Naujienos


2012-2013 m. m. archyvas >>    << 2014-2015 m. m.  << 2015-2016 m. m.

2013-2014 m. m.


2014-07-19

"Jeigu mane kas paklaustų, kurioje pasaulio vietoje puošniausias pavasaris, šilčiausia vasara, balčiausias sniegas, aš atsakyčiau - Tėviškėje. Jeigu mane kas paklaustų, su kuria vieta sieja šilčiausi prisiminimai, aš ir vėl atsakyčiau - su ta, kur prasidėjo mūsų gyvenimo kelias''. O ta vieta mums, Stakliškių vidurinės mokyklos  Vlll laidos abiturientams, yra mūsų mokykla. Prieš daugelį metų mes buvome čia šeimininkai. O dabar kas penkeri metai mes sugrįžtame aplankyti savo mokyklos. Renkamės į savo klasę, ieškome savo suolo, Prisimename mokyklinius metus. Taip ir dabar saulėtą ir šiltą liepos 19-tosios šeštadienį 25 žmonių būrys vaikštinėjo mokyklos koridoriais smalsiai viską apžiūrinėdami. Džiaugiamės savo mokykla - ji prižiūrėta, puoselėjama. Jaučiame, kad ji mylima, kaip ir mūsų.

Nors neradome savo pasodintų medžių, bet jų vietoje auga kiti. Jau nežydi mūsų pasodintos rožės, bet akis džiugina kitų gėlių žiedai.

Susėdę į suolus pasijutome vėl jauni, nerūpestingi, labai artimi ir savi.

Esame labai dėkingi savo mokytojams už tai, kad jie buvo su mumis. Dabar suprantame, kokie jie buvo nuostabūs. Patį didžiausią dėkingumą jaučiame savo auklėtojai profesorei V. Aramavičiūtei.  Ji buvo ir tebėra mūsų patarėja, užtarėja, pavyzdys. Už visa, ką mes pasiekėme, kokiais žmonėmis tapome, esame dėkingi būtent jai.

Apžiūrėję mokyklą nusprendėme, kad turime padėkoti mokiniams už rūpestį mokykla, mokytojams, kad to moko, direktorei, kad jai svarbi ši vieta. Nuoširdus ačiū.

Paskui aplankėme savo mokytojų ir draugų kapus. Prie arbatos puodelio ilgai netilo kalbos apie mokyklinius metus, gyvenimą, artimus žmones.

Dar kartą įsitikinome. kad mokyklinių dienų draugai yra patys tikriausi, patys svarbiausi.

Vlll laidos vardu Onutė Graželienė. Foto>>


2014-07-15 Liepos 15 d. 18 val. Stakliškių vidurinės mokyklos Aktų salėje vyks iškilminga brandos atestatų įteikimo ceremonija.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Mokyklos administracija


2014-06-06 Metai prabėgo, nusinešdami mūsų vargus ir linksmybes, tačiau palikdami mums naujas žinias, patirtį, išmintį. Šiandien, gyvendami mintimis apie vasaros atostogas, paskutinį kartą šiais mokslo metais "atidavėme save" kūrybai. Palikome Jums, mielieji, pašto dėžutes, į kurias galėsite rašyti mums laiškus. Savo didžiausias ateities svajones sudėjome į dėlionę "Visi kartu į sėkmę. Avira, besimokanti, sportuojanti mokykla, gerbianti ir puoselėjanti tautos tradicijas". Ir pabaigai, prisimindami tautos praeitį, rugiagėlės žiedu paminėjome Gedulo ir vilties dieną.
Linkime visiems saulėtos, linksmos ir truputį nerūpestingos vasaros
.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>


2014-05-30 Tėčio diena – viena gražiausių ir prasmingiausių švenčių Lietuvoje. Tėtis – žmogus, be kurio daugelis neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tai žmogus, su kuriuo siejasi gražiausi ir mieliausi vaikystės prisiminimai. Gegužės 30-ąją Stakliškių vidurinėje mokykloje vyko renginys, skirtas mylimiausiems, brangiausiems, geriausiems tėčiams.

Renginyje dalyvavusių tėčių laukė koncertas, kuriame skambėjo gražios ir šiltos vaikų padėkos eilės, skambios dainos bei šokiai. Susirinkusiems tėveliams teko ir padirbėti šeimų varžytuvėse. Mokiniams į komandą subūrus savo tėtį, senelį, brolį, sesę ar draugą, teko varžytis įvairiose rungtyse. Kad ir kokia įtempta kova buvo – vieno šauniausio ir gudriausio tėčio išrinkti nepavyko – juk kiekvienam savas tėtis pats nuostabiausias.

Tėvelių staigmenos laukė ir šventės pabaigoje, nes mokiniai įteikė savomis rankomis pagamintas lauko gėlių puokštes, mokyklos direktorė Loreta Šernienė padėkas už dalyvavimą varžytuvėse, o svečias Arūnas Vaidogas vaišino visus šventės dalyvius padovanotu Seimo nario Andriaus Palionio didžiuliu tortu.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto1>> Foto2>> Foto3>>


2014-05-30 Gegužės 30 dieną pradinukai į mokyklą rinkosi šventiškai nusiteikę ir pasipuošę. Šią dieną pirmų – trečių klasių mokiniai eilėraščių posmais, dainomis, o trečiokai - dovanomis, atsisveikino su savo draugais ketvirtokais. Linkėjo būti gerais penktokais, nepamiršti pirmosios mokytojos ir savo jaunesniųjų draugų. Ketvirtokai parodė, kad yra kūrybingi, bei išradingi...

Mokyklos direktorei L. Šernienei įteikus pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus, ketvirtokų veidus papuošė šypsenos, pasididžiavimas sėkmingai įveikus pirmąją mokslo pakopą.

Mokytoja Marija Nakraševičienė. Foto>>


2014-05-29 Skambutis prieš dvylika metų sukvietęs į pirmą klasę, mums, LVIII laidos abiturientams, laikantiems pirmokėlio ranką savoje, nuskambėjo jau paskutinį kartą. Per visus mokslo metus mokykloje buvo visko: laimės, meilės, džiaugsmo, sėkmių ir nesėkmių. Turbūt taip ir turi būti, juk žmogaus gyvenime reikia visko – tai suteikia pilnatvę... Paskutinės trys pamokos, tarsi atvėrė mums duris į kitą gyvenimo etapą. Per pirmąją, kurią vedė vienuoliktos klasės mokiniai, rašėme laišką. Tai buvo paskutinis laiškas kažkam šioje mokykloje. Vien žodis paskutinis verčia susimąstyti apie atsisveikinimą su mokykla. Antrąją pamoką vedė buvusi auklėtoja - dailės mokytoja Lina Andriukevičienė. Jos metu darėme kūrybinį darbą. Darbo tikslas buvo suprasti, ar per tuos dvylika metų tikrai gerai pažįstame vienas kitą. Trečiąją, paskutinę pamoką tradiciškai vedė dabartinė mūsų auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja, Edita Valatkienė. Per šią pamoką buvo visko. Laimės ir liūdesio ašarų, apkabinimų. Auklėtoja sekė pasaką apie mus, taip pat rašėme laiškus, kurie bus skaitomi tik po kelių metų, per pirmąjį klasės susitikimą. Po šių pamokų vyko visa šventė - vienuoliktokų organizuotas paskutinio skambučio renginys-koncertas aktų salėje. Įžengę į ją, pasijutome, kaip maži vaikai. Balti suolai, prie kiekvienos kėdės pririštas aukštai pakilęs spalvingas balionas, gėlės... Sunkiai dar suvokėme, jog tai simbolizuoja mūsų praleisto laiko mokykloje pabaigą. Koncerto metu pradžiugino mokyklos choro atliekamos, širdies gelmes paliečiančios dainos, mokytojų, tėvų, draugų sveikinimai ir palinkėjimai. Po šventinio renginio, tęsdami tradiciją, mokyklos sodelyje sodinome ąžuoliuką. Kadangi mūsų klasė yra išskirtinė, ąžuoliukas taip pat. Jis stipriausio ir seniausio Lietuvoje Gojaus ąžuolo sūnus. Tebūsim ir mes  tokie stiprūs, nepalaužiami kaip šis medis... Tariu AČIŪ mokytojams, auklėtojoms - be Jūsų nebūtų ir mūsų, tokių kokie esame šiandien. Taip pat – vienuoliktokams, už nuostabią paskutinio skambučio šventę. Tai, kad mes baigiame mokyklą, reiškia, jog atverčiame naują gyvenimo knygos puslapį, tačiau nereiškia, jog pamiršime vieni kitus...

Abiturientė Giedrė Morkūnaitė. Foto>>


2014-05-29 Stakliškių vidurinės mokyklos ikimokyklinis skyrius atsisveikino su priešmokyklinukais - būsimaisiais pirmokais. Jų auklėtojai: Linas Kamblevičius ir Elvyra Ulozienė.

Auklėtoja Regina Saikevičienė. Foto>>


2014-05-28 Gegužės 28 dieną Stakliškių vidurinės mokyklos pradinių klasių mokiniai vyko į Vilnių. Ekskursiją pradėjome pačiame Vilniaus centre. Praėjome pro baltumu švytinčią Arkikatedrą, didingus Valdovų rūmus ir pradėjome kopti į Gedimino pilies kalną. Kojos kliuvo už grindinio, o akys – už kalno šlaito, Vilnelės upės, Trijų Kryžių kalno... Dar labiau nustebome, kai užlipome į Gedimino pilį. Prieš akis atsivėrė visas Vilniaus miestas. Žavėjomės šv. Onos Bažnyčia, Prezidentūra, aukštais stikliniais daugiaaukščiais, „restoranu ore“...

Vėliau vykome į Geležinkelių muziejų, kuriame domėjomės geležinkelių praeitimi ir dabartimi, senoviniais įrenginiais bandėme nupjauti bėgius, stebėjome, kaip jie perjungiami, žymėjome keleivio bilietą, daiktus rakinome spintelėse.

Didžiausia staigmena laukė TV bokšte. Pirmiausia išklausėme audio įrašą apie TV bokštą, jo statybą, 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykius ir tik po to greitaeigiais liftais kėlėmės į "Paukščių taką". Vaikai net neįsivaizdavo, kaip aukštai jie pakils, kaip atrodys Vilnius, kokie skanūs bus ledai. Todėl pakilus nuskambėjo ne vienas susižavėjimo šūksnis.

Su gausybe įspūdžių grįžome namo.

Mokytojų vardu dėkoju Tėveliams, kurie sudaro galimybes vaikams pamatyti, sužinoti, pažinti.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>


2014-05-26 Gegužės 26 d. Prienų švietimo centro kvietimu net 34 Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai įvairių olimpiadų, rajoninių ir tarptautinių konkursų nugalėtojai ir visi rajono moksleiviai rinkosi į Prienų kultūros centrą, kur turėjo puikią progą pasidžiaugti kartu savo rezultatais. Šventiniame renginyje "Pasidžiaukime kartu" tarp kitų rajono apdovanotųjų buvo ir Gytis Raškevičius - (mokyt. - E.Valatkienė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse užėmęs I vietą, o Juodšiliuose regioniniame - III vietą. Visiems talentingiausiems mokiniams ir jų mokytojams Prienų rajono savivaldybė dovanojo apskritojo stalo teatro grupės spektaklį-satyrinę agitaciją pagal K. Binkio kūrybą "Sparnuotasis Matas".

Mokytoja - Edita Valatkienė


2014-05-22 Saulėtą gegužės 22-osios rytą mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai, nusiteikę labai linksmai, susirinkome į mokyklą, nes žinojome, kad mūsų laukia svarbus iššūkis - Kūrybinių partnerysčių projekto baigiamasis etapas – Chemijos žaidynės.

Keletą pamokų ruošėmės, o atėjus "lemtingai" minutei su jauduliu pasitikome aštuntokus. Lydimi mokyklos direktorės sveikinimų pradėjome žaidynes. Aštuntokus suskistėme į tris grupes ir leidomės į darbą. Jie puikiai ,,tvarkėsi“ su užduotimis. Visoje mokyklos teritorijoje buvome paslėpę skirtingų spalvų vokelių su užduotimis, kuriuos aštuntokai turėjo surasti ir įvykdyti, bet svarbiausias mūsų ir jų tikslas – veikti linksmai.

Baigę vykdyti užduotis aštuntokai ir mes susirinkome prie mokyklos stadione esančios scenos. Apdovanojome aštuntokus, padėkos žodžius tarėme kūrybos agentei Jurgai, kūrybos praktikui Deividui ir visada padėjusiai kūrybinių partnerysčių metu mokytojai Onutei.

Po to visi draugiškai kepėme zefyrus, valgėme tortą.

Mes labai džiaugiamės turėję tokią nuostabią galimybę dalyvauti kūrybinių partnerysčių projekte!

 

10 klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>


2014-05-21 Saulėtą, gegužės 21 - osios rytą, į mokyklą žengėme smagesniu žingsneliu, nes žinojome, kad mūsų laukia ne tradicinės pamokos, o išvyka į Kauną. Linksmai nusiteikę aplankėme Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, kurį pažinti padėjo puiki gidė Lina. Ji išdavė paslaptį, kaip ilgai išlikti jauniems ir gražiems.

Vėliau mes vaikščiojome po Kauno pilies menes, dvelkiančias senove.

Prasmingai praleidę laiką Kaune ir pamatę senuosius medicinos stebuklus, grįžome namo patenkinti ir pasisėmę naujų, o galbūt ir senų, medicinos paslapčių ir įmantrybių.

IX klasės mokinė Sandra Cvilikaitė. Foto>>


2014-05-16 Gegužės 16 d. Stakliškių vidurinės m-klos ikimokyklinio ugdymo skyriaus antros grupės vaikai vyko į Prienų krašto muziejų, edukacinę programą "Lino kelias" .

Vaikučiai klausėsi įdomaus pasakojimo apie "Lino kelią" ir patys atliko tuos darbus, kuriuos dirbdavo jų proseneliai. Vaikams ši programa paliko didelį įspūdį.

Auklėtoja Regina Saikevičienė. Foto>>


2014-05-16 Nors vėsią, tačiau šviesią gegužės 16-tosios popietę į mokyklą sugrįžo vienas jos mokinių - Jonas Staliulionis. Šis žmogus su mumis norėjo pasidalinti jau trečiąja savo knyga - "Vasara su saulės užtemimu". Tai atsiminimų knyga, sudaryta iš 14 prozos kūrinių apie autoriaus gimtąjį kraštą, vaikystės, jaunystės prisiminimai. Mokiniai pradėjo renginį supažindindami su ankstesne autoriaus kūryba bei skaitydami ištraukas iš naujosios knygos. Savo buvusį mokyklos draugą pristatė, jo kūrybinį kelią apžvelgė mokytoja Onutė Andrulevičienė. Vėliau atėjo eilė svečiams tarti sveikinimo žodį: istorikė, etnokultūros specialistė Rita Balsevičiūtė negailėjo pagyrų, dalijosi prisiminimais apie savo buvusį mokytoją, klasės draugas Vincas Beliūnas paruošė muzikinį sveikinimą, o knygos leidėjas Albinas Lisauskas išsakė netgi ir draugiškos kritikos. Tuomet žodį tarė pats knygos autorius - rašytojas Jonas Staliulionis. Jis skaitė pačias naujausias, niekur dar nespausdintas eiles, dalijosi prisiminimais apie gimtąjį kraštą, mokyklinius laikus, planus ateičiai ir netgi užsiminė apie galvoje kirbančią mintį išleisti dar vieną poezijos knygą. 

Šis jaukus renginys įnešė naujo vėjo į mokyklos kasdienybę, mokiniai pamatė, kokius talentingus žmones į platųjį pasaulį išleido mūsų mokyla, visus literatus įkvėpė  dirbti, kurti, sekti šio šviesaus žmogaus pavyzdžiu...

