Naujienos

 
  2012-2013 m. m. archyvas   2013-2014 m. m. archyvas   <<2015-2016 m. m.
 
 

2014-2015 m. m.

 
 

2015-08-29 Šešėliniame moksleivių ministrų kabinete savaitę dirbo Stakliškių gimnazijos abiturientė

"Moksleiviai - į Vyriausybę" - projektas, šią vasarą vyko jau septintąjį kartą. Projektą  kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Tarp trisdešimties laimingųjų dalyvių iš visos Lietuvos buvau atrinkta ir aš, Stakliškių gimnazijos mokinė, Deimilė Diškevičiūtė. Atlikti stažuotę pasirinkau Susisiekimo ministerijoje, nes čia ir oras, ir vanduo, ir žemė –  tai reiškia, kad man tai buvo labai artima, kad manęs laukė įdomi ir įvairi pažintis. Taip ir buvo.

Projektas prasidėjo rugpjūčio 24-ąją, o baigėsi 28-ąją. Pirmą gerą įspūdį vos atvykus paliko organizatorių pozityvumas, komunikabilumas, gera nuotaika, šiltas bendravimas. Daug naujos patirties įgijau bendraudama ir su mokiniais – projekto dalyviais. Nors mes visi atvykome iš skirtingų Lietuvos vietų, bet sutarėme puikiai, tapome viena didele šeima. Labai džiaugiuosi turėjusi labai šaunią kolegę Gabiją iš Kauno. Bendravome ir dirbome puikiai, tapome ne tik bendradarbėmis, bet ir draugėmis, todėl praktika Susisiekimo ministerijoje buvo dar smagesnė.

Per projekto savaitę aplankėme AB "Lietuvos paštas", AB "Lietuvos radijo ir televizijos centras", Vilniaus oro uostą, VĮ "Oro navigacija", Valstybinę geležinkelio inspekciją, AB "Lietuvos geležinkeliai", Lietuvos automobilių kelių direkciją bei, žinoma, pačią Vyriausybę. Visose įstaigose įgytos žinios ir nauja patirtis, patirtos geriausios emocijos, suteiktos plačios galimybės susipažinti su įdomiais, puikiai dirbančiais žmonėmis kasdien kėlė smalsumą, norą sužinoti, patirti ir nuveikti vis daugiau. Nemanykite, kad projekte mes tik šiaip įdomiai leidome laiką nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro, tikrai ne. Kiekvieną vakarą pas mus atvykdavo svečias - žinomas žmogus Lietuvoje. O jų buvo daug ir įvairių: Užsienio reikalų ministras L.Linkevičius, kanojininkas J.Šuklinas, bušido čempionas S.Maslobojevas, buvęs plaukikas V.Januškaitis, projekto įkūrėjas M.Majauskas ir daug kitų. Beje, vieną vakarą mes vykome į svečius pas Prof. Dr. Vladą Bumelį, įmonės "Biotechpharma", gaminančios vaistus nuo vėžio, savininką. Įdomus faktas - šios įmonės, kaip ir mūsų mokyklos, simbolis - bitutė. Bet ir tai dar ne visa mūsų veikla praktikos metu. Turėjome ir labai svarbią užduotį - pasiūlyti sprendimo būdų, kaip mažinti atskirtį  tarp skirtingų etninių žmonių grupių Lietuvoje bei kaip juos labiau integruoti į į šalies gyvenimą, išsaugant ir jų tautinį tapatumą.

Daug diskutavome, siūlėme savo idėjas, jas aptarinėjome. Praktikos metu dalyvavome posėdžiuose, susitikimuose su ministrais, stebėjome Vyriausybės darbą ir patys jame dalyvavo.  Projekto uždarymo metu vyko mūsų savaitės darbo pristatymas, kuriame dalyvavo svarbūs žmonės, kurie dirbs su mūsų idėjomis. Tikimės, bent dalis jų bus naudingos ir įgyvendintos.

Per praėjusią savaitę, beje, įsimintiniausią šią vasarą, įgijau neįkainojamos patirties, o įspūdžiai pasiliks visam gyvenimui. Linkiu visiems savo jauniesiems draugams kada nors (kai bus baigę vienuoliktą arba dvyliktą klasę) sudalyvauti šiame projekte. Patikėkit, verta!

 

Stakliškių gimnazijos mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2015-07-14 Gražus liepos 14-osios pavakarys. Prie gimnazijos daug mašinų, šurmuliuoja didelis svečių būrys. Mokyklos simbolis – bitinėlis visus kviečia į aktų salę, kur vyks šventė – atestatų įteikimo ceremonija I gimnazistų laidai. Pasitinka gražus kvietimas, išpuošta salė, linksmi mokinių veidai. Šypsosi mokytojai, svečiai. O džiaugtis turime kuo: visi dvidešimt keturi mūsų abiturientai baigė vidurinio ugdymo programą, išlaikė egzaminus ir gavo brandos atestatus. Daugiausia rinkosi laikyti anglų kalbą – 67% mokinių. Net 50% laikiusiųjų gavo didesnius nei 56 balų įvertinimus; istorijos egzaminą laikė 58% abiturientų. Pusė įvertinimų aukštesni nei 50 balų. Iš keturių, laikiusių biologiją, dviejų gebėjimai įvertinti daugiau nei 60 balų. Trys mergaitės per keturis mėnesius pasiruošė geografijai ir gavo virš 50 balų. O mūsų Karolina Pėstininkaitė – mokyklos pasididžiavimas: anglų kalba – 100, lietuvių kalba – 93, istorija – 91 balas. Geografijos gavo 84%. Mergaitė pakviesta studijuoti Danijoje, tačiau ją vilioja ir rytų kalbos studijos.

  Mokykla džiaugiasi ne tik gerais mokymosi rezultatais, bet ir šaunia visokeriopa auklėtinių veikla. Tai puiki laida. Jie dalyvavo visose olimpiadose, varžybose, parsiveždavo prizines vietas. Be jų iniciatyvos nepraėjo nė vienas renginys. Puošė, gražino mokyklos aplinką, interjerą.

  Vestibiulyje akį traukia profesionaliai parengta Audronės Žilionytės fotografijų paroda, trečiame aukšte liko Karolinos Klimavičiūtės išdailintas koridorius, Simono Bisikirsko 3D spausdintuvu padaryti darbai... Ilgai prisiminsime puikias skaitoves: Justiną, dvi Karolinas, Dominyką, Luką.., visą būrį dainininkų, iniciatyvių, kūrybingų žmonių.

  Puikia laida džiaugėsi gimnazijos direktorė, auklėtoja, mokytojai, tėvai. Svečiai: rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas, Seimo nario padėjėja V.Petkevičienė, J.Palionio labdaros ir paramos fondo vadovė E.Palionytė atvežė daug dovanų, pasakė gražių žodžių.

  Patys abiturientai dėkojo mokytojams ne tik už žinias, bet ir už tai, kad mokė juos žmogiškumo, tikrųjų vertybių, mokė mylėti knygą, žmones, tėvynę, mokė suprasti gyvenimą.

  Ilgai klegėjo linksmi balsai. Jauni žmonės džiaugėsi jau šio to pasiekę, dalinosi ateities planais. Nemaža dalis žada studijuoti skandinavų, rytų, anglų kalbas, kiti nori būti medikais, dauguma vyrų renkasi tiksliuosius mokslus.

  Išeidami iš mokyklos mūsų vaikai mokyklos himno žodžiais žadėjo „garsinti mokyklą po visus kraštus, visada sugrįžti į gimtus namus“.

                                                                                                                                   Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>>  Video>>

 
 

2015-07-12 Liepos 14 dieną 19 val. kviečiame į I-osios gimnazijos abiturientų laidos iškilmingą atestatų įteikimo šventę.

Administracija

 
 

  Kviečiame  mokytis Stakliškių gimnazijos

1-12 klasėse.

 

2015 – 2016 m. m. gimnazija sustiprins ugdymą

4 kryptimis:

 ·  Informacinių technologijų (3D modeliavimas) ir menų integruotas ugdymas (įvedamas pasirenkamasis dalykas 11 ir 12 kl., taip pat ir neformalaus ugdymo užsiėmimas žemesnių klasių mokiniams);

·  Gamtos mokslai integruojami su informacinėmis technologijomis;

·  Kūno kultūros ugdymas – kaip sveikos gyvensenos propagavimo pamatas;

·  Plečiamas užsienio kalbų pasirinkimas pagal mokinių poreikius (siūlomas norvegų kalbos mokymasis per neformalųjį švietimą).

 

Pasirenkamieji dalykai (11 ir 12 klasėms):

·  3D modeliavimas ir dizainas;

·  Karjeros planavimas (Ugdymas karjerai);

·  Keramika;

·  Braižyba.

 

Būreliai:

·  Keramikos būrelis „Molio magija“;

·  3D modeliavimas ir spausdinimas;

·  Teatro studija;

·  Lėlių teatras (pradinių klasių mokiniams);

·  Šokių būrelis;

·  Užsienio kalbų (prancūzų, norvegų) pradedantiems;

·  Sporto būreliai (futbolo, krepšinio, tinklinio);

·  Choras, popchoras.

 

Gimnazijos patalpose veiks muzikos mokyklos klasės:

·  Fortepijono, akordeono, smuiko;

·  Gitaros (mėgėjams).

 

Gimnazijos administracija

 
 

2015-06-18 Birželio 15-18 dienomis 7 mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo stovykloje "Cykioj dūšioj dzidelė širdzis", kurią organizavo Daugų Vlado Mirono gimnazija. Buvo išties nuostabi stovykla, kurioje patyrėme daugybę gražių akimirkų, sužinojome bei išgyvenome kitų žmonių gyvenimo istorijas, tai pat kurioje artimiau susipažinome su folkloru ir dzūkų tarme. Labai džiaugiamės praleidę tas keturias dienas su visu būriu nuostabių žmonių, kurie į šią stovyklą atvyko iš visos Dzūkijos.

Aurelija Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2015-06-08 Nieks nedrįs paneigti, kad mokyklos gyvena technologinių pokyčių ritmu. Technologijos keičiasi greičiau, nei galime įsivaizduoti. Įvairiais būdais siekiama didinti vaikų užimtumą ir mokymosi gebėjimus, išmokyti juos kaime džiaugtis gyvenimu bei realizuoti savo idėjas, taikant įvairias technologijas. Technologijų suteikiamos galimybės atveria akis į pasaulį, o kartu ir leidžia pasidalinti tuo, ką unikalaus turi patys vaikai. Taip pamažu kuriami tiltai tarp švietimo ir verslo, tarp tradicijų ir inovacijų, mokyklos viduje. Tokiomis technologijų naujovėmis viena pirmųjų rajone susidomėjo Stakliškių gimnazija.

 

Straipsnis Krašto vitrinoje  Plačiau>>

 
 

2015-06-05 Geros mokinių nuotaikos šiandien netemdė ūkanotas rytas... Linksmi ir laimingi rinkomės į mokyklą paskutinę šių mokslo metų dieną. Prirašėm sąsiuvinius, perskaitėm knygas, juoką išbėrėm prie klasės slenksčio - užbaigėm dar vieną klasę.

Palikdami mokyklą vasarai, vieną didžiausių medžių papuošėme gražiausiomis vasaros gėlėmis - aguonomis, kurias gaminome patys.

   Paskutinis akordas mokykloje - pavaduotoja įteikė padėkas nusipelniusiems mokiniams, kurių buvo išties daug.

Dešimtokai buvo pripažinti sportiškiausia klase. Jiems už pasiekimus įteikta graži pereinamoji taurė. 

Kad nebūtų liūdna išsiskirti, Diana ir mokyklos choras gerų atostogų linkėjo dainomis ir šokiu.

     Gerų ir prasmingų visiems atostogų! Iki susitikimo rugsėjo pirmąją!

 

Deimilė Diškevičiūtė, 11 klasės mokinė. Foto>>

 
 

2015-06-03 Birželio 3 d. Stakliškių gimnazijos 6 klasės mokiniai vyko į netradicinę pamoką Aukštadvaryje pramogų parke „Ąžuolynė“, kur galėjo išbandyti savo fizinę ištvermę ir orientacinius sugebėjimus. Norint sėkmingai įveikti trasas reikėjo, atidžiai klausyti instruktoriaus aiškinimo ir išlaikyti bandomąjį egzaminą. Visą maršrutą sudarė šešios trasos, kurias įveikti reikėjo daug fizinių pastangų ir drąsos. Laikas parke prabėgo nepastebimai. Visi geros nuotaikos sugrįžome į mokyklą.

 

6 klasės mokinė Akvilė Barkauskaitė. Foto>>

 
 

2015-06-03  Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, pavasarį įsijungėme į įdomaus projekto veiklą ,,Prakalbinkim pavardes“. Sunku įsivaizduoti laikotarpį, kai žmonės neturėjo pavardžių ir buvo vienvardžiai. Iki pat XV amžiaus lietuviai vieni kitus šaukdavo tik vardais. Dabar turėtume džiaugtis, kad kiekvienas turime pavardę ir galime išsiaiškinti savo kilmę bei giminės medį. Šiame projekte dalyvavo ir mūsų draugai iš Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos. Kiekviena mokykla pasirinko artimiausius kaimus, lankė gyventojus ir teiravosi šių dalykų: pavardės kilmės, reikšmės ir žinomų žmonių. Keliavimo būdą mokiniai rinkosi įvairiai. Vieni važiavo dviračiais, kiti autobusu, o treti tiesiog ėjo pėsčiomis. Jau pats medžiagos rinkimas buvo įdomus: grožėjomės mūsų apylinkių gamta, bendravome su įdomiais žmonėmis.

Surinkę visą reikiamą informaciją, ją integravome į kuo daugiau pamokų: matematikos pamokose skaičiavome, kiek kaime yra skirtingų pavardžių ir kūrėme diagramas. Geografijos pamokose pavardžių surašymo maršrutą pavaizdavome kaimo žemėlapyje.  Per lietuvių kalbos pamokas aiškinomės populiariausių pavardžių kilmę. Dailininkai piešė giminės medžius. Istorikai sudarė suvestinę apie šiuose kaimuose gyvenusius ir gyvenančius žymius žmones. Biologijos pamokų metu tyrinėjome giminės „medžius“ ir nustatėme, kiek giminėje buvo vyrų ir moterų, kuris „medis“ plačiausias.

Surinktą ir paruoštą medžiagą išvertėme į užsienio kalbas: anglų, rusų, prancūzų. Surinktą informaciją sudėliojome skaidrėse ir pristatėme savo mokyklos bendruomenei.

Saulėtą gegužės trečiosios rytą nuvažiavome į svečius pas Veiverių mokinius. Ten mus šiltai sutiko ir pakvietė apsižvalgyti. Didžiausią įspūdį paliko medinės skulptūros - mokinių didelio noro ir darbo rezultatas. Po ekskursijos po mokyklą laukė darbų pristatymas ir apibendrinimas. Buvo įdomu stebėti veiveriškių darbą ir pasigirti savuoju. Veiverių mokytojai ir mokiniai mus pagyrė, teigė, kad padarėme didelį darbą – išradingai atlikome užduotį.

Po rimto darbo buvome pakviesti pasivaišinti arbata ir saldumynais. Vaišindamiesi ir dirbome – kūrėme bendro darbo planą ateičiai. Kadangi visų darbo grupių tikslai panašūs, nusprendėme kitais metais vykdyti šiuos bendrus projektus: konferencijas, mainų programą, bendrą ekskursiją, sporto dienas...

Taigi, bendradarbiaudami su draugais iš Veiverių įgijome naudingos patirties, užsimezgė graži draugystė. Supratome, kad turime daug bendrų tikslų, idėjų. Kitais metais mūsų draugystė tęsis.

 

Projekto medžiaga>>

 

Projekto koordinatorė - 8 klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2015-06-03 Birželio 3 dieną Stakliškių gimnazijos 9, 10 ir 11 klasės mokiniai vyko į netradicinio ugdymo pamoką Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Visus labai svetingai pasitiko mokinių kraštietis, ilgametis elektrinės darbuotojas, energetikas-inžinierius Arūnas. Jis ir supažindino su elektrinės statybos istorija, jos dabartiniu išskirtiniu ekologišku darbu, elektrinės darbuotojų profesijomis ir dar daugeliu dalykų. Apžiūrėjome žemutinį ir aukštutinį baseinus, mašinų salę, valdymo salę, transformatorius, darbinį sraigtą, vamzdynus, grožėjomės nuo viršutinio baseino atsiveriančiais puikiais vaizdais. Sužinojome, kad ši elektrinė įsijungia ir tiekia 900 MW galią per 2 min., o Elektrėnų ŠE per 12 val. Kruonio HAE aukščių skirtumas tarp žemutinio ir aukštutinio baseinų vandens lygių apie 100 metrų, baseinų gylis 30 metrų (10 aukštų namas), vamzdynų ilgis apie 900 m., o vidaus diametras-7,5 metro. Teko prisiminti energijos tvermės dėsnį, energijos rūšis, generatorių, transformatorių, kintamąją elektros srovę, įtampą ir kitas fizikos žinias. Visų dalyvių gerą nuotaiką palaikė puikus oras. Mokiniai ir mokytojas nuoširdžiai padėkojo inžinieriui Arūnui už įdomią netradicinę pamoką ir įteikė gimnazijos 3D spausdintuvu pagamintą mokinių sukurtą prisiminimo suvenyrą.

 

Mokytojas V. Davičikas. Foto>>

 
 

2015-06-02 Septintos klasės mokinių komanda "Mes galim" dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centre organizuotame festivalyje "Mano klasė gali". Mokiniai varžėsi keliose rungtyse, tai: meninėje (plakato kūrimas), sportinėje, orientacinėje ir plaukime. Džiaugėsi matydami meninės gimnastikos mergaičių pasirodymus. Grįžome su puikia nuotaika ir pamąstymais apie dalyvavimą šiame festivalyje sekančiais metais.

 

Pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė. Foto>>

 
 

2015-06-01 Birželio 1 -oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jai paminėti organizavome turistinį žygį. Pėsčiomis ėjome prie Guostos ežero. Kaimo turizmo sodyboje "Guosta" vyko įvairios sportinės varžybos. Žaidėme krepšinį, futbolą, tinklinį. Kepėme dešreles. Buvo išrinkta masiškiausiai klasė, kuria tapo judrieji šeštokai. Taip pat išrinkta sportiškiausia klasė. Ja tapo dešimta klasė, kuriai atiteko pereinamoji sportiškiausios klasės taurė.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-05-30 Gegužės 30-ąją dalyvavome rajoninėje šokių ir dainų šventėje „Tykiai, tykiai Nemunėlis teka“. Mūsų mažieji pop choro nariai džiaugėsi galėdami atstovauti Stakliškių gimnaziją.

 

Pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė. Foto>>

 
 

2015-05-29 Mokslo metų pabaigoje pradinių klasių mokiniai vyko į Kauną. Jie apsilankė Zoologijos sode ir Aviacijos muziejuje. Pirmą kartą Zoologijos sode besilankantiems daug įspūdžių paliko žvėrys, paukščiai, o jau buvusieji pasakojo draugams, ką žino, ką skaitę apie kai kuriuos gyvūnus. Smagu buvo žiūrėti į besidominčių vaikų veidus, jų susižavėjimą gyvūnų veiksmais.

Po to vykome į Aviacijos muziejų, kuriame ne tik grožėjomės lėktuvais, bet ir patys bandėme juos „pilotuoti“. Pajutome, kokia sudėtinga ir atsakinga piloto profesija.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-05-29 Gegužės pabaigoje žiedais pasipuošė ne tik gamta, bet ir Stakliškių gimnazijos pirmasis aukštas. Nuaidėjo paskutinis skambutis pradinių klasių mokiniams. Su pakilia nuotaika, šventiškai pasipuošę mokiniai, tėveliai, mokytojai sugužėjo į aktų salę. Šventę pradėjo ir vedė trečiosios klasės mokiniai. Jie eilėraščio posmais, dainomis ir šokiu sveikino vyresniuosius savo draugus, sėkmingai užbaigusius mokslus pradinėse klasėse. Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir palinkėjo sėkmės penktoje klasėje. Ji pasveikino labai gerai mokslo metus baigusius mokinius ir įteikė jiems padėkos raštus. Ketvirtokus sveikino jų mokytoja, tėveliai. Scenoje pasirodė ir ketvirtokai. Jie džiaugėsi, kaip jiems buvo gera savojoje klasėje, liūdėjo, kad ją palieka, nuogąstavo dėl ateities ir prisiminė patį geriausią metų laiką – vasarą. Šventėje pasirodė pirmokai ir antrokai, kurie savo šokį ir muziką skyrė draugams. Malonių akimirkų lydimi, mokiniai sugrįžo į klases.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-05-28 „Visi paukščiai išskrenda rudenį, o mūsų pavasarį“, - tarsteli kažkuris mokytojų kambaryje jau girdėtą posakį. Kolegos „prilipę“ prie mokytojų  kambario langų: stebėjome, kaip pro mokyklą nutįso ilga eilė mašinų, papuoštų ir išblizgintų... Jose sėdėjo mūsų abiturientai. Žinojom, kad važiuoja atsivežti savo klasės auklėtojos: juk šiandien ypatinga diena – paskutinis skambutis. Prie gimnazijos rinkosi žmonės – tėvai, draugai, pažįstami, mokiniai ir mokytojai. Kiek šypsenų, džiaugsmo, ir ašara ne viena skruostu nurieda. Vyresnieji supranta, ką reiškia išsiskyrimas su mokykla, o mažieji gal pavydi – juk abiturientams jau nereikia į mokyklą.

