Naujienos

 
  2012-2013 m. m.   2013-2014 m. m.  2014-2015 m. m.

2015-2016 m. m.   2016-2017 m. m.   2017-2018 m. m.    Videokanalas >>

 
 

2018-2019 m. m.

 
 
 
 
 
 

2019-03-08 Nacionalinis diktantas – tai pagarba ir dėmesys savo kalbai, istorijai bei valstybei.

   Kartu su visa Lietuva rašyti jau dvyliktą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą ir tokiu būdu prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo panoro 30 Stakliškių gimnazijos bendruomenės narių.

    Marijaus Žiedo įgarsintas atlikėjos ir reklamos kūrėjos Dovilės Filmanavičiūtės tekstas „Odė moterystei“, kuriame svarstomas moters gyvenimas ir motinystė, simboliškai sutapo su kovo 8-ąja.

     Nacionalinis diktantas dalyviams leido prisiminti rašybos ir skyrybos įgūdžius, taip pat vertinti ir puoselėti savo gimtąją kalbą.

 

Diktanto koordinatorė Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-03-08 Kovo 8 dieną vyko rajoninis pradinio ugdymo 3-4 klasių mokinių raiškaus žodžio konkursas „Tau, Lietuva“. Jame dalyvavo gimnazijos 3 klasės mokinė Kamilė Revaitytė ir 4 klasės mokinė Urtė Butkevičiūtė. Mergaitės stengėsi raiškiai padeklamuoti pasirinktus eilėraščius: Alfonso Maldonio „Lyg Paukščių Takas...“, Bernardo Brazdžionio „Tėviškės dūmai“. Iš bendraamžių deklamuojamų eilių, prozos ištraukų, jos mokėsi raiškaus skaitymo meno, džiaugėsi, kad dalyvavo konkurse.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2019-03-07 Kovo 7 d. 6 klasės mokinys Erikas Kasparas Balsevičius dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro organizuojamame devintame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų - 2019“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

   Konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“ dalyvavo 120 dalyvių ir 50 pedagogų iš įvairių Lietuvos kampelių. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis už kūrybiškumą ir etninės kultūros vertybių puoselėjimą, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui.

      Konkurso renginys neprailgo, buvo labai įdomus ir naudingas, nes dalyviai vieni iš kitų sužinojo apie senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, jų pavadinimus ir paskirtį, stebėjo kūrybinius pasirodymus ir gilino etninės kultūros žinias.

 

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-03-05 Kovo 5-osios vidurdienį mokiniai su mokytojais, Stakliškių seniūne, KLC ir gimnazijos direktoriais bei kapela „Korys“ susirinkę Stakliškių gimnazijos stadione siekdami prisišaukti pavasarį lauk varė žiemą.

    Užgavėnių šventės metu įvyko Lašininio ir Kanapinio žūtbūtinė dvikova. Nors Lašininis aktyviai gynėsi mosuodamas dešromis ir skilandžiais, Kanapinis vis tiek laimėjo kovą, nes nėra taip buvę, kad po žiemos neateitų pavasaris. Dėvėdami kaukes persirengėliai stengėsi išgąsdinti žiemą, šoko, dainavo ir šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ trypė žemelę. Užgavėnių metu buvo sudeginta Morė, o kartu su ja atsikratyta visa, kas per žiemą buvo bloga, nuvyta bloga žiemos dvasia.

     Nugairinti šalto vėjo vejant žiemą visi sugrįžo į gimnaziją pasivaišinti blynais ir šilta arbata. Pasisotinę apsilankė linksmai šurmuliuojančiame Kaziuko kermošiuje, kuriame pardavinėdami įvairius rankdarbius, gaminius mokiniai ugdėsi verslumo gebėjimus, džiaugėsi uždarbiu ir smagiai leido laiką šventinės prekybos metu.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 
 
 
 
 

2019-03-01 Mes, Stakliškių gimnazijos III g klasės mokiniai, ilgai mąstėme, kokią žinutę norime pasiųsti abiturientams... Turėdami galvoje, kad statistinis dvyliktokas miega 7 valandas per parą, valandą keliasi, dvi valandas prausiasi, tris valandas skiria gardžiausio maisto degustacijai, keturias valandas naršo telefone, dvi valandas miega popiečio, dvi valandas skiria mėgstamam serialui, tris valandas bendrauja su draugais ir 24 valandas per parą vykdo nusikaltimus, nusprendėme, jog geriausias būdas sutramdyti bet kokį nenaudėlį -  teisingai jį ,,nubausti“. Tokia idėja buvo paskata likus šimtui dienų, šimtui žingsnių, šimtui progų pasitaisyti  sušaukti Aukščiausiąjį Stakliškių gimnazijos teismą, kurio metu būtų nagrinėjami visi V abiturientų laidos nusikaltimai.

     Taigi kovo 1 dienos vakarą gimnazijos aktų salėje jau rinkosi ne tik ,, nusikaltėliai“- abiturientai, bet ir renginio svečiai, mokytojai, tėvai. Teismo proceso metu buvo pateikta gausybė įrodymų apie šaltakraujės grupuotės „Abitūra“ nusižengimus, tačiau dvyliktokus ginti ir išteisinti stengėsi liudininkėmis, net advokatėmis, virtusios pradinių klasių mokytoja, auklėtojos, kurios per 12 metų geriausiai pažino savo mokinius – dabar abiturientus. Liudyti buvo pakviesti ir  IIg  klasės mokiniai, kurie nepaisydami patirto psichologinio smurto savo draugams linkėjo ištvermės ir šviesios ateities. Nors, regis, dauguma liudytojų liudijo dvyliktokų naudai ir siekė palankaus nuosprendžio abiturientams, tačiau kompetencijos nestokojanti  teisėjų komanda nesileido apgaudinėjama ir visgi skyrė abiturientams bausmes ,,lygtinai‘‘ (atliekant jas čia pat, visiems stebint). Abiturientai privalėjo  vykdyti jiems paskirtas individualias bausmes: jie bandė įrodyti savo nekaltumą,  pademonstravo išradingumą ir, žinoma, gerą jumoro jausmą.  Teismo procesui įpusėjus prie liudytojų prisidėjo ir gerbiami svečiai, tėvų atstovai, kurie abiturientams linkėjo likusį gimnazijoje laiką praleisti be nusikalstamos veiklos, turiningai, sėkmingai pasiruošti  artėjantiems egzaminams ir jau liepos vidury rankose turėti  mokyklos baigimo atestatus.

      Išklausę visų liudijimų ir atsižvelgę į prisiekusiųjų nuomonę, teisėjai priėmė sprendimą ir skyrė abitūrai  ,,šimtą dienų viešųjų darbų‘‘, atlyginant fizinę ir moralinę žalą, padarytą mokyklos bendruomenei. Po nuosprendžio paskelbimo III g klasės mokiniai  dvyliktokams įteikė šimto dienų kalendorių, kuris, ko gero, jiems padės skaičiuoti dienas, praleistas ,,įkalinimo įstaigoje‘‘ bei padovanojo ,,kalėjimo davinį‘‘ – tortą, prašydami abiturientų neskubėti išeiti ir dar pabūti drauge. Atsaku į vienuoliktokų prašymą tapo gražus dvyliktokų šokis.

       Šimtadienis baigėsi, tačiau šimtas dienų dar tik prasideda...

 

Rūta Vasiliauskaitė, Stakliškių gimnazijos  IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-02-26 Vasario 26 dieną Milita Kurmanavičiūtė, Greta Milkevičiūtė, Ema Grigaravičiūtė, Vincentas Motiejauskas, keturi Stakliškių gimnazijos 1-os klasės mokiniai, vyko į Išlaužo pagrindinę mokyklą pristatyti atliktų eksperimentų su vandeniu. Mokiniams labai patiko renginys „Tyrėjų diena“, kurio metu galėjo ne tik pasidalinti savo atliktais tyrimais, bet stebėti ir patys atlikti vyresniųjų klasių mokinių organizuotų įvairių eksperimentų.

 

Pradinių klasių mokytoja Dalė Stankevičienė  Foto>>

 
 
 
 

2019-02-16 Stakliškių gimnazijoje Vasario 16-tosios dienos  minėjime suskambo poeto E. Matuzevičiaus eilėraščio žodžiai.  Juk išties kiekvienas mes turim LIETUVĄ, todėl  Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena), skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti – nacionalinė Lietuvos šventė. Šventėme ir mes, Stakliškių gimnazijos bendruomenė. Į šventę susirinkusius pasveikino ir  tos dienos projektą pristatė istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė. Mes, gimnazistai,  Lietuvai skyrėme gražiausias dainas, eilėraščių posmus.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2019-02-14 Tikriausiai ne vienam yra žinomas nerimo ir kartu džiaugsmo jausmas ruošiantis naujai kelionei. Nesvarbu, kur ta kelionė nuvestų – ar į svetimą šalį, ar savo krašto kampelį, tas jausmas prieš kiekvieną kelionę lygiai toks pat puikus. Vasario 14-osios rytą, mes, 7, Ig ir IV g. klasių mokiniai, iškeliavome į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto anatomijos, medicinos ir farmacijos istorijos muziejus.