 

11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė. Foto>>


2014-05-11 Gegužės 11 dienos popietę, Stakliškių vidurinės mokyklos 10-11 klasės mokiniai vyko į kultūrinį renginį Užutrakio dvare vykusį spektaklį „Altorių šešėly“. Spektaklis pastatytas pagal romano trečiąją dalį. Režisierius – Saulius Vosylius. Mūsų nuostabai, vaidino vos trys aktoriai - Viktorija Kuodytė, Redita Dominaitytė ir Raimondas Paškevičius. Tačiau režisūriniai sprendimai, aktorių darbas mus sužavėjo, paliko iš tiesų neišdildomą įspūdį. Užutrakio dvaro interjeras sukūrė jaukią, šviesią, to meto atmosferą, o aplinka – vaizdas į Galvės ežerą, Trakų pilį, prabangi parko puošyba suteikė peno apmąstymams po rimto spektaklio...

11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė 


2014-05-09 Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-metį ir artėjant euro įvedimui Lietuvoje, 2014 m. gegužės 9 d. jau penktą kartą Lietuvoje vyko „Europos egzaminas“. Mūsų mokyklos mokiniai egzaminą laikė pirmą kartą. Į egzaminą atėjo dvylika 10–12 klasės mokinių. Geriausiai sekėsi 12 kl. mokinei Giedrei Morkūnaitei, kuri ir dalyvaus egzamino antrajame etape, kuris vyks internetinėje svetainėje „Pažink Europą“ gegužės 15 d.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė.  Foto>>


2014-05-07 Gegužės 7-ąją dieną Stakliškių vidurinės ir kitų Prienų rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai išvyko į sostinę Vilnių, - aplankyti įžymias vietas ir LR Seimą. Į kelionę vyko mokiniai, kurie dalyvavo Andriaus Palionio organizuotame konkurse „Aš Gyvenu Europoje“ ir juos paruošusios mokytojos. Atvykus į Vilnių, mokinius pasitiko gidė, kuri vedė ekskursiją po Katedros aikštę, senamiestį, pilies gatvę, Aušros vartus. Mokiniai klausėsi senojo Vilniaus istorijos, fotografavosi, džiaugėsi gražiu oru. Užsukome į Signatarų namus. Ten ekskursijos vadovė pateikė daug informacijos apie Jono Basanavičiaus gyvenimą, veiklą, taip pat apie kitus signatarus, jų indėlį Lietuvai. Po įdomių pasakojimų apie mūsų tėvynei daug pasitarnavusius asmenis, patraukėme link Aušros vartų. Užklupęs lietus, nesugadino mūsų nuotaikų ir laiku pasiekėme išvykos tikslą – LR Seimas. Ten mus pasitiko seimo narys, konkurso ir kelionės iniciatorius – Andrius Palionis. Dauguma iš mokinių, Seime buvo pirmą kartą, todėl buvo labai įdomu ir smalsu. Andrius Palionis pravedė trumpą ekskursiją po Seimą, aprodė savo darbo kabinetą, pristatė eksponuojamą piešinių ir rašinių parodą „Gyvenu Europoje“. Buvo smagu išvysti savo darbus neįprastoje aplinkoje. Skaniai papietavę, padiskutavę vykome į netradicinę pamoką – paskaitą apie Europos Sąjungą LR Seimo Europos informacijos biure. Daug sužinojome apie ES teikiamas paslaugas ir galimybes, teises ir pareigas. Galimybes dirbti, mokytis, stažuotis kitose ES šalyse. Taip smagiai ir turiningai visi praleidome puikią dieną sostinėje, o grįžę namo – dalinomės įspūdžiais su draugais ir namiškiais. Tariame didelį ačiū Andriui Palioniui linkime sėkmės ir prasmingų darbų kuriant visų mūsų šviesesnę ateitį.

Stakliškių vidurinės mokyklos mokinė, Giedrė Morkūnaitė 12 kl.  Foto>>


2014-05-02 Kaip įprasta, pirmąjį gegužės sekmadienį gražiausius žodžius ir spalvingiausius gėlių žiedus skiriame savo motinoms. Ši nuostabi pavasario šventė neliko nepaminėta ir Stakliškių vidurinėje mokykloje. Penktadienio popietę į mokyklos aktų salę sugužėjo visas būrys mamyčių. Jos buvo sutiktos prie kiekvienos klasės specialiai paruoštų, pavasariškai papuoštų staliukų. Mokiniai mamas sveikino ne tik jausmingomis eilėmis, dainomis, bet ir spektakliu - pamokančia istorija apie vaikų svajones gyventi be mamų ir širdies skaudulį supratus, kokios jos iš tiesų reikalingos. Taip pat buvo suteikta proga kiekvienai klasei pasveikinti savo mamytes atskirai: dešimtokai dainavo, aštuntokai šoko, mažesnieji deklamavo eiles, vienuoliktokai dovanojo pavasariškus balionus ir linkėjo mamytėms per gyvenimą "skristi" taip pat lengvai kaip tie balionai pavasario vėjelyje…

11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė. Video>>  Foto>>


Gerbiami rėmėjai!

Norime padėkoti Jums, padedantiems kurti šiltesnę ir jaukesnę mokyklos aplinką.

Maloniai prašytume ir šiais mokslo metais pervesti 2% pajamų mokesčio sumos Stakliškių vidurinei mokyklai iki gegužės 2 d. Stengsimės taupyti jūsų skirtas lėšas ir naudoti jas tik būtiniausioms reikmėms.

Tai padaryti galite elektroniniu būdu per naudojamo elektroninio banko prieigą arba adresu http://deklaravimas.vmi.lt/

Tikiu, kad ir šiais metais  prisidėsite prie mūsų mokyklos modernizavimo ir vaikų mokymosi sėkmės.

Iš anksto dėkoju už supratingumą ir paramą.

Pagarbiai Loreta Šernienė


2014-04-30 Šiemet minime 10-ties metų sukaktį, kai Lietuva yra Europos Sąjungoje. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fojė, balandžio 30-tą dieną vyko seimo nario Andriaus Palionio skelbto konkurso „Gyvenu Europoje” apdovanojimai. Renginyje svečiavosi europarlamentarė V. Blinkevičiūtė, kuri kalbėjo apie jaunimo problemas, Europos Sąjungos teikiamą naudą, kuri gali palengvinti mūsų gyvenimą. Stakliškių vidurinės mokyklos 6 mokinės taip pat aktyviai dalyvavo šiame konkurse – piešė piešinius, rašė rašinius. Joms talkino lietuvių kalbos mokytojos - Edita Valatkienė ir Ona Andrulevičienė. Trečiąją vietą laimėjo 11-tos klasės mokinė Justina Vindziulytė (mok. Ona Andrulevičienė). Visos kitos buvo apdovanotos padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis. Tuo renginys nesibaigė – visi buvo pakviesti paragauti šventinio torto ,pasišnekučiuoti apie tolimesnius projektus. Ačiū organizatoriams už tokį gražų renginį ir galimybę mokiniams išreikšti savo nuomonę apie Europos Sąjungą.

12 kl. mokinė Giedrė Morkūnaitė. Foto>>


2014-04-30 Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su K. Donelaičiu. Šią galimybę mums padovanojo Vilniuje esantis A. Puškino literatūrinis muziejus, su kuriuo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Pagal panaudos sutartį ekspozicija buvo demonstruojama mūsų mokyklos aktų salėje, kur visos norinčios mokyklos buvo kviečiamos apsilankyti. Į kvietimą atsiliepė tik Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai, kurie, kaip ir stakliškiečiai, turėjo galimybę apsilankyti net dvejose, netradicinėje aplinkoje vykstančiose, lietuvių ir rusų k. pamokose.

Ekspoziciją-parodą sudarė 12 spalvingų plakatų, kurie išleisti K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių proga. Mokytojų vedamose netradicinėse pamokose mokiniai galėjo pagilinti savo žinias apie rašytojo gimtinę, mokymosi metus ,darbus ir pomėgius, susipažinti su poemos "Metai" pirmosiomis publikacijomis, grąžintu rankraščiu ir jo grąžinimo istorija, taip pat visus sudomino atnaujintas memorialinis muziejus, o labiausiai paminklai, stovintys skirtingose Lietuvos vietovėse ,sukurti portretai, monumentai, medaliai, skirti rašytojui atminti. Pradinukams tai buvo puiki pažintis su garsiu "Metų" autoriumi, o vyresniesiems - žinių tobulinimas.

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto>>


2014-04-30 Jau antri metai  buvome pakviesti į respublikinę gamtamokslinę konferenciją „Gamta šalia mūsų“. Konferencija vyko Vilniuje, Filaretų pradinėje mokykloje. Ten mes pristatome atliktus bandymus ir stebėjimus. Per pasaulio pažinimo pamokas kalbėjome apie vandenį. Tad ir sumanėme plačiau patyrinėti vandens savybes. Su klasės draugais atlikome daug eksperimentų, padarėme išvadas. Mokytoja mums, Vaidai Šermukšnytei ir Augustei Bisikirskaitei, patikėjo šiuos bandymus pristatyti visiems mokiniams ir mokytojams konferencijoje. Tai puiki patirtis, nes mes ne tik pristatome savo atliktus bandymus, bet ir išgirstame, kokius tyrimus pradinių klasių  mokiniai atlieka įvairiose Lietuvos mokyklose. Gaila, bet kitais metais jau būsime penktokės ir šioje konferencijoje negalėsime dalyvauti. Linkime kitiems mokiniams įdomių eksperimentų.

 

4 klasės mokinė Vaida Šermukšnytė. Foto>>


2014-04-29 Balandžio 29 dieną Stakliškių vidurinės mokyklos kūrybinių partnerysčių komanda Ona Kamblevičienė, Rasa Noreikienė, Deividas Vainauskas Alytuje dalyvavo konferencijoje ,,Įtraukiantis, kūrybiškas mokymas(is) – iššūkiai ir galimybės. Arba kaip mokyti(s) tradicinių dalykų netradiciniu ritmu...“ Savo patirtį konferencijos pradžioje skleidė kūrybiškumo programos narė Aistė Jasaitytė Čeburiak ir projekto vadovė Milda Laužikaitė. Jos mokė linksmų žaidimų, kurie mums sukėlė malonių emocijų. Vėliau patirtimi dalijose atstovai iš mokyklų, dalyvaujančių projekte. Deividas Vainauskas, Stakliškių vidurinės mokyklos kuriantis praktikas, kalbėjo apie pusiausvyros paieškas tarp bendrojo ir asmeninio ugdymo mokykloje. Po pietų kūrybingo ugdymo patirtį, pasakodami savo sėkmės istorijas, skleidė mokytojai iš mokyklų, kuriose projektas jau įgyvendintas.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>


2014-04-24 Naujojo Almanacho Prienų krašto vyturiai apdovanojimai.

Stakliškių vidurinės mokyklos dvyliktokė G. Morkūnaitė tapo laureate (mokytoja - E. Valatkienė). Ji pristatė visiems susirinkusiems savo idėjas, kaip pradėti kurti, kur gauti įkvėpimo. Abiturientė buvo apdovanota diplomu ir asmenine dovana, kurią įsteigė Prienų švietimo centras. Nemaža dalis Stakliškių vidurinės mokyklos mokinių tapo prizininkėmis tai 4 kl. mokinė - Vaida Šermukšnytė (mokyt. D. Stankevičienė) 6 kl. mokinės - Žydrūnė Siurbytė, Austėja Sebeikaitė (mokyt. E. Valatkienė), 7 kl. mokinės - Aistė Šalomskaitė, Agnė Šermukšnytė (mokyt. E. Valatkienė), 11 kl. mokinė - Inga Pauliukonytė (mokyt. - O. Andriulevičienė) ir 12 kl. mokinė Danguolė Kondrotaitė (mokyt. E. Valatkienė), kuri buvo apdovanota Prienų Just. Marcinkevičiaus bibliotekos įsteigtu specialiuoju prizu-knyga. Dar dvi 6 kl mokinukės - Ieva Katkauskaitė, E. Kosčisaitė gavo padėkos raštus. Sėkmės ir toliau kūryboje.

 

Mokytoja - Edita Valatkienė. Foto>>


2014-04-17  12 klasės mokiniams, laikiusiems lietuvių kalbos įskaitą,  Velykų atostogos pratęsiamos viena diena. Laikiusiems ir anglų kalbos įskaitą - dvejomis dienomis.

 

Mokyklos administracija


2014-04-15 Noras sužinoti, patirti, išmokti, pakartoti tai, ką žinai, į Stakliškių vidurinę mokyklą sukvietė gausų būrį mokytojų. Čia vyko rajono pradinio ugdymo mokytojų metodinė diena „Kolega-kolegai. Vertinimas ir įsivertinimas“. Dienoje dalyvavo Prienų rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Keblienė, kuri pasveikino susirinkusias mokytojas ir pasidžiaugė pradinio ugdymo mokytojų žingeidumu, aktyvumu bei Švietimo centro metodininkė Vaida Aleškevičienė. Sveikinimo žodžiais  kalbą pradėjo Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė. Savo patirtimi ji pasidalijo skaitydama pranešimą „Kam visą laiką mums gaila laiko?“ apie vertinimą ir refleksiją. Mokytojos atidžiai klausėsi, įdomesnes mintis užsirašinėjo, reflektavo. Vėliau mokyklos pradinio ugdymo mokytojos Rasa Noreikienė ir Dalė Stankevičienė dalijosi gerąja darbo patirtimi, pristatydamos įsivertinimo metodus, kuriuos naudoja savo pamokose. Po teorinės dalies sekė darbas grupėse. Diskusijos, emocijos „liejosi per kraštus“. Darbo rezultatas – puikūs plakatai ir dar puikesnis jų pristatymas. Gerai nusiteikusios, mokytojos apžiūrėjo mokyklą, lankėsi edukacinėje programoje UAB „Lietuviškas midus“.

Manome, kad tradicija išvykti metodinei dienai į rajono mokyklas neišblės, nes tai suteikia galimybę pabūti mokykloje, kurioje dar neesi buvęs, įgyti naujų minčių, idėjų.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>


2014-04-14 Geri darbai telkia žmones. Ir nebūtinai jie turi būti dideli. Jei dirbi su meile, daliniesi, nepasiduodi nesėkmėms ir neigiamoms nuostatoms – būtinai pasieksi savo tikslą. Noras būti šiuolaikiškais, atvirais, nuolat tobulėjančiais ir pasirengusiais užtikrinti teikiamų švietimo paslaugų kokybę mūsų mokyklos mokytojus skatina keistis ir keisti, tobulintis ir tobulinti. Bendradarbiavimas su įvairiomis respublikos mokyklomis, dalijimasis patirtimi tampa mūsų mokyklai, jos mokytojams ir mokiniams, natūraliu gyvenimo būdu. Šiandien, nors ir prasidėjo mokinių atostogos, Stakliškių vidurinė mokykla klegėjo nuo gausaus svečių būrio. Jie atvyko iš Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos į išvažiuojamąjį seminarą „Vertinimas vardan mokymosi“, kuris buvo organizuotas mūsų mokykloje. Kaip jau tapo įprasta, svečius pasitiko ir mokyklą aprodė jos šeimininkai – mokyklos mokiniai. Toks bendravimas ir savo mokyklos atstovavimas augina mokinių  kultūrinius ir socialinius įgūdžius. Bendradarbiaujant ir bendraujant jie įgyja ne tik pasididžiavimo savo mokykla jausmą, bet ir ugdosi pagrindinius gebėjimus, būtinus asmeniniam tobulėjimui, aktyviam pilietiškumui. 

     Kolegos iš Alytaus nuoširdžiai domėjosi mokyklos gyvenimu bei  mūsų mokyklos mokytojų patirtimi, taikant vertinimą vardan mokymosi. Ir mums, ir svečiams buvo smagu atrasti daug bendro, vienodai svarbaus ir reikšmingo visiems. Diena buvo kupina teigiamų emocijų. Džiugu, kad mūsų mokyklos draugų ir bendraminčių ratas plečiasi.

   Atsisveikinant Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos direktorius Zenius Kunigonis nuoširdžiai linkėjo mūsų mokyklai įgyvendinti savo svajonę tapti  gimnazija. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genė Mikėnienė padrąsino mus sakydama, kad idėjų ir naujovių gausa bei mokytojų ir mokinių vidinis užsidegimas padės mums tą svajonę įgyvendinti.