   Pagaliau suskambėjo skambutis: prie mokyklos sugrįžo dvyliktokai su klasės auklėtoja. Čia juos pasitiko pirmokai .Visi ėjo į mokyklą. Skambėjo muzika, sumirgėjo daugybė gėlių...  Prie mokyklos laiptų  abiturientai šoko. Šokio sūkuryje spindi šypsenos. Judesiai panašūs į paukščio skrydį. Taip norisi, kad tas skrydis būtų stebuklingas... Po direktorės ir vienuoliktokų sveikinimų visi sugrįžo į klases. Vyko pamokos. Abiturientams - kiek kitokie užsiėmimai. Pirmąją pamoką vienuoliktokai tikrino jų žinias, prašė parašyti laiškus, kaip save įsivaizduoja po dešimties metų. Sekančią pamoką soc.  pedagogė grąžino dvyliktokų seniai pildytas anketas jų karjeros klausimais. Dalijosi įspūdžiais apie nuveiktus darbus mokykloje, apie svajones, norus ir realybę. Pasakyta daug gražių žodžių, nubraukta ne viena ašara.

Trečioji pamoka – lietuvių kalba. Tik šį kartą nekalbėjome apie literatūrą, egzaminą. Bet vis tiek vyravo „literatūriška“ nuotaika. Mokytoja džiaugėsi išaugintais vaikais. Jų akys tokios pačios kaip tada, prieš šešetą metų, ir vis dėlto ne tokios. Tai protingų, daug žinančių, žingeidžių ir daug norinčių iš gyvenimo žmonių akys. Vėl kalbame apie tai, kas svarbu, kas nenuperkama pinigais, kalbame apie gyvenimą. Padiskutavę užsirašėme ,,gyvenimo pamokas‘‘.

   Taigi, gyvenime svarbiausia: būti žmogumi – asmenybe, nešioti širdyje gyvenimo džiaugsmą, nes pyktis – griovimas. Būtinai reikalingas didžiulis atsakomybės jausmas. Ant  jo pamato stovi  rūpestingumas ir švelnumas. Gyvenimo kryžkelėje būtina blaivi galva ir ilgi apmąstymai...

   Tada ragavome „gyvenimo sinonimo“, kūrėme miniatiūrą ir bandėme suprasti, koks tas gyvenimas laukia...

Džiaugiuosi savo mokinių gebėjimais, kūrybiškumu, stropumu.  Pajutau tokį artumą, dvasinį ryšį, kad tvirtai tikiu, jog jiems viskas pasiseks: ir egzaminai, ir draugai,  nesėkmės aplenks.

   Su klasės auklėtoja prisiminė linksmus, nuoširdžius pasikalbėjimus, rūpesčius, kalbėjo apie ateitį... Skirtis visiems nesinori...

Šventė tęsėsi aktų salėje, išpuoštoje ir pilnoje svečių. Pirmokai atveda ir mokykliniam suole pasodina abiturientus, priminę, kad jie čia sėdi paskutinį kartą. Abiturientai susimąstę. Vienuoliktokai gražiai ir įdomiai veda šventę toliau. Skamba dainos, poezijos posmai... Kalba mokytojai, tėvai, kiti svečiai. Gero kelio linki draugai. Abiturientai išradingai perleidžia vienuoliktokams mokyklos turtą, padėkoja mokytojams, personalui. Salėje, atrodo, netilps gražūs žodžiai ir gėlės. Džiaugiamės savo gražiais, protingais, kūrybingais mokiniais.

   Ir užsimiršta visos negandos,  nesimokymai...

   Ir vėl džiaugiesi savo profesija, ir vėl tiki savo darbo prasme.

 

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>>  Foto>>

 
 

2015-05-28 2015 05 28 d. į Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyrių susirinko tėveliai, vaikučiai, gimnazijos direktorė L.Šernienė su pavaduotoja ugdymui, pavartyti „Vaikystės knygą“ – kur pasaulis toks tyras, šviesus ir laimingas, o vaikai – it mažas daigelis, skleidžiantis naujus pumpurus dideliam gyvenimui.

   Popietės metu, vaikai deklamavo, dainavo, šoko ir linkėjo draugams sėkmės mokykloje.

Gimnazijos direktorė padovanojo knygeles, palinkėjo tapti gerais mokiniais. Auklėtoja Danutė, įteikė padėkas, surinktus vaikų dailės darbelių albumus.

 

Auklėtoja Astutė Liutvinskienė. Foto>>

 
 

2015-05-26 Šiais mokslo metais gimnazijos mokiniai turėjo galimybę lankyti jogos užsiėmimus. Mokslo metams baigiantis, 6-7 klasių merginos pristatė projektą „Mandala“. Žodis „mandala“ reiškia ratą, bendruomenę, ryšį. Mandalos parodo tam tikrą dėsningumą, simetrišką struktūrą, kuri išsidėsto apie visa apjungiantį centrą. Mandalas galime matyti visur. Tai gėlės žiedas, snaigė, atomas, akies rainelė ir kita ... Kurdamos projektą, merginos į pasaulį pažvelgė tarsi pro kaleidoskopą. Kas nutinka, kai jį pasuki? Visi stikliukai susidėlioja nuostabia tvarka. Kuriant žmonių mandalą, reikia kūrybiškumo, pastabumo, ištvermės, savęs ir greta esančio žmogaus pajautimo, žiupsnelio matematinių žinių ir jogiško patyrimo. Tokiu būdu mes mokomės kurti harmoningą gyvenimą.

 

Jogos mokytoja Kristina Gaubienė. Foto>>

 
 

2015-05-22 Gegužės 22 d. Stakliškių gimnazijos 4 klasės mokiniai Marija Cikanavičiūtė, Andželika Serdiukovaitė, Daivaras Berškys ir specialioji pedagogė Jolita Jukovič dalyvavo Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriuje vykusiame rajono mokinių konkurse „Aš galiu!“, kuriame galėjo dalyvauti 3–21 metų specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Vieni vaikai piešė, lipdė ir aplikavo, kiti šoko, dainavo, vaidino, grojo. Konkurso nuostatai mokiniams leido atskleisti savo talentus, ugdyti meno bei kūrybos poreikį ir paskatino meninę saviraišką. Vaikams buvo sudarytos lygios galimybės dalyvauti bendruomenės kultūriniame gyvenime.

       Marija, Andželika ir Daivaras konkursui pateikė A3 formato meninius darbus tema – „Mūsų mažieji giesmininkai“.

Komisijos įvertinti mokinių darbai papuošė mokyklos aktų salės sienas. Geriausiai įvertintų darbų autoriai buvo paskelbti laureatais bei apdovanoti. Daivaras už piešinį ,,Pavasaris lizde“ tapo laureatu ir buvo apdovanotas Prienų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjo padėka. Andželika ir Marija gavo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus padėkos raštus už dalyvavimą konkurse.

    Už suteiktą galimybę atsiskleisti, šauniai praleistą laiką ir patirtas džiugias emocijas dėkojame konkurso organizatoriams – Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriui.

 

 Specialioji pedagogė Jolita Jukovič. Foto>>

 
 

2015-05-20 Gegužės 20 d. Prienuose vykusiose Lietuvos seniūnijų futbolo žaidynėse „Golas“ jaunučių grupėje stakliškiečiai finale 3:0 įveikė Ąžuolo progimnazijos futbolininkus ir iškovojo teisę atstovauti rajoną finalinėse varžybose Kaune. Vyresniųjų grupėje stakliškiečiai liko treti. Geru žaidimu komandose pasižymėjo Linas Vinskas, Jovaras Motiejauskas, Tadas Mandryka, Arnas Barauskas, Aivaras Kurmanavičius, Vytautė Gusaitė.

 

Mokytojas Marijus Makštutis

 
 

2015-05-16 Gegužės 16-ąją gimnazijos 2, 3 klasių mokiniai vyko į XIII respublikinį vaikų menų festivalį „Mažieji talentai Lietuvai“, kuris vyko Marijampolės kultūros centre. Į festivalį sugužėjo 18 pradinių klasių mokinių kolektyvų iš 5 Lietuvos rajonų. Mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Noreikienės ir S. Labutienės, festivaliui paruošė aukštaičių liaudies šokį „Abelytė“ ir Regimanto Šilinsko dainą „Mano žemė Lietuva“. Didelė scena ir pilna salė žiūrovų kėlė jaudulį, bet mūsų mokiniai tai nugalėjo ir pasirodė puikiai. Festivalio pabaigoje buvome apdovanoti saldžiuoju prizu bei padėkos raštais.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-05-15 Stakliškių gimnazija – mokiniai ir mokytojai – vėl pakvietė mus, tėvus, į šventę. Tradicija tapę „Malonūs susitikimai mokykloje“ kaskart suintriguoja, pateikia įdomių staigmenų.

Šiemet, gegužės 15-ąją, tėvų laukė Šeimos dienai parengta programa.

 

Straipsnis Krašto Vitrinoje >>  Organizatorių nuotraukos >>  Video>>

 
 

2015-05-15 Stakliškių gimnazijos Lėlių teatro pradinių klasių artistai apsilankė Stakliškių ikimokykliniame skyriuje. Darželio vaikučiams parodė spektakliuką „Kas namelyje gyvena?“. Mažieji žiūrovai negailėjo plojimų, nuoširdžiai pasijuokė iš vilko, kurį nugalėjo miško žvėreliai. Šį spektaklį ruošiamės suvaidinti ir Pieštuvėnų ikimokyklinio skyriaus vaikučiams.

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2015-05-15 Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų.

   Mūsų gimnazija paminėjo šią gražią ir kiekvienam  svarbią  šventę netradiciniu ugdymu.  Visos veiklos penktadienį buvo ypatingos, neįprastos. Jau pirmos pamokos metu kiekviena klasė aptarė ir pasidžiaugė savo mokyklos pasiekimais per šiuos mokslo metus, išrinko pretendentus Metų Bitės nominacijai gauti. Antrosios pamokos metu visi gamino dovanėles savo tėveliams, kurių laukė atvykstant į mokyklą. Trečioji – video pamoka, kurios metu visose klasėse nuo 1 iki 12 buvo žiūrimi trumpi video filmai apie vertybes. Viena iš jų – šeima. O ketvirtąją pamoką kiekvienoje klasėje vedė tėveliai.

   Šventinė programa taip pat  buvo ne visai įprasta. Be mokyklos dainininkų pasirodymo turėjome galimybę pasidžiaugti ir jaunaisiais mokyklos aktoriais. Skautai visai mokyklos bendruomenei pateikė siurprizą – parodė spektakliuką, kurį  pastatė padedami aktoriaus Jono Grabausko. 

   O po visų linksmybių šeimos buvo pakviestos pasivaišinti  „kavinėse“. Vienos šeimos leido laiką Blyninėje, kitos – kavinėje  “„Mineraliniai vandenys“, dar kitos -  „Teatro kavinėje“.  Vaišinosi   tėveliai ir Žaliavalgių kavinėje ir  Arbatinėje.  Čia tėveliai su vaikais ne tik smagiai leido laiką, bet ir dirbo linksmus, bet mokyklai svarbius „darbus“. Jie kūrė tobulos mokyklos „receptus“, siūlė „prieskonius“, kurių dar trūksta mūsų gimnazijai, kūrybiškai sudėliojo svarbiausius akcentus, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį mokytojai, mokiniai ir tėvai. Savo darbus pristatė visai mokyklos bendruomenei. Laikas prabėgo greitai, buvo linksma ir naudinga. Žaisti visada yra smagu, ir ne tik vaikams.  Įsitikinome, kad netradicinės bendravimo formos gali duoti ne prastesnius rezultatus, kaip rimti pokalbiai.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos vaikų tėveliai  (48 šeimos) mielai priėmė mūsų pasiūlytas bendravimo formas. Tikimės, kad  ateityje į tokius smagius susitikimus ateis dar daugiau tėvų.

 

Loreta Šernienė Stakliškių gimnazijos direktorė. Foto>>

 
 
 
 

2015-05-14 Gegužės 14 dieną mūsų mokyklos komanda dalyvavo Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijoje surengtose estafetinio bėgimo varžybose „Mirono kelias“, skirtose kunigui, Lietuvos nepriklausomybės akto signatarui Vladui Mironui atminti.
„Mirono kelias“ šeštaisiais savo gyvavimo metais tapo tarptautiniu renginiu. Jame dalyvavo beveik du šimtai mokinių iš 15 mokyklų: iš Alytaus miesto ir rajono, Vilniaus „Senvagės“ gimnazijos, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Prienų rajono, Punsko (Lenkijos respublika) gimnazijų..

 

Straipsnis Krašto Vitrinoje >>  Video>>

 
 

2015-05-14 Gegužės 14 dieną Žiežmarių mokykloje-darželyje vyko vaikų folkloro festivalis ,,Čyru vyru pavasaris – 9“.  Gausus būrys vaikų kolektyvų atvyko džiuginti žiūrovus tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, pasakojimais, žaidimais. Kalbėjome tarmiškai, klausėmės dainų, lingavome šokių ritmu, vaišinomės tradiciniais lietuviškais patiekalais, važinėjomės vežimaičiu ir namo grįžome kupini gerų emocijų.

 

Meninio ugdymo pedagogė O. Kamblevičienė. Foto>>

 
 

2015-05-12 Šiandien, šauni 11-12 klasių vaikinų grupė išvyko į pažintinę ekskursiją Kauno technikos kolegijoje (KTK). Ekskursija prasidėjo nuo įdomios pamokos apie žaibus. Mokytojai davė naudingų patarimų, kaip elgtis audros metu. Turėjome galimybę pamatyti tikrą, sukurtą žaibą, visi likome nustebę pamatę tokį vaizdą. Vėliau apsilankėme robotikos laboratorijoje, kurioje buvo tikras robotas, frezavimo staklės. Ekskursija baigėsi Bosch mokymo centre. Mus visus sudomino studentų sportiniai automobiliai, kuriuos studentai patys remontuoja, modifikuoja, o po to dalyvauja varžybose. Bosch mokymo centro vadovas supažindino su visa naujausia Bosch firmos įrangą ir pademontravo diagnostikos atlikimą automobiliui. Įgavę naujų žinių ir patirties, optimistiškai nusiteikę, grįžome į mokyklą. Tai buvo puikios profesinio veiklinimo pamokos.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-05-11 Gegužės 11 d. būrelis Stakliškių gimnazijos jaunųjų kūrėjų iš 6, 7 ir 12 klasių jau 14-ąjį kartą dalyvavo Prienų krašto kūrybinio almanacho "Vyturiai" apdovanojimuose.Tarp 13 kūrėjų net 6 prizininkės.Tai - šeštokė - Vytautė Gusaitė, septintokės: Rūta Augūnaitė, Evita Kosčicaitė, Žydrūnė Siurbytė, Joana Ditkevičiūtė (mokytoja - Edita Valatkienė) ir dvyliktokė - Inga Pauliukonytė (mokytoja - Ona Andrulevičienė). Visos dalyvės ir jų mokytojos apdovanotos diplomais, padėkos raštais, simbolinėmis dovanėlėmis. Ši puiki kūryba suguls į dar vieną knygelę, kuria žiemą galės pasidžiaugti visi mylintys knygas.

 

Lietuvių k. mokytoja - Edita Valatkienė

 
 

2015-05-08 Kiekvieną penktadienį Stakliškių gimnazijoje šešta pamoka – klasės valandėlės laikas. Gegužės aštuntąją klasės valandėlė buvo neeilinė. Projektų „Drąsinkime ateitį“  ir „Kūrybinės partnerystės“ organizatorių kvietimu atvyko į savo mokyklą buvęs mokinys, Garbės narys, sportininkas, vadovas, visuomenininkas Juozas Palevičius. Tai pirmas jo vizitas. Šį kartą su savo klasės drauge Onute Graželiene pasveikino mokyklą, tapusią gimnazija, prisiminė moksleiviškus metus, papasakojo apie gražius Stakliškių sportininkų pasiekimus, garsinusius Lietuvą pasaulyje, ir padovanojo gražią taurę. Ją gaus sportiškiausia metų klasė. Mokiniai turės dėl ko stengtis.

Kartu J. Palevičius atsivežė ir garbės svečią – Lietuvos sporto universiteto profesorių, medicinos daktarą, prorektorių (visų titulų ir nesuminėsi) Aleksą Stanislovaitį. Svečias plačiai ir išsamiai papasakojo apie LSU mokymosi sąlygas, veiklos galimybes, ryšius su pasaulio universitetais, žinoma, sportininkų pasiekimus. Kadangi pašnekovas labai komunikabilus žmogus, vyko nuoširdus bendravimas. Mokinius domino ne tik pats universitetas, bet ir sportininkų bei paties profesoriaus gyvenimas. Buvo klausimų apie sveiką gyvenseną, ko reikia sportininkui be fizinių duomenų, koks profesorius buvo mokykloje...

Svečias išsamiai ir šmaikščiai atsakė į visus klausimus. Salėje vyravo šilta, artima atmosfera. Visi buvo geros nuotaikos. Dar kalbėjomės apie mokyklos ir universiteto ryšius, projektinę veiklą.

Kaip teigė dvyliktokai, be žinių, malonių įspūdžių, gavo gerą dozę vitamino C.

Dėkojame svečiams už dovanas, už gražią šventę.

Tikimės, kad ryšiai nenutrūks. O saviškiui Juozui Palevičiui linkime kantrybės, nes ir jį dar kreipsimės ne kartą.

Mokytoja O. Andrulevičienė. Foto>>

 
 

2015-05-07 Gerb. tėveliai,

Jei Jūsų vaikas išaugo mokyklinę uniformą ir Jūs norėsite įsigyti kitiems mokslo metams, gegužės 20 d. vyks vaikų matavimai.

Seną, gero stovio uniformą galėsite parduoti uniformų mugėje, kuri vyks gegužės 15 d.

Iki gegužės 14 d. ją reikia pristatyti klasių auklėtojams.

 

Mokyklos administracija

 
 

2015-05-06 Šiandien mokykloje lankėsi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Veiklos organizavimo ir prevencinės grupės vyresnysis specialistas Ramūnas Petrušis, jo kolegė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio patrulė Giedrė Simanavičienė, „Amsis“-Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Juozas Petrauskas ir Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Kristina Banionienė.
Šios dienos paskaitos tema buvo „DĖL TREČIOSIOS JUNGTINIŲ TAUTŲ SAUGAUS EISMO SAVAITĖS MINĖJIMO 2015 M. GEGUŽĖS 4–10 DIENOMIS“. Mokiniai išklausė paskaitą bei gavo pažymėjimus.

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-05-05 Gegužės 5-tą dieną pirmos klasės mokiniams Pasaulio pažinimo pamokos vyko netradicinėje erdvėje. Pasirinkome dvi mums tinkančias temas. Pirmoji -  Atpažinti ir įvardyti naminius gyvūnus, nurodyti, kokiu tikslu jie auginami. Antroji -  Ką žmonės dirba visą dieną? Ar lengva būti ūkininku? Aptarę pamokos uždavinius, išvykome į ūkininkų Kazlauskų sodybą. Mūsų pirmaklasio Roko tėveliai maloniai sutiko ir nusivedė mus supažindinti su  ūkyje auginamais gyvuliais. Papasakojo apie jų priežiūrą, įrenginius ir techniką. Dvi pamokos pralėkė nepastebimai. Mokiniai buvo sužavėti sudėtingų įrenginių ir galingos technikos atliekamais darbais suprasdami, kad gebėtum tai valdyti, reikia stropiai mokytis.

Mokytoja D. Stankevičienė. Foto>>

 
 

2015-05-05 Gražų ir saulėtą gegužės 5 rytą, Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Meškučių“ gr. vaikučiai, mokykliniu autobusiuku nuvyko į Pivašiūnų amatų centrą. Ten vaikučiai mokėsi kepti bandeles, o kol jos kepė, vaikai apžiūrėjo molio dirbinių kambarį, paveikslų, karpinių parodėles, močiutė padovanojo vaikams savo gražių darbelių, senelis pamokė, kaip pinti krepšelius. Vaikai vaišinosi arbatėle ir savo darytomis bandelėmis.

Daug džiaugsmo vaikams suteikė išvyka į pramogų parką prie ežero. Vaikai suposi, čiuožinėjo, stebėjo gražią panoramą ir linksmi sugrįžo į namus.