    Anatomijos muziejus – vienas įdomiausių mūsų aplankytų muziejų. Nors pasivaikščiojimas po jį truputėlį baisus, bet tuo pačiu ir labai įdomus. Vos įėjus į muziejų, žvilgsnį patraukė žmogaus kaulai, išdėlioti ant sienos. Išklausę gidės pasakojimo sužinojome ne tik kaip įsikūrė šis muziejus, kokius eksponatus pamatysime, bet ir tai, kad jau minėti kaulai buvo ne kieno nors kito, o muziejaus įkūrėjo bičiulio. Prieš mirtį jis norėjo savo kūną paaukoti mokslui. Muziejuje gausu eksponatų su užkonservuotomis žmogaus kūno dalimis, bet didžiausi baimės šiurpuliukai per kūną perbėgo, kai pamatėme gimusių, neišnešiotų, išsigimusių, pernešiotų, siamo dvynių, vaikų ir suaugusiųjų kūnus. Studentai juos tyrinėdami mokosi, o mus, mokinius, tokie vaizdai tiesiog sukrėtė.

      Toliau keliavome į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, į kurį atvykę sužinojome, kaip senovėje žmonės gydydavosi, kokius vaistus gamindavo, kokie ankstesniais laikais buvo vaistų gamybos prietaisai, beje, turėjome progą pamatyti, kaip jie veikia. Pasidomėję vaistų istorija, išsiaiškinome, kokius vaistus naudojame iki šių dienų. Palinkėję vieni kitiems nesirgti, pasukome keliu, vedančiu į mūsų gimnaziją.

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

 

Skelbiama „Erasmus+“ programos projekto „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“ mokymosi mobilumo dalyvių atranka

 

    Įgyvendinant Švietimo skyriaus koordinuojamą Erasmus+ programos KA1 projektą Nr. 2018-1-LT01-KA101-046930 „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“ skelbiama mokymosi mobilumo dalyvių atranka.

    Projekto įgyvendinimo metu anglų kalbos mokytojai gali pateikti paraišką dalyvauti 5–6 dienų trukmės kvalifikacijos tobulinimo kursuose:

-  Nyderlanduose (šiuolaikinių technologijų (IKT) taikymo kalbų mokyme tema, 2019 m. gegužės mėn.);

- Maltoje (šiuolaikinio anglų kalbos dėstymo arba kalbos mokymosi pradinėse klasėse tema, 2019 m. birželio mėn.).

 

    Paraiškos priimamos iki vasario 20 d. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 319 45543, el. p. mokykla@stakliskes.prienai.lm.lt

 

Informacija apie atrankos kriterijus ir organizavimą

Paraiškos forma word formatu

Prienų r. Stakliškių gimnazijos informacija

 
 

2019-02-08 Vasario 8 dieną trečios klasės mokiniams Stakliškių miestelio bibliotekoje vyko netradicinė pamoka.

    Jiems bibliotekininkė Danutė Potelienė pristatė naujausias bibliotekos knygas, paaiškino, kaip galima tapti bibliotekos skaitytoju. Kitoje pamokos dalyje mokiniai, dalyvaudami Saugesnio interneto dienos minėjime, diskutavo apie saugų internetą, kūrė saugaus naudojimosi internetu taisykles, tikrinosi savo žinias, atsakinėdami į testo klausimus. Ne vienas džiaugėsi geru testo rezultatu bei pažymėjimu, kurį įteikė bibliotekininkė.

      Mokiniai dėkingi bibliotekininkei Danutei už įdomiai pravestą pamoką ir įgytas žinias.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 
 
 
 
 

2019-01-28  Džiugi žinia apskriejo ne tik Stakliškių miestelio, bet ir šalia esančių vietovių gyventojus - atidarytas naujai renovuotas Stakliškių gimnazijos vaikų darželis. Pirmadienio rytą įsimintina, kupina vaikiško klegesio bei nuoširdumo buvo darželio atidarymo šventė. Mažųjų šypsenos bei spindinčios akys - puikiausias įstaigos reikalingumo įrodymas.

     Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas. „Poreikis įrengti papildomą ikimokyklinio ugdymo skyriaus grupę atsirado, kai paaiškėjo, kad norinčiųjų lankyti įstaigą yra daugiau nei galima priimti”, - darželio atidarymo šventėje kalbėjo rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas. Daug dovanų mažiesiems pridovanojo ir gražius linkėjimus išsakė šventės svečiai: Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė, Seimo narys Andrius Palionis, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė, Stakliškių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Potelienė, kaimo bendruomenės „Stakliškės” atstovai, Stakliškių gimnazijos valgyklos vedėja Aušra Orinienė, darželio vaikučių tėvų atstovai bei klebonas Gediminas Mieldažis, kuris pašventino darželio patalpas.
     Stakliškių gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas papasakojo ilgą kelią, kuriuo buvo eita iki rekonstrukcijos pabaigos. Padėkojo daugiausiai darbo įdėjusiems darbuotojams ir visiems palinkėjo, kad čia – darželyje, būtų šilta, jauku ir visi jaustųsi tarsi namie.

     Atsidėkodami visiems prisidėjusiems prie darželio renovavimo darbų mažieji stebino savo išradingais pasirodymais. Po gražaus vaikų pasirodymo, sveikinimų žodžių, dovanų, įstaigos direktorius pakvietė visus apžiūrėti renovuotų patalpų ir kartu su vaikučiais bei jų tėveliais pasidžiaugti moderniu Stakliškių gimnazijos darželiu.

      Rajono vadovas džiaugėsi, kad Stakliškių gyventojai turi puikias sąlygas gyventi, žaisti ir tobulėti. „Labai svarbu, kad mažiausieji mūsų rajono gyventojai laiką leidžia visiškai atnaujintose patalpose. Atnaujinimo darbų  laukia ir Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras bei Stakliškių gimnazija”, - sakė rajono vadovas.

 

 

Stakliškių gimnazijos administracija

 
 

2019-01-22 Sausio 22 dieną gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkursas „Ir žodžiai turi sparnus“. Konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.

     Konkurse dalyvavo dešimt 5-8 ir I-III gimnazijos klasių mokinių, kurie deklamavo lietuvių poetų eilėraščius ir skaitė rašytojų prozos kūrinių ištraukas. Konkurso metu nestigo jaudulio ir gerų emocijų. Skaitydami pasirinktus tekstus moksleiviai ne tik atskleidė savo santykį su lietuvių literatūra, tačiau ir ugdėsi viešo kalbėjimo prieš auditoriją gebėjimus, išbandė skirtingus meninio žodžio perteikimo, sklaidos būdus. Kol komisija tarėsi ir sumavo konkurso rezultatus skaitovams skambėjo muzikiniai kūriniai „Valgomosios lazdelės“ ir „Miuzetė“, atliekami 6 klasės mokinių Austėjos Degutytės, Gabrielės Dubovikaitės, Kasparo Balsevičiaus.

      Taigi garbė atstovauti mūsų mokyklai sausio 29 d. vyksiančiame Prienų rajono meninio skaitymo konkurso etape teko Margaritai Kamblevičiūtei (7 kl.), Dariui Karpičiui (7 kl.), Jovitai Diškevičiūtei (Ig) ir Gabrielei Kamblevičiūtei (IIIg). Kiti skaitovai buvo paskatinti tobulėti ir dalyvauti skaitovų konkurse kitais metais. Visiems dalyviams buvo įteikta Stakliškių gimnazijos padėkos raštai.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2019-01-21 Sausio 21 dienos rytą į mokyklą pradinių klasių mokinai rinkosi nešini ne tik kuprinėmis, bet ir rogutėmis.  Vyko pradinukų sporto šventė.

       Susiskirstę į komandas mokinukai „sodino bulves“, lindo pro lankus, varėsi kamuolį. Sporto šventės veiklas pradinių klasių mokiniai pabaigė lauke kartu paminėdami ir Pasaulinę sniego dieną. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis. Taigi mokiniai pasiskirstę į grupes pylė kuo aukštesnį sniego kalną, dalyvavo estafetėse su rogutėmis, darė sniego angelus.

       Sporto šventės ir Pasaulinės sniego dienos minėjimo metu mokiniai ne tik stiprino sveikatą ir fizines galias, bet patyrė ir daug teigiamų emocijų.

 

Pradinių klasių mokytoja Marija Grabauskienė  Foto>>

 
 

2019-01-16 Sausio 16-tą dieną mūsų gimnazija prisidėjo prie Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ skelbiamos akcijos „Gerojo lašelio diena“. Ši akcija skirta atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir juos palaikyti.

   Vykdomos akcijos metu visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai pasipuošė gyvybę simbolizuojančiomis  emblemomis - žalios spalvos lašeliais, pertraukų metu buvo rodomas dokumentinis filmas „Prieš parskrendant į žemę“.

     Gimnazijos bendruomenė paaukojo 135 eurus ir už tai gavo atminimo ženklą - žalios spalvos apyrankę. Gerojo lašelio dieną surinkti pinigėliai bus skiriami paremti vėžiu sergančius vaikučius.

 

Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2019-01-12 Sausio 12 dieną mes, Stakliškių gimnazijos teatro būrelio vyresniųjų klasių mokiniai, vykome į mūsų būrelio vadovės Brigitos Arsobaitės-Dalgėdės režisuotą spektaklį ,,Šounuolynas“.

    Spektaklis  ,,Šounuolynas“ –  ypač realistiška ir kartu komiškai absurdiška istorija apie penkių, pačių šauniausių vienuolių dieviškąjį pašaukimą.

    Spektaklio metu stebėjomės, kokius skirtingus charakterius, spalvingas asmenybes Hobokeno mažųjų seserų ordino vienuolės slepia po  savo abitu. Jaunosios aktorės įtaigiai sugebėjo perteikti  jas ištikusią gyvenimo katastrofą (nuo svogūnų sriubos išmirė dalis vienuolių, tačiau visų  net palaidoti nepavyko ). Spektaklio metu skambėjo ne tik skardus juokas, sukeltas vienuolių juokelių, bet ir  plojimai dainoms, atliktoms nepaprastai nuoširdžiai.

