Naujienos

 
  2012-2013 m. m.   2013-2014 m. m.  2014-2015 m. m.

2015-2016 m. m.   2016-2017 m. m.   2017-2018 m. m.    Videokanalas >>

 
 

2018-2019 m. m.

 
 

2018-11-05 Vadovaudamiesi buvusio Lietuvos kelių muziejaus direktoriaus pasakymu „Jei nuoširdžiai ir gražiai šypsaisi, Tau niekada nebūna šalta“  mes, Stakliškių gimnazijos Ig klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoja L. Pyragiene, nebijodami nei lietaus, nei šalto rudeniško oro vykome į netradicinę pamoką. Aplankėme Lietuvos kelių muziejų ir Lietuvos žemės gelmių informacinį centrą.

     Pagrindinis mūsų išvykos tikslas - atidžiau ištyrinėti, kaip atrodo ledyno suformuoti rieduliai, kokios yra jų susiformavusios dalys, susipažinti su senoviniais kelias, darbo technika ir, žinoma, patyrinėti, prisiliesti prie Lietuvoje iškasamų naudingųjų iškasenų.

    Per visą savo istoriją žmonės yra išradę daugybę technikos, su kuria net nebeįmanoma susipažinti, nes ji jau tiesiog surūdijusi, niekam nereikalinga metalo krūva. Džiaugiamės, kad yra žmonių, kurie tokią techniką saugo ir ją tarsi prikelia antram gyvenimui, jog jaunimas galėtų su tuo susipažinti ir pamatyti savo akimis, o ne tik prisiminti iš prosenelių, senelių, tėvų pasakojimų. Labai džiugu, kad turėjome puikią progą pamatyti, prisiliesti prie tokios senos technikos, kuria naudojosi mūsų proseneliai, seneliai, dar ir tėvams teko ja pasinaudoti, tik, žinoma, jau daug kartų patobulėjusia.

     Į gimnaziją sugrįžome įgavę daug naudingos ir reikalingos informacijos ir būdami geros nuotaikos.

     Nuoširdžiai dėkojame mus šiltai priėmusiems Lietuvos kelių muziejui bei Lietuvos žemės gelmių informaciniam centrui, o labiausiai - mūsų geografijos mokytojai L. Pyragienei, pasiūliusiai ten vykti ir, žinoma, įgyvendinusiai išvyką.

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-10-24 Spalio 24 d. 6 ir 7 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo edukacijoje „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“, kurią vedė A. Jonyno memorialinio muziejaus darbuotojas. Pagrindinis edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ tikslas yra susipažinti su senosiomis rašymo priemonėmis bei daugiau sužinoti apie mums įprastomis tapusias šiandienines. Per visą istoriją žmogus išrado daugybę rašymo technikų, o joms aptarti yra skirtos trys šios edukacinės programos dalys: „Rašau be rašalo“, „Puošnios raidės“ ir „Nuo pieštuko iki kompiuterio“.

    Užsiėmimo „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“ metu mokiniai susipažino su muziejininko pasakojimu apie senąsias rašymo priemones bei jų raidą, išbandė rašymą ant molinių ir medinių lentelių. 6-7 klasių mokiniams labai patiko kūrybinės užduotys, kurios lavino rašymo įgūdžius ir kūrybinį mąstymą.

   Molinėse lentelėse išraižę ne tik senovės šumerų ideografinių ženklų, bet ir lietuviškų posakių, darbelius vaikai nutarė parsivežti į namus. Aptarę pirmojo užsiėmimo įspūdžius ir reflektavę, Stakliškių gimnazijos 6-7 klasių mokiniai išreiškė norą į muziejų sugrįžti išbandyti likusių dviejų edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ dalių.

