Naujienos

 
  2012-2013 m. m. archyvas   2013-2014 m. m. archyvas  2014-2015 m. m. archyvas
 
 

2015-2016 m. m.

 
 

2016-07-30 Vasara jau pagavo pagreitį, tačiau Stakliškių gimnazistės laiko veltui neleidžia.

 Liepos 24-30 d. keturios aštuntokės, A.Sebeikaitė, G.Kamblevičiūtė, I.Katkauskaitė ir R.Augūnaitė dalyvavo stovykloje "Whatansu, ugnies zona", kuriai vadovavo Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.

Šioje stovykloje mes išmokome, ką reiškia savanorystė, įvairiausių kalbos paslapčių, bendradarbiauti, laisvai viešai kalbėti, "perlipti" per save...

Labiausiai patiko žaidimas "Laikrodukas", kurio dėka susipažinome su kitais stovyklos nariais, laisvojo mikrofono vakaras, per kurį kiekvienas galėjo atsiskleisti ir parodyti savo talentus, taip pat prisidėjome festivalio aplinkos kūrimas. Mes gaminome vairiausius papuošimus, nešiojome šakas, puošėme palapines, gražinome aplinką. Ir paskutinę dieną pabuvome festivalio dalyvėmis.

Kelioms mūsų mokyklos mergaitėms ant rankų buvo nupieštos sapnų gaudyklės.

Nors orai džiugino ne kiekvieną dieną, o ir uodų bei kitokių vabaliukų buvo apstu, tačiau vaikai nepabūgo ir puikiai praleido šią savaitę.

Stovykloje susiradę naujų draugų ir pažadėję pratęsti draugystę, visi atsisveikinome šiltais apkabinimais.

Labai dėkojame stovyklos vadovams ir savanoriams už puikią vasaros savaitę ir nuostabią aplinką sukurtą tik dėl mūsų - vaikų.

 

8 klasės mokinės. Foto>>

 
 

Gimnazija leidžia Mokyklos 100-čiui skirtą knygą.

Knyga bus išleista  už surinktas lėšas, kurias skirs MOKYKLAI neabejingi žmonės. Visų rėmėjų pavardes  paviešinsime  leidinyje. Geradarius, kurie gali paremti šią iniciatyvą, kviečiame prisidėti.

Sąskaitos Nr. LT 03 4010 0411 0001 0107, AB DNB bankas, banko kodas 40100.

Ačiū už gerą valią ir supratingumą.

 

Gimnazijos iniciatyvinė grupė

 
 

2016-07-15 Kviečiame į II-osios Stakliškių gimnazijos abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventę, kuri vyks liepos 15 d. 19 val. gimnazijos Aktų salėje.

 

Gimnazijos informacija

 
 

Gerbiami tėveliai,

Jau gautos mokyklinės uniformos. Jas galite atsiimti gimnazijoje  nuo 9.00 iki  16.00 val.

 

Pavaduotoja O. Kamblevičienė

 
 

2016-06-27 “Mums ne tas pats” – taip mes pavadinome dienos vasaros stovyklą skirtą 6–7 klasių mokiniams, kurios pagrindinis tikslas sveika vaiko gyvensena. Stovyklos metu vaikai susipažino su žolelių pasauliu Aukštadvario regioniniame parke, aplankėme Punios piliakalnį, Gojaus mišką. Nemažai veiklų turėjome Birštone. Turizmo informacinio centro gidė Akvilė supažindino su Sebastiano Kneipo sveikatos filosofija, mineralinio vandens nauda organizmui bei parodė kur paslėptas Birštono simbolis banginukas. Vaikai išbandė miesto parke įrengtus treniruoklius, maudėsi „Tulpės“ baseine. Stovyklautojus ypač sudomino mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“, kuriame visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, ilsėtis, atgauti jėgas ar mankštintis. Mokykloje vaikai dalyvavo psichologės Ingos seminare „Streso įveikimas ir savigarbos stiprinimas“. Prienų raj. savivaldybės kūno kultūros ir sporto centre krepšinio treneris Marius vaikams pravedė apšilimo treniruotę. Stovyklos metu mokiniai ugdė savęs pažinimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, sveikatos stiprinimo ir tausojimo kompetencijas.

 

Stovyklos vadovės mokytojos Živilė ir Daiva. Foto>>

 
 

2016-06-10 Nors mokslo metai jau baigėsi ir nebereikia galvoti apie kitos dienos namų darbus, Stakliškių gimnazijos teatro būrelio „Arsakadabra“ nariai, nešini miegmaišiais, čiužiniais, pilnais krepšiais skanėstų bei veidus pasidabinę šypsenomis, birželio 10 – 11 d. praleido gimnazijoje. Čia pirmą kartą vyko teatro būrelio stovykla „Naktis mokykloje“, kurios iniciatorė – mūsų būrelio vadovė Brigita Arsobaitė. Stovyklą organizavome turėdami tikslą – nuotaikingai, linksmai, kūrybingai,  nuoširdžiai bendraujant praleisti naktį mokykloje tarp gerų draugų ir sukurti vaidybinį filmuką.

Viskas prasidėjo birželio 10 dieną, kai dalyviai susirinko mokyklos aktų salėje. Susėdę ratu, kad kiekvienas narys būtų matomas ir girdimas, aptarėme veikos planą ir ėmėmės bene sunkiausios, tačiau linksmos ir kūrybingos užduoties – galvojome scenarijų būsimam trumpametražiui filmui. Vėliau tapome aktoriais ir įgyvendinome savo lūkesčius, o Miglė Gusaitė įsijautė į tikros operatorės kailį – jos darbas buvo viską filmuoti, derinti apšvietimą... Nors buvo išlietas ne vienas prakaito lašas, kol pavyko visi kadrai, šis laikas neprailgo, o filmavimo aikštelėje netilo klegesiai, juokas... Gerokai paplušėję skubėjome atgauti jėgas ir pasistiprinti. Vėliau skanavome Gabrielės gimtadienio torto.

Kuomet visi buvo sotūs, žaidėme stalo žaidimus, bendravome. Mūsų neapleido gera nuotaika, džiaugsmo šūksniai, nuoširdus juokas... Žaisdami žaidimus, kurie reikalauja bendradarbiavimo, meniškumo, išradingumo galėjome labiau pažinti vienas kitą ir tapti dar vieningesne komanda.

Buvome šiek tiek pavargę, tad prigulėme pailsėti, tačiau miegoti dar nesiruošėme – vakarą tęsėme siaubo  filmo peržiūra, po kurio daugeliui buvo sunku užmerkti akis, bet vėliau net nepajutome, kaip pasinėrėme į saldų miegą.

Birželio 11 dienos rytas prasidėjo mūsų teatro vadovės Brigitos vedama mankšta – susipažinome su 5 Tibeto pratimais, kurių dėka jautėmės žvalesni ir energingesni. Po mankštos visus nustebino muzikos mokytojos Onutės kepti blynai, pagardinti saldžia uogiene, kurie leido prisiminti vaikystę. Po pusryčių pratęsėme stalo žaidimus, bendravome vieni su kitais. Vėliau tvarkėme aktų salę – savo miegamąjį, atsisveikinome su draugais ir keliavome namo.

