Projektas „Kūrybinės partnerystės“

 

 

„Kūrybinių partnerysčių“ projekto mokinių, mokytojų, kūrybos agentų ir praktikų nacionalinis tinklo susitikimas

 

Įvedimo į „Pokyčių mokykla kubu” programą seminaras

 

Projektas „Kūrybinės partnerystės. Tyrinėjanti mokykla“

 

Kūrybiškos muzikos pamokos

 

Chemijos žaidynės

 

„Kūrybinių partnerysčių“ komanda organizavo mokymus mokytojams

 

    Vasario 26 d. „Kūrybinių partnerysčių“ komanda organizavo mokymus projekte dalyvaujantiems mokytojams. Į juos susirinko mokytojai, kurie yra aktyviai įsitraukę į „Tyrinėjančios mokyklos“ (TM), „Tyrinėjančios mokyklos kubu“ (TM3) ir „Pokyčių mokyklos“ (PM) programas.

    Kaip teigia Vilija Navickaitė, „Kūrybinių partnerysčių“ mokyklų veiklos grupės narė, pagrindinis mokymų tikslas yra įkvėpti mokytojus kūrybiškai dirbti ir mokytis projekto metu. 

    Kiekvienas kuruojantis mokytojas turėjo paruošti pasakojimą pagal Pecha-Kucha metodą.

Mokymuose buvo reflektuojama mokytojų patirtis, kalbėjomės apie naudą ir žinias, kurias įgijome projekto metu. Be to, buvo dirbama su mokytojų išsikeltais individualiais tobulėjimo tikslais.

    Namo grįžome puikios nuotaikos, noru padėti ir bendradarbiauti.

 

Pavaduotoja ugdymui Onutė Kamblevičienė

 

 

 

 

 

 

 

Projektas „Kūrybinės partnerystės. Tyrinėjanti mokykla“

 

Esu įsitikinęs, kad kūrybingumas ugdyme

šiandien yra tiek pat svarbus, kiek raštingumas,

ir mes turėtume juos abu vienodai aukštai vertinti.

Seras Ken Robinson

 

   Stakliškių vid. mokykla šiais mokslo metais startuoja „Kūrybinių partnerysčių. Tyrinėjančių mokyklų“ programoje 2013 – 2014 m.m.

   Ugdymo plėtotės centro vykdomas nacionalinis projektas, kurio metu yra taikomas ir išbandomas Jungtinėje Karalystėje sukurtas tarptautinio  pripažinimo sulaukęs ”Kūrybinių partnerysčių“ modelis. Projektas skirtas Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms, kurios siekia išbandyti kūrybišką mokymąsi bendradarbiaujant mokytojams, mokiniams ir kūrėjams. „Kūrybinių partnerysčių“ projekto tikslas -  ieškoti būdų, kaip atskleisti mokinių kūrybingumą bendrojo ugdymo proceso metu, kaip mokinius įkvėpti ir padėti jiems mokytis bei pasirengti sėkmingai veikti šiuolaikinėje visuomenėje.

   Projektą įgyvendinti padės kūrybos agentai ir kuriantys praktikai. Pirmasis susitikimas su kūrybos agentu jau įvyko. Mūsų mokyklos dešimtos klasės mokiniai noriai įsijungė į pirmuosius darbus.

 Pavaduotoja ugdymui Onutė Kamblevičienė

 

 

 

 

 

 

Kūrybiškos muzikos pamokos

 

Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai, dešimtokai, startavę projekte „Kūrybinės partnerystės“, paraginti šio projekto kūrėjos Jurgos Vidugirienės, lapkričio 11-15 dienomis vedė  3 ir 6 klasėms kūrybiškas muzikos pamokas. Mokiniai suskirstyti grupėmis kūrė pamokų planus ir bandė pravesti kūrybiškas, jų manymu, įdomias muzikos pamokas mažesniesiems mokiniams.

Pirmąją pamoką vedė Diana ir Monika 3 klasei, tema -  „Muzika ir mada“. Mokytojos atviravo, kad dar neprasidėjus pamokai labai jaudinosi, buvo nedrąsu. Bet sutelkę visas jėgas pradėjo pamoką ir su dideliu jauduliu pasakojo naują pamokos temą. Trečios klasės mokiniai buvo labai judrūs, bet nuoširdūs ir nesidrovėję klausti mokytojų, uoliai kibo į darbus. Toks mokinių elgesys įdrąsino ir jaunąsias mokytojas. Diana ir Monika neslėpė džiaugsmo, kad pamoka vaikams patiko ir pasiekė savo tikslą – papasakojo mokiniams apie muziką ir madą.