 

Auklėtojai E. Ulozienė ir L. Kamblevičius. Foto>>

 
 

2015-04-30 Motinos diena - diena, kai ir maži, ir dideli gražiausius žodžius skiriame brangiausiam žmogui - Mamai. Todėl mes, mokyklos choro narės, sugalvojome, minint šią dieną vaikų darželyje, prisidėti prie sveikinimų mamytėms. Kartu su būsimais pirmokėliais atlikome vieną gražiausių L. Remeikienės dainų  „Tuk širdele”.

 

Mokyklos choro narė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2015-04-30 Mama, mamyte, motute... kai skauda, kai liūdna ar šalta, kai kartais nesiseka. Mama- toks didelis, brangus, stebuklingas žodis.

Balandžio 30 d., ketvirtadienį, 7 klasės mokiniai pakvietė savo mamytes į šventę. Gėlės, eilės, dainos, užduotys, mamų šypsenos ir akyse suspindusios džiaugsmo ašaros ...

Sužydėjusi ir pakvipusi skaniausiais gėlių žiedais, pradžiuginusi kiekvieną mamą vaikų dovanojamais gražiausiais žodžiais bei vaikų pagamintais darbais ši šventė liks prisiminimuose.

 

7 klasės auklėtoja O. Kamblevičienė

 
 

2015-04-30 Stakliškių gimnazija. It bitutės dūzgiantys mokiniai laukė Seimo nario saulės nutviekstame koridoriuje, kuriame ant sienos susilieję laiškai motulėms priminė pievą ir gaivų pavasario vėją, nešantį pačius gražiausius linkėjimus, meilę ir milijonus priežasčių, už ką ji mylima. Čia dailia rašysena parašyti laiškai, skirti mamai, aidu atsiliepė merginų išdainuotoje dainoje. Ir ne veltui visas pasaulis mini šią dieną, nes tik mylinčios ir prie krūtinės glaudžiančios savo kūdikį mamos žino, jog tai tik pradžių pradžia, nes ūgtelėjęs vaikelis visada trokšta dėmesio – mamos dėmesio, švelnaus prisilietimo ir ramaus balso, kuris skatina eiti, siekti, tobulėti...

 

Krašto vitrinos straipsnis>>   Stakliškiečių Foto>>   Video>>

 
 

2015-04-30 Balandžio 30 d. Stakliškių darželyje mažieji sveikino mamytes su jų švente. Zuikučių grupės vaikučiai paruošė koncertėlį. Prieš šventę kūrė gražius žodelius, šventės metu ieškojo pabirusių žodelių ir iš jų sudėjo bendrą eilėraštį „Mamytei“.

Meškučių grupės vaikučiai parodė spektakliuką „Petriukas pas močiutę“. Padovanojo mamytėms savo padarytas gėlytes, deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles.

 

Stakliškių gimnazijos ikimokyklinis skyrius

 
 

2015-04-29 Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojų ir vaikučių kvietimu į papuoštą salę sugužėjo mamytės, tėveliai bei  Pieštuvėnų kaimo bendruomenės moterys pažiūrėti motinos dienai skirto koncerto.

      „Pavasario žiedų grožis, gaivi žaluma, paukščių čiulbesio simfonija, švelnus vėjo gūsis – visa tai primena rūpestingą Motiną.  Mama, mamytė, motinėlė, motušė, motulė- tai patys gražiausi žodžiai žemėje“ -  tokiais žodžiais renginį pradėjo auklėtoja. Palinkėjo artėjančios motinos proga, kad meilė, laimė, gera sveikata kaip angelai apsuptų savais sparnais.

       Vaikai mamytėms, močiutėms deklamavo pačias nuoširdžiausias eiles, dainavo švelniausias, gražiausias dainas, pašoko linksmą disko šokį.

        Kaimo bendruomenės moterys, vadovaujamos Onutės Kamblevičienės padainavo dainas motinai, kaimo vaikai eilių posmais išreiškė savo meilę  mieloms mamos ir močiutėms. 

Auklėtoja D. Kederienė. Foto>>

 
 

2015-04-29 Paukščių čiulbėjimas, vandens čiurlenimas, tylus foninis skambutis į pamokas- taip mes pradėjome šiandieną. Pertraukų metu gimnazistės Karolina, Audronė ir Justina džiugino mažus ir didelius, skaitydamos Kukučio balades, "Baltoje erdvėje" Edvinas ir Aistė skaitė Jasukaitytės, Nėries eiles. Pradinukai tylą perkėlė į didžiulį bendrą piešinį.

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-04-28 Balandžio 28 d., Stakliškių gimnazijoje, vėl vyko nuotaikinga anglų kalbos viktorina "Fast and Catchy". Šįkart savo žinias ir greitį išbandė 5-tos, 6-os ir 7-os klasių mokiniai (mokytojos G. Buitkuvienė ir Ž. Biekšienė). Komandos rungtyniavo užduotyse "Atspėk dainą", "Pasiklydę šalys ir tautybės", "Vėliavos". Mokiniams taip pat teko minti mįsles, parodyti savo išmanumą įvairiuose klausimuose ir suvaidinti situacijas restorane ir parduotuvėje. Laikas prabėgo greitai ir įdomiai, todėl tikimės ir ateityje aktyvaus mokinių dalyvavimo viktorinose.  

Anglų kalbos mokytoja Ž. Biekšienė. Foto>>

 
 

2015-04-24 Balandžio 24 dieną Stakliškių gimnazijos galerijoje „Spindulėlis“ atidarėme parodą „Gėlės lietuvių poezijoje ir tautosakoje“. Prie kiekvienos pirkios būtinai turėdavo būti gėlių darželis – visas mergelių turtas ir džiaugsmas, - rašė Povilas Višinskis. Buvo įprasta darželius sodinti prieš trobą. Daugiausia sodindavo jurginų, bijūnų, astrų, našlaičių. Gėlės motyvas būdingas ir ne vieno poeto kūrybai. Rinkdami eilėraščius apie gėles, mokiniai pastebėjo poetų dažniausiai minimas gėles: ramunes, pienes, našlaites, vandens lelijas. Surinkę pakankamai medžiagos apie gėles lietuvių poezijoje ir tautosakoje, mokiniai ėmėsi kūrybinio darbo. Vieni jas tapė, kiti piešė kreidelėmis ar spalvotais pieštukais, aplikavo. Mus supa nuostabūs darželių ir lauko gėlių žiedai, todėl ir mokinių darbeliuose jie spindi įvairiomis spalvomis. Parodos atidarymo metu mokiniai deklamavo lietuvių poetų eiles, papasakojo, kaip buvo prižiūrimi gėlių darželiai Lietuvoje. Dailės mokytoja L. Andriukevičienė pasidžiaugė, kad pradinių klasių mokiniai darbelius atliko įvairia technika, kūrybingai ir tvarkingai. Direktorės pavaduotoja L. Nastaravičienė pastebėjo, kad mokiniai pastebėjo ne tik darželių gėles, bet ir poetų apdainuotas lauko gėles, kuriomis dabar pražydęs visas pirmo aukšto koridorius.

Mokytoja D. Stankevičienė. Foto>>

 
 

2015-04-24 Balandžio 24 dieną mes, 5–9 klasių mokiniai, turėjome įdomią pamoką. Tai buvo ne eilinė dailės pamoka. Pas mus svečiavosi savamokslė dailininkė Vilija Čiapaitė. Ji jau buvo nupiešusi nuostabiai gražius obelų žiedus, o mes turėjome juos „nulieti“. Taip galėjome pritaikyti savo akvarelės technikos gebėjimo žinias. Dirbti buvo įdomu: dailininkė patarė, pamokė. Nė nepastebėjome, kaip praėjo pamoka. Savo sukurtais darbais pradžiuginsime mamytes Mamos dienos proga.

Esame dėkingi mokytojai už organizuotą įdomią pamoką.

 

9 klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Foto>>

 
 

2015-04-23 Balandžio 23 dieną mes, Stakliškių gimnazijos 7-8 klasių mokiniai, su lietuvių kalbos mokytoja Edita Valatkiene dalyvavome respublikinėje moksleivių konferencijoje „Rankoj turėjau šilko skarelę“. Konferencijoje klausėmės dalyvių pranešimų ir pristatinėjome savo darbą, kuris buvo apie Stakliškių krašto merginų ir moterų galvos apdangalus. Po įdomių pristatymų, pilni įspūdžių buvome pakviesti apžiūrėti tautodailininkės L. Kudžmienės parodos „Lėlės tautiniais drabužiais“ atidarymo. Išklausę pasakojimą apie sunkų darbo triūsą, bei puikų rezultatą, mes,  paraginti tautodailininkės, pasirašėme Jos atsiliepimų knygoje. Geros nuotaikos kupini judėjome link mokyklos.

 

8 klasės mokinės – Aistė Šalomskaitė, Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2015-04-22 Balandžio 22 d. vyko Prienų r. kroso estafečių varžybos. Jose dalyvavo ir Stakliškių gimnazijos komanda.

 

Mokytoja Laura Makštutienė

 
 

2015-04-22 Saulėtą balandžio 22–osios rytą  aštuoni Stakliškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai su nekantrumu laukė kelionės į Vilnių. Jie mokykloje vykusiame gamtamokslinių žinių konkurse surinkę daugiausia taškų pateko į 1-4 klasių respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas“ II-ąjį turą, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso tikslas – tobulinti mokinių supratimą apie artimiausią gamtinę aplinką, vystant jų gebėjimus, taikant patrauklius, įdomius mokiniui veiklos metodus. Todėl mokiniams teko ne tik pavadinti šiuo metu miškuose žydinčius augalus, atpažinti paukščių balsus, gyvūnų siluetus, įvardinti įvairių augalų sėklas, sukurti atviruką pavasariui, suorganizuoti ir pamokyti kitus vaikus linksmų žaidimų gamtoje, bet ir pamatyti „sergantį“ medį ir parašyti receptą, kaip  jį išgydyti. Visus mokinukus sužavėjo šiame centre įkurtas mini zoologijos sodas ir jame gyvenantis gausus būrys paukščių ir gyvūnų: poniai, lamos, avys, ožkos, arkliai, gausus būrys vištų, pasipuošusių, pasak mokinių įvairiaspalvėmis „kojinaitėmis“, povai, ereliai, gandras ir ... kalbanti papūga. O kur dar terariumas su įvairių rūšių vėžliais. Įspūdžių tikrai daug.

     Konkurse patirti įspūdžiai, patirtys, manau, sužadins dar didesnį mokinių smalsumą, susidomėjimą mus supančia gamta, leis suprasti, kaip svarbu dirbti komandoje. 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Nastaravičienė. Foto>>

 
 

2015-04-21 Balandžio 21 d., Stakliškių gimnazijoje vyko anglų kalbos viktorina "Fast and catchy", skirta 3-čios ir 4-tos klasių mokiniams (mokytoja Ž. Biekšienė). Komandas sudarė po penkis kiekvienos klasės mokinius.  Abi komandos stengėsi kuo greičiau ir teisingiau įveikti tiek lengvesnes, tiek sunkesnes užduotis - kūrė komandos šūkį, prisistatė,  dėliojo "pasiklydusius" žodžius sakiniuose, skaičiavo atbulai, atliko įvairias užduotis su metų laikais, abėcėlės raidėmis bei savaitės dienomis.

Salės žiūrovai bei sirgaliai taip pat neliko pamiršti - jie noriai ir puikiai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Smagią viktoriną užbaigėme bendru abiejų klasių labai mėgstamu žaidimu "Simon says".

Anglų kalbos mokytoja Ž. Biekšienė. Foto>>

 
 

2015-04-20 Balandžio 20 dieną Stakliškių gimnazijoje vyko Prienų rajono mokyklų matematikos mokytojų metodinė diena. Šios dienos pagrindiniu akcentu tapo projekto „Stakliškių istorija matematikos uždaviniuose“ pristatymas. Pranešimą paruošė matematikos vyr. mokytoja Zita Litvinskienė ir pasidalino patirtimi, kaip atsirado knyga „Stakliškių istorija matematikos uždaviniuose“. Projektinė veikla kelia mokymosi motyvaciją, skatina kūrybiškumą, ugdo gebėjimą surasti ir panaudoti reikiamą informaciją. Vyko diskusijos prie arbatos puodelio. Mokytojai noriai dalijosi savąja patirtimi.

Svečiai gėrėjosi mūsų netradicinėmis erdvėmis, turtingu informatikos kabinetu, jaukia skaitykla, atsinaujinusia aktų sale ir kt. Išvykdami kolegos  nesakė viso gero, bet  „iki kito susitikimo“.

Mokytoja Zita Litvinskienė

 
 

2015-04-20 Balandžio 20 – oji diena Stakliškių gimnazijos šeštokų atmintyje išliks dar ilgai ilgai… Šią dieną įvyko projekto „Kūrybinės partnerystės” pabaiga. Šiais mokslo metais projekte dirbo kūrybos agentas Andrius Atas, kūrybos praktikės Ieva Veiverytė ir Aurelija  Slapikaitė–Jurkonė bei 6 ir 9 klasės mokiniai. Devintokai baigiamąjį „Kūrybinių partnerysčių” renginį organizavo dar vasario mėnesį, na, o šeštokėliai draugus, mokytojus, tėvus nusprendė pradžiuginti balandžio mėnesį.

Ilgas ir sunkus kelias, daug nelengvų užduočių šio projekto metu laukė dalyvių – šeštokų. Po gausybės pokalbių, tyrinėjimų buvo nuspręsta, kad mokiniams labai įdomu – kurti filmą. Taip komandoje atsirado kūrybos praktikė kino režisierė Ieva Veiverytė. Užduotis buvo nelengva, nes reikėjo integruoti mokomuosius dalykus: istoriją, lietuvių kalbą, anglų kalbą. Mokiniai rašė scenarijus, kūrė scenografiją, repetavo vaidmenis. Galiausiai sutarę, kad visiems šeštos klasės mokiniams didžiausią siaubą kelia dvejetai ir kontroliniai, nusprendė kurti filmą apie baimę, kurio tema „Baimės akys plačios”. Filmavimo akimirkos buvo nepakartojamos. Mokiniai patys kūrė dekoracijas, filmavo, garsino, vaidino, maketavo.

Po sunkių darbų balandžio 20 d. mokyklos mokytojai, mokiniai ir šeštokų pakviesti artimieji rinkosi į mokyklos aktų salę filmo premjeros peržiūrai.  Visi nekantriai laukė, ką jiems pavyko sukurti bendraujant ir bendradarbiaujant. Šios dvi veiklos buvo prioritetinės, nes svarbu buvo išmokti dirbti komandoje, suvokti, kad be vieno kurio nors nario darbas sustoja. Baigiamosios šventės eiga vyko kaip Kanuose: premjera, sveikinimai, padėkos. 

Mokiniai ir mokytojai labai teigiamai įvertino projektą. Pagerėjo mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, požiūris į mokymąsi, mokiniai išmoko planuoti savo veiklas, atsirado didesnis atsakomybės už savo veiklą jausmas. Projekto eigoje pagerėjo klasės tarpusavio santykiai, padidėjo atkaklumas ir smalsumas, pagerėjo mokinių gebėjimai analizuoti informaciją, pritaikyti žinias, suvokti kontekstą, interpretuoti.

Šis projektas į mūsų mokyklos gyvenimą įnešė kūrybiškumo, kitokio požiūrio į mokymąsi, naujų idėjų. Ir aišku, ugdė mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Projektą kuruojanti mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>

 
 

2015-04-17 Balandžio 17 – osios rytas penkiems Stakliškių gimnazijos atstovams buvo kitoks. Mes keliavome ne kaip įprasta į pamokas, o į sostinę, į mokykloms skirto projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ įvadinę konferenciją. Konferenciją atidarė švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis ir  Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas.

Per įvadinę projekto konferenciją lektoriai, žinomi žurnalistai, švietimo specialistai nagrinėjo temas: „Šiandieninės tarptautinės politikos iššūkiai Lietuvai“,  „Žiniasklaidos atsakomybė ir vertybinės nuostatos formuojant visuomeninę nuomonę“, „Naujienlaiškio „Aktualijos. Ką manai?“ projekto pristatymas“,  „Medijų įtaka visuomenei ir mokyklai“, „Mokykla ir žiniasklaida. Kaip integruoti medijų raštingumą į ugdymo turinį?“.

Susipažinome su medijų ir informacinio raštingumo tematikos  integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, buvo pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins kritinį mąstymą.

Džiaugiamė, kad iš 168 mokyklų pateikusių prašymus dalyvauti šiame projekte, mūsų gimnazija  tapo laimingąja ir patekome į atrinktųjų 58 dalyvių - mokyklų skaičių.

Pirmasis projekto akcentas nuteikė mus kūrybingai ir aktyviai veiklai, naujiems darbams.

Konferencijoje dalyvavę gimnazijos atstovai

 
 

2015-04-15 Balandžio 15 – osios rytą Stakliškių gimnaziją aplankė didžiulė moderni laboratorija ant ratų. Šis vizitas – projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ antrasis etapas. „MoMoLab“  - mobilioji mokslinė laboratorija, kurioje  sudaromos sąlygos mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Tai trijų dienų trukmės programa, kurios metu gimnazistai kartu su mokslininkais patys atliks mokslinius tyrimus, klausysis paskaitų apie naujausius mokslinius atradimus, pamatys mokslinių eksperimentų demonstracijas.

 

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>

 

Straipsnis Krašto vitrinoje>>

 
 

2015-04-14 Balandžio 14 d. Stakliškių gimnazijoje susirinko visi  Kaišiadorių vyskupijos, Birštono dekanato mokyklų pirmokai. Vyko  labai graži, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Vaikų Velykėlės - 2015.

Pirmiausiai svečius pakvietėme aplankyti Stakliškių parapijos bažnyčią. Klebonas Gedeminas Mieldažis papasakojo mums apie bažnyčią, pasikalbėjome apie Velykų prasmę.

Švęsti Atvelykio rinkomės mokyklos aktų salėje. Šventė prasidėjo gražiomis eilėmis apie Kristų ir Velykas. Stakliškių gimnazijos lėlių teatro būrelis parodė spektakliuką „Kas namelyje gyvena?“, kuris pamokė, kad reikia visiems gyventi draugiškai. Jiezno gimnazijos vaikučiai giedojo giesmeles ir pamokė žaidimų. Birštono gimnazijos pirmaklasiai deklamavo eiles, dainavo daineles. Po nuotaikingos programėlės skubėjome spręsti kryžiažodžių, dėlioti dėlionių, rungtyniauti margučio nešimo varžybose, atlikti Velykinių skaičiavimo užduočių. Žinoma, smagiausia užduotis buvo margučių ridenimas ir „kiaušinių karaliaus bei karalienės“ rinkimai. Šventę baigėme refleksija, siųsdami per rankas margutį.

Šį renginį organizavo Jiezno gimnazijos mokytoja I. Skulsčienė, Birštono gimnazijos mokytoja V. Urbanavičienė, Stakliškių gimnazijos mokytoja D. Stankevičienė.

Gražus mokyklų bendradarbiavimas ir bendras integruotų veiklų renginys buvo pirmas, bet sutarėme, kad tikrai ne paskutinis.

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2015-04-14 Balandžio keturioliktosios rytą Stakliškių gimnazijos mokiniai išsiruošė į Vilnių. Šią ekskursiją jiems dovanojo LR Seimo narys Andrius Palionis už puikius I pusmečio mokymosi pasiekimus.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-04-14 Šiemet kaip ir pernai, visi 1-12 klasių mokiniai, kurie norėjo patikrinti savo žinias, buvo aktyviai kviečiami prisijungti ir dalyvauti edukaciniuose konkursuose „Olympis 2015“. Šių konkursų pagrindiniai tikslai - sudominti mokinius mokomuoju dalyku, skatinti mokinių mokymosi motyvaciją, pakartoti dėstomo dalyko medžiagą, suteikti mokiniams galimybę patikrinti savo žinias, nustatyti dėstomo dalyko temas, kuriose mokiniai turi sunkumų, lavinti darbo kompiuteriu įgūdžius, skatinti informacinių technologijų naudojimą ugdymo procese ir paįvairinti mokymosi procesą. „Olympis 2015“ organizavo ir siūlė visiems norintiems dalyvauti anglų kalbos, lietuvių kalbos, matematikos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos, biologijos, geografijos, istorijos konkursuose. Patys drąsiausi 5-8 klasių Stakliškių gimnazijos mokiniai savarankiškai, o kiti paraginti biologijos mokytojos Virginijos Seniauskaitės, lietuvių kalbos mokytojos Editos Valatkienės, istorijos mokytojos Loletos Aliukevičienės  ir anglų kalbos mokytojos Gintvilės Buitkuvienės ryžosi išbandyti savo jėgas edukaciniuose konkursuose. Ir ne veltui!  Septyniolika  konkursuose dalyvavusių mokinių parodė labai gerus rezultatus – laimėtas 31 diplomas, iškovoti 7 medaliai (medalis skiriamas, kai mokinys surenka daugiau negu 95%). Medalininkais tapo 5 klasės mokinė Vaida Šermukšnytė (anglų k. ir matematikos),  6 klasės mokinė Ugnė Bankovskaitė (lietuvių k. ir istorijos), 6 klasės mokinė Goda Bankovskaitė (lietuvių k.), 6 klasės mokinė Eglė Jadzauskytė (lietuvių k.) ir 6 klasės mokinė Vytautė Gusaitė (lietuvių k.). 8 klasės mokinės Diana Norvilaitė ir Agnė Šermukšnytė visuose konkursuose parodė labai geras žinias ir laimėjo po penkis I,II, III laipsnio diplomus. Labai džiaugiamės visų dalyvavusių mokinių laimėjimais, nuoširdžiai juos sveikiname.