Mokyklos administracija. Foto>>


2014-04-11 Paauglystė – ne liga. Tai staigus posūkis gyvenimo kelyje, kada paaugliai sparčiai auga, todėl juos, ypač mergaites, dažnai kankina įvairiausi neįprasti pojūčiai. Jei šiuo metu į juos nebus sureaguota, kokie nors sveikatos sutrikimai, ateityje gali virsti lėtinėmis ligomis.
Š.m. balandžio 11 dieną, Stakliškių vidurinėje mokykloje lankėsi lektorė, Audronė Žaldarytė, kuri 5-7 ir 8-12 klasių mokinėms skaitė paskaitas – „Mergaitėms apie mergaites“. Paskaitos metu, mokinės buvo supažindintos su žmogaus anatomija, asmens higiena, galimomis infekcinėmis ligomis nesilaikant asmens higienos. Buvo atkreiptas dėmesys į jaunatvinių spuogų, kurie būdingi brendimo laikotarpyje atsiradimo priežastis. Lektorė supažindino su asmens higienos priemonėmis ir paaiškino kada ir kokias priemones pasirinkti. Paskaitos pabaigoje mergaitėms buvo įteiktos asmens higienos dovanėlės. Nors šiuo metu daug informacijos gaunama iš interneto ir kt. informacijos šaltinių, bet gyvas lektorės žodis ir gyvenimiški pamokymai buvo išklausyti su dideliu susidomėjimu.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Stravinskienė. Foto>>


2014-04-10 Mūsų mokykla neliko abejinga kvietimui prisijungti prie II – osios neformaliojo švietimo iniciatyvos „DIENA KITAIP  2014“, kurią mes patys pavadinome „Kitu kampu“. Balandžio 10-ąją  dieną visi mūsų mokyklos mokytojai, dėstantys 9 klasėje, pateikė savo mokiniams siurprizą. Jie pravedė savo dalyko pamokas „Kitu kampu“.

 

Mokyklos administracija. Foto>>  Straipsnis Krašto Vitrinoje >> 


2014-04-07  Balandžio 7-11 dienomis 1-5 klasių mokiniams skiriamos papildomos atostogos.

Balandžio 14-18 dienomis 1-12 klasių mokiniams skiriamos Pavasario (Velykų) atostogos.

Į mokyklą grįžti balandžio 22 dieną. Gero poilsio!

 

 

Mokyklos administracija


2014-04-04 Mes, 10 klasės mokiniai, dalyvaudami projekte „Kūrybinės partnerystės“ jau antrą kartą vedėme pamokas jaunesniesiems mokiniams. Tačiau šįkart pamoka rimta, tai - chemija. Darbo išties turėjome nemažai, bet ir patiems buvo naudinga prisiminti ko mokėmės anksčiau. Pamokas vedėme turėdami dvi temas: „Gamtinės medžiagos ir pH“ ir „Sieros rūgštis“. Pasiruošti mums padėjo kuriantis praktikas, chemijos studentas Deividas. Pamokų laiką stengėmės išnaudoti kuo efektyviau – uždavinėjome klausimus, mokėme teorijos, darėme eksperimentus. Tiek aštuntokų, tiek devintokų paprašėme atsakyti į savęs ir mūsų įvertinimo klausimus.

 

10 klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Straipsnis Krašto Vitrinoje>>   Foto>>


2014-04-02 Integruota istorijos, pilietiškumo ir karjeros planavimo pamoka
LR Vyriausybėje vykdomas projektas "Moksleivių trečiadieniai". Balandžio antrosios rytą  mūsų mokyklos aktyviausi 10 ir 11 klasių mokiniai išvyko į vieną svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų - Lietuvos Respublikos Vyriausybę, apsilankė Vyriausybės rūmuose.

11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė.

Straipsnis Krašto Vitrinoje>>


2014-03-21 Stakliškiečiai dalyvavo Jiezno gimnazijoje vykusiame rajoniniame taikomosios dekoratyvinės dailės darbų konkurse "Kaukė-2014". I - ją vietą užėmė Danguolė Kandrotaitė (12 kl.). Antrąją vietą laimėjo ketvirtokės Akvilė Kurmanavičiūtė, Augustė Bisikirskaitė, Vaida Šermukšnytė. Trečioji vieta atiteko 5 kl. mokinei Eglei Jazdauskytei ir ketvirtokams Emilijai Gervickaitei, Petrui Našlėnui ir Sigitui Bisikirskui. Mokinius paruošė mokytojos Dalė Stankevičienė ir Lina Andriukevičienė.

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>> 


2014-03-21 Kovo 21 d. Stakliškių vidurinėje mokykloje įvyko 5-8 klasių mokinių viktorina, skirta Žemės dienai paminėti. Šventėje dalyvavo Verknės girininkijos girininkas A. Bartuška.

Mokiniams buvo pateiktos įdomios užduotys: mokiniai turėjo atpažinti bei apibūdinti augalus ir gyvūnus. Kiekvienas mokinys galėjo pasirinkti geriausiai jam žinomas veiklos sritis: ekologiją, botaniką, zoologiją, šalies saugomas teritorijas ir Prienų rajono gamtos paminklus.

Viktorina praėjo smagiai ir įdomiai. Pabaigoje Verknės girininkijos girininkas A. Bartuška padėkojo mokytojoms V. Seniauskaitei ir D. Bartkienei už šaunų renginį ir apdovanojo nugalėtojus. O už repo stiliumi sukurtą ir padeklamuotą eilėraštį 8 klasės mokinys Rimvydas Kislius buvo apdovanotas spec. prizu. Visi patenkinti šiuo renginiu.

Biologijos mokytojos D. Bartkienė ir V. Seniauskaitė. Foto>> 


2014-03-20 Kovo 20-osios rytą, 1-10 klasių mokiniai sukome ne į mokyklos kiemą.. Ir mes nebėgome iš pamokų! Nuo pačio ryto Stakliškių KLC vyko užsiėmimai, kuriuos vedė Muzikos akademijos studentė Akvilė Vervečkaitė. Pirmiausiai ji mums papasakojo keletą lietuviškų tradicijų, paminėjo ir burtų. Vėliau pasiskirstėme į keturias skirtingo amžiaus grupes, gavome po pasaką ir po lietuviškos šventės aprašymą. Mūsų užduotis - maždaug per pusvalandį sukurti vaidinimą pagal pasaką, tačiau įterpiant ir tą šventę. Vaidinimus stebėjo, vertino, o geriausiąjį ir apdovanojo komisija : būsimas Lietuvos aktorius Jogintas Čepulis, Stakliškių KLC režisierė Vida Beliukevičienė bei VGTU teatro studijos "Palėpė" aktorė Mingailė Dadurkevičiūtė. Taip pat mažiesiems išėjus pietauti trumpą užsiėmimą vyresniesiems vedė Vida Beliukevičienė. Užsiėmimo tema - tarmės. Mūsų užduotis buvo  pasakyti ką reiškia tarminiai, stakliškiečių vartojami žodžiai. Daugiausiai pasakiusi mokinė gavo KLC dovaną. Galiausiai svečiai pakvietė lietuvių liaudies šokiams, rateliams.

10 klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Krašto Vitrinos nuotraukos>>


2014-03-20 Mes, 11 klasės Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai, kovo 20 d. vykome aplankyti Jono Kazlausko, žymaus XX a. baltisto, tėviškės.  Kai atvykome į jo gimtąją vietą Matiešionis, mus šiltai pasitiko šalia apsistoję vietiniai gyventojai, tvarkantys, prižiūrintys ir saugojantys visa, kas įamžina kalbiniko atminimą: jo paminklą, stogastulpius, o svarbiausia - didžius, plačius gamtos peizažo vaizdinius: banguojantį  Nemuną, linguojančias eglių viršūnes, neaprėpiamus tolius, atskleidžiančius meilę bei tarnystę tėvynei ir gimtajai kalbai. Mūsų kelionės tikslas buvo įsiamžinti Jono Kazlausko tėviškėje ir taip sudalyvauti konkurse ,,Aš ir mano herojus’’, parengtame žymaus projekto ,,Kalbą kuriu aš”. Joną Kazlauską pasirinkome herojumi ne veltui - jis yra garsiausias mūsų krašto kalbininkas, pavyzdingas kalbos mylėtojas ir puoselėtojas.

    Mes tikimės, kad tai buvo  tikrai ne paskutinis apsilankymas Jono Kazlausko gimtajame krašte, į kurį visomet bus verta ir malonu sugrįžti.

11 klasės mokinė Justina Vindziulytė. Foto>> 


2014-03-20 „Šiandien aš padidinsiu savo vertę šimtą kartų. Šilkmedžio lapas, paliestas genijaus  rankos, pavirsta šilku. Molis, paliestas genijaus rankos, pavirsta rūmų sienomis. Kiparisas, paliestas genijaus rankos, pavirsta altoriumi. Nukirtpa avies vilna, kai prie  jos prisiliečia genijaus rankos, virsta karaliaus apdaru. Jeigu įmanoma lapų, molio, medžių ir vilnos  vertę padidinti šimtą kartų, tūkstantį kartų, argi aš negaliu to padaryti su moliu, kuris nešioja mano vardą?“ (Og Mandino), - taip mokyklos direktorė Loreta Šernienė pradėjo respublikinę konferenciją – seminarą „Mokymosi vertė. Kaip didinti?“, kuris vyko 2014 m. kovo 20 d. Renginį organizavo Stakliškių vidurinė mokykla ir Prienų švietimo centras. Mokiniai gražiai pasveikino  pilną konferencijos dalyvių salę, papuoštą mūsų mokyklos mokytojų parengtais stendais apie vertinimą, ne tik skambia daina, bet ir priminimais, kokia pamoka jiems naudinga: „Kai mokytojas pagiria už pastangas“, „Kai mokytojas sudomina naujais dalykais“, „Kai galiu realizuoti savo idėjas“ , tarsi nukreipdami konferencijos darbą.

Sveikinimo žodį tarė Prienų r. savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas. Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas pasidžiaugė svečių gausa, palinkėjo sėkmingo darbo. Atidžiai klausėmės lektorių pranešimų.  „Mokomės, nes mokame“, skaitė UPC ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus vedėja Rasa Šavareikaitė, „Vertinimas kaip integrali ugdymo proceso dalis“ – UPC ugdymo turinio  skyriaus metodininkė Irma Neseckienė, „Atradimų ir mokymosi sėkmės pamoka“ – Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos mokytoja ekspertė Liuba Stankevičienė. Pranešimai buvo išsamūs, detalūs, todėl labai naudingi. Po pietų pertraukos visi pabiro po „kavines“. Taip pavadinome atskiras klases, kuriose dirbo žmonės grupėmis. Jų buvo penkios. I grupės darbą moderavo mokytojos stakliškietės Rasa Noreikienė ir Dalė Stankevičienė, čia buvo nagrinėjama  tema „Kaip vertinimas padeda mokytis?“. Antros grupės tema „Diagnostinis vertinimas – prieš ar po?“. Moderavo Gintarė Baciuškienė, Vilniaus licėjaus mokytoja. Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokytoja Simona Šernienė pasirinko temą „Ar vertinimas gali auginti?“. IV grupės moderatorė Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokytoja Giedrė Volungevičienė. Jos tema - „Grupėse dirbkime kartu, atsiskaitome kiekvienas už save?“. Ir V grupei vadovavo mūsų rajono Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Valančius. Čia mokytojai nagrinėjo temą „Aiškus  pamokos uždavinys veda į sėkmę“. Darbas grupėse buvo įdomus: mokytojai  drąsiai reiškė savo nuomonę, diskutavo, tarėsi. Gal įtakojo neformali aplinka, išradingai įrengtos patalpos. „Kavinių“ lankytojai buvo vaišinami arbata, kava, blynais, uogiene, mineraliniu vandeniu. Po darbo visi su lagaminais ir šiukšliadėžėmis (tuo turtu, kurį užsidirbo grupėse) sugrįžo į Aktų salę. Vyko konferencijos užbaigimas. Buvo aptartas dienos darbas, padarytos išvados ir apibendrinimas. Manome, kad renginys  buvo naudingas ir reikalingas. Dėkojame visiems, apsilankiusiems mūsų mokykloje, ir tiems, kurie mokė, ir tiems kurie mokėsi.

Mokytoja Ona Andrulevičienė

Konferencijos medžiaga>>

 Krašto Vitrinos nuotraukos >>  

Straipsnis "Mokymosi vertė. Kaip didinti?">>

Straipsnis "Mokykla keičiasi - turi keistis ir mokytojai">>

Straipsnis "Naujos pedagogų kvalifikacijos kėlimo formos Stakliškių vidurinėje mokykloje">>

Straipsnis informaciniame leidinyje „Švietimo naujienos“ 2014 m. Nr. 4 (337)>>


2014-03-11 Stakliškių vidurinės mokyklos berniukų krepšinio komanda  buvo išvykusi į Aukštadvario krepšinio taurės varžybas, skirtas  LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI, kur  iškovojo  III vietą.

 

Stakliškių vidurinės mokyklos komanda dalyvavo bėgimo festivalyje Prienuose "MES GALIME 2014", kuris skirtas LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI. Mūsų mokyklos komanda kartu su direktorės Loretos Šernienės, mokytojos Dalės Stankevičienės palaikymu pasirodė puikiai. Nors komanda nebuvo labai gausi, bet I vietą laimėjo - Gitana Parajackaitė, I vieta - Domininkas Radžiukynas, II vieta - Linas Bisikirskas, II vieta - Danguolė Kandrotaitė bei mokytoja Laura Makštutienė -  I vieta.  Renginio nuotraukas galite  pamatyti portale http://kvitrina.com/?p=65161

AČIŪ vaikams, direktorei ir mokytojai už ištvermę, kantrybę ir  palaikymą.

Mokytoja Laura Makštutienė


2014-03-11 Šios svarbios tautai šventės proga buvo surengtas patriotinio eilėraščio konkursas "Čia Lietuva", kurį inicijavo LR Seimo narys A. Palionis. Konkursui daugiausiai eilėraščių pateikė Stakliškių vidurinės mokyklos mokinės - tai 4 klasės - Augustė Bisikirskaitė, Vaida Šermukšnytė, Karolina Mykolaitytė (mokytoja - Dalė Stankevičienė), 7 klasės - Aistė Šalomskaitė, Agnė Šermukšnytė, 6 klasės - Ieva Katkauskaitė, Žydrūnė Siurbytė, Austėja Sebeikaitė ir abiturientė - Giedrė Morkūnaitė (mokytoja -Edita Valatkienė). Visos dalyvės ir jų mokytojos už kūrybiškumą, patriotiškumo puoselėjimą savo kūryboje buvo apdovanotos Seimo nario Andriaus padėkomis, rašikliais ir gėlėmis. Linkime ir toliau auginti kūrybiškumo daigelius savajam kraštui ir Lietuvai.

Mokytoja - Edita Valatkienė. Foto>>


2014-03-10 Šiais metais mūsų mokykloje kaip niekad buvo gausu renginių, skirtų kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. 6-8 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame konkurse–viktorinoje „Protų“  mūšis, kurio tema – „Lietuva nuo valstybės susikūrimo iki Liublino unijos“. Klasių auklėtojai vedė klasės valandėlę „Ką mums reiškia kovo 11-oji“. Mokykloje lankėsi Stakliškių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus auklėtiniai, kurie parodė savo programėlę, skirtą nepriklausomybės dienai paminėti. O taip pat mūsų mokyklos mokiniai dalyvaus rajoninėse bėgimo varžybose „Mes galime“ .

Istorijos mokytoja L. Aliukevičienė


2014-03-04 Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme Užgavėnių kaukių paradas. Linksmybes organizavo ir pravedė ugdymo skyrius bei kaimo bendruomenė "Pieštuvėnai". Skyriaus ikimokyklinukai parodė inscenizuotas Kanapinio ir Lašininio varžytuves su tradiciniais Užgavėnių šokiais, dainomis.

