Naujienos

 
  2012-2013 m. m.   2013-2014 m. m.  2014-2015 m. m.

2015-2016 m. m.   2016-2017 m. m.   2017-2018 m. m.    Videokanalas >>

 
 

2018-2019/2019-2020 m. m.

 
   
  Atnaujintos svetainės adresas: stakliškiųgimnazija.lt
   
 

2019-12-19 Gruodžio 19 dieną su IIIg klase vykome į VDU Žemės Ūkio Akademiją, kur mus pasitiko Filosofijos, psichologijos ir  profesinės edukologijos katedros vedėjas profesorius Sigitas Daukilas ir Kultūrinės komunikacijos, bei moderniosios didaktikos dėstytoja, anglų kalbos ekspertė doc. Dr. Nijolė Čiučiulkienė bei I kurso magistrantai. Susitikimo pradžioje profesorius supažindino su universiteto istorija, kurią vaizdavo universitete kabantys paveikslai, trumpai papasakojo ir pristatė. Po parodos ir prisistatymo nukeliavome į auditoriją, kurioje dėstytojai paskaitą pradėjo visiems gerai žinomos grupės „Pink Floyd“ vaizdo klipu „Another brick in the wall“  kuriame skamba visiems žinomi žodžiai „We don't need no education“. Taigi paklausę šio muzikos kūrinio ir padiskutavę ar tikrai mums nereikia išsilavinimo? kibome į darbus su magistrantais. Susiskirstę grupėmis mokiniai su magistrantais turėjo sukurti savo vertybių istoriją, kurią vėliau turėjo pristatyti.  Atlikę užduotis klausėmės mokinių pristatymų, o paklausę, padiskutavę ir aptarę svarbiausias gyvenimo vertybes, pasidarėme bendrą nuotrauką su dėstytoja bei studentais. O po fotosesijos visi draugiškai pasivaišinome arbata, pasišnekučiavome ir vykome atgal į savo mokyklą.
     Tikiuosi šis susitikimas mokiniams paliko gerus įspūdžius, o gauta informacija paskatins mokinius geriau peržvelgti savo vertybes ir padės išsiaiškinti kas jiems svarbiausia. 


 Anglų kalbos mokytoja Rita Varnienė  Foto>>

 
 
 
 

2019-12-12 Ilgai lauktos šventės atkeliavo pas Stakliškių gimnazijos priešmokyklinukus ir pradinių klasių mokinius. Diena prasidėjo senių besmegenių darymu. Smagu buvo drauge miklinti pirštukus bei padaryti nuotaikingą besmegenį. Vėliau mokiniai bei jų tėveliai sugužėjo į papuoštą gimnazijos aktų salę, kur jų laukė siurprizas. Šventę pradėjo priešmokyklinukai nuotaikinga dainele apie pingvinus. Ketvirtokai pakvietė visus drauge padainuoti ir  „pastatyti“ sniego senį besmegenį. Atėjo metas siurprizui- salėje pasirodė kapitonas Flintas. Kartu su vaikais, pasakodamas, dainuodamas bei šokdamas,  jis keliavo vandenynais, žemynais, kol pasiekė Laplandiją. Netrukus įvyko susitikimas su šmaikščiu bei linksmu Kalėdų seneliu, kuris linksmino vaikus bei atnešė dovanų.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

Ar įmanoma suderinti produktyvų darbą gilinantis į profesijos subtilumus, puikų ir draugišką kolektyvą, veikiantį kaip viena komanda, ir turiningą laisvalaikį, kupiną kultūrinių bei kulinarinių atradimų? Įmanoma, jeigu dalyvauji Erasmus+ programos projektinėje veikloje.

    Prienų rajono mokyklų anglų kalbos mokytojai nuo 2018 m. dalyvauja Švietimo skyriaus koordinuojamame Erasmus+ KA1 programos projekte „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“, kurio esmė – padėti mokytojams atnaujinti savo žinias bei įgūdžius, kad pasinaudodami Europos mokytojų patirtimi bei naujausiais mokymo metodais pedagogai galėtų gerinti mokinių motyvaciją ir jų pasiekimus. Projekto metu 15 mokyklų vadovų ir 25 anglų kalbos mokytojai turi galimybę dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose Ispanijoje, Nyderlanduose, Maltoje.

    Lapkričio 25–29 dieną devyni Prienų rajono mokyklų anglų kalbos mokytojai (Vilija Gustaitytė, Jūratė Grybauskienė, Edita Juknevičienė, Janina Bartusevičienė, Giedrė Gudauskienė, Ramūnas Makaveckas, Vidutė Kuzmauskienė, Laimutė Čepulinskienė ir Žaneta Garkauskienė) kartu su projekto koordinatore, Švietimo skyriaus vyr. specialiste Renata Pavlavičiene dalyvavome mokymo kursuose „Spice Up Your Teaching Ideas Methodology in Practice Today“ Maltoje.

Paskaitų metu pagilinome žinias praktiškai išbandydami įvairius inovatyvius, mokinių įsitraukimą į pamokos veiklas bei geresnių rezultatų poreikį skatinančius mokymo metodus. Intensyviai dirbdami grupėse kartu su kolegomis iš Čekijos, Vengrijos bei Lenkijos kūrėme istorijas, išbandėme bendradarbiavimu pagrįsto mokymosi privalumus, atradome naujų diktantų rašymo būdų, dainų, videoklipų, žodynų ir įvairių internetinių svetainių panaudojimo pamokoje galimybių. Džiaugiamės, jog turėjome galimybę dalyvauti ir keliose ekskursijose, kurių metu galėjome susipažinti su Maltos istoriniu bei kultūriniu paveldu. Pasivaikščiojome po sostinę Valetą – didingą istoriją turintį miestą, taip pat po Mdiną − seniausią Maltos miestą.

    Smagu, kad šie mokymai buvo ne tik įdomūs, bet ir labai aktualūs bei naudingi. Pasidalijome mokymo patirtimi, pasisėmėme naujų idėjų vieni iš kitų bei patobulinome komunikavimo anglų kalba įgūdžius. Naujas žinias, mokomąją medžiagą galėsime sėkmingai taikyti ir savo pamokų metu, siekdami geresnių mokinių mokymo(si) rezultatų.

 

Erasmus+ KA1 kursų Maltoje dalyviai  Foto>>

 
 

 

KRYPTINGAS VAIKŲ MOKYMOSI MOKYTIS KOMPETENCIJŲ UGDYMAS TAIKANT „MĄSTYMO ĮPROČIŲ“ METODĄ

 

 

    Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ kartu su partneriais įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą.

     Projekto tikslas - sustiprinti vaikų mokymosi mokytis kompetencijos ugdymą.

Projekto metu kiekvienoje įstaigoje  bus įdiegtas „Mąstymo įpročių“ ugdymo metodas,  apmokyti pedagogai, parengti mentoriai,  patobulintos ugdymo programos, parengtos rekomendacijos. Metodika bus taikoma kiekvienoje grupėje, kiekvienoje ugdomojoje veikloje.

Prognozuojama, kad įgyvendinus projektą  sustiprės projekte dalyvaujančių įstaigų vaikų mokymosi mokytis kompetencija bei padidės ugdymo turinio ir ugdymo organizavimo kokybė.  

 

    Projekto partneriai: Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“, Kėdainių r. Akademijos gimnazija, Prienų r. Stakliškių gimnazija, Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“, Vilniaus lopšelis-darželis „Žemyna“.

 

    Projekto vertė 116876,05 Eur.  Projektas finansuojamas iš  Europos socialinio fondo lėšų. Projektas įgyvendinamas pagal priemonę ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas. Projekto Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0027.

 

     Projektas įgyvendinamas: 2019/10/08 – 2021/10/08.

 
 
 
 

2019-11-12 Š. m. lapkričio 12 d. 5 klasės mokiniai vyko į prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ edukacinę erdvę „Kosmoso atradimai“, kuri įrengta pasauliui minint 50-ąsias metines, kuomet pirmą kartą ant Mėnulio paviršaus žengė žmogus.

      Mokiniai sferiniam kine žiūrėjo edukacinį filmuką „Krentančių žvaigždžių paslaptis“ apie iš Antarktidos keliaujantį pingviną ir jo draugą baltąjį lokį, kurie skrido erdvėlaiviu į kosmosą. Netikėtai į juos atsitrenkus meteoritui, astronautai buvo priversti leistis ir taip susipažino su kolibre, kuri papasakoja neįtikėtiną legendą apie Šviesos Akmenis. Hipotezės, stebėjimai ir atkaklūs tyrinėjimai leido draugams, dar prieš grįžtant į Žemę, rasti atsakymus į paslaptingus kosminius klausimus apie meteoritus ir krentančias žvaigždes.

       Edukacinėje erdvėje mes išvydome ore plevėsuojantį įspūdingo dydžio Saulės sistemos modelį. Mokiniai aplankė žaibų ir žvaigždžių kambarį,  parodą „Kosminė botanika“, kurioje išsaugoti autentiški vienintelio lietuvių kosmonauto lakūno-bandytojo R. Stankevičiaus eksponatai, lietuviškų dirbtinių Žemės palydovų kopijos, įranga, su kuria kosmose buvo atliekami bandymai, siekiant išauginti augalus. Taip pat meteoritų parodą, kurioje mokiniai galėjo išvysti gabalėlį Mėnulio ir net Marso. Iš įdomių faktų Saulės sistemos žemėlapio mokiniai sužinojo planetų atstumus nuo Saulės planetos bei jų paviršiaus temperatūras. Vėliau išbandė simuliacinius žaidimus, leido laiką PLAYMOBIL žaidimų erdvėje.

 

Mokytojos Edita Kreizienė ir Eglė Ramančiuckienė  Foto>>

 
 

2019-11-11 Šiaurės šalių literatūros savaitė - jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

      Todėl šiandien Stakliškių gimnazijos pradinukus aplankė Vyšniūnų bibliotekos bibliotekininkė Živilė Višniauskienė. Živilė mokiniams paskaitė ištrauką iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė”, kurioje pasakojama kaip Pepė švenčia savo gimtadienį. O kad mokiniai pasijustų lyg tikrame gimtadienyję, Živilė atvėrė savo pintinėlę ir papuošė juos gimtadienio kepuraitėmis, padovanojo švilpukus ir pavaišino keksiukais, kuriuose degė žvakutė. Mokiniai sugalvojo norus ir užpūtė žvakutes. Tikėkimės, kad pirmokėlių visi norai išsipildys.

       Stakliškių gimnazijos pirmokai taria nuoširdų ačiū Živilei ir pažada perskaityti jos dovanotą knygelę.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė  Foto>>

 
 

2019-11-09 Lapkričio 9 d. Stakliškių gimnazijos skautai vyko į Kauną. Girstučio kultūros rūmuose žiūrėjo Keistuolių teatro muzikinį spektaklį „HOP”. Spektaklis visiems, tiek jaunesniems, tiek vyresniems, labai patiko, nes jo metu jie kartu su aktoriais ir šoko, ir dainavo. Po spektaklio lankėsi Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Čia sužinijo, kaip anksčiau buvo gaminami vaistai, gydomi ligoniai.

    Kelionės pabaigoje pasivaikščiojo prie Kauno pilies, bei apžiūrėjo skulptūrą „Laisvės karys” – „Vytis”. Grįždami dalijosi patirtais įspūdžiais.

 

Skautė Gabrielė Dubovikaitė  Foto>>

 
 

2019-11-06 Badmintonas – sportinis žaidimas, kurį žaidžia 2 arba 4 žaidėjai, rakete per tinklą smūgiuodami kamuoliuką. Žaidimo tikslas – permušti kamuoliuką per tinklą į varžovo aikštelės pusę taip, kad varžovas negalėtų atmušti atgal, ir neleisti jam nukristi savo aikštelės pusėje. 2019 m. lapkričio 6 dieną mes, Stakliškių gimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai, lydimi fizinio ugdymo mokytojo Virmanto Šabasevičiaus, vykome į Prienų Revuonos pagrindinę mokyklą, kurioje mokėmės žaisti badmintoną. Užsiėmimo metu Prienų badmintono klubo treneris Dalius Juodsnukis mus supažindino su šia mums nauja sporto šaka ir jos ypatumais bei taisyklėmis. Smagu, kad turėjome galimybę pasipraktikuoti, atlikdami įvairias užduotis ir dalyvaudami draugiškame turnyre.

 

8 klasės mokinė Margarita Kamblevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-11-05 Lapkričio 5 d. gimnazijoje vyko mokinių prezidento inauguracijos šventė: buvo prisaikdintas jau septynioliktasis mokyklos prezidentas.

    Tradiciškai perskaičius rinkimų protokolą, naujai išrinktai prezidentei, IV g klasės mokinei Rūtai Augūnaitei, teko  ne tik perskaityti  priesaiką, bet ir pasižadėti  gerbti mokyklą,  girdėti kalbančius ir tylinčius, ne žadėti, o daryti...

     Po priesaikos prezidentę Rūtą  pasveikino gimnazijos direktorius,  bendraklasiai, draugai. Žinoma,  nepamirštas ir buvęs (net dvejus metus iš eilės) mokyklos prezidentas Vakaris Vindziulis.

    Belieka palinkėti naujajai prezidentei sėkmės, ištvermės ir ryžto įgyvendinti naujas, originalias idėjas!

 

Mokinių taryba  Foto>>

 
 

2019-11-04 Duona, kaip kasdieninis maistas, lietuviams buvo žinoma nuo senovės. Mes net neįsivaizduojame, kokia brangi buvo duona mūsų protėviams. Dabar žmogui jau nebereikia tiek prakaito išlieti, kad užsidirbtų duonelės -  visi jos iki soties turi, todėl nebemoka branginti taip, kaip mokėjo protėviai, kuomet duona buvo šventa, naudojama apeigoms. Pagerbiant protėvius ir prisimenant jiems šventus dalykus, Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriuje pakvipo duonute. Vaikai rankutėmis minkė, šildė, sudėjo visą savo meilę į kepalėlius (o kiek vaikai jos turi!). Kiekvienas iš jų gavo dovanų augaliniais dažais, lietuviškais ženklais ir simboliais pažymėtus drobinius maišelius.  Piešiniai ant maišelių neryškūs, tartum išnykstanti protėvių patirtis, bet mes su vaikais, neleidome jiems išnykti, o pažymėjome savo kepalėlius, susipažinome su jų reikšmėmis, ieškojome šių ženklų savo dėvimuose drabužiuose ir nusprendėme, kad ženklų reiktų nepamiršti ir dažniau pasipuošti mūsų protėvių paliktais raštais ir ženklais, nes vis tik jie mums svarbūs. Vaikai savo duonos kepaliukus žymėjo ženklais, kad pažintų savo duonelę ir parneštų namiškiams, o kas paragaus jų duonelės -  bus sveiki ir laimingi.

 

Vilma Breikštienė  Foto>>

 
 

2019-11-04 Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, dalyvavome tarptautinėje jaunimo stovykloje „Sniego gniūžtė“.

     „Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus. Be to, ji padeda ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius bei skatina linksmintis be svaigalų - tai ypač aktualu mums, šių dienų jaunimui. „Sniego gniūžtės” programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai. Jiems daug lengviau sukurti bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi ir kartu skatina nevartoti svaigalų.

    Buvome įtraukti į nuolatinę prasmingą veiklą, kurios dėka įgijome sveikos gyvensenos įgūdžių, tobulinome įgūdžius dirbti grupėje, drąsiai diskutuoti ir išsakyti savo mintis, gavome žinių, kaip kitaip pažvelgti į mus supančius žmones, jų elgesį, išmokti atpažinti, suprasti ir išreikšti savo jausmus.

    Esame labai laimingi, kad nepagailėjome atostogų laiko ir nuvykome į šią stovyklą. Stovyklos laikui einant į pabaigą negalėjome sulaikyti ašarų, nes buvo labai sunku išsiskirti su žmonėmis, su kuriais praleidom vos keturias dienas, bet jie mums spėjo tapti lyg antrąja šeima. Kupini idėjų, išmoktų naujovių ir be galo gerų emocijų, pažadėjome, kad į šią stovyklą sugrįšime  - kas žino, gal kaip dalyviai, o gal  ir kaip vadovai.

IIG klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė

 
 

2019-10-31 Helovinas yra viena seniausių švenčių pasaulyje.  Legenda byloja, kad šią dieną bekūnės dvasios ieško gyvų kūnų, kad juos užvaldytų. Buvo tikima, kad tai vienintelis šansas pomirtiniame gyvenime. Be abejo, gyvieji nenorėjo būti užvaldyti, todėl spalio 31-ąją gyventojai namie užgesindavo ugnį, kad šie taptų šalti ir atgrasūs. Žmonės persirengdavo įvairiausiais šėtoniškais kostiumais ir triukšmingai vaikščiodavo gatvelėmis, bandydami savo triukšmu išgąsdinti dvasias.

     Helovinas sparčiai populiarėja ir mūsų šalyje. Stebint papuoštas parduotuvių vitrinas, akivaizdu – „vaiduokliška“ infekcija darganotą rudenį užsikrėtė ir mus. Todėl ir šiemet Stakliškių gimnazijos mokinių taryba surengė visų mėgstamą persirengėlių vakarėlį- Heloviną. Raganos, vampyrai, įvairios kitos būtybės  į mokyklą atnešė nepaprastos, bet ir bauginančios šventinės nuotaikos. Garsios Adamsų šeimynėlės nariai pasitiko visus šventės dalyvius ir drauge vėliau leidosi į nepamirštamą vakaro kelionę-  dėdės Mykolo giminės susitikimą, pabėgimo kambarius, iš kurių visi gyvi ir sveiki turėjo išeiti...

     Helovino šventės pabaigoje visi buvo apdovanoti neįprastais, sakyčiau, unikaliais prizais.

IV g kl. mokinė Gabrielė Kamblevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-10-29 Šių metų spalio 29 d. 16 val. Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus pedagogės pakvietė kaimo bendruomenės gyventojus į artėjančių Vėlinių paminėjimą. Vaikai susirinkusiems deklamavo eiles, nešė žvakeles už mirusius Lietuvą garsinusius žmones. Paminėjime dalyvavo Pieštuvėnų bendruomenės moterų ansamblis „Svaja“ vadovaujamas Onutės Kamblevičienės. Moterys daina prisidėjo prie paminėjimo.

 

Mokytoja Astutė Liutvinskienė  Foto>>

 
 

2019-10-25 Pradinių klasių mokiniams paskutinė diena prieš atostogas buvo ypatinga, nes laukė netradicinio ugdymo  veiklos, kurios buvo integruotos. Pamokos prasidėjo ūkininkų Ritos ir Ramūno Kazlauskų ūkyje. Susipažinę, kokius darbus turi atlikti ūkininkai, turintys pienininkystės ūkį, skaičiavome kiek pašarų turi paruošti melžiamoms karvutėms, kiek viena karvutė duoda pieno ir kiek kilogramų jo iškeliauja į Pieno kombinatą. Pasivaišinę šeimininkės keptu obuolių pyragu ir vaistažolių arbata, sugrįžome į mokyklą. Čia sudėliojome mandalas iš gamtinės medžiagos, gaminome mišraines iš daržovių ir vaisių, jas ragavome. Lenktyniavome linksmosiose estafetėse, demonstravome drabužius, kuriuos dekoravome gamtine medžiaga. Aktyviai dalyvavome „Mainų turgelyje“. Vieni parsinešėme gėlių sėklų, kiti džiovintų grybų, topinambų ar didžiulį moliūgą. Gėrėjomės paroda, kurioje puikavosi darbeliai, aplikuoti sėklomis. Dienos pabaigoje aptarėme, ką naujo sužinojome, patyrėme, kokios veiklos labiausiai patiko. Mokiniai pasidžiaugė, kad jų aplikuoti darbeliai buvo įvertinti direktoriaus padėkomis.

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė  Foto>>

 
 

2019-10-24 Ruduo – moliūgų metas, kai laukuose pūpso gausybė oranžinių milžinų, o artėjant Helovinui vienas kitas moliūgas virsta išskaptuotais vaiduokliukais.