   Grįždami namo, dar ilgai aptarinėjome matytą spektaklį. Daugelis iš mūsų  keliavome namo  su nauja patirtimi, idėjomis, kurias, ko gero,  panaudosime teatro būrelio užsiėmimų metu kurdami įvairius  etiudus.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Augūnaitė  Foto>>

 
 

2019-01-11 Mokytojo Vido Noreikos lapkričio mėnesio pradžioje užpildyta paramos fondo „kompiuteriukai vaikams“ anketa-projektas sausio mėnesį atnešė džiugią žinią Stakliškių gimnazijos bendruomenei:

„Sveikinu Jus, esate atrinkti ir tampate kompiuteriukų paramos fondo „Kompiuteriukų ralis - IT pamokas keičianti kelionė“ dalimi. Kelionė bus įdomi, netikėta, pilna eksperimentų ir paieškų, bet mūsų visų tikslas yra bendras - dirbti drauge, jog turėtume pažangų, šiuolaikišką ir atitinkantį ateities poreikius Lietuvos švietimą. Papildytos, atnaujintos IT pamokos, integruoti projektai tikrai gali ženkliai prie to prisidėti. Rėmėjų paramos dėka, startuojame su 20 mokyklų, kuriose dirba aktyvūs, entuziastingi savo srities profesionalai - JŪS. Esate pirmieji mūsų dalyviai, todėl sveikiname, nes drauge su Jumis, kuriamas ir kompiuteriukų mokytojų klubas: t.y. eksperimentuojantys, bendradarbiaujantys ir žiniomis besidalinantys Lietuvos IT mokytojai“.

     Sausio 11 d. Vilniuje vyko projekto atidarymas, kurio metu gimnazijai buvo įteiktas 16-kos micro:bit kompiuteriukų ir jų priedų komplektas. Vykdant šį projektą reikės išbandyti gautą įrangą, kompiuteriuku sukurti valdomą žaislą ir integruoti informacines technologijas į kito ugdomojo dalyko procesą. Tad visų laukia įdomus ir kūrybiškas darbas.

 

Mokytojas Vidas Noreika  Foto>>

 
 

2019-01-11 Sausio 11 d. rytas Stakliškių gimnazijoje prasidėjo kiek neįprastai – Laisvės gynėjų minėjimu.

   Jau eilę metų mes dalyvaujame akcijoje „Atmintis gyva – nes liudija“. 8.00 val. kiekviename gimnazijos kabineto lange sužibo žvakelių liepsnelės. Mokyklos foje dailės ir technologijų mokytoja su mokiniais parengė stendą laisvės gynėjams atminti ir uždegė žvakeles.

   Pirmoji pamoka  buvo skirta prisiminti tai, ką išgyveno žmonės tą lemtingą 1991-ųjų metų sausio 13-osios dieną. Nors spaudė šaltukas visi išėjome į lauką, sustoję prie atminimo laužo šildėmės, sugiedojome valstybės himną, skaitėme eiles, dainavome dainas ir tylos minute pagerbėme laisvės gynėjus.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2019-01-04 Prienų r. Stakliškių gimnazija dalyvauja Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros 2018–2021 metais vykdomame projekte „Geras mokymasis geroje mokykloje“. Projekto tikslas – mokyklos veiklos tobulinimą, besiremiantį įsivertinimo duomenimis, paversti tęstine integruota ir suasmeninta veikla. Projekto tikslinė grupė – formalieji lyderiai – sėkmingai įsivertinę vadybines kompetencijas ir laimėję mokyklos direktoriaus pareigybės konkursą. Į projektą pakviestos dalyvauti mokyklų komandos, kuriose dirba pagal naująją mokyklų vadovų skyrimo tvarką paskirti direktoriai. Kviečiant mokyklų direktorius dalyvauti projekte atsižvelgiama į pačių dalyvių įsipareigojantį apsisprendimą atkakliai ir nuosekliai dalyvauti visose projekto veiklose, mokyklos komandos būrimą vykdant šio projekto veiklas. Projekto veikla sustiprins vadovų bendrąsias ir vadybines kompetencijas, taip pat individualias mokytojų bendrąsias ir dalykines kompetencijas, kad mokykla virstų besimokančia bendruomene, atvira tiek vidiniam, tiek išoriniam bendradarbiavimui. Remiantis projekte dalyvaujančių mokyklų veiklų patirtimi numatoma sukurti asmeninio tęstinio profesinio augimo modelį, darantį veiksmingą įtaką mokyklos tobulinimui.

    Prienų r. Stakliškių gimnazijai šiame projekte atstovauja Vygantas Kornejevas, Onutė Kamblevičienė, Sidona Mankevičienė, Janina Bartusevičienė, Dalė Stankevičienė, Jolita Jukovič.

 

Gimnazijos informacija

 
 

2018-12-20 Artėjant  Šv. Kalėdoms dažnai susimąstome  apie tai, kas svarbu. Norisi akimirkai stabtelėti, pajusti ramybę ir laukimo palaimą bei pasveikinti savo artimuosius ir jaukiai laukti kalėdinio stebuklo. Tokią  jaukią ir  širdį virpinančią atmosferą gruodžio 20 dieną Stakliškių gimnazijoje  sukūrė  kalėdinis koncertas „Kalėdų stebuklo belaukiant“.

    Koncerto metu mokiniai dalijo didžiausias dovanas – nuoširdumą, tikrumą, atvirumą bei, žinoma,  šypsenas. Pianinu, smuiku, gitara atliekami kūriniai kai kam priminė vaikystėje mamos dainuotų lopšinių melodiją, o III g klasės merginų ansamblis dalijo mielą šilumą ir jaukumą. Muzikines mokinių dovanas keitė šokio ritmai: scenoje sukosi šokių grupės. Žinoma, koncerto kulminacija ir geros nuotaikos užtaisu tapo teatro grupės „Arsakadabra“ pasirodymas: pačių mokinių sukurti etiudai  kalėdine tema.

    Visiems buvo smagu pabūti  kartu, pajusti bendrystę ir pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis. Džiaugiamės, kad šis tradicija tapęs kalėdinis koncertas suteikia galimybę parodyti, kokie  kūrybingi ir nuoširdūs jauni žmonės mokosi Stakliškių gimnazijoje.

    Be to, šis koncertas buvo padėka  kiekvienam bendruomenės nariui už visų metų darbą ir atsidavimą. Žinoma,  mokiniai, ko gero, labiausiai dėkojo  mokykloje dirbantiems Kalėdų senelio elfams – mokytojams, kurie kasdien kuria stebuklus.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-12-19 Gruodžio 19 dieną  mes, III g klasės mokiniai, kaip ir kiekvienais metais, vykdėme gerumo akciją. Šį kartą mūsų akcija buvo  skirta šeštokams.

Šeštokai gavo laišką nuo nykštukų, kurie juos kvietė po pamokų pabūti drauge, pažaisti ir, žinoma,  gauti dovanų. Vaikai buvo labai smagiai nusiteikę, todėl ne tik  žaidė žaidimus, bet ir  vykdė įvairius nykštukų nurodymus. Gerumo akcijos metu kiekvienas šeštokas gavo po dovanėlę už  aktyvų dalyvavimą  nykštukų surengtoje akcijoje.

Tikimės, kad ir kitais metais, prieš Šv. Kalėdas, mūsų gerumo akcija bus tokia nuoširdi ir kupina džiaugsmo.

 

Austėja Sebeikaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-12-19 Tas magiškas vardas – Kalėdų Senelis, tas stebuklingas laukimas, ta visus gaubianti vidinė šiluma... Sunku žodžiais nusakyti mažylių jaudulį išgirdus Senelio balsą, jį pamačius. Kaip ir kiekvienais metais „Zuikučių“ grupė susitikimui su Seneliu ruošėsi labai atsakingai, juk daugeliui pirmasis susitikimas ir įspūdis gali likti prisiminimu visam gyvenimui. Vaikučiai mokėsi eilėraštukų, dainelių, kelis kartus skambino Kalėdų Seneliui, kalbėjo su juo.

     Ir štai atėjo lauktoji diena! Lydimi tėvelių, pasipuošę įvairiaspalviais kostiumais, vaikučiai skubėjo į mokyklos aktų salę. Pirmiausia pas vaikučius atvyko linksmoji, geroji fėja Lėja. Ji visaip drąsino mažuosius, kalbino, žaidė, šoko su vaikučiais, o tada... Tada pasirodė Jis – tikrų tikriausias Kalėdų Senelis. Žinoma, kai kam nuriedėjo ašarėlės, tačiau linksmas ir besišypsantis Senelis, nešinas dideliu dovanų maišu, sužavėjo mažuosius „zuikučius“. Greitai daugelis vaikučių jau norėjo paliesti Senelį ir jo stebuklingą maišą, pasakyti išmoktą eilėraštuką.

     Vaikučiai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis iš Kalėdų Senelio maišo, šoko kartu su tėveliais. Juk kartu šokti dvigubai smagiau ir drąsiau. Ačiū šauniems vaikučiams, tėveliams ir, žinoma, fėjai Lėjai bei mylimam Kalėdų Seneliui už smagiai praleistą laiką.

 

Auklėtoja Elvyra Raškevičienė  Foto>>

 
 

 
 

2018-12-07 Gruodžio 7 dieną mes, Stakliškių gimnazijos IIIg klasės mokiniai, dalyvavome respublikiniame projekte „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“ ir pristatėme savo parengtą projektinį darbą.