 

Konkurso rezultatai: http://www.olympis.lt/lt/lietuviu-kalbos-konkursas/konkurso-naujienos

Direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Nastaravičienė

 
 

2015-04-09 Balandžio devintoji - eilinė darbo diena mokyklose. Stakliškių gimnazijoje pirmosios pamokos vyksta įprasta tvarka, tačiau mokiniai pertraukų metu sustoja prie neįprastai atrodančių kai kurių kabinetų durų. Jos neįprastai atrodo: tai jau ne kabinetai, o kūrybinės dirbtuvės - paštas, tema - „Mano istorija“, „Mokymasis - malonumas“... Puošni emblema lyg ir paaiškina - vyks konferencija - seminaras „Mokymo vertė - mokinys kūrėjas“.

Jau trečią pamoką mokiniai išeina mokytis į netradicines erdves. Vyksta integruotos pamokos. Sporto centre - kūno kultūros ir biologijos, kultūros centro salėse - lietuvių kalbos ir istorijos, lietuvių kalbos ir matematikos... Mokiniai ir mokytojai kūrybingai dirba. Pasirodo, kad lietuvių kalba ir matematika visai dera. Mokiniai noriai skaito, interpretuoja, kuria, nagrinėja gramatines formas ir čia pat braižo diagramas, skaičiuoja procentus, tikimybes... Ir sako, kad jiems įdomu, kad dvi skirtingų dalykų integruotos pamokos greitai prabėga...

O tuo metu į mokyklą renkasi svečiai. Mokyklos fojė registruojasi atvykusieji. O jų nemažai - septyniasdešimt trys mokytojai ir penkiasdešimt trys mokiniai iš aštuonių rajonų šešiolikos mokyklų: Vilniaus Gabijos gimnazijos, Licėjaus, Kėdainių, Trakų, Marijampolės ir kitų gimnazijų, mūsų rajono keturios mokyklos.

Mokytoja O. Andrulevičienė. Foto>>

 

Straipsnis Krašto vitrinoje >>  Krašto vitrinos foto>>

 
 

2015-04-01 Pavasario atostogos. Dauguma mokinių ilsisi, dvyliktokai dirba – laiko įskaitas, o mokytojai tobulina kompetencijas. Garsiai šnekame, kad šiandien daugelio mokinių motyvacija nepakankama, netenkina jų žinios, bendras išprusimas. O gyvenimas reikalauja visapusiškai išsilavinusio žmogaus. Mokyklai ir mokytojui iškyla nauji iššūkiai - kaip išugdyti tokį žmogų. Apie tai mūsų gimnazijos mokytojai balandžio pirmą dieną kalbėjosi seminare – nagrinėjo visuminio ugdymo metodus. Seminarą vedė lektorė Liuba Stankevičienė, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Pradinio ugdymo mokytoja ekspertė. Seminaro tema „Visuminis ugdymas – pokyčiai ir mokymosi sėkmė klasėje. Patirties sklaida ir įžvalgos“. Lektorė pateikė apie keturiolika visuminio ugdymo metodų. Darbo turėjome daug. Klausėmės  kolegės kelionių įspūdžių, dalinomės darbo patirtimi. Dirbome grupėse: nagrinėjome, kūrėme, diskutavome, lyginome... Dirbome daug, įtemptai. Buvo įdomu ir naudinga.

Esame dėkingi gimnazijos direktorei už organizuotą įdomų seminarą.

 

Mokytoja O. Andrulevičienė. Foto>>

 
 

2015-03-31 Ankstų antradienio rytą mes vyresniųjų klasių choro nariai, kartu su choro vadove Onute,  nors ir atostogos, susirinkome mokykloje. Su  dovanėlėmis ir gera nuotaika išvykome aplankyti Alytaus sutrikusio vystymosi vaikų globos namų auklėtinių. Ten mažiesiems parodėme muzikinį spektakliuką „Kaip lapė žibučių ieškojo“, kartu su vaikais žaidėme, dainavome. Prisijungdami prie akcijos „Visa Lietuva skaito“, padovanojome vaikams knygelių ir kartu su jais skaitėme. Džiaugiamės, kad ir mes, prieš didžiąsias metų šventes galėjome mažiesiems draugams padovanoti po kruopelę meilės ir šilumos.

 

11 klasės mokinė Danguolė Morkūnaitė. Foto>>

 
 

2015-03-27 Kovo 27 d. į mūsų mokyklą atvyko Drakoniuko teatras ir parodė spektaklį vaikams "Kas aš arba Dainulių miško pasaka". Tai spektaklis, kuriame nuotaikingai ir muzikaliai atskleidžiamos vaikams itin aktualios pritapimo prie kitų, draugystės, savęs pažinimo problemos.

      Dainulių miškas nepaprastas, jame gyvena įvairius muzikos stilius atstovaujantys žvėrys: repuojantis kiškis Emas Nemas, pop muzikos žvaigždė - kiaunė Alė, liaudies muzikantas lokys Albinas. Pagrindinis veikėjas vilkas Vacys netyčia nugirsta medžiotojus, sakančius, kad miške nėra vilkų ir sudvejoja, kas esąs. Jis ryžtasi atsikratyti vienatvės ir bando tapti kiškiu, lokiu ar kiaunėnu, kopijuodamas šių žvėrių elgesį, išvaizdą, įpročius, tačiau kiti žvėrys nenori priimti keistuolio į savo gretas. Kiekvienas bandymas tapti tuo kuo nėra, vilkui atneša tik dar didesnį nusivylimą. Nuleidęs rankas ir nusprendęs likti vilku, jis netikėtai sutinka vilkę Smilgę, su kuria jau niekada nebesijaus vienišas ir nesuprastas.

     Istoriją vaikams pasakojo šmaikščiai ir linksmai, žvėrys dainavo, linksminosi ir tuo pačiu atskleidė, kad bandymas tapti tuo, kuo nesi, neatneša laimės. Tik būdamas savimi ir tarp tokių pačių kaip tu jausiesi laimingas.

 

Dir. pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė. Foto>>

 
 

2015-03-27 2015 m. kovo 23-27 d. Stakliškių gimnazijoje buvo organizuojami renginiai, skirti "Savaitei be patyčių". Pagrindinis akcijos tikslas - skatinti draugiškus mokinių ir mokytojų tarpusavio santykius, kurti saugią aplinką, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Veiklų metu gimnazijos mokiniai buvo mokomi priimti ir atjausti vienas kitą, spręsti kylančius konfliktus konstruktyviais būdais. Mokiniai buvo skatinami gerbti vienas kito kitoniškumą, palaikyti vieniems kitus sudėtingose situacijose, dalintis gerumu, šypsenomis, apsikabinimais.

Stakliškių gimnazijoje vyko šios veiklos:

1.  Dailės pamokų metu mokytoja Lina Andiukevičienė ir mokiniai diskutavo apie gerumą, savo rankomis darė baltus balandžius, kuriais vėliau papuošė mokyklos aplinką. Juk baltas balandis yra  santarvės, taikos, išminties, ramybės ir gerumo simbolis.

2. Psichologė Inga Abramavičienė vedė užsiėmimus 4-11 klasių mokiniams temomis: "Ką daryti, kad įveiktume patyčias? bei "Kaip saugiai bendrauti internete bei įveikti elektronines patyčias?" Užsiėmimų pabaigoje mokiniai sakė vieni kitiems gerus žodžius, komplimentus, dalinosi gera nuotaika ir apsikabinimais.

3. Kartu su socialine pedagoge Daiva Švediene vyresnių klasių mokiniai gamino bei dalino mokiniams skirtukus į knygas, kuriuose buvo užrašytos taisyklės, padedančios kovoti su patyčiomis ir smurtu mokykloje bei už jos ribų.

4. Sveikatos priežiūros specialistė Ieva  Stravinskienė vedė užsiėmimus 8-10 klasių mokiniams, kurių metu pynė draugystės apyrankes, žiūrėjo filmus, juos analizavo kartu su mokiniais, gilino žinias, kaip atpažinti patyčias. 1-4 klasių mokiniai žiūrėjo filmą "Bjaurusis ančiukas", jį aptarė visi kartu bei klausėsi sveikatos priežiūros specialistės pranešimo tema: "Kas yra patyčios ir kaip jas sustabdyti?".

5. Klasių vadovai vedė klasės valandėles šiomis temomis: "Gerų santykių receptas" (1 kl., D.Stankevičienė), "Aš nenoriu, kad mane pravardžiuotų" (2 kl., S.Labutienė), "Blogį įveik gerumu" (3 kl., R.Noreikienė), "Efektyvaus klausymosi įgūdžiai" (4 kl., M.Nakraševičienė), "Pyktis ir jo valdymo būdai" (5 kl., S.Paltanavičiūtė), "Empatija ir pastangos suprasti ir užjausti kitus" (6 kl., L.Aliukevičienė), "Žodis ne žvirblis" (7 kl., O.Kamblevičienė), "Gyvenkime draugiškai" (8kl., J.Koskienė), "Pagarba sau ir kitam" (9 kl., L.Makštutienė), "Ką galiu padaryti, kad nebūtų patyčių mokykloje ir klasėje?" (10 kl., Z.Litvinskienė), "Išankstinės nuostatos patyčių klausimu" (11 kl., V.Noreika), "Kaip išvengti internetinių patyčių?" (12 kl., J.Andrulevičienė).

Veiksmo savaitės Be patyčių 2015 veiklose dalyvavo 1-12 klasių mokiniai, klasių vadovai, socialinė pedagogė Daiva Švedienė, psichologė Inga Abramavičienė, sveikatos priežiūros specialistė  Ieva  Stravinskienė, dailės ir technologijų mokytoja Lina Andriukevičienė.

Psichologė Inga Abramavičienė. Foto>>

 

Vaikų linijos padėka>>

 
 

2015-03-26 Šiandien gimnazijoje lankėsi buvę mokiniai Danguolė Kandrotaitė ir Linas Randamanskas, kurie mokosi Lietuvos policijos mokykloje. Kartu atvyko ir jų mokytojai Dalius Mackėla bei Vilija Žukaitytė. Gimnazijos mokinius svečiai supažindindino su stojimo į policijos mokyklą sąlygomis, kursantų kasdienybe. Pristatė policijos darbe naudojams priemones, kurias kiekvienas norintis galėjo paliesti, išbandyti. Danguolė bei Linas aplankė mažuosius mūsų mokinukus. Jiems pravedė trumpą saugaus ir teisingo mokinio gyvenimo pamoką.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-03-26 Kovo 26 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo gamtamoksliniame  konkurse.  Jį pradėjo trečios klasės mokiniai eilėraščiais apie pavasarį ir dainele apie lietų. Vėliau buvo sudarytos 2 komandos  iš 1, 2 klasių ir 2 iš 3, 4 klasių. Jas sudarė geriausiai teorinį testą išsprendę mokiniai. Komandos rinkosi kapitonus, kūrė komandos ženklą, prisistatė ir  tarpusavy varžėsi, atlikdamos įvairias užduotis: iš skaidrės atpažindamos gyvūnus ir paukščius, juos vaidindamos, darydamos eksperimentus. Kol komandos atlikinėjo užduotis, likę klasės draugai minė mįsles, vardijo gyvūnų jauniklių pavadinimus.  Geriausiai pasirodę komandų nariai dalyvaus respublikinėje gamtamokslinėje konferencijoje.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-03-25 Ankstyvą  trečiadienio rytą  mes, septintokai, lydimi lietuvių k. mokytojos – Editos Valatkienės vykome į Alytaus miesto  teatrą. Čia dalyvavome dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose:  „Garso ir šviesos magijoje“ ir praktiniame  „Grimas“. Teatro pasaulis  magiškas ir paslaptingas. Susėdę visiškoje tamsoje stebėjome šviesos ir šešėlių paveikslus, pritaikant jiems garsus. Aktorius Tomas Kunčinas mums parodė, kaip gali žmogų užvaldyti muzika. Po to vaidinome, sakėme greitakalbes, kalbėjome per mikrofonus, užsiėmimo metu aiškino, kaip žmonės turi vaidinti, ką jie turi mokėti. Toliau keliavome į slapčiausią teatro vietą, „Šviesos tiltu“. Lipome labai aukštai, bet nesigailėjome. Čia apžiūrėjome daugybę prožektorių, išgirdome, kam jie reikalingi, kokia jų paskirtis. Vadovas-aktorius T. Kunčinas viską leido pamėginti ir mums. Kai baigėsi šis užsiėmimas, ėjome į grimą. Aktorė Onutė Gudaitytė ne tik įdomiai papasakojo apie grimo atsiradimą, bet ir atskleidė daugybę grimavimo paslapčių. Vieniems padarė perpjautas venas, kitiems sulūžusį pirštą, išpiešė veidus. Galėjome pasimatuoti perukus, drąsesnės mergaitės bandė ir pačios pasigrimuoti. Norintieji galėjo aplankyti eksponuojamas velykines parodas. Grįžtant namo, užsukome į Punios miestelį ir aplankėme Punios piliakalnį, stabtelėjome prie Šv. Jokūbo bažnyčios, Šv. Jurgio mūrinės koplytėlės. Mokytoja papasakojo įdomią legendą apie tai, kas 1336 m. vyko ant Punios piliakalnio. Stebėjome gražią panoramą, kuri atsiveria nuo piliakalnio, nusifotografavome prie paminklinio akmens, kuris skirtas žuvusiems pilies gynėjams. Ant paminklinio akmens žymaus romantizmo poeto Maironio eilėraščio posmas, kuris byloja apie gynėjų kovingumą, narsą. Esame dėkingi mokytojai už tokias įdomias pamokas ir suteiktas žinias.

    Grįžome labai linksmi ir su daug įspūdžių.

 

Septintos klasės seniūnė – Ieva Katkauskaitė. Foto>>

 
 

2015-03-23 Gyventojų dėmesiui!

Stakliškių gimnazijos mokiniai dalyvauja projekte „Prakalbinkim pavardes“.

Todėl š. m. kovo–balandžio mėn. Stakliškių, Pieštuvėnų, Vyšniūnų kaimuose mokiniai kartu su mokytojais lankys gyventojų namus, norėdami užrašyti pavardes.

Prašytume mokinius priimti ir jiems suteikti informaciją. Dėkojame.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2015-03-20 Kovo 20–oji – Pasaulinė Žemės diena. Šią dieną minint Aukštadvario Žemės ūkio mokykloje vyko paroda, kurioje buvo eksponuojami mūsų gimnazijos 5–6 klasių mokinių darbai: inkilai ir pavasarinės puokštės. Džiaugiamės nuostabiais mūsų gimnazistų darbais ir linkime neblėstančio kūrybiškumo.

 

Mokytoja Giedrė Grigaravičienė. Foto>>

 
 

2015-03-13 Kovo 13 d. 8 klasės mokiniai stebėjo UPC organizuotą pamoką „Lietuvos nepriklausomybei 25–eri metai: Lietuvos kariuomenė ir nacionalinis saugumas“. Pamokos metu sveikinimo žodį tarė LR švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Lietuvos kariuomenės kapitonas Gintautas Ciunis. Po to mokiniai stebėjo filmą apie Lietuvos kariuomenę ir pildė Minčių žemėlapį. Baigiantis transliacijai ministras ir kariuomenės kapitonas atsakė į mokinių užduotus klausimus. Po transliacijos mokiniai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie nacionalinį saugumą, kaip reikėtų pasirengti atlikti pilietinę pareigą ginti tėvynę, kokia laisvės ir nepriklausomybės kaina?

Mokytoja Loleta Aliukevičienė

 
 

2015-03-13 Kovo 13-ąją antros ir trečios klasės mokiniams Prienų krašto muziejuje  vyko netradicinės pamokos. Mokiniai sužinojo apie duonos kelią iki stalo, prisilietė prie senovinių darbo įrankių, klausėsi pasakojimo, atsakinėjo į klausimus.  Ne tik klausėsi, bet ir aktyviai dirbo, formuodami savąjį duonos kepalėlį. Po visų darbų vaišinosi namine duona, sūriu, lašiniais. Esame dėkingi „močiutėms“ už suteiktas žinias, malonų priėmimą.

Grįždami sustojome prie Kęstučio paminklo. Kiek kartų pro jį pravažiuota, o prie jo ir nebūta. Čia mokiniai daugiau sužinojo apie Lietuvos praeitį LDK, kunigaikštį Kęstutį. Grožėjosi upių tėvo Nemuno vingiu, jo platumu.

Autobuse visi vienbalsiai tvirtino, jog netradicinė diena išvykoje labai patiko ir klausinėjo, kur vyksime kitą kartą.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-03-11 Kovo 11 dieną Stakliškių gimnazijos mokiniai dalyvavo devintąjame festivalyje „Mes galime 2015” Prienuose. Mūsų bėgikams puikiai sekėsi.

Daugiau informacijos „Krašto vitrinoje“. Straipsnis>>

 

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>>

 
 

2015-03-10 Kovo 10-osios popietę Prienų Just. Marcinkevičiaus bibliotekoje vyko renginys, skirtas tautos Poeto 85-osioms metinėms paminėti, kuriame be gražių eilių, dainų pynių, atsiminimų buvo apdovanoti laiško Gimtinei, Žemei, Žmogui dalyviai. Konkurso dalyvius apdovanojo seimo narys Andrius Palionis. Tarp 17 moksleivių konkurse dalyvavo ir vienintelė Stakliškių gimnazijos 7 klasės mokinė Rūta Augūnaitė.

 

Mokytoja Edita Valatkienė  Straipsnis>> Krašto vitrinoje

 
 

2015-03-10 Kovo 10 dieną Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo  25-mečio minėjimas. Į jį sugužėjo Stakliškių gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai bei miestelio bendruomenės nariai. Sveikinimo žodį tarė seniūnas G. Kaminskas, parapijos klebonas G. Mieldažis, gimnazijos direktorė L. Šernienė. Nuotaikingą koncertą, perpintą šokiais, dainomis ir posmais, Lietuvai padovanojo pradinių klasių mokiniai bei vyresnių klasių merginų ansamblis. Susirinkusiuosius linksmino KLC kapela. Centro fojė visi galėjo pasigrožėti eksponuojamais Jiezno gimnazijos mokinių keramikos darbais.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė  Foto>>  Video>>

 
 

2015-03-10  KOVO 10-OJI – TĖVŲ DIENA!

Š. m. kovo 10 d. maloniai kviečiame jus atvykti į TĖVŲ DIENĄ, kurios metu tęsime tėvų susirinkimų ciklą „Malonūs susitikimai mokykloje”.

 

1-4 KLASIŲ MOKINIŲ TĖVELIŲ SUSIRINKIMO DARBOTVARKĖ:

12.00 val. mokinių koncertas Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre.

13.00 val. susirinkimas mokyklos aktų salėje.

1. I pusmečio rezultatų aptarimas (pavaduotoja ugdymui L. Nastaravičienė).

2. Olweus patyčių ir prevencijos programos apklausos rezultatų aptarimas ir kokybės užtikrinimo sistemos pristatymas (psichologė I. Abramavičienė).

3. Diskusija „Ar mokykla tenkina mokinių individualius poreikius“ (direktorė L. Šernienė).

4. Einamieji klausimai.

5. Susitikimai su mokytojais ir klasių auklėtojais kabinetuose.

 

5-12 KLASIŲ MOKINIŲ TĖVELIŲ SUSIRINKIMO DARBOTVARKĖ:

17.00 val. susirinkimas mokyklos aktų salėje.

1. Mokinių koncertas.

2. I pusmečio rezultatų aptarimas (pavaduotoja ugdymui L. Nastaravičienė).

3. Pranešimas „Kaip padėti vaikui įveikti stresą“ (psichologė I. Abramavičienė).

4. Olweus patyčių ir prevencijos programos apklausos rezultatų aptarimas ir kokybės užtikrinimo sistemos pristatymas (psichologė I. Abramavičienė).