    Po pietų mokiniai žiūrėjo filmą, sukurtą pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvus. Nors istorija apie tremtį į Sibirą skaudi, žanras visgi drama, todėl sudomino ir jaunuosius žiūrovus. Ne vienas jų, sujaudintas meilės ir išlikimo istorijos, braukė skruostu riedančias ašaras, supratęs, kad net ir žiauriausiomis gyvenimo sąlygomis turi likti vilties ir meilės. Mokiniams ypač įsiminė pagrindinės veikėjos Linos mamos Elenos Vilkienės drąsa, tremtinių kančios ir jauno NKVD karininko Nikolajaus Kreckio elgesys. Tai  privertė susimąstyti apie veikėjų vertybes.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2018-10-23 Spalio 23 dieną į Stakliškių gimnaziją atvyko žymus atlikėjas-gitaristas L. Isaak iš Vokietijos. Gimnazistus jis pradžiugino virtuozišku gitaros valdymu. Aidėjo gitaros garsai, liejosi klasikinė muzika: preliudijos, tango, valsai, sonatos, capricio ir kiti.

   Atlikėjas sukūrė tokią jaukią atmosferą, kad  tiesiog užbūrė publiką, kuriai dar ilgai skambėjo gitaros akordai.

 

 Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasė

 
 

2018-10-20 Šių metų spalio 19-20-ąją dienomis, mes, Stakliškių gimnazijos 7, 8, ir Ig klasės mokiniai, lydimi gimnazijos direktoriaus Vyganto K., lietuvių kalbos mokytojos Sidonos M., matematikos mokytojos Vitos B., išvykome į Šeduvą pratęsti lyderių stovyklos.

Labai džiaugiamės, kad buvome laukiami ir dėkojame Šeduvos bei Vilniaus Emilijos Pliaterytės gimnazijos moksleiviams, kurie mus pasitiko su plačiomis šypsenomis ir apkabinimais.

     Pasitikti tokiomis šiltomis emocijomis, prisiminėme vieni kitus ir padedami mūsų gimnazijos direktoriaus Vyganto K. bei mokinės Jovitos D., skubėjome žaidimų būdu susipažinti su tais, kuriuos matėme pirmąjį kartą. Besiliejant geroms emocijoms, beskambant nuoširdžiam juokui net nepajautėme, kaip sulaukėme vakarienės.

    Pavalgę skanią vakarienę žaidėme „Peru šeima“. Šio žaidimo metu mums reikėjo dirbti ir stengtis, kad šeima, turėdama labai mažai santaupų, išgyventų. Šio žaidimo metu dirbome komandomis ir džiaugiamės, kad per labai trumpą laiką mums pavyko suvienyti jėgas, jog visi komandos nariai išliktų. Įveikę šį žaidimą turėjome galimybę padiskutuoti, kaip iš tikrųjų sunku uždirbti pinigų, ir kaip, mes, vaikai, nevertiname suaugusiųjų darbo, kuris atrodo toks lengvas ir paprastas.

     Po šio smagaus išlikimo žaidimo mus į savo rankas perėmė dvi labai pozityvios merginos (pasivadinusios „Juoda avis“), kurios padėjo rasti bendrą kalbą su visiškai atsitiktinai sutiktu žmogumi. Mokėmės kitame asmenyje surasti dalelę savęs ir nors vieną dalyką, sutampantį su tuo žmogumi.

      Tarp užsiėmimų turėdami pertraukų su dideliu entuziazmu prisijungdavome prie šokių.

     Naktį save išbandėme labai rimtuose, bet ne ką nuobodesniuose sportiniuose užsiėmimuose, po kurių turėjome eiti miegoti, bet...  Miegas liko antrame plane ir mes visi liejome likusią energijos dalį, kaip tik sugalvojome: šokome, žiūrėjome filmus, šnekučiavomės su moksleiviais iš kitų mokyklų ir, žinoma, paryčiais labai saldžiai miegojome.

    Išaušus šaltam ir rūkanotam rytui mūsų jau laukė orientacinis žygis po įdomiausius, lankomiausius, istorinius Šeduvos objektus.