„Rudens darbus dirbk, bet ir švęsti neužmiršk“ – tema 6 klasės muzikos pamokai. Šią pamoką vedė Danguolė, Sonata ir Donatas. Vos pradėję pamoką šeštokėlius suskirstė į dvi grupes. Mokytojai pasakojo, kad taip pat pasiskirstė darbus: Donatas vienai grupei pasakojo apie rudens darbus, Danguolė - apie rudens šventes, Sonata visą dėmesį skyrė Aistei - jos dirbo kartu. Vėliau abi grupės turėjo papasakoti klasės draugams apie tai, ką girdėjo, ko išmoko. Klasėje įsivyravo diskusija ir mokytojai atviravo, kad net nepastebėjo, kaip nuskambėjo skambutis į pertrauką.

Trečiąją muzikos pamoką 3 klasei vedė Deimilė ir Vladas. Mokytojai pasirinko temą -  „Muzika ir televizija“. Pamokos metu mokinukai plačiai diskutavo apie muziką televizijoje, muzikines laidas. Vėliau mokytojai skyrė laiko patiems mokiniams grupelėse sukurti muzikinę reklamą apie pasirinktą daiktą. Darbas virte virė, o  keletas mokinių netgi pareiškė norą savo reklamą kurti individualiai. Pristatinėjant darbus aidėjo draugų plojimai. Pamokai artėjant į pabaigą, mokiniai  pasirinko muzikinės laidos „Tele-bim-bam“ dainą  „Musė“ ir visi drauge – mokiniai ir mokytojai,  dainuodami užbaigė pamoką.

Mokytojai, dešimtokai, pravedę pamokas, neslėpė vis dar jaudulio ir džiaugsmo. Atviravo, kad ne tik puikiai, bet ir kūrybiškai praleido laiką su mažesniaisiais mokiniais.  

 

 

 

 

 

 

Chemijos žaidynės

 

2014-05-22 Saulėtą gegužės 22-osios rytą mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai, nusiteikę labai linksmai, susirinkome į mokyklą, nes žinojome, kad mūsų laukia svarbus iššūkis - Kūrybinių partnerysčių projekto baigiamasis etapas – Chemijos žaidynės.

Keletą pamokų ruošėmės, o atėjus "lemtingai" minutei su jauduliu pasitikome aštuntokus. Lydimi mokyklos direktorės sveikinimų pradėjome žaidynes. Aštuntokus suskistėme į tris grupes ir leidomės į darbą. Jie puikiai ,,tvarkėsi“ su užduotimis. Visoje mokyklos teritorijoje buvome paslėpę skirtingų spalvų vokelių su užduotimis, kuriuos aštuntokai turėjo surasti ir įvykdyti, bet svarbiausias mūsų ir jų tikslas – veikti linksmai.

Baigę vykdyti užduotis aštuntokai ir mes susirinkome prie mokyklos stadione esančios scenos. Apdovanojome aštuntokus, padėkos žodžius tarėme kūrybos agentei Jurgai, kūrybos praktikui Deividui ir visada padėjusiai kūrybinių partnerysčių metu mokytojai Onutei.

Po to visi draugiškai kepėme zefyrus, valgėme tortą.

Mes labai džiaugiamės turėję tokią nuostabią galimybę dalyvauti kūrybinių partnerysčių projekte!

 

10 klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>

 

2014-10-08 Spalio 8 d. Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojos Sidona Paltanavičiūtė ir Jurgita Andrulevičienė dalyvavo mokyklų, įvedimo į „Pokyčių mokykla kubu” programą seminare, kuris buvo organizuotas Vilniuje, lenkų namuose  „Ponas Tadas”.

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su programos „Pokyčių mokykla kubu” tikslais, turiniu, vertybėmis, teoriniais principais.  Mokyklų dalyvavusių šiame projekte 2013-2014 m.,  patirtis  įrodė, jog ši programa skatina mesti ir priimti iššūkius, eksperimentuoti, tyrinėti, bendradarbiauti ir kritiškai mąstyti.

Malonu buvo ir vėl susitikti su Kūrybos agentu Andriumi Atu, kuris šiais mokslo metais padės mūsų mokyklai įgyvendinti kūrybinį projektą. Kartu su Kūrybos agentu  bandėme apibrėžti mūsų mokyklos poreikius atitinkančią tyrinėjimo sritį, numatyti reikalingo mokykloje vykdyti kūrybinio projekto tikslus.

 

Projektą kuruojanti mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 

2014-09-23 Rugsėjo 23 dieną Vilniuje viešbučio „Karolina“ konferencijų centre vyko „Kūrybinių partnerysčių“ projekto mokinių, mokytojų, kūrybos agentų ir praktikų nacionalinis tinklo susitikimas. Į šį susitikimą iš visos Lietuvos suvažiavo apie 300 atstovų, tarp jų ir mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai. Susitikimo metu dalinomės ne tik istorijomis, bet ir dalyvavome idėjų dirbtuvėse „Kaip įgyvendinti Manifestą už kūrybišką mokyklą“.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>

 

 

< į pradžią