Stakliškių vidurinėje mokykloje Nepriklausomybės 20 - mečiui - netradicinė pamoka

 

    Trečiadienį, kovo 10 d., Stakliškių vidurinės mokyklos aktų salėje ketvirtoji pamoka prasidėjo netradiciškai. Į šią  jubiliejinę pamoką  visus sukvietė istorijos mokytoja L. Aliukevičienė, muzikos mokytoja O. Kamblevičienė, lietuvių k. mokytoja E.Valatkienė.

    Pamoka prasidėjo vėliavų įnešimu, juk vėliava – tai trijų mūsų istorijai reikšmingų spalvų junginys, tai pagrindinis tautos ir valstybės skiriamasis simbolis, kuris reiškia garbę bei pripažinimą tarp kitų tautų ir šalių.  Drauge buvo garbingai sugiedotas himnas. Toliau žodį tarė mokyklos direktorius Povilas Veteris  linkėdamas visiems branginti istoriją, kultūrą, patriotizmą, meilę Tėvynei, augant kurti tvirtą valstybę.

 

Salė pilnutėlė

 

    Šventinei pamokai buvo ruošiamasi iš anksto. 8-10 klasių mokiniai per literatūros ir pilietinio ugdymo pamokas rašė laiškus Lietuvai 20-mečio proga, o pačius  nuoširdžiausius  laiškus, jų ištraukas kūrėjai perskaitė visiems. Skambėjo  eilėraščių posmai, dainos, kurias atliko ne tik vyresnieji, bet ir patys mažiausieji  darželio ir priešmokyklinės grupės vaikučiai. Dainas keitė šokiai, kurie bylojo, kad laisvė ir nepriklausomybė yra pačios didžiausios vertybės.

 

Dainuoja darželinukai

 

Scenoje 11-12 klasės mokiniai

 

    Netradicinės pamokos foną papildė  mokyklos fojė, skelbimų lentoje, naujas stendas – Lietuva1990-2010,  aktų salės sienas puošė  mokinių  piešiniai, skirti  Lietuvos nepriklausomybei paminėti. Jau antri metai  soc. pedagogės D. Švedienės ir mokinių tarybos  rengiama spalvų savaitė atsispindėjo mokinių ir mokytojų aprangos stiliuje. Mokiniai noriai dalyvauja, fotografuoja ryškiausiai pasipuošusius, nuotraukos talpinamos  mokyklos tinklalapyje, o pačios aktyviausios klasės apdovanojamos diplomais, asmeninėmis dovanomis.

    Pamoka įsimintina, svarbi, visiems paliko įspūdį. Susimąstėme, atsakėme į sau iškeltus  istorinius klausimus. Tokių pamokų dėka pradedi save suvokti kaip pilietį, o tai reiškia, kad jautiesi atsakingas už savo tėvynės dabartį ir ateitį (žodžiai iš aštuntokės Giedrės laiško).

                                                                          

Lietuvių k.

mokytoja Edita Valatkienė

 

<< į pradžią  < į naujienas