5. Einamieji klausimai.

6. Susitikimai su mokytojais ir klasių auklėtojais kabinetuose.

 

Mokyklos administracija

 

 
 

2015-03-09 Šiandien mokykloje svečiavosi Veiverių gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Kartu su stakliškiečiais, dalyvaudami Lyderių laiko projekte, numatė namų darbų atlikimo žingsnelius.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė  Foto>>

 
 

2015-03-06 Kovo 6 d. 10 kl. mokinės Sandra Cvilikaitė, Aurelija Diškevičiūtė, Justina Baguševičiūtė ir Vaida Urbaitė dalyvavo Prienų r. Jiezno gimnazijos organizuotame renginyje, skirtame Gimnazisto dienai. Renginys prasidėjo susitikimu su Nepriklausomybės Akto signataru Egidijumi  Bičkausku. Po to  mokiniai dalyvavo diskusijoje „Pilietiškas jaunimas: savybės, kasdienybė, iššūkiai“. Darbas vyko grupėse, buvo parengti ir pristatyti plakatai. Renginys baigėsi refleksija prie arbatos puodelio.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė

 
 

2015-03-06 Kovo 6 dieną 7 klasės mokiniai vyko į Vilnių. Aplankėme Radvilų rūmų muziejų, kur ekspozicijoje buvo pristatomi tolimosios Rytų Azijos  XV-XX a. tapybos ir kaligrafijos kūriniai, deponuoti  Vilniaus bernardinų, ir skulptūros bei taikomosios dailės kūriniai iš muziejaus  rinkinių, taip pat mums mažai pažįstamų kraštų – Australijos žemyno ir Naujosios Gvinėjos salos – senųjų gyventojų dvasinio ir apeiginio gyvenimo atspindžiai-dievybės ir apeigų atributai.

Kadangi kiekvienas senųjų gyventojų klanas, šeima ir šeimos narys turėdavo totemą, ir mes praktinėje užsiėmimo dalyje kūrėme pakabučius, kuriuose pavaizdavome savo totemus.

Mūsų mokykla prisijungė prie akcijos „Lietuvai ir man“, pynėme draugystės apyrankes, simbolizuojančias tautos vienybę. Lietuvai skirtas apyrankes nuvežėme į Nacionalinę dailės galeriją ir jas užrišome ant specialiai šiai akcijai sukurtų Gediminaičių stulpų konstrukcijos.

 

Mokytoja O. Kamblevičienė  Foto>>

 
 

2015-03-04 Kovo 4-oji diena Stakliškių gimnazijoje buvo netradicinė. Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje šurmuliavo norintys išmokti tradicinių amatų mokiniai. Jie buvo pakviesti į pamokas, kuriose patys galėjo išbandyti savo jėgas naujose veiklose. Mokyklos kiemelyje įsikūrė ir pirmasis savo darbą pradėjo kalvis Valdas Valentinavičius , pirmajame aukšte žvakių liejimo meistrė Ramunė Miškauskienė ir vytelių pynimo meistrė Danutė Janukaitienė, o antrajame aukšte - medžio drožimo žinovas Kęstutis Benedikas ir Kęstutis Palionis, mokęs vaikus gaminti inkilus.  Trumpai supažindindami su savo amatais, meistrai pradėjo darbus. Pristatė medžiagas, parodė, kaip reikia jomis naudotis. Patys drąsiausi buvo pakviesti  padirbėti ir savomis rankomis pasidaryti gaminius. Po sunkių, bet itin įdomių ir tikrai vertų dėmesio darbų  visi suskubėjo į sporto salę, kur buvo įsikūrę  prekybininkai su gausia įvairove prekių. Savo rankų darbo prekes pardavinėjo  patys mažiausi mokinukai ir suaugę amatininkai iš aplinkinių kaimų. Savo laimę mokiniai galėjo išbandyti „Kaziuko loterijoje“. Šventės svečius linksmino SKLC kapela, o šventiniame šurmulyje šoko ir dainavo Kazytė ir Kaziukas. Į šventė atvyko ir Stakliškių seniūnijos atstovai.  Mokyklos vadovybė amatininkus apdovanojo padėkos raštais ir mokyklos simbolika. Stakliškių bendruomenės pirmininkė Rasa Noreikienė taip pat padėkojo šventės organizatoriams ir svečiams.
Visi tikrai puikiai praleidome laiką, daug naujo išgirdome ir sužinojome, pasilinksminome, na ir  žinoma, ištuštinome kišenes bei prisipildėme pilnas pintines.  Dėkojame organizatoriams už turiningą  ir šaunią dieną.

12 kl. mokinės  Karolina Pėstininkaitė ir Audronė Žilionytė (renginio vedėja Kazytė).

Straipsnis Krašto vitrinoje>>  Foto>>   Video>>

 
 

2015-03-01 Puikiai praleistas laikas Kauno arenoje, stebint krepšinio varžybas. Dėkojame organizatoriams ir visiems, kurie prisidėjo prie projekto įgyvendinimo. Tikimės aktyvaus dalyvavimo kituose projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju“ etapuose.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2015-02-26 Vasario 26 dieną gimnazijos 3 ir 4 klasės mokiniai vyko į rajonines „Greiti ir vikrūs“ varžybas. Varžybose dalyvavo 9-ios komandos. Visų komandų mokiniai stengėsi sąžiningai ir greitai atlikti estafečių užduotis. Aikštelėje nuolat vyko tikra „kova“ tarp 3-jų komandų. Varžybos buvo įtemptos ir įdomios. Su gera nuotaika, kupini įspūdžių ir dovanų grįžome namo.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-02-23 Pirmadienį vyko „Kūrybinių partnerysčių“ 9 kl. projekto „Baltai juoda vizija“ baigiamasis renginys. Mokiniai pristatė ir oficialiai atidarė savo laisvalaikio erdvę. Erdvės spalvos – juoda ir balta – simbolizuoja jų jausmus. Balta – džiaugsmą, o juoda – sunkumus.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

Straipsnis Krašto vitrinoje >>

 
 

2015-02-21 Vasario 21-22 dienomis Stakliškių skautai rinkosi paminėti skautų įkūrėjo Roberto Baden-Povelio gimtadienio. Renginį, kaip visada, pradėjome rikiuote. Po jos sekė mažesniesiems paruošta programa, kurios metu vaikai sužinojo apie pirmąją pagalbą susižeidus, mazgų rišimą. Visi smagiai leido laiką ir laukė vakaro, kurio metu buvo pažadėta staigmena. Pagaliau atėjus tai akimirkai, sužinojome, kad per pusvalandį turime paruošti vaidinimą duota tema, kurį stebės aktorius. Visi kibome į darbą, o laikas nepastebimai bėgo. Nors ir jaudinomės, tačiau visi suvaidinome puikiai. Po tokios ilgos dienos visi iš karto lindome į miegmaišius. Ryte atsikėlusių laukė pusryčiai, po kurių šiltai apsirengę ėjome į bažnyčią. Išklausę mišias grįžome atgal į mokyklą. Susirinkome daiktus, atsisveikinome ir kupini įspūdžių nenorom judėjome namų link. Nekantriai laukiame kitos stovyklos!

Aštuntos klasės skautė - Agnė Šermukšnytė

 
 

2015-02-21 Vasario 21 dieną Stakliškių gimnazijoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Lietuvoje jis rašomas jau aštuntą kartą. 11 val. prie popieriaus lapų palinko ir LRT žinių vedėjo Marijaus Žiedo diktuojamą rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis” rašė gimnazijos mokytojai, mokiniai ir svečiai iš miestelio. Vokai su darbais iškeliavo organizatoriams.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 
 

2015-02-20 Vasario 20-ąją abiturientai trumpam užmiršo besiartinančius egzaminus ir pasinėrė į šimtadienio šurmulį.

„Jau po šimto dienų aš tave palieku... Tiek praleista puikių šioj mokykloj dienų“. Dar ir šiandien galvoje skamba šie dainos žodžiais, kurie tiek daug reiškia visiems mums - dvyliktokams. Dar ir šiandien veide nedingsta šypsena, nes šimtadienio įspūdžiai patys geriausi! Vienuoliktokų programa, skirta mums, privertė prisiminti visas vaikystėje iškrėstas išdaigas, buvome nustebinti mokytojų šiltu muzikiniu sveikinimu. Likome sužavėti nuostabiomis, ilgam išliksiančiomis dovanėlėmis. Net žodžiais sunku apibūdinti visa, ką išgyvenom ir patyrėm. Manau, visi sutiks, šimtadienis buvo nuostabus! O už viską dėkojame mieliems draugams, vienuoliktokams, visiems mokytojams, tėveliams ir svečiams.

O mes, vienuoliktokai, džiaugiamės, kad šimtadienis puikiai pavyko!

 

Gimnazistai. Foto>>

 
 

2015-02-17 Užgavėnių rytą Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai, pasipuošę Užgavėnių kaukėmis, sugužėjo į darželio kiemelį.

Rateliu apstoję Morę šoko, dainavo, klausėsi Užgavėnių ir Gavėnios burtų, papročių, vaišinosi karšta arbata, blynais. Visus palinksmino Lašininis su Kanapiniu. Kai nugalėjo Kanapinis, sudeginome Morę ir vijome žiemą.

 

Auklėtojai:  M. Ulozienė ir L. Kamblevičius. Foto>>

 
 

2015-02-13  Vasario 13 d. Stakliškių gimnazijoje buvo skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės dienai. Jau antri metai gimnazijos mokiniai dalyvauja pilietinėje akcijoje „Su gimtadieniu Lietuva“.

1-4 klasių mokiniai dalyvavo renginyje, kurį vedė 7 klasės mokiniai. Mokiniai pasiskirstė į tris komandas: geltonieji, žalieji, raudonieji. Kiekviena komanda atliko įvairias užduotis: statė bokštus, pūtė balionus, galvojo komplimentus Lietuvai, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos istoriją. Komisijos spendimu visos komandos apdovanotos saldžiuoju prizu.

Vyresniųjų klasių mokinai kartu su seniūnijos ir kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojais žiūrėjo ir aptarė Andriaus Cimbolaičio dokumentinį filmą „ŽAIBAS – DZŪKIJOS LEGENDA“.

Mokytoja Loleta Aliukevičienė. Foto1>>   Foto2>>

 
 

2015-02-12  Mes, 9 klasės mokiniai, tęsėme darbą su kūrybinių partnerysčių agente Aurelija „Netradicinių erdvių kūrimas mokykloje“. Mūsų darbai po truputį juda į priekį. Visi draugiškai pasiskirstėme savo darbais ir atliekame užduotis. Vieni gaminame baldus, kiti juos dažome, o dar kiti ruošiame patalpą. Mums šis darbas yra labai įdomus: mes skaičiuojame, projektuojame, braižome. Visi kruopščiai atliekame savo įsipareigojimus.

9 klasė. Foto>>

 
 

2015-02-12  Vasario 12 dieną 8 klasės mokiniai stebėjo ekonomikos e-pamoką. Jos metu Lietuvos banko atstovė Toma Grinytė supažindino su negrynųjų pinigų sąvoka, jų panaudojimo galimybėmis ir būdais, kaip saugiai jais atsiskaityti. Juk ne visais atvejais naudoti banknotus ir monetas yra praktiška, o mokėjimo kortelė kišenėje užima daug mažiau vietos nei sauja monetų, pirkti internetu yra daug patogiau. Papasakojo, ką reikėtų žinoti norint saugiai atsiskaityti mokėjimo kortele, internetu, mobiliuoju telefonu ar elektroniniais pinigais. Taip pat pamokė, kaip neužkibti ant sukčių kabliukų ir apsaugoti prisijungimo duomenis, PIN kodus ir kitą asmeninę informaciją.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2015-02-11 Trečiadienį, vasario 11 dieną mes, dvyliktokai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Onos Andrulevičienės išvykome į Lietuvos radijo ir televizijos studiją filmuotis visiems gerai žinomoje laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Viena iš besivaržančių mokinių buvau aš, Karolina Pėstininkaitė. Nuvykę susipažinome su televizijos laidų filmavimo ypatumais, gavome daug žinių iš įvairių mokslo sričių. Džiaugiamės, garsindami savo mokyklą netgi televizijos ekrane. Na, o kaip mums sekėsi galėsite pamatyti kovo pabaigoje įsijungę „Tūkstantmečio vaikų“ laidą per LRT.

Karolina Pėstininkaitė. Foto>>

 
 

2015-02-11  Vasario 11 d. į Stakliškių gimnaziją atvyko rašytojas Vytautas Račickas. Aktų salėje 1-7 klasių mokiniams vyko netradicinė pamoka - knygų rašymas ir skaitymas. Rašytojas vaikams pasakojo apie savo gyvenimą, apie knygų skaitymą vaikystėje, jų rašymą. Skaitė ištraukas iš savo knygų, atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Pirmoji rašytojo knyga „Šlepetė“ buvo išspausdinta vaikams skirtame žurnale „Genys“. Pati naujausia knyga „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ įtraukta į geriausių knygų penketuką, renkamą „Knygų mugėje - 2015“. Už knygą „Šlepetė“ jis buvo nominuotas krepšininko Šarūno Marčiulionio.

Susitikimo pabaigoje mokiniai galėjo nusifotografuoti su rašytoju, nusipirkti knygų su autoriaus autografu. Pamoka sušildė nuoširdžiu bendravimu. Mokytojai prisiminė vaikystę, o mokiniai susidomėjo rašytojo kūryba.

 

7 klasės mokinė Ieva Katkauskaitė. Foto>>

 
 

Gerb. Tėveliai,

 

Dėl gripo epidemijos atšaukiami visi masiniai renginiai, todėl vasario 13 d. numatytas mokinių tėvelių susirinkimas nukeliamas vėlesniam laikui.

 

Administracija

 
 

2015-02-09  Stakliškių gimnazija pasinaudojo BMK (Biznio mašinų kompanijos) lengvatiniu komerciniu pasiūlymu, gautu Vilniuje 3D spausdinimo kūrybinių dirbtuvių metu, ir įsigijo 3D spausdintuvą. Kaip ir buvo žadėta komerciniame pasiūlyme vasario 9 dieną į gimnaziją atvyko BMK komanda pravesti mokymus apie spausdintuvo paruošimą darbui ir programinės įrangos naudojimą.

Grupelė smalsių mokinių bei mokytojų klausė lektorių, atliko praktines užduotis. Naujojo įrenginio demonstruojamais stebuklais gėrėjosi ir gimnazijos direktorė, kurios iniciatyva buvo realizuota ši puiki idėja.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto>>

 
 

2015-02-05  Turtingą Stakliškių krašto istoriją papildo nauja data – 2015 m. sausio 29 d. Tądien Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta pakeisti Stakliškių vidurinės mokyklos statusą – ji tapo gimnazija.

 

Gimnazijos inauguracijos šventės akimirkos:

Krašto vitrinos straipsnis >>

Krašto vitrinos foto1>>

Krašto vitrinos foto2>>

Gimnazijos foto>>

Video I dalis>>  II dalis>>  III dalis>>  IV dalis>>

 
 
 
 

2015-02-04  Šių metų vasario 4 d. vykusiose Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas” krepšinio 3x3  taurės varžybose Stakliškių gimnazijos berniukų komanda tapo nugalėtojais. Turnyre dalyvavo šešios Prienų rajono bendrojo lavinimo mokyklos. Stakliškėms atstovavo Artūras Kaminskas, Tadas Jurkonis ir Kęstutis Rutkauskas. 

Mokytojas Marijus Makštutis

 
 

2015-01-30  Sausio 30 dieną 5-6 klasių mokiniai sugūžėjo į mokyklos aktų salę dalyvauti matematikos viktorinoje „Kelionė į matematikos šalį“.

Viktoriną organizavo matematikos mokytoja J. Andrulevičienė. Jai talkino 9-os klasės mokinė Lina Jurkonytė. „Kelionės“ metu 5-6 klasių komandos turėjo prisistatyti  ir įveikti 8 kliūčių ruožą. Norint įveikti kliūtis, reikėjo atlikti matematines užduotis, kurios buvo integruotos į dailės, muzikos ir kūno kultūros dalykus. Kelionę stebėjo vertinimo komisija: pavaduotojos: L.  Nastaravičienė, O. Kamblevičienė, matematikos mokytoja Z. Litvinskienė. Savo komandoms talkino ir sirgaliai. Atokvėpio valandėlėm ir kai komisija skaičiavo  taškus, sirgaliai atsakinėjo į klausimus ir klausėsi nuotaikingų pasakojimų apie matematiką.

Greitai prabėgo laikas, buvo paskelbti rezultatai. Paaiškėjo, jog „kelionės“ tikslą greičiau pasiekė 6-os klasės komanda. Nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai. Gera nuotaika neišblėso pasibaigus viktorinai, nes mokiniams buvo pažadėta, kad toks renginys vyks ir kitais mokslo metais.

9 kl. mokinė Gintarė Gaurytė. Foto>>

 
 

2015-01-30 Žiema vis labiau apgaubia motiną žemę, tačiau Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai nemiega. Sausio 30 dieną 6-12 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape,  skirtame Justino Marcinkevičiaus 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Visus dalyvių deklamuojamus kūrinius vertino griežta, bet teisinga komisija. Renginį pradėjo Revuonos progimnazijos mokiniai, kurie padainavę dainą visiems ne tik pakėlė nuotaiką, bet ir teigiamai nuteikė renginio pradžiai. Vėliau sekė mokinių pasirodymai. Visi deklamuoti kūriniai buvo labai skirtingi, todėl komisijai teko sunki užduotis išrinkti geriausius. Nors visi mokiniai pasirodė puikiai, geriausiais buvo išrinkti tie kurių deklamuoti kūriniai pasiekė giliausias žiūrovų širdies kerteles. Mūsų mokykla žinoma neliko be apdovanojimų. Visi dalyviai ir mokytojai gavo padėkas, o Karolina Klimavičiūtė, užėmusi trečiąją vietą, ir Agnė Šermukšnytė, užėmusi antrąją vietą, džiaugėsi diplomais bei dovanomis.

 

8 klasės mokinė Agnė Šermukšnytė

 
 

2015-01-29  Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio mūsų mokykla dalyvauja projekte „Kūrybinės partnerystės” kaip „Pokyčių mokykla kubu”. Iš viso jau surengta dvylika sesijų su kūrybos agentu Andriumi Atu ir baigtas planavimo darbas – ištirta, kad projekte dalyvaujančios 6 ir 9 klasės yra gana aukšto pažangumo ir motyvacijos, tad šalia mokymosi dar siūlytina susitelkti ir į kuriamąjį darbą. Manoma, kad  eksperimentai su meninės srities atstovu mokykloje gali padėti įvesti diskusijas, ugdyti kritiškesnį mąstymą, o projekte dalyvaujančių klasių mokiniams padėti pajusti meninių, tiksliųjų  mokslų mokymosi džiaugsmą, mėgavimąsi pačiu darbo procesu, o ne tik jo rezultatu.     

     Mūsų kūrybos agentas bendravo su mokiniais, mokytojais. Andrius stebėjo pamokas, pats vedė įvairius užsiėmimus šeštos ir devintos klasės mokiniams, norėdamas kuo geriau pažinti mokinius, išsiaiškinti jų pomėgius, lūkesčius. Paskui kartu su mokytojais buvo tartasi, kaip dirbti, kad ugdymo procesas būtų patrauklesnis mokiniams.

Po pokalbių su mokiniais buvo išsiaiškinta, kokios kūrybinės veiklos jie norėtų. Paaiškėjo, kad visi šeštos klasės mokiniai šalia mokymosi dar norėtų kurti filmą. Tam tikslui įgyvendinti mokyklai buvo skirta kurianti praktikė, kino režisierė, filmų kūrėja Ieva Veiverytė. Ievos viešnagės metu šeštokai, pabendravę su režisiere, nutarė sukurti kelis trumpametražius filmukus. Kūrybos praktikė supažindino moksleivius, kaip kuriami scenarijai, kaip parenkama muzika, kostiumai, kaip dirbama televizijos studijoje bei  su kokiomis kameromis dirba operatoriai.

    Devintos klasės mokiniai vienbalsiai sutarė, kad norėtų „pamėgti” matematikos pamokas ir naudojantis erdvinių figūrų pagalba sukurti mokykloje daugiau laisvalaikio erdvių. Tad mokyklai buvo paskirta dar viena kūrybos praktikė, architektė, interjero dizainerė, architektūros fondo savanorė Aurelija Slapikaitė – Jurkonė. Mokiniai mokosi ne tik derinti spalvas, projektuoti baldus naudodamiesi naujausiomis kompiuterinėmis programomis, bet ir matematikos pagalba apskaičiuoti ir senus baldus „atgaivinti” naujam gyvenimui.

     Pagrindinė projekte dalyvaujančių mokytojų grupė su dideliu entuziazmu įsijungė į šį projektą, tikėdamiesi, kad „Kūrybinių partnerysčių” programa leis geriau suvokti, kaip kūrybiškas mokymasis gali sustiprinti mokyklos bendrojo ugdymo procesus.