    Spalio 24 d. darželyje, „Meškučių“ grupėje, apsilankė Arno mama, Aušra Kurmanavičienė, kuri atsinešė tris moliūgus ir pakvietė visus grupės vaikučius pasigaminti Helovinui vaiduokliukus. Pasistiprinę mamos Aušros atsineštomis moliūgo sėklomis, pasiraitoję rankoves, kibome į darbą: skaptavome moliūgų vidų, rinkome sėklas, dekoravome. Kai mūsų vaiduokliukai buvo baigti, sugalvojome jiems vardus – Vytenė, kurią dekoravo grupės mergaitės, Rokis – vyresniųjų berniukų darbelis ir Fom – jaunesniųjų berniukų.

     Moliūgai gali būti pikti, linksmi, susirūpinę ar laimingi, bet svarbiausia – kad juos gaminome ir puošėme patys,- sakė mama Aušra.

      Dėkojame Arno mamai už prasmingai ir smagiai praleistą rytmetį kartu.

 

„Meškučių“ grupės auklėtoja Rima Sugintienė  Foto>>

 
 

2019-10-22 Stakliškių gimnazijos Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai 2019 m. spalio 22 d. aplankė Aukštadvario regioninį parką. Parko ekskursijos gidė Rita Balsevičiūtė vaikus supažindino su trimis šios vietovės lankytinomis vietomis. Mūsų ugdytiniams patiko lipti į „Kartuvių kalną“, nuo jo nusileisti, pavaikščioti, pabėgioti pilnais lapų prikritusiais parko takais.  Oras buvo puikus, tad į Pieštuvėnus sugrįžome pilni naujų įspūdžių.

    Norim padėkoti Gimnazijos direktoriui už pasiūlytą autobusiuką, o vairuotojui Vytautui už linksmą pasivažinėjimą.

 

Mokytoja Astutė Liutvinskienė  Foto>>

 
 

2019-10-18 Rudenišką spalio 18 dienos rytą mes, Stakliškių gimnazijos abiturientai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Birutės Dičkuvienės, vykome į Pilotiškių kaime, Prienų r., įsikūrusią Vinco Mykolaičio Putino gimtinę – muziejų. Atvykusius mus pasitiko Mykolaičių giminaitė, muziejaus prižiūrėtoja Julija, kuri gyvai papasakojo apie poeto, rašytojo, dramaturgo, literatūros profesoriaus gyvenimą, santykius su artimaisiais, vidinį konfliktą bei pakvietė apžiūrėti autentišką Mykolaičių sodybą ir sodą.

     Išgirdę įdomių rašytojo autobiografijos faktų ir apžiūrėję jaukų Mykolaičių vienkiemį, skubėjome į mylimiausią Vinco Mykolaičio - Putino vietą – Aušrakalnį. Apie šią vietą pats rašytojas yra rašęs: „Aš mėgdavau viršūnėje kalnelio/ Jo šiurkščioje žolėj vangiai prigulti,/Geltonų kačpėdėlių ir rausvų čiobrelių,/ Aitrius kvapus krūtinėje pajusti.“ Ir iš tikrųjų vos pradėję kopti kalnelio šlaitu pajutome malonų čiobrelių kvapą, kuris tarsi įkūnija paties Aušrakalnio animą. Stovėdami ant kalnelio viršūnės, dar  ir dar kartą skaitydami  psichologinio intelektualinio romano „Altorių šešėly“ ištraukas ir atlikdami mokytojos parengtas užduotis,  ieškojome  aprašytų vaizdų,  objektų bei stengėmės suprasti, kokius  jausmus išgyveno  romano pagrindinis veikėjas, rasti  sąsajas, kurias jam kėlė ši ypatinga vieta.

      Ko gero, apsilankymas Vinco Mykolaičio – Putino vienkiemyje ne tik pagilino mūsų, abiturientų, žinias apie autorių ir jo kūrybą, bet ir leido pajusti  Aušrakalnio teikiamą ramybę, vidinę laisvę.

 

IVg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2019-10-17 Voltas Disnėjus yra sakęs: „Jei galite apie ką nors svajoti, vadinasi, galite ir padaryti.“ Tad mes, gimnazijos dešimtokai, vis prisimindami šią mintį, nuo pat mokslų metų pradžios pradėjome veikti. Mūsų garsiai ištarta svajonė buvo surengti naujų gimnazijos mokytojų krikštynas, ir štai spalio 14-17 dienomis ją įgyvendinome.

Kiekvieną dieną, per ilgąją pertrauką, kviesdavome naujųjų mokytojų grupelę į „penkminutę“. Jos metu mokytojai atsakinėjo į jiems parengtus klausimus, susijusius su mokykla ir mokiniais, prisiminė vaikystę, turėjo šokio judesiais iškratyti jiems ant liemens užrištą dėžutę bei kiek kitaip nei įprasta pažvejoti, o baigdami „išbandymus“ kūrė dar ir ketureilius su žodžiais „gimnazija“ ir „krikštynos“.

     Parodydami, kad linksma bei smagu buvo ir mums, krikštytojams, dalinamės vienu mokytojų sukurtu ketureiliu:

Mums gimnazijoj patinka:

Dešimtokai pasitinka.

Sako, smagios bus krikštynos –

Mokytojų palankynos!

    Tikimės, kad ši graži iniciatyva gyvuos mūsų gimnazijoje ir kitais, ir dar kitais mokslo metais!

IIG klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-10-14 Stakliškių gimnazijos priešmokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai „Pelėdžiukai“  aplankė Birštoną. Kelionę pradėjo kopiant į  Vytauto kalną, toliau keliavo ragauti mineralinio vandens, grožėjosi  Nemunu, smagiai leido laiką šalia sanatorijos įsikūrusiose sporto ir poilsio erdvėse. Žvalūs ir energingi  grįžo į Stakliškes.

 

Auklėtoja Lina Žilionienė  Foto>>

 
 

2019-10-11 Jau mėnuo ir keletas dienų, kai mūsų penktokėliai, palikę pirmąją savo mokytoją ir saugią klasę, įžengė į pagrindinio ugdymo pakopą. Jiems reikėjo įveikti nerimą ir patirti daug naujų dalykų. Tačiau per šį laiką mažieji apsiprato ir sėkmingai įveikė visus iškilusius sunkumus.

   Dešimtokai, keletą dienų stebėję penktokus, nusprendė, kad laikas „mažiukams“ tapti pilnateisiais pagrindinio ugdymo mokiniais ir surengė jiems krikštynas.

   Trečiosios pertraukos metu „krikštukai“ žaidė „Kahoot“: įtikino, kad per tokį trumpą laiką yra labai gerai susipažinę su vyresniais mokiniais bei mokytojais,  parodė, kaip greitai geba atlikti matematinius veiksmus. Užduočių jiems buvo parengta tiek, kad darbelio užteko dar dviems pamokoms. Ištvėrę visus išbandymus, penktokai prisiekė ir tapo pilnateisiais gimnazijos mokiniais.

 

IIG klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-10-09 Š. m. spalio 9 dieną I - III gimnazijinių klasių mokiniai, kartu su biologijos mokytoja Dalia Bartkiene ir anglų kalbos mokytoja Rita Varniene vyko  į Raudondvario dvarą, kur vyko integruota pamoka „Žemės atmintis“ apie gintaro susiformavimą, paplitimą, rūšis, išgavimo vietas. Mokiniai susipažino su gintaro evoliucija. Pasirodo, kad šio Lietuvos aukso yra visame pasaulyje ir jo spalva bei rūšys yra skirtingos. Sužinojome, kad brangiausias gintaras yra mėlynos spalvos Domininkos Respublikoje, kur ir vadinamas šios šalies vardu.

    Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys nusipynė apyrankę iš gintaro, kurią galėjo pasiimti kaip atsiminimo dovaną. Pakeliui į gimnaziją sustojome Birštono apžvalgos bokšte, kur norėjome pamatyti apylinkes iš paukščio skrydžio. Tikimės, kad mokiniams pamoka patiko.

  

Mokytojos D. Bartkienė ir R. Varnienė  Foto>>

 
 

2019-10-04 Kartu su gelstančiais lapais ruduo atnešė vieną gražiausių mokslo metų šventę – Tarptautinę mokytojo dieną. Ši diena paskelbta tarptautine švente UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą.

    Spalio 4 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai susirinko į mokyklą nešini įvairiaspalviais gėlių žiedais. Pirmosios pamokos metu mokytojams mokiniai dovanojo nuoširdžius klasių pasirodymus-sveikinimus. Kai gimnazijos mokytojai kartu su I g klasės mokiniais išvyko į ypatingą šventinę vietą, gimnazijoje viešpatauti pradėjo mokyklos vyriausieji – abiturientai.

   Tiek mokiniams, tiek naujiesiems mokytojams – visiems ši diena buvo išskirtinė, džiugi, bet  ne pati lengviausia. Gavę visas mokytojų privilegijas, abiturientai privalėjo prisiimti ir atsakomybę – vesti pamokas ir susitvarkyti su drausmės problemomis. Žinoma, buvo nepamiršti ir darželinukai, todėl antrosios pamokos metu dvyliktokai leido ir darželio auklėtojams bent minutę atsipūsti.

    Visos gėlės, šypsenos, dėmesys tądien visgi priklausė Jiems, mūsų mokytojams, kurie kasdien ne tik moko mus skaičiuoti ar rašyti, bet ir ugdo asmenybę, žmogų, pilietį. Juk ne veltui sakoma: „Šaknis augina Tėvai, o sparnus – MOKYTOJAI“.

 

    Ko gero, tik pasimatavę mokytojų profesiją suvokėme, koks sunkus ir atsakingas yra mokytojo darbas, todėl nuo šios akimirkos mes, gimnazijos abiturientai, jaučiame tik dar didesnę pagarbą mokytojams.

 

IV g klasės mokinė Rūta Augūnaitė  Foto>>

 
 

2019-10-03 Spalio 3 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai vyko į Pelekonis, Jiezno seniūnijoje, kur dalyvavo Smetoninėje pamokoje. Senoje pirkioje mokinius pasitiko mokytoja, kuri papasakojo apie senovines knygas ir raštą.   Pamokos metu mokiniai sužinojo iš kokios knygelės vaikai mokėsi skaityti, kaip sunkiai buvo gaminamas popierius. Visi pabandė gaminti popierių: trinti piestoje skudurą, malti šiaudus, skudurą bei ,,bovelną“. Dirbdami mokiniai įsitikino, kad tai buvo sunkus, ilgas  ir varginantis darbas. Vėliau mokiniams teko su plunksna dailiai parašyti keletą žodžių. Pamokai baigiantis mokytoja vaikus pamokė senovinį žaidimą, kurį išėję į lauką, kartu pažaidė.

 

Mokytoja Sonata Labutienė  Foto>>

 
 

2019-10-03 Spalio 3 d.,  9 val., Stakliškių gimnazijos I – IVG klasių 22 mokiniai laikė Konstitucijos egzaminą. Daugiausiai taškų surinko IG klasės mokinys Medas Latvaitis. Sveikinam jį ir tikimės, kad kitais metais jam seksis dar geriau. Nors į antrą turą niekas nepateko, tačiau buvo gera galimybė pasitikrinti žinias ir ugdytis pilietiškumą.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2019-09-26 Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-ąją švenčiama Europos kalbų diena. Šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos regionų ir tautinių mažumų kalboms. Ši diena paminėta ir Stakliškių gimnazijoje.

     Per 5-ąją pamoką visa mokykla šurmuliavo, nes mokiniai gavo užduotį – pristatyti vieną iš valstybių, kurioje vyrauja Europos kalbos. Pasiskirstę grupėmis mokiniai rinko medžiagą apie valstybės įžymias vietas, žinomus žmones, kultūrinį paveldą. Informacijos labai daug, bet viskas turėjo tilpti plakate. Kiti tuo metu repetavo tos šalies populiarų šokį ar dainą.

    6-ąją  pamoką visi susirinko prie scenos parodyti, ką pavyko atlikti. Visų klasių mokiniai pasirodė kūrybingai, išradingai pateikdami surinktą informaciją. Dėmesį patraukė plakatų spalvingumas, jų estetiškas apipavidalinimas. Nors ir ne visi išdrįso pašokti ar dainuoti, tačiau drąsiausieji- penktokai ir abiturientai- pasirodė puikiai. Nuo jų neatsiliko ir pradinukai – jie ne tik piešė vėliavėles, bet ir išmoko naujų žodžių.

    Renginys visiems sukėlė daug gerų emocijų, paskatino susimąstyti apie įvairių kalbų mokėjimo prasmę. Juk kalbos tarsi atveria duris bendravimui, keliavimui, darbo vietai ir kultūriniam išprusimui. Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, nes kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. 

 

Lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė  Foto>>

 
 

2019-09-25 Rugsėjo 25, 26 dienomis gimnazijos 3 ir 4 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur dalyvavo kultūros paso edukacinėje veikloje „Kūdikystė, vaikystė senojoje pirkioje“. Vaikus pasitiko senosios pirkios šeimininkė, kuri kartu su vaikais  bandė atsekti, kas nuo senų laikų pasikeitė ir kas išliko. Programos metu vaikai sužinojo apie tikėjimus, spėliones. Susipažino su senoviniais įrankiais, daiktais, žaidė su senaisiais žaislais.  Gaminosi vaikišką „čiulpiką”. Nudirbo kelis senovinius vaikiškus darbelius - lukšteno pupeles, plėšė plunksnas. Sužinojo, kaip vaikai buvo mokomi elgtis prie stalo ir svečiuose. Programos pabaigoje geroji šeimininkė vaikus pavaišino.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-09-24 Stakliškių gimnazijos priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai ir jų mamytės kasmet  vis aktyviau dalyvauja rudeninių kompozicijų kūrime. Vaikučių rūbinė pakvipo rudeniu.

 

Lina Žilionienė  Foto>>

 
 

2019-09-24 Saulėtą rugsėjo 24 d. rytą Stakliškių darželio „Meškučių“ grupės vaikai vyko į ekskursiją – Aukštadvario regioninį parką. Susėdę į mokyklinį autobusiuką, linksmai nusiteikę patirti naujų įspūdžių, pajudėjome link Aukštadvario. Važiuodami grožėjomės rudenėjančia gamta, pamojavome Lepelionių piliakalniui, kurį lankėme pavasarį.

   Pirmasis mūsų lankomas objektas – Aukštadvario regioninio parko centras. Čia mus pasitiko darbuotoja Rita Balsevičiūtė, kuri vaikams prisistatė pasakos personažu – ragana. Rita mums papasakojo Aukštadvario miestelio istoriją, apžiūrėjome čia kabančius akmenis, matėme pašto karietą, kuria anksčiau išvežiodavo spaudą, laiškus. Apžiūrėję ekspoziciją ir uždavę begalę klausimų raganai, išvykome į Kartuvių (Šibos) kalną. Lipant į kalną, atsiveria puikus vaizdas į Navos ežerą. Pagonybės laikais čia vykdavo aukojimo apeigos - tai mūsų protėvių dievų garbinimo vieta. Truputį pailsėję, neskubant nusileidus laipteliais nuo kalno, vykome prie Pilaitės ežero, kurio pašonėje yra Pilaitės piliakalnis. Čia X-XIV a. stovėjo medinė pilis. Vėliau jai netekus gynybinės reikšmės įsikūrė Didžiojo kunigaikščio dvaras. Rita – ragana vaikams papasakojo gražią legendą apie šios pilies valdovo dukrą.

     Ekskursiją baigėme pačiame Aukštadvario miestelyje, prie iš gelmių trykštančio Verknės senvagės šaltinio, valstybės saugomo hidrogeologinio gamtos paveldo objekto. Pasak senolių, šio šaltinio vanduo tekantis „prieš saulę į rytus“ turi gydomųjų galių, kuris pasemtas ir ilgai laikomas nesurūgsta. Nuo seniausių laikų vietos gyventojai šį vandenį naudojo gėrimui ir buityje.

     Vaikai, pasijutę tų laikų herojais, daug visko sužinoję ir pamatę – išvyko namo. Žinoma, prieš tai širdingai padėkoję gerajai raganai – Ritai Balsevičiūtei už suteiktas žinias ir išsamius pasakojimus.

 

„Meškučių“ grupės auklėtoja Rima Sugintienė  Foto>>

 
 

2019-09-23 Rugsėjo 23 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“. 5 – 7 klasės mokiniai su mokytojomis L. Aliukevičiene ir L. Pyragiene vyko į senąsias žydų kapines, kur su mokiniais buvo kalbama apie Stakliškių apylinkėse gyvenusius žydus ir masinį jų naikinimą Lietuvoje. Pagerbdami žuvusiųjų atminimą, mokiniai iš gamtinių medžiagų ir lauko akmenėlių sudėliojo Dovydo žvaigždę ir Menorą.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė   Foto>>

 
 

2019-09-20 2019 m. rugsėjo 20 d. jau penktą kartą vyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuota respublikinė akcija „Visa Lietuva šoka“. Akcijos tikslas – per tradicinius šokius vienyti bendruomenes, stiprinti lietuvių kultūrinę pajautą.

     Sumanymas nuo 2015 m. kasmet rugsėjo mėnesį rengti šią akciją yra neatsitiktinis – pastaraisiais metais Lietuvoje pastebimos atgimstančios liaudies šokių tradicijos. Šokis gali ne tik linksminti, bet ir ugdyti. Jis turi galią burti visuomenę, didinti svarbaus kultūros tapatumo elemento – folkloro reikšmės suvokimą, poreikį tęsti tradicijas. Prie idėjos įgyvendinimo kasmet prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų bei  šokio entuziastų.

     Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, taip pat prisijungėme prie šios akcijos. Ilgosios pertraukos metu  visa  mokyklos  bendruomenė susirinko mokyklos stadione, kur I-IV g klasių mokiniai šoko lietuvių liaudies tautinius šokius. Jie ne tik patys šoko, bet suktis  besikeičiančiu šokio ritmu  kvietė visus susirinkusius. Šokėjų gretos vis didėjo, o  šypsenos ir geros emocijos sušildė... 

 

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, IVg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-09-20  Prieš ketverius metus mes, abiturientai, pirmieji priėmėme oficialų gimnazisto krikštą ir įsipareigojome tęsti šią gražią ir smagią tradiciją. Todėl šiemet, rugsėjo 20 dieną, Stakliškių gimnazijoje vyko Ig klasės krikštynos -„Cirkas atvažiavo“.

    Jau ketvirtos pamokos metu  ,,atvykꑑ cirko artistai - abiturientai pirmos gimnazijos klasės mokinius suskirstė į grupes bei nupiešę juokingus veidus pavertė juos tikrais cirko klounais. Netradicinėje erdvėje „Juoda-balta“ Ig klasės mokinių jau laukė pirmoji užduotis – surengti cirko pasirodymą. Regis, ši užduotis patiko ne tik pirmokams, bet ir visai mokyklos bendruomenei.  Vėliau krikštatėvių tvirtai uždengtomis akimis Ig klasės mokiniai keliavo į erdvę šalia Stakliškių darželio, kur krikštinamieji ėjo pojūčių taku, dirbo grupėse ir, žinoma, kovojo, kuri komanda geriau atliks nurodytas užduotis. Kupini gerų emocijų ir laukdami, kas bus toliau, mokiniai skubėjo į „Orientacines varžybas“, kurių metu buvo tikrinamas pirmos gimnazijos klasės mokinių loginis mąstymas, gebėjimas spręsti problemas. Nors finišo tiesioji buvo jau ranka pasiekiama, būsimieji gimanzistai susidūrė su dar vienu iššūkiu – lenktynėmis maišuose, kurių metu netrūko nei skaudžių kritimų, nei linksmų akimirkų. Pabaiga- nusileidimas slidžia nuokalne ties finišu. Pasipuošę klouno nosimis ir iškilmingai priklaupę Ig klasės mokiniai prisiekė: klausyti savo krikšto tėvų, saugoti ir mylėti mokyklą, gerbti mokytojus ir visą mokyklos personalą, garbingai nešioti mokyklinę uniformą ir būti pavyzdingais Stakliškių gimnazijos mokiniais.

     Krikštynoms pasibaigus, pirmokai, tapę tikrais gimnazistais,  dėkojo už puikiai praleistą laiką, įdomias ir originalias užduotis bei pasižadėjo surengti atsaką savo krikštatėviams.

 

IVg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

 
 

2019-09-02  Ir vėl rugsėjis...