Kaimo bendruomenės pirmininkė D. Stankevičienė pravedė žaidimus - "Žiužis", blynų kasniavimo, ir kt. Visi dalyviai bei  persirengėliai šoko, linksminosi, bendravo, ragavo labai skaniai iškeptus darželio darbuotojų blynus, atsineštas vaišes.

Užgavėnių karnavalo paradą aplankė ir vaišino atsivežtinėmis vaišėmis Stakliškių seniūnijos Lašininio ir Kanapinio palyda, bei mokyklos direktorė L. Šernienė su pavaduotoja O. Kamblevičiene.

Gaila buvo išsiskirti su gražiai papuošta More, bet teko ją sudeginti.

Žiemą iš Pieštuvėnų išvarėm.

Auklėtoja D. Kederienė. Foto>> 


2014-03-04 Kovo 4-ąją Stakliškių vidurinėje mokykloje vyko šventė „Kaziukas Užgavėnėse“. Ji prasidėjo netradicinio ugdymo pamokomis. Mokiniai darė knygeles, kalė inkilus, pynė krepšelius, mokėsi vaizduoti žmogaus veidą. Tai daryti jiems padėjo Birštono muziejaus darbuotoja Irma Kereišienė, Sakralinio muziejaus darbuotoja Daiva Valatkienė, dailininkas Martynas Gaubas, mokytoja Lina Andriukevičienė, bendruomenės „Stakliškės“ narys Ramūnas Škirka. Vėliau šventė tęsėsi lauke. Stalai lūžo nuo rankdarbių gausybės, sūrių, kibinų ir pačių skaniausių blynų. Ore sklandė skautiškos košės, kepamų blynų kvapai. Aikštės viduryje karaliavo Lašininis su Kanapiniu, jiems talkino Kaziukas. Linksmus žaidimus žaidė, šokius šoko mokiniai, bendruomenės nariai. Šventinę nuotaiką kėlė Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro kapela.

   Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>   Video>>  Krašto Vitrinos Foto>>


2014-02-28

Laiko nesustabdysi,
Ir neatsuksi atgal...
Prieš laiką lygūs visi -
Laikas visagalis. – taip savo šimtadienio pasirodymą pradėjo dvyliktokai, Stakliškių vidurinės mokyklos 58 laidos abiturientai. Vasario 28 dienos vakarą, mokykloje vyko viena gražiausių švenčių – šimtadienis. Simbolinis, šimto dienų iki egzaminų paminėjimas. Mokykloje tą vakar aidėjo ne tik dvyliktokų balsai. Šventėje dalyvavo dešimtokai, vienuoliktokai, mokytojai, tėveliai ir svečiai. Pagal tradiciją šimtadienį organizavo vienuoliktos klasės mokiniai. Dvyliktokams jie paruošė puikią programą. Kiekvienas dvyliktos klasės mokinys buvo nominuotas ,o prieš gaudamas nominaciją turėjo atlikti linksmą užduotį. Nominuota buvo ir auklėtoja Edita Valatkienė , kuriai atiteko titulas – metų auklėtoja. Programoje kalbą sakė mokyklos direktorė Loreta Šernienė, taip pat pirmosios mokytojos, buvusi auklėtoja Lina Andriukevičienė , dabartinė – Edita Valatkienė. Taip pat žodį tarė dešimtokai, tėveliai ir ,žinoma, patys šventės kaltininkai,  dvyliktokai. Meninė kompozicija "Laiko nesustabdysi", daina ir linksmi eilėraščiai apie mokytojus – suteikė ne tik rimties, bet ir daug juoko ,šypsenų, plojimų. Labiausiai visus nustebino ir prajuokino dvyliktokų sukurtas filmukas „Mitų griovėjai“ ,kuriame buvo patvirtinami arba paneigiami mitai apie Stakliškių vidurinę mokyklą. Dvylika linksmų mitų, sukėlė tikras juoko bangas aktų salėje... Žinoma, neapseita ir be ašarų. Juk kai supranti, kad dvylika metų trukusi kelionė, baigsis už šimto dienų ir teks palikt mokyklą norisi verkti. Žinoma, tai kartu ir laimės ašaros, bet juk visada taip sunkiausia atsisveikinti. Juk mes dar vaikai. Kaip ir atliktoje dainoje „Vaikai“ – „Vaikai, vaikai lig šiolei mes visi,/dabar truputį didesni,/Tik rūpi mums žaislai kiti.“
Tariu didelį ačiū dvyliktos klasės vardu visiems, kurie prisidėjo prie šios gražios šventės ir buvo kartu su mumis tą vakarą. Na, o dabar visi uoliai kimbam į mokslus, nes juk tik 100 dienų beliko...

Abiturientė-Giedrė Morkūnaitė. Foto>> 


2014-02-28 Stakliškių vidurinėje mokykloje viešėjo gausus būrys garbingų svečių. Išvažiuojamajame vadovų posėdyje dalyvavo Prienų rajono švietimo skyriaus vedėjas, specialistai bei įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai. Susitikimo tema - „Vertinimas vardan mokymosi“. Džiaugiamės galėdami pasidalinti gerąja patirtimi ir mokyklos tradicijomis.

Mokyklos administracija. Foto>> 


2014-02-26 Vasario 26 d. mokykloje vyko šuolio į aukštį varžybos, kuriose vaikai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse. Jauniausiųjų tarpe nugalėjo Arnoldas Labutis, antras - Ernestas Stasiūnas, trečias - Arnas Barauskas. Tarp mergaičių pirmą vietą iškovojo Miglė Gusaitė, antrą - Lina Jurkonytė, trečią - Audronė Žilionytė. Vyriausiųjų grupėje pirmas buvo Donatas Preibys, įveikęs 1 m 60 cm aukštį. Tik vienu centimetru nuo jo atsiliko Audrius Brazionis, trečiąja vieta tenkinosi Aušvydas Mickus.

Artimiausi sporto renginiai:

kovo 4-5d. Prienų savivaldybės jaunių 1994 m. gim. krepšinio varžybos (vaikinai ir merginos);

Kovo 11 d. bėgimas "Mes galime";

Kovo 14 d. štangos spaudimo varžybos Prienų arenoje.

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>> 


2014-02-25 Vasario 25 - os dienos vakarą 11 klasės mokiniai kartu su auklėtoja J. Andrulevičiene ir lietuvių kalbos mokytoja O. Andrulevičiene vyko į Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykstantį spektaklį "Altorių šešėly", pastatytą Alytaus miesto teatro. Scenoje buvo atliekama pirmoji Vinco Mykolaičio-Putino romano dalis. Spektaklis buvo ne tik kultūrinė pramoga, bet ir naudinga mokymosi priemonė.

11 klasės mokinė Karolina Pėstininkaitė


2014-02-22 Apniukusią, bet šiltą šeštadienio popietę į savo mokyklą sugrįžo prieš gerą dešimtmetį išlydėti į gyvenimą mano auklėtiniai. Sugrįžo, atrodo, tie patys-savi, gerai pažįstami, svarbūs, lyg vakar lakstę koridoriais, ir vis dėlto ne tie - šiandien jau suradę savo kelią, savo vietą „po saule“. Tik tokie patys linksmi, nerūpestingi ir atrodė - laimingi. Smalsios akys „bėgiojo“ koridoriais, dairėsi savo klasėje, lyg ieškodamos praeities pėdsakų. O jų neradę, noriai ir nuoširdžiai bendravo. Šiltai prisiminė moksleiviškus metus. Atrodė, kad sugrįžo praeitis. Buvo prisimintos pamokos, vaikiškos išdaigos, išsakyti priekaištai sau, kad ne viską pasiėmė, kas buvo duota. Stebėjausi, kad nė vienam nebuvo blogų mokytojų. Tik karčiai prisimintas profiliavimas, pakoregavęs ne vieno pasirinkimą. Kalbėjo apie savo pragyventus metus, profesijas, savo šeimas ir pačius reikšmingiausius dalykus gyvenime - savo vaikus. Jų tarpe yra vadybininkų, bankininkų, verslininkų, dirbančių atsakingą darbą pramonėje, žemės ūkyje... Keturi dirba svetur - Anglijoje, bet vieni apie kitus daug ką žino, bendrauja. Džiaugiuosi, kad vieni kitiems svarbūs, reikalingi.

Labai gera matyti tau brangius žmones protingus, atsakingai žiūrinčius į gyvenimą. Nėra jų tarpe nedorų, negarbingų žmonių. Mano auklėtiniai išsinešė iš mokyklos taip reikalingas gerumo, žmogiškumo, meilės vienas kitam sėklas ir sėkmingai jas augina. Dėkoju jiems už malonų pabuvimą kartu, už nuoširdų bendravimą. Linkiu visiems sėkmingo gyvenimo kelio, o Ričardui ir Giedriui nepritrūkti entuziazmo buriant visus kartu.

Klasės auklėtoja Ona Andrulevičienė. Foto>> 


2014-02-22 Pavasarišką šeštadienį  mūsų  mokykloje šurmuliavo nemažas būrys žmonių. Jie rinkosi rašyti diktanto. Lygiai 11val. prie paruoštų lapų palinko 20 mokinių ir suaugusiųjų.

Po diktanto pakalbinti mokiniai sakė, kad rašyti buvo įdomu, tekstas nesunkus, tik Marijus Žiedas diktavo labai greitai. Mažesnieji nespėjo.

Vienuoliktokai šmaikštavo - gal ir klaidų padarė, bet įrodė esą patriotai ir savo kalbą myli taip pat, kaip visa tauta.

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>> 


2014-02-14 Stakliškių vidurinėje mokykloje lankėsi jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai” atstovai. Jie pravedė vyresniųjų klasių moksleiviams verslumo pamoką.

 

Mokyklos administracija

Foto>>  

Krašto Vitrinos nuotraukos>>  Straipsnis>>


2014-02-14 Rytas mūsų mokykloje prasidėjo neįprastai. Nuskambėjus skambučiui, visi rinkomės į salę, kur minėjome Lietuvos valstybės 96 gimtadienį. Tai antrasis valstybės gimimas po 123 m. trukusios Rusijos imperijos viešpatavimo. Šventėje skambėjo valstybės himnas, istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė papasakojo, kodėl ši data yra labai svarbi valstybės raidai. Mokiniai dainavo ir skaitė eilėraščius nepriklausomybės tema. Pertraukų metu galėjome apžiūrėti stendą, skirtą valstybės atkūrimo dienai ir pasižiūrėti 11 kl. mokinių sukurtą filmuką „Ką stakliškiečiams reiškia Vasario 16 – oji?“...

Istorijos mokytoja Loleta Aliukevičienė. Foto>> 


2014-02-14  Vasario 17, 18 dienomis 1-12 klasių mokiniams skiriamos Žiemos atostogos. Į mokyklą grįžti vasario 19 dieną. Turiningo poilsio!

 

 

Mokyklos administracija


2014-02-07 Šiandien mokykloje tikras sujudimas. Baigėsi I - asis pusmetis, suvesti jo rezultatai. Mokyklos direktorė susitiko su 1-12 kl. mokiniais, aptarė pusmečio pasiekimus, naujas tvarkas, apdovanojo padėkomis 12 mokinių, kurie per I - ąjį pusmetį nepraleido nei vienos pamokos. Smagu, kad turim kuo pasidžiaugti.

Vėliau vyko tėvų susirinkimas, kuriame didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokymuisi, jo vertei. Net 24 – iems tėveliams buvo įteiktos direktorės padėkos už puikų jų vaikų mokymąsi. Džiugu, kad labai gerai besimokančių mokinių skaičius padidėjo net 7 mokiniais, lyginant su praeitų mokslo metų I – uoju pusmečiu.

Mokyklos administracija. Foto>> 


2014-02-07  Vasario 10-18 dienomis 1-5 klasių mokiniams skiriamos papildomos atostogos. Į mokyklą grįžti vasario 19 dieną. Turiningo poilsio!

 

 

Mokyklos administracija


2014-02-06 Vasario 6-tą dieną, Stakliškių vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojų E.Valatkienės ir V.Seniauskaitės, buvo išvykę į "Litexpo" parodų ir konferencijų centrą, parodą "Studijos 2014". Moksleiviai susipažino su įvairiausiomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis, studijų programomis. Kiekvienas  galėjo rasti savo interesus atitinkančią kryptį. Apsilankėme daugybėje salių, kur galėjome susipažinti su studijomis gyvai, sudalyvauti pokalbiuose, verslumo dirbtuvėse, parodose, diskusijose su psichologais ir karjeros konsultantais. Menai, humanitariai, tikslieji mokslai - viskas buvo arti mūsų. Mokyklų atstovai maloniai ir noriai pasakojo apie savo veiklą, studijų programas, stojimo ypatumus, kvietė prisijungti. Informacijos - įvairių bukletų, lankstinukų parvežėme ir į mokyklą, kad iškilus klausimams būtų lengva rasti informacijos apie studijų naujoves ir pakeitimus.

Giedrė Morkūnaitė 12 kl. Foto>> 


2014-01-29 Sausio 29 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo rajoninės meninių dirbinių parodos „Žiemos improvizacijos“ atidaryme ir apdovanojime. Į šią šventę buvo pakviesti mokiniai, kurie už savo kūrybinius darbelius gavo padėkas arba tapo parodos laureatais. Komisiją sužavėjo ketvirtos klasės mokinių E. Gervickaitės, K. Mykolaitytės, J. Diškevičiūtės, V. Kralikausko ir šeštokės M. Gusaitės darbai. Tai didelė paskata kurti ir toliau.

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>> 


2014-01-28 Sausio 28-ąją mokyklos bendruomenę aplankė svečių pulkas iš rajono savivaldybės administracijos. Susitikti su stakliškiečiais atvyko Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir šio skyriaus vyriausiosios specialistės Virginija Zujienė bei Renata Pavlavičienė. Susitikimo metu vyravo džiugi nuotaika, nes atsirado reali galimybė mokyklai siekti gimnazijos vardo. Foto>>  Straipsnis Krašto Vitrinoje >>


2014-01-24 Sausio 24-26 d. Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai dalyvavo 8–10 klasių prevenciniame projekte „Įkalinti mokykloje“. Mūsų ir Balbieriškio mokyklų mokiniai buvo užrakinti Balbieriškio pagrindinėje mokykloje. Projekto tikslas – parodyti vaikams, kaip įdomiau leisti laiką, pasiūlyti atsakomybės reikalaujančias veiklas, suteikti galimybę patirti sėkmę ir nesėkmę.

Dvidešimt šeši mokiniai iš Stakliškių vidurinės ir Balbieriškio pagrindinės mokyklų vadovaujami socialinių pedagogių Astos ir Daivos bei mokytojų Redos ir Sidonos pustrečios paros praleido mokykloje. Mokiniai nesinaudojo internetu ir mobiliaisiais telefonais, miegojo sporto salėje ir patys gaminosi maistą, o svarbiausia mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiais žmonėmis. Projekto dalyviai žaidė sportinius žaidimus, kuriuos vedė kūno kultūros mokytojas Rymantas. Mokiniai dainavo karaoke, žiūrėjo filmą, vakarais šoko diskotekoje. Padedami mokytojos Jelenos gamino kūrybinius darbelius. Vieną kūrybinį darbą „Dangoraižis“ stakliškiečiai parvežė dovanų į savo mokyklą.

Džiaugiamės, kad kartu praleistas laikas neprailgo, paskatino geriems poelgiams, išmokė pasidžiaugti draugų sėkme, praplėtė pažįstamų ratą ir padėjo suprasti, kad galima išgyventi be šiuolaikinių technologijų, psichotropinių medžiagų.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>


2014-01-20 Stakliškių vidurinėje mokykloje toliau vyksta projekto įgyvendinimas pagal „Kūrybinių partnerysčių“ programą. Pirmajame planavimo etape - mokiniai bendravo, diskutavo ir bendradarbiavo su kūrybos agente. Antrasis etapas - tai įgyvendinimo etapas - prie mūsų prisijungė kuriantis praktikas Deividas Vainauskas. Pirmas susitikimas buvo įdomus ir nuoširdus. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti, uždavinėdami įvairius klausimus. Mokytojus supažindino su projekto siekiais, aptarė vaidmenį ir funkcijas projekte.