     Mūsų mokykla supranta kūrybiškumo ugdymo svarbą, todėl siekdami tinkamai paruošti mokinius turime pasistengti kur kas labiau - ne tik pagerinti raštingumo ir skaičiavimo gebėjimus. Reikalingas įvairiapusis, lankstus ir motyvuojantis ugdymas, įvertinantis kiekvieno vaiko savitą talentą, ir suteikiantis galimybę tobulėti.

 

Projektą kuruojanti mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 
 

2015-01-22  Stakliškių vidurinei mokyklai tapus gimnazija, vyko logotipo kūrimo konkursas, kuriame dalyvavo 6-12 klasių mokiniai. Geriausiu darbu išrinktas 10 klasės mokinio Jono Ditkevičiaus logotipas. Jono darbą patobulino buvęs mokinys Karolis Radžiukynas. Dabar mokykla turi naują logotipą.

 

Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2015-01-22  Pirmojo aukšto galerijoje sausio-vasario mėnesiais eksponuojama buvusios mokinės Kristinos Kandrotaitės, studijuojančios Vilniaus Gedimino technologijos universitete, asmeninių darbų paroda.

 

Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2015-01-22  Sausio 22 dieną integruota technologijų pamoka vyko UAB Doleta. Pamoką pravedė tiekimo skyriaus vadovas Gintautas Puskunigis. Mokiniai susipažino su naujausiomis technologijomis ir pačiu darbo procesu.

 

Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2015-01-21  Sausio 21 dieną, trečiadienį, mokykloje (207 kab.) vyks  susitikimas su LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti)

konsultante.

  10.00 val. paskaita  10-11 kl. mokiniams

  11.00 val. paskaita 12 kl. mokiniams

 

Kviečiame aktyviai dalyvauti ne tik mokinius, bet ir jų tėvelius.

 

Socialinė pedagogė

 
 

2015-01-18  Sausio 18 dieną šeštos ir penktos klasės mokiniai vyko į atsinaujinusią televizijos laidą, į varžybas, „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“. Stakliškių gimnazijos mokiniai ir palaikymo komanda neslėpė džiaugsmo, nes iškovojo pirmąją vietą. Visi dalyviai buvo apdovanoti prizais ir tikrai galėjo save vadinti drąsiais, stipriais ir vikriais.

 

Agnė Šermukšnytė. Foto>>

lryto.tv video I>>   video II>>

 
 

2015-01-13  Ir šiais metais mūsų mokykla atsiliepė į Švietimo ir mokslo ministerijos kvietimą dalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiandien, sausio 13 d.,  8 val. ant kiekvienos palangės dešimčiai minučių užgesinę šviesas uždegėme atminimo žvakes ir taip pagerbėme žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Visose klasėse vyko pilietiškumo pamokos, prisiminėme ir pagerbėme žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus. Visų pertraukų metu mokyklos fojė buvo demonstruojama medžiaga apie sausio 13-osios įvykius.

 

Mokyklos administracija. Foto>>

 
 
 

2015-01-10 Šeštadienio rytmetį būrelis Stakliškių vidurinės mokyklos kūrėjų rinkosi į Prienų Just. Marcinkevičiaus viešąją  biblioteką, į tryliktojo „Krašto vyturių“ almanacho pristatymą. Vaida Šermukšnytė, Žydrūnė Siurbytė, Aistė Šalomskaitė, Agnė Šermukšnytė, Austėja Sebeikaitė, Ieva Katkauskaitė, Inga Pauliukonytė, Giedrė Morkūnaitė, Danguolė Kondrotaitė - tai 2014 m. įvairių konkursų laureatės, kurių kūryba patalpinta „Prienų krašto vyturių“ 13-ajame leidinyje. Sveikiname kūrėjas ir jų mokytojas.

 

Lietuvių k. mokytoja - Edita Valatkienė. Foto>>

 
 
 
 

2014-12-23 Gruodžio 23 d., kai mokiniai jau atostogavo, mes, mokytojai, tobulinome savo žinias: dalyvavome seminare „Mokinių motyvacijos stiprinimas siekti asmeninės pažangos“. Jį vedė Olivija Saranienė, Rokiškio rajono Kamajų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja.
Klausėmės įdomaus pasakojimo, žiūrėjome filmus, dirbome grupėse, diskutavome, dalinomės patirtimi. Vyravo draugiška, darbinė nuotaika. Seminaras naudingas, reikalingas.
Dėkojame direktorei už suteiktą galimybę pagilinti žinias.

 

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>>

 
 

2014-12-22 Paskelbti NEC pirmą kartą organizuoto nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo  konkurso rezultatai. Šiuo konkursu siekta paskatinti mokinius domėtis gamtos mokslų ir matematikos, mokytis šių dalykų, propaguoti mąstymo bei matematikos ir gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimų ugdymą, populiarinti modernias matematikos ir gamtos mokslų užduotis.

Dalyvauti konkurse buvo pakviesti visų bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų 8, 9 ir 10 klasių mokiniai, besidominantys matematika, gamtos mokslais ir jų taikymu, taip pat visi kiti, norintys išbandyti savo jėgas. Iš viso konkurse dalyvavo 13784 mokiniai iš 391 bendrąjį lavinimą teikiančios ugdymo įstaigos. 5046 mokiniai iš 241 mokyklos užduotis atliko kompiuteriu, 8738 mokiniai iš 222 mokyklų – sąsiuviniuose.

Stakliškių vidurinę mokyklą atstovavo septyni 8-10 klasių mokiniai: Agnė Šermukšnytė,  Aistė Šalomskaitė, Diana Norvilaitė,  Lina Jurkonytė,  Viktorija Švelpaitė, Linas Bisikirskas,  Vaida Urbaitė.

Sveikiname konkurso dalyvius savo rezultatais viršijus dalyvavusiųjų šalies mokinių taškų vidurkį.

Mokyklos administracija. Rezultatai >>

 
 

2014-12-22 Mielieji!

Kviečiame kurti mokyklos logotipą! Logotipo simbolis – bitutė. Pasistenk, kad tavo sukurtas darbas taptų Stakliškių gimnazijos logotipu. Įsiamžink mokyklos ir miestelio istorijoje.

Dalyvauti gali visi norintys (mokiniai, tėveliai, mokytojai) individualiai ir grupės. Sukurtus (nupieštus, kompiuteriu sumaketuotus) logotipus prašome atnešti į mokyklos raštinę iki sausio 30 d. logotipas-nugalėtojas bus atrinktas konkurso būdu.

Sėkmės kūryboje, laukiame jūsų darbų!

Mokyklos administracija

 
 

2014-12-22 Jau tradiciniu tampa mokyklos durų puošybos konkursas „Baltosios Kalėdos“. Kviečiame visus mokinius, tėvelius, mokytojus išrinkti 3 gražiausiai papuoštas mokyklos duris. Nugalėtojai bus apdovanoti.

 

Mokyklos administracija. Foto>>

 
 

2014-12-19 Šv. Kalėdos – nuostabiausia metų šventė, kurios laukia ir maži, ir dideli. Gruodžio 19 -ąją mūsų mokykloje  vyko Kalėdiniai karnavalai, kurių temos buvo skirtingos: pradinių klasių mokiniai draugiškai vaidino vieną pasaką, vyresniųjų klasių mokiniai pasiskirstė vaidmenimis įvairiais pasakų personažais, o patys vyriausi – 8-12 klasių mokiniai tapo miuziklų artistais.

 1-4 klasių mokiniai sukvietė tėvelius ir visus svečius į aktų salę pažiūrėti vaidinimo „Vilkas ir ožiukai“. Taip pat į šventę atvyko ir  Kalėdų senelis, kuris atnešė Šventų Kalėdų dvasią ir pakvietė mokinius bei visus renginio dalyvius žaisti žaidimus ir linksmintis.

5-7 klasių mokiniai pasinėrė į pasakų pasaulį. Penktokai  tapo angelais, šeštokai keliavo į tolimą karalystę baimės ieškoti, na, o septintokai  su Mažyle ir Karlsonu auklėjo Frekenbok. Po vaidinimų pasakų pasaulyje sekė užduotys kiekvienai  klasei:  reikėjo pabūti sekliais ir surasti lobį, išbandyti taiklumą, dalyvauti chorų karuose.

Paskutinieji, vyriausieji,  šventės dalyviai, sukvietę miestelio bendruomenę pažiūrėti vaidinimų, pirmą kartą mokykloje surengė miuziklų vakarą. Vakaro vedėjai, 10 klasės mokiniai, tapo Adamsų šeimyna, kurios nariai kvietė pasirodyti mokinius pagal klases. Pirmieji pasirodė mokyklos choro nariai, jie pakvietė mus į „Švelnukų šalį“, 8 klasės mokiniai tapo ožiukais miuzikle „Vilkas ir septyni ožiukai“, miuziklą „Grinčas, kuris Kalėdas vogė“ inscenizavo 9 klasės mokiniai, 11 klasės mokiniai parodė miuziklą pagal „Ilgo plauko istoriją“. Na, o patys vyriausi, 12 klasės mokiniai, parodė nuotaikingą miuziklą pagal „Geltonosios sniego karalienės pasaką“. Šventinį vakarą vainikavo mokytojų miuziklas „Vilkas ir ožiukai“.

Džiugu, kad mūsų mokyklos tradicija, Kalėdiniai karnavalai, gyvuoja ir tikimės, kad dar daug metų jie džiugins mus.

Mokytoja O. Kamblevičienė

 Video5-7>>  Video8-12>>   Foto1-4>>   Foto5-7>>   Foto8-12>> 

 
 

2014-12-17 Šiandien, gruodžio 17 d., Švietimo ir mokslo ministerijos Vidurinio ugdymo programos akreditacijos komisijos vienbalsiu  nutarimu akredituota  Stakliškių vidurinės mokyklos Vidurinio ugdymo programa ir mokykla tampa Stakliškių gimnazija.

Sveikiname mokyklos bendruomenės narius. Dėkojame visiems už atliktą darbą bei palaikymą ir linkime kokybišku darbu pateisinti Stakliškių gimnazijos vardą.

 

Mokyklos administracija

"Krašto vitrinos" straipsnis >>

 
 

2014-12-17 Gruodžio 17 dieną 9 klasės mokiniai stebėjo ekonomikos e-pamoką. Jos metu Lietuvos banko atstovė pristatė pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus, paaiškino, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones, patarė, kad skolintis reikia tik atsakingai ir apgalvotai, pristatė, kas yra draudimas ir kada jis reikalingas. Pamokos pabaigoje pristatė naują Lietuvos valiutą, paaiškino, kaip ją pažinti.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė

 
 

2014-12-15 Stakliškių vidurinės mokyklos „Spindulėlio“ galerijoje Pieštuvėnų ir Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyrių vaikučiai  surengė savo piešinių parodėlę „Sveika balta žiemuže“. Vaikai, stebėdami žiemą, savo emocijas išreiškė darbeliuose, kuriuos atliko įvairia technika.

 

Auklėtoja Elvyra Ulozienė. Foto>>

 
 

2014-12-15 Mokykloje skelbiama akcija "Knygų kalėdos". Visus mokinius, tėvelius ir svečius kviečiame prisijungti prie šios akcijos ir atnešti grožinės literatūros knygų. Labiausiai pageidaujame vaikiškų knygelių. Gruodžio 19 d. įėjimas į Kalėdų eglutės šventę ir mokyklinį karnavalą - vaikiška knygelė. Laukiame Jūsų :)

 

Mokyklos administracija

 
 

2014-12-12 Nusiteikę pasukti galveles Stakliškių vidurinės mokyklos 5-11 klasių mokiniai penktadienį,  per 6 pamoką sugužėjo į aktų salę. Ten jų laukė pasiruošę ir su šypsena veiduose  renginio vedėjos, 8 klasės mokinės – Aistė Šalomskaitė ir Agnė Šermukšnytė. Mokinės,  padedamos anglų kalbos mokytojos Živilės Biekšienės , suorganizavo kalėdinę anglų kalbos viktoriną. Viktorinoje buvo 3 komandos, sudarytos po 7 narius. Po įtemptos kovos buvo apdovanoti 1–3 vietos nugalėtojai. Prizas buvo simboliškas – kalėdiniai saldainiai. Įgiję naujų žinių visi draugiškai pasidalino prizą. Ateityje stengsimės surengti dar ne vieną viktoriną.

 

8 klasės mokinė – Aistė Šalomskaitė. Foto>>

 
 

2014-12-12 Penktadienį, gruodžio 12 d., mes, dvyliktos klasės mokiniai, išvykome į ekskursiją, skirtą karjeros ugdymui, po Kauno rajono įmones. Jose susipažinome su gamybos procesais, darbo tvarka ir tikėjomės atrasti sau tinkamiausią profesiją. Pirmiausia vykome į metalo pjaustymo įmonę "Karbonas". Čia supažinome su naujausiomis lazerių technologijomis, galėjome netgi išmėginti skenuojančią "ranką". Ši įmonė paliko labai didelį įspūdį. Kita kelionės stotelė buvo įmonė "Carlsen Baltic", kuri gamina transportavimo kėbulus įvairiems poreikiams. Apžiūrėję abi įmones, galėjome palyginti darbo specifiką: pirmojoje vyravo daugiausiai mašinų-kompiuterių darbas, o antrojoje - rankų darbas. Praplėtę akiratį ir gavę  naujų idėjų grįžome atgal į mokyklą.

 

Dvyliktokė Karolina Klimavičiūtė. Foto>>

 
 

2014-12-12 Gruodžio 11-12 d. d. Stakliškių vidurinės mokyklos dvyliktokas Simonas Bisikirskas ir mokytojas Vidas Noreika dalyvavo Vilniuje Ugdymo plėtotės centro, UAB „Biznio mašinų pasaulis“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto organizuotame seminare „3D spausdinimo kūrybinės dirbtuvės“. Į seminarą atvyko komandos (mokytojas ir mokinys) iš 10-ties Lietuvos mokyklų. Per dvi dienas susipažinome su  3D (erdvinių objektų) spausdinimo pavyzdžiais, erdvinio spausdinimo perspektyvomis. Kompiuterinėmis programomis kūrėme modelius, kuriuos atspausdinome 3D spausdintuvais. Į namus grįžome kupini inovatyvių idėjų. UAB „Biznio mašinų pasaulis“ mokyklai pateikė komercinį pasiūlymą - lengvatinėmis sąlygomis įsigyti 3D spausdintuvą.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto>>

 
 
 
 

2014-12-05 Gruodžio 5 dieną vyresniųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojos Editos Valatkienės, laimėjusieji protų mūšio „Kraštas, kuriame gyvenu“ pirmąją vietą, išvyko į ekskursiją po Kauno marių regioninį parką ir Pažaislio vienuolyną. Regioninio parko lankytojų centre projekcijos pagalba susipažinome su Kauno marių atsiradimu, įvairiomis paukščių ir gyvūnų rūšimis. Iš lankytojų centro patraukėme į Kauno marių regioninį parką. Ten lydimi gido pamatėme varvines uolienas, kalniškių konglomeratą ir kitas įstabias parko vietas. Sužvarbę nuo vėjo, bet geros nuotaikos leidomės Pažaislio vienuolyno link. Mus pasitikusi vienuolė papasakojo apie vienuolyno istoriją ir gyventojus. Padėkoję ir sužinoję daug naujo grįžome namo.

 

Dvyliktokė Karolina Klimavičiūtė. Foto>>

 
 

2014-12-05 Gruodžio 5–osios dienos popietę vyresniųjų klasių mokiniams Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčioje vyko netradicinė integruota muzikos-tikybos pamoka. Mokiniai skaitė eiles, dainavo dainas, giedojo giesmes. Parapijos klebonas Gediminas Mieldažis pasidalijo mintimis apie Adventą, jo prasmę, papročius. Mokiniai klebono žodžių klausėsi susikaupę, susimąstę. Matyt, Advento rimtis ir klebono žodžiai pasiekė jų širdis, pripildė šilumos.

 

Tikybos mokytoja Marija Nakraševičienė. Foto>>

 
 

2014-12-05 Kauno „Bienalė“, vedanti pamokas mokyklose, maloniai kvietė dalyvauti unikalioje edukacinėje programoje „Pažink, mokykis ir kurk“.
Dailės mokytoja Lina, sužinojusi apie šią programą, pasinaudojo pasiūlymu ir pakvietė projekto organizatorius apsilankyti Stakliškių vidurinėje mokykloje. Taigi, gruodžio 5 dieną menininkių vedamoje netradicinėje dailės pamokoje, kuri vyko mokyklos aktų salėje, dalyvavo mūsų mokyklos penktokai.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2014-12-04 Gruodžio 4 d. Stakliškių vidurinės mokyklos vaikai kartu su tėveliais lankėsi Vytauto Kamblevičiaus labdaros ir paramos fondo įsteigimo renginyje. Buvo labai graži ir pilna gerumo šventė. Dalyvavo daug svečių, kurie kalbėjo apie gerumą, pasidalinimą su kitais savo gerumu. Taip pat buvo apdovanoti konkurso „Kiekvienam po gerumo lašą“ laureatai. Jiems buvo suteikta galimybė patiems perskaityti savo kūrinius, kad išgirstų susirinkusieji. O laureatų piešiniai buvo parduoti aukcijone. Mūsų devintokės darbas buvo parduotas už 220 Lt. Pinigai atiteko Vytauto Kamblevičiaus labdaros ir paramos fondui. Gėrėjomės „Ramunėlės“ ansamblio pasirodymu. Renginio organizatoriai nuoširdžiai džiaugėsi mūsų dalyvavimu renginyje. Po viso renginio galėjome mėgautis gausiomis vaišėmis. Taigi Stakliškių vidurinės mokyklos vaikai ir jų tėveliai džiaugėsi tokia smagia, džiaugsmo ir gerumo kupina švente.

 

12 kl. mokinė Inga Pauliukonytė. Foto>>

 
 

2014-12-03 Gruodžio 3-iosios dienos popietę Stakliškių vidurinės mokyklos jungtinė (mokytojų ir tėvelių) komanda: biologijos mokytoja - Virginija Seniauskaitė, istorijos mokytoja - Loleta Aliukevičienė, lietuvių k. mokytoja - Edita Valatkienė, mamytės - D.Kurmanavičienė, D.Bendaravičienė  vyko į  Nemuno kilpų organizuojamą protų mūšio finalą, kuris vyko  Prienų regioninio parko salėje. Finale dalyvavo 7 mokytojų ir tėvų komandos. Buvo pateikta 50 klausimų iš  krašto istorijos, biologijos, literatūros, kultūros. Visų mokyklų komandos labai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mūsų, Stakliškių vidurinės mokyklos komanda, laimėjo garbingą antrąją vietą į priekį praleisdama tik Pakuonio pagrindinės mokyklos komandą. Buvome apdovanoti Prienų Švietimo skyriaus vedėjo  R. Zailsko įsteigtu prizu (rinkiniais kryžiažodžių) kaip  daugiausiai taškų  per 3 etapus  surinkusi komanda ir  už antrąją vietą - Royal SPA Residence dovanų čekiu, puikiomis Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos išleistomis knygomis "Didžiosios Nemuno kilpos" ir kalendoriais.

Dėkoju komandai už dalyvavimą, nuoširdų bendravimą, parodytas žinias, o organizatorei Ramutei Milušauskienei ir jos iniciatyvinei grupei už paruoštas įdomias užduotis, už paskatinimą dalyvauti ir puikias dovanas.

 

Lietuvių k. mokytoja - Edita Valatkienė. Foto>>

 
 

2014-12-02 Gruodžio 2-osios dienos rytą Stakliškių mokiniai išvyko į Birštono kultūros centą dalyvauti protų mūšio „Kraštas, kuriame gyvenu“ finaliniame etape. Dėl prizinių vietų varžėsi mažesniųjų ir 12-tokų komandos. Susidūrėme su klausimais iš įvairių sričių: geografijos, biologijos bei istorijos. Mums sekėsi labai gerai: mažesnieji užėmė antrą vietą ir laimėjo maudynes „Tulpės“ sanatorijoje, o mes, dvyliktokai, laimėjome pirmąją vietą, ekskursiją į Pažaislio vienuolyną, Kauno marių regioninį parką, pramogų dieną Ąžuolynės parke bei maudynes Karališkoje rezidencijoje. Džiaugiamės apgynę savo mokyklos garbę šiame konkurse ir linkime sėkmės mokytojų ir tėvelių komandai, kuri varžysis trečiadienį.