 

„Nei pavasaris, nei vasara neturi tokio grožio, kokį matau rudens veide.“

Džonas Dounas (John Donne)

 

Rugsėjo 2 dieną Stakliškių gimnazija  vėl prisipildė šurmulio: pradinių klasių mokiniai nedrąsiai žengė į klases nešini  gėlių žiedais, skirtais mylimiems mokytojams, o vyresnieji mokiniai džiūgavo matydami senus draugus. Visgi   ši rugsėjo 1-osios šventė mums, abiturientams, buvo ypatingesnė negu kitiems... Kažkaip  nedrąsiai delne laikydami pirmokėlio ranką  kartu su visa mokyklos bendruomene   skubėjome į Švč. Trejybės bažnyčią ir dalyvavome šventose mišiose.

           Šventė po mišių tęsėsi  mokyklos stadione, kur visus pasitiko IIIg klasės mokinių iškabintas šūkis: „Sveiki sugrįžę!“. Su naujų mokslo metų pradžia gimnazijos bendruomenę  sveikino gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas,  sėkmės  linkėjo Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė bei Prienų rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė.

           Gimnazijos stadione skambančiais Lino Adomaičio dainos  žodžiais: „Aš jau ne lašas jūroje, o jūra manyje,/ Galiu užlieti plačiausias dykumas ir kalnus“ mes,  abiturientai, pasveikinome mažuosius pirmokėlius bei įteikėme  „Pirmoko rinkinius“ bei, žinoma,  AČIŪ tarėme mokytojams, kurie po vasaros atostogų vėl sugrįžo būti mums kelrodėm žvaigždėm žinių labirintuose...

            Po šventės visi mokiniai ir  mokytojai skubėjo į klases...

 

Rūta Vasiliauskaitė,  IVg klasės mokinė   Foto>>

 
 
 
 

2019-06-20 Birželio 20 d. mes, gimnazijos 9-11 klasių mokiniai, lydimi mokytojų D. Bartkienės ir L. Aliukevičienės vykome į Vilnių.

     Apsilankėme planetariume, kuriame stebėjome paskaitą „žvaigždėta naktis“. Jos metu mokiniai sužinojo daugiau apie žvaigždynus, planetas, juodąsias skyles, galaktikas ir kitus dangaus kūnus. Taip pat apsilankėme ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Čia pasivaikščiojome po erdvę, skirtą vaikams ir jaunimui. Vėliau apžiūrėjome pagrindinę bibliotekos erdvę, kur visus nustebino ant knygų lentynų sukurti žymių žmonių atvaizdai bei apsilankėme restauruotų knygų ekspozicijoje.

   Manau, jog kiekvienas mokinys šios ekskursijos metu pasisėmė daug naujos patirties ir išminties.

 

III g klasės mokinė Rūta Augūnaitė  Foto>>

 
 

2019-06-14 Birželio 14 d. Vilniuje Stakliškių gimnazijos komanda dalyvavo micro:bit kompiuteriukų „ralio“ kelionės uždarymo renginyje. 5-6 klasės mokinių pagamintus darbus pristatė Tomas Smolskas (6 kl.), Kasparas Balsevičius (6 kl.), Astijus Sebeika (5 kl.), Tautvydas Diškevičius (6 kl.), Domantas Tamulevičius (5 kl.). Renginio metu komanda su mokytojais V. Davičiku ir V. Noreika dalyvavo varžybose, kuriose per skirtą laiką turėjo sukonstruoti ralio mašinytę, valdomą telefonu ir kuo greičiau ja apvažiuoti skirtą trasą.

           Po nelengvo darbo pavyko sukonstruoti važiuojančią mašinytę, deja dėl ryšio problemų lemiamu momentu mašinytė nepajudėjo. Bet slogią nuotaiką praskaidrino įvairios organizatorių vaišės, įdomūs komandų pasirodymai ir visiems komandos nariams įteiktos dovanos.

           Organizatoriai padėkojo mokiniams ir mokytojams už įdėtą triūsą ir patikino, kad kompiuteriukų kelionė tęsis ir kitais mokslo metais. Tad maloniai kvietė dalyvauti ir pasiekti geresnių rezultatų.

 

Mokytojas Vidas Noreika Foto>>

 
 

2019-06-14 Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, Stakliškių gimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, kurią organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šių metų pilietinės iniciatyvos tema „Tremties vaikų žaislai“. Mokiniai kartu su dailės mokytoja Edita Kreiziene iš gamtinių medžiagų gamino žaislus, o juos pagaminę surengė pristatymą. Po jo mokiniai žiūrėjo filmą apie tremtį „Ekskursantė“. Vėliau visi prisijungė prie kultūros centro ir seniūnijos organizuoto minėjimo miestelio istorinėje erdvėje.

 

Vyresnioji istorijos mokytoja L. Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2019-06-14 Birželio 7-14 dienomis vyko pradinių klasių mokinių sveikatingumo stovykla. Jos metu vaikai daug keliavo, dalyvavo edukacinėse veiklose ir mokėsi sveikai bei aktyviai gyventi. Lankėsi „Curiocity“ (mieste smalsiems vaikams), Birštono S. Kneipo sode ir Vytauto parke, baseine mokėsi plaukti, žirgyne - jodinėjo žirgais. Mokiniai džiaugėsi kiekvieną dieną įgiję naujų patirčių. Paskutinę stovyklos dieną mokykloje reflektavo, ko išmoko, patyrė ir kokias veiklas tęs visą likusią vasarą.

 

 Mokytoja Dalė Stankevičienė Foto>>

 
 

2019-06-13 Birželio 13 d., mes 5–8 klasių mokiniai buvome išvykę į „Planetariumą“ ir Energetikos muziejų. Buvo įdomu apsilankyti „Planetariume“, kuriame sužinojome nemažai naujų dalykų, susijusių su mūsų planeta ir ne tik.

Energetikos muziejuje išvydome įdomių senovinių daiktų ir pinigų bei laikraščių.

       Išvyka buvo smagi ir naudinga, nes praplėtėme istorijos žinias bei daugiau sužinojome apie dangaus kūnus ir planetas. Buvo  smagu praleisti laiką kartu su draugais netradicinėje mokymosi aplinkoje.

 

6 kl. mokinė Austėja Degutytė  Foto>>

 
 

2019-06-11 Vasara - kelionių metas, todėl ir mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, į mokyklą rinkomės nešini ne  mokyklinėmis kuprinėmis, o kelionei paruoštais lagaminais, ketindami išvykti į jau tradicija tapusia pažintine kelione po Lietuvą ir Europos sąjungos šalis. Šį kartą mūsų kelionė nusidriekė nuo Baltijos jūros pakrantės iki Latvijos miesto – Ventspilio.

              Birželio 11 dieną, mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, pirmiausia aplankėme Seredžiaus piliakalnį (Palemono kalną). Legenda pasakoja, kad tai legendinio Lietuvos valstybės įkūrėjo Romos kunigaikščio Palemono kapas. Palemono kalnas padavimuose laikomas šventa senovės apeigų vieta, o nuo jo viršūnės atsiveriantis kraštovaizdis tikrai įspūdingas. Pasigerėję vaizdu, tęsėme kelionę bei aplankėme Raudonės ir Panemunės pilis, kurios garsėja savo architektūra ir istorija. Mes, 8-11 klasių mokiniai, labiausiai laukėme kelionės tikslo – Lietuvos pajūrio, todėl dar kartą išlipę iš autobuso ir aplankę Ventės ragą, džiaugėmės ne tik gaiviu vėjeliu, bet ir tuo, kad važiuoti liko neilgai.  Ir štai po turiningai praleistos dienos pagaliau pasiekėme Šventosios gyvenvietę, todėl nieko nelaukdami nuskubėjome kurtis nameliuose bei ruoštis pasivaikščiojimui prie jūros. Vos pasiekę smėlio kopas, leidomės bėgti prie vandens. Ko gero, vieniems mokiniams maudynės jūroje buvo nauja patirtis, o kitiems - atgaiva po ilgos dienos, tačiau visi buvome kupini gerų emocijų ir atsigaivinę su nekantrumu laukėme naujos dienos.

              Kitą rytą, pailsėję ir kupini noro pamatyti dar daugiau, mes, 8-11 klasių mokiniai,  sėdome į autobusą ir skubėjome į Latvijos miestą – Ventspilį, kuris yra Latvijos šiaurės vakarinėje dalyje prie Baltijos jūros. Mokiniai susipažino su šio miesto architektūra ir senamiesčiu, tačiau daugelį labiausiai nustebino Latvijoje vyraujantis vėsesnis oras. Šiek tiek sušalę sugrįžome į autobusą, tačiau namo vykti dar nenorėjome, todėl nusprendėme pasivaikščioti prie jūros, bet dėl vėsaus vandens išsimaudyti neišdrįsome. 

              Paskutinės dienos rytą nešini krepšiais susėdome į autobusą ir išskubėjome į Olando kepurę. Tai aukščiausias Baltijos jūros pakrantei priklausantis skardis, kurio aukštis siekia net 24,4  metrų. Nors daugelis bijojo nuslysti nuo netvirto skardžio pagrindo, atsirado keli drąsuoliai, kurie nepabūgo juo nusileisti ir dar kartą suvilgyti kojas jūros vandenyje. Atsisveikinę su jūra, vykome į jūrų muziejų, kuriame apžiūrėjome ekspozicijas. Labiausiai žavėjomės gyvomis žuvimis, žinduoliais ir supratome, koks įvairus yra jūrų pasaulis.

              Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, pasižadame dar ne kartą aplankyti jūrą bei kurti naujus prisiminimus, o nuoširdžiai AČIŪ tariame iniciatyviems mokytojams, kurie negaili savo laiko ir padeda mums pažinti ne tik savo kraštą, bet ir kitas šalis.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2019-06-11 Birželio 11 d. 5 ir 6 klasių mokiniai turėjo integruotas dailės (dailės mokytoja metodininkė Edita Kreizienė), istorijos (vyresnioji istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė), lietuvių kalbos (vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaitė-Gurskienė) ir kūno kultūros (vyresnysis kūno kultūros mokytojas Marijus Makštutis) pamokas netradicinėje aplinkoje, t. y. mokyklos parke - sodelyje. Pirmiausia, mokiniai piešė fantastines būtybes – gyvūnėlius, kuriuos vėliau pristatė kurdami istorijas apie juos. Pasiskirstę komandomis ir sugalvoję pavadinimus skandavo šūkius, kad geriau pavyktų atlikti estafetes su integruotomis lietuvių kalbos ir istorijos užduotimis. Rungtyniaudami estafetėse mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje patirtį ir stengėsi kuo greičiau ir teisingiau atlikti užduotis apie pasaulio kalbas bei atsakyti į klausimus apie pirmąją lietuvišką knygą. Varžydamiesi estafečių rungtyse turėjo prisiminti ir istorines žinias apie Lietuvos sostines, kunigaikščius, Žalgirio mūšį. O norėdami išsiaiškinti, kuri komanda verta nugalėtojų titulo, sužaidė futbolo turnyrą. Komandos už dalyvavimą estafetėse ir integruotų veiklų įsisavinimą, atlikimą buvo apdovanotos ledais - nuostabiu gaivinančiu desertu, keliančiu puikias emocijas visiems.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-06-07 Kai įkvepia didis tikslas, mintys išlaisvėja, sąmonė ima plėtotis visomis kryptimis, tada atsiduriate naujame, didingame ir nuostabiame pasaulyje. Atsibunda snaudusios galios ir gebėjimai, ir suvokiate, kad esate kur kas didesni, nei kada sakėte esą.

    Šių metų birželio 3-7 d. gimnazijos devintokai (jau antrus metus iš eilės) vykdė užimtumo projektą pradinukams.

     Mažieji rytą pradėdavo linksma, muzikine mankšta. Vėliau savo jėgas išbandydavo linksmose ir kiek neįprastose estafetėse, komandiniuose žaidimuose. Mes, devintokai, taip pat kartu su pradinukais žaidėme, linksminomės, mokėmės draugiškumo, pagarbos ir padėkojimo. Penktadienį mažiuosius nustebinome padovanodami po vėjo malūnėlį, ant kurio kiekvienas jų parašė po palinkėjimą ir apsikeitė su klasės draugais.

      Nuoširdžiai ačiū visiems nors kiek prisilietusiems prie šios idėjos įgyvendinimo. Džiugu buvo girdėti, kai mažieji mums skandavo: „Bum bum, sakom ačiū Jums!“

Dalinamės pradinukų mintimis, kaip jie jautėsi po užsiėmimų, kas labiausiai įsiminė, patiko:

     „Man labai patiko delnais nešti vandenį į buteliuką. Ačiū.“

     „Ačiū už renginį, jis buvo labai įdomus. Labai ačiū Jums!“
    „Man patiko ši pamoka, nes buvo kitokios užduotys. Labiausiai patiko muzikinė mankšta.“

    „Man labai patiko, kai reikėjo suvarstyti batraiščius. Labai noriu padėkoti 9 klasės mokiniams, nes šis renginėlis man labai patiko!“

   „Man šis renginys labai patiko. Linksmiausia ir įdomiausia buvo nulipti laiptais laikant šaukštą  burnoje.“

 

Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-06-07 Birželio 7 d. Stakliškių gimnazijoje vyko Šeimų dienos renginys, skirtas Bendruomenės dieną paminėti, ir „Bitutės“ apdovanojimai. Netradicinio ugdymo dienos rytą pirmoji pamoka prasidėjo nuo mokinių susitikimo su klasės vadovais, su kuriais kartu skaitė knygą, bendravo, ruošėsi veikloms.

    Kol pradinių klasių mokiniai su mokytojomis D. Stankevičiene, S. Labutiene, R. Noreikiene, Marija Grabauskiene aktų salėje šventė mokslo metų baigimo šventę, 5-11 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo projekto „Stipri šeima Prienų krašte“ veiklose.

      5, 6, 7 klasių mokiniai su Egle Uleckiene kūrybiškai piešė savo draugų portretus ir juos atspaudė ant balto A4 formato lapo bei žaidė įvairius judriuosius žaidimus.

       8, 9, 10 ir 11 klasių mokiniai matavo laimės indeksą, kalbėjo apie laimę. Projekto „Stipri šeima Prienų krašte“ veiklos koordinatorė Irma Urbonaitė pasakojo mokiniams apie savanorystę.

         8 ir 10 klasių mokiniams VDU studentė Aurelija Ivanauskaitė papasakojo savo gyvenimo istoriją, kai susirgo meningokokine infekcija. Pabudusi po medikamentais sukeltos komos mergina suvokė, kad gyvenimas jai davė antrą šansą. Optimizmu trykštanti Aurelija ragino mokinius gyvenime nuolat kovoti ir nepasiduoti.

        9 ir 11 klasių mokiniai su psichologe Migle kalbėjo ir diskutavo apie mintis, emocijas ir elgesį, kaip visa tai tarpusavyje susiję.

        Vidurdienį gimnazijos bendruomenė rinkosi į šventinį koncertą, kuriame savo dainas atliko darželio ugdytiniai, pradinių klasių ir vyresnieji mokiniai, šokiu džiugino merginų kolektyvas. Gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas bendruomenės nariams už jų asmeninius ir kolektyvinius ugdymo ir ugdymo(si) veiklos pasiekimus vertinimo komisijos siūlymu įteikė „Bitutės“ apdovanojimus - nominacijas: Didžioji Bitutė - Rūta Vasiliauskaitė; metų pasiekimai –IIIG klasė; metų aktyviausioji – Jovita Diškevičiūtė; metų atradimas - Eglė Parajackaitė; metų autorės – mokytojos O. Andruliavičienė ir Z. Litvinskienė; metų profesionalas – B. Dičkuvienė; metų projektas – šokių kolektyvas „Active“; metų partneris – valgyklos vedėja Aušra Orinienė; metų padėka – Kęstučiui Pauliukoniui.

         Pradinių klasių mokytojos D. Stankevičienės vadovaujami ugdytiniai linksmu spektakliu apie ropę  užbaigė netradicinio ugdymo dienos šventę.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>> 

 
 

 
 

2019-06-06 Birželio 6 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje-edukacinėje veikloje „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“, parengtoje pagal Danguolės Kandrotienės knygą. Jos metu mokiniai mokėsi, kaip gražiai padengti stalą, kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį. Pamoka skatino vaikų kūrybiškumą ir leido kitokiu formatu, nekasdieniškai mokytis stalo etiketo taisyklių. Kiekvienas paskaitos dalyvis gavo priemonių, kurios buvo skirtos save gerbiančiam valgytojui: vienkartinę lėkštelę, popierinį padėklą, vienkartinę šakutę, peilį, šaukštą, vienkartinę stiklinę. Veiklos metu mokiniai sužinojo stalo įrankių atsiradimo istoriją (apie pirmuosius stalo įrankius, jų atsiradimo priežastis, rodė įrankių pavyzdžius). Vėliau susipažino su pagrindinėmis stalo įrankių naudojimo taisyklėmis: stebėjo demonstravimą, kaip naudotis pagrindiniais stalo įrankiais, aiškinosi, kam jie reikalingi, kurioje vietoje turėtų stovėti kiekvienas iš jų, susipažino su taisyklėmis kairiarankiams, pabandė praktiškai panaudoti stalo įrankius (pjaustė obuolį, dėliojo įrankius lėkštėje, sužinojo apie servetėlės paskirtį ir vietą). Aptarė pagrindines ir didžiausias daromos klaidas prie stalo. Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas gavo Garbingo valgytojo diplomą.

 

 Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-06-01 Būna dienų ir akimirkų, kai pamatai, atrodo, žinomus dalykus iš visai kitos pusės: kažkas pasuka tave 180 laipsnių kampu. Panardina tave į jausmų jūrą, palaiko iki dusulio ir pašėlusio širdies plakimo ir ištraukia į šviesą – ryškią gyvenimo, atsiminimų, saulėtos ir nerūpestingos vaikystės šviesą, kai dingsta visi dabartiniai rūpesčiai, telefono skambučiai, darbo ir namų problemos. Manau, panašias akimirkas išgyvenome ne vienas Stakliškių gimnazijos buvęs mokinys, šiltą šeštadienio popietę vėl peržengęs savo mokyklos slenkstį. Tiek besišypsančių lūpų ir senų draugų ieškančių akių vienoje vietoje sunku įsivaizduoti. Senieji koridoriai alsavo į savo buvusius mokinius prisiminimais apie pirmąją mokytoją, pirmąją raidę, pirmąją meilę. Taip ir norėjosi prisiliest prie šaltos, bet tokios mielos sienos, prisėst ant nusėdėto suolo, ir, pasirėmus ant palangės, pasižvalgyti po prakaitu aplaistytą stadioną ir sportines aikšteles. Nieko keisto: ši mokykla į gyvenimą mus išlydėjo ne tuščiomis: puikūs mokytojai, įdomios pamokos ir įvairiausia užklasinė veikla sukrovė didelį žinių bagažą. Bet ne tik žinias išsinešėme. Išsinešėme įskiepytą meilę žmogui ir pasauliui. Visų kalbėjusių lūpose nuolat skambėjo padėka mokytojams, mūsų, kaip asmenybių, kūrėjams. Bėgantys metai vis aiškiau leidžia suprasti vaikystėje mus supančių žmonių įtaką mūsų žmogiškajam faktoriui, mūsų ryšiui su pasauliu, savo vietos ieškojimui... Tik čia dirbusių ir tebedirbančių mokytojų dėka esam tuo , kuo mus mato mūsų dabartiniai draugai ir artimieji. Iki šiol neapleidžia šilti jausmai ir prisiminimai. Pokalbiai su mokytojais ir draugais sugrąžino mane į vaikystę, kur kvepėjo knygomis ir kreida. Išėjau, laikydama rankose KNYGĄ. Knygą apie mane, mano vaikystę, mane išauginusį ir išleidusį į gyvenimą lopšį, mano draugus ir mokytojus. Apie mano kelio pradžią. Mūsų pradžią. Negaliu nutylėti: Mielos mokytojos, kada jūs spėjote visa tai padaryti, surinkti, sudėlioti? Kiek ilgų vakarų ir laisvo nuo mokinių sąsiuvinių taisymo laiko jūs paaukojote? Kiek archyvų jūs peržiūrėjote? Jūsų meilė mums, jūsų mokiniams, ir savo kraštui yra beribė. Toks pats beribis yra ir mūsų dėkingumas. Už tai, kad leidote prisiliesti prie praeities ir vėl pabūti vaikais. Mes ir toliau eisime kiekvienas savo gyvenimo keliu. Bet jau kitokie: labiau subrendę, tvirtesni, sušildę širdis ir sielas jūsų gerumu. Žinodami, kad mūsų laukia, kad prisimena... Žinodami, kad galim grįžti.... Ačiū.