   Tikimės, kad drauge organizuodami kūrybiškas pamokas moksleiviai, mokytojai ir kūrėjai semsis vieni iš kitų patirties, mokysis, lavins kūrybiškumą, eksperimentuos ir priims naujus iššūkius.       

 Direktorės pavaduotoja ugdymui O. Kamblevičienė


2014-01-16 Šiandien mokykla sulaukė gausaus būrio tėvelių, kurie atvyko į mokyklą pasikalbėti su mokyklos administracija apie mokyklos ateitį. Susitikimo tikslas buvo paskatinti mokinių tėvus prisidėti prie būtinų pokyčių ugdymo procese, siekiant įgyti gimnazijos statusą. Visi džiaugsmingai sutiko žinią, kad situacija gerėja, atsirado galimybė mokyklai akredituotis gimnazija.

Mokyklos ir mokinių tėvelių bendradarbiavimas tampa vis dažnesnis, tėveliai padeda priimti svarbius mokyklai sprendimus, padeda sprendžiant įvairias mokyklos problemas. 


2014-01-13 Pirmadienio rytas mokykloje prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija”, kurios metu 8 valandą ryto uždegėme žvakeles, taip pagerbdami Sausio 13-osios aukas. Mokyklos foje mokiniai dalino neužmirštuolės žiedus. Per mokyklos radiją apie šią dieną kalbėjo Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė A. Keblikienė ir mokyklos prezidentė Karolina. Pertraukų metu skautai uždavinėjo klausimus apie Sausio 13-osios įvykius ir už teisingus atsakymus vaišino saldainiais, segė gėlytes.

Soc. pedagogė Daiva Švedienė Foto>>


2013-12-27 Stakliškių vidurinėje mokykloje gruodžio mėnesį tris dienas vyko Mini mokymai, kuriuos pravedė gerbiami lektoriai iš Vilniaus. Tai Vaiva Juškienė ir Valdemaras Šoblinskas. Su įdomumu klausėme paskaitų, analizavome pateiktą filmuotą medžiagą, atlikome įvairias praktines užduotis. Mokymų metu dar kartą aptarėme mokymosi stilius, mokėmės formuluoti pamokos uždavinius. Didelis dėmesys buvo skiriamas strateginiam ir ilgalaikiams planams. Turėjome galimybę pateiktuose planuose rasti stipriąsias ir silpnąsias puses. Mokymai buvo tikrai puikiai organizuoti ir naudingi kiekvienam juose dalyvavusiam. Turėjome progą patobulinti savo kompetencijas: dalyko turinio planavimo ir tobulinimo, mokymo(si) proceso valdymo, mokinių motyvavimo ir paramos jiems, profesinio tobulėjimo, komunikacijos ir informacijos valdymo, reflektavimo ir mokymosi mokytis.

Kursai praturtino mūsų pedagogikos žinias. Nuoširdžiai norime padėkoti atvykusiems lektoriams ir mūsų mokyklos vadovams už suteiktas sąlygas sustiprinti įgūdžius savo darbo vietoje.

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>>  Straipsnis Krašto Vitrinoje >>


2013-12-26 Antrąją Kalėdų dieną Stakliškių vid. mokykloje vyko buvusių ir esamų mokyklos choristų susitikimas-koncertas „Kalėdų stebuklo belaukiant”. Toks koncertas mokyklos istorijoje organizuojamas pirmą kartą, kai pakviečiami ne tik dabartiniai, bet ir baigę mokyklą choro nariai.

Koncertą pradėjo dabartinio choro nariai daina „Pasakų šaly”, prijungdami ir „senuosius” choristus. Buvo smagu ne tik susitikti su mokyklą baigusiais mokiniais, bet ir pasiklausyti jų dainų, visiems kartu pažaisti muzikinius žaidimus, sušokti liaudies šokius ir sudainuoti bendrą dainą.

Choristai dėkodami neslėpė džiaugsmo ir pasižadėję kitais metais patys organizuoti šį susitikimą-koncertą su daina lūpose išsiskirstė namo.

Choro nariai. Foto>>  


2013-12-20 Gruodžio 20-oji, neeilinė diena mokykloje, o ypač mums, 10-okams. Iki karnavalo likus dar nemažai laiko su nerimu rinkomės į mokyklą. Rodos spėjom tik kelis kartus parepetuoti, persirengti, o jau pradėjo rinktis žmonės. Karnavalą pradėjo neeilinė klasė - 13-oji, vaidinusi pasaką „Zuikis puikis”. Tuomet vairą į savo rankas perėmėme mes, 10-okai. Patys vaidinome kelias pasakas, kitos keturios klasės po vieną. Po viso karnavalo jautėmės nuostabiai, nerimo kaip nebūta. Buvom be galo laimingi, viskas įvyko geriau negu mes tikėjomės. Labai džiaugiamės gavę pagyrimų iš direktorės ir kitų stebėjusiųjų karnavalą.

Dešimtokė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>   Video>>


2013-12-20 Gruodžio 20-ąją Stakliškių vidurinėje mokykloje vyko Kalėdinis karnavalas. Pirmasis pasirodymas – pradinių klasių mokinių. Jie šiandien tapo įvairių pasakų personažais. Po mišką zujo vilkai, lapės, rūsčiu žvilgsniu į visus žvelgė liūtas.

Pirmokai inscenizavo pasaką „Dangus griūva”. Nukritęs medžio lapas sujaukė visą rimtį, todėl išgąsčiui pasidavė katinėlis, senelė, medžiai, ir tie negalėjo tvirti išlikti.

Antrokų Raudonkepuraitė kvietė visus sušilti prie gėrio ir laimės židinio.

Trečiokai sunerimo, pamatę ateinant berniuką į girią, nešiną maišu. Maišas baugino, bet ten buvo kuo puikiausios vaišės. Zuikiai, snieguolės dėkojo už tokią dovaną.

Ketvirtokai liūto sprendimu įkišo vilką į maišą. Jam bausmė už skriaudas. Tris dienas teko vilkui tame maiše kiūtoti. Į mišką atklydęs žmogus vilką išlaisvino.

Aktų salėje gyveno pasakos. Puikiai jautėsi pasakų herojai. Vaikai labai stengėsi, kiekviena kaukė buvo įspūdinga ir nepakartojama. Mokyklos direktorė Loreta Šernienė, dėkodama mokiniams ir jų mokytojoms, apdalino saldžiaisiais prizais.

Gerų švenčių, puikių atostogų...

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>> 


2013-12-19  Gruodžio 19 dieną 4-os klasės mokiniai ir lėlių teatro būrelio nariai nekantriai laukėme pamokų pabaigos, nes po jų turėjome išvykti į Vilnių. Šią kelionę, jau antrus metus, mums dovanoja UAB „Lietuviškas midus“. Tradiciškai smagios Kalėdos su ansambliu „Lietuva“ ir jų muzikiniu Kalėdiniu spektakliu vaikams „Kaip varna Kalėdas gelbėjo“. Vaikiška detektyvinė istorija vyksta Kalėdų išvakarėse miške prie papuoštos eglutės ir pasakoja apie stebuklingą dėžutę, dėl kurios susipešė visas būrys žvėrelių – gudrioji lapė Zosė, nerangi meška Agota, išdykėliai kiškiai ir padaužos broliukai ožiukai, gražuolis Elnias ir kiti miško gyventojai. Tačiau tik viena Varna žino, kad stebuklingą dėžutę netyčia pametė Kalėdų senelis, skubėdamas pas vaikus. Išmintinga Varna narsiai ir didvyriškai pradeda įgyvendinti nuosavą Kalėdinio stebuklo gelbėjimo planą. Muzikinėje pasakoje dalyvauja ansamblio „Lietuva“ liaudies instrumentų orkestras, choras ir šokėjai. Po spektaklio Kalėdų senelis pakvietė mus prie eglutės. Buvo daug šokių, dainų, mįslių, žaidimų ir staigmenų! Už nuostabią popietę esame dėkingi UAB „Lietuviškas midus“ direktoriui Egidijui Valiukevičiui.
4-os klasės mokinė Vaida Šermukšnytė. Foto>> 


2013-12-19  Gruodžio 19 d. Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriuje Kalėdinis šventinis rytmetis vaikams suteikė daug džiaugsmo. Ilgai lauktam Kalėdų seneliui, susirinkusiems tėveliams, svečiams ugdytiniai parodė inscenizuotą spektakliuką „Žaislų paradas”, šoko, suko ratelius, dainavo kalėdines daineles, deklamavo eilėraščius.

Už parodytą programą Kalėdų senelis vaikus apdovanojo ilgai lauktomis, gražiai supakuotomis dovanomis, Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė atvežė saldžią dovaną - tortą, bei spalvingas pasakų knygeles.

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto>> 


2013-12-19  Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai prieš gražiausias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus, dalyvauja gerumo akcijoje. Šiemet lankėme vienišus senelius ir nepasiturinčias šeimas, vaikučius. Senelius pradžiuginome savo keptais pyragais ir rankų darbo atvirutėmis, o vaikus Kalėdinėmis dovanėlėmis – žaislais. Seneliai maloniai pasitiko, pakvietė užeiti, susigraudino. Vaikai džiaugėsi dovanėlėmis - naujais žaislais. Visus pasveikinome su artėjančiomis šventėmis ir kupini įspūdžių sugrįžome į mokyklą. Po tokios gerumo akcijos supranti, kiek ne daug reikia, kad pradžiugintum žmogų, suteiktum galimybę nusišypsoti ir koks geras jausmas daryti gerus darbus...

Giedrė Morkūnaitė 12 kl.


2013-12-19  „Christmas with Joy” – tai trečius metus vykstanti labdaros akcija, kurios metu siekiama surinkti aukas ir skirti jas tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Šiais metais akcija buvo skirta pradžiuginti vėžiu sergančius vaikus. Mūsų mokyklos 5-12 klasių mokiniai kartu su dailės mokytoja Lina Andriukevičiene gamino simbolines dovanėles. Vaikai gamino Kalėdinius žaisliukus - kepurytes, dekoratyvines kojinaites, atvirutes. Kiekvienas mokinys į savo darbelį įdėjo labai daug meilės, kurią kartu su dovanėle gaus sergantieji vaikučiai. Kiekvienais metais labdaros akcija „Christmas with Joy” susilaukia vis didesnio remėjų, žiūrovų bei žiniasklaidos dėmesio. Daugiau apie šią gerumo akciją galite sužinoti čia http://christmasjoy.lt/.

Socialinė pedagogė Daiva Švedienė. Foto>> 


2013-12-18  Šiandien Stakliškių vidurinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinio krepšinio 3x3 varžybos. Jame susirinko stipriausi visų klasių krepšininkai. III vietą laimėjo „Žalčių” komanda: Dominykas Marčiulaitis, Aurelijus Tamošiūnas, Aušvydas Mickus ir Aleksas Kazlauskas, II vieta su komanda „Pavadinimas”: Artūras Kaminskas, Deivydas Kaminskas, Rytis Vasiliauskas ir I vietą laimėjo „Nesėkmės” komanda: Donatas Preibys, Gytis ir Rytis Raškevičiai. Prizininkai buvo apdovanoti diplomais, o nugalėtojai diplomais ir marškinėliais.

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>> 2013-12-13  „Galingiausias ginklas, prieš kurį niekas negali atsilaikyti, yra gerumas”, - kartojo mokiniai, ruošdamiesi Padėkos koncertui, nes gruodžio 13 dieną mūsų mokykloje vyko graži šventė-Padėkos popietė. Pilnoje salėje mokinių ir mokytojų buvo ir nemažas būrys svečių. Tai žmonės, šiais metais padarę mums nemažai gerų darbų. Nuoširdžiausiai dėkojame Aušrai Orinienei, visada pagelbėjančiai įvairių renginių metu, gamyklos „Lietuviškas midus” direktoriui Egidijui Valiukevičiui už visokeriopą pagalbą, seniūnui Gintautui Kaminskui, padėjusiam įrengti mokyklos foje, Seimo nariui Andriui Palioniui už gražų dailės kabinetą, Algiui Palevičiui  už nupieštą ir mokyklai padovanotą buvusios mokytojos Danutės Zieniūtės portretą, Marcelei Malinauskienei už padovanotą eglutę, kuri, rūpestingai aštuntokų papuošta, sukūrė šventinę nuotaiką... Už gerumą dėkojame Astai Keblikienei, Jūratei Studinskienei, Arūnui Vaidogui, Sigitui Keblikui, Sauliui Ramanciuškai, Kastyčiui Švedui, Ramunei Švedienei, Sigutei Katkauskienei, Vaclovui Sinkevičiui, Romualdui Rutkauskui, Jonui Šutui. Linkime jums gražių švenčių, turtingų metų, visokeriopos sėkmės.

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>>   Video>>


2013-12-11 Trečiadienį Prienų kūno kultūros ir sporto centre vyko Prienų raj. kaimo mokyklų 5x5 futbolo varžybos. Jose dalyvavo mergaičių (1999 m. gimimo ir jaunesnių) ir berniukų (2000 m. gimimo ir jaunesnių) futbolo komandos. Mergaičių ir berniukų komandos užėmė III vietą.

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>> 


2013-12-10 Antradienio rytą  mokykloje įžiebta Kalėdų eglė. Į žaliaskarės įžiebimo ceremoniją atvyko ir Kalėdų Senelis. Jis klausėsi vaikų, mokytojų, direktorės deklamuojamų eilėraščių, apdovanojo saldainiais iš senelio maišo. Pasidžiaugęs šiltu vaikų priėmimu, taręs sveikinimo žodį, kartu su vaikais įžiebė eglutę. Žaliaskarė suspindo įvairiomis spalvomis, o mokinių širdys – tikėjimu sulaukti dar ne vieno senelio...

Pavaduotoja ugdymui Onutė Kamblevičienė. Foto>> 


2013-12-10 Lietuvių liaudies patarlė „Du zuikius vydamas, nei vieno nepavysi” paneigta :). Šiandien 11 klasės mokinės Karolina Pėstininkaitė ir Karolina Klimavičiūtė tai puikiai įrodė, pravedusios 5, 6 klasių mokiniams gamta ir žmogus pamokas apie vaisius ir daržoves. Tai buvo „Sveikatiados” projekto įgyvendinimas ir tuo pačiu projekto „Ugdymas karjerai” profesinis veiklinimas, „pasimatuojant” mokytojo profesiją. Ačiū abiems Karolinoms už jų idėjas, darbą, jaunatvišką maksimalizmą ...
Socialinė pedagogė Daiva Švedienė. Foto>> 


2013-12-10 Gruodžio 10 dieną Prienų kūno kultūros ir sporto centre vyko kalėdinis tinklinio turnyras. Jame dalyvavo „Žiburio” ir Jiezno gimnazijos, „Revuonos” pagrindinės ir Stakliškių vidurinės mokyklos tinklinio komandos. Nors ir nepavyko tapti nugalėtojais, bet buvo smagu pažaisti su kitų mokyklų komandomis. Ačiū žaidėjams už geras varžybas. Kitą kartą mes laimėsim.

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>> 


2013-12-09  Gruodžio 9-ąją Ąžuolo progimnazijoje vyko dar lapkrity skelbto konkurso "Kuriame pasaką" apdovanojimai, kuriuose dalyvavo ir stakliškiečiai. Tai šeštokės Ieva Katkauskaitė, Rūta Augūnaitė, Austėja Sebeikaitė, septintokė Agnė Šermukšnytė (mokytoja Edita Valatkienė) ir devintokai Aurelija Diškevičiūtė ir Linas Bagdanavičius (mokytoja Sidona Paltanavičiūtė). Susirinkusiems konkurso dalyviams buvo paruošta puiki programėlė, mini kūrybinės užduotys pagal patarles ir apdovanojimų lietus. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldainiais, o laureatai - diplomais, seimo nario įsteigtais prizais. Stakliškietė Ieva Katkauskaitė tapo laureate. Papildomai buvo apdovanota Prienų švietimo centro įsteigtu specialiu prizu. O Agnės Šermukšnytės pasaka pateko į mokinių renkamą pasakų penketuką ir buvo apdovanota Ąžuolo progimnazijos įsteigtu prizu. Keletas džiugių akimirkų iš konkurso "Kuriame pasaką" apdovanojimų.