    Rengdamiesi projektui patys turėjome įsivardyti, kas mums yra etninė kultūra. Ko gero, etninė kultūra yra visa tai, kas mus supa ir kas mumyse. Tai – ir tradiciniai amatai, liaudies dainos ir šokiai, žaidimai, tautosaka, kulinarinis paveldas, tautodailė, ornamentika, simbolika, liaudies medicina, senoji fotografija, ir mūsų pasaulio supratimas, tarpusavio santykiai – kaip anūkai bendrauja su senoliais, vaikai su tėvais, broliai su seserimis, kaip bendraujame su kaimynais ir t. t.
   Turbūt visi turime vaikystės nuotraukų, ir kiekviena jų – su savo istorija, prisiminimais. Ypač iškalbingos nuotraukos, likusios iš tėvų ir senelių. Stebina, kad kiekviena detalė yra iki smulkmenų apgalvota ir atrodo labai svarbi. Yra manančiųjų, kad senosios nuotraukos – tai lyg praeities veidrodis. Juk visi esame to laikinumo būsenoje, bet apie tai negalvojame.
   Mes, Stakliškių gimnazistai, esame tikri, kad etninė kultūra yra tautos būties, išlikimo ir tvirtumo esmė, nacionalinės kultūros pamatas, todėl buvo labai smalsu pasidomėti, kokia etnine kultūra alsuoja senosios fotografijos. Rinkdami medžiagą šiam projektui, ko gero, padėjome nupūsti dulkes ne nuo vieno seno nuotraukų albumo. Neslėpsime, kiek jaudulio, nuoširdaus džiaugsmo, šviesių prisiminimų ir net ašarų matėme savo kalbintų žmonių akyse. Vartydami senas nuotraukas, stebėjomės žmonėmis, užfiksuotais įvairiomis progomis, ir iš jų mokėmės gyvenimo džiaugsmo. Nuotraukos tarsi liudija, kad jei su meile ir džiaugsmu suaugusieji skleis tradicinės kultūros vertybes, jomis tikėsime ir mes, vaikai, nes norėsime būti tokie pat laimingi žmonės, kaip ir veidai, žvelgiantys iš senų nuotraukų.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, IIIg klasės mokinė

 
 

2018-12-07 Gruodžio 7 dieną mes, IIIg klasės mokiniai, jau mąstantys apie artėjantį išbandymą (valstybinius brandos egzaminus) apsilankėme Vilniuje esančiame Vinco Mickevičiaus-Krėvės, prozininko, dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko, profesoriaus, politinio veikėjo   memorialiniame bute - muziejuje.

         Muziejus įrengtas bute, kuriame nuo 1940 m. iki emigracijos gyveno V. Mickevičius-Krėvė. Daugiau apie ekspoziciją ir Vinco Krėvės biografiją mums papasakojo muziejaus direktorius, vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius.

        Mes, gimnazistai, turėjome galimybę ne tik susipažinti gausia ekspozicija, bet ir daugiau sužinoti apie  Vinco Krėvės  jaunystėje išgyventą meilės istoriją bei apie didelę rašytojo meilę tėvynei. Pasirodo, Vinco Krėvės didžiausias siekis buvo dirbti Lietuvai. Žinoma, gimnazistus labiausiai domino  rašytojo dramos „Skirgaila“ parašymo aplinkybės ir siužetas. Tai ir sužinojome edukacinės programos metu, kai stebėjome  H. Vancevičiaus režisuoto spektaklio atskirų scenų įrašus.  Tragedija „Skirgaila“ – tai viena ryškiausių XX a. dramų, kurioje vaizduojamas didelis konfliktas, nuolat stiprėjanti draminio veiksmo įtampa, tragiška  valdovo ir žmogaus situacija. Fondų saugotojas Vladas Turčinavičius mus supažindino su pirmosios klasikinės lietuvių tragedijos pagrindiniais veikėjais: Skirgaila - XIV a. pabaigos Lietuvos valdovu, Ona Duonutė – prievarta pilyje laikyta Lydos kunigaikštyte, Keleriu - vokiečių riteriu.

         Mes, IIIg klasės mokiniai, esame dėkingi auklėtojai Onutei Kamblevičienei už suteiktą galimybę dalyvauti edukacinėje programoje, o muziejaus direktoriui, vyr. fondų saugotojui Vladui Turčinavičiui už šiltą priėmimą ir nuoširdų bendravimą, įdomų V. Krėvės gyvenimo, veiklos bei kūrybos pristatymą. Tikimės, kad tai nebus mūsų paskutinė kelionė, tiesianti tiltą sėkmingai  išlaikyti VBE. 

 

IIIg kl. mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-12-01 Gruodžio 1 dieną, kaip ir kiekvienais metais, Stakliškių Šv. Trejybės bažnyčioje vyko  Šlovinimo vakaras.

 Jau tradicija tapęs ketvirtus metus iš eilės šis  renginys sukviečia visus kartu pasimelsti, jaukiai pabūti su savimi ir Dievu.

   Vakaras buvo skirtas visiems tiems, kurie trokšta pasisemti stiprybės, džiaugsmo, ramybės, atrasti įkvėpimo kurti laimingą gyvenimą, patirti Dievo meilės galią ir šv. Dvasios veikimą. Bažnyčioje vyravo  muzikos ir maldos oazė. Išėjome ir ramesni, ir tyresni...

 

 Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės  mokinė

 
 
 
 

2018-11-30 Laiko tėkmė nenumaldomai vėl priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės - Šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės mums svarbiausios gyvenime. Tam ir skirtas adventas, kviečiantis susikaupti, nurimti.
     
Lapkričio 30 d. Stakliškių gimnazijos aktų salėje vyko Stakliškių bendruomenės Advento vakaras. Jame dalyvavo Vilniaus kunigų seminarijos klierikai, Pieštuvėnų bendruomenės ansamblis ir mes, gimnazijos choristai.

     Renginio metu buvo uždegta pirmoji Advento žvakė, klierikai papasakojo ir supažindino mus su tikruoju Adventu, laukimu ir pasiruošimu Šv. Kalėdoms. Gimnazistai sukūrė Advento laikotarpio dvasią: choro merginos padainavo adventinių dainų, o šokėjai visus pakvietė į lietuvių liaudies šokio sūkurį. Susibūrę bendrai advento vakaro giesmei, kurią mums dovanojo klierikai, visi pajutome, kaip širdys prisipildo gerumo, meilės, džiaugsmo.

     Šis vakaras visiems leido suvokti tikrąją adventinio laikotarpio prasmę. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, svečių spindinčios akys kūrė ypatingą dvasią, privertė  susimąstyti apie susikaupimo laikotarpį ir pasirengimą Šv. Kalėdoms.

 

Rūta Augūnaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-11-30 Lapkričio 30 d. (penktadienį) mes, III g klasės mokiniai, vykome į Kauno technologijos universitetą. Įžengusius į Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą mus maloniai pasitiko doc. dr. Živilė Rutkūnienė.

    Visų pirma, docentė mus trumpai supažindino su pačiu Kauno technologijos universitetu ir jo įkūrimo istorija. Pasirodo, Kauno technologijos universitetas save kildina iš Lietuvos universiteto, įkurto 1922 m. vasario 16 d. Kaune.

        Po trumpos universiteto įkūrimo istorijos mūsų laukė tikroji susitikimo priežastis – nanotechnologijos. Nanotechnologijos yra tarpdisciplininė taikomojo mokslo ir technologijų šaka, apimanti darbą su mažomis medžiagų dalelėmis - nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais (viena milijardinė metro dalis) bei jų pritaikymas technologijose. Nanotechnologijų tyrimų proveržis prasidėjo paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir per šį laiką mokslininkai sukūrė daugybę inovatyvių nanotechnologijų sprendimų, o verslas juos pritaikė kasdieniniame mūsų gyvenime. Dėl  nanotechnologijų atsiradimo elektroninių įrenginių procesoriai tapo mažesni ir galingesni, be to, mes naudojame  su nanodalelėmis dažus, valiklius ar kosmetines priemones. Sužinojome, kad nanotechnologijos plačiai taikomos medicinoje, maisto pramonėje ir dar daugelyje kitų sričių. Docentė mums paaiškino, kad nanotechnologijos yra neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo bei pateikė gausybę pavyzdžių, padedančių suvokti nanotechnologijų svarbą. Po paskaitos skubėjome atlikti praktinį darbą. Darbo tikslas buvo įsitikinti, kad dalijant kūną į dalis jo paviršiaus plotas didėja. Taip pat teko apskaičiuoti, kiek putplasčio granulių telpa viename kube.

     Mes, gimnazistai, dar kartą įrodėme, kad esame imlūs ir besidomintys naujovėmis. Mus džiugina galimybė susipažinti su universitetais, stojimo į juos perspektyvomis. Galbūt baigę mokyklą keli mokiniai vyks mokytis būtent į Kauno technologijos universitetą ir gebės ten įgytomis žiniomis bei idėjomis dar labiau ištobulinti nanotechnologijas. Tikimės, kad tai ne paskutinė mūsų kelionė į Lietuvos universitetus.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Vasiliauskaitė  Foto>>

 
 

2018-11-29 Lapkričio 29 dieną, mes, III g klasės mokiniai, išvykome į Kauną. Ten aplankėme poeto bei dramaturgo Balio Sruogos ir istorikės Vandos Daugirdaitės - Sruogienės  namą- muziejų.