Visiems  patiko praleistas laikas mokykloje, trumpametražio filmo kūrimas, įdomios veiklos bei buvimas su draugais. Smagu, kad galėjome dar labiau pažinti vienas kitą ir linksmai praleisti laiką.  Esame dėkingi savo vadovei Brigitai Arsobaitei už praleistą laiką kartu su mumis ir tikimės, kad teatro būrelio „Arsakadabra“  stovykla „Naktis mokykloje“ bus organizuojama dar ne vienerius metus.

 

Teatro būrelio „Arsakadabra“ nariai. Foto>>

 
 

2016-06-09 Birželio 9 – ąją mūsų  gimnazijoje svečiavosi  žemaičiai – Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos bendruomenė. Metodinę dieną pradėjo gimnazijos direktorė L.Šernienė  pristatydama mūsų mokyklą. Po pristatymo abi gimnazijos ieškojo panašumų ir ,,gaudė idėjas“ naujiems mokslo metams. Vėliau vyko individualūs ir metodinių  grupių  pokalbiai, pasidalijimas gerąja patirtimi, ekskursija po mokyklą. Viešnagės metu buvo pasirašyta tolimesnė bendradarbiavimo sutartis, pasikeista simbolinėmis dovanomis.

 

Bibliotekininkė L. Žilionienė. Foto>>

 

Informacija Viduklės gimnazijos svetainėje>>

 
 

2016-06-07 Nors vasara jau prasidėjo, tačiau mes, aštuntos klasės mokiniai, birželio 7d. rytą susirinkome mokykloje. Visi puikiai nusiteikę laukėme kada pajudėsime į Kauną ir aplankysime Atominį bunkerį ir S.Nėries muziejų. Gidas mus supažindino su KGB agentų darbo įrankiais, apžiūrėjome plačią dujokaukių kolekciją, apsilankėme siaubo kambarėlyje, senoviniame dantisto kabinete. Labiausiai nustebino tai, kad kai kurie prietaisai vis dar veikia. Siaubo kambarėlyje pamatėme kaip atrodo žmogaus  kūno dalys paveiktos radiacijos. Įdomiausia tai, kad jos buvo rastos po viena iš Lietuvos bažnyčių. Po šios ekskursijos gidas, kuris yra profesionalus šokėjas mus pamokė vieno iš gatvės stiliaus šokio judesėlių. Vėliau nuvykome į S.Nėries muziejų, kuris įsikūręs Palemone. Čia mus trumpai supažindino su poetės gyvenimu. Sužinojome, kad ji labai mėgo keliauti. Kurti pradėjo dar būdama moksleivė, o pirmąją savo knygelę išleido būdama vos 19-likos metų. Taip pat turėjome galimybę pasivaikščioti po didelę terasą.  Vėliau dalyvavome viktorinoje, atsakinėjome į užduodamus klausimus. Labai džiaugiamės, kad abi komandos surinko vienodai taškų ir nugalėjo draugystė. Taip pat nuvykome ir į Akropolio pramogų centrą. Keletas vaikų čia išbandė ledo areną, kiti papietavo picerijoje. Pilni nuostabių įspūdžių patraukėme namo. Kelionė neprailgo, nes mokyklos choro narės prisiminė visas šiais mokslo metais dainuotas dainas. Esame labai dėkingi savo auklėtojai už puikiai suorganizuotą ekskursiją. Vairuotojui Antanui, kuris buvo kantrus su mumis.

Labai džiaugiamės šia ekskursija, kurios nusipelnėme už pavyzdingiausiai dėvimas mokyklines uniformas.

 

8 klasės mokiniai. Foto>>

 
 

2016-06-03 Birželio trečią dieną Stakliškių gimnazijoje vyko 5–11 klasių mokinių mokslo metų užbaigimo šventė. Visi susirinko mokyklos kieme prie šventinio medžio, kurį šiais metais gausiai aptūpė ratuotos, medumi nešinos bitutės. Žinoma, tai vaikų kruopščių rankų dėka medį apspito šios nepailstančios darbininkės.

Mokslo metų sėkmingo užbaigimo proga visus pasveikino gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, primindama, kad patys pažangiausieji ir daugiausiai laurų pelnę buvo apdovanoti vakar Prienų švietimo centro organizuotoje popietėje ,,Pasidžiaukime kartu“. Bet ir šiandien direktorės rankose nemažas šūsnis padėkų tiems, kurie puikiai mokėsi bei aktyviai dalyvavo užklasinėje veikloje. Apdovanotojų būryje Vaida Urbaitė ir Sandra Cvilikaitė, IIIG klasė, Lina Jurkonytė ir Viktorija Švelpaitė, IIG klasė, Aistė Šalomskaitė, Agnė Šermukšnytė, Diana Norvilaitė, IG klasės mokinės, Gabrielė Kamblevičiūtė ir Rūta Augūnaitė – aštuntokės, Goda Bankovskaitė septintokė, Tadas Mandryka ir Vaida Šermukšnytė – šeštokai.

Išsekus  padėkų raštams, mokyklos direktorė Loreta Šernienė išlydėjo visus ragindama puikiai pailsėti, tik antroje rugpjūčio pusėje pradėti ruoštis mokyklai, pakilios darbingos nuotaikos  sugrįžti į mokyklą.

Skambant gimnazijos himnui, mokyklos direktorė ir IIG klasės mokinys Martynas nuleido vėliavą.

Gaivindamiesi mokyklos rėmėjos vaišinamais ledais, sustojome paskutinei šių mokslo metų nuotraukai. Gerų atostogų, laimingos vasaros.

 

Birutė Mitkevičienė. Foto>>

 
 

2016-06-03 Mūsų klasės draugas Kęstutis - tikras gamtos vaikas. Jis gerai pažįsta visų miške augančių medžių ir miško gyventojų rūšis. Ne atsitiktinai - jo tėtis Romas Rutkauskas jau 24 metus dirba girininku. Tad lankymosi tėvų darbovietėse dieną svečiavomės Kęstučio namuose. Tai jo tėčio darbovietės filialas, tarsi miško muziejus. Ponas Romas su žmona Danute labai šiltai priėmė visą didelį būrį vienuoliktos klasės mokinių į savo namus. Šeimininkas papasakojo apie savo darbovietę, supažindino su Gojaus miške per audrą nuvirtusio medžio išpjova, kuriai beveik 300 metų. Kęstučio tėtis pats aiškinosi, kas įtakojo rievių dydžio mažėjimą ir mums įvardino tuos reiškinius. Tai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje įvykusios stichinės nelaimės: ugnikalnių išsiveržimai, uraganai, škvalai. Matavome medžio aukštį, apžiūrėjome kitus miškininkų naudojamus įrankius ir prietaisus. Tiesa, girininkas Romas savo darbe rūpinasi ne tik augalais, bet ir gyvūnais. Susižavėjęs tėčio darbu į mišką užsuka ir Kęstutis ne retai su fotoaparatu rankose. Rutkauskų namuose puikuojasi daugybė užfiksuotų akimirkų iš gyvūnijos pasaulio ir nuostabi Kęstučio surinktų ragų kolekcija. Esame dėkingi šeimai už žinias ir patirtus įspūdžius.