Mokytojos  Edita Valatkienė, Sidona Paltanavičiūtė. Foto>> 


2013-12-06  Advento rimty susimąstom ...

Susimąstom apie gerumą, pagalbą, atleidimą...

Adventas – tai laukimas, laukimas didžiojo stebuklo – kūdikėlio Jėzaus gimimo. Pirmąjį Advento penktadienį pradinių klasių mokiniai uždegė pirmąją žvakelę – Pranašų žvakelę. Mokiniai skaitė ištraukas iš Šventojo Rašto, deklamavo eilėraščius, padainavo adventinę dainelę.

Adventinis susikaupimas, rimtis palietė mokinukų širdeles. Jie tylomis klausė draugų, susimąstę grįžo į klases.

Pavaduotoja ugdymui Onutė Kamblevičienė. Foto>> 


2013-12-06 Gruodžio 6 dieną mokytojai lankėsi Vilniuje, mokyklų  įrangos ir mokymo priemonių parodoje „Mokykla 2013”. Šių metų parodos tikslas – ieškoti, atrasti, išdrįsti, todėl kiekvienas mokytojas tikėjo, jog ras sau įdomių idėjų, įgis naujų žinių. Įžengę į Lietuvos parodų ir kongreso  centrą Litexpo, pasklidome po sales, klases ir dalyvavome seminaruose, konferencijoje, atvirose  pamokose, edukaciniuose užsiėmimuose. Mus domino demonstruojamos mokymo priemonės, kabinetų įranga,  įvairūs bandymai, technikos išradimai.

Grįžtant namo dalijomės įspūdžiais, įgyta patirtimi, pamatytomis naujovėmis. Visa tai stengsimės pritaikyti savo pamokose, skatindami mokinius ieškoti, atrasti ir išdrįsti...

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>> 


2013-12-06 Penktadienį Veiveriuose vyko Prienų rajono mokinių štangos stūmimo varžybos. Stakliškių vidurinę mokyklą jose atstovavo Simonas Bisikirskas, Edvinas Morkūnas ir Audrius Brazionis. Patirties trūkumas bei taktinės klaidos neleido mūsų sportininkams būti tarp geriausiųjų. Pagal savo galimybes pasirodė tik Edvinas Morkūnas, išstūmęs štangą sveriančią 85 kilogramus ir užėmęs trečiąją vietą. Simonui Bisikirskui nepavyko išstumti 95 kg, o Audriui Brazioniui savo svorio kategorijoje įveikti 75 kg svorio. Kitos tokio pobūdžio varžybos vyks gruodžio 14 d. Birštone. 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>> 


2013-11-30 Lapkričio 30 dieną Vl. Jezukevičiaus draugovės skautai susirinko paminėti savo draugovės dešimtąjį gimtadienį. Jų pasveikinti atvyko Stakliškių parapijos klebonas Alfredas Rukšta bei Kauno „Ąžuolyno”, Žiežmarių „Skirgailos”, Eičiūnų draugovės skautai. Šventė prasidėjo atidarymo rikiuote.

Vėliau, po pietų, vyko programa skirtingoms amžiaus grupėms. Po vakarienės susirinkome linksmai leisti laiką – dainuoti, šokti, žaisti, o vėliau žiūrėjome filmą apie skautus „Mėnesienos karalystė”. Tie, kurie norėjo miego, sugulė sporto salėje, o nenorintys-šnekučiavosi, dalinosi įspūdžiais, prisiminimais.

Ryte papusryčiavę išėjome į bažnyčią kur dalyvavome šv. Mišiose.

Gimtadienio šventę baigėme tradicine uždarymo rikiuote, kurios metu pasižadėjome greitu metu susitikti.

Danguolė Morkūnaitė, Deimilė Diškevičiūtė,

Vlado Jezukevičiaus draugovės patyrę skautės. Foto>> 


2013-11-29 Penktadienį, lapkričio 29 dieną, 10-12 klasių mokiniai rinkosi į Aktų salę. Čia vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka. Ją parengė lietuvių kalbos mokytojos O. Andrulevičienė ir E. Valatkienė. Buvo pristatyta buvusios mūsų mokyklos mokytojos, tragiško likimo poetės Danutės Zieniūtės knyga „Nedaug iš gyvenimo paėmiau”. Ją pristatė mokytoja E. Valatkienė. Knygoje eilėraščiai, prisiminimai, daug nuotraukų.

Dešimtokė Emilija Krūvelytė puikiai grojo fleita. Buvo rodomos skaidrės apie mokytojos gyvenimą. Vienuoliktos klasės mokiniai labai nuoširdžiai skaitė eilėraščius. Choristai, vadovaujami mokytojos O. Kamblevičienės, gražiai dainavo.

Mokytoja O. Andrulevičienė, viena iš knygos sudarytojų, papasakojo apie sumanymą išleisti knygą, darbą, mokytojos asmenybę.

Vyko viktorina. Daugiausiai žinantys apie knygą buvo apdovanoti dovanomis.

Tikimės, kad salėje esančius sudomino knyga, mokytojos puoselėjamos vertybės.

Mokytoja Onutė Andrulevičienė. Foto>>


2013-11-29 Penktadienio popietę mokyklos aktų salėje pasklido piemenukai – tikrai tikri, nes ir botagėlį rankoje pliauškino kiekvienas. O kai raliuoti gyvulėlius pradėjo, atrodė, kad čia pat ir pamiškė, ir žaliuojanti pievelė. Raliavo, dainavo, minė mįsles ir minkles. Popietės metu ketvirtos klasės mokiniai apžvelgė piemenukų savotišką darbo ratą –nuo Jurginių iki šventos Cecilijos dienos. Nuo gyvulių išginimo iki parginimo. O kur piemenys – ten ir linksmybės, išdaigos. Reikia ir gegute pakukuoti, ir gandrą paerzinti, ir šaukti visa gerkle pirmąją snaigę išvydus. Todėl čia visko ir buvo. Piemenukams linksma buvo anksčiau, linksma ir šiandien. Užtat kad jie – išradingi ir sumanūs. Buvome ir pavaišinti. Apskrudusios bulvės šildė ne vieno vaiko delniuką, o suaugusieji, pamatę šį piemenukų skanėstą, mintimis pasisvečiavo savo jau prabėgusioje vaikystėje.

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>> 


2013-11-29 Akcija „Būk matomas” – tai Daugiavaikių šeimų asociacijos MES organizuojama privati iniciatyva, kurios rengėjai siekia pasirūpinti, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų tamsiuoju paros metu būtų matomi keliuose. Lapkričio 29 diena mokykloje buvo įdomi, nes pas mus atvyko akcijos „Būk matomas" atstovė Svetlana Klydžienė. Keletą valandų ji puošė visų norinčių striukes ypatingais atšvaitais. Paprasti juostiniai arba prisegami atšvaitai greitai pametami arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta segėti, o tada ir nelaimė čia pat. Šios akcijos metu nemokamai dalijami atšvaitai yra ypatingi tuo, kad jų tiesiog neįmanoma pamesti. Specialiu aparatu jie saugiai ir tvirtai prilipdomi, „prikepami“ prie vaikų viršutinių drabužių. Taip vaikai visada bus matomi kelyje, bei saugūs, nes vaikai – brangiausias visų mūsų turtas. Terminiu būdu ant drabužio klijuojama plėvelė yra atspari aplinkos poveikiui, nesueižėja ir nesutrupa skalbiant, taigi vaiko viršutinį drabužį gali puošti ne vieną sezoną. Patikimi atšvaitai ypač aktualūs kaimiškoje vietovėje gyvenantiems vaikams, kur nėra apšvietimo ir tamsa tiesiog negailestinga. Visi galėjo rinktis tokį atšvaitą, koks patiko: žvaigždutes, mėnuliukus, automobiliukus, net raganaitę ant šluotos. Nuo šiandien vairuotojai dar geriau matys mūsų vaikučius tamsiu paros metu, o drabužiai bus papuošti originaliais ornamentais. Dėkojame akcijos sumanytojams, rėmėjams ir įgyvendintojams mokyklose.
Socialinė pedagogė Daiva Švedienė. Foto>> 


2013-11-22 Jau 11-ti metai Stakliškių vidurinėje mokykloje organizuojamas Prienų  rajono mokinių tapybos konkursas „Rudens spalvos”. Šiemet konkursas pavadintas „Rudens spalvos - 2013. Šokantys lapai”. Lapkričio 22-osios rytą į mokyklą  dalyvauti meno Galerijos parodos atidaryme atvyko garbingi svečiai: Stakliškių klebonas Alfredas Rukšta, Prienų  švietimo skyriaus vyriausioji  specialistė Virginija Zujienė, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai, Stakliškių ambulatorijos vyr. gydytoja Jūratė Studinskienė, dailės mokytojai bei mokiniai.

Jau prieš gerą savaitę mokyklos pirmajame aukšte buvo eksponuojami mokinių darbai. Konkurse dalyvavo 1-12 klasių mokiniai, darbai buvo suskirstyti pagal autorių amžiaus grupes.

Šiandien mokyklos aktų salėje vyko iškilmingas parodos atidarymas, buvo džiaugiamasi mokinių meniniais gabumais, teikiamos padėkos, diplomai, specialūs prizai.

Nepriklausoma vertinimo komisija  sulaukė 313 darbų, 14 iš jų kompetentingi vertintojai, tai  Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė bei šio paties centro mėgėjų meno kolektyvo vadovas Nerijus Kisielius pripažino geriausiais ir pelniusiais diplomus. Tarp prizininkų – I laipsnio diplomo laimėtojai: aštuntokė Daina Mazuronytė iš Jiezno gimnazijos, dešimtokė Deimilė  Diškevičiūtė iš Stakliškių vidurinės mokyklos, trečiaklasė Gabija Kuzmickaitė iš „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Severina Gegužytė iš Jiezno gimnazijos. Antrojo laipsnio diplomai teko šiems mokiniams: stakliškiečiams - aštuntokei Laurai Jurkonytei, dešimtokei Kotrynai Kazlauskaitei ir vienuoliktokei Karolinai Pėstininkaitei. Taip pat antro laipsnio diplomu apdovanotas trečiokas Dovydas Trakymas iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos. Trečiojo laipsnio diplomai teko trečiokei   Evelinai  Kaminskaitei iš Šilavoto pagrindinės mokyklos Klebiškio pagrindinio ugdymo skyriaus, aštuntokui Arijui Jurevičiui iš „Revuonos” pagrindinės, ketvirtokui Domininkui Radžiukynui iš Stakliškių, dvyliktokei Viktorijai Brazauskaitei iš Jiezno gimnazijos, dešimtokei Kotrynai Kazlauskaitei iš Stakliškių, aštuntokei Erikai Riliškytei iš „Revuonos” pagrindinės mokyklos. Šį gausų prizininkų  būrį paruošė  mokytojos: Audronė Jusienė, Virginija Abramavičienė, Lina Andriukevičienė, Ona Žvirblienė, Aušra Deltuvienė, Danguolė Žiobienė, Dalia Stankevičienė, Rasa Noreikienė ir dar keletas kitų.

Skambėjo gražūs žodžiai, skambėjo Stakliškių mokyklos meno kolektyvų atliekamos dainos, šventės dalyviai šią valandėlę buvo gėrio ir grožio apsupty.

Šventę apibendrino konkurso organizatorė ir vyriausia koordinatorė Stakliškių vidurinės mokyklos dailės mokytoja Lina Andriuikevičienė primindama, kad konkurse dalyvavo 10 mokyklų, 39 mokyojai pristatė 313 darbų, iš jų  atrinkti 52 darbai, kurie iškabinti „Fojė” galerijoje, o likusieji trečiajame aukšte.Mokytoja džiaugėsi dėkodama visiems, bet ypač Vertinimo komisijai, Padėkos raštus paruošusioms Prienų švietimo centro direktorei Danutei Stankevičienei ir metodininkei Oksanai Radzvilavičienei bei Stakliškių vidurinės mokyklos direktorei Loretai Šernienei. Mokytoja dėkinga diplomus paruošusiam Prienų švietimo skyriaus vedėjui Rimvydui Zailskui ir juos nugalėtojams įteikusiai vyriausiajai specialistei Virginijai Zujienei. Taip pat dėkojama gausiam būriui šventės rėmėjų: Ramunei Švedienei, Aušrai Orinienei, Jolantai Kazlauskienei. Specialiųjų prizų įsteigėjams: gydytojai Jūratei Studinskienei, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorei Astai Keblikienei, Stakliškių midaus gamyklos direktoriui Egidijui Valiukevičiui, Stakliškių parapijos klebonui Allfredui Rukštai, Krašto vitrinos žurnalistei Sigutei Katkauskienei.

Paroda atidaryta, puikūs mokinių darbai puošia mūsų mokyklą. Spalvingas reginys kviečia stabtelti ir pasigrožėti.

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Krašto Vitrinos foto>>


2013-11-21 Lapkričio 21 dieną Stakliškių vidurinės mokyklos atstovai – direktorė, mokytojai ir mokiniai – dalyvavo Prienų „Žiburio” gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Comenius projektai atveria duris į lyderystę ir kūrybiškumą”. Ši konferencija buvo skirta mokytojams, mokiniams, mokinių tėvams, kurie domisi šiandieniniu švietimu organizuojant ir įgyvendinant mobilumo veiklas. Pagrindinis konferencijos tikslas – gerinti mokyklinio ugdymo kokybę, remiant tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir mobilumą.

Išklausėme šešis pranešimus, kuriuose buvo dalijamasi gerąja patirtimi, be to, susipažinome su nauja programa „2014 – 2020 m. Erasmus +”, kurioje mokiniai turės galimybę įgyti tarptautinės mokymosi patirties, išmoks užsienio kalbų, ugdys pilietiškumo ir tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius.

Galime tik pasidžiaugti, kad mūsų mokykla jau eilę metų dalyvauja „Comenius” projektuose ir mielai jungiasi prie tęstinumo programos.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>  Krašto Vitrinos foto>>


2013-11-17 Savaitgaly Marijampolėje vykusiame mergaičių futbolo turnyre „Sūduvos taurė - 2013” Stakliškių komanda užėmė antrąją vietą. Mokyklai atstovavo Goda ir Ugnė Bankovskaitės, Miglė ir Vytautė Gusaitės, Rūta Augūnaitė ir Akvilė Seniauskaitė. Asmeniniu geriausios žaidėjos prizu buvo apdovanota Vytautė Gusaitė, kuri įmušusi 6 įvarčius pateko tarp rezultatyviausių turnyro futbolininkių.

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>


2013-11-15 Stakliškių vidurinės mokyklos pirmajame aukšte apsigyveno gėris, grožis, šiluma. Nors visada čia šilta ir gražu, bet šiandien, lapkričio 15-ąją, pirmo aukšto kampelis pagražėjo ir sušilo ypatingai. Tęsdami seną tradiciją, švenčiame Tolerancijos dieną. Šventę apie pakantumą ir pagarbą kitam menišku žodžiu pradėjo mokyklos prezidentė Karolina Pėstininkaitė. Šventės prasmę istoriniais pavyzdžiais iliustravo mokyklos direktorė Loreta Šernienė.

Ruošdamiesi šventei, visų klasių mokiniai plušėjo gamindami gėles ar  kompozicijas ir, šįryt jas pristatę aktų salėje susirinkusiai bendruomenei,  vėliau savo kūrinius perkėlė į pirmąjį aukštą. Gėlių reginys  tikrai nuostabus. Šviesos ir spalvų žaismas kviečia stabtelėti kiekvieną užėjusįjį. Visi vaikų darbeliai verti dėmesio ir pagyrimo žodžių. Pirmokų gėlė prašo išpildyti  vaikų turimą troškimą būti suprastiems ir niekada neužgautiems, septintokų rankelėmis ir gėlių žiedais išpuoštas ratas simbolizuoja bendrumą, dvyliktokų kompozicijoje centrinėje vietoje pavaizduotas vanduo, nes vandens dėka gyvas ir žmogus, ir gėlė.