  Šiuose namuose profesorius, rašytojas Balys Sruoga,  grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos,  praleido paskutiniąją gyvenimo vasarą.  Muziejaus ekspozicija pasakoja apie Balio ir Vandos Sruogų gyvenimą, kūrybinę ir kultūrinę veiklą. Ši edukacinė programa suteikė mums  galimybę  ne tik susipažinti su B. Sruogos patekimo į lagerį aplinkybėmis, bet ir pamatyti autentiškus eksponatus, susijusius su Štuthofo koncentracijos stovykla, sužinoti  memuarų knygos „Dievų miškas“  (apie paties B. Sruogos siaubingą patirtį koncentracijos lageryje) parašymo bei išleidimo aplinkybes.

   Edukacinės programos pabaigoje visi kartu atlikome labai įdomią užduotį- įsivertinome įgytas žinias apie Balį Sruogą.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-11-23 Lapkričio 23 d. Stakliškių gimnazijoje vyko netradicinė kariuomenės ir pilietiškumo diena „Lietuvos kariuomenei 100 metų“. Pirmos pamokos metu 6–IVg klasių mokiniai žiūrėjo filmą apie kariuomenę. Vėliau jie atliko kūrybines užduotis (rinko eilėraščius, dainas, rašė laiškus, piešė, darė plakatus apie kariuomenę, montavo video reportažą), kurias po to pristatė Aktų salėje. Į gimnaziją buvo atvykęs ir kariuomenės atstovas - majoras Gediminas Ališauskas, kuris papasakojo apie kario gyvenimą, kokių savybių reikia, kad pasiektume savo svajonių ir tikslų. Papasakojo apie kareivių dalyvavimą misijose. Parodė kokiomis sąlygomis Irake ir Afganistane mokosi mokiniai. Majoras mokiniams padovanojo po pakabutį su šiais metais vykusių pratybų „Perkūno griausmas 2018“  simboliais.

     Su pradinukais ir 5 klasės mokiniais susitiko buvęs mūsų gimnazijos mokinys, dabar kareivis  Aivaras Ajauskas. Mokiniai sužinojo apie kario gyvenimą, galėjo apžiūrėti ekipuotę, paragauti kareiviško maisto, o norintys galėjo užsimaskuoti. Po susitikimo su kareiviu mokiniai vieni kitiems pristatė atliktas kūrybines užduotis.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė  Foto>>

 
 

2018-11-22 Šiemet lapkričio 19-24 dienomis šalies mokyklose vyksta Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė. Tai jau šeštus metus organizuojamas projektas, skirtas moksleivių profesiniam orientavimui.

        Mūsų gimnazijos IIG-IVG klasių 15 mokinių prisijungė prie šios akcijos ir lapkričio 22-ą dieną, lydimi IT mokytojo Vido Noreikos, vyko į Kaune įsikūrusios „Blaster“ bendruomenės, kuri vienija 220 IT talentų, įmonę.

     Tai buvo puiki galimybė ne tik susipažinti su IT profesijomis, o ir vienu metu apsilankyti realiose įmonių TeleSoftas, AdeoWeb ir Sneakybox darbo vietose.

    Ekskursijos metu susipažinome ne tik su šių sėkmingų įmonių darbuotojais, pamatėme realias darbo sąlygas, bet ir sužinojome daugiau apie programuotojų profesiją ir jų pasaulinio lygio iššūkius.

    Tikiuosi, kad bent keletas moksleivių susidomėjo šia profesija ir norės tapti programuotojais. 

Mokytojas Vidas Noreika

 
 

2018-11-15 Geriausias pamokas gyvenime išmokstame ir labiausiai įsimename jas išgirdę iš savo bendraamžių. Jų pasakojimai priverčia domėtis kitų patirtimis ir dalintis savosiomis.

   Vadovaudamiesi tokia susiformuota nuomone, mes, Stakliškių gimnazijos Ig klasės mokiniai Jovita Diškevičiūtė ir Mantas Vytas, prieš vienerius metus dalyvavome Prienų rajono savivaldybės visuomeninės sveikatos biuro organizuojamoje konferencijoje „Mokinys – mokiniui“. Šios konferencijos tikslas – formuoti jauno žmogaus nuostatas ir vertybes, stiprinančias mūsų, kaip asmens, pasiryžimą sveikai gyventi. Todėl konferencijos metu dalyviai skaitė pranešimus šiandieninei mokyklai aktualiomis sveikos gyvensenos, patyčių, bendravimo, emocijų valdymo, bendradarbiavimo temomis. Tąkart Prienų  kultūros ir laisvalaikio centre mes skaitėme pranešimą „Kaip būti savo emocijų „architektu“ ?“.

    Perskaitę informatyvų ir įdomų, paremtą savo išgyvenimais, patirtimis ir kasdieniniais palyginimais pranešimą buvome įvertinti aukštu balu, ir patekome į Kauno rajono  Domeikavos gimnazijos, Kauno rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos,  Kauno rajono socialinių pedagogų metodinio būrelio organizuojamą baigiamąjį šios konferencijos etapą.

      Šių metų lapkričio 15-ąją dieną dalyvavome Kauno regioninės 5-12 klasių mokinių konferencijos „Mokinys – mokiniui“ baigiamajame etape. Skaitėme savo naujai parengtą pranešimą „Emocijų architektai“, plačiau kalbėjome apie patyčias, smurtą, emocijas. Visi šie veiksniai (norime tikėti ar ne) yra susiję ir sujungti vienas su kitu.

Į konferenciją mus atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja S. Mankevičienė ir bendraklasiai Vaida ir Vilmantas. Jie buvo puiki mūsų palaikymo ir padrąsinimo komanda. Tariame Jums ačiū!

    Išklausę visų dalyvių prenešimų įgijome daug naujos, įdomios patirties, pasisėmėme naujų idėjų, pavyzdžiui, ką galėtume veikti ir organizuoti savo gimnazijoje. Pažadame naujomis patirtimis pasidalinti ir su Jumis, ir, žinoma, suorganizuoti ne vieną renginį gimnazijoje, kuris bus kupinas tik gerų emocijų.

 

Gimnazistės Jovita ir Vaida  Foto>>

 
 

2018-11-14 Lapkričio 14 dieną 3-ios klasės mokiniai pagal Kultūros pasą lankėsi dviejose netradicinėse pamokose. Pirmoji pamoka vyko Kauno miesto muziejuje, mokiniai daug sužinojo apie styginius ir pučiamuosius instrumentus, bandė jais pagroti. Kitą pamoką Aviacijos muziejuje trečiokai mokėsi saugiai elgtis su ugnimi, ją užgesinti.  Pamokose mokiniai įgijo ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2018-11-07 Pirmos klasės mokiniai lankėsi Kauno senamiestyje. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Senojo Kauno paslaptys“, kurio metu gidė supažindino su įdomiausiais istorinio Kauno akcentais klausdama, kaip Kauno pilis gynėsi nuo priešų kryžiuočių?, kur yra seniausi miesto namai?, kaip statyti gotikinį pastatą?, kokias bausmes miestelėnams skirdavo Rotušės teismas ir kuo pasižymėjo šiurpi budelio profesija? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus mokiniai ieškojo per  įdomias veiklas, interaktyvų  pažinimą.

     Vėliau pirmokai leidosi į įdomią ir nuotaikingą edukacinio užsiėmimo „Liaudies muzikos instrumentų šalyje“ kelionę, kurios metu susipažino su įvairiais lietuvių liaudies instrumentais, sutartinių giedojimo tradicija, šiuolaikine folklorinės muzikos kryptimi – postfolkloru. Mokiniai klausėsi ir muzikos įrašų, dalyvavo interaktyviose pramogose: sutartinių karaokė, „grojantys“ laiptai, muzikinė dėžė. Muzikavo įvairiais tautiniais instrumentais – žoliniais skudučiais, mediniais trimitais, daudyte, būgnu, tabalais, švilpynėmis, terkšlėmis.

      Grįždami namo pirmokai dar apsilankė ir aviacijos muziejuje.

 

Mokytoja D. Stankevičienė Foto>>

 
 

2018-11-05 Lapkričio 5 dieną (pirmadienį) 5 ir 7 klasių mokiniai su matematikos mokytojomis Zita Litvinskiene, Vita Buzaite apsilankė Lietuvos Edukologijos universiteto oranžerijoje. Nors ji nėra didelė, bet čia auga daugybė nematytų augalų (virš 900), kurie natūraliai neauga Lietuvos klimato sąlygomis ir skiriasi nuo mūsų šalies augalų. Oranžerijoje daugybė kaktusų, paparčių, orchidėjų. Kai kurie šių augalų žmonių auginami, kaip kambarinės gėlės. Visus nustebino aukščiausias žolinis augalas - bananas, kurio vaisius valgo visi, bet dauguma neįsivaizduoja, kad jie auga ne ant medžio. Pamokos pabaigoje vyr. botanikė Teresė Jokšienė visus pakvietė pasivaišinti avokado vaisiais. Mokiniams labai patiko pažintis su augalais, o ypač tai, kad juos visus galėjo paliesti, pauostyti. Tai buvo unikali galimybė pažinti tropinę, subtropinę augmeniją visais pojūčiais: klausa, lytėjimu, uosle ir skoniu.