 

Dvyliktokė Karolina Pėstininkaitė. Foto>>

 
 

2014-12-01 Projekte „Kūrybingumo plėtra Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose pritaikant ir įdiegiant kūrybinių partnerysčių modelį“  dalyvaujančios mokyklos įgijo daug įvairiausių patirčių, daug praktinės naudos, siekiant kelti ugdymosi kokybę. Tuo įsitikinome ir mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai,  jau antrus metus įsitraukę į šio projekto veiklas. Daug domėjomės įvairiomis teorijomis ir įvairių šalių patirtimis,   patys ieškojome būdų,  kaip užimti ir sudominti visus mokinius mokymosi procesu. Ypač naudinga buvo tai, kad dalyvavimas projekte suteikė galimybę pamatyti iš arti ugdymo procesą Švedijos švietimo įstaigose, kuriose tai, apie ką mes dar tik svajojame,  jau veikia realiai.

Švedija – šalis, kurios švietimo sistema labai panaši į mūsų. Net finansavimas daug kuo primena mūsų „mokinių krepšelį“, kurį pas mus daug kas kritikuoja, o švedai priima jį, kaip galimybę mokiniui rinktis ir keisti mokyklą. Skirtumas tik toks, kad mokyklai palikta daugiau laisvės pačiai spręsti, ko jai labiau reikia, kaip geriau ir efektyviau panaudoti lėšas: mokomosioms priemonėms įsigyti ar asistentams - mokytojų padėjėjams samdyti. Tokios buvo pirmosios žinios, kurias išgirdome stažuotės Švedijoje metu, bendraudami Stokholmo švietimo skyriuje su programos vadove, CCE atstove Diane Fisher-Naylor.

Stažuotės metu buvo suteikta galimybė aplankyti penketą įvairių mokyklų, dalyvauti muziejų edukacinėse programose, stebėti įvairias ugdomąsias veiklas, daug daug klausinėti ir diskutuoti su mus lydinčiais ir priimančiais švietimiečiais. Susižavėjimas ir susidomėjimas augo su kiekviena naujai aplankyta mokykla. Aplankėme net Švedijos Karališkojo baleto mokyklą, kuri priima mokinius nuo 10 metų ir yra akredituota gimnazija. Pabuvojome didžiausioje Stokholmo  St Eriks gimnazijoje, Sodra Latins gimnazijoje ir kitose mokyklose. Ir nesvarbu, kokia tai buvo mokykla, visose stebino ramybės ir laisvės pojūtis, visų bendruomenės narių kryptingas darbas: mokytojų pastangos padėti mokiniui, mokinių pastangos atsiskleisti, augti, išmokti. Natūralumas, nuoširdus atsidavimas tam, ką daro, pasak švedų mokytojų, yra jų darbo sėkmės garantas. Gal todėl ne visai jiems buvo suprantamas mūsų klausimas „Kaip jūs motyvuojate mokinius?“. Mokiniai ateina į mokyklą sužinoti, išmokti, tai ir mokosi. Mokytojas mokykloje yra tam, kad padėtų jam  pasiekti užsibrėžtų tikslų, todėl  visokeriopai stengiasi padėti savo mokiniams. Štai ir visas receptas. Nuolatinis kalbėjimasis, kaip jiems sekasi, yra varomoji viso šio proceso jėga. Visa švietimo sistema nukreipta į išmokimo rezultatus.

Visose mokyklose matėm daug besišypsančių veidų, mokinių, sėdinčių ne tik ant suolų, bet ir ant žemės. Matėme skirtingų ugdymui ir poilsiui pritaikytų erdvių, savitarnos galimybių, muzikos kabinetų be stalų, daug vaikų darbų. Žodžiu, matėme neparadinę kultūrą. Girdėjome tylą mokyklų koridoriuose,  girdėjome puikiai angliškai kalbančius mokinius ir „ačiū“ lietuviškai. Visas dienas jautėm ramybę, šilumą, norą bendrauti ir bendradarbiauti.  Jautėm mokytojų pagarbą vaikui, jų pastangas būti draugiškais mokytojais, o mokinių pastangas būti gerais mokiniais.

Štai tokia Švedijos mokykla išliks atmintyje. Pasitikrinom, kur mes esame, kur link einame. Smagu, kad kryptį tikrai pasirinkom teisingą. Bet nuveikti turėsime daug ką, tobulėti yra kur.

                                             Mokyklos direktorė Loreta Šernienė. Foto>>

 
 

2014-11-29 Šaltą ir žvarbų lapkričio 29 dienos rytą Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai pajudėjo Kauno technologijų universiteto link. Ten vyko respublikinė 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada. Pirmiausia aplankėme dar  neįžiebtą, bet labai gražią ir užburiančią Kauno eglutę. Po to vykome į studentų miestelį, kur varžėmės su moksleiviais iš visos Lietuvos. Išsprendę tikrai nelengvas užduotis, klausėmės paskaitų apie fizikos ir matematikos įdomybes.  Jos ne tik nustebino, bet ir sudomino. Nors nesulaukėme apdovanojimų, bet namo grįžome gerai nusiteikę ir pasisėmę įdomių bei naudingų žinių.

8 klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2014-11-28 Šaltą lapkričio 28–os dienos popietę aš, Audronė Žilionytė,  Karolina Kalimavičiūtė ir Karolina Pėstininkaitė praleidome Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre, A. Zurlienės knygos “Neatpažintoji” pristatyme, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Onutė Andrulevičienė.  Pristatymą pradėjo lietuvių kalbos mokytoja trumpai supažindindama su naujosios knygos turiniu. Kaip pati mokytoja įvardijo, tai memuarinė knyga, kurioje didžiausias dėmesys skirtas autorės mamos vyriausiajai seseriai  Rozalijai atminti.Ji kurį laiką gyveno  Stakliškių miestelyje.  Tai nebuvo įžymi moteris, tai buvo paprasta kaimo moterėlė, kuri savo gyvenimą pašventė padėdama  kitiems.

 Jaukią popietę tęsė pati autorė Anelė Zurlienė, papasakodama įsimintiniausius prisiminimus, kuriuose pagrindinė herojė – teta _Rožė Lelija. Turėjome progą paskaityti mums pačioms labiausiai patikusias ištraukas ir miniatūras iš knygos, kuri sujaudino ne vieną  popietės svečią. Knygos ištraukas skaitė autorės dukra Vilma , klasės draugė Anelė...

  Atėjo metas sveikinimams. Žodį tarė Stakliškiškų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė,  Stakliškių seniūnijos seniūnas Gintautas Kaminskas, Stakliškių miestelio bibliotekininkė Danutė Potelienė, klasės draugai ir kiti svečiai. Gurkšnodami arbatą, klausėmės stakliškiečių  D. Armanavičienės ir  viešnios iš Jiezno  lietuvių liaudies dainų.  Jautėmės pakiliai, nes turėjome progą plačiau susipažinti su autore Anele Zurliene  ir jos kitokio pobūdžio knyga.

 

Dvyliktokė A. Žilionytė.  Foto>>

 
 

2014-11-27 Stakliškių vidurinės mokyklos 17 pradinių klasių mokinių turėjo galimybę mokytis plaukti Alytaus sporto ir reakreacinio centro baseine. Vyko keturi plaukimo  užsiėmimai. Trenerio Tomo padedami pirmojo užsiėmimo metu mokiniai mokėsi išsilaikyti ant vandens. Vėliau mokėsi plaukti ant nugaros, ant pilvo, taisyklingai panerti, šokti į vandenį nuo paaukštinimo. Keletas mokinių išmoko plaukti. Tai vaikams suteikė daug džiaugsmo, ugdė pasitikėjimą savo jėgomis. Norėtųsi ir daugiau pamokančių, aktyvinančių, stiprinančių mokinių sveikatą projektų.

 

Mokytoja Marija Nakraševičienė

 
 

2014-11-27 Lapkričio 27 d. Balbieriškio pagrindinėje mokykloje vyko Prienų rajono mokinių salės futbolo varžybos. Jose dalyvavo Stakliškių vidurinės mokyklos mergaičių ir berniukų komandos. Berniukų komanda iškovojo III vietą,  mergaičių komanda laimėjo  I vietą.

 

Mokytojai Laura ir Marijus Makštučiai. Foto>>

 
 

2014-11-22 Jau ketvirtą kartą LITEXPO rūmuose Vilniuje tris dienas veikė mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda. Žvarboką ir snieguotą lapkričio mėn. 22 d. šeštadienį mūsų mokyklos mokytojai išvyko į Vilnių pasimokyti, pasiklausyti ir pasižiūrėti naujovių. Buvo pateikta virš penkiasdešimt programų. Kiekvienas dalykininkas galėjo pakliūti ten, kur jam įdomu ir naudinga. Klausėmės seminaro lektorės R.  Želionienės pasakojimo apie mokinių motyvaciją, dalyvavome atviroje pamokoje „Atrask lietuvių literatūrą; mokomės kitaip”. Dalyvavome „Ugdymo sodo” pristatyme, diskusijoje „Kokio norime Lietuvos švietimo” ir kt.

Renginys buvo naudingas - nemažai sužinojome, pamatėme, įsigijome literatūros.

 

Mokytoja Ona Andrulevičienė. Foto>> 

 
 

2014-11-21 Kai žiema jau drąsiai ir tvirtai pareiškė teises į gamtą, prisiminti neseniai spalvomis džiuginusį rudenį itin malonu. O koks jis, tas ruduo? Kokį veidą jis įgytų mūsų vaizduotėje, jei bandytume jį laikyti žmogiškąja būtybe? Pasirodo, ruduo – ne tik daugiaspalvis, bet ir daugiaveidis, nes kiekvieno mintyse jis tampa vis kitokiu.

Tai suprato vaikai, siuntę savo piešinius į tradicinį konkursą „Rudens spalvos 2014” Stakliškių vidurinėje mokykloje, puikiai rudens veidus įžvelgė ir darbais besigėrėję žiūrovai.

Straipsnis Krašto Vitrinoje >>. Foto>> 

 
 

2014-11-20 Lapkričio 20 dieną  mes, 9 klasės mokiniai: Violeta Ivanovaitė, Lina Jurkonytė, Gediminas Paulauskas, Viktorija Švelpaitė, dalyvavome Aukštadvario žemės ūkio mokykloje organizuotame regioniniame ekonomikos konkurse „Mes galim”. Mus lydėjo ekonomikos mokytoja Rasa Noreikienė.  Konkurso pradžioje atlikome žinių testą, o vėliau galėjome pademonstruoti saviraišką ir kūrybingumą. Grupėje kūrėme verslą. Buvo smagu susipažinti su bendraamžiais iš kitų mokyklų. Smagu, jog visus mus vienijo noras priimti kūrybiškus, netradicinius verslo sprendimus. Sukūrėme ne tik verslo vizijas, bet ir susidraugavome, pasikeitėme adresais.

 

9 klasės mokinės Violeta Ivanovaitė, Viktorija Švelpaitė. Foto>> 

 
 

2014-11-18 Šiandien paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną, kurios simbolis šiais metais - knyga. Į didžiulę mokyklos Tolerancijos knygą įrišome kiekvienos klasės sukurtą puslapį, kuriame mokinių mintys, piešiniai, skirti tolerancijai. Po renginio, prisijungdami prie Globalaus švietimo savaitės, dalyvavome diskusijoje apie mokyklą, jos atvirumą šiuolaikiniam pasauliui.

 

Soc. pedagogė Daiva Švedienė.

Foto>> Video>>  Krašto vitrinos straipsnis>> Foto>>

 
 

 

2014-11-18 LAPKRIČIO 18 DIENĄ 10.00 VAL. KVIEČIAME VISUS SUSIRINKTI AKTŲ SALĖJE PAMINĖTI TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ.

 

Mokyklos administracija

 
 

2014-11-13 Pavasarį Šiaulių universitetas paskelbė respublikinį literatūrinį konkursą „Į mokslo pasaulį per kūrybą”. Stakliškių vidurinės mokyklos 8 klasės mokinė Diana Norvilaitė vienintelė pasiryžo išbandyti savo jėgas ir pasirinko su literatūra susieti fizikos mokslą. Diana, jauniausia konkurso dalyvė, parašė samprotaujamąjį rašinį „Į šviesą per tamsą” ir užėmė prizinę vietą.

Lapkričio 13 - ąją Diana, lydima lietuvių kalbos mokytojos Sidonos Paltanavičiūtės, važiavo į Šiaulių universitetą atsiimti apdovanojimo už originalią idėją ir drąsų bandymą išplėsti samprotaujamojo rašinio ribas.

Džiaugiamės Dianos Norvilaitės pasiekimais respublikoje  ir linkime sėkmės tolimesniuose konkursuose.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 
 

2014-11-13  2014 m. lapkričio 19–21 dienomis vyks Stakliškių vidurinės mokyklos Vidurinio ugdymo programos vertinimas.

Vertinimo planas >>  Mokyklos pristatymas >>

Mokyklos administracija

 
 

2014-11-07 Stakliškių vidurinėje mokykloje lapkričio  7d. lankėsi  Krašto apsaugo savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2 - osios rinktinės kariai. Susitikimas prasidėjo trumpu pasakojimu apie kariuomenės veiklą. Kariškiai papasakojo apie mokyklas, kurios ruošia gerus, ištvermingus karius. Pati Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė planuoja ir vykdo karių savanorių kovinį rengimą, papildo parengtais kariais reguliariuosius kariuomenės vienetus, jiems pereinant į aukštesnės parengties lygį.

Vėliau  buvome supažindinti su savanoryste.  Dabartinis Savanorių pajėgų tikslas - ugdyti naują savanorių kartą, kurti modernias, gerai aprūpintas aktyviojo rezervo pajėgas, gebančias vykdyti užduotis tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Po trumpų, bet išsamių diskusijų, buvome pakviesti apžiūrėti  karinės technikos, kurią su savimi atsivežė kariškiai.  Jie mielai sutiko plačiau  papasakoti apie įrangą, leido palaikyti šaunamuosius ginklus, išmokė, kokioje padėtyje,  kokiu ginklu naudotis. Vienas iš kariškių mažuosius mūsų mokyklos mokinius pakvietė išbandyti tikrą karišką makiažą.

 Daug pamatę, išsiaiškinę ir sužinoję, išlydėjome kariškius, kurie į mūsų mokyklą atvyko tikra kariška mašina.  Turėjome puikią galimybę plačiau susipažinti su kariškių veikla ir apsvarstyti ateities planus, kuriuose ne vienam, manau, kirbėjo mintis – savanorystė.

 

Audronė Žilionytė, 12kl. Foto>>  Straipsnis Krašto Vitrinoje >>

 
 

2014-11-07 Penktadienį mūsų mokykloje lankėsi Drakoniuko teatras, kuris parodė naują muzikinį  spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“. Tai muzikinė kompozicija, kuri nuotaikingų personažų dėka, mažuosius žiūrovus smagiai supažindino  su įvairiomis pasaulio šalimis, jų tradicijomis ir papročiais.

Istorija prasidėjo, kuomet senas aklas kurmis Zigmas, prisiklausęs žvirblių čiauškėjimo apie platųjį pasaulį, sumano susirasti sau geresnę šalį gyventi. Jis nusirausia į Japoniją, Argentiną, Vokietiją ir net pas Amerikos indėnus. Šias skirtingas šalis jam padeda pažinti vietiniai gyventojai. Su kai kuriais iš jų jis susidraugauja, o iš kai kurių vietų vos sveiką kailį išneša, tačiau niekur nepritapęs ir vis liūdnesnis keliauja toliau, kol pagaliau sugrįžta į Lietuvą. Ir tik grįžęs namo, kur jo laukia pievos kaimynė karvė Melanija, kurmis Zigmas supranta paprastą tiesą – visur gerai, bet namuose geriausia.

...  iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą ir reikia labiau vertinti tai ką turime.

 

Pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė

 
 

2014-10-29 Spalio 29 d. Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojai dalyvavo konferencijoje „Lyderystė mokykloje”, kuri vyko Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje. Konferencijoje dalyvavo Prienų švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė – „Lyderių laikas 2” projekto koordinatoriai, doc. dr. Aurimas Marijus Juozaitis, Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojai bei konferencijos šeimininkai – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytojai.

Susitikimo – konferencijos metu mokytojai, dirbdami grupėse kartu su komandos nariais, aptarė pasirinktų veiklų rodiklius, apibrėžė kelią, kuriuo einant galima būtų pasiekti pokyčių, ir išklausė pranešimą „Žvilgsnis į ateitį: kokias vertybes formuosime XXI amžiuje”, kurį skaitė Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas doc. dr. Aurimas Marijus Juozaitis.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>

 
 

2014-10-24 Spalio 20–24 dienomis, prieš rudens atostogas, mokykloje vyko sveikatingumo pertraukos. Jas pradėjo kūno kultūros mokytoja Laura, pravedusi mankštas sporto salėje.  Trečiadienį mokyklos skaitykloje buvo organizuota akcija „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“. Akcijos organizatorės Giedrė Grigaravičienė ir Lina Žilionienė ilgųjų pertraukų metu visus mokinius ir mokytojus  ne tik vaišino vaisiais, karšta mėtų arbata, bet ir organizavo mįslių žaidimą, kurių atsakymai buvo vaisiai, daržovės. Skaityklą puošė 5 kl. mokinių kūrybos plakatai apie sveiką mitybą.  Ketvirtadienį  sveikatos specialistė Ieva matavo visceralinių/vidinių riebalų lygį, kūno masės indeksą, kūno riebalų procentinę dalį bei apytiksliai reikalingą energijos  kiekį kūno masei palaikyti.

 

 Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2014-10-24 Spalio 24 d. mokykloje vyko Konstitucijos dienos minėjimas. Šį minėjimą vedė 10 klasės mokinės Justina Baguševičiūtė ir Sandra Cvilikaitė. Jos pristatė per pilietiškumo pamokas rengtą projektą     „Lietuva dešimtokų akimis”, kuriame viena iš temų buvo Lietuvos Respublikos Konstitucija. Projekte mokiniai pristatė Lietuvos konstitucijos istoriją ir papasakojo, kaip pagal Konstituciją keitėsi valstybės raida.

 Istorijos mokytoja L. Aliukevičienė. Foto>>

 
 

2014-10-24 Žvarbų, bet saulėtą spalio 24 rytą mes, 12 klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Onutės Andrulevičienės, išvykome į netradicinę lietuvių kalbos pamoką.
Pirmoji pamokos stotelė buvo poetės Salomėjos Nėries memorialinis muziejus Palemone, dar vadinamas „baltuoju nameliu” Muziejuje gidė mums papasakojo apie permainingą poetės gyvenimą, jos šeimą, vyrą, kūrybą, aprodė namelio vidų, kuris atkurtas būtent taip, kaip atrodė, kai jame gyveno poetė. Stebino namelio erdvės, daugybė laiptelių, balkonai, nuostabus vaizdas, atsiveriantis iš terasos. O paskui patikrino mūsų žinias - surengė viktoriną apie šią garsią asmenybę. Atsakinėjome neblogai. Mus netgi pagyrė.
Palikę namelio vidų, ėjome prie Kauno marių. Kad ir pūtė žvarbus vėjas, „skaitėme akmenėlius” pamary, apžiūrėjome vietą, kur vyksta Poezijos pavasaris, pamatėme garsųjį aukurą. Jis dega, kai čia skraido poezijos paukštė.
Apžiūrėję šias garsias vietas, gerokai sušalę, tačiau gerai nusiteikę, Palemono patraukėme į Rumšiškes. Aplankėme Jono Aisčio muziejų, apžiūrėjome ten esančią ekspoziciją, paklausėme mokytojos pasakojimų apie poetą, jo gyvenimą ir kūrybos likimą.
Apsišilę ir daug sužinoję, pasukome namų link. Važiuodami dalinomės įspūdžiais, kalbėjomės apie „didelių” žmonių gyvenimus. Buvo įdomu ir naudinga.

Už galimybę dalyvauti tokiose netradicinėse lietuvių kalbos pamokose ačiū tariame mūsų mokytojai bei mokyklos vadovybei.


Karolina Pėstininkaitė ir Karolina Klimavičiūtė. Foto>>

 
 

2014-10-22 Spalio 22-ąją netradicinėje Karjeros planavimo dienoje lankėsi Birštono „Eglės” sanatorijos direktorius Artūras Salda, buvęs mokinys Eigirdas Keblikas ir LR Vyriausybės Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas. 1-4 klasių mokiniai dieną praleido Prienų krašto muziejuje bei Prienų priešgaisrinėje tarnyboje. 5 - 7 kl. mokiniai profesinio veiklinimo pamokos vyko Stakliškių šakočių kepimo įmonėje „EULANTA” ir Stakliškių A. Šimkaus paminklų gamybos įmonėje. Dešimtokams vyko užsiėmimai su Kauno teritorinės darbo biržos specialiste Karolina.
Dėkojame visiems dalyvavusiems. „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, tik ateitis -  mūsų tikslas” (Blezas Paskalis).