 

IIIG kl. mokinės. Foto>>

 
 

2016-06-03 Birželio 3 - paskutinė mokslo metų diena. Tai buvo visuotinė diena tėvų darbovietėse. Septintos klasės mokiniai lankėsi Stakliškių pirminės sveikatos priežiūros centre ir pašte. Šių įstaigų atstovai supažindino su jų kasdieniniu darbu. Sveikatos centro dirbančiųjų kasdienybė mūsų akimis atrodė labai subtili ir ypatinga. Pašto darbuotojai pasakojo apie savo atliekamus darbus. Pabrėžė, kad šis darbas reikalaujantis netgi psichologinių gebėjimų ir didelio meno bendrauti. Sugrįžę į mokyklą puošėme savo tradicinį medį mokyklos simboliu Bitute. Dieną vainikavo Direktorės padėkos už gerą mokymąsi ir lankomumą. Klasės draugai ir auklėtoja palinkėjome visiems saugios, smagios vasaros ir "išbėgome" atostogauti. Iki susitikimų rugsėjį... 


Akvilė, 7 klasė. Foto>>

 
 

2016-06-02 Gražią saulėtą birželio 2 dieną, mes, 8 klasės mokiniai, lankėmės klasės draugo Tomo mamos darbovietėje, žirgyne. Jo mama mums papasakojo apie savo kasdieninę veiklą, užsiėmimus, žirgų priežiūrą, bei kambarių nuomą. Gavome daug įdomios, bei naudingos informacijos. Mokiniams buvo suteikta galimybė pajodinėti žirgais, bet mūsų klasei neužteko to, todėl nusprendėme nuvažiuoti į pramogų parką „Ąžuolynė“, kur kiekvienas galėjome išbandyti savo jėgas, nugalėti baimes arba jų atrasti. Buvo tokių, kurie sugebėjo pereiti net 5 trasas iš 6, bet buvo ir tokių, kurie nenugalėjo savo baimės. Didžiausias emocijas ir jausmus sukėlė skrydis per ežerą. Kiekvienas jautėme šiokią tokią baimę, jaudulį, bet jis greitai dingo: adrenalino antplūdis buvo nepakartojamas ir neužmirštamas. Net nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas. Džiaugėmės kelione ir dėkojome už priėmimą. Tikimės sugrįžti čia dar ne kartą.

 

8 klasės mokiniai. Foto>>

 
 

2016-06-02 Stakliškių gimnazijos skautų teatro „PYKŠT-POKŠT“ jaunieji aktoriai, dalyvaujantys NVŠ programoje, mokslo metus užbaigė teatro gastrolėmis. Jie lankėsi Tauragės rajono Skaudvilės gimnazijoje. Čia jie parodė savo  spektaklį A. Gudaičio „Kur iškeliavo milžinai“. Spektaklis jau penktą kartą išvydo sceną. Susilaukėme daug šiltų plojimų. Gimnazijoje ne tik vaidinome, bet ir prie arbatos puodelio pabendravome su gimnazijos direktorės pavaduotoja I. Pudžiuviene bei mokiniais.

Po pasirodymo keliavome po Tauragės krašto apylinkes. Apsilankėme D. Poškos muziejuje Bijotuose. Apžiūrėjome Baublius. Muziejaus darbuotoja mums papasakojo, kaip buvo įkurtas muziejus, pasivaikščiojome, apžiūrėjome ir mažuosius baubliukus. Buvo labai įdomu! Pakeliui namo užsukome į Nemakščiuose įsikūrusį Aštuonračio  muziejuką.  Aštuonračio muziejukas -  privatus muziejus, įkurtas nemakštiškio Leono Tamulevičiaus jo tėvų sodyboje, Nemakščių miestelyje. Pagrindinė muziejuko tema -  pirmosios pasaulyje aštuonratės savaeigės važiuoklės išradėjo Pšemislovo Neveravičiaus darbai, jo šeimos istorija ir atkurtas aštuonratis savaeigis vežimas. Muziejuke yra atskiros ekspozicijos, skirtos siuvėjo, batsiuvio, audėjos amatui, miškininkystei.

Įspūdžiai nepamirštami! Nors važiavome ir ilgai, bet buvo tikrai verta.

 

6 kl. mokinė, Vaida Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2016-06-02 Birželio 2 dieną Vilniaus vaikų ir jaunimo centre septintokai dalyvavo iššūkių festivalyje 'Mano klasė gali" . Jie sėkmingai įveikė tris iššūkius: plaukimo, komandos išbandymų bei teatro ir žaidimų. Buvo visko: jaudulio, baimės, susikaupimo, sprendimų ieškojimo. Tačiau naujos patirtys, įspūdžiai nugalėjo karštį ir nuovargį. Smagiai su dovanomis grįžo į namus.

 

Auklėtoja Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2016-06-01 Šio sezono „Golo“ futbolo žaidynėse dalyvavę Stakliškių gimnazijos jaunieji futbolininkai apgynė nugalėtojų vardą rajoniniame etape o finaliniame turnyre Kaune tenkinosi penktąja vieta. Įvarčius komandai pelnė Osvaldas Diškevičius, Tadas Mandryka ir Gabija Knapkytė. Komandoje taip pat rungtyniavo Giedrius Paulauskas, Rima Sebeikaitė, Emilija Gervickaitė, Kajus Grinkevičius, Daivaras Berškys.

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>

 
 

2016-06-01 Birželio 1 d. šeštos klasės mokiniai turiningai ir smagiai praleido dieną. Nuo pat ryto išvykę aplankėme sostinę Vilnių. Lietuvos nacionaliniame muziejuje edukacinė pamokėlė „Žalgirio mūšis“ praturtino mokinių istorines žinias: mokiniai atsakinėjo į duotus klausimus apie LDK ir jos valdovus. Gidė pasiūlė pasipuošti istoriniais karių rūbais, užsidėti šalmus, kilnoti kardus bei apžiūrėti to meto pinigus.

Po pietų nuvykome į „Ąžuolynės“ nuotykių parką. Medžiuose yra įrengtos šešios­­ įvairaus sudėtingumo trasos, todėl vaikai, įvertinę savo galimybes, pasirinko sau tinkamiausią variantą. Karštis alino, tačiau visi norėtų dar kartą grįžti į gražioje vietoje įsikūrusį parką, pilną įdomių užduočių.

 

Auklėtoja Živilė Biekšienė. Foto>>

 
 

2016-06-01 Birželio pirmąją, minėdama tarptautinę vaikų gynimo dieną, Stakliškių gimnazija organizavo sporto šventę, kuri vyko kaimo turizmo sodyboje „Guosta“.

Dieną pradėjome žygiu ežero link. Atvykę įsikūrėme. Vėliau žaidėme krepšinį ir tinklinį. Kiekviena klasė buvo paruošusi po vieną sportinę užduotį. Visiems patiko futbolas maišuose poromis ir vandens iš telkinio sėmimas į stiklines šaukštais, bet labiausiai patiko mokytojų Vido, Zitos ir Kristinos keptos dešrelės. Grįžome išvargę ir patenkinti.