      6 ir 8 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaite-Gurskiene ir gimnazijos bibliotekininke Lina Žilioniene apsilankė Verkių regioniniame parke, kur  dalyvavo įstaigos „Paslaugos gamtai“ veiklose. Mokiniai, vaikščiodami po parką, susipažino su jame gyvenančių paukščių rūšimis ir inkilais, sužinojo, kuo čiurlys skiriasi nuo langinių ir šelmeninių kregždžių. Pirmą kartą pamatė vienintelių pasaulyje skraidančių žinduolių–šikšnosparnių inkilų ekspoziciją. Sužinojo, kiek ir kokių šikšnosparnių rūšių aptinkama Lietuvoje. Lektorė Ingrida Meškinytė mokiniams papasakojo, kodėl ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje; paaiškino, kuo ir kada lesinti žiemojančius paukščius žiemą. Atskleidė, kaip skirti dažniausiai sutinkamas paukščių rūšis pagal pagrindinius jų požymius. Smagu, kad edukacijos metu parke mokiniai galėjo išgirsti kai kurių paukščių čiulbėjimą. Vėliau eidami šalia Neries pakrantės daugeliu laiptelių, jungiančių žemutinį Verkių dvaro parką su aukštutiniu, visi kopė į kalną, ant kurio išgirdo pasakojimą apie vabzdžių „viešbutį“ ir prisiminimui įsiamžino šalia „inkilų“ medžio.

      5, 6, 7, 8 klasių mokiniai, patyrę bioįvairovės pažinimo džiaugsmą, į namus grįžo kupini gerų įspūdžių, noro toliau domėtis ir mylėti gamtą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2018-11-05 Vadovaudamiesi buvusio Lietuvos kelių muziejaus direktoriaus pasakymu „Jei nuoširdžiai ir gražiai šypsaisi, Tau niekada nebūna šalta“  mes, Stakliškių gimnazijos Ig klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoja L. Pyragiene, nebijodami nei lietaus, nei šalto rudeniško oro vykome į netradicinę pamoką. Aplankėme Lietuvos kelių muziejų ir Lietuvos žemės gelmių informacinį centrą.

     Pagrindinis mūsų išvykos tikslas - atidžiau ištyrinėti, kaip atrodo ledyno suformuoti rieduliai, kokios yra jų susiformavusios dalys, susipažinti su senoviniais kelias, darbo technika ir, žinoma, patyrinėti, prisiliesti prie Lietuvoje iškasamų naudingųjų iškasenų.

    Per visą savo istoriją žmonės yra išradę daugybę technikos, su kuria net nebeįmanoma susipažinti, nes ji jau tiesiog surūdijusi, niekam nereikalinga metalo krūva. Džiaugiamės, kad yra žmonių, kurie tokią techniką saugo ir ją tarsi prikelia antram gyvenimui, jog jaunimas galėtų su tuo susipažinti ir pamatyti savo akimis, o ne tik prisiminti iš prosenelių, senelių, tėvų pasakojimų. Labai džiugu, kad turėjome puikią progą pamatyti, prisiliesti prie tokios senos technikos, kuria naudojosi mūsų proseneliai, seneliai, dar ir tėvams teko ja pasinaudoti, tik, žinoma, jau daug kartų patobulėjusia.

     Į gimnaziją sugrįžome įgavę daug naudingos ir reikalingos informacijos ir būdami geros nuotaikos.

     Nuoširdžiai dėkojame mus šiltai priėmusiems Lietuvos kelių muziejui bei Lietuvos žemės gelmių informaciniam centrui, o labiausiai - mūsų geografijos mokytojai L. Pyragienei, pasiūliusiai ten vykti ir, žinoma, įgyvendinusiai išvyką.

 

Ig klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-10-24 Spalio 24 d. 6 ir 7 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo edukacijoje „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“, kurią vedė A. Jonyno memorialinio muziejaus darbuotojas. Pagrindinis edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ tikslas yra susipažinti su senosiomis rašymo priemonėmis bei daugiau sužinoti apie mums įprastomis tapusias šiandienines. Per visą istoriją žmogus išrado daugybę rašymo technikų, o joms aptarti yra skirtos trys šios edukacinės programos dalys: „Rašau be rašalo“, „Puošnios raidės“ ir „Nuo pieštuko iki kompiuterio“.

    Užsiėmimo „Raštininko baltos rankos. Rašau be rašalo.“ metu mokiniai susipažino su muziejininko pasakojimu apie senąsias rašymo priemones bei jų raidą, išbandė rašymą ant molinių ir medinių lentelių. 6-7 klasių mokiniams labai patiko kūrybinės užduotys, kurios lavino rašymo įgūdžius ir kūrybinį mąstymą.

   Molinėse lentelėse išraižę ne tik senovės šumerų ideografinių ženklų, bet ir lietuviškų posakių, darbelius vaikai nutarė parsivežti į namus. Aptarę pirmojo užsiėmimo įspūdžius ir reflektavę, Stakliškių gimnazijos 6-7 klasių mokiniai išreiškė norą į muziejų sugrįžti išbandyti likusių dviejų edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ dalių.

    Po pietų mokiniai žiūrėjo filmą, sukurtą pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvus. Nors istorija apie tremtį į Sibirą skaudi, žanras visgi drama, todėl sudomino ir jaunuosius žiūrovus. Ne vienas jų, sujaudintas meilės ir išlikimo istorijos, braukė skruostu riedančias ašaras, supratęs, kad net ir žiauriausiomis gyvenimo sąlygomis turi likti vilties ir meilės. Mokiniams ypač įsiminė pagrindinės veikėjos Linos mamos Elenos Vilkienės drąsa, tremtinių kančios ir jauno NKVD karininko Nikolajaus Kreckio elgesys. Tai  privertė susimąstyti apie veikėjų vertybes.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė  Foto>>

 
 

2018-10-23 Spalio 23 dieną į Stakliškių gimnaziją atvyko žymus atlikėjas-gitaristas L. Isaak iš Vokietijos. Gimnazistus jis pradžiugino virtuozišku gitaros valdymu. Aidėjo gitaros garsai, liejosi klasikinė muzika: preliudijos, tango, valsai, sonatos, capricio ir kiti.

   Atlikėjas sukūrė tokią jaukią atmosferą, kad  tiesiog užbūrė publiką, kuriai dar ilgai skambėjo gitaros akordai.

 

 Gabrielė Kamblevičiūtė, III g klasė

 
 

2018-10-20 Šių metų spalio 19-20-ąją dienomis, mes, Stakliškių gimnazijos 7, 8, ir Ig klasės mokiniai, lydimi gimnazijos direktoriaus Vyganto K., lietuvių kalbos mokytojos Sidonos M., matematikos mokytojos Vitos B., išvykome į Šeduvą pratęsti lyderių stovyklos.

Labai džiaugiamės, kad buvome laukiami ir dėkojame Šeduvos bei Vilniaus Emilijos Pliaterytės gimnazijos moksleiviams, kurie mus pasitiko su plačiomis šypsenomis ir apkabinimais.

     Pasitikti tokiomis šiltomis emocijomis, prisiminėme vieni kitus ir padedami mūsų gimnazijos direktoriaus Vyganto K. bei mokinės Jovitos D., skubėjome žaidimų būdu susipažinti su tais, kuriuos matėme pirmąjį kartą. Besiliejant geroms emocijoms, beskambant nuoširdžiam juokui net nepajautėme, kaip sulaukėme vakarienės.

    Pavalgę skanią vakarienę žaidėme „Peru šeima“. Šio žaidimo metu mums reikėjo dirbti ir stengtis, kad šeima, turėdama labai mažai santaupų, išgyventų. Šio žaidimo metu dirbome komandomis ir džiaugiamės, kad per labai trumpą laiką mums pavyko suvienyti jėgas, jog visi komandos nariai išliktų. Įveikę šį žaidimą turėjome galimybę padiskutuoti, kaip iš tikrųjų sunku uždirbti pinigų, ir kaip, mes, vaikai, nevertiname suaugusiųjų darbo, kuris atrodo toks lengvas ir paprastas.

     Po šio smagaus išlikimo žaidimo mus į savo rankas perėmė dvi labai pozityvios merginos (pasivadinusios „Juoda avis“), kurios padėjo rasti bendrą kalbą su visiškai atsitiktinai sutiktu žmogumi. Mokėmės kitame asmenyje surasti dalelę savęs ir nors vieną dalyką, sutampantį su tuo žmogumi.

      Tarp užsiėmimų turėdami pertraukų su dideliu entuziazmu prisijungdavome prie šokių.

     Naktį save išbandėme labai rimtuose, bet ne ką nuobodesniuose sportiniuose užsiėmimuose, po kurių turėjome eiti miegoti, bet...  Miegas liko antrame plane ir mes visi liejome likusią energijos dalį, kaip tik sugalvojome: šokome, žiūrėjome filmus, šnekučiavomės su moksleiviais iš kitų mokyklų ir, žinoma, paryčiais labai saldžiai miegojome.

    Išaušus šaltam ir rūkanotam rytui mūsų jau laukė orientacinis žygis po įdomiausius, lankomiausius, istorinius Šeduvos objektus.

      Išklausę stovyklos dalyvių refleksiją visi nedrąsiai atsisveikinome ir apsikabinę į ausį kuždėjome, kad tikrai susitiksime dar ne kartą. Su labai geromis emocijomis sugrįžome į namus, kur mūsų laukė pasiilgusios šeimos.

