,,Žinių karuselė“  sujungė  žinias ir šventes

 

                      Taip jau sutapo, kad šiais metais vasaris dosnus šventėmis - tai Valentino diena, mėgstama jaunimo, Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir Užgavėnės. Jos labai skirtingos, tačiau turi vieną panašumą: tai atsigavimo, atsinaujinimo šventės. Kaipgi paminėti visas šventes kartu?

Stakliškių vidurinėje mokykloje ilgai svarstyta, kuo sudominti mokinius, kaip naujai surengti bendrą šventinę fiestą. Mokyklos direktorius Povilas Veteris seniai puoselėjo idėją surengti žinių šventę. Tad pasitelkus į pagalbą pedagogų komandą (Agnė Banaitienė, Daiva Švedienė, Lina Andriukevičienė, Loleta Aliukevičienė, Edita Valatkienė) ir gimė „Žinių karuselės“ nuostatai, užduotys, integruojant jas į šventes.

Nepamiršdami glaudaus bendradarbiavimo 6-12 klasių. renginį vesti pakvietėme kultūros ir laisvalaikio centro direktorę Astą Keblikienę.

 

 

Renginio emblema

 

Penktadienį aktų salė, pasipuošusi mokytojos Linos Andriukevičienės sukurta emblema, tapo netradiciškai didele klase, kur mokiniai buvo suskirstyti į dvylika komandų (po vieną mokinį iš šeštų–dvyliktų klasių). Prisistatymai, sukurtos emblemos atspindėjo komandų pavadinimus, kurie buvo integruoti į šventes. Čia susirinko ,,Aštuonkojai“, ,,Čirviniai blynai“, „Norim šventę švęst“, „Blynai patriotai“, „Nepriklausoma Lietuva“, „Deganti aistra“, „Moksliukai“ ir kt. Kol komandos prisistatė, traukė užduočių vokus, visus pasiekė šventinis laikraštukas „Mokyklos balsas“ (rengėjai: mokytojos Gerda Juodsnukytė, Edita Valatkienė, Loleta Aliukevičienė), kuriame buvo galima išspręsti kryžiažodį skirtą Vasario16-ąjai, sudalyvauti „Žiniuko“ konkurse, paskaityti interviu Šv. Valentinui, pasigėrėti dešimtokės Ritos Adamonytės eilėraščio posmais, pasijuokti.

Toliau vėl suklusome, nes ,,Žinių karuselė“, nepalikdama abejingų, leido galveles pasukti visiems komandų dalyviams. Girdėjome įspūdingus, teisingus atsakymus, mokytojų komentarus, grožėjomės kūrybiniais bandymais (komandų dalyviai lipdė baltas meilės skulptūras, kūrė eiles).Įsitikinome, kad mokslas ir įgytos žinios reikalingos ir svarbios mūsų mokinių gyvenime, o jų gilinimas ugdo pasitikėjimą savimi. Taigi, tikslai, kuriuos įrašėme nuostatuose, pasiekti, bet tobulėjimui ribų nėra.

Komisijai paskelbus pertraukėlę, visi nekantriai laukė rezultatų. Susumavus balus, pirmąją vietą laimėjo komanda „Norim šventę švęst“, kurią direktorius P. Veteris apdovanoojo asmeninėmis kuprinėmis, kad žinių jose tik daugėtų. Kitos komandos apdovanotos įspūdingais saldainių medžiais ir saldaininiais karoliais, sukurtais (dailės mokytojos L. Andriukevičienės ir technologijų mokytojo M. Makštučio). Tardamas baigiamąjį žodį direktorius pabrėžė, kad „Žinių karuselė“ sėkmingai startavo, įgavo prasmę, tikėkimės įgaus ir pagreitį, o netradicinę dieną vainikavo kultūros ir laisvalaikio centre surengta diskoteka.

 

 

 

Šventės nugalėtojai

 

Lietuvių k. mokytoja Edita Valatkienė

2010-02-12

 

<< į pradžią  < į naujienas