 

IG klasės mokiniai. Foto>>

 
 

2016-06-01 Gimnazijos aštuntokai,  patys pirmieji pasirašę vardus  ant "gyvosios sienos" gimnazijos antro aukšto koridoriuje , pasiūlė idėją įprasminti  šią sieną naudojantis  mąstymo mokyklos medžio žemėlapiu, juk kiekvieno vardo istorija yra unikali, individuali, susijusi su konkrečiu žmogumi, šeima, gimine.  Norint geriau pažinti save, savo šaknis  buvo nuspręsta  pasidomėti savo vardo istorija, remiantis K.Kuzavinio  ir B.Savukyno "Lietuvių vardų kilmės žodynu", žurnaluose skelbiama informacija apie atskirų vardų kilmę. Gimnazijos "gyvąją sieną" matematiniais paskaičiavimais  sudaro: 56,15 proc., moteriškų ir  43,85  proc., vyriškų vardų. Mokiniai noriai skaičiavo ne tik vardus, juos grupavo, išrinko  labiausiai paplitusius  mūsų gimnazijoje, skaičiavo sienos užimamą plotą, sunaudotų dažų kiekį, tvarkingai apipavidalino. Visa informacija pateikiama žemėlapyje. Šis žemėlapis bus tęsiamas kitais mokslo metais ,integruojant šrifto mokymąsi dailės pamokose.

 

Integruotos pamokos mokytoja - Edita Valatkienė

 
 

2016-05-31 Kai rugsėjis rudenėliui pakinkys vėl sartą žirgą iš Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kiškučių“ grupės į pirmą klasę, čiužindami nukritusius spalvotus medžių lapus, išeis trys vaikai – Simas, Goda ir Jokūbas.

    2016-05-31 į Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinukų išleistuves susirinko tėveliai, vaikučiai, darbuotojai, atvyko Stakliškių gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Laimutė Nastaravičienė.

    Šventinės popietės metu, vaikai  dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius ir linkėjo draugams sėkmės mokykloje. Gimnazijos pavaduotoja ugdymui padovanojo knygeles, palinkėjo tapti gerais mokiniais. Auklėtoja Danutė būsimus pirmokus apibūdino ir pristatė pavaduotojai, įteikė priešmokyklinės programos baigimo diplomus, surinktus vaikų dailės darbelių albumus, bei pasakų knygas. Tėveliai, atsidėkodami skyriaus kolektyvui, įteikė padėkas, gėles.

   Po šventinio koncerto, auklėtojai Astai vadovaujant vaikai žaidė žaidimus. Tėveliams padedant, vaikai užrašė norus, įdėjo į  balionus ir juos pripūtus, paleido į dangų, kad visų norai išsipildytų.

 

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto>>

 
 

2016-05-31 Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai. Atėjo iškilminga diena 1–5 klasių mokinių mokslo metų baigimo šventė. Ši diena labai laukta mokinių, nes po jos visi galės trumpam pamiršti mokyklinius suolus, vadovėlius, giliai įkvėpti vasara kvepiančio oro ir leisti sau ilsėtis, keliauti, džiaugtis.

Šventėje trečiokai eilėmis pasveikino ketvirtokus, įteikė jiems dovanėles.  Nuotaikingomis dainelėmis visus pradžiugino pop choro dainininkai, pirmokai bei antrokai. Šokį „Ceceliukė Marceliukė“ sušoko tautinių šokių būrelio mokiniai. Lėlių teatras parodė spektaklį „Margas paukščių gyvenimas“. Scenoje pasirodė ir ketvirtokai. Jie eilėmis ir daina atsisveikino su pradinėmis klasėmis, pasižadėjo būti gerais penktokais.

   Nuoširdų padėkos žodį pirmajai mokytojai, mokyklos administracijai, kitiems pedagogams tarė ketvirtokų mokinių tėveliai.

Mokyklos direktorė L. Šernienė pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Patiems geriausiems įteikė padėkos raštus už labai gerą mokymąsi ir gerą lankomumą. Ketvirtokams įteikė pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus ir knygeles.

   Nuskambėjus trečiokų ir ketvirtokų atliekamai dainai „O mes vaikai“ su geromis nuotaikomis išsiskirstėme į klases.

    Geros vasaros visiems!

Mokytoja S. Labutienė. Foto>>

 
 

2016-05-30 Gegužės 30 dieną 9.00 val. imituojant gaisrą vyko praktinės civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo numatyta saugi mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato. Mokykloje esantys žmonės apie gaisrą buvo informuoti trimis skambučio signalais. Iš pastato visi evakavosi sėkmingai pagal evakuacijos plane esančius evakuacijos išėjimus ir susirinko mokyklos stadione.

  Visi dalyviai buvo pakviesti į automobilių stovėjimo aikštelę, kur atvyko Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Stakliškių ugniagesių komanda. Gaisrininkai pristatė gaisro gesinimo priemones, pademonstravo, kaip naudotis gesintuvais. Mokiniai naudodamiesi gaisro gesinimo priemonėmis patys bandė gesinti gaisrą.

  Pratybų tikslas buvo praktiškai patikrinti, kaip mokyklos bendruomenė moka elgtis ekstremalioje situacijoje.

  Po pratybų buvo aptarta evakavimosi eiga, išnagrinėtos padarytos klaidos ir kalbėta, kaip jų išvengti.

Gimnazijos informacija. Foto>>

 
 

2016-05-27 Stakliškių gimnazijoje ir vėl ne eilinės dienos. Šį kartą bendravome su žydų kilmės amerikiečių studentais, jų  vykdančiuoju direktoriumi rabinu A. Ingberu ir Rytų Europos žydų kapinių restauravimo fondo direktoriumi dr. M. Lozmanu. Jų tikslas Europoje sutvarkyti kuo daugiau žydų kapinių. Šių metų gegužės mėnesį visą savaitę senuosius žydų kapus ir tvarkė: valė aplinką, restauravo paminklus ir antkapius, atnaujino užrašus. Netgi surado vieno iš Stakliškių alaus daryklos įkūrėjų kapą. Visą teritoriją aptvėrė gražia tvora.                      

Jiems padėjo Stakliškių bendruomenės žmonės ir mes, mokiniai. Kartu su svečiais dirbome visus darbus, gėrėjomės jų nuoširdumu, paprastumu, tobulinome savo anglų kalbos įgūdžius.

Vieną popietę studentų vadovas vedė mums pamoką.  Lektorius plačiai ir išsamiai pasakojo apie žydų kultūrą, papročius, religiją. Žinoma, buvo kalbama ir holokausto tema. Papasakojo savo šeimos skaudžią patirtį. Visiems buvo labai įdomu.

Susitikimui mes ruošėmės – rašėm rašinius ir piešėm holokausto tema. Darbai svečiams patiko. Jie pasidžiaugė, kad mūsų mokiniai supranta žydų tautos tragediją, žino istorinę praeitį. Labiausiai patikusių darbų autorius apdovanojo. Sėkmė lydėjo Vaidą Urbaitę ir Rūtą Augūnaitę.