 

Stakliškių gimnazijos mokinės Jovita ir Ūla 

 
 

2018-10-19 Saulėtas ruduo gimnazijos pradinių klasių mokiniams padovanojo „Rudenėlio“ šventę, kuri vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Jos metu mokiniai prisiminė rudens požymius, kūrė rudeniškas mozaikas, iš gamtinių medžiagų dėliojo dėliones. Teko ir pasportuoti, norint išsiaiškinti, kuri gi klasė į kibirėlį prineš daugiausia bulvių. Nugalėtojais tapo antros ir trečios klasės mokiniai. Kitos pamokos metu vyko meninė šventės dalis, kurią vedė trečios klasės mokiniai. Jie užminė mįslių, kurias įminus, buvo galima parodyti, ką esa pasiruošę šventei. Pirmosios klasės mokiniai eilėraščių posmais ir dainele visus pakvietė į sodą, antrosios - į daržą, ketvirtosios – į mišką. Pertraukų metu buvo linksma žaisti žaidimą „Grybų rauti“, suktis „Bulvienės“ ratelyje. Šventėje reikėjo atsakyti į  klausimus apie rudens gėrybių teikiamą vitaminų naudą žmogui, jo sveikatai. Pasilinksminę, su gera nuotaika, šventę tęsėme lauke. Vaikų laukė dar viena staigmena - daržovių sriuba, virta ant laužo. Gimnazijos skautų nariai su mokytoja Marija virė sriubą, mokė vaikus naujų žaidimų. Pažaidę ėjome valgyti. Kaip skanu buvo valgyti drauge!

    Dėkoju mokytojoms, padėjusioms vaikams pasiruošti šventei, kurios metu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, pastabumas, vaizduotė, gausinama žinių kraitelė.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>

 
 

2018-10-18 Saulėtą spalio 18-osios rytą Stakliškių gimnazijos „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikučiai lankėsi „Velnio“ duobėje. Čia jie atsisveikino su auksiniu rudenėliu.

Auklėtojai  Foto>>

 
 

2018-10-16 Spalio 16-osios vakarą, mes, Stakliškių gimnazijos 8 ir I g klasės mokiniai, su lietuvių kalbos mokytoja Sidona Mankevičiene vykome į Alytaus Dainavos kino teatrą, kuriame žiūrėjome filmą „Tarp pilkų debesų“.

    Šio filmo su bendraklasiais pradėjome laukti dar praeitais metais, kai pabaigėme skaityti Amerikos lietuvės Rūtos Šepetys parašytą romaną „Tarp pilkų debesų“. Knyga buvo įdomi ne vien tik lengva, įtraukiančia pasakojimo maniera, puikiai perteiktu laikotarpiu, bet ir dėl svarbios žinutės, susijusios su tautiškumu bei nelabai šviesia praeitimi, nuo kurios tuomet niekas negalėjo pabėgti. Jau internete pamatę trumpą filmo pristatymą pasinėrėme į paieškas, kada ir kur jis bus rodomas. Tad buvo tikrai labai smalsu, kaip režisierius tokio kūrinio istoriją sugebės perkelti į kino ekranus.

    Filmas jau pirmomis minutėmis mus labai įtraukė, sudomino labai paprasta ir įtikinama istorija apie pagrindinės herojės Linos gyvenimo akimirkas augant inteligentiškoje šeimoje. Tokia filmo pradžia mus privertė artimiau pažinti ne tik Liną, bet ir kitus pagrindinius filmo veikėjus. Vėliau persikėlėme į istoriją apie nekaltų žmonių trėmimą į Sibirą. Stebint visą šią situaciją, kuri nutinka filmo veikėjams -  baugu ir nemalonu. Nemalonu todėl, kad tai yra visiškai nekalti žmonės, kurie nenusipelnė tokio likimo, o baugu, jog istoriniai įvykiai vyko iš tikrųjų. Vėliau filme atskleidžiamas gyvenimas Sibire nežmogiškomis sąlygomis ir labai žiauri realybė susidūrus su niekingais NKDV pareigūnais.

    Peržiūrėję filmą buvome tiesiog priversti susimąstyti ir užduoti paprastą klausimą, kokia yra žmogaus gyvybės kaina, jeigu dėl menkiausio nusižengimo, pavyzdžiui, pavogtų dviejų burokėlių yra paruoštas šūvis į galvą?

    Mus visus labai sukrėtė scenos su vaikais bei kūdikio mirtis, kuri sugraudina iki pat širdies gelmių. Ne vienas nubraukėme ašarą, tad drąsiai galiu teigti, kad filmas iš tikrųjų rimtai priverčia susimąstyti apie žmogiškumą.

    Vykdami namo reflektavome savo jausmus ir emocijas, užplūdusias žiūrint filmą „Tarp pilkų debesų“, analizavome jo ir knygos scenų panašumus, skirtumus, gilinomės į Lietuvos istoriją, dalinomės įspūdžiais.

 

I g klasės mokinė Jovita Diškevičiūtė

 
 

2018-10-15 Kai eina būrys skautų, smalsiais žvilgsniais ir su pavydu juos palydi stebintys berniukai ir mergaitės. Taip nutiko ir praėjusį savaitgalį, kai mes, Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė, kartu su kitais skautais susirinkome švęsti draugovės 15-ojo gimtadienio.

   Prieš prasidedant stovyklai visus džiugino mūsų mažiausiasis Galijus. Jis niekieno neprašomas atvykusiesiems įteikė po klevo lapą, kiekvieną pralinksmindamas ir gerai nuteikdamas. Vėliau visi leidomės į kelionę po Stakliškių gimnaziją. Labai džiaugiamės, kad turime kuo pasididžiuoti ir, žinoma, ką papasakoti atvykusiems. Susipažinę ir prisiminę vieni kitus, pradėjome iškilmingą stovyklos atidarymo rikiuotę. Po jos visi pasidalijome prisiminimais apie stovyklas ir linksmomis bei ne visai  laimingomis istorijomis, nutikusiosiomis  skautavimo metu.

   Džiaugiamės, kad svečiuose turėjome mūsų parapijos kleboną Gediminą ir gimnazijos direktorių Vygantą Kornejevą.

    Klebonui palaiminus gimtadienio tortą, vaišinomės, šnekučiavomės ir po truputėlį pasinėrėme į linksmybes, kurių metu daug laimės, džiaugsmo sukėlė karaokė vakaras. Netrūko ir vaikiškumo, kuris užvaldė pasinėrus į žaidimų pasaulį.

   Skambant mūsų skardžiam juokui, dainoms, trykštant nuoširdumui nepajutome, kaip mus pasitiko naktis, tad vieni kitiems palinkėjome labos nakties ir susitikome jau rytą.

    Ryte viskas buvo dar smagiau ir linksmiau, nes iškeliavome į pažintinį žygį po Stakliškes. Mums tikrai netrūko nuoširdžių emocijų, tuo įsitikinome, kai stovyklos uždarymo rikiuotės metu nenorėjome skirtis. Norėjome dar pabūti, pakalbėti. Vieni kitiems pažadėję dar ne kartą susitikti, atsisveikinome ir išvykome į namus.

 

Sesė Jovita  Foto>>

 
 

2018-10-05 Spalio 5 d. (penktadienį) mes, III g klasės mokiniai, vedėme  netradicines  pamokas Stakliškių ir Pieštuvėnų darželio grupių vaikams. Mūsų klasės mokiniai buvo pasiskirstę į grupes.

    Pirmoji grupė vedė pamoką 4-5 metukų vaikučiams. Per pamoką mažuosius supažindinome su japonišku popieriaus  lankstymo menu – Origami, mokėme lankstyti lapes. Jas išlankstę kartu su mažaisiais šokome „Ančiukų šokį“.

     Antroji grupė puikiai praleido laiką su priešmokyklinės grupės vaikais. Jų pamokėlės tema buvo ruduo. Vaikai gamino kiškučius, darė „Piratų mankštelę“.

     Trečioji grupė apsilankė darželio grupėje „Zuikučiai“. Kol auklėtojos dalyvavo koncerte, su pačiais mažiausiais rankytėmis išmarginome plakatą, užrašėme padėkos žodžius auklytėms, be to,  šokome, dainavome, žaidėme ir, be abejo, šėlome. Iš pradžių vaikučiai buvo nedrąsūs, bet vėliau tapo tikrais padūkėliais, noriai ėmėsi darbo ir didžiavosi puikiai jį įvykdę. Mažiesiems labiausiai patiko šokti. Drąsiausieji netgi padainavo dainelių, kurias moka.                

       Kita grupė mokinių lankėsi Pieštuvėnų darželyje, kuriame su vaikais irgi paminėjo mokytojų dieną. Vaikai dainavo, iliustravo daineles, rašė, kaip myli savo auklėtojas.

     Džiaugiamės, kad su mažaisiais radome bendrą kalbą ir visiems drauge buvo smagu bei gera.

 

 Ieva Katkauskaitė,  III g klasės mokinė  Foto>>

 
 

2018-10-05 Tarptautinė Mokytojų dienos šventė minima spalio 5-ąją. Tai viena iš dienų, kai mokytojai gali džiaugtis išskirtinai jiems rodomu dėmesiu. Mūsų gimnazijoje buvo ne kitaip. Mokyklos mokiniai džiugino mokytojus paruoštais pasirodymais. Taip pat vedė pamokas, kurių metu mokytojai dainavo, žaidė ir turėjo galimybę prisiminti vaikystę bei patirti nepamirštamų įspūdžių. Popietės metu mokytojų laukė  dar viena staigmena – Astos Pilypaitės koncertas, kuris ne tik pedagogų, bet ir mokinių veidus papuošė didelėmis šypsenomis.