Šis rytas savo nuotaika, vaikų rankose pražydusiomis  gėlėmis dar kartą priminė žmonėms svarbias tiesas: būkime tolerantiški, gerbkime vienas kitą, priimkime šalia esantį tokį, koks jis yra.

Šventė pavyko, dėkojame  mokiniams ir jų auklėtojams, socialinei pedagogei Daivai Švedienei, muzikos mokytojai Onutei Kamblevičienei ir jos vadovaujamam  chorui bei  visiems prisidėjusiems.

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>>


2013-11-14 Mes, devintos klasės mokiniai Linas Bagdanavičius, Sandra Cvilikaitė, Aurelija Diškevičiūtė ir Vaida Urbaitė, lydimi mokytojos Rasos Noreikienės,  dalyvavove Trakų rajono Aukštadvario žemės ūkio mokyklos suorganizuotame ekonomikos konkurse "Mes galim". Nors mokomės ekonomiką pirmuosius metus, tačiau ji mums labai patinka! Nusprendėme, jog galim išbandyti savo jėgas, sužinoti savo stipriąsias puses ekonomikoje, bei verslume. Mes labai jaudinomės, išskyrus Liną, jis kaip visada drąsus ir pasiruošęs atremti bet ką. Visiems viskas pavyko išties neblogai! Aurelija ir Sandra, išsprendusios testus, užėmė prizines vietas. Vėliau mus paskirstė į skirtingas komandas. Komandose nebuvo nei vieno pažįstamo, tad iš pradžių visi elgiamės nedrąsiai... Kiekviena komanda gavo užduotį: sugalvoti verslo planą. Su šia užduotimi susidorojome gana lengvai. Visos komandos dirbo, kaip vienas kumštis, niekas nebuvo nuošaly. Renginys buvo tikrai labai geras, suradom naujų draugų, supratom, kad būti verslininku nėra lengva. Labai džiaugiamės, kad galėjom dalyvauti tokiame šauniame renginyje.

9 klasės mokinės Sandra ir Aurelija. Foto>>


2013-11-12 Ši diena, lapkričio 12-oji, liks įsimintina vienuoliktokei Karolinai Pėstininkaitei ir visai tądien į aktų salę susirinkusiai mokyklos bendruomenei. Oficialioje aplinkoje, prie įneštų trijų vėliavų, nuskambėjus Lietuvos himnui, dalyvaujant mokyklos direktorei Loretai Šernienei, jos pavaduotojoms Daliai Bartkienei bei Onutei Kamblevičienei, kitiems mokytojams  bei dideliam bendramokslių būriui, Karolina (jau vienuoliktoji Stakliškių vidurinės mokyklos Prezidentė) iškilmingai perskaitė priesaiką, iš direktorės rankų priėmė garbingas regalijas bei jai skirtas dovanas. Daug sveikintojų sulaukė naujoji prezidentė, (beje, ir ankstesnioji - Audronė Žilionytė - buvo pasveikinta už kūrybingą darbą ir pagirta ne vienu padėkos žodžiu). Ilgos eilės nusidriekė su gėlėmis, skambiais ir šiltais žodžiais. Penktokės sveikino šokiu, mokyklos choras dainos posmeliu. Šventės iškilmės baigėsi, atminty liko šypsenos, žodžiai, pamąstymai apie ateinančią rytdieną ir nuoširdžiausi linkėjimai naujajai Prezidentei.

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>>


2013-11-08 Penktadienį, lapkričio 8-ąją, mes, dešimtokai,  nusprendėme naktį praleisti mokykloje. Kad būtų smagiau pasikvietėme draugų ir iš kitų klasių. Susirinkome kupini idėjų, geros nuotaikos, nusiteikę linksmai bemiegei nakčiai. Sutemus keliavome į skautavietę, kur užsikūrėme laužiuką, kepėme zefyrus, dešreles. Pasistiprinę susiruošėme į mokyklą. Stadione paleidome dangaus žibintą, kurį mums padovanojo soc. pedagogė Daivutė. Vėliau, jau mokykloje, surengėme estafečių ir rungčių varžybas. Laimėjusią komandą apdovanojome saldžiaisiais prizais, o pralaimėjusiajai įteikėme paguodos prizus. Po to dainavome karaoke, žaidėme tinklinį, šokome, žiūrėjome filmus, užkandžiavome. Pavargusieji susirangė ant čiužinių, kampo, sofos ir saldžiai užsnūdo. Ryte susitvarkėme ir iškeliavome namo.

10 klasės mokinė

Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>


2013-11-08  Tamsėjantys rudens vakarai ir rytai vis labiau slepia pėsčiuosius sutemose, todėl vairuotojams darosi vis sunkiau juos pastebėti be atšvaitų. Siekiant, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, lapkričio 8-ąją klasės valandėlės metu surengta saugaus eismo akcija „Būk matomas”, kurią organizavo vairavimo mokymo centras „Rigveda”.

Akcijos „Būk matomas” tikslas – atkreipti mokinių, mokytojų dėmesį į pėsčiųjų, keleivių, dviračių vairuotojų pareigas, apžvelgti eismo įvykių statistiką, taip pat atkreipti dėmesį į nurodytus reikalavimus dėl atšvaitų nešiojimo tamsiu paros metu, aptarti su mokiniais atšvaitų nešiojimo svarbą, skatinti būti atidiems. Lektorius skatino saugoti save, pabrėždamas, kad „tau duotas vienas gyvenimas – saugok jį”.

Akcijos metu  visi mokiniai apdovanoti atšvaitais, kurie kiekvieno vaiko angelai sargai, saugantys juos nuo tamsos ir nepastabių vairuotojų.

Lietuvių kalbos mokytoja

Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>


2013-10-30  Vlado Jezukevičiaus draugovės skautai turi gražią tradiciją, tai kiekvienais metais prieš Vėlines  tvarkyti apleistus kapus, uždegti žvakeles ant nelankomų kapų. Taip jie patvirtina skautų šūkį „Dievui,Tėvynei, Artimui”.

Gražią spalio 30 dienos popietę mes skautai kartu su savo vadove dirbome Stakliškių kapinėse. Rimti, susikaupę ravėjome, grėbėme, rinkome šakas - plušom išsijuosę. Sutvarkę nemažai kapų, ant mažo vaikučio apleisto kapo ir knygnešio A.Praškevičiaus-Proškaus kapo uždegėme žvakeles, sukalbėjome maldą. Baigę darbą kiekvienas iš mūsų aplankėme ir savo mirusius artimuosius.

Kituose kaimuose gyvenantys skautai tvarkė artimiausiose kapinėse esančius kapus. Agnė ir Vaida Šermukšnytės darbavosi Virkininkų kapinėse, Aistė Šalomskaitė, kuri atvažiavo ir į Stakliškes, apleistus kapus tvarkė Užuguosčio kapinėse.

Šią gražią, kilnią tradiciją, mes vyresnieji, perduodame jaunesniems skautams.

Danguolė Morkūnaitė,

Stakliškių Vlado Jezukevičiaus

draugovės patyrusi skautė. Foto>>


2013-10-25  Praėjusį penktadienį Stakliškių vidurinėje mokykloje vyko ypatingos mokyklos konkurso „Ieškok, atrask, išdrįsk” atrankinis turas „Skersinis - 2013”, kurio metu dalyviai demonstravo jėgos lavinimo pratimus, improvizavo, bei rungėsi dėl nugalėtojo titulo. Tai tuo pat metu buvo ir netradicinė, motyvuojanti kūno kultūros pamoka bei tėvų įtraukimas į mokyklos gyvenimą. Tėvų bendruomenę atstovavo Rimas Katukevičius, mokyklos administraciją - Antanas Kimbirauskas, taip pat kūno kultūros mokytojai. Pirmo tokio konkurso nugalėtoju, susumavus penkių rungčių rezultatus, tapo vienuoliktokas Simas Bisikirskas, nuo jo tik vienu tašku atsiliko devintokas Mantas Viitmanas, trečia vieta atiteko Sigitui Bisikirskui. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo marškinėliais, prizininkai - medaliais.
Kitas mokyklinis etapas numatomas organizuoti žiemos laikotarpiu, na o šio konkurso filmukas, kurį sukūrė vienuoliktokas Mantas Varkala, dalyvaus respublikiniame projekto „Ieškok, atrask, išdrįsk” etape, bei tikimės pateks į finalą, kuris vyks gruodžio 8 d. Vilniuje. Filmuotą konkurso medžiagą taip pat galėsite rasti www.youtube.com paskyroje.
Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>


2013-10-24  pravedėme popietę „Rudenėlio vaišės”. Šiam renginiui su vaikais pradėjom ruoštis rugsėjui įpusėjus. Darželio lauko aikštelėje augantys medžiai, netoli esanti pieva teikia mums galimybę ištisus metus stebėti aplinką ir gamtos reiškinius. Per pasivaikščiojimus prisirenkame medžių lapų, kankorėžių. Pratinamės įsiklausyti į aplinkos garsus – medžių ošimą, lapų šnarėjimą po kojomis, paukščių čiulbėjimą. Stebėdami gamtą įkvepiame oro pajusdami jo tyrumą, žolės, medžių, gėlių aromatą. Gamtos pasikeitimus, aptarėme, žymėjom kalendoriuje. Surinktus medžių lapus, kankorėžius, džiovinom. Bendravimas su gamta įkvėpė vaikus kūrybai – savo išgyvenimus ir įspūdžius išreiškė savo darbeliuose: piešė, klijavo, aplikavo, gamino žmogeliukus, ežiukus, grybus ir kitokius personažus. Mokėmės dainelių, lietuvių liaudies žaidimų, eilėraščių.

           Popietės metu,  įtvirtindami įgytas žinias, tėveliams parodėme programėlę- daineles dainuodami, žaisdami lietuvių liaudies žaidimus, deklamuodami eilėraščius su vaikais pakeliavome po rudeninį mišką, sodą, skanavom rudenėlio atneštų raudonšonių obuolių, pririnktų riešutų, pasidairėm po rudenio laukus.

            Popietės parodai, vaikučių tėvelių sumanumo dėka,  daržovės, vaisiai, gėlės virto įvairiais pasakų motyvų personažais, pingvinais, įmantriomis puokštėmis, grybų šeimynomis ir t.t.

            Auklėtoja D. Kederienė. Foto>>


2013-10-23 Mūsų  mokykloje  lankėsi  Prienų  Policijos  komisariato  darbuotojos. Jos  mums, pradinių klasių mokiniams,  paaiškino  saugaus  elgesio  taisykles.  Žiūrėjom  filmukus,  juos aptarinėjome.  Po to sulaukėme  senai  matytą  Policijos  draugą  Amsį.  Policijos darbuotojos  pravedė  mums  viktoriną.  Už  atsakytus  klausimus  mes  nuo Amsio  gavome dovanų ir galimybę nusifotografuoti.                                                                             Visų  pradinių  klasių  mokiniai  puikiai  žinojo saugaus  elgesio  taisykles,  todėl  Amsiui  pritrūko  dovanų.  Smagu  mokykloje  sulaukti  tokių draugų.

Iki  kito  pasimatymo,  Amsi!

4-os klasės mokinės Vaida Šermukšnytė ir Emilija Gervickaitė. Foto>>


2013-10-18 Spalio 18 dieną vyko netradicinio ugdymo renginys „Naktis mokykloje”. Mes, IX klasės mokiniai, nusprendėme, kad norime daugiau laiko praleisti kartu. Taigi susirinkę šeštą valandą vakaro skautų stovyklavietėje, išsikepėme dešrelių, pavalgėme ir skubėjome žaisti tinklinį, krepšinį bei kitus žaidimus. Kūrėme sniego žmogų taip, kaip jį įsivaizdavome, dainavome karaoke, žiūrėjome filmus. Miegančių nebuvo visą naktį. Šeštą valandą pradėjome tvarkytis ir apie aštuntą - su pakiliomis nuotaikomis iškeliavome namo.

IX klasės mokinė Aurelija Diškevičiūtė. Foto>>


2013-10-18 Stakliškių vid. mokyklos berniukų ir mergaičių futbolo komandos dalyvavo dviejuose turnyruose, Prienuose ir Kaune. Kaip kad sporte būna dažniausiai - pergales keitė pralaimėjimai o džiūgavimus - nusivylimai. Geriausiai varžybose sekėsi patiems mažiausiems sportininkams, kurie iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų, o geriausiu žaidėju išrinktas Osvaldas Berškys. Nepasisekė mūsų dešimtmečiams, kurie nors ir vedami savo lyderio Domininko Radžiukyno, turėjo pripažinti Ąžuolo bei Revuonos mokyklų komandų pranašumą. Sekmadienį Kaune vykusiame turnyre „Judėk su LSU” mergaičių komanda laimėjo trečiąją vietą. Mokyklai atstovavo Miglė ir Vytautė Gusaitės, Rūta Augūnaitė, Karolina Ligeikaitė, Andrėja Zacharževskytė ir Goda Bankovskytė.

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>


2013-10-16 Mūsų mokykloje nuo šių mokslo metų pradžios įgyvendinama viena iš efektyviausių smurto ir patyčių prevencijos programų - Olweus patyčių prevencijos programa. Ši programa buvo sukurta ir moksliškai pagrįsta Norvegijoje, jos autorius - prof. Dan Olweus, daugiau kaip 30 metų tyrinėjantis patyčių ir smurto problemas mokinių tarpe. Programa sėkmingai taikoma ne tik Norvegijoje, bet ir kitose pasaulio šalyse – JAV (36 valstijose), Švedijoje, Islandijoje, Japonijoje, Anglijoje, Škotijoje, Airijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Australijoje. Smurto tyrimų ir prevencijos centras JAV paskelbė ją viena iš 12 efektyviausių smurto prevencijos programų pasaulyje. Jos įgyvendinimo rezultatai užsienio šalyse rodo, kad ženkliai sumažėjo patyčios tarp bendraamžių mokykloje (30-70%), taip pat pagerėjo santykiai ne tik tarp bendraamžių, bet ir tarp mokinių ir mokytojų. Šioje programoje dalyvavę mokytojai ir mokiniai įgijo didesnę socialinę kompetenciją, reikšmingai sumažėjo asocialių poelgių (vandalizmo, muštynių, vagysčių, pamokų praleidinėjimo). Panašūs rezultatai buvo pasiekti įgyvendinant programą ir Lietuvos mokyklose. Beveik šimtas Lietuvos mokyklų jau sėkmingai įgyvendino šią programą ir suvokę šios programos teikiamus privalumus jos taikymą savo iniciatyva mokyklose tęsia ir toliau.

Olweus programos koordinatorė Irina Banienė. Plačiau>> 


2013-10-14 Stakliškių vidurinė mokykla pakviesta dalyvauti projekte „Kūrybinės partnerystės. Tyrinėjanti mokykla”.

 Esu įsitikinęs, kad kūrybingumas ugdyme

šiandien yra tiek pat svarbus, kiek raštingumas,

ir mes turėtume juos abu vienodai aukštai vertinti.

Seras Ken Robinson

    Stakliškių vid. mokykla šiais mokslo metais startuoja „Kūrybinių partnerysčių. Tyrinėjančių mokyklų” programoje 2013 – 2014 m.m.

    Ugdymo plėtotės centro vykdomas nacionalinis projektas, kurio metu yra taikomas ir išbandomas Jungtinėje Karalystėje sukurtas tarptautinio  pripažinimo sulaukęs ”Kūrybinių partnerysčių” modelis. Projektas skirtas Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms, kurios siekia išbandyti kūrybišką mokymąsi bendradarbiaujant mokytojams, mokiniams ir kūrėjams. „Kūrybinių partnerysčių” projekto tikslas -  ieškoti būdų, kaip atskleisti mokinių kūrybingumą bendrojo ugdymo proceso metu, kaip mokinius įkvėpti ir padėti jiems mokytis bei pasirengti sėkmingai veikti šiuolaikinėje visuomenėje.