Soc. pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>   Foto>>

 
 

2014-10-17 Spalio 17-osios rytą mes, devintokai, į mokyklą atėjome gerai nusiteikę. Žinojome, kad važiuosime į „LITEXPO” parodų rūmus Vilniuje. Ten šiomis dienomis vyko paroda  „BALTIC FASHION & TEXTILE Vilnius 2014”. Apžiūrėjome sukurtus drabužius, išgirdome apie naujas medžiagų kūrimo ir dekoravimo technologijas, gavome daugybę reklaminių lankstinukų, kurie supažindina  su profesijomis, kurias ateityje galime rinktis. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę aplankyti šią parodą.

9 klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Foto>>

 
 

2014-10-17 Spalio 17 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Jaunimo forumas, kurio tema „Kaip pritraukti ir išlaikyti jaunus žmones regionuose?”. Forume dalyvavome ir mes, Stakliškių vidurinės mokyklos atstovai: Audronė Žilionytė, Karolina Pėstininkaitė, Aurelija Diškevičiūtė, Linas Bagdanavičius ir mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Buvo įdomu pasiklausyti apie jaunimo verslo skatinimo priemones, verslumo idėją, jaunų žmonių išlaikymą regionuose ir šiomis temomis padiskutuoti su Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėju Justu Pankausku, LVDK generalinio direktoriaus pavaduotoju Vaidotu Levickiu, VšĮ „Versli Lietuva” Verslumo departamento vyr. projektų vadove Laimute Kalinauskiene ir jaunimo atstovu Prienuose Mindaugu Ruku.

 Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 
 

2014-10-16 Spalio 16 dieną Stakliškių vidurinėje mokykloje vyko protų mūšio „Kraštas, kuriame gyvenu” pirmasis etapas. Renginio organizatorius Nemuno kilpų regioninis parkas ir jo darbuotoja Roma Milušauskienė, kuri vedė renginį pateikdama 50 klausimų su atsakymų variantais. Už renginį mūsų mokykloje atsakingos mokytojos Loleta Aliukevičienė ir Edita Valatkienė, kurios subūrė 5 komandas iš įvairių klasių. Pirmajame etape varžėsi 3 komandos 7-9 klasių grupėje, viena - 11-12 klasių komanda ir jungtinė tėvelių-mokytojų komanda. Komandos labai stengėsi, todėl po pirmojo etapo rezultatai  visus džiugino. Spalio 23 ir lapkričio 6 d. komandos varžysis dar dviejuose turuose, o geriausių rezultatų pasiekusios varžysis rajone. Linkime pažinti savąjį kraštą, jo vertybes, žmones ir patobulinti turimas žinias.

 

 Stakliškių vidurinės mokyklos mokytoja - Edita Valatkienė. Foto>>

 
 

2014-10-15 Prienų rajono Rudens kroso varžybose Stakliškių vidurinės mokyklos komanda iškovojo penkias prizines vietas: Linas Bisikirskas - I vieta, Domininkas Radžiukynas - I vieta, Dominykas Juodis - II vieta, Gitana Parajackaitė - III vieta ir Vytautė Gusaitė -  III vieta.

 

Mokytojai Laura ir Marijus Makštučiai. Foto>>

 
 

2014-10-10 Ruduo pats turtingiausias metų laikas. Rudenį daug kas mėgsta ne tik dėl gausybės gėrybių, bet ir dėl jo nepakartojamo grožio. Dailininkai nupiešė daug paveikslų, vaizduojančių rudenį. Poetai rudeniui paskyrė gražių eilėraščių.

Visą mėnesį 1–4 klasių mokiniai taip pat gėrėjosi rudenio spalvomis, jo gėrybėmis. Mokiniai rinko gamtinę medžiagą ir iš jos kiekviena klasė sukūrė po nuostabią „Rudens mozaiką”. Iš išaugintų daržovių pagamino gražius, originalius darbelius. Mokinių darbai puošė 1–ojo aukšto koridorių.

Spalio 10 d. Stakliškių vidurinės mokyklos pradinukai susirinko į mokyklos aktų salę užbaigti projekto „Keliaujame rudenio taku”. Šventės metu mokiniai deklamavo eiles, dainavo daineles, skirtas rudeniui, minė mįsles. Kiekvienai klasei reikėjo atpažinti medžių lapus, įspėti, kokia daržovė slepiasi krepšelyje, suverti karolius iš saulėje prinokusių kaštonų. Šventės pabaigoje Dėdė Rudenėlis visus mokinius pavaišino obuoliais.

 

Mokytoja Sonata Labutienė. Foto>>

 
 

2014-10-08 Spalio 8 d. Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojos Sidona Paltanavičiūtė ir Jurgita Andrulevičienė dalyvavo mokyklų, įvedimo į „Pokyčių mokykla kubu” programą seminare, kuris buvo organizuotas Vilniuje, lenkų namuose  „Ponas Tadas”.

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su programos „Pokyčių mokykla kubu” tikslais, turiniu, vertybėmis, teoriniais principais.  Mokyklų dalyvavusių šiame projekte 2013-2014 m.,  patirtis  įrodė, jog ši programa skatina mesti ir priimti iššūkius, eksperimentuoti, tyrinėti, bendradarbiauti ir kritiškai mąstyti.

Malonu buvo ir vėl susitikti su Kūrybos agentu Andriumi Atu, kuris šiais mokslo metais padės mūsų mokyklai įgyvendinti kūrybinį projektą. Kartu su Kūrybos agentu  bandėme apibrėžti mūsų mokyklos poreikius atitinkančią tyrinėjimo sritį, numatyti reikalingo mokykloje vykdyti kūrybinio projekto tikslus.

 

Projektą kuruojanti mokytoja Sidona Paltanavičiūtė

 
 

2014-10-06 Visoje Europoje rugsėjo 29 - spalio 05 dienomis vyksta renginiai, skirti paminėti Europos judėjimo savaitei. Mūsų mokykla taip pat ją paminėjo pirmų - dvyliktų klasių bėgimu. Dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti diplomais, o organizuoti padėję mokytojai padėkomis. Visi pasportavę liko geros nuotaikos bei pozityvūs, sušilo ir puikiai praleido laiką.

 

8 klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2014-10-03 Spalio 3-iosios rytas mums, devintokams, buvo kupinas nerimo. Tądien minėjome tarptautinę Mokytojų dieną. Labai jaudinomės, nes nenorėjome nuvilti mokytojų. Ilgai ruošėmės ir stengėmės. Manome, galiausiai pavyko visai šauniai. Mokytojai atliko mūsų parengtas užduotis, o vėliau mėgavosi nedideliu koncertu. Džiaugiamės, kad mokytojams patiko, ir jie nors vienai dienai galėjo sugrįžti atgal į mokyklos suolą.

 

9 klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Video>>   Foto>>

 
 

2014-10-02 Mes, 10 klasės mokiniai, šiandien (spalio antrąją) kartu su mokytoja L. Andriukevičiene per integruotą technologijų pamoką keliavome į netoliese veikiančią įmonę „Eulanta“. Šioje įmonėje gaminami šakočiai garsina Stakliškių miestelį visoje Lietuvoje.  Sužinojome, kokie produktai naudojami norint pagaminti šakočius, kokių būdo savybių reikia norint dirbti šioje įmonėje. Darbuotojos atsakinėjo į mūsų užduodamus klausimus su malonumu, nešykštėjo informacijos apie savo darbą ir parodė šakočio gaminimo procesą. Integruotos technologijų pamokos leidžia artimiau susipažinti su Lietuvoje veikiančiomis ūkio šakomis ir kiekvienam mokiniui yra būtina jose dalyvauti. Esame dėkingi mokytojai, kad ji negaili savo laiko ir pastangų dėl mūsų.

 

10 klasės mokinės: S. Cvilikaitė, A. Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2014-10-01 Spalio pirmąją, antro mėnesio pradžią, Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai paminėjo kaip muzikos dieną. Šią dieną, ilgųjų pertraukų metu, muziejuje skambėjo liaudies dainos, nuo sunkių pamokų mintis nukreipė rami muzika skaitykloje. Antrajame aukšte, muzikos kabinete, garsiai skambėjo gitaros akordai, o aktų salėje vieningai dainas „traukė“ ir maži, ir dideli mokiniai. Ir koridoriuose buvo neliūdna, nes pertraukų metu skambėjo pianinu atliekami kūriniai. Tokia netradicinė diena padėjo labiau atsipūsti nuo neseniai prasidėjusių mokslų. Esame laimingi, jog mūsų mokykloje tokios dienos yra džiaugsmingai minimos.

 

Aštuntos klasės mokinė Diana Norvilaitė. Foto>>

 
 

2014-10-01 Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo „Gerumo akcijoje“, kurią organizavo LSDMS Prienų klubas, vadovaujamas Danutės Mozūrienės.

„Nuoširdžiai sveikiname su Jūsų diena, Jūsų švente, gerbiamieji senjorai!
„Džiaukimės šia akimirka, mūsų bendravimu, laimės alsavimu, meilės banga ir lūkesčių išsipildymo dvelksmu“. (Juozas Palionis). Lai kiekviena diena bus dosni šilumos, sveikatos, gerumo“.
Tokiais žodžiais spalio 1- ąją dieną LSDMS Prienų klubo moterys su tarptautine pagyvenusių žmonių diena sveikino mieste sutiktus senjorus.  Vadovės  iniciatyva, pagyvenusių klubo moterys su tarptautine pagyvenusių žmonių diena sveikino mieste sutiktus senjorus, vyko į  Prienų senelių globos namus.

Mūsų 7–12 klasių mokinių rankomis sukurti  spalvingi sveikinimo atvirukai pradžiugino senjorus. Vaikų kurtuose atvirukuose jaučiama šiluma, meilė ir pagarba pagyvenusiems žmonėms. Džiaugiamės ir dėkojame  už galimybę dalyvauti tokiose gražiose akcijose.

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2014-09-26 Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kuri buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Šeštosios pamokos metu visi mokiniai skubėjo į aktų salę, kur patogiai įsitaisę laukė renginio pradžios. Anglų kalbos mokytoja  J. Ručienė pristatė šią dieną, papasakojo, kada pirmą kartą buvo pradėta minėti kalbų diena, taip pat uždavė kelis klausimus, į kuriuos mažieji atkakliai atsakinėjo.

Mokiniai paruošė pristatymus apie šalis, kuriose lankėsi arba norėtų apsilankyti. Pristatymų metu girdėjome lietuvių, anglų, rusų, prancūzų ir ispanų kalbas. Kiekvienas mokinys išsiskyrė iš kitų, jų darbai ir kalbėjimai buvo originalūs ir įdomūs.  Savo darbą pristačiau ir aš, ir, manau, jog mums visiems pavyko! Visi kalbėję mokiniai buvo apdovanoti mažomis, bet maloniomis dovanėlėmis. Šventę užbaigėme daina, kurią noriai „traukė“ ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Tikimės, jog tokių švenčių mūsų mokyklos gyvenime bus tikrai dar ne viena!

 

Aštuntos klasės mokinė Diana Norvilaitė. Foto>>

 
 

2014-09-25 Šių metų rugsėjo 25 dieną, mums, aštuntos klasės mokiniams dailės pamoka vyko netradicinėje erdvėje. Šiltai apsirengėme, į rankas pasiėmėme pieštukus ir ėjome bažnyčios link. Mūsų užduotis buvo nupiešti pasirinktos bažnyčios architektūros detalę. Kiekvienas mokinys prieš pradėdamas bent kelis kartus apėjo aplink bažnyčią ir suradęs labiausiai patikusią detalę pradėjo piešti. Kas vartus, kas kolonas, kas langus... Nors nebuvo lengva, tačiau su mokytojos pagalba mūsų eskizai pradėjo panašėti į pasirinktą objektą. Grįžę į klasę nors ir sušalę, tačiau pozityvūs, pabaigėme pradėtą darbą.
Visiems klasės draugams, kaip ir man, ši pamoka buvo neįprasta, įdomi ir naudinga.

 
Aštuntos klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2014-09-25 Integruotos technologjos pamokos metu, mes, 10 klasės mokiniai, su mokytoja Lina Andriukevičiene, lankėmės Stakliškėse, Antano Šimkaus gamybinėje prekybos įmonėje, kurioje yra gaminami antkapiai ir paminklai iš akmens.
Mūsų gidas buvo pats įmonės vadovas, kuris mus supažindino su įmonės veikla, su visomis paminklo pagaminimo operacijomis, nuo akmens atvežimo iki pagaminamo paminklo. Apžiūrėjome įvairius darbui reikalingus prietaisus, turėjom galimybę juos išbandyti patys.
Vėliau įmonės vadovas savo kabinete pravedė kūrybinę pamoką. Turėjome sukurti paminklo ir kryžiaus eskizus, kuriuos vėliau aptarėme.
Sužinojome iš kur atvežamas akmuo, kokie akmenys yra brangiausi ir t.t. Gavome dovanų, kurių namai bus technologijų kabinetas.
Įspūdžiai – tik geriausi. Tokio pobūdžio pamokos, kaip ši, kiekvienam mokiniui yra net tik įdomesnės, bet ir puikaus profesinio veiklinimo pavyzdys.
Ačiū už pažintį su dalykais, kurie, galbūt, pravers mums ateityje.


10 klasės mokinė Sandra Cvilikaitė. Foto>>

 
 

2014-09-23 Rugsėjo 23 dieną Vilniuje viešbučio „Karolina“ konferencijų centre vyko „Kūrybinių partnerysčių“ projekto mokinių, mokytojų, kūrybos agentų ir praktikų nacionalinis tinklo susitikimas. Į šį susitikimą iš visos Lietuvos suvažiavo apie 300 atstovų, tarp jų ir mes, Stakliškių vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai. Susitikimo metu dalinomės ne tik istorijomis, bet ir dalyvavome idėjų dirbtuvėse „Kaip įgyvendinti Manifestą už kūrybišką mokyklą“.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė. Foto>>

 
 

2014-09-20 Malonu ir miela buvo aplankyti savo gimtąjį Stakliškių miestelį, pavaikštinėti seniai mintais takeliais aplink mokyklą, prisiminti kūno kultūros pamokas dideliame mokyklos stadione, kuris taip pasikeitė... Gera buvo dar kartą atverti Stakliškių vidurinės mokyklos duris ir susitikti su seniai matytais mielais, draugiškais, brandžiais, protingais dvidešimt penktosios laidos A klasės bendraklasiais ir auklėtoja Zita Litvinskiene.

 

Vilija Stražnickaitė-Abramavičienė. Plačiau>>

 
 

2014-09-19 Rugsėjo 19-ąją į mokyklą rinkosi mokinių tėvai – popietę vyko bendras tėvų susirinkimas, klasių tėvų susirinkimai ir individualūs susitikimai su mokytojais. Jo darbotvarkėje buvo keletas klausimų, skirtų mokyklos gyvenimo aktualijoms aptarti. Mokyklos specialistės ragino tėvelius siekti geresnio tėvų ir vaikų tarpusavio supratimo, šiltesnių santykių šeimoje.

Visi mokyklos mokytojai džiaugiasi, kad sulaukė geranoriškai nusiteikusių tėvelių ir nuoširdžiai jiems dėkoja. Tikimės, kad ateityje tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas bus dar glaudesnis, o tėvų, norinčių prisijungti prie bendrų renginių, bus dar daugiau.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė.

 
 

2014-09-17 Stakliškių vidurinė mokykla pakviesta dar vieniems mokslo metams į projektą „Kūrybinės partnerystės”. Rugsėjo 17 d. mokykloje lankėsi kūrybos agentas Andrius Atas. Jis susipažino su mokytojais ir mokyklos administracija, stebėjo 6 ir 7 klasėje pamokas. Po pamokų kūrybos agentas bendravo su mokytojais, kur buvo aptartos Mokytojų klubo steigimo galimybės ir praktinė nauda.

Mokytoja Sidona Paltanavičiūtė.

Straipsnis Krašto vitrinoje http://kvitrina.com/?p=78662

 
 

2014-09-12 Š. m. rugsėjo 12 d. mes, Stakliškių vidurinės mokyklos abiturientai, netradicinės pamokos metu vykome aplankyti Vinco Mykolaičio – Putino, garsaus lietuvių poeto ir dramaturgo, tėviškės Pilotiškių kaime. Atvykusius į poeto namus pasitiko išpuoselėta, gėlynais išpuošta sodyba. Pamatėme netgi garsųjį gulbiną, augusį po Vinco  Mykolaičio – Putino kambario langu.

    Kieme mus pasitiko rašytojo giminaičiai – vaikaitis Gintas Mykolaitis su tėvu. Jis mums plačiai, nuoširdžiai papasakojo apie savo garsaus giminaičio gyvenimą, šeimą, draugus, studijas ir sudėtingą asmenybę. Memorialiniame kambaryje  apžiūrėjome memorialines fotografijas, raštus, knygas, netgi autentiškus baldus – relikvijas, bylojančias apie brangų šio didžio žmogaus atminimą.

       Atsisveikinę su sodybos šeimininkais nepraleidome progos užlipti į netoliese esantį Aušrakalnį – poeto mėgtą mylimą vietą apmąstymams, įamžintą poezijos ir prozos kūriniuose. Ir iš tiesų – tai ypatinga vieta. Saldus čiobrelių kvapas, beribis horizontas, lieknų berželių pavėsis kelia žmogaus sielą, ramina protą ir įkvepia kūrybiniams polėkiams.

Mes, abiturientai, be galo džiaugiamės  turėdami galimybę taip turiningai praleisti pamokas, susipažinti su lietuvių literatūra ir kultūra gyvai, ne iš knygos  puslapių ar nuotraukų. Tikimės, kad tokių kultūrinių pamokų bus dar ne viena. 

 

Dvyliktokės Rustė, Justina, Karolina. Foto>>  

 
 

2014-09-04 Vos prasidėjus mokslo metams, Stakliškių vidurinės mokyklos septintokai lankėsi Birštono muziejuje, edukacinėje pamokoje „Įmink paslaptį ir surask lobį“. Šią netradicinėje erdvėje vykusią pamoką integravome į etnokultūrą, istoriją, savo regiono kalbą.

Kiekvienas muziejus saugo išskirtines savo krašto istorijos paslaptis ir lobius. Taigi, vos atvykę, buvome suskirstyti į tris grupes ir tapome istorijos detektyvais, keliautojais po muziejaus sales, turinčiais įveikti įvairias užduotis, įminti mįsles. Nors muziejuje septintokai lankėsi pirmą kartą, bet jautėsi drąsiai, įdėmiai stebėjo aplinką, rūpestingai joje ieškojo atsakymų. Buvo smagu iš žirnių rinkti centus, juos skaičiuoti, ieškoti užuominų, žavėtis eksponuojama tautodailininkės paroda, klausytis muziejininkės-edukatorės Irmos Kereišienės patarimų... Visos trys grupės labai aktyviai lenktyniavo tarpusavyje, bet pirmieji, įveikę visus klausimus, buvo grupė „Stakliškiečiai“, antrieji-„Greituoliai“ ir „Lyderiai“. Visų laukė svarbiausia užduotis-tai surasti patį didžiausią muziejaus lobį. Nors truputį sutrikome, susidūrėme su netikėtumais, bet lobį suradome .Vienus tai prajuokino, kitus nustebino, bet pasijutome reikalingi. Išnarpliojus visas paslaptis, nugalėtojai buvo apdovanoti Birštono miesto atvirukais, o visiems lobio ieškotojams įteiktas saldusis prizas ir mineralinis "Akvilė". Aptariant pamoką, neliko nei vieno abejingo, visi turėjo kuo pasigirti, ką papasakoti ne tik draugams, bet ir tėveliams.

 

Mokytoja Edita Valatkienė Foto>>  

 
 

2014-09-01 Stakliškių vidurinėje mokykloje ši Rugsėjo 1-oji išskirtinė ne tik gausiu abiturientų būriu, bet ir naujomis tradicijomis.

Šventė vyko netradicinėje ugdymo erdvėje – mokyklos stadione įrengtoje scenoje. Kaip niekada šventė išskirtinė ir gausiu svečių būriu, kurie suskubo pasveikinti susirinkusius mokinukus, jų tėvelius ir mokytojus. Šventėje dalyvavo Seimo narys Andrius Palionis ir jo padėjėjas Arūnas Vaidogas, savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir vyriausioji specialistė Virginija Zujienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Tarybos narys Algirdas Kederys. Sveikindama šventės dalyvius mokyklos direktorė Loreta Šernienė pasidžiaugė mokyklos pasiekimais, užbaigtu vertingu projektu – išleista knyga „Stakliškių istorija matematikos uždaviniuose“ ir kartu su matematikos mokytoja Zita Litvinskiene aktyviausius projekto dalyvius apdovanojo padėkomis ir piniginiais prizais. Plačiau>>

Mokytoja Edita Valatkienė Foto>>  Krašto Vitrinos nuotraukos>>

 
 

2014-09-01 Maloniai kviečiame į mokslo metų pradžios šventę, kuri vyks Stakliškių vidurinėje mokykloje rugsėjo 1 d.:

9 val. šventė mokykloje;

11 val. šv. Mišios Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčioje.

 

Mokyklos administracija