynas Dubovikas bei fizikos mokytojas Vidas Davičikas ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja, Jolanta Ručienė.

   Pagrindinės šio mobilumo veiklos buvo: tyrimo „Žmogaus teisės ir daugiakalbiškumas”, atlikto kiekvienoje mokykloje, rezultatų pristatymas ir aptarimas; paskaitos „Sportas kaip gyvenimo būdas” klausymasis bei po jos vykę seminaras ir diskusijos apie dopingo vartojimą ir sąžiningumą sporte; paplūdimio tinklinio varžybos.  Vyko ir kitos, tokio tipo mobilumams įprastinės, veiklos: šalių ir mokyklų pristatymai, švietimo sistemų palyginimai, nacionalinių virtuvių pristatymai, sportinės varžybos, susipažinimas su Antalijos istorinėmis ir kultūrinėmis bei kitomis įdomiomis ir miestui svarbiomis vietomis.

     Detalesnius vizito rezultatus ir įspūdžius paskelbsime gimnazijos tinklapio projektų skyrelyje.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė. Foto>>

 

2017-05-10 Mūsų įspūdžiai iš Erasmus+ projekto

 

 Lina Jurkonytė, IIIg klasės mokinė

 

Mobilumas Antalijoje man paliko neužmirštamų įspūdžių. Gyvenau labai draugiškoje dešimtokės Sinem šeimoje. Jos tėtis yra verslininkas, mama – anglų kalbos mokytoja. Visi puikiai kalba angliškai ir noriai bendrauja. Taigi, turėjau galimybę sužinoti apie turkų kasdienybę ir tradicijas, mokyklinį gyvenimą, jaunų žmonių santykius ir problemas.

    Mūsų projektinės veiklos vyko privačioje HAS Okullari mokykloje. Mokykla nauja, įsteigta dviejų brolių verslininkų, atidaryta tik prieš trejetą metų. Moderniai įrengti kabinetai, labai šviesios, spalvingos bei originaliai apipavidalintos erdvės, saugi aplinka. Joje dirba tik jauni mokytojai. Santykiai tarp mokinių ir mokytojų šilti, draugiški ir geranoriški. Beveik visas mokyklos kiemas skirtas įvairiems sportiniams žaidimams. Taigi, turėdami laisvesnę minutę tarp veiklų, žaidėme tinklinį, futbolą, šachmatais. Tačiau didžiausią įspūdį padarė paplūdimio tinklinis: baltas paplūdimio smėlis, žydras Viduržemio jūros vanduo, ryški saulė, tarptautinės komandos, atiduodančios visas jėgas pergalei, palaikantys ir supratingi sirgaliai, bei pergalės džiaugsmas ir kabinami medaliai. Žinoma, kad draugystė nugalėjo!

   Buvo smagu pristatyti ir įdomu išgirsti tyrimo „Žmogaus teisės ir daugiakalbiškumas”, atlikto partnerinėse mokyklose, rezultatus. Po aptarimo ir diskusijų supratau, kad niekada nesusimąstydavau ir nesigilindavau į tokius, regis, elementarius dalykus: kodėl žmogus dažniausiai nieko nesiaiškina, kai su juo pasielgiama neteisingai; ar gali geras svetimų kalbų mokėjimas ir tikslus minčių perteikimas bei supratimas padėti išspręsti   politinius, religinius ir ekonominius nesutarimus. Paskaitos „Sportas kaip gyvenimo būdas” klausymasis bei po jos vykę seminaras ir diskusijos apie dopingo vartojimą ir sąžiningumą sporte taip pat buvo įdomi ir vertinga patirtis.