   Projektą įgyvendinti padės kūrybos agentai ir kuriantys praktikai. Pirmasis susitikimas su kūrybos agentu jau įvyko. Mūsų mokyklos dešimtos klasės mokiniai noriai įsijungė į pirmuosius darbus.

 Pavaduotoja ugdymui Onutė Kamblevičienė. Foto>> 


2013-10-14 Galerijoje „Spindulėlis” Stakliškių bei Pieštuvėnų ikimokyklinių ugdymo skyrių pedagogai pateikė ugdytinių dailės darbelius parodai „Žemės spalvos“.

        Mūsų pasaulis yra kupinas įdomybių, kurios žavi ne tiek mus suaugusius, kiek mūsų mažylius.

        Mūsų planeta – žemė. Žemė – vandenynai, upės, gyvūnai, paukščiai, vabalai, augalai. Ir kiekvienas iš jų turi savo spalvas.

        Vaikams tik reikia duoti mintį, paskatinti juos ieškojimams, kūrybai, parodant, kad jų veiklos rezultatais džiaugiamės. Kartu su vaikais patyrinėjome dailininkų kūrinius, kaip keičiasi   spalvos, vaizduojančius metų laikus, pačią gamtą. Apžiūrėjome juos nuotraukose, knygų iliustracijose. Aptarėme gamtai būdingus spalvinius derinius. Įsijautus į savo pažintinę ir vaizduojamą patirtį, norimą vaizduoti turinį, vaikus skatinome komponuoti drąsiai ir laisvai. Darbus atlikome įvairiomis technikomis: aplikuoti spalvotu popieriumi, gamtoje rastais medžių lapais, piešti akvarele ir t.t.

        Mus supa nuostabios mūsų žemės spalvos, todėl vaikai į ją žiūrėdami ir stebėdami sukūrė nuostabius darbelius.

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto>> 


2013-10-04 Spalio ketvirtosios rytas mums, devintokams, buvo kupinas nerimo. Jaudinomės, kaip dar niekada anksčiau. Nenorėjom nuvilti mokytojų tokios nuostabios šventės metu. Ant mūsų pečių krito didelė atsakomybė, tačiau manome, jog vis dėl to mes su ja susitvarkėme. Mokytojai per visas parengtas užduotis plačiai bei nuoširdžiai šypsojosi ir džiaugėsi, po renginio negailėjo pagyrų, tad mes didžiuojamės savimi ir džiaugiamės, jog mokytojai pasijuto mokinukais!

9 klasės mokinė Aurelija Diškevičiūtė. Foto>>  Video>>


2013-10-02 Stakliškių vidurinė mokykla jau ne vieneri metai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose.

Šių metų  pirmosiomis spalio dienomis pagal Comenius projektą „Mokymasis visą gyvenimą”, koordinuojamą anglų kalbos mokytojos Gerdos Juodsnukytės, sulaukėme svečių iš Portugalijos, Graikijos, Kipro, Italijos, Ispanijos, Slovakijos. Tai buvo ketvirtas viso projekto susitikimas, kurio tikslas - pasikeisti patirtimi ir informacija apie įgyvendintas veiklas, projekto metu  artimiau susipažinti su Lietuva, jos kultūra, tradicijomis bei mūsų tautos istorija. Taip pat numatyti tolimesnę projekto veiklą,  įgyvendintiną iki kito susitikimo.

Svečių sutikimui ruošėmės  iš anksto. Langai pasipuošė minėtų valstybių vėliavėlėmis, pieštomis ir dailintomis  mokinių. Pirmojo aukšto stende prašėsi perskaitomi pasisveikinimo žodžiai atvyksiančiųjų gimtosiomis kalbomis, antrajame aukšte dažnas sustodavo prie nuotraukų su užrašais, primenančias malonias akimirkas mokyklai dalyvaujant ankstesniuose projektuose.

Spalio 2-osios rytas išdavė jaudulį ir šventišką nuotaiką - kažkas bus ypatingo, kažkas bus neįprasto.  Koridoriais oriai vaikštinėjo vyresnių klasių merginos, vilkėdamos tautinius rūbus. Prie mokyklos privažiavęs autobusas atvežė gerąją žinią - svečiai jau čia pat. Paragavę duonos su  sūriu ir druska, peržengė svetingą mokyklos slenkstį. Duris atvėrė visos klasės, kviesdamos nors trumpam užsukti. Ir vieni per kitus stengėsi kuo originalesnes   dovanėles įteikti svečiams, kuo gražiau padainuoti ar padeklamuoti. Jie džiaugėsi pirmokėlių įteiktais drugeliais, ketvirtokų lėlių teatro spektakliuku ir padovanotomis piršto lėlytėmis, penktokų keptais ir gamintais patiekalais, šeštokų parodytu rateliu: "Jurgeli, meistreli", dešimtokų virta žolelių arbata ir tradicine mišraine. Neliko neaplankyta nei viena klasė, visur pabuvojo, pabendravo, gėrėjosi.

Toliau - takelis į mokyklos muziejų. Svečiai  domėjosi sukauptais eksponatais, noriai prisėdo prie senoviškų skobnių, viliojančių lietuviškais nacionaliniais valgiais. Čia puikavosi   duona ir druska, sūris ir naminės giros ąsotis.

Aktų salėje mokyklos  meno kolektyvai linksmino dainomis, šokiais, eilėraščių posmais. Svečiams patiko viskas, bet ypač - pirmokas Tautvydas, kuris jam patikėtą užduotį būti pranešėju atliko nepriekaištingai.

Svečių laukė ir keletas ekskursijų. Pirmiausia - viešnagė į Midaus gamyklą, vėliau - į Šakočių kepyklėlę.

Grįžę iš ekskursijų pateko į liaudiškos vakaronės sūkurį, visus linksmino Stakliškių laisvalaikio ir kultūros centro kapela, vadovaujama Astos Keblikienės. Dainos, šokiai, rateliai sekė vienas paskui kitą. Atgaivinti jėgas  kvietė gausus vaišių stalas, bet labai norėjosi svečius pamaloninti lietuviškais cepelinais, kurių gamyboje, beje, noriai dalyvavo ir jie. Kaip atsaką - mums teko paskanauti jų iškepto pyrago "Angelo plaukai".

Artimiau susipažinome su atskirų tautų kultūromis, patobulinome anglų kalbos žinias, dar kartą įsitikinome, kad bendravimas tarp tautų - didi dovana.

Žmogaus ryšys su žmogumi – didžiausia vertybė.

Mūsų Lietuvą ir Stakliškių mokyklą primins bendri pokalbiai ekskursijų metu po Vilnių, Trakus, Birštoną. Smagūs rateliai, šokiai, taip pat gautos dovanos iš mūsų mokinių – įlaminuoti knygos žymekliai su lietuviškos verpstės atvaizdu ir mokinių nertos apyrankės. Svečius išlydėjome jausdami jų gerą nuotaiką ir girdėdami nuoširdžius padėkos žodžius. Norisi tarti: "Iki kitų susitikimų"...

Mokytoja Birutė Mitkevičienė. Foto>>


2013-09-27 Penktadienį, rugsėjo 27d., mokykloje vyko tėvų susirinkimas. Atvykę tėvai klausėsi mokyklos direktorės Loretos Šernienės, kuri pasakojo apie ateitius planus, vykdomus projektus. Mokyklos psichologė, soc. darbuotoja ir logopedė suteikė tėvams informaciją apie vykdomas veiklas.

Tėvų susirinkimo metu vyko koncertas, kurio metu scenoje pasirodė 1 – 12 kl. mokiniai. Koncertavo mokyklos ansamblis, skambėjo daina su rudeninio derliaus kraitele, muzikinė kompozicija, Juozo Erlicko eilės ir lietuvių liaudies šokis „Kepurinė“.

Susirinkimas baigėsi klasėse, kur klasių auklėtojai bendravo su mokinių tėvais individualiai.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė


RUGSĖJO 27 - OJI – TĖVŲ DIENA!

Gerbiami Tėveliai,

š. m. rugsėjo 27 d. 12 val. maloniai kviečiame jus atvykti į TĖVŲ DIENĄ, kurios metu tęsime tėvų susirinkimų ciklą „Malonūs susitikimai mokykloje”.

SUSIRINKIMO DARBOTVARKĖ:

1. Mokinių koncertas tėveliams.

2. Mokyklos direktorės pranešimas „Mokyklos planai šiems mokslo metams”.

3. Direktorės pavaduotojos ugdymui D. Bartkienės informacija.

4. Direktorės pavaduotojos ugdymui O. Kamblevičienės informacija „Popamokinės veiklos ir jų organizavimas mokykloje”.

5. Mokyklos specialistų (socialinės pedagogės, psichologės, logopedės) informacija.

6. Pagalba mokykloje kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems mokiniams (logopedė).

7. „Psichologas mokykloje: ką jis veikia ir kuo gali padėti?” (psichologė).

8. Mokinių pavežėjimas (socialinė pedagogė).

MOKYTOJAI LAUKS JŪSŲ KABINETUOSE IKI 16.00 VAL.

LAUKIAME JŪSŲ!                                                                                  Mokyklos administracija


2013-09-26 Europos kalbų diena švenčiama kiekvienų metų rugsėjo 26-ąją. Ši diena neaplenkė ir mūsų mokyklos. Dienos renginiuose, kurie vyko pertraukų metu, 10-12 klasių mokiniai, vadovaujami kalbų mokytojų vedė žaismingas, linksmas, judrias pertraukas, kurių metu norintys  aktų salėje stebėjo animacinius filmus, sporto salėje  žaidė žaidimus ("Pasėjau žilvitį", "Gimtadienis", "Clase"...), šoko šokius, išmoko parašyti sveikinimą ispaniškai, prancūziškai, rusiškai..., tobulino įvairių kalbų įgūdžius, dalyvavo viktorinoje "Ką žinote apie kalbas?", išgirdo Europos vyresnių žmonių aktyvumui ir kartų solidarumui skirtą himną. Skambėjo mokytojų pasisakymai, palinkėjimai  mylint ir puoselėjant gimtąją kalbą, mokytis ir išmokti kuo daugiau kalbų. 

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto>>


2013-09-17 Rugsėjo 17 d. 7 klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių k. mokytojos E.Valatkienės, tradicines literatūros pamokas iškeitė į edukacinius-praktinius-vaidybinius užsiėmimus "Teatronautas-2013" Alytaus miesto teatre, kur netradicinėms pamokoms vadovavo aktoriai. Mokiniai įgavo žinių apie grimą, buvo grimuojami, taip pat atliko įvairius šokio žingsnelius scenoje, perteikdami charakterį, mokėsi kalbėti, sužinojo, koks žmogaus raumuo stipriausias ir judriausias. Diskusijos su aktoriais, netradicinės pamokos teatre tikrai padeda mokytis, ugdo kūrybiškumą.

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto>>


2013-09-12 Ketvirtadienį mokykloje lankėsi Bitės Majos teatras. Jis ikimokyklinukus ir pradinių klasių mokinius pakvietė pasisvečiuoti Pūkuotynėje ir pažiūrėti spektaklį „Mikės Pūkuotuko nuotykiai“. Spektaklio metu kartu su meškučiu ir triušiuku vaikai linksminosi, patarinėjo, padėjo jiems susirasti vienas kitą, šoko...

Išmokę naujų šokio judesių, pasigėrėję gražiu dviejų draugų bendravimu, vaikai išsiskirstė kupini geros nuotaikos bei įspūdžių.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>


2013-09-02 "Sveiki sugrįžę", - jau nuo ankstyvo ryto prie mokyklos durų pasipuošęs balionų girliandomis puikuojasi užrašas, kviečiantis visus į mokyklą. Ir linksmi mokiniai, pasipuošę naujomis uniformomis, paūgėję ir išgražėję sugrįžta į savo antruosius namus. Dalinasi įspūdžiais, juokauja.
Šventė prasidėjo Šv. mišiomis pilnutėlėje mokinių, tėvų ir mokytojų bažnyčioje. Kunigas linkėjo gerumo, meilės vieni kitiems, Dievo palaimos. Mišias pagyvino mokinių choro gražiai giedamos giesmės.
Po kunigo palaiminimo pirmokai, vedini dvyliktokų, visi mokiniai ir svečiai susirinko prie pasipuošusios mokyklos. Į viršų kilo mokyklos vėliava, buvo giedamas himnas. Iš kažkur atsiradęs Buratinas ir Pepė išradingai vedė šventę. Mažiukai stebėjosi išvydę savo pasakų mėgiamus herojus, o vyresnieji pažino Godą ir Tautvydą, buvusius mūsų mokinius. Mokytojai džiaugėsi, kad jie dar vis sugrįžta, kai reikia, pagelbsti, pabendrauja.
Ši pora išradingai vedė šventę. Kalbino mokyklos direktorę, mokytojus, svečius, mokinius.
Dvyliktokai savo kūrybos eilėmis pristatė pirmokus, o šie deklamavo eilėraščius, žadėdami mokytis ir mylėti mokyklą. Dainavo vokalinis ansamblis, dvyliktokai skaitė eiles. Tada pirmokai, jų mokytoja, tėvai ir direktorė pasodino svyruoklį berželį. Pirmokai pažadėjo jį auginti ir patys augti. Direktorė palinkėjo medeliui augti dideliam, o pirmokams neatsilikti.
Klasių auklėtojai vedė Gerumo pamoką. Kas piešė, kas kūrė eiles, deklamavo, dainavo, žadėdami gerbti ir saugoti vienas kitą, mylėti mokyklą.
Išsiskirstėme pakylėti šventiškos nuotaikos, pasidžiaugę vieni kitais, pasiruošę rimtam darbui.

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>>  Straipsnis "Krašto Vitrinoje">>  Foto>>


Stakliškiečiai kartais švelniai pajuokauja, jog mokykla be mokytojos Albinos Žilionytės neįsivaizduojama. Mažutė, tyli ir darbšti mokytoja, atėjusi į Stakliškes ką tik po 12 klasės ir paruošiamųjų kursų mokytojams baigimo, pasiliko čia iki dabar. Dar nebuvo naujosios mūrinės mokyklos, dar net ir elektra tik kai kuriuose namuose buvusi įvesta, kraštas buvo gana atsilikęs ir tamsus, bet A. Žilionytė iš jo nepabėgo...

Straipsnis "Krašto Vitrinoje">>


Praeitų metų rudenį Stakliškių vidurinei mokyklai pradėjo vadovauti Loreta Šernienė. Naujojo vadovo atėjimas – didžiulė permaina visai mokyklos bendruomenei, tiek mokytojams, tiek mokiniams ir jų tėvams, tiek seniūnijos žmonėms. Žinoma, tai ypatingas įvykis ir pačiai direktorei, kuri turėjo susipažinti su darbuotojais, įsigilinti į mokyklos ugdymo procesą ir jo perspektyvas, užmegzti ryšius su visuomene. Pirmieji darbo metai ir jai, ir stakliškiečiams – išbandymų laikas, apie tai direktorė L. Šernienė pasakoja kaip apie įdomų, naujų atradimų ir mokymosi kupiną gyvenimo laikotarpį...

Straipsnis "Krašto Vitrinoje">>Gerbiami tėveliai,

kviečiame visus, užsakiusius mokyklines uniformas, rugpjūčio 30 d. nuo 12 val. atsiimti jas mokykoje pas klas auklėtojus.

Mokyklos administracija


Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai!

Maloniai kviečiame į mokslo metų pradžios šventę rugsėjo 2 d.:

9 val. Šv. Mišios Stakliškių  Švč. Trejybės bažnyčioje.

10 val.  šventė mokykloje.

Želkūnų pradinio ugdymo skyriaus mokiniai su tėveliais į šventę bus vežami  8.30 val. (nuo Želkūnų mokyklos).

Mokyklos administracija