Atsidėkodami už draugystę amerikiečius pakvietėme į Paskutinio skambučio šventę. Jie žavėjosi mūsų tradicijomis, papročiais, kultūra. Studentai fotografavo, filmavo pasirodymus, sakė, kad nori parodyti savo draugams Amerikoje.

Atsisveikinimas vyko jau sutvarkytose kapinėse. Dalyvavo daug svečių: Prienų savivaldybės meras, Stakliškių seniūnas, gimnazijos direktorė, bendruomenės nariai ir mokiniai.

Šio projekto metu įgijome daug patirčių: skirtingų kultūrų bendravimo, dvasinio supratimo, humaniškumo.

 

I G klasės mokinės: Agnė Šermukšnytė ir Aistė Šalomskaitė. Foto>>

 
 

2016-05-27 2016 gegužės 27 d. išaušo gražus, saulėtas pavasario rytas. Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiams auklėtoja pasiūlė, po pusryčių, nukritus šlapiai žolės rasai,  pravesti netradicinio ugdymo pamokėlę lauko aikštelėje. 

Veiklai naudojome surinktus įvairių spalvų kamštelius. Juos skaičiavome, atrinkom pagal spalvas, dėliojom dailės darbelius, spalvotomis kreidelėmis  piešėme piešinius ant takelio, žaidėm judrius ir muzikinius žaidimus. Visa veikla buvo paskirstyta pagal vaikų amžių ir jų gebėjimus. Vaikučiams labai patiko ši veikla lauko aikštelėje.

 

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto>>

 
 

2016-05-27 Gegužės 27 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę po Anykščių kraštą. Jie apsilankė Antano Baranausko memorialiniame muziejuje – klėtelėje. Gidė mokiniams įdomiai pasakojo apie  rašytojo gyvenimą, rodė išsaugotus asmeninius daiktus, atsakinėjo į klausimus. Muziejaus parodų salėje vaikai grožėjosi unikaliais tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos paveikslais. Vėliau vyko prie Siauruko, kur susipažino su siaurojo geležinkelio istorija, pasidžiaugė pramogomis. Kupini energijos kopė į „Laimės žiburį“, kur aplankė Jono Biliūno kapą. Ekskursijos pabaigoje gėrėjosi Anykščių šilelio medžių laja, Puntuko akmeniu.

Su puikia nuotaika ir gausybe įspūdžių grįžo namo. Mokiniai dėkingi savo tėveliams, kurie išleido juos į ekskursiją.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-05-26 Kai pasipila žiedų  jūra, kai visų   veidus  ir rankas  paliečia  padvelkęs  pavasario vėjas, į mokyklas ateina Paskutinio  skambučio šventė. Ateina  ir sako: „Jums, abiturientai,  šis pavasario  grožis,  Jums, abiturientai, skambiausios  paukščių giesmės, viskas  Jums...“

  Gegužės  26 –tosios  rytą Stakliškių gimnazijos 2-os  laidos abiturientai nedrąsiai  (Jiems  į pagalbą  noriai atskubėję pirmokėliai  ištiesė savo rankeles,  tarsi bylodami  apie  laiko amžiną kaitą – vakar Jūs mus vedėte,  šiandien mes  Jus...) žengė  mokyklos  link.

  Šventinis sveikinimas prasidėjo aktų salėje. Mokyklos direktorė  L.Šernienė savo palinkėjimus abiturientams sudėjo į   pasaką apie galingą ąžuolą. Sveikino ir atsisveikino pirmosios mokytojos, dvyliktokų auklėtojas,  pirmokėliai, sėkmės ir svajonių išsipildymo linkėjo vienuoliktokai. Skambėjo mokyklos choro atliekamos dainos, jo nariai taip pat prisidėjo prie mokyklos tarybos narių,  draugų ir artimųjų palinkėjimų dvyliktokams.

  Pagaliau žodis buvo suteiktas ir abiturientams. Jie perskaitė savo testamentą ir kartu su simboliniu mokyklos raktu perdavė dabar jau naujiesiems mokyklos šeimininkams–vienuoliktokams.  Tiesa, dvyliktokai atliko mokyklos inventorizaciją ir šmaikščiai eiliuodami padalino mokyklos turtą paveldėtojams- III g. klasės mokiniams. Mokykloje abiturientai paliko molinį varpelį, kuris nuolat primins apie jų, 2-osios laidos, buvimą čia. O mokytojams su atsisveikinimo grauduliu dėkojo už nuoširdų rūpestį, naudingas ir svarbias žinias dabarčiai ir ateičiai.

  Mokyklinis varpelis nutilo, bet jo tokį mielą širdžiai skambėjimą pakeis kiti varpai, kurie šauks į paskaitas aukštosiose mokyklose, šauks į kasdieninius darbus, šauks į tolesnį gyvenimą...

 

IIIG klasės mokinės. Foto>>

 
 

2016-05-23 Gegužės 23 dieną vyko netradicinės technologijų pamokos penktoje klasėje, kurias vedė penktokės Ulos Breikšaitės tėvai. Mama Vilma mergaites mokė velti vilną. Tėtis Martynas berniukus supažindino su žvejybos gudrybėmis, mokė juos pasigaminti dirbtinius mašalus, vabzdžių imitacijas. Dėkojame tėvams ir laukiame visada sugrįžtančių į gimnaziją.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2016-05-20

Mamytė ir tėtis,

Brolis ir aš,

Dar sesė, močiutė šalia

Tai mūsų šeima, -

 

prieš kurį laiką eiliavo mūsų klasės draugas Linas Bagdanavičius. Neatsitiktinai gimė šios mintys apie šeimą: mokykla ruošėsi gražiai Šeimos dienos šventei. Jau prieš savaitę kiekviena klasė piešė plakatus, kurie simbolizavo meilę šeimai. Jais gimnazijos mokiniai papuošė mokyklos fasadą. Spalvingi plakatai nusidriekė nuo 3-io iki 1-o aukšto. Atrodė labai labai gražiai. Ryškiomis spalvomis nudažytas šūkis „Mums smagu, kai mes kartu“  kvietė miestelio gyventojus į šventę. Iš anksto mokiniai ruošėsi koncertui, svarstė, kurie žmonės verti „Bitutės“ nominacijų,  o tėvai šeimininkavo mokyklos sode.

   Gegužės 20-ą dieną nuo 8 valandos  mokykloje skambėjo muzika. Muzikos mokyklos mokiniai atskleidė savo gebėjimus – parodė, ko išmoko per mokslo metus. 10 valandą prie darželio rinkosi mokiniai, mokytojai ir bendruomenės nariai. Mus nustebino didelis karine uniforma pasipuošęs orkestrantų būrys. Didelė kolona su mūsų mokyklos simboliu - darbščiąja bitute -patraukė mokyklos link. „Šeima - meilės ratas,/ Nariai lyg kvadratas“ – kartodami Lino žodžius traukėme stadiono link.