      Išklausę stovyklos dalyvių refleksiją visi nedrąsiai atsisveikinome ir apsikabinę į ausį kuždėjome, kad tikrai susitiksime dar ne kartą. Su labai geromis emocijomis sugrįžome į namus, kur mūsų laukė pasiilgusios šeimos.

 

Stakliškių gimnazijos mokinės Jovita ir Ūla 

 
 

2018-10-19 Saulėtas ruduo gimnazijos pradinių klasių mokiniams padovanojo „Rudenėlio“ šventę, kuri vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Jos metu mokiniai prisiminė rudens požymius, kūrė rudeniškas mozaikas, iš gamtinių medžiagų dėliojo dėliones. Teko ir pasportuoti, norint išsiaiškinti, kuri gi klasė į kibirėlį prineš daugiausia bulvių. Nugalėtojais tapo antros ir trečios klasės mokiniai. Kitos pamokos metu vyko meninė šventės dalis, kurią vedė trečios klasės mokiniai. Jie užminė mįslių, kurias įminus, buvo galima parodyti, ką esa pasiruošę šventei. Pirmosios klasės mokiniai eilėraščių posmais ir dainele visus pakvietė į sodą, antrosios - į daržą, ketvirtosios – į mišką. Pertraukų metu buvo linksma žaisti žaidimą „Grybų rauti“, suktis „Bulvienės“ ratelyje. Šventėje reikėjo atsakyti į  klausimus apie rudens gėrybių teikiamą vitaminų naudą žmogui, jo sveikatai. Pasilinksminę, su gera nuotaika, šventę tęsėme lauke. Vaikų laukė dar viena staigmena - daržovių sriuba, virta ant laužo. Gimnazijos skautų nariai su mokytoja Marija virė sriubą, mokė vaikus naujų žaidimų. Pažaidę ėjome valgyti. Kaip skanu buvo valgyti drauge!

    Dėkoju mokytojoms, padėjusioms vaikams pasiruošti šventei, kurios metu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, pastabumas, vaizduotė, gausinama žinių kraitelė.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2018-10-18 Saulėtą spalio 18-osios rytą Stakliškių gimnazijos „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikučiai lankėsi „Velnio“ duobėje. Čia jie atsisveikino su auksiniu rudenėliu.

Auklėtojai  Foto>>

 
 

2018-10-16 Spalio 16-osios vakarą, mes, Stakliškių gimnazijos 8 ir I g klasės mokiniai, su lietuvių kalbos mokytoja Sidona Mankevičiene vykome į Alytaus Dainavos kino teatrą, kuriame žiūrėjome filmą „Tarp pilkų debesų“.

    Šio filmo su bendraklasiais pradėjome laukti dar praeitais metais, kai pabaigėme skaityti Amerikos lietuvės Rūtos Šepetys parašytą romaną „Tarp pilkų debesų“. Knyga buvo įdomi ne vien tik lengva, įtraukiančia pasakojimo maniera, puikiai perteiktu laikotarpiu, bet ir dėl svarbios žinutės, susijusios su tautiškumu bei nelabai šviesia praeitimi, nuo kurios tuomet niekas negalėjo pabėgti. Jau internete pamatę trumpą filmo pristatymą pasinėrėme į paieškas, kada ir kur jis bus rodomas. Tad buvo tikrai labai smalsu, kaip režisierius tokio kūrinio istoriją sugebės perkelti į kino ekranus.

    Filmas jau pirmomis minutėmis mus labai įtraukė, sudomino labai paprasta ir įtikinama istorija apie pagrindinės herojės Linos gyvenimo akimirkas augant inteligentiškoje šeimoje. Tokia filmo pradžia mus privertė artimiau pažinti ne tik Liną, bet ir kitus pagrindinius filmo veikėjus. Vėliau persikėlėme į istoriją apie nekaltų žmonių trėmimą į Sibirą. Stebint visą šią situaciją, kuri nutinka filmo veikėjams -  baugu ir nemalonu. Nemalonu todėl, kad tai yra visiškai nekalti žmonės, kurie nenusipelnė tokio likimo, o baugu, jog istoriniai įvykiai vyko iš tikrųjų. Vėliau filme atskleidžiamas gyvenimas Sibire nežmogiškomis sąlygomis ir labai žiauri realybė susidūrus su niekingais NKDV pareigūnais.

    Peržiūrėję filmą buvome tiesiog priversti susimąstyti ir užduoti paprastą klausimą, kokia yra žmogaus gyvybės kaina, jeigu dėl menkiausio nusižengimo, pavyzdžiui, pavogtų dviejų burokėlių yra paruoštas šūvis į galvą?

    Mus visus labai sukrėtė scenos su vaikais bei kūdikio mirtis, kuri sugraudina iki pat širdies gelmių. Ne vienas nubraukėme ašarą, tad drąsiai galiu teigti, kad filmas iš tikrųjų rimtai priverčia susimąstyti apie žmogiškumą.

    Vykdami namo reflektavome savo jausmus ir emocijas, užplūdusias žiūrint filmą „Tarp pilkų debesų“, analizavome jo ir knygos scenų panašumus, skirtumus, gilinomės į Lietuvos istoriją, dalinomės įspūdžiais.

 

I g klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė

 
 

2018-10-15 Kai eina būrys skautų, smalsiais žvilgsniais ir su pavydu juos palydi stebintys berniukai ir mergaitės. Taip nutiko ir praėjusį savaitgalį, kai mes, Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė, kartu su kitais skautais susirinkome švęsti draugovės 15-ojo gimtadienio.

   Prieš prasidedant stovyklai visus džiugino mūsų mažiausiasis Galijus. Jis niekieno neprašomas atvykusiesiems įteikė po klevo lapą, kiekvieną pralinksmindamas ir gerai nuteikdamas. Vėliau visi leidomės į kelionę po Stakliškių gimnaziją. Labai džiaugiamės, kad turime kuo pasididžiuoti ir, žinoma, ką papasakoti atvykusiems. Susipažinę ir prisiminę vieni kitus, pradėjome iškilmingą stovyklos atidarymo rikiuotę. Po jos visi pasidalijome prisiminimais apie stovyklas ir linksmomis bei ne visai  laimingomis istorijomis, nutikusiosiomis  skautavimo metu.

   Džiaugiamės, kad svečiuose turėjome mūsų parapijos kleboną Gediminą ir gimnazijos direktorių Vygantą Kornejevą.

    Klebonui palaiminus gimtadienio tortą, vaišinomės, šnekučiavomės ir po truputėlį pasinėrėme į linksmybes, kurių metu daug laimės, džiaugsmo sukėlė karaokė vakaras. Netrūko ir vaikiškumo, kuris užvaldė pasinėrus į žaidimų pasaulį.

   Skambant mūsų skardžiam juokui, dainoms, trykštant nuoširdumui nepajutome, kaip mus pasitiko naktis, tad vieni kitiems palinkėjome labos nakties ir susitikome jau rytą.

    Ryte viskas buvo dar smagiau ir linksmiau, nes iškeliavome į pažintinį žygį po Stakliškes. Mums tikrai netrūko nuoširdžių emocijų, tuo įsitikinome, kai stovyklos uždarymo rikiuotės metu nenorėjome skirtis. Norėjome dar pabūti, pakalbėti. Vieni kitiems pažadėję dar ne kartą susitikti, atsisveikinome ir išvykome į namus.

 

Sesė Jovita  Foto>>

 
 

2018-10-05 Spalio 5 d. (penktadienį) mes, III g klasės mokiniai, vedėme  netradicines  pamokas Stakliškių ir Pieštuvėnų darželio grupių vaikams. Mūsų klasės mokiniai buvo pasiskirstę į grupes.

    Pirmoji grupė vedė pamoką 4-5 metukų vaikučiams. Per pamoką mažuosius supažindinome su japonišku popieriaus  lankstymo menu – Origami, mokėme lankstyti lapes. Jas išlankstę kartu su mažaisiais šokome „Ančiukų šokį“.

     Antroji grupė puikiai praleido laiką su priešmokyklinės grupės vaikais. Jų pamokėlės tema buvo ruduo. Vaikai gamino kiškučius, darė „Piratų mankštelę“.

     Trečioji grupė apsilankė darželio grupėje „Zuikučiai“. Kol auklėtojos dalyvavo koncerte, su pačiais mažiausiais rankytėmis išmarginome plakatą, užrašėme padėkos žodžius auklytėms, be to,  šokome, dainavome, žaidėme ir, be abejo, šėlome. Iš pradžių vaikučiai buvo nedrąsūs, bet vėliau tapo tikrais padūkėliais, noriai ėmėsi darbo ir didžiavosi puikiai jį įvykdę. Mažiesiems labiausiai patiko šokti. Drąsiausieji netgi padainavo dainelių, kurias moka.                

       Kita grupė mokinių lankėsi Pieštuvėnų darželyje, kuriame su vaikais irgi paminėjo mokytojų dieną. Vaikai dainavo, iliustravo daineles, rašė, kaip myli savo auklėtojas.

     Džiaugiamės, kad su mažaisiais radome bendrą kalbą ir visiems drauge buvo smagu bei gera.

 

 Ieva Katkauskaitė,  III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-10-05 Tarptautinė Mokytojų dienos šventė minima spalio 5-ąją. Tai viena iš dienų, kai mokytojai gali džiaugtis išskirtinai jiems rodomu dėmesiu. Mūsų gimnazijoje buvo ne kitaip. Mokyklos mokiniai džiugino mokytojus paruoštais pasirodymais. Taip pat vedė pamokas, kurių metu mokytojai dainavo, žaidė ir turėjo galimybę prisiminti vaikystę bei patirti nepamirštamų įspūdžių. Popietės metu mokytojų laukė  dar viena staigmena – Astos Pilypaitės koncertas, kuris ne tik pedagogų, bet ir mokinių veidus papuošė didelėmis šypsenomis.

 

Vaida Šermukšnytė  Foto>>

 
 

2018-10-04 Spalio 4 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai, kaip ir visa Lietuva,  laikė Konstitucijos egzaminą. Dalyvavo 7-12 klasių 26 mokiniai. Daugiausiai taškų savo amžiaus grupėse surinko: Gabija Andriulevičiūtė, Ūla Breikštaitė, Vaida Šermukšnytė, Agnė Šermukšnytė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Dėkojame visiems egzamino dalyviams.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė   Foto>>

 
 

 
 

 
 

2018-10-01 Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) ir Geros savijautos klubas „Būk aktyvus“  pakvietė visus žmones stiprinti fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2018 projektas skirtas visiems, kurie nori gyventi aktyvų bei pilnavertį gyvenimą. Šių metų šūkis „DYDIS NESVARBU!  #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU“ kvietė jungtis visus be išimties!

    Nors esame ir nedidelė mokykla, bet noriai dalyvaujame visur ir visada. Šį kartą 4 ir IIIg klasės mokiniai bei šokių būrelio nariai  irgi noriai įsitraukė į Tarptautinį projektą - #BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU.

   Visą  savaitę gimnazijos mokiniai mokėsi šokio, kurį sukūrė choreografė Vilija Jakubauskaitė. Mokiniai labai stengėsi, kad pasirodytų kuo geriau. Kai išmokome šokį, šokome ir filmavome filmuką gražiausiose  Stakliškių apylinkės vietose. Sukurtą video filmuką išsiuntėme projekto organizatoriams su viltimi, kad mūsų kūrybinis darbas bus įvertintas kaip vienas iš geriausių.

 

Ieva Katkauskaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>     Video>>

 
 

2018-10-01 Man regis, muzika gali pakylėti mūsų sielas, pažadinti mus meilei, užuojautai ar maldai. Ji, ko gero, atveria mums galimybę  ir pailsėti, ir pasvajoti, ir imporovizuoti. Muzikų pasaulyje yra sakoma, kad pasakyk, kokią muziką klausai, ir aš pasakysiu, kas tu esi.
   1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Šiai dienai paminėti mokyklos taryba, muzikos mokytoja Onutė Kamblevičienė ir III g klasės mokiniai surėmė jėgas ir padovanojo mokyklos bendruomenei muzikos garsais užburiančią dieną.
   Pertraukų bei pamokų metu vyko įvairios veiklos. Pirmosios pamokos metu mokyklos tarybos narės kartu su pradinių klasių mokiniais papuošė muzikinę gamą. Pertraukų metu visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama, šokti, dainuoti, pasiklausyti gyvos muzikos,  gimnazijos skaitykloje spręsti kryžiažodžius.

 Nenuostabu, kad mokiniai ir mokytojai pasinėrė į įvairias veiklas. Buvo smagu girdėti didelį, vieningą mokyklos „chorą“, matyti šokio rimtu judančius mokinius ir mokytojus visuose trijuose mokyklos aukštuose bei stebėti pradinukų paruoštus pasirodymus.
   Smagu, kad  mokykloje yra žmonių, kurie nestokoja naujų ir įdomių idėjų, kurias galima įgyvendinti. Tikime, kad tai ne paskutinis toks skambantis  ir visą mokyklos bendruomenę įtraukiantis bendrai veiklai renginys.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Augūnaitė    Foto>>

 
 
 
 

 
 

2018-09-26 Pernai lapkričio mėnesį dešimt 4-8 klasių gimnazijos mokinių dalyvavo Lietuvos 100-mečiui skirtoje programavimo valandoje. Šį trečiadienį, rugsėjo 26 dieną, mus aplankė 12 programuotojų iš Vilniaus, kurie mokė atlikti programavimo valandos užduotis jau didesnį būrį 1-8 klasių moksleivių.

    Pirmojoje renginio dalyje svečiai mokinius supažindino su šiandieniniais informacinių technologijų laimėjimais ir perspektyvomis, o antrojoje - vyko praktinis programavimo užduočių sprendimas naudojantis kompiuteriais ir planšetėmis.

    Svečiai pasidžiaugė, kad galėjo pabendrauti su smalsiais ir informacines technologijas išmanančiais vaikais.

 

IT mokytojas Vidas Noreika Foto>>

 
 

2018-09-17 Rudenėliui pasibeldus į mūsų kiemus, mes, Stakliškių gimnazijos skautai, kartu su  vadove Sese Marija išžygiavome prisidėti prie „Misija Sibiras“ bendruomenės, kuri atliko misiją „Sutvarkykime Stakliškių žydų kapines kartu “.

   Prieš pradedant darbus Izraelio Ambasadorius Amir Maimon visiems papasakojo apie žydų gyvenimą. Kiekviena išgirsta istorija apie žydus yra svarbi ir priverčianti susimąstyti, nes ji užima svarbią vietą mūsų Lietuvos istorijoje.

    Kartu su „Izraelis Lietuvoje“, „Misija Sibiras“ dalyviais, Stakliškių bendruomene, skautų tėveliais ir visais norinčias prisidėti prie istorijos išsaugojimo Lietuvoje, padirbėjome ir sutvarkėme žydų kapines. Atrodo, atlikome nedidelį darbą, bet ši nuveikta veikla šiandien reiškia daug daugiau nei manome. Tos  kelios valandos, skirtos istorijos išsaugojimui, iš tikrųjų mus gali išmokyti daugiau nei vadovėlis.

   Nuoširdžiai visi pasišnekučiavę, pažadėjome dar ne kartą sugrįžti į kapines ir palaikyti tvarką jose.

 

Sesė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-09-08 2018 m. rugsėjo 8 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai Erikas Kasparas Balsevičius, Šarūnė Bendaravičiūtė ir Darius Karpičius su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo Just. Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose Važatkiemyje, prie paminklinio akmens, įamžinančio šviesų poeto atminimą ir jo tėviškę.      Šių metų poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymai, organizuojami Prienų krašto muziejaus ir partnerių, buvo skirti Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginio dalyviai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėkomis už dalyvavimą poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose „Ant Lietuvos mano širdis patekėjo“ ir jo kūrybinio palikimo puoselėjimą.

 

 Lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaitė-Gurskienė Foto>>

 
 

2018-09-03 Ruduo keičia vasarą, nors saulės spinduliai dar taip kaitina žemę, ruduo keičia vasarą... Žiūrėk, dar tik vakar, regis, girdėjosi vaikų alasas prie ežero ar upės, o šiandien...

       Laikas bėga... Rugsėjis...

     Rugsėjo 3 dieną Stakliškių gimnazijos mokiniai  vėl susirinko  į mokslo ir žinių šalį – mokyklą. Į šalį, kuri dar gerokai iki rugsėjo atgavo vaikiškų balsų skambesį, juk  nuo pat rugpjūčio mėnesio pabaigos ir netgi ankstyvą rugsėjo 3 dienos (pirmadienio) rytą plušėjome mes, IIIg klasės mokiniai. Mūsų tikslas buvo šį šimtmečio rugsėjį padaryti ypatingą. Vos pabaigę visus pasiruošimo darbus, kartu su visa mokyklos bendruomene, išskubėjome į Švenčiausios Trejybės bažnyčią ir dalyvavome šventose mišiose.

        Po mišių, rimti, susikaupę bei pasiruošę naujiems iššūkiams, grįžome į  mokyklos stadioną, kur tęsėme šventę. Šventinę nuotaiką sukūrė IIIg klasės mergaičių šokis, kuris  tarsi  šaukte šaukė: „Šimtmečio rugsėjis!“. Visus su naujų mokslo metų pradžia sveikino gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas, laikinai einanti Stakliškių seniūnės pareigas Nijolė Ivanovienė, seimo narys Vytautas Kamblevičius bei Prienų rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė. Sveikinimo žodį tarė ir mūsų mažiausieji, pirmokėliai, kuriems  šis šimtmečio rugsėjis kitoks: pirmą kartą žaisliukai liko namuose, jų rankose gėlės, skirtos pirmajai mokytojai, ir  knygos. Pirmokėlius padrąsinti ir simbolines dovanas įteikti panoro dvyliktokai, kurie, atrodo, dar taip neseniai patys,  pasimetę ir nedrąsūs, stovėjo šių pirmokėlių vietoje. Dvyliktokai  sveikino ne tik pirmaklasius, bet ir bendraklasę: rugsėjo 3 dieną  Diana Norvilaitė pristatė savo autorinių darbų parodą.

    Na, o šventės pabaigoje šeimininkai, vienuoliktokai, uždavė paskutinį, svarbiausią klausimą: „Ei, kaip gyveni?“.  Atsakymo ieškoti jie  visus pakvietė į pirmąją pamoką.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė Foto>>

 
 
 
 

2018-08-30 Penktadienį (08-31) 10 val. Mokytojų tarybos posėdis.

 

Darbotvarkė:

 1. Komandos papildymas;

 2. 2018/2019 ugdymo planas;

 3. 2018/2019 veiklos planas;

 4. Finansinė ataskaita;

 5. Įvairūs planai;

 6. Atestacinė komisija;

 7. Susitarimas dėl skaitymo ir rašymo;

 8. Abiturientų rezultatai;

 9. Naujos mokymosi sutartys;

 10. Mokytojų pamokų krūviai;

 11. Mitybos pasikeitimai;

 12. Erasmus+ KA2 projekto „Verslumo ugdymas mokykloje – naujų
  galimybių ugdyme ir mokyme kūrimas“ rezultatų pristatymas;

 13. Kiti klausimai.

Administracija