    Įgyjau įsimintinų kultūrinių patirčių. Man labai patiko turkiška muzika. Jos specifinis skambesys ir labai aiškus ritmas tiesiog vertė judėti. Na, mes ir šokdavome atsiradus bent menkiausiai galimybei. O šokio spektaklis „Anatolijos gaisras” sužavėjo puikiu tradicinės ir moderniosios turkų muzikos bei šokio ir baleto deriniu.  Antalijos muziejaus eksponatuose mačiau, kokia turtinga ir įvairi Antalijos istorija ir kultūra. Apsilankymas rytietiškame turguje, jo spalvos, kvapai ir garsai žavėjo mane, o suvenyrų pirkimas, buvo tikras gebėjimo derėtis išbandymas. Įsitikinau, kad turkiška virtuvė ne veltui žinoma pasaulyje: gausybė įvairių vaisių ir daržovių, sriubų ir sūrių, jautienos ir avienos patiekalų, pyragų ir desertų patenkina   išrankiausius skonius. O įspūdį dar sustiprina netikėčiausios ir jaukiausios vietos, kuriose maistas patiekiamas.

    Kopimas kalnų takeliais prie senovinio švyturio – vienas iš labiausiai įsiminusių dalykų: karštis, aukštis, vis didesniais akmenimis nuklotas takas, regis, išsunkia paskutines jėgas, tačiau   nuostabūs kalnų ir jūros vaizdai, smagus bendravimas bei bendra nuotrauka kalno viršuje – ir nuovargis staiga pradingsta!  Ne menkesnį įspūdį padarė ir apsilankymas Antalijos savivaldybėje. Įspūdingas pastato dydis ir nuoširdus valdininkų bendravimas su mumis, dovanos. Beje, atkreipiau dėmesį, kad savivaldybėje dirba ir moteris sėdinti neįgaliojo vežimėlyje. 

   Taigi, šiame mobilume įgyjau daugybę patirčių, susiradau naujų draugų, su kuriais ir toliau bendrauju ir laukiu atvystančių į mūsų gimnaziją.

 Martynas Dubovikas, IIIg klasės mokinys

   Šis YOGIES mobilumas man įsiminė, nes daug ką dariau ir patyriau pirmą kartą savo gyvenime. Tai buvo mano pirmoji kelionė į užsienį, pirmą kartą skridau lėktuvu, pirmą sykį turėjau galimybę kalbėtis angliškai gyvai, pirmą sykį pristačiau tyrimo rezultatus angliškai ir tarptautinei komandai. Dariau jogos pratimus ir šokinėjau nuo uolų į Viduržemio jūrą taip pat pirmą kartą. Apsilankymas rytietiškame turguje, šokio spektaklio žiūrėjimas amfiteatre, kopimas į kalnus, futbolo žaidimas tarp kalnų – visa tai buvo įspūdingi pirmieji kartai!

 Žmonės ir turkų kultūra padarė stiprų įspūdį. Žavėjausi šeimos, kurioje gyvenau nuoširdumu ir rūpestingumu. Jaučiau atvirumą ir draugiškumą žmonių su kuriais bendravau. Nors turkiškas maistas nebuvo įprastas, tačiau didesnė dalis patiekalų man patiko. Ypač patiko senoviniai indai, kuriuose maistas buvo patiekiamas ir įdomios vietos, kuriose valgėme. Smagu buvo derėtis turguje ir pirkti suvenyrus. Įdomus Antalijos senamiestis.  

   Įdomu buvo pamatyti ir išgirsti mokyklų prisistatymus, sužinoti faktų apie šalis partneres, smagu buvo pristatyti savo gimnaziją ir Stakliškes. Apsilankymas tarp kalnų  esančiame mokyklos ūkyje  (atstumas nuo pagrindinių mokyklos pastatų apie 50 km) taip pat įsimintinas. Nors ūkis  ir nėra gausus augalais bei gyvūnais, tačiau ten yra puikios patalpos ir lauko klasės pamokoms vesti. Ūkyje kuriamas bitynas, kuriame norintys mokiniai mokysis bitininkavimo, stengsis parduoti medų ir mokysis verslumo pagrindų  Taip pat šalia yra rengiamas kempingas norintiems kopti į kalnus.  

   Antalijoje pamačiau, koks puikus būdas susidraugauti sportuojant ir diskutuojant apie sportą, apie svarbą ir prasmę sąžiningo žaidimo. Nauji draugai – vertingiausia, ką patyriau mobilume. Labai susidraugavau su Jakobu iš Čekijos ir  Danilo iš Italijos.  Toliau bendraujame. Laukiu jų Lietuvoje.

 Foto>>