    Stadionas buvo pilnas besišypsančių žmonių. Mokyklos šokių būrelio šokėjos pasveikino gražiais šokiais. Visiems labai patiko Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karinio pučiamųjų orkestro „Geležinis vilkas“ koncertas. Muzika skambėjo ne tik mokyklos stadione, bet ir visoje apylinkėje. Muzikantai ne tik grojo, bet ir atliko išmoningas inscenizacijas. Garbingi svečiai – Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Zablackienė ir švietimo skyriaus vyr. specialistė Virginija Zujienė tarė sveikinimo žodį, kalbėjo mūsų parapijos klebonas Gediminas Mieldažis.  Po sveikinimų ir nuotaikingo koncerto prasidėjo įvairiausios veiklos: 1-4 klasių mokiniams ir jų tėveliams buvo pravestos judriosios estafetės ir kvadrato varžybos. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi komandas, kurios susikūrė sau pavadinimus ir tarp savęs rungėsi „ Skruzdėliukai“ ir „Žaibiukai“. Teko dalyvauti lankų grandinėlėje, nunešti lėkštę, judėti kartu maišuose, išbandyti savo šoklumą ir taiklumą, dalyvauti ledo rutulio varžybose. Vyresniųjų klasių šeimų komandos susirungė futbolo varžytuvėse, išbandė jėgas įvairiuose krepšinio rungtyse. Tuo pat metu mokyklos sode tėvams padedant ir vadovaujant Nicholson restoranų tinklo komandos nariui Deividui Latyšovič (jam, beje, 13 metų). Jie gamino mėsainius ir vaišino jais visus šventės dalyvius. Susirinkusiųjų nuotaika buvo pakili, jautėmės kaip viena šeima.

   Renginys persikėlė į Stakliškių KLC. Salėje nebuvo tuščių vietų. Koncertą pratęsė mokyklos choras, kalbėjo direktorė, kuri  apdovanojo sportiškiausias  šeimas. Salė aidėjo nuo plojimų, kai direktorė įteikė net 9 nominacijas – mokinių pagamintas bitutes – daugiausiai prisidėjusiems prie mokyklos gyvenimo. Į garbingus apdovanojimus atvyko ir LR Seimo narys A.Palionis, kuris buvo apdovanotas „Metų partnerio“ nominacija.

   Paskutinis šventės akcentas – mokyklos dramos būrelio „ Arsakadabra“ spektaklis „ Bremeno muzikantai“.  Žiūrovus sužavėjo artistų nuoširdumas, artistiškumas, išmonė, gebėjimai. O ką jau kalbėti apie drabužių grožį...

   Diena prabėgo kaip viena akimirka. Visi buvome patenkinti ir laimingi. Tokių švenčių mums reikia.

lllg. kl. mokinės. Foto>>

 

Straipsniai: "Krašto Vitrinoje" ir "Gyvenime".

 
 
 
 

2016-05-14 Gegužės 14 dieną gimnazijos trečios, ketvirtos klasės mokiniai vyko į respublikinį menų festivalį ,,Mažieji talentai Lietuvai“, kuris vyko Marijampolėje. Jame dalyvavo 20 pradinių klasių mokinių kolektyvų iš Marijampolės, Raseinių, Prienų, Kauno savivaldybių. Mūsų mokyklos ketvirtos klasės mokinė Šarūnė Bendaravičiūtė atliko N. Čereškevičienės dainą ,,Mamos suknelė“. Jaunieji šokėjai šoko lietuvių liaudies šokį ,,Malūnėlis“. Mokinius ruošė mokytojos R. Noreikienė ir S. Labutienė. Po pasirodymo mokiniai džiaugėsi savo sėkme ir gautu saldžiuoju prizu.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-05-13 Gegužės 13 dieną mes, dvi Stakliškių gimnazijos mokinės, Viktorija Švelpaitė IIG kl.  ir Deimilė Diškevičiūtė IVG kl. dalyvavome Mykolo Romerio Universiteto ir partnerių organizuotame Teisinių žinių olimpiados II ture, vykusiame pačiame universitete Vilniuje. Į II turą pateko mokiniai: 9-10 kl. grupėje I ture surinkę 21 tašką, o 11-12 kl. grupėje – 20 taškų. Mes buvome tarp tų laimingųjų. Olimpiados II turo metu turėjome atsakyti į 10 atvirų ir 20 testinių klausimų.  Ir nors  laimėtojai bus paskelbti dar po savaitės, tačiau įgyta patirtis, išgirsti įvairių žmonių ( LR teisingumo ministro, Teisės fakulteto dekanės, Lietuvos advokatų tarybos pirmininko, Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjo, muzikanto Jurgio Didžiulio) pranešimai tema „Teisė kiekvienam“ mums tikrai pravers ateityje, nes kiekvienam žmogui šiame pasaulyje teisinės žinios yra labai svarbios. O ir ruošdamosios olimpiadai šį tą išmokome.

Be to šios olimpiados metu sudalyvavome ir MRU debatų klubo surengtoje viktorinoje bei susipažinome su pačiu universitetu, jo aplinka, turėjome galimybę pamatyti ir išgirsti keletą Teisės dėstytojų, studentų.

 

IVG klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto>>   MRU straipsnis ir foto>>

 
 

2016-05-13 Meilės dieną gimnazistai buvo pakviesti susiremti "Gimnazijos proto" varžybose, patikrinti savo žinias ir sužinoti, kas "protingiausias". Iš klasės buvo kviečiama po du mokinius - 8 klasei atstovavo R. Augūnaitė, ir J. Ditkevičiūtė, IG klasei - A. Šermukšnytė, D. Norvilaitė, IIG klasei - G. Gaurytė, I. Burakevičius, IIIG klasei - L. Bagdanavičius ir L. Bisikirskas. Renginio vedantysis Martynas Dubovikas pirmiausiai pakvietė susirungti po abu klasių atstovus, tuomet pusfinaliai ir štai didysis finalas, o jame - aštuntokė Rūta Augūnaitė ir IIG klasės mokinys Ignas Burakevičius. Palaikanti publika stebėjo stiprią kovą, kurioje laimėjo ir "Gimnazijos protu" tapo Ignas Burakevičius! Laimėtojas gavo diplomą ir piniginę dovaną. Gimnazistai tikisi, kad šis intelektualusis žaidimas taps mokyklos tradicija ir kiekvienas metais rinks naująjį "Gimnazijos protą"!


Mokinių tarybos narė Aistė Šalomskaitė. Foto>>

 
 

2016-05-13 Stakliškių gimnazijos Lėlių teatro pradinių klasių artistai apsilankė Stakliškių ikimokykliniame skyriuje. Darželio vaikučiams parodė spektakliuką „Margas paukščių gyvenimas“. Mažieji žiūrovai negailėjo plojimų. Mielai rinkosi paukščių „lėles“ ir pozavo fotografams. Šį spektaklį ruošiamės suvaidinti ir Pieštuvėnų ikimokyklinio skyriaus vaikučiams.