 

Vaida Šermukšnytė  Foto>>

 
 

2018-10-04 Spalio 4 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai, kaip ir visa Lietuva,  laikė Konstitucijos egzaminą. Dalyvavo 7-12 klasių 26 mokiniai. Daugiausiai taškų savo amžiaus grupėse surinko: Gabija Andriulevičiūtė, Ūla Breikštaitė, Vaida Šermukšnytė, Agnė Šermukšnytė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Dėkojame visiems egzamino dalyviams.

 

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė   Foto>>

 
 

 
 

 
 

2018-10-01 Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) ir Geros savijautos klubas „Būk aktyvus“  pakvietė visus žmones stiprinti fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2018 projektas skirtas visiems, kurie nori gyventi aktyvų bei pilnavertį gyvenimą. Šių metų šūkis „DYDIS NESVARBU!  #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU“ kvietė jungtis visus be išimties!

    Nors esame ir nedidelė mokykla, bet noriai dalyvaujame visur ir visada. Šį kartą 4 ir IIIg klasės mokiniai bei šokių būrelio nariai  irgi noriai įsitraukė į Tarptautinį projektą - #BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU.

   Visą  savaitę gimnazijos mokiniai mokėsi šokio, kurį sukūrė choreografė Vilija Jakubauskaitė. Mokiniai labai stengėsi, kad pasirodytų kuo geriau. Kai išmokome šokį, šokome ir filmavome filmuką gražiausiose  Stakliškių apylinkės vietose. Sukurtą video filmuką išsiuntėme projekto organizatoriams su viltimi, kad mūsų kūrybinis darbas bus įvertintas kaip vienas iš geriausių.

 

Ieva Katkauskaitė, IIIg klasės mokinė  Foto>>     Video>>

 
 

2018-10-01 Man regis, muzika gali pakylėti mūsų sielas, pažadinti mus meilei, užuojautai ar maldai. Ji, ko gero, atveria mums galimybę  ir pailsėti, ir pasvajoti, ir imporovizuoti. Muzikų pasaulyje yra sakoma, kad pasakyk, kokią muziką klausai, ir aš pasakysiu, kas tu esi.
   1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Šiai dienai paminėti mokyklos taryba, muzikos mokytoja Onutė Kamblevičienė ir III g klasės mokiniai surėmė jėgas ir padovanojo mokyklos bendruomenei muzikos garsais užburiančią dieną.
   Pertraukų bei pamokų metu vyko įvairios veiklos. Pirmosios pamokos metu mokyklos tarybos narės kartu su pradinių klasių mokiniais papuošė muzikinę gamą. Pertraukų metu visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama, šokti, dainuoti, pasiklausyti gyvos muzikos,  gimnazijos skaitykloje spręsti kryžiažodžius.

 Nenuostabu, kad mokiniai ir mokytojai pasinėrė į įvairias veiklas. Buvo smagu girdėti didelį, vieningą mokyklos „chorą“, matyti šokio rimtu judančius mokinius ir mokytojus visuose trijuose mokyklos aukštuose bei stebėti pradinukų paruoštus pasirodymus.
   Smagu, kad  mokykloje yra žmonių, kurie nestokoja naujų ir įdomių idėjų, kurias galima įgyvendinti. Tikime, kad tai ne paskutinis toks skambantis  ir visą mokyklos bendruomenę įtraukiantis bendrai veiklai renginys.

 

IIIg kl. mokinė Rūta Augūnaitė    Foto>>

 
 
 
 

 
 

2018-09-26 Pernai lapkričio mėnesį dešimt 4-8 klasių gimnazijos mokinių dalyvavo Lietuvos 100-mečiui skirtoje programavimo valandoje. Šį trečiadienį, rugsėjo 26 dieną, mus aplankė 12 programuotojų iš Vilniaus, kurie mokė atlikti programavimo valandos užduotis jau didesnį būrį 1-8 klasių moksleivių.

    Pirmojoje renginio dalyje svečiai mokinius supažindino su šiandieniniais informacinių technologijų laimėjimais ir perspektyvomis, o antrojoje - vyko praktinis programavimo užduočių sprendimas naudojantis kompiuteriais ir planšetėmis.

    Svečiai pasidžiaugė, kad galėjo pabendrauti su smalsiais ir informacines technologijas išmanančiais vaikais.

 

IT mokytojas Vidas Noreika Foto>>

 
 

2018-09-17 Rudenėliui pasibeldus į mūsų kiemus, mes, Stakliškių gimnazijos skautai, kartu su  vadove Sese Marija išžygiavome prisidėti prie „Misija Sibiras“ bendruomenės, kuri atliko misiją „Sutvarkykime Stakliškių žydų kapines kartu “.

   Prieš pradedant darbus Izraelio Ambasadorius Amir Maimon visiems papasakojo apie žydų gyvenimą. Kiekviena išgirsta istorija apie žydus yra svarbi ir priverčianti susimąstyti, nes ji užima svarbią vietą mūsų Lietuvos istorijoje.

    Kartu su „Izraelis Lietuvoje“, „Misija Sibiras“ dalyviais, Stakliškių bendruomene, skautų tėveliais ir visais norinčias prisidėti prie istorijos išsaugojimo Lietuvoje, padirbėjome ir sutvarkėme žydų kapines. Atrodo, atlikome nedidelį darbą, bet ši nuveikta veikla šiandien reiškia daug daugiau nei manome. Tos  kelios valandos, skirtos istorijos išsaugojimui, iš tikrųjų mus gali išmokyti daugiau nei vadovėlis.

   Nuoširdžiai visi pasišnekučiavę, pažadėjome dar ne kartą sugrįžti į kapines ir palaikyti tvarką jose.

 

Sesė Jovita Diškevičiūtė  Foto>>

 
 

2018-09-08 2018 m. rugsėjo 8 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai Erikas Kasparas Balsevičius, Šarūnė Bendaravičiūtė ir Darius Karpičius su lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo Just. Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose Važatkiemyje, prie paminklinio akmens, įamžinančio šviesų poeto atminimą ir jo tėviškę.      Šių metų poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymai, organizuojami Prienų krašto muziejaus ir partnerių, buvo skirti Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginio dalyviai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėkomis už dalyvavimą poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose „Ant Lietuvos mano širdis patekėjo“ ir jo kūrybinio palikimo puoselėjimą.

 

 Lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaitė-Gurskienė Foto>>

 
 

2018-09-03 Ruduo keičia vasarą, nors saulės spinduliai dar taip kaitina žemę, ruduo keičia vasarą... Žiūrėk, dar tik vakar, regis, girdėjosi vaikų alasas prie ežero ar upės, o šiandien...

       Laikas bėga... Rugsėjis...

     Rugsėjo 3 dieną Stakliškių gimnazijos mokiniai  vėl susirinko  į mokslo ir žinių šalį – mokyklą. Į šalį, kuri dar gerokai iki rugsėjo atgavo vaikiškų balsų skambesį, juk  nuo pat rugpjūčio mėnesio pabaigos ir netgi ankstyvą rugsėjo 3 dienos (pirmadienio) rytą plušėjome mes, IIIg klasės mokiniai. Mūsų tikslas buvo šį šimtmečio rugsėjį padaryti ypatingą. Vos pabaigę visus pasiruošimo darbus, kartu su visa mokyklos bendruomene, išskubėjome į Švenčiausios Trejybės bažnyčią ir dalyvavome šventose mišiose.

        Po mišių, rimti, susikaupę bei pasiruošę naujiems iššūkiams, grįžome į  mokyklos stadioną, kur tęsėme šventę. Šventinę nuotaiką sukūrė IIIg klasės mergaičių šokis, kuris  tarsi  šaukte šaukė: „Šimtmečio rugsėjis!“. Visus su naujų mokslo metų pradžia sveikino gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas, laikinai einanti Stakliškių seniūnės pareigas Nijolė Ivanovienė, seimo narys Vytautas Kamblevičius bei Prienų rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė. Sveikinimo žodį tarė ir mūsų mažiausieji, pirmokėliai, kuriems  šis šimtmečio rugsėjis kitoks: pirmą kartą žaisliukai liko namuose, jų rankose gėlės, skirtos pirmajai mokytojai, ir  knygos. Pirmokėlius padrąsinti ir simbolines dovanas įteikti panoro dvyliktokai, kurie, atrodo, dar taip neseniai patys,  pasimetę ir nedrąsūs, stovėjo šių pirmokėlių vietoje. Dvyliktokai  sveikino ne tik pirmaklasius, bet ir bendraklasę: rugsėjo 3 dieną  Diana Norvilaitė pristatė savo autorinių darbų parodą.

    Na, o šventės pabaigoje šeimininkai, vienuoliktokai, uždavė paskutinį, svarbiausią klausimą: „Ei, kaip gyveni?“.  Atsakymo ieškoti jie  visus pakvietė į pirmąją pamoką.

 

IIIg klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė Foto>>

 
 
 
 

2018-08-30 Penktadienį (08-31) 10 val. Mokytojų tarybos posėdis.

 

Darbotvarkė:

 1. Komandos papildymas;

 2. 2018/2019 ugdymo planas;

 3. 2018/2019 veiklos planas;

 4. Finansinė ataskaita;

 5. Įvairūs planai;

 6. Atestacinė komisija;

 7. Susitarimas dėl skaitymo ir rašymo;

 8. Abiturientų rezultatai;

 9. Naujos mokymosi sutartys;

 10. Mokytojų pamokų krūviai;

 11. Mitybos pasikeitimai;

 12. Erasmus+ KA2 projekto „Verslumo ugdymas mokykloje – naujų
  galimybių ugdyme ir mokyme kūrimas“ rezultatų pristatymas;

 13. Kiti klausimai.

Administracija