 

  Virginija Staliulionienė–Skarinkaitė, 25 laida  Foto>>

 
 

2019-05-27 Šių metų gegužės 27 d. į Stakliškių gimnaziją atvyko lektoriai iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro. Jie mums papasakojo apie mokymo centro teikiamas galimybes bei  siūlomų studijų kryptis. Buvo įdomu, nes patys galėjome išbandyti kirpėjos amatą, susipažinti su apsaugos darbuotojo profesija bei jų darbo priemonėmis.

   Dėkojame Daivai Švedienei už suorganizuotą susitikimą ir lektoriams už įdomią paskaitą.

I g. klasės mokinės Vaida ir Rima  Foto>>

 
 

2019-05-24 Gegužės 24 d. gimnazijoje įvyko jau tradicija tapęs tinklinio turnyras, skirtas buvusio mokyklos direktoriaus bei kūno kultūros mokytojo, sporto entuziasto Prano Kundroto vardui atminti.
     Nors ryte dangus pranašavo lietų, tačiau vos tik komandos pasirodė stadione pro debesis pasirodė ir saulė. Šį kartą  turnyre dalyvavo komandos iš mūsų gimnazijos bei svečiai iš Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos. Merginų grupėje pirmąją vietą iškovojo mūsų gimnazijos III g klasės komanda ,,Yra gerai“. Ir nors tarp  vaikinų komandų dominavo Prienų ,,Žiburio“  gimnazijos komandos (antrąją vietą laimėjo ,,Ignukas ir KO“, o trečiąją ,,Alvaras ir KO“), vis dėlto pergalę išplėšė mūsų mokyklos IVg klasės vaikinų komanda ,,Abiturientai“. Visos laimėtojų komandos buvo apdovanotos taurėmis bei medaliais.
    Džiugu, jog mūsų gimnazijoje kaip ir anksčiau vis dar puoselėjama meilė sportui ir sveikai gyvensenai. Tikimės, jog ši tradicija gyvuos dar ne vienerius metus ir  kitais metais, ko gero,  mokykloje stadione per tinklinio varžybas šurmuliuos komandos iš viso rajono mokyklų.

 

 Rūta Augūnaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-05-23  Gegužės 23 dienos rytas Stakliškių gimnazijoje buvo  ne toks kaip kiti: gimnazijos V laidos abiturientų  Paskutinio skambučio šventės rytas. Nuo ankstaus ryto mokyklos kieme būriavosi mokiniai su gėlių žiedais rankose. Tik  šį kartą gėlės buvo skirtos ne mylimiems mokytojams, o mokyklos draugams, kurie paskutinį kartą vedami pirmokų žengė  pažįstamu taku.

      Šią dieną abiturientai paskutinį kartą įžengė į mokyklą skambant mokykliniam skambučiui, paskutinį kartą visi drauge susėdo į mokyklinius suolus. Nors tai  tik  mokyklinio gyvenimo pabaiga, reiktų nepamiršti, kad abiturientai šioje mokykloje praleido gražiausius savo gyvenimo metus. Būtent todėl mes, IIIg klasės mokiniai,  pirmosios pamokos metu pakvietėme abiturientus prisiminti praeitį, džiaugtis dabartimi ir pasvajoti apie  ateitį. Per šią pamoką dvyliktokai uoliai dirbo grupėse ir kūrė projektus, o pamokos pabaigoje jų laukė smagus ir saldus įsivertinimas- pyragas. Pirmajai pamokai pasibaigus abiturientai likusį laiką leido kartu su savo klasės auklėtoja, kuri  palinkėjo nepamiršti mokyklos, savo draugų ir išlikti unikaliems, tokiems, kokie yra dabar. 

    Vidurdienį abiturientai, skambindami varpeliais, susirinko aktų salėje. Susirinkusieji į šventę  žavėjosi dvyliktokų paruoštu filmuku, kuris priminė, kokie nenuoramos ir išdykę jie buvo vaikystėje ir kaip jiems buvo gera visiems kartu. Šią nostalgišką nuotaiką keitė vienuoliktokių merginų šokis bei pirmosios mokytojos, pirmokų ir visos gimnazijos bendruomenės sveikinimai, padėkos žodžiai. Merginų ansamblis abiturientams skyrė entuziastingą dainą, o didžiausią ačiū tarė išeinantiems choro nariams.

     Šventės kaltininkai, abiturientai, dosniai kaip duona dalinosi savo mokykloje subrandinta išmintimi su čia pasiliekančiais bei pašoko mokyklinį valsą, padainavo ilgesingą dainą, kuri suvirpino ne vieno širdį. Šventės kulminacija tapo simbolinis abiturientų testamentas ir  mokyklos rakto perdavimas mums, III g klasės mokiniams. Nuoširdžiai prisiekę saugoti, gerbti ir puoselėti mokyklą, tapome Stakliškių gimnazijos šeimininkais.

    Paskutinis skambutis nuaidėjo... Visi:  tiek draugų, tiek mokytojai - abiturientams linki sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus, neužmiršti savo gimnazijos  ir  būtinai kada nors sugrįžti  bent trumpam.

 

III g klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2019-05-22 Gegužės 22 dieną Stakliškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai išvyko į tradicinę, mokslo metų pabaigoje vykstančią edukacinę ekskursiją. Nuvykę į Vilnių mokiniai dalyvavo „Lietuvos“ ansamblio suorganizuotoje pamokoje „Metų šventės“. Vaikai per interaktyvią veiklą susipažino su pagrindinėmis lietuviškomis metų šventėmis – Kalėdomis, Užgavėnėmis, Velykomis, Joninėmis (Rasomis), jų šokiais, dainomis, žaidimais, papročiais. Kiekvieno metų laiko veikla vyko atskirose salėse. Mokiniai kartu su šokėjais keliavo iš salės į salę, kuriose jų laukė muzikantai, choristai ir šokėjai su vis nauja veikla ir žaidimais. Buvo įdomu ir smagu. Vaikai atsakingai vykdė ansambliečių užduotis, džiaugėsi, galėdami su jais taip artimai bendrauti.

     Iš Vilniaus pradinių klasių mokiniai vyko į Kernavę. Apsilankė H. Orakausko sodyboje, kur klausėsi menininko pristatymo. Vaikai kiemelyje žaidė, vaišinosi kibinais. Vėliau keliavo prie piliakalnių. Dauguma vaikų užkopė į piliakalnį, dairėsi po apylinkes, grožėjosi.

     Grįždami namo mokiniai autobuse dalinosi kelionės įspūdžiais, skubėjo pasakoti tėveliams.

 

Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-05-17 Šių metų gegužės 17 dieną Stakliškių gimnazijos I g. mokiniai surengė IV g. klasei atsaką į krikštynas. Abiturientai savo jėgas turėjo išbandyti galvosūkių kambaryje. Jie šeštos pamokos metu dirbo komandose ir vykdė paruoštas užduotis. Pasidalinę įspūdžiais apie veiklą ir kupini gerų emocijų vieni kitiems palinkėjome gero savaitgalio.

I g. klasės mokiniai  Foto>>

 
 

Gerb. tėveliai,

   Jei Jūsų vaikas išaugo mokyklinę uniformą ir Jūs norėsite įsigyti naują kitiems mokslo metams, gegužės 23 d., ketvirtadienį, 11.00-12.00 val. vyks vaikų matavimai. Matavimo metu bus renkamas 10 eurų avansinis mokestis. 

Lauksime Jūsų gimnazijoje.

Mokyklos administracija

 
 
 
 

2019-05-07 Gegužės 7–ąją Stakliškių gimnazijos bendruomenė prisijungė prie Prienų  Just.Marcinkevičiaus  viešosios bibliotekos rengiamos akcijos „Visa mokykla skaito“.

    Ilgosios pertraukos metu, aktų salė prigužėjo įvairaus amžiaus mokinių ir mokytojų. III g. klasės mokinė Gabrielė Kamblevičiūtė pasveikino visus  spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. Visi akcijos dalyviai atėjo nešini knygomis, kurias padovanojo vienas kitam,  pažadėdami perskaityti.

 

Gimnazijos bibliotekininkė Lina Žilionienė  Foto>>

 
 

2019-05-06 Gegužės 6 dienos popietę Stakliškių gimnazijos sporto salėje vyko tarpklasinės tinklinio varžybos. Dalyvavo net šešios mergaičių ir berniukų  komandos. Be to, šį kartą jėgas išbandė ir mokytojų komanda.

   Salėje  tvyrojo ypatingas azartas,  palaikymo šūksnius buvo galima girdėti net ir pirmajame aukšte.  Šį kartą sėkmė nusišypsojo IV g klasės komandai. Antrąją vietą iškovojo mokytojai, na, o trečioji atiteko II g klasės komandai.

   Gaila, kad oro sąlygos neleido rungtynių organizuoti lauke, tačiau tikimės, kad šios varžybos taps dar viena mūsų gimnazijos tradicija.

 

Rūta Augūnaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-05-06 Gegužės 6-ąją Stakliškių gimnazijoje lankėsi Živilė Dirsytė, kuri jau antrus metus iš eilės – Erasmus+ mainų dalyvė. Živilė pasakojo gimnazistamas savo sėkmės istoriją, atskleidė gyvenimo detales išvykus studijuoti pagal Erasmus+ mainų programą į Portugaliją. Pasidalino žiniomis, nuotraukomis ir skatino moksleivius nebijoti rizikuoti, siekti savo tikslo ir tapti pavyzdžiu kitiems. 

    Dėkojame Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos komandai už suorganizuotą susitikimą.

 Ig klasės mokiniai  Foto>>

 
 

2019-05-03 „Kuo man tave nustebint

Ir ką tau pasiūlyt,

Jeigu tu pati- esi

Lekianti...

           Saulė...

               Didžiulė...“

  Tokiais žodžiais gegužės 3 dienos popietę  Stakliškių gimnazijos III g klasės mokiniai kreipėsi į mamytes, susirinkusias į pačios gražiausios pavasario šventės - Motinos dienos - minėjimą.  Gimnazistų literatūrinė kompozicija „Laiškas Mamai“  buvo skirta nuoširdžiai ir jaukiai pasakyti  tai, kas svarbu išgirsti kiekvienai Mamai čia ir dabar: kol šviečia jos akys, kol šypsosi jos lūpos...  Juk Mama yra viskas: ji mūsų paguoda sielvarte, mūsų viltis kančioje ir mūsų stiprybė bejėgiškume, ji ramybės  ir saugumo  sala. 

    Šventės metu skambėjo ištraukos iš laiškų, mokyklos merginų ansamblio dainos „Jeigu žinotum“, „Lašeliai“ bei mažiausiųjų gimnazijos mokinių  daina ,,Jei širdelėj liūdesys“. Ketvirtokai grojo dūdelėmis, muzikos mokyklos mokinių atliekamų muzikos kūrinių garsai liejosi ir žavėjo nuostabiomis melodijomis, smagiai trypė gimnazijos šokėjai. Su meile, ypatingu dėmesiu, nuoširdžiai ir jautriai viskas buvo skirta pačiam brangiausiam žmogui – Mamai.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

 
 

2019-05-02  Į Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojų ir vaikučių kvietimu  papuoštą salę sugužėjo mamytės, močiutės ir kiti šeimos nariai. Koks vaikams buvo šventės laukimas, džiūgavimas, juk močiutės, bei kiti šeimos nariai į darželį atvyksta ne kiekvieną dieną.   

        „Sveiki, su kuriais susitinkame kiekvieną rytą ir pavakarį, laba diena visiems, kurie suradote laiko pabūti pačių gražiausių žiedų – vaikų ir anūkų sūkuryje. Mielos mamos, jei jūs auginsite gėles – jus lydės džiaugsmas. Auginsite medžius – lydės darbas, auginsite vaikus – lydės laimė. Tegul jūsų gyvenime žydi gėlės, auga medžiai ir krykštauja vaikai“- tokiais žodžiais renginį pradėjo mokytoja Danutė.

         Šventei vaikai, mokytojų padedami, ruošėsi labai atsakingai. Tad gražiausius eilėraščių posmus su skambiais šūksniais - „Aš tave myliu“, skambias dainas „Mamytė, motulė“, „Saulė saulužėlė“, „Gera būt mažu“, linksmus ritminius šokius „Du gaideliai“ ir Skruzdėlytė“, taip pat vaikai su mokytoja paruošė netradicinę muzikinę lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“, skyrė patiems mylimiausiems žmonėms.

          Kokia šventė be dovanų. Vaikai, pasakę žodžius – „Dovanojam šį darbelį mažutį, tai mūsų kukli dovana, paimk jį šiandieną mamyte, močiute, tu mums mylimiausia, tu mums tik viena“ įteikė pačių rankelėmis pagamintas dovanėles ir pakvietė šokiui.

 

Mokytoja Danutė Kederienė  Foto>>

 
 

2019-05-02  Mama, mamytė, motina, motulė...

   Pirmieji mamytes sveikinti pradėjo Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai. Gegužės 2-osios popietę darželyje skambėjo grupių „Zuikučiai“, „Meškučiai“ ir „Pelėdžiukai“ dainos, buvo deklamuojami eilėraščiai, sakomi gražiausi linkėjimai, vaidinama.

   Laukdami motinos dienos, vaikučiai kruopščiai dirbo gamindami dovanėles, kurias šventės metu įteikė mamytėms. Po auklėtinių pasirodymų, gurkšnodami arbatą, su mamytėmis aptarėme rūpimus klausimus.

 Linas Kamblevičius  Foto>>

 
 

2019-05-01  Gegužės 1-ąją gimnazijos 3 ir 4 klasės mokinių komandos Prienuose dalyvavo vaikų sveikatingumo festivalyje „Mes galim“. Vaikai varžėsi bėgimo estafetėse, sutiko žmogų-Vorą, Robotą-transformerį, klouną Bumsį. Gražiai bendravo su gimnazijos Bitute. Atidžiai klausėsi Prienų PGT pareigūno, kuris vaikams papasakojo apie galimus pavojus ir kaip jų išvengti.

    Už dalyvavimą estafetėse vaikai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-04-25 Jau šeštus metus iš eilės Stakliškių gimnazijoje organizuojama respublikinė konferencija „Šiuolaikinė pamoka: nuo įsivertinimo iki pažangos”. Konferencija vyko 2019 m. balandžio 25 d. Sveikinimo žodį taręs gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas palinkėjo sėkmingo darbo, pasidžiaugė atvykusiais svečiais iš Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos ir Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazijos. Atidžiai klausėmės lektorių pranešimų: „Įsivertinimas”, skaitė dailininkė – scenografė, dailės ir tchnologijų mokytoja, programos „Renkuosi mokyti”alumnė, Majos mama – Rita Urbonaitė, “Šiuolaikinė pamoka” -  matematikos ir informacinių technologijų ir ekonomikos mokytoja, programos „Renkuosi mokyti” dalyvė – Gerda Legotienė, „Mokinių pažanga ir įsivertinimas” – Prienų r. Balbieriškio etikos mokytoja metodininkė Reda Valančienė. Pranešimai buvo išsamūs, detalūs, todėl labai naudingi. Po pietų pertraukos visi pabiro į atskiras erdves, kuriose dirbo žmonės grupėmis. Jų buvo keturios.

     I grupės darbą moderavo Stakliškių gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Edita Kreizienė, čia buvo nagrinėjama  tema „Įsivertinimas“. Antros grupės tema „Šiuolaikinė pamoka“. Moderavo Vita Buzaitė, Prienų r. Stakliškių gimnazijos matematikos mokytoja. “Reflectus” lektorė Skaistė Lazdauskaitė pasirinko temą „Refleksija pamokoje“, moderavo stakliškietė specialioji pedagogė Jolita Jukovič. IV grupės lektorius, Stakliškių gimnazijos direktorius, “Renkuosi mokyti” alumnas - Vygantas Kornejevas. Čia gimnazijos ūkio dalies personalas nagrinėjo temą “Bendradarbiavimo kultūra mokykloje”. Darbas grupėse buvo įdomus: mokytojai  drąsiai reiškė savo nuomonę, diskutavo, tarėsi. Po darbo visi sugrįžo į aktų salę. Vyko konferencijos užbaigimas. Buvo aptartas dienos darbas, padarytos išvados ir apibendrinimas. Manome, kad renginys  buvo naudingas ir reikalingas. Dėkojame visiems, apsilankiusiems mūsų mokykloje, ir tiems, kurie mokė, ir tiems, kurie mokėsi.

 

 

Stakliškių gimnazijos administracija   Foto>>

 
 

2019-04-19 Svarbiausia ir linksmiausia didžioji pavasario šventė – Velykos. Tai lietuvių senovinė gamtos atgimimo, augmenijos prisikėlimo šventė, Lietuvoje jau daugelį metų švenčiama kaip Kristaus prisikėlimo šventė.

Balandžio 19 d. vyko integruoto ugdymo diena 1-4 klasių mokiniams „Vaikų Velykėlės“. Per pirmą pamoką mokiniai mokėsi marginti kiaušinius. Jie labai džiaugėsi savo margučiais. Vėliau  susipažino su šv. Velykų papročiais ir tradicijomis, deklamavo eiles, sekė pasaką, šoko lietuvių liaudies šokius. Pasižiūrėjo muzikinę pasaką „Katinėlis ir gaidelis“, kurią parodė IIIg klasės mokiniai (mokytoja Ona Kamblevičienė).

   Ketvirtos pamokos metu mokiniai rungėsi įvairiose rungtyse: dėliojo dėlionę, sprendė kryžiažodį, atliko estafetes, rideno margučius.

   Tikimės, jog dauguma mokinių žinos šv. Velykų šventės prasmę, tradicijas ją švenčiant.

Pradinių klasių mokytoja Sonata Labutienė  Foto>>

 
 

2019-04-16 Pirmaklasio Vincento mama gamina nuostabias lėles. Balandžio 16-ą dieną ji atidarė savo megztų lėlių parodą, kurioje dalyvavo mūsų gimnazijos pirmos klasės mokiniai. Visi liko sužavėti išgirdę, kaip „gimsta“ įvairių dydžių lėlės. Pamatę, kaip gaminti skudurinę lėlytę, pažadėjome, kad ją tikrai pasigaminsime.

 

Dalė Stankevičienė  Foto>>

 
 

2019-04-12 Džiaugiamės, kad balandžio 12 dieną mūsų gimnazijos mokiniai: Ieva Milkevičiūtė (Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyrius, mokytoja Sonata Labanauskienė), Vilius Abromaitis (3 kl.), Aušra Sebeikaitė (6 kl.) ir Miglė Kakšytė (9 kl.) (mokytoja Jolita Jukovič) kartu su kitais 44 Prienų rajono mokiniais ir 15 mokytojų dalyvavo raiškaus skaitymo šventėje „Skambėk, lietuviškas žodi“, skirtoje Pakuonio pagrindinės mokyklos 200 metų jubiliejui. Dalyviams  patiko atsiskleisti savo skaitymo ir deklamavimo įgūdžius, parodyti meninę saviraišką, pajausti gimtosios  kalbos skambumą. Šventės metu aplankėme kraštotyros muziejų, susipažinome su Pakuonio mokyklos istoriją, pasivaikščiojome po kitas įdomias  erdves.

     Visi dalyviai buvo apdovanoti Prienų švietimo centro padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

      Už malonias akimirkas dėkojame šventės organizatoriams.

 

Gimnazijos specialioji pedagogė Jolita Jukovič  Foto>>

 
 

2019-04-12 Balandžio 12-ą dieną Stakliškių gimnazijos  pirmos klasės mokiniai susirinko  aktų salėje švęsti savo ABĖCĖLĖS šventės. Į juos pažiūrėti atėjo tėveliai, seneliai, mokytojai, gimnazijos draugai. Pirmokai parodė, ko išmoko per pirmuosius metus gimnazijoje: deklamavo, dainavo, šoko. Įrodė, kad jie jau moka parašyti brangiausius žodžius: mama, Lietuva, mokykla, knyga. Šventės pabaigoje mokiniai pasižadėjo visada draugauti su knygomis.

 

Dalė Stankevičienė  Foto>>

 
 

 
 

2019-03-27 Kovo 27 d. Stakliškių gimnazijos teatro būrelis „Arsakadabra" ( vadovaujamas  vadovės Brigitos Dalgėdės ir lydimas muzikos mokytojos Onutės Kamblevičienės) vyko į Alytaus rajone,  Butrimonyse, vykusį respublikinį konkursą „Nerk į meną".
    Į konkursą vykome parengę etiudų rinkinį „Iš gyvenimo“.  Nors  nei vienas teatro būrelio narys, ko gero,  jau seniai nejaučia scenos baimės, šįkart vis dėlto  labai nerimavome, nes  visiems norėjosi parodyti geriausią etiudų  variantą.  Bet  buvo visko: visiškai  nesurežisuotas kritimas ant žemės, užkritę žodžiai,  rimtą veido išraišką  keitęs juokas... Tik   iš žiūrovų reakcijų galėjome suprasti, jog mums vis tiek  pavyko! Laimėjimas - gauta statulėlė ir padėka už dalyvavimą.
   Džiaugiamės, kad turėjome puikų pasirodymą-repeticiją prieš balandžio 5 d. vyksiantį festivalį Širvintose.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė  Foto>>

 
 

2019-03-20 Kovo 20 dieną trečios klasės mokiniams pamokos vyko Vilniuje. Mokiniai dalyvavo Kultūros pase pasiūlytose edukacinėse programose. Pirmoji edukacija vyko Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Pirmiausiai vaikai susipažino su aplinka - biblioteka, klausėsi pasakojimo apie erdves ir jų funkcijas. Vėliau dalyvavo orientaciniame-komandiniame žaidime, kurio metu buvo įtraukti į aktyvią veiklą, lavinančią vaizduotę, gebėjimą bendradarbiauti ir spręsti tiek atidumo, tiek vikrumo reikalaujančias užduotis, susijusias su skaitytomis knygutėmis. Antroji edukacija „Mūsų Vytis“ vyko Valdovų rūmuose. Mokiniai sužinojo Vyčio atsiradimo istoriją, analizavo jo kompoziciją, spalvų simboliką. Savo rankose laikė kalaviją ir skydą, kurie vaizduojami Lietuvos herbe. Valdovų rūmų muziejaus vertybių ir archeologinėje ekspozicijoje ieškojo senosios Lietuvos ženklų, kurie ir dabar yra svarbūs mūsų valstybės heraldikoje. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai pasigamino istorinę Lietuvos vėliavėlę ir, pakilę į muziejaus apžvalgos bokštelį, skaičiavo, kiek vėliavų matyti Vilniaus panoramoje.

      Grįždami namo, autobuse dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi daug sužinoję ir pamatę.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-03-20 Kovo 20-tą dieną, mes, Stakliškių gimnazijos moksleiviai, dalyvavome didžiausioje Lietuvos pamokoje, iš kurios nesinorėjo pabėgti. Išklausėme net 8-nias nepamirštamas ryškių ir sėkmingų asmenybių pamokas ir pabuvojome tikrą vakarėlį primenančiose pertraukose kartu su „Radistais". Džiaugiamės, kad turėjome progą į pamokas pažvelgti šiek tiek kitu kampu ir į gimnaziją sugrįžome turėdami daug daugiau motyvacijos.

 

Ig klasės mokinės Jovita ir Vaida  Foto>>

 
 

2019-03-20 Kovo 20 d. popietę Stakliškių gimnazijos mokytojai dalyvavo lektorių Germinos Jasinskaitės-Gurskienės ir Vido Noreikos seminare „Interaktyvi pamoka – žaismingas ir aktyvus ugdymas(is)“. Mokytojai susipažino, mokėsi ir gilino praktinį patyrimą dirbdami interaktyviais įrankiais ir programėlėmis, kurie leidžia paįvairinti mokymo procesą, suteikia vaizdingumo, žaismingumo, padeda gauti kokybiškesnį mokymosi grįžtamąjį ryšį.

 

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-03-16 Kovo 15-16 dienomis vyko tęstinis projektas „Lyderystės mokykla“, kuriame dalyvavo Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija, Šeduvos ir Stakliškių gimnazijos. Nors oras šį kartą ir nebuvo pats tobuliausias, tačiau nesutrukdė mums susiburti, atitrūkti nuo internetinio gyvenimo ir, žinoma, mokytis vieniems iš kitų.

   Šio projekto metu vyko įvairios susipažinimo, bendradarbiavimo komandoje, sportinės, reikalaujančios susikaupimo užduotys. Mes, mokiniai, ugdėmės komunikavimo, socialumo, ištvermės, lyderystės įgūdžius. Šį kartą dauguma veiklų mums vedė patys moksleiviai. Iš tikrųjų buvo nuostabu, nes dar kartą įsitikinome, kad galime mokytis ne tik iš tėvų, mokytojų, vyresniųjų sesių, brolių, bet ir iš savo bendraamžių. Šio renginio metu taip pat įsitikinome, kad kiekvienas galime būti lyderiu, tik reikia bandyti ir nebijoti klysti. To ir linkime kiekvienam šį tekstą skaitančiam!

    Taigi, buvo labai smagu dar kartą išvysti jau matytus ir naujus šypsenomis pasipuošusius veidus, mokytis lyderystės, lavinti komunikacijos įgūdžius, išdrįsti užkalbinti nepažįstamąjį ar tiesiog gerai praleisti laiką.

Tikimės, kad  tradicija tapęs projektinis susitikimas nebus paskutinis!

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-03-15 Mes,  IIIg klasės mokiniai, kovo 15 dieną vykome į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą, kur stebėjome režisieriaus Jono Vaitkaus  dviejų dalių spektaklį „Atžalynas“, pagal  Kazio Binkio pjesę. Kazio Binkio 1938 metais parašyto  „Atžalyno“ centre – be kaltės apkaltintas jaunuolis. Net ir niekinamas, jis neatsižada vertybių, nesiliauja tikėjęs gyvenimu ir kitais žmonėmis. Tai nuotaikinga, įtaigi drama, alsuojanti tarpukario Lietuvos optimizmu ir noru aukotis – vertybėmis, kurių taip trūksta šiandien. Pasak režisieriaus Jono Vaitkaus, šis kūrinys gali tapti pavasariniu lietumi šiandienos teatre – nusigręžusiame nuo pamatinių vertybių, linkstančiame į destrukciją ir neigimą. Vaidinti spektaklyje režisierius pakvietė ne tik patyrusius aktorius - Saulių Balandį, Dalią Michelevičiūtę, bet  ir jo paties vadovaujamo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos kurso studentus. Tokios entuziazmu trykštančios kūrybinės komandos interpretuotas „Atžalynas“ – mums buvo  puiki galimybė iš naujo atrasti klasikinę Lietuvos dramaturgiją.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g mokinė

 
 
 
 
 
 

2019-03-13 2019 m. kovo 13 d. Stakliškių gimnazijos I g. klasės mokiniai vyko į Jiezną paminėti „Gimnazisto“ dieną. Šia proga Jiezno gimnazijos mokiniai ir mokytojai organizavo protų mūšį „Visiems apie viską“. Renginyje savo patirtimi dalijosi leidyklos „Terra Baltica“ steigėjas, rašytojas, fotografas Vytautas Kandrotas. Proto mūšio nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiais prizais.

 

Vaida Šermukšnytė

 
 

2019-03-08 Nacionalinis diktantas – tai pagarba ir dėmesys savo kalbai, istorijai bei valstybei.

   Kartu su visa Lietuva rašyti jau dvyliktą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą ir tokiu būdu prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo panoro 30 Stakliškių gimnazijos bendruomenės narių.

    Marijaus Žiedo įgarsintas atlikėjos ir reklamos kūrėjos Dovilės Filmanavičiūtės tekstas „Odė moterystei“, kuriame svarstomas moters gyvenimas ir motinystė, simboliškai sutapo su kovo 8-ąja.

     Nacionalinis diktantas dalyviams leido prisiminti rašybos ir skyrybos įgūdžius, taip pat vertinti ir puoselėti savo gimtąją kalbą.

 

Diktanto koordinatorė Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-03-08 Kovo 8 dieną vyko rajoninis pradinio ugdymo 3-4 klasių mokinių raiškaus žodžio konkursas „Tau, Lietuva“. Jame dalyvavo gimnazijos 3 klasės mokinė Kamilė Revaitytė ir 4 klasės mokinė Urtė Butkevičiūtė. Mergaitės stengėsi raiškiai padeklamuoti pasirinktus eilėraščius: Alfonso Maldonio „Lyg Paukščių Takas...“, Bernardo Brazdžionio „Tėviškės dūmai“. Iš bendraamžių deklamuojamų eilių, prozos ištraukų, jos mokėsi raiškaus skaitymo meno, džiaugėsi, kad dalyvavo konkurse.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-03-07 Kovo 7 d. 6 klasės mokinys Erikas Kasparas Balsevičius dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro organizuojamame devintame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų - 2019“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

   Konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“ dalyvavo 120 dalyvių ir 50 pedagogų iš įvairių Lietuvos kampelių. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis už kūrybiškumą ir etninės kultūros vertybių puoselėjimą, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui.

      Konkurso renginys neprailgo, buvo labai įdomus ir naudingas, nes dalyviai vieni iš kitų sužinojo apie senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, jų pavadinimus ir paskirtį, stebėjo kūrybinius pasirodymus ir gilino etninės kultūros žinias.

 

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-03-05 Kovo 5-osios vidurdienį mokiniai su mokytojais, Stakliškių seniūne, KLC ir gimnazijos direktoriais bei kapela „Korys“ susirinkę Stakliškių gimnazijos stadione siekdami prisišaukti pavasarį lauk varė žiemą.

    Užgavėnių šventės metu įvyko Lašininio ir Kanapinio žūtbūtinė dvikova. Nors Lašininis aktyviai gynėsi mosuodamas dešromis ir skilandžiais, Kanapinis vis tiek laimėjo kovą, nes nėra taip buvę, kad po žiemos neateitų pavasaris. Dėvėdami kaukes persirengėliai stengėsi išgąsdinti žiemą, šoko, dainavo ir šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ trypė žemelę. Užgavėnių metu buvo sudeginta Morė, o kartu su ja atsikratyta visa, kas per žiemą buvo bloga, nuvyta bloga žiemos dvasia.

     Nugairinti šalto vėjo vejant žiemą visi sugrįžo į gimnaziją pasivaišinti blynais ir šilta arbata. Pasisotinę apsilankė linksmai šurmuliuojančiame Kaziuko kermošiuje, kuriame pardavinėdami įvairius rankdarbius, gaminius mokiniai ugdėsi verslumo gebėjimus, džiaugėsi uždarbiu ir smagiai leido laiką šventinės prekybos metu.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 
 
 
 
 

2019-03-01 Mes, Stakliškių gimnazijos III g klasės mokiniai, ilgai mąstėme, kokią žinutę norime pasiųsti abiturientams... Turėdami galvoje, kad statistinis dvyliktokas miega 7 valandas per parą, valandą keliasi, dvi valandas prausiasi, tris valandas skiria gardžiausio maisto degustacijai, keturias valandas naršo telefone, dvi valandas miega popiečio, dvi valandas skiria mėgstamam serialui, tris valandas bendrauja su draugais ir 24 valandas per parą vykdo nusikaltimus, nusprendėme, jog geriausias būdas sutramdyti bet kokį nenaudėlį -  teisingai jį ,,nubausti“. Tokia idėja buvo paskata likus šimtui dienų, šimtui žingsnių, šimtui progų pasitaisyti  sušaukti Aukščiausiąjį Stakliškių gimnazijos teismą, kurio metu būtų nagrinėjami visi V abiturientų laidos nusikaltimai.

     Taigi kovo 1 dienos vakarą gimnazijos aktų salėje jau rinkosi ne tik ,, nusikaltėliai“- abiturientai, bet ir renginio svečiai, mokytojai, tėvai. Teismo proceso metu buvo pateikta gausybė įrodymų apie šaltakraujės grupuotės „Abitūra“ nusižengimus, tačiau dvyliktokus ginti ir išteisinti stengėsi liudininkėmis, net advokatėmis, virtusios pradinių klasių mokytoja, auklėtojos, kurios per 12 metų geriausiai pažino savo mokinius – dabar abiturientus. Liudyti buvo pakviesti ir  IIg  klasės mokiniai, kurie nepaisydami patirto psichologinio smurto savo draugams linkėjo ištvermės ir šviesios ateities. Nors, regis, dauguma liudytojų liudijo dvyliktokų naudai ir siekė palankaus nuosprendžio abiturientams, tačiau kompetencijos nestokojanti  teisėjų komanda nesileido apgaudinėjama ir visgi skyrė abiturientams bausmes ,,lygtinai‘‘ (atliekant jas čia pat, visiems stebint). Abiturientai privalėjo  vykdyti jiems paskirtas individualias bausmes: jie bandė įrodyti savo nekaltumą,  pademonstravo išradingumą ir, žinoma, gerą jumoro jausmą.  Teismo procesui įpusėjus prie liudytojų prisidėjo ir gerbiami svečiai, tėvų atstovai, kurie abiturientams linkėjo likusį gimnazijoje laiką praleisti be nusikalstamos veiklos, turiningai, sėkmingai pasiruošti  artėjantiems egzaminams ir jau liepos vidury rankose turėti  mokyklos baigimo atestatus.

      Išklausę visų liudijimų ir atsižvelgę į prisiekusiųjų nuomonę, teisėjai priėmė sprendimą ir skyrė abitūrai  ,,šimtą dienų viešųjų darbų‘‘, atlyginant fizinę ir moralinę žalą, padarytą mokyklos bendruomenei. Po nuosprendžio paskelbimo III g klasės mokiniai  dvyliktokams įteikė šimto dienų kalendorių, kuris, ko gero, jiems padės skaičiuoti dienas, praleistas ,,įkalinimo įstaigoje‘‘ bei padovanojo ,,kalėjimo davinį‘‘ – tortą, prašydami abiturientų neskubėti išeiti ir dar pabūti drauge. Atsaku į vienuoliktokų prašymą tapo gražus dvyliktokų šokis.

       Šimtadienis baigėsi, tačiau šimtas dienų dar tik prasideda...

 

Rūta Vasiliauskaitė, Stakliškių gimnazijos  IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-02-26 Vasario 26 dieną Milita Kurmanavičiūtė, Greta Milkevičiūtė, Ema Grigaravičiūtė, Vincentas Motiejauskas, keturi Stakliškių gimnazijos 1-os klasės mokiniai, vyko į Išlaužo pagrindinę mokyklą pristatyti atliktų eksperimentų su vandeniu. Mokiniams labai patiko renginys „Tyrėjų diena“, kurio metu galėjo ne tik pasidalinti savo atliktais tyrimais, bet stebėti ir patys atlikti vyresniųjų klasių mokinių organizuotų įvairių eksperimentų.

 

Pradinių klasių mokytoja Dalė Stankevičienė  Foto>>

 
 
 
 

2019-02-16 Stakliškių gimnazijoje Vasario 16-tosios dienos  minėjime suskambo poeto E. Matuzevičiaus eilėraščio žodžiai.  Juk išties kiekvienas mes turim LIETUVĄ, todėl  Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena), skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti – nacionalinė Lietuvos šventė. Šventėme ir mes, Stakliškių gimnazijos bendruomenė. Į šventę susirinkusius pasveikino ir  tos dienos projektą pristatė istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė. Mes, gimnazistai,  Lietuvai skyrėme gražiausias dainas, eilėraščių posmus.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-02-14 Tikriausiai ne vienam yra žinomas nerimo ir kartu džiaugsmo jausmas ruošiantis naujai kelionei. Nesvarbu, kur ta kelionė nuvestų – ar į svetimą šalį, ar savo krašto kampelį, tas jausmas prieš kiekvieną kelionę lygiai toks pat puikus. Vasario 14-osios rytą, mes, 7, Ig ir IV g. klasių mokiniai, iškeliavome į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto anatomijos, medicinos ir farmacijos istorijos muziejus.

    Anatomijos muziejus – vienas įdomiausių mūsų aplankytų muziejų. Nors pasivaikščiojimas po jį truputėlį baisus, bet tuo pačiu ir labai įdomus. Vos įėjus į muziejų, žvilgsnį patraukė žmogaus kaulai, išdėlioti ant sienos. Išklausę gidės pasakojimo sužinojome ne tik kaip įsikūrė šis muziejus, kokius eksponatus pamatysime, bet ir tai, kad jau minėti kaulai buvo ne kieno nors kito, o muziejaus įkūrėjo bičiulio. Prieš mirtį jis norėjo savo kūną paaukoti mokslui. Muziejuje gausu eksponatų su užkonservuotomis žmogaus kūno dalimis, bet didžiausi baimės šiurpuliukai per kūną perbėgo, kai pamatėme gimusių, neišnešiotų, išsigimusių, pernešiotų, siamo dvynių, vaikų ir suaugusiųjų kūnus. Studentai juos tyrinėdami mokosi, o mus, mokinius, tokie vaizdai tiesiog sukrėtė.

      Toliau keliavome į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, į kurį atvykę sužinojome, kaip senovėje žmonės gydydavosi, kokius vaistus gamindavo, kokie ankstesniais laikais buvo vaistų gamybos prietaisai, beje, turėjome progą pamatyti, kaip jie veikia. Pasidomėję vaistų istorija, išsiaiškinome, kokius vaistus naudojame iki šių dienų. Palinkėję vieni kitiems nesirgti, pasukome keliu, vedančiu į mūsų gimnaziją.

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

 

Skelbiama „Erasmus+“ programos projekto „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“ mokymosi mobilumo dalyvių atranka

 

    Įgyvendinant Švietimo skyriaus koordinuojamą Erasmus+ programos KA1 projektą Nr. 2018-1-LT01-KA101-046930 „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“ skelbiama mokymosi mobilumo dalyvių atranka.

    Projekto įgyvendinimo metu anglų kalbos mokytojai gali pateikti paraišką dalyvauti 5–6 dienų trukmės kvalifikacijos tobulinimo kursuose:

-  Nyderlanduose (šiuolaikinių technologijų (IKT) taikymo kalbų mokyme tema, 2019 m. gegužės mėn.);

- Maltoje (šiuolaikinio anglų kalbos dėstymo arba kalbos mokymosi pradinėse klasėse tema, 2019 m. birželio mėn.).

 

    Paraiškos priimamos iki vasario 20 d. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 319 45543, el. p. mokykla@stakliskes.prienai.lm.lt

 

Informacija apie atrankos kriterijus ir organizavimą

Paraiškos forma word formatu

Prienų r. Stakliškių gimnazijos informacija

 
 

2019-02-08 Vasario 8 dieną trečios klasės mokiniams Stakliškių miestelio bibliotekoje vyko netradicinė pamoka.

    Jiems bibliotekininkė Danutė Potelienė pristatė naujausias bibliotekos knygas, paaiškino, kaip galima tapti bibliotekos skaitytoju. Kitoje pamokos dalyje mokiniai, dalyvaudami Saugesnio interneto dienos minėjime, diskutavo apie saugų internetą, kūrė saugaus naudojimosi internetu taisykles, tikrinosi savo žinias, atsakinėdami į testo klausimus. Ne vienas džiaugėsi geru testo rezultatu bei pažymėjimu, kurį įteikė bibliotekininkė.

      Mokiniai dėkingi bibliotekininkei Danutei už įdomiai pravestą pamoką ir įgytas žinias.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 
 
 
 
 

2019-01-28  Džiugi žinia apskriejo ne tik Stakliškių miestelio, bet ir šalia esančių vietovių gyventojus - atidarytas naujai renovuotas Stakliškių gimnazijos vaikų darželis. Pirmadienio rytą įsimintina, kupina vaikiško klegesio bei nuoširdumo buvo darželio atidarymo šventė. Mažųjų šypsenos bei spindinčios akys - puikiausias įstaigos reikalingumo įrodymas.

     Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas. „Poreikis įrengti papildomą ikimokyklinio ugdymo skyriaus grupę atsirado, kai paaiškėjo, kad norinčiųjų lankyti įstaigą yra daugiau nei galima priimti”, - darželio atidarymo šventėje kalbėjo rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas. Daug dovanų mažiesiems pridovanojo ir gražius linkėjimus išsakė šventės svečiai: Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė, Seimo narys Andrius Palionis, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė, Stakliškių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Potelienė, kaimo bendruomenės „Stakliškės” atstovai, Stakliškių gimnazijos valgyklos vedėja Aušra Orinienė, darželio vaikučių tėvų atstovai bei klebonas Gediminas Mieldažis, kuris pašventino darželio patalpas.
     Stakliškių gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas papasakojo ilgą kelią, kuriuo buvo eita iki rekonstrukcijos pabaigos. Padėkojo daugiausiai darbo įdėjusiems darbuotojams ir visiems palinkėjo, kad čia – darželyje, būtų šilta, jauku ir visi jaustųsi tarsi namie.

     Atsidėkodami visiems prisidėjusiems prie darželio renovavimo darbų mažieji stebino savo išradingais pasirodymais. Po gražaus vaikų pasirodymo, sveikinimų žodžių, dovanų, įstaigos direktorius pakvietė visus apžiūrėti renovuotų patalpų ir kartu su vaikučiais bei jų tėveliais pasidžiaugti moderniu Stakliškių gimnazijos darželiu.

      Rajono vadovas džiaugėsi, kad Stakliškių gyventojai turi puikias sąlygas gyventi, žaisti ir tobulėti. „Labai svarbu, kad mažiausieji mūsų rajono gyventojai laiką leidžia visiškai atnaujintose patalpose. Atnaujinimo darbų  laukia ir Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras bei Stakliškių gimnazija”, - sakė rajono vadovas.

 

 

Stakliškių gimnazijos administracija

 
 

2019-01-22 Sausio 22 dieną gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkursas „Ir žodžiai turi sparnus“. Konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.

     Konkurse dalyvavo dešimt 5-8 ir I-III gimnazijos klasių mokinių, kurie deklamavo lietuvių poetų eilėraščius ir skaitė rašytojų prozos kūrinių ištraukas. Konkurso metu nestigo jaudulio ir gerų emocijų. Skaitydami pasirinktus tekstus moksleiviai ne tik atskleidė savo santykį su lietuvių literatūra, tačiau ir ugdėsi viešo kalbėjimo prieš auditoriją gebėjimus, išbandė skirtingus meninio žodžio perteikimo, sklaidos būdus. Kol komisija tarėsi ir sumavo konkurso rezultatus skaitovams skambėjo muzikiniai kūriniai „Valgomosios lazdelės“ ir „Miuzetė“, atliekami 6 klasės mokinių Austėjos Degutytės, Gabrielės Dubovikaitės, Kasparo Balsevičiaus.

      Taigi garbė atstovauti mūsų mokyklai sausio 29 d. vyksiančiame Prienų rajono meninio skaitymo konkurso etape teko Margaritai Kamblevičiūtei (7 kl.), Dariui Karpičiui (7 kl.), Jovitai Diškevičiūtei (Ig) ir Gabrielei Kamblevičiūtei (IIIg). Kiti skaitovai buvo paskatinti tobulėti ir dalyvauti skaitovų konkurse kitais metais. Visiems dalyviams buvo įteikta Stakliškių gimnazijos padėkos raštai.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-01-21 Sausio 21 dienos rytą į mokyklą pradinių klasių mokinai rinkosi nešini ne tik kuprinėmis, bet ir rogutėmis.  Vyko pradinukų sporto šventė.

       Susiskirstę į komandas mokinukai „sodino bulves“, lindo pro lankus, varėsi kamuolį. Sporto šventės veiklas pradinių klasių mokiniai pabaigė lauke kartu paminėdami ir Pasaulinę sniego dieną. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis. Taigi mokiniai pasiskirstę į grupes pylė kuo aukštesnį sniego kalną, dalyvavo estafetėse su rogutėmis, darė sniego angelus.

       Sporto šventės ir Pasaulinės sniego dienos minėjimo metu mokiniai ne tik stiprino sveikatą ir fizines galias, bet patyrė ir daug teigiamų emocijų.

 

Pradinių klasių mokytoja Marija Grabauskienė  Foto>>

 
 

2019-01-16 Sausio 16-tą dieną mūsų gimnazija prisidėjo prie Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ skelbiamos akcijos „Gerojo lašelio diena“. Ši akcija skirta atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir juos palaikyti.

   Vykdomos akcijos metu visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai pasipuošė gyvybę simbolizuojančiomis  emblemomis - žalios spalvos lašeliais, pertraukų metu buvo rodomas dokumentinis filmas „Prieš parskrendant į žemę“.

     Gimnazijos bendruomenė paaukojo 135 eurus ir už tai gavo atminimo ženklą - žalios spalvos apyrankę. Gerojo lašelio dieną surinkti pinigėliai bus skiriami paremti vėžiu sergančius vaikučius.

 

Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-01-12 Sausio 12 dieną mes, Stakliškių gimnazijos teatro būrelio vyresniųjų klasių mokiniai, vykome į mūsų būrelio vadovės Brigitos Arsobaitės-Dalgėdės režisuotą spektaklį ,,Šounuolynas“.

    Spektaklis  ,,Šounuolynas“ –  ypač realistiška ir kartu komiškai absurdiška istorija apie penkių, pačių šauniausių vienuolių dieviškąjį pašaukimą.

    Spektaklio metu stebėjomės, kokius skirtingus charakterius, spalvingas asmenybes Hobokeno mažųjų seserų ordino vienuolės slepia po  savo abitu. Jaunosios aktorės įtaigiai sugebėjo perteikti  jas ištikusią gyvenimo katastrofą (nuo svogūnų sriubos išmirė dalis vienuolių, tačiau visų  net palaidoti nepavyko ). Spektaklio metu skambėjo ne tik skardus juokas, sukeltas vienuolių juokelių, bet ir  plojimai dainoms, atliktoms nepaprastai nuoširdžiai.

   Grįždami namo, dar ilgai aptarinėjome matytą spektaklį. Daugelis iš mūsų  keliavome namo  su nauja patirtimi, idėjomis, kurias, ko gero,  panaudosime teatro būrelio užsiėmimų metu kurdami įvairius  etiudus.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Augūnaitė  Foto>>

 
 

2019-01-11 Mokytojo Vido Noreikos lapkričio mėnesio pradžioje užpildyta paramos fondo „kompiuteriukai vaikams“ anketa-projektas sausio mėnesį atnešė džiugią žinią Stakliškių gimnazijos bendruomenei:

„Sveikinu Jus, esate atrinkti ir tampate kompiuteriukų paramos fondo „Kompiuteriukų ralis - IT pamokas keičianti kelionė“ dalimi. Kelionė bus įdomi, netikėta, pilna eksperimentų ir paieškų, bet mūsų visų tikslas yra bendras - dirbti drauge, jog turėtume pažangų, šiuolaikišką ir atitinkantį ateities poreikius Lietuvos švietimą. Papildytos, atnaujintos IT pamokos, integruoti projektai tikrai gali ženkliai prie to prisidėti. Rėmėjų paramos dėka, startuojame su 20 mokyklų, kuriose dirba aktyvūs, entuziastingi savo srities profesionalai - JŪS. Esate pirmieji mūsų dalyviai, todėl sveikiname, nes drauge su Jumis, kuriamas ir kompiuteriukų mokytojų klubas: t.y. eksperimentuojantys, bendradarbiaujantys ir žiniomis besidalinantys Lietuvos IT mokytojai“.

     Sausio 11 d. Vilniuje vyko projekto atidarymas, kurio metu gimnazijai buvo įteiktas 16-kos micro:bit kompiuteriukų ir jų priedų komplektas. Vykdant šį projektą reikės išbandyti gautą įrangą, kompiuteriuku sukurti valdomą žaislą ir integruoti informacines technologijas į kito ugdomojo dalyko procesą. Tad visų laukia įdomus ir kūrybiškas darbas.

 

Mokytojas Vidas Noreika  Foto>>

 
 

2019-01-11 Sausio 11 d. rytas Stakliškių gimnazijoje prasidėjo kiek neįprastai – Laisvės gynėjų minėjimu.

   Jau eilę metų mes dalyvaujame akcijoje „Atmintis gyva – nes liudija“. 8.00 val. kiekviename gimnazijos kabineto lange sužibo žvakelių liepsnelės. Mokyklos foje dailės ir technologijų mokytoja su mokiniais parengė stendą laisvės gynėjams atminti ir uždegė žvakeles.

   Pirmoji pamoka  buvo skirta prisiminti tai, ką išgyveno žmonės tą lemtingą 1991-ųjų metų sausio 13-osios dieną. Nors spaudė šaltukas visi išėjome į lauką, sustoję prie atminimo laužo šildėmės, sugiedojome valstybės himną, skaitėme eiles, dainavome dainas ir tylos minute pagerbėme laisvės gynėjus.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2019-01-04 Prienų r. Stakliškių gimnazija dalyvauja Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros 2018–2021 metais vykdomame projekte „Geras mokymasis geroje mokykloje“. Projekto tikslas – mokyklos veiklos tobulinimą, besiremiantį įsivertinimo duomenimis, paversti tęstine integruota ir suasmeninta veikla. Projekto tikslinė grupė – formalieji lyderiai – sėkmingai įsivertinę vadybines kompetencijas ir laimėję mokyklos direktoriaus pareigybės konkursą. Į projektą pakviestos dalyvauti mokyklų komandos, kuriose dirba pagal naująją mokyklų vadovų skyrimo tvarką paskirti direktoriai. Kviečiant mokyklų direktorius dalyvauti projekte atsižvelgiama į pačių dalyvių įsipareigojantį apsisprendimą atkakliai ir nuosekliai dalyvauti visose projekto veiklose, mokyklos komandos būrimą vykdant šio projekto veiklas. Projekto veikla sustiprins vadovų bendrąsias ir vadybines kompetencijas, taip pat individualias mokytojų bendrąsias ir dalykines kompetencijas, kad mokykla virstų besimokančia bendruomene, atvira tiek vidiniam, tiek išoriniam bendradarbiavimui. Remiantis projekte dalyvaujančių mokyklų veiklų patirtimi numatoma sukurti asmeninio tęstinio profesinio augimo modelį, darantį veiksmingą įtaką mokyklos tobulinimui.

    Prienų r. Stakliškių gimnazijai šiame projekte atstovauja Vygantas Kornejevas, Onutė Kamblevičienė, Sidona Mankevičienė, Janina Bartusevičienė, Dalė Stankevičienė, Jolita Jukovič.

 

Gimnazijos informacija

 
 

2018-12-20 Artėjant  Šv. Kalėdoms dažnai susimąstome  apie tai, kas svarbu. Norisi akimirkai stabtelėti, pajusti ramybę ir laukimo palaimą bei pasveikinti savo artimuosius ir jaukiai laukti kalėdinio stebuklo. Tokią  jaukią ir  širdį virpinančią atmosferą gruodžio 20 dieną Stakliškių gimnazijoje  sukūrė  kalėdinis koncertas „Kalėdų stebuklo belaukiant“.

    Koncerto metu mokiniai dalijo didžiausias dovanas – nuoširdumą, tikrumą, atvirumą bei, žinoma,  šypsenas. Pianinu, smuiku, gitara atliekami kūriniai kai kam priminė vaikystėje mamos dainuotų lopšinių melodiją, o III g klasės merginų ansamblis dalijo mielą šilumą ir jaukumą. Muzikines mokinių dovanas keitė šokio ritmai: scenoje sukosi šokių grupės. Žinoma, koncerto kulminacija ir geros nuotaikos užtaisu tapo teatro grupės „Arsakadabra“ pasirodymas: pačių mokinių sukurti etiudai  kalėdine tema.

    Visiems buvo smagu pabūti  kartu, pajusti bendrystę ir pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis. Džiaugiamės, kad šis tradicija tapęs kalėdinis koncertas suteikia galimybę parodyti, kokie  kūrybingi ir nuoširdūs jauni žmonės mokosi Stakliškių gimnazijoje.

    Be to, šis koncertas buvo padėka  kiekvienam bendruomenės nariui už visų metų darbą ir atsidavimą. Žinoma,  mokiniai, ko gero, labiausiai dėkojo  mokykloje dirbantiems Kalėdų senelio elfams – mokytojams, kurie kasdien kuria stebuklus.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-12-19 Gruodžio 19 dieną  mes, III g klasės mokiniai, kaip ir kiekvienais metais, vykdėme gerumo akciją. Šį kartą mūsų akcija buvo  skirta šeštokams.

Šeštokai gavo laišką nuo nykštukų, kurie juos kvietė po pamokų pabūti drauge, pažaisti ir, žinoma,  gauti dovanų. Vaikai buvo labai smagiai nusiteikę, todėl ne tik  žaidė žaidimus, bet ir  vykdė įvairius nykštukų nurodymus. Gerumo akcijos metu kiekvienas šeštokas gavo po dovanėlę už  aktyvų dalyvavimą  nykštukų surengtoje akcijoje.

Tikimės, kad ir kitais metais, prieš Šv. Kalėdas, mūsų gerumo akcija bus tokia nuoširdi ir kupina džiaugsmo.

 

Austėja Sebeikaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-12-19 Tas magiškas vardas – Kalėdų Senelis, tas stebuklingas laukimas, ta visus gaubianti vidinė šiluma... Sunku žodžiais nusakyti mažylių jaudulį išgirdus Senelio balsą, jį pamačius. Kaip ir kiekvienais metais „Zuikučių“ grupė susitikimui su Seneliu ruošėsi labai atsakingai, juk daugeliui pirmasis susitikimas ir įspūdis gali likti prisiminimu visam gyvenimui. Vaikučiai mokėsi eilėraštukų, dainelių, kelis kartus skambino Kalėdų Seneliui, kalbėjo su juo.

     Ir štai atėjo lauktoji diena! Lydimi tėvelių, pasipuošę įvairiaspalviais kostiumais, vaikučiai skubėjo į mokyklos aktų salę. Pirmiausia pas vaikučius atvyko linksmoji, geroji fėja Lėja. Ji visaip drąsino mažuosius, kalbino, žaidė, šoko su vaikučiais, o tada... Tada pasirodė Jis – tikrų tikriausias Kalėdų Senelis. Žinoma, kai kam nuriedėjo ašarėlės, tačiau linksmas ir besišypsantis Senelis, nešinas dideliu dovanų maišu, sužavėjo mažuosius „zuikučius“. Greitai daugelis vaikučių jau norėjo paliesti Senelį ir jo stebuklingą maišą, pasakyti išmoktą eilėraštuką.

     Vaikučiai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis iš Kalėdų Senelio maišo, šoko kartu su tėveliais. Juk kartu šokti dvigubai smagiau ir drąsiau. Ačiū šauniems vaikučiams, tėveliams ir, žinoma, fėjai Lėjai bei mylimam Kalėdų Seneliui už smagiai praleistą laiką.

 

Auklėtoja Elvyra Raškevičienė  Foto>>

 
 

 
 

2018-12-07 Gruodžio 7 dieną mes, Stakliškių gimnazijos IIIg klasės mokiniai, dalyvavome respublikiniame projekte „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“ ir pristatėme savo parengtą projektinį darbą.

    Rengdamiesi projektui patys turėjome įsivardyti, kas mums yra etninė kultūra. Ko gero, etninė kultūra yra visa tai, kas mus supa ir kas mumyse. Tai – ir tradiciniai amatai, liaudies dainos ir šokiai, žaidimai, tautosaka, kulinarinis paveldas, tautodailė, ornamentika, simbolika, liaudies medicina, senoji fotografija, ir mūsų pasaulio supratimas, tarpusavio santykiai – kaip anūkai bendrauja su senoliais, vaikai su tėvais, broliai su seserimis, kaip bendraujame su kaimynais ir t. t.
   Turbūt visi turime vaikystės nuotraukų, ir kiekviena jų – su savo istorija, prisiminimais. Ypač iškalbingos nuotraukos, likusios iš tėvų ir senelių. Stebina, kad kiekviena detalė yra iki smulkmenų apgalvota ir atrodo labai svarbi. Yra manančiųjų, kad senosios nuotraukos – tai lyg praeities veidrodis. Juk visi esame to laikinumo būsenoje, bet apie tai negalvojame.
   Mes, Stakliškių gimnazistai, esame tikri, kad etninė kultūra yra tautos būties, išlikimo ir tvirtumo esmė, nacionalinės kultūros pamatas, todėl buvo labai smalsu pasidomėti, kokia etnine kultūra alsuoja senosios fotografijos. Rinkdami medžiagą šiam projektui, ko gero, padėjome nupūsti dulkes ne nuo vieno seno nuotraukų albumo. Neslėpsime, kiek jaudulio, nuoširdaus džiaugsmo, šviesių prisiminimų ir net ašarų matėme savo kalbintų žmonių akyse. Vartydami senas nuotraukas, stebėjomės žmonėmis, užfiksuotais įvairiomis progomis, ir iš jų mokėmės gyvenimo džiaugsmo. Nuotraukos tarsi liudija, kad jei su meile ir džiaugsmu suaugusieji skleis tradicinės kultūros vertybes, jomis tikėsime ir mes, vaikai, nes norėsime būti tokie pat laimingi žmonės, kaip ir veidai, žvelgiantys iš senų nuotraukų.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, IIIg klasės mokinė

 
 

2018-12-07 Gruodžio 7 dieną mes, IIIg klasės mokiniai, jau mąstantys apie artėjantį išbandymą (valstybinius brandos egzaminus) apsilankėme Vilniuje esančiame Vinco Mickevičiaus-Krėvės, prozininko, dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko, profesoriaus, politinio veikėjo   memorialiniame bute - muziejuje.

         Muziejus įrengtas bute, kuriame nuo 1940 m. iki emigracijos gyveno V. Mickevičius-Krėvė. Daugiau apie ekspoziciją ir Vinco Krėvės biografiją mums papasakojo muziejaus direktorius, vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius.

        Mes, gimnazistai, turėjome galimybę ne tik susipažinti gausia ekspozicija, bet ir daugiau sužinoti apie  Vinco Krėvės  jaunystėje išgyventą meilės istoriją bei apie didelę rašytojo meilę tėvynei. Pasirodo, Vinco Krėvės didžiausias siekis buvo dirbti Lietuvai. Žinoma, gimnazistus labiausiai domino  rašytojo dramos „Skirgaila“ parašymo aplinkybės ir siužetas. Tai ir sužinojome edukacinės programos metu, kai stebėjome  H. Vancevičiaus režisuoto spektaklio atskirų scenų įrašus.  Tragedija „Skirgaila“ – tai viena ryškiausių XX a. dramų, kurioje vaizduojamas didelis konfliktas, nuolat stiprėjanti draminio veiksmo įtampa, tragiška  valdovo ir žmogaus situacija. Fondų saugotojas Vladas Turčinavičius mus supažindino su pirmosios klasikinės lietuvių tragedijos pagrindiniais veikėjais: Skirgaila - XIV a. pabaigos Lietuvos valdovu, Ona Duonutė – prievarta pilyje laikyta Lydos kunigaikštyte, Keleriu - vokiečių riteriu.

         Mes, IIIg klasės mokiniai, esame dėkingi auklėtojai Onutei Kamblevičienei už suteiktą galimybę dalyvauti edukacinėje programoje, o muziejaus direktoriui, vyr. fondų saugotojui Vladui Turčinavičiui už šiltą priėmimą ir nuoširdų bendravimą, įdomų V. Krėvės gyvenimo, veiklos bei kūrybos pristatymą. Tikimės, kad tai nebus mūsų paskutinė kelionė, tiesianti tiltą sėkmingai  išlaikyti VBE. 

 

IIIg kl. mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-12-01 Gruodžio 1 dieną, kaip ir kiekvienais metais, Stakliškių Šv. Trejybės bažnyčioje vyko  Šlovinimo vakaras.

 Jau tradicija tapęs ketvirtus metus iš eilės šis  renginys sukviečia visus kartu pasimelsti, jaukiai pabūti su savimi ir Dievu.

   Vakaras buvo skirtas visiems tiems, kurie trokšta pasisemti stiprybės, džiaugsmo, ramybės, atrasti įkvėpimo kurti laimingą gyvenimą, patirti Dievo meilės galią ir šv. Dvasios veikimą. Bažnyčioje vyravo  muzikos ir maldos oazė. Išėjome ir ramesni, ir tyresni...

 

 Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės  mokinė

 
 
 
 

2018-11-30 Laiko tėkmė nenumaldomai vėl priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės - Šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės mums svarbiausios gyvenime. Tam ir skirtas adventas, kviečiantis susikaupti, nurimti.
     
Lapkričio 30 d. Stakliškių gimnazijos aktų salėje vyko Stakliškių bendruomenės Advento vakaras. Jame dalyvavo Vilniaus kunigų seminarijos klierikai, Pieštuvėnų bendruomenės ansamblis ir mes, gimnazijos choristai.

     Renginio metu buvo uždegta pirmoji Advento žvakė, klierikai papasakojo ir supažindino mus su tikruoju Adventu, laukimu ir pasiruošimu Šv. Kalėdoms. Gimnazistai sukūrė Advento laikotarpio dvasią: choro merginos padainavo adventinių dainų, o šokėjai visus pakvietė į lietuvių liaudies šokio sūkurį. Susibūrę bendrai advento vakaro giesmei, kurią mums dovanojo klierikai, visi pajutome, kaip širdys prisipildo gerumo, meilės, džiaugsmo.

     Šis vakaras visiems leido suvokti tikrąją adventinio laikotarpio prasmę. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, svečių spindinčios akys kūrė ypatingą dvasią, privertė  susimąstyti apie susikaupimo laikotarpį ir pasirengimą Šv. Kalėdoms.

 

Rūta Augūnaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-11-30 Lapkričio 30 d. (penktadienį) mes, III g klasės mokiniai, vykome į Kauno technologijos universitetą. Įžengusius į Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą mus maloniai pasitiko doc. dr. Živilė Rutkūnienė.

    Visų pirma, docentė mus trumpai supažindino su pačiu Kauno technologijos universitetu ir jo įkūrimo istorija. Pasirodo, Kauno technologijos universitetas save kildina iš Lietuvos universiteto, įkurto 1922 m. vasario 16 d. Kaune.

        Po trumpos universiteto įkūrimo istorijos mūsų laukė tikroji susitikimo priežastis – nanotechnologijos. Nanotechnologijos yra tarpdisciplininė taikomojo mokslo ir technologijų šaka, apimanti darbą su mažomis medžiagų dalelėmis - nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais (viena milijardinė metro dalis) bei jų pritaikymas technologijose. Nanotechnologijų tyrimų proveržis prasidėjo paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir per šį laiką mokslininkai sukūrė daugybę inovatyvių nanotechnologijų sprendimų, o verslas juos pritaikė kasdieniniame mūsų gyvenime. Dėl  nanotechnologijų atsiradimo elektroninių įrenginių procesoriai tapo mažesni ir galingesni, be to, mes naudojame  su nanodalelėmis dažus, valiklius ar kosmetines priemones. Sužinojome, kad nanotechnologijos plačiai taikomos medicinoje, maisto pramonėje ir dar daugelyje kitų sričių. Docentė mums paaiškino, kad nanotechnologijos yra neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo bei pateikė gausybę pavyzdžių, padedančių suvokti nanotechnologijų svarbą. Po paskaitos skubėjome atlikti praktinį darbą. Darbo tikslas buvo įsitikinti, kad dalijant kūną į dalis jo paviršiaus plotas didėja. Taip pat teko apskaičiuoti, kiek putplasčio granulių telpa viename kube.

     Mes, gimnazistai, dar kartą įrodėme, kad esame imlūs ir besidomintys naujovėmis. Mus džiugina galimybė susipažinti su universitetais, stojimo į juos perspektyvomis. Galbūt baigę mokyklą keli mokiniai vyks mokytis būtent į Kauno technologijos universitetą ir gebės ten įgytomis žiniomis bei idėjomis dar labiau ištobulinti nanotechnologijas. Tikimės, kad tai ne paskutinė mūsų kelionė į Lietuvos universitetus.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-11-29 Lapkričio 29 dieną, mes, III g klasės mokiniai, išvykome į Kauną. Ten aplankėme poeto bei dramaturgo Balio Sruogos ir istorikės Vandos Daugirdaitės - Sruogienės  namą- muziejų.

  Šiuose namuose profesorius, rašytojas Balys Sruoga,  grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos,  praleido paskutiniąją gyvenimo vasarą.  Muziejaus ekspozicija pasakoja apie Balio ir Vandos Sruogų gyvenimą, kūrybinę ir kultūrinę veiklą. Ši edukacinė programa suteikė mums  galimybę  ne tik susipažinti su B. Sruogos patekimo į lagerį aplinkybėmis, bet ir pamatyti autentiškus eksponatus, susijusius su Štuthofo koncentracijos stovykla, sužinoti  memuarų knygos „Dievų miškas“  (apie paties B. Sruogos siaubingą patirtį koncentracijos lageryje) parašymo bei išleidimo aplinkybes.

   Edukacinės programos pabaigoje visi kartu atlikome labai įdomią užduotį- įsivertinome įgytas žinias apie Balį Sruogą.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-11-23 Lapkričio 23 d. Stakliškių gimnazijoje vyko netradicinė kariuomenės ir pilietiškumo diena „Lietuvos kariuomenei 100 metų“. Pirmos pamokos metu 6–IVg klasių mokiniai žiūrėjo filmą apie kariuomenę. Vėliau jie atliko kūrybines užduotis (rinko eilėraščius, dainas, rašė laiškus, piešė, darė plakatus apie kariuomenę, montavo video reportažą), kurias po to pristatė Aktų salėje. Į gimnaziją buvo atvykęs ir kariuomenės atstovas - majoras Gediminas Ališauskas, kuris papasakojo apie kario gyvenimą, kokių savybių reikia, kad pasiektume savo svajonių ir tikslų. Papasakojo apie kareivių dalyvavimą misijose. Parodė kokiomis sąlygomis Irake ir Afganistane mokosi mokiniai. Majoras mokiniams padovanojo po pakabutį su šiais metais vykusių pratybų „Perkūno griausmas 2018“  simboliais.

     Su pradinukais ir 5 klasės mokiniais susitiko buvęs mūsų gimnazijos mokinys, dabar kareivis  Aivaras Ajauskas. Mokiniai sužinojo apie kario gyvenimą, galėjo apžiūrėti ekipuotę, paragauti kareiviško maisto, o norintys galėjo užsimaskuoti. Po susitikimo su kareiviu mokiniai vieni kitiems pristatė atliktas kūrybines užduotis.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2018-11-22 Šiemet lapkričio 19-24 dienomis šalies mokyklose vyksta Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė. Tai jau šeštus metus organizuojamas projektas, skirtas moksleivių profesiniam orientavimui.

        Mūsų gimnazijos IIG-IVG klasių 15 mokinių prisijungė prie šios akcijos ir lapkričio 22-ą dieną, lydimi IT mokytojo Vido Noreikos, vyko į Kaune įsikūrusios „Blaster“ bendruomenės, kuri vienija 220 IT talentų, įmonę.

     Tai buvo puiki galimybė ne tik susipažinti su IT profesijomis, o ir vienu metu apsilankyti realiose įmonių TeleSoftas, AdeoWeb ir Sneakybox darbo vietose.

    Ekskursijos metu susipažinome ne tik su šių sėkmingų įmonių darbuotojais, pamatėme realias darbo sąlygas, bet ir sužinojome daugiau apie programuotojų profesiją ir jų pasaulinio lygio iššūkius.

    Tikiuosi, kad bent keletas moksleivių susidomėjo šia profesija ir norės tapti programuotojais. 

Mokytojas Vidas Noreika

 
 

2018-11-15 Geriausias pamokas gyvenime išmokstame ir labiausiai įsimename jas išgirdę iš savo bendraamžių. Jų pasakojimai priverčia domėtis kitų patirtimis ir dalintis savosiomis.

   Vadovaudamiesi tokia susiformuota nuomone, mes, Stakliškių gimnazijos Ig klasės mokiniai Jovita Diškevičiūtė ir Mantas Vytas, prieš vienerius metus dalyvavome Prienų rajono savivaldybės visuomeninės sveikatos biuro organizuojamoje konferencijoje „Mokinys – mokiniui“. Šios konferencijos tikslas – formuoti jauno žmogaus nuostatas ir vertybes, stiprinančias mūsų, kaip asmens, pasiryžimą sveikai gyventi. Todėl konferencijos metu dalyviai skaitė pranešimus šiandieninei mokyklai aktualiomis sveikos gyvensenos, patyčių, bendravimo, emocijų valdymo, bendradarbiavimo temomis. Tąkart Prienų  kultūros ir laisvalaikio centre mes skaitėme pranešimą „Kaip būti savo emocijų „architektu“ ?“.

    Perskaitę informatyvų ir įdomų, paremtą savo išgyvenimais, patirtimis ir kasdieniniais palyginimais pranešimą buvome įvertinti aukštu balu, ir patekome į Kauno rajono  Domeikavos gimnazijos, Kauno rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos,  Kauno rajono socialinių pedagogų metodinio būrelio organizuojamą baigiamąjį šios konferencijos etapą.

      Šių metų lapkričio 15-ąją dieną dalyvavome Kauno regioninės 5-12 klasių mokinių konferencijos „Mokinys – mokiniui“ baigiamajame etape. Skaitėme savo naujai parengtą pranešimą „Emocijų architektai“, plačiau kalbėjome apie patyčias, smurtą, emocijas. Visi šie veiksniai (norime tikėti ar ne) yra susiję ir sujungti vienas su kitu.

Į konferenciją mus atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja S. Mankevičienė ir bendraklasiai Vaida ir Vilmantas. Jie buvo puiki mūsų palaikymo ir padrąsinimo komanda. Tariame Jums ačiū!

    Išklausę visų dalyvių prenešimų įgijome daug naujos, įdomios patirties, pasisėmėme naujų idėjų, pavyzdžiui, ką galėtume veikti ir organizuoti savo gimnazijoje. Pažadame naujomis patirtimis pasidalinti ir su Jumis, ir, žinoma, suorganizuoti ne vieną renginį gimnazijoje, kuris bus kupinas tik gerų emocijų.

 

Gimnazistės Jovita ir Vaida  Foto>>

 
 

2018-11-14 Lapkričio 14 dieną 3-ios klasės mokiniai pagal Kultūros pasą lankėsi dviejose netradicinėse pamokose. Pirmoji pamoka vyko Kauno miesto muziejuje, mokiniai daug sužinojo apie styginius ir pučiamuosius instrumentus, bandė jais pagroti. Kitą pamoką Aviacijos muziejuje trečiokai mokėsi saugiai elgtis su ugnimi, ją užgesinti.  Pamokose mokiniai įgijo ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2018-11-07 Pirmos klasės mokiniai lankėsi Kauno senamiestyje. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Senojo Kauno paslaptys“, kurio metu gidė supažindino su įdomiausiais istorinio Kauno akcentais klausdama, kaip Kauno pilis gynėsi nuo priešų kryžiuočių?, kur yra seniausi miesto namai?, kaip statyti gotikinį pastatą?, kokias bausmes miestelėnams skirdavo Rotušės teismas ir kuo pasižymėjo šiurpi budelio profesija? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus mokiniai ieškojo per  įdomias veiklas, interaktyvų  pažinimą.

     Vėliau pirmokai leidosi į įdomią ir nuotaikingą edukacinio užsiėmimo „Liaudies muzikos instrumentų šalyje“ kelionę, kurios metu susipažino su įvairiais lietuvių liaudies instrumentais, sutartinių giedojimo tradicija, šiuolaikine folklorinės muzikos kryptimi – postfolkloru. Mokiniai klausėsi ir muzikos įrašų, dalyvavo interaktyviose pramogose: sutartinių karaokė, „grojantys“ laiptai, muzikinė dėžė. Muzikavo įvairiais tautiniais instrumentais – žoliniais skudučiais, mediniais trimitais, daudyte, būgnu, tabalais, švilpynėmis, terkšlėmis.

      Grįždami namo pirmokai dar apsilankė ir aviacijos muziejuje.

 

Mokytoja D. Stankevičienė Foto>>

 
 

2018-11-05 Lapkričio 5 dieną (pirmadienį) 5 ir 7 klasių mokiniai su matematikos mokytojomis Zita Litvinskiene, Vita Buzaite apsilankė Lietuvos Edukologijos universiteto oranžerijoje. Nors ji nėra didelė, bet čia auga daugybė nematytų augalų (virš 900), kurie natūraliai neauga Lietuvos klimato sąlygomis ir skiriasi nuo mūsų šalies augalų. Oranžerijoje daugybė kaktusų, paparčių, orchidėjų. Kai kurie šių augalų žmonių auginami, kaip kambarinės gėlės. Visus nustebino aukščiausias žolinis augalas - bananas, kurio vaisius valgo visi, bet dauguma neįsivaizduoja, kad jie auga ne ant medžio. Pamokos pabaigoje vyr. botanikė Teresė Jokšienė visus pakvietė pasivaišinti avokado vaisiais. Mokiniams labai patiko pažintis su augalais, o ypač tai, kad juos visus galėjo paliesti, pauostyti. Tai buvo unikali galimybė pažinti tropinę, subtropinę augmeniją visais pojūčiais: klausa, lytėjimu, uosle ir skoniu.

      6 ir 8 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaite-Gurskiene ir gimnazijos bibliotekininke Lina Žilioniene apsilankė Verkių regioniniame parke, kur  dalyvavo įstaigos „Paslaugos gamtai“ veiklose. Mokiniai, vaikščiodami po parką, susipažino su jame gyvenančių paukščių rūšimis ir inkilais, sužinojo, kuo čiurlys skiriasi nuo langinių ir šelmeninių kregždžių. Pirmą kartą pamatė vienintelių pasaulyje skraidančių žinduolių–šikšnosparnių inkilų ekspoziciją. Sužinojo, kiek ir kokių šikšnosparnių rūšių aptinkama Lietuvoje. Lektorė Ingrida Meškinytė mokiniams papasakojo, kodėl ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje; paaiškino, kuo ir kada lesinti žiemojančius paukščius žiemą. Atskleidė, kaip skirti dažniausiai sutinkamas paukščių rūšis pagal pagrindinius jų požymius. Smagu, kad edukacijos metu parke mokiniai galėjo išgirsti kai kurių paukščių čiulbėjimą. Vėliau eidami šalia Neries pakrantės daugeliu laiptelių, jungiančių žemutinį Verkių dvaro parką su aukštutiniu, visi kopė į kalną, ant kurio išgirdo pasakojimą apie vabzdžių „viešbutį“ ir prisiminimui įsiamžino šalia „inkilų“ medžio.

      5, 6, 7, 8 klasių mokiniai, patyrę bioįvairovės pažinimo džiaugsmą, į namus grįžo kupini gerų įspūdžių, noro toliau domėtis ir mylėti gamtą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2018-11-05 Vadovaudamiesi buvusio Lietuvos kelių muziejaus direktoriaus pasakymu „Jei nuoširdžiai ir gražiai šypsaisi, Tau niekada nebūna šalta“  mes, Stakliškių gimnazijos Ig klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoja L. Pyragiene, nebijodami nei lietaus, nei šalto rudeniško oro vykome į netradicinę pamoką. Aplankėme Lietuvos kelių muziejų ir Lietuvos žemės gelmių informacinį centrą.

     Pagrindinis mūsų išvykos tikslas - atidžiau ištyrinėti, kaip atrodo ledyno suformuoti rieduliai, kokios yra jų susiformavusios dalys, susipažinti su senoviniais kelias, darbo technika ir, žinoma, patyrinėti, prisiliesti prie Lietuvoje iškasamų naudingųjų iškasenų.

    Per visą savo istoriją žmonės yra išradę daugybę technikos, su kuria net nebeįmanoma susipažinti, nes ji jau tiesiog surūdijusi, niekam nereikalinga metalo krūva. Džiaugiamės, kad yra žmonių, kurie tokią techniką saugo ir ją tarsi prikelia antram gyvenimui, jog jaunimas galėtų su tuo susipažinti ir pamatyti savo akimis, o ne tik prisiminti iš prosenelių, senelių, tėvų pasakojimų. Labai džiugu, kad turėjome puikią progą pamatyti, prisiliesti prie tokios senos technikos, kuria naudojosi mūsų proseneliai, seneliai, dar ir tėvams teko ja pasinaudoti, tik, žinoma, jau daug kartų patobulėjusia.

     Į gimnaziją sugrįžome įgavę daug naudingos ir reikalingos informacijos ir būdami geros nuotaikos.

     Nuoširdžiai dėkojame mus šiltai priėmusiems Lietuvos kelių muziejui bei Lietuvos žemės gelmių informaciniam centrui, o labiausiai - mūsų geografijos mokytojai L. Pyragienei, pasiūliusiai ten vykti ir, žinoma, įgyvendinusiai išvyką.

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-10-24 Spalio 24 d. 6 ir 7 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo edukacijoje „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“, kurią vedė A. Jonyno memorialinio muziejaus darbuotojas. Pagrindinis edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ tikslas yra susipažinti su senosiomis rašymo priemonėmis bei daugiau sužinoti apie mums įprastomis tapusias šiandienines. Per visą istoriją žmogus išrado daugybę rašymo technikų, o joms aptarti yra skirtos trys šios edukacinės programos dalys: „Rašau be rašalo“, „Puošnios raidės“ ir „Nuo pieštuko iki kompiuterio“.

    Užsiėmimo „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“ metu mokiniai susipažino su muziejininko pasakojimu apie senąsias rašymo priemones bei jų raidą, išbandė rašymą ant molinių ir medinių lentelių. 6-7 klasių mokiniams labai patiko kūrybinės užduotys, kurios lavino rašymo įgūdžius ir kūrybinį mąstymą.

   Molinėse lentelėse išraižę ne tik senovės šumerų ideografinių ženklų, bet ir lietuviškų posakių, darbelius vaikai nutarė parsivežti į namus. Aptarę pirmojo užsiėmimo įspūdžius ir reflektavę, Stakliškių gimnazijos 6-7 klasių mokiniai išreiškė norą į muziejų sugrįžti išbandyti likusių dviejų edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ dalių.

    Po pietų mokiniai žiūrėjo filmą, sukurtą pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvus. Nors istorija apie tremtį į Sibirą skaudi, žanras visgi drama, todėl sudomino ir jaunuosius žiūrovus. Ne vienas jų, sujaudintas meilės ir išlikimo istorijos, braukė skruostu riedančias ašaras, supratęs, kad net ir žiauriausiomis gyvenimo sąlygomis turi likti vilties ir meilės. Mokiniams ypač įsiminė pagrindinės veikėjos Linos mamos Elenos Vilkienės drąsa, tremtinių kančios ir jauno NKVD karininko Nikolajaus Kreckio elgesys. Tai  privertė susimąstyti apie veikėjų vertybes.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2018-10-23 Spalio 23 dieną į Stakliškių gimnaziją atvyko žymus atlikėjas-gitaristas L. Isaak iš Vokietijos. Gimnazistus jis pradžiugino virtuozišku gitaros valdymu. Aidėjo gitaros garsai, liejosi klasikinė muzika: preliudijos, tango, valsai, sonatos, capricio ir kiti.

   Atlikėjas sukūrė tokią jaukią atmosferą, kad  tiesiog užbūrė publiką, kuriai dar ilgai skambėjo gitaros akordai.

 

 Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasė

 
 

2018-10-20 Šių metų spalio 19-20-ąją dienomis, mes, Stakliškių gimnazijos 7, 8, ir Ig klasės mokiniai, lydimi gimnazijos direktoriaus Vyganto K., lietuvių kalbos mokytojos Sidonos M., matematikos mokytojos Vitos B., išvykome į Šeduvą pratęsti lyderių stovyklos.

Labai džiaugiamės, kad buvome laukiami ir dėkojame Šeduvos bei Vilniaus Emilijos Pliaterytės gimnazijos moksleiviams, kurie mus pasitiko su plačiomis šypsenomis ir apkabinimais.

     Pasitikti tokiomis šiltomis emocijomis, prisiminėme vieni kitus ir padedami mūsų gimnazijos direktoriaus Vyganto K. bei mokinės Jovitos D., skubėjome žaidimų būdu susipažinti su tais, kuriuos matėme pirmąjį kartą. Besiliejant geroms emocijoms, beskambant nuoširdžiam juokui net nepajautėme, kaip sulaukėme vakarienės.

    Pavalgę skanią vakarienę žaidėme „Peru šeima“. Šio žaidimo metu mums reikėjo dirbti ir stengtis, kad šeima, turėdama labai mažai santaupų, išgyventų. Šio žaidimo metu dirbome komandomis ir džiaugiamės, kad per labai trumpą laiką mums pavyko suvienyti jėgas, jog visi komandos nariai išliktų. Įveikę šį žaidimą turėjome galimybę padiskutuoti, kaip iš tikrųjų sunku uždirbti pinigų, ir kaip, mes, vaikai, nevertiname suaugusiųjų darbo, kuris atrodo toks lengvas ir paprastas.

     Po šio smagaus išlikimo žaidimo mus į savo rankas perėmė dvi labai pozityvios merginos (pasivadinusios „Juoda avis“), kurios padėjo rasti bendrą kalbą su visiškai atsitiktinai sutiktu žmogumi. Mokėmės kitame asmenyje surasti dalelę savęs ir nors vieną dalyką, sutampantį su tuo žmogumi.

      Tarp užsiėmimų turėdami pertraukų su dideliu entuziazmu prisijungdavome prie šokių.

     Naktį save išbandėme labai rimtuose, bet ne ką nuobodesniuose sportiniuose užsiėmimuose, po kurių turėjome eiti miegoti, bet...  Miegas liko antrame plane ir mes visi liejome likusią energijos dalį, kaip tik sugalvojome: šokome, žiūrėjome filmus, šnekučiavomės su moksleiviais iš kitų mokyklų ir, žinoma, paryčiais labai saldžiai miegojome.

    Išaušus šaltam ir rūkanotam rytui mūsų jau laukė orientacinis žygis po įdomiausius, lankomiausius, istorinius Šeduvos objektus.

      Išklausę stovyklos dalyvių refleksiją visi nedrąsiai atsisveikinome ir apsikabinę į ausį kuždėjome, kad tikrai susitiksime dar ne kartą. Su labai geromis emocijomis sugrįžome į namus, kur mūsų laukė pasiilgusios šeimos.

 

Stakliškių gimnazijos mokinės Jovita ir Ūla 

 
 

2018-10-19 Saulėtas ruduo gimnazijos pradinių klasių mokiniams padovanojo „Rudenėlio“ šventę, kuri vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Jos metu mokiniai prisiminė rudens požymius, kūrė rudeniškas mozaikas, iš gamtinių medžiagų dėliojo dėliones. Teko ir pasportuoti, norint išsiaiškinti, kuri gi klasė į kibirėlį prineš daugiausia bulvių. Nugalėtojais tapo antros ir trečios klasės mokiniai. Kitos pamokos metu vyko meninė šventės dalis, kurią vedė trečios klasės mokiniai. Jie užminė mįslių, kurias įminus, buvo galima parodyti, ką esa pasiruošę šventei. Pirmosios klasės mokiniai eilėraščių posmais ir dainele visus pakvietė į sodą, antrosios - į daržą, ketvirtosios – į mišką. Pertraukų metu buvo linksma žaisti žaidimą „Grybų rauti“, suktis „Bulvienės“ ratelyje. Šventėje reikėjo atsakyti į  klausimus apie rudens gėrybių teikiamą vitaminų naudą žmogui, jo sveikatai. Pasilinksminę, su gera nuotaika, šventę tęsėme lauke. Vaikų laukė dar viena staigmena - daržovių sriuba, virta ant laužo. Gimnazijos skautų nariai su mokytoja Marija virė sriubą, mokė vaikus naujų žaidimų. Pažaidę ėjome valgyti. Kaip skanu buvo valgyti drauge!

    Dėkoju mokytojoms, padėjusioms vaikams pasiruošti šventei, kurios metu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, pastabumas, vaizduotė, gausinama žinių kraitelė.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2018-10-18 Saulėtą spalio 18-osios rytą Stakliškių gimnazijos „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikučiai lankėsi „Velnio“ duobėje. Čia jie atsisveikino su auksiniu rudenėliu.

Auklėtojai  Foto>>

 
 

2018-10-16 Spalio 16-osios vakarą, mes, Stakliškių gimnazijos 8 ir I g klasės mokiniai, su lietuvių kalbos mokytoja Sidona Mankevičiene vykome į Alytaus Dainavos kino teatrą, kuriame žiūrėjome filmą „Tarp pilkų debesų“.

    Šio filmo su bendraklasiais pradėjome laukti dar praeitais metais, kai pabaigėme skaityti Amerikos lietuvės Rūtos Šepetys parašytą romaną „Tarp pilkų debesų“. Knyga buvo įdomi ne vien tik lengva, įtraukiančia pasakojimo maniera, puikiai perteiktu laikotarpiu, bet ir dėl svarbios žinutės, susijusios su tautiškumu bei nelabai šviesia praeitimi, nuo kurios tuomet niekas negalėjo pabėgti. Jau internete pamatę trumpą filmo pristatymą pasinėrėme į paieškas, kada ir kur jis bus rodomas. Tad buvo tikrai labai smalsu, kaip režisierius tokio kūrinio istoriją sugebės perkelti į kino ekranus.

    Filmas jau pirmomis minutėmis mus labai įtraukė, sudomino labai paprasta ir įtikinama istorija apie pagrindinės herojės Linos gyvenimo akimirkas augant inteligentiškoje šeimoje. Tokia filmo pradžia mus privertė artimiau pažinti ne tik Liną, bet ir kitus pagrindinius filmo veikėjus. Vėliau persikėlėme į istoriją apie nekaltų žmonių trėmimą į Sibirą. Stebint visą šią situaciją, kuri nutinka filmo veikėjams -  baugu ir nemalonu. Nemalonu todėl, kad tai yra visiškai nekalti žmonės, kurie nenusipelnė tokio likimo, o baugu, jog istoriniai įvykiai vyko iš tikrųjų. Vėliau filme atskleidžiamas gyvenimas Sibire nežmogiškomis sąlygomis ir labai žiauri realybė susidūrus su niekingais NKDV pareigūnais.

    Peržiūrėję filmą buvome tiesiog priversti susimąstyti ir užduoti paprastą klausimą, kokia yra žmogaus gyvybės kaina, jeigu dėl menkiausio nusižengimo, pavyzdžiui, pavogtų dviejų burokėlių yra paruoštas šūvis į galvą?

    Mus visus labai sukrėtė scenos su vaikais bei kūdikio mirtis, kuri sugraudina iki pat širdies gelmių. Ne vienas nubraukėme ašarą, tad drąsiai galiu teigti, kad filmas iš tikrųjų rimtai priverčia susimąstyti apie žmogiškumą.

    Vykdami namo reflektavome savo jausmus ir emocijas, užplūdusias žiūrint filmą „Tarp pilkų debesų“, analizavome jo ir knygos scenų panašumus, skirtumus, gilinomės į Lietuvos istoriją, dalinomės įspūdžiais.

 

I g klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė

 
 

2018-10-15 Kai eina būrys skautų, smalsiais žvilgsniais ir su pavydu juos palydi stebintys berniukai ir mergaitės. Taip nutiko ir praėjusį savaitgalį, kai mes, Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė, kartu su kitais skautais susirinkome švęsti draugovės 15-ojo gimtadienio.

   Prieš prasidedant stovyklai visus džiugino mūsų mažiausiasis Galijus. Jis niekieno neprašomas atvykusiesiems įteikė po klevo lapą, kiekvieną pralinksmindamas ir gerai nuteikdamas. Vėliau visi leidomės į kelionę po Stakliškių gimnaziją. Labai džiaugiamės, kad turime kuo pasididžiuoti ir, žinoma, ką papasakoti atvykusiems. Susipažinę ir prisiminę vieni kitus, pradėjome iškilmingą stovyklos atidarymo rikiuotę. Po jos visi pasidalijome prisiminimais apie stovyklas ir linksmomis bei ne visai  laimingomis istorijomis, nutikusiosiomis  skautavimo metu.

   Džiaugiamės, kad svečiuose turėjome mūsų parapijos kleboną Gediminą ir gimnazijos direktorių Vygantą Kornejevą.

    Klebonui palaiminus gimtadienio tortą, vaišinomės, šnekučiavomės ir po truputėlį pasinėrėme į linksmybes, kurių metu daug laimės, džiaugsmo sukėlė karaokė vakaras. Netrūko ir vaikiškumo, kuris užvaldė pasinėrus į žaidimų pasaulį.

   Skambant mūsų skardžiam juokui, dainoms, trykštant nuoširdumui nepajutome, kaip mus pasitiko naktis, tad vieni kitiems palinkėjome labos nakties ir susitikome jau rytą.

    Ryte viskas buvo dar smagiau ir linksmiau, nes iškeliavome į pažintinį žygį po Stakliškes. Mums tikrai netrūko nuoširdžių emocijų, tuo įsitikinome, kai stovyklos uždarymo rikiuotės metu nenorėjome skirtis. Norėjome dar pabūti, pakalbėti. Vieni kitiems pažadėję dar ne kartą susitikti, atsisveikinome ir išvykome į namus.

 

Sesė Jovita  Foto>>

 
 

2018-10-05 Spalio 5 d. (penktadienį) mes, III g klasės mokiniai, vedėme  netradicines  pamokas Stakliškių ir Pieštuvėnų darželio grupių vaikams. Mūsų klasės mokiniai buvo pasiskirstę į grupes.

    Pirmoji grupė vedė pamoką 4-5 metukų vaikučiams. Per pamoką mažuosius supažindinome su japonišku popieriaus  lankstymo menu – Origami, mokėme lankstyti lapes. Jas išlankstę kartu su mažaisiais šokome „Ančiukų šokį“.

     Antroji grupė puikiai praleido laiką su priešmokyklinės grupės vaikais. Jų pamokėlės tema buvo ruduo. Vaikai gamino kiškučius, darė „Piratų mankštelę“.

     Trečioji grupė apsilankė darželio grupėje „Zuikučiai“. Kol auklėtojos dalyvavo koncerte, su pačiais mažiausiais rankytėmis išmarginome plakatą, užrašėme padėkos žodžius auklytėms, be to,  šokome, dainavome, žaidėme ir, be abejo, šėlome. Iš pradžių vaikučiai buvo nedrąsūs, bet vėliau tapo tikrais padūkėliais, noriai ėmėsi darbo ir didžiavosi puikiai jį įvykdę. Mažiesiems labiausiai patiko šokti. Drąsiausieji netgi padainavo dainelių, kurias moka.                

       Kita grupė mokinių lankėsi Pieštuvėnų darželyje, kuriame su vaikais irgi paminėjo mokytojų dieną. Vaikai dainavo, iliustravo daineles, rašė, kaip myli savo auklėtojas.

     Džiaugiamės, kad su mažaisiais radome bendrą kalbą ir visiems drauge buvo smagu bei gera.

 

 Ieva Katkauskaitė,  III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-10-05 Tarptautinė Mokytojų dienos šventė minima spalio 5-ąją. Tai viena iš dienų, kai mokytojai gali džiaugtis išskirtinai jiems rodomu dėmesiu. Mūsų gimnazijoje buvo ne kitaip. Mokyklos mokiniai džiugino mokytojus paruoštais pasirodymais. Taip pat vedė pamokas, kurių metu mokytojai dainavo, žaidė ir turėjo galimybę prisiminti vaikystę bei patirti nepamirštamų įspūdžių. Popietės metu mokytojų laukė  dar viena staigmena – Astos Pilypaitės koncertas, kuris ne tik pedagogų, bet ir mokinių veidus papuošė didelėmis šypsenomis.

 

Vaida Šermukšnytė  Foto>>

 
 

2018-10-04 Spalio 4 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai, kaip ir visa Lietuva,  laikė Konstitucijos egzaminą. Dalyvavo 7-12 klasių 26 mokiniai. Daugiausiai taškų savo amžiaus grupėse surinko: Gabija Andriulevičiūtė, Ūla Breikštaitė, Vaida Šermukšnytė, Agnė Šermukšnytė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Dėkojame visiems egzamino dalyviams.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė   Foto>>

 
 

 
 

 
 

2018-10-01 Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) ir Geros savijautos klubas „Būk aktyvus“  pakvietė visus žmones stiprinti fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2018 projektas skirtas visiems, kurie nori gyventi aktyvų bei pilnavertį gyvenimą. Šių metų šūkis „DYDIS NESVARBU!  #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU“ kvietė jungtis visus be išimties!

    Nors esame ir nedidelė mokykla, bet noriai dalyvaujame visur ir visada. Šį kartą 4 ir IIIg klasės mokiniai bei šokių būrelio nariai  irgi noriai įsitraukė į Tarptautinį projektą - #BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU.

   Visą  savaitę gimnazijos mokiniai mokėsi šokio, kurį sukūrė choreografė Vilija Jakubauskaitė. Mokiniai labai stengėsi, kad pasirodytų kuo geriau. Kai išmokome šokį, šokome ir filmavome filmuką gražiausiose  Stakliškių apylinkės vietose. Sukurtą video filmuką išsiuntėme projekto organizatoriams su viltimi, kad mūsų kūrybinis darbas bus įvertintas kaip vienas iš geriausių.

 

Ieva Katkauskaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>     Video>>

 
 

2018-10-01 Man regis, muzika gali pakylėti mūsų sielas, pažadinti mus meilei, užuojautai ar maldai. Ji, ko gero, atveria mums galimybę  ir pailsėti, ir pasvajoti, ir imporovizuoti. Muzikų pasaulyje yra sakoma, kad pasakyk, kokią muziką klausai, ir aš pasakysiu, kas tu esi.
   1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Šiai dienai paminėti mokyklos taryba, muzikos mokytoja Onutė Kamblevičienė ir III g klasės mokiniai surėmė jėgas ir padovanojo mokyklos bendruomenei muzikos garsais užburiančią dieną.
   Pertraukų bei pamokų metu vyko įvairios veiklos. Pirmosios pamokos metu mokyklos tarybos narės kartu su pradinių klasių mokiniais papuošė muzikinę gamą. Pertraukų metu visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama, šokti, dainuoti, pasiklausyti gyvos muzikos,  gimnazijos skaitykloje spręsti kryžiažodžius.

 Nenuostabu, kad mokiniai ir mokytojai pasinėrė į įvairias veiklas. Buvo smagu girdėti didelį, vieningą mokyklos „chorą“, matyti šokio rimtu judančius mokinius ir mokytojus visuose trijuose mokyklos aukštuose bei stebėti pradinukų paruoštus pasirodymus.
   Smagu, kad  mokykloje yra žmonių, kurie nestokoja naujų ir įdomių idėjų, kurias galima įgyvendinti. Tikime, kad tai ne paskutinis toks skambantis  ir visą mokyklos bendruomenę įtraukiantis bendrai veiklai renginys.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Augūnaitė    Foto>>

 
 
 
 

 
 

2018-09-26 Pernai lapkričio mėnesį dešimt 4-8 klasių gimnazijos mokinių dalyvavo Lietuvos 100-mečiui skirtoje programavimo valandoje. Šį trečiadienį, rugsėjo 26 dieną, mus aplankė 12 programuotojų iš Vilniaus, kurie mokė atlikti programavimo valandos užduotis jau didesnį būrį 1-8 klasių moksleivių.

    Pirmojoje renginio dalyje svečiai mokinius supažindino su šiandieniniais informacinių technologijų laimėjimais ir perspektyvomis, o antrojoje - vyko praktinis programavimo užduočių sprendimas naudojantis kompiuteriais ir planšetėmis.

    Svečiai pasidžiaugė, kad galėjo pabendrauti su smalsiais ir informacines technologijas išmanančiais vaikais.

 

IT mokytojas Vidas Noreika Foto>>

 
 

2018-09-17 Rudenėliui pasibeldus į mūsų kiemus, mes, Stakliškių gimnazijos skautai, kartu su  vadove Sese Marija išžygiavome prisidėti prie „Misija Sibiras“ bendruomenės, kuri atliko misiją „Sutvarkykime Stakliškių žydų kapines kartu “.

   Prieš pradedant darbus Izraelio Ambasadorius Amir Maimon visiems papasakojo apie žydų gyvenimą. Kiekviena išgirsta istorija apie žydus yra svarbi ir priverčianti susimąstyti, nes ji užima svarbią vietą mūsų Lietuvos istorijoje.

    Kartu su „Izraelis Lietuvoje“, „Misija Sibiras“ dalyviais, Stakliškių bendruomene, skautų tėveliais ir visais norinčias prisidėti prie istorijos išsaugojimo Lietuvoje, padirbėjome ir sutvarkėme žydų kapines. Atrodo, atlikome nedidelį darbą, bet ši nuveikta veikla šiandien reiškia daug daugiau nei manome. Tos  kelios valandos, skirtos istorijos išsaugojimui, iš tikrųjų mus gali išmokyti daugiau nei vadovėlis.

   Nuoširdžiai visi pasišnekučiavę, pažadėjome dar ne kartą sugrįžti į kapines ir palaikyti tvarką jose.

 

Sesė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-09-08 2018 m. rugsėjo 8 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai Erikas Kasparas Balsevičius, Šarūnė Bendaravičiūtė ir Darius Karpičius su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo Just. Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose Važatkiemyje, prie paminklinio akmens, įamžinančio šviesų poeto atminimą ir jo tėviškę.      Šių metų poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymai, organizuojami Prienų krašto muziejaus ir partnerių, buvo skirti Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginio dalyviai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėkomis už dalyvavimą poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose „Ant Lietuvos mano širdis patekėjo“ ir jo kūrybinio palikimo puoselėjimą.

 

 Lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaitė-Gurskienė Foto>>

 
 

2018-09-03 Ruduo keičia vasarą, nors saulės spinduliai dar taip kaitina žemę, ruduo keičia vasarą... Žiūrėk, dar tik vakar, regis, girdėjosi vaikų alasas prie ežero ar upės, o šiandien...

       Laikas bėga... Rugsėjis...

     Rugsėjo 3 dieną Stakliškių gimnazijos mokiniai  vėl susirinko  į mokslo ir žinių šalį – mokyklą. Į šalį, kuri dar gerokai iki rugsėjo atgavo vaikiškų balsų skambesį, juk  nuo pat rugpjūčio mėnesio pabaigos ir netgi ankstyvą rugsėjo 3 dienos (pirmadienio) rytą plušėjome mes, IIIg klasės mokiniai. Mūsų tikslas buvo šį šimtmečio rugsėjį padaryti ypatingą. Vos pabaigę visus pasiruošimo darbus, kartu su visa mokyklos bendruomene, išskubėjome į Švenčiausios Trejybės bažnyčią ir dalyvavome šventose mišiose.

        Po mišių, rimti, susikaupę bei pasiruošę naujiems iššūkiams, grįžome į  mokyklos stadioną, kur tęsėme šventę. Šventinę nuotaiką sukūrė IIIg klasės mergaičių šokis, kuris  tarsi  šaukte šaukė: „Šimtmečio rugsėjis!“. Visus su naujų mokslo metų pradžia sveikino gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas, laikinai einanti Stakliškių seniūnės pareigas Nijolė Ivanovienė, seimo narys Vytautas Kamblevičius bei Prienų rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė. Sveikinimo žodį tarė ir mūsų mažiausieji, pirmokėliai, kuriems  šis šimtmečio rugsėjis kitoks: pirmą kartą žaisliukai liko namuose, jų rankose gėlės, skirtos pirmajai mokytojai, ir  knygos. Pirmokėlius padrąsinti ir simbolines dovanas įteikti panoro dvyliktokai, kurie, atrodo, dar taip neseniai patys,  pasimetę ir nedrąsūs, stovėjo šių pirmokėlių vietoje. Dvyliktokai  sveikino ne tik pirmaklasius, bet ir bendraklasę: rugsėjo 3 dieną  Diana Norvilaitė pristatė savo autorinių darbų parodą.

    Na, o šventės pabaigoje šeimininkai, vienuoliktokai, uždavė paskutinį, svarbiausią klausimą: „Ei, kaip gyveni?“.  Atsakymo ieškoti jie  visus pakvietė į pirmąją pamoką.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė Foto>>

 
 
 
 

2018-08-30 Penktadienį (08-31) 10 val. Mokytojų tarybos posėdis.

 

Darbotvarkė:

 1. Komandos papildymas;

 2. 2018/2019 ugdymo planas;

 3. 2018/2019 veiklos planas;

 4. Finansinė ataskaita;

 5. Įvairūs planai;

 6. Atestacinė komisija;

 7. Susitarimas dėl skaitymo ir rašymo;

 8. Abiturientų rezultatai;

 9. Naujos mokymosi sutartys;

 10. Mokytojų pamokų krūviai;

 11. Mitybos pasikeitimai;

 12. Erasmus+ KA2 projekto „Verslumo ugdymas mokykloje – naujų
  galimybių ugdyme ir mokyme kūrimas“ rezultatų pristatymas;

 13. Kiti klausimai.

Administracija