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2016-05-13 Gegužės 13 dienos vakarą Stakliškių gimnazijoje rinkosi mokiniai, norintys papildyti skautų gretas. Čia jų laukė paskutinis išbandymas prieš užsirišant skauto kaklaraištį. Kandidatai turėjo išsilaikyti teorijos bei praktikos „egzaminus“. Tai jiems puikiai pavyko.

 Ryte, tik patekėjus saulei, būsimieji skautai, lydimi vyresniųjų draugų, patyrusių skautų, žygiavo į prie gimnazijos įrengtą skautavietę. Nors rytas buvo žvarbus, kandidatai greitai užsikūrė laužą ir davė skauto Įžodį. Draugovė pasipildė septyniais naujais nariais. Dar tik bundantis Stakliškių miestelis aidėjo nuo skautiškų dainų. Naujieji skautai darnioje rikiuotėje su daina žygiavo į gimnaziją žadinti mažųjų „vilkiukų“, ruošti pusryčių. Ruošdamiesi planavo savo būsimus jau skautiškus darbus ir ruošėsi namo.

 

Skautė Vaida Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2016-05-12 Gegužės 12 dieną Šilavoto pagrindinėje mokykloje vyko ketvirtų klasių mokinių  Žinių šventė. Į ją vyko gimanazijos 4 klasės mokinė Šarūnė Bendaravičiūtė ir ją mokanti mokytoja Rasa Noreikienė. Šventėje ketvirtokai darė plakatą apie kelionę į vasarą, bendravo su kitų rajono mokyklų mokiniais. O mokytojai tuo laiku lankėsi Šilavoto ,,Davatkyne“, susipažino su eksponatais, šios vietos atsiradimo istorija. Vėliau mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus. Visi džiaugėsi puikiais kolektyviniais darbais, Šilavoto pagrindinės mokyklos mokinių dovanėlėmis bei Prienų savivaldybės administracijos švietimo skyriaus ir švietimo centro padėkomis.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-05-11 Šiltą ir saulėtą pirmadienio rytą gimnazistai, kupini gerų emocijų, lankėsi Kaune. Vaikščiojo po Vytauto Didžiojo universiteto laboratorijas, klausėsi ir stebėjosi, kaip veikia aparatai, kaip reikia su jais dirbti ir kokie būna rezultatai. Išsekinti kaitrios saulės, bet dar pilni jėgų aplankė ir Kauno technologijos kolegiją. Tikriausiai manė, kad įdomu bus tik berniukams, bet apie mechaniką ir statybų ypatumus įdėmiai kaupė žinias ir merginos. Maloniai sutikti universiteto ir kolegijos atstovų mokiniai su šypsena veide padėkojo, ir tikisi, kad visa tai, ką matė sudomins ne vieną mūsų gimnazistą!
 

IG klasės mokinė Aistė Šalomskaitė. Foto>>

 
 

2016-05-11 Pavasaris... Savaitės vidurys... Nuotaikos džiaugsmingos, tačiau šylantis oras mažina norą mokytis. Šiuo klausimu, mums į pagalbą atskubėjo konsultantas, Saulius Jovaišas. Kartu diskutavome tema "Kaip motyvuoti save siekiant asmeninių tikslų", buvome mokomi įveikti savo baimes, "perlipti" per save. Įsitikinome, kad užsibrėžę tikslą, padarysime daug daugiau... Po paskaitos, kartu su bendraamžiais, dar ilgai diskutavome šia tema, pajautėme motyvaciją daryti... Ne kalbėti, bet iš tikrųjų veikti ir siekti tikslų. Esame dėkingi už paskatinimą susimąstyti, tuo ką ir dėl ko darome.

 

IG klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2016-05-10 Antradienį, gegužės 10 dieną, Prienų Ąžuolo  progimnazijoje vyko  būsimojo 15-ojo Prienų krašto vyturių almanacho kūrėjų apdovanojimai. Renginyje dalyvavo ir Stakliškių gimnazijos 5-11 klasių mokiniai. Diplomu ir asmenine dovana buvo apdovanotas 11 klasės mokinys-Linas Bagdanavičius. Jis tapo laureatu (mokytoja - Ona Andrulevičienė). 7-8 klasių mergaitės (Gabrielė Kamblevičiūtė, Austėja Sebeikaitė, Žydrūnė Siurbytė ir Eglė Jazdauskytė) progimnazijos įsteigtomis padėkomis (mokytoja - Edita Valatkienė). Džiugu, kad vis dar atsiranda kūrybingų mokinių, kurie garsina savo kraštą ir gimnaziją.

 

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto>>

 
 

2016-05-06 Gegužės 6 dieną buvome pakviesti į Vilniuje vykusią mokinių respublikinę gamtamokslinę konferenciją pristatyti savo atliktų tyrimų ir stebėjimų.  Diena prasidėjo susitikimais su mokslininkais. Mūsų mokyklos mokiniai Rokas Kazlauskas ir Dominykas Dirsė dalyvavo susitikime su mikologe I. Prigodina – Lukošiene ir ichtiologu E. Leliūnu. Mokiniai per mikroskopą stebėjo dumblių, samanų, bobausių, pumpotaukšlių sandarą, o ichtiologas supažindino su lašišų veisimu Lietuvoje.

Antros klasės mokinys Rokas Kazlauskas atliko tyrimą „Telyčaitės augimo, maitinimo ir svorio kitimo pokyčiai“. Tikslas - stebėti ir fiksuoti visa tai ir rezultatus pristatyti bendraamžiams. Kartu su bendraklasiu Dominyku savo stebėjimus pristatė konferencijoje. Atsakinėjo į mokinių ir mokytojų pateiktus klausimus, pakvietė apsilankyti tėvelių ūkyje. Antrokai galėjo išklausyti 14 mokinių pranešimus, stebėti jų atliktus tyrimus ir užduoti klausimus. Pasisėmę patirties, gavę apdovanojimus pažadėjo įspūdžiais pasidalinti su klasės draugais.

 

Mokytoja D. Stankevičienė. Foto>>

 
 

2016-05-06 Gegužės 6 dieną vyko pradinių klasių viktorina-konkursas „Skaitau - daug žinau“.  Renginyje mokiniai pajuto knygos svarbą, dirbdami grupėje gebėjo bendrauti ir bendradarbiauti. Buvo sudarytos mišrios komandos, kurios atliko įvairias užduotis: šifravo patarlę ir ją užrašė, į patarlę įrašė praleistą žodį, vaidino, kūrė ketureilius, sprendė kryžiažodį. Mokiniai turėjo užrašyti kuo daugiau gerųjų ir blogųjų knygų veikėjų, pasakų pavadinimų, lietuviškų knygų autorių pavardžių, gyvūnų - pasakų veikėjų, Astridos Lindgren kūrinių.

Susumavus rezultatus buvo paskelbti nugalėtojai. Džiugu, kad mokiniai įrodė, jog skaito knygas, o įgytas žinias geba pritaikyti.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-05-06 Gegužės 6 dieną vyko netradicinė dailės pamoka tema „Žemės menas“. IIG klasės mokiniai kūrė gimnazijos logotipą iš pienių žiedų.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2016-04-30 Paskutinį balandžio šeštadienį, mes, teatro būrelio nariai, susirinkome prie mokyklos. Nors saulę slėpė debesys, visų nuotaika buvo puiki. Lydimi mylimos muzikos mokytojos, išvykome į Vilnių. Čia apsilankėme Nacionalinėje Dailės Galerijoje. Joje apžiūrėjome parodą „Kita epochų sankirta“. Dėmesį patraukė įvairiaspalviai paveikslai bei nuostabios skulptūros. Šioje galerijoje galėjome atpažinti tam tikrus istorinius laikotarpius. Taip pat nepraleidome progos nusifotografuoti prie pražydusių sakurų, tačiau nekantriai laukėme spektaklio „Bučiuoju, Oskaras“, kuriame vaidino mūsų teatro vadovė. Spektaklis patiko kiekvienam. Pamatėme gana gyvenimišką situaciją. Šis spektaklis turėjo gilią užslėptą mintį bei keletą pamokančių istorijų. Po spektaklio turėjome puikią progą susitikti su žinomais aktoriais. Uždavėme jiems keletą klausimų, į kuriuos jie noriai atsakinėjo. Nors ir pavargę, tačiau kupini puikių įspūdžių patraukėme namo. Esame labai dėkingi mūsų teatro būrelio vadovei B. Arsobaitei už tokią puikią dieną.

 

R. Augūnaitė, 8 kl. Foto>>

 
 

2016-04-29 Balandžio 29 dieną 17 gimnazijos IG-IIIG klasių mokinių ir jų mokytojai Lina Andriukevičienė ir Vidas Noreika, apsilankė VGTU Poligrafijos katedros 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijoje. Apie naujausias 3D technologijas ir spausdinimo būdus paskaitą skaitė laboratorijos vadovas doc. Eugenijus Jurkonis. Docentas kvietė moksleivius studijuoti 3D technologijų, nes ši inžinerinė specialybė šiandien yra labai populiari tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o specialistai tiesiog „graibstomi“. Tai patvirtino ir dėstytojo asistentai-studentai: Paulius Sviackevičius ir Edita Verbickaitė, dirbantys laboratorijoje bei atlikę stažuotę Vokietijoje. Paulius pademonstravo savo rankomis sukurto 3D spausdintuvo darbo procesą ir padrąsino mokinius tapti tokių įrenginių kūrėjais.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto>>

 
 

2016-04-29 Šįmet, kaip ir kasmet, skleidžiantis pirmiesiems pavasario žiedams, mūsų mokykloje vyko jau tradicija tapęs Seimo nario Andriaus Palionio inicijuojamas Motinos dienos minėjimas. Mūsų mokyklos trečiojo aukšto galerijoje drugelių sparnuose nutūpė gražiausi mokinių palinkėjimai, sveikinimai brangiausiam žmogui šiam pasaulyje – Mamai. Keletas mažųjų ir buvęs mokyklos prezidentas vienuoliktokas Linas išdrįso savo gražiausius žodžius Mamytėms perskaityti visiems garsiai. Džiaugiamės kūrybingais mokiniais. Visus sveikinimus taip pat puošia šalia iškabinti gražiausi mūsų mokinių piešiniai. Džiaugiamės, kad šioje akcijoje dalyvauja vis daugiau ir daugiau mokinių. Taip pat dėkojame gerbiamam Seimo nariui už kasmetinį akcijos inicijavimą. Kaip mūsų padėka tiek svečiui, tiek Mamytėms skambėjo choro atliekama daina „Gandrai“. Seimo narys ir jo padėjėja taip pat pasveikino mūsų Mamytes, palinkėjo Joms vaikų meilės, mokytojams, ruošusiems mokinius įteikė padėkas, o mokiniams - pilną pintinę saldainių.

IV G klasės mokinė Deimilė. Foto>>

 
 

2016-04-29 Penktadienį į Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojų ir vaikučių kvietimu į papuoštą salę sugužėjo mamytės ir močiutės.     

      „Pavasario žiedų grožis, gaivi žaluma, paukščių čiulbesio simfonija, švelnus vėjo gūsis – visa tai primena rūpestingą Motiną, jos žodžių ir rankų švelnumą, lopšinių skambumą. Mama suteikia stiprybės tada, kai būna labai sunku, džiaugiasi kartu su vaiku jo laimėjimais“- tokiais žodžiais renginį pradėjo auklėtoja.

     Vaikai mamytėms, močiutėms deklamavo nuoširdžiausias eiles, dainavo švelniausias, gražiausias dainas, pašoko linksmus šokius, dovanojo pačių rankelėmis pagamintas dovanėles.

     Mamytės, močiutės  atsidėkodamos, vaikus pavaišino saldžia dovana  - tortu.

 

Auklėtoja Astutė Liutvinskienė. Foto>>

 
 

2016-04-29 Ši savaitė – bibliotekų savaitė. Ta proga  mūsų mokykloje lankėsi  rašytoja Irena Buivydaitė. Salėje viešnios laukė mūsų mokyklos literatai, visi knygų mylėtojai. Rašytoją pasitikome nuotaikingomis dainomis, skaitėme ištraukas iš jos romano. O paskui kalbėjo pati rašytoja : pasakojo apie savo mokyklos metus, kūrybos pradžią. Mylėti knygą ją paskatino tėvai ir mokytojai. Taip knyga tapo nuolatinė jos gyvenimo palydovė. 1995 m. pasirodė pirmasis jos parašytas romanas „Šimtas baltų mersedesų“. Kaip atsirado poreikis kurti, ir pati autorė negali įvardinti. Gal tai aplinkybių paskatintas gimė talentas, o gal artimųjų nepasitikėjimas... Mokiniai pateikė daug klausimų. Jiems rūpėjo iš kur semiasi įkvėpimo, ar yra tikrieji personažų prototipai, per kiek laiko parašo romaną... Rašytoja turėjo atsakyti apie savo skaitomas knygas, net turėjo prisiminti savo pirmąją perskaitytą knygą. Mokiniams rūpėjo, ar visus dalykus vienodai mėgo, kurie dalykai nesisekė. Žinoma, būsimoji rašytoja labiausiai mėgo lietuvių literatūrą, o nemėgo fizikos. Už meilę knygai ir literatūrai I. Buivydaitė dėkinga savo mokyklos lietuvių ir anglų kalbų mokytojoms, universiteto dėstytojoms.

   Mokiniai patenkinti bendravimu su rašytoja: vyravo šilti, nuoširdūs pašnekesiai, sulaukėme atsakymų į visus pateiktus klausimus. Tikimės, kad tai ne vienintelis susitikimas. Tokio nuoširdaus ir šilto žmogaus mums reikia.

 

Ignas Burakevičius, IIg.

Vaida Urbaitė, IIIg. Foto>>

 
 

2016-04-28 MAMA - pats brangiausias ir suprantamiausias žodis. Visi norime padėkoti mamai už rūpestį, palinkėti kažko gražaus. Ketvirtadienis mūsų vaikučiams buvo laukiamiausia dienelė, juk „šiandien bus mamyčių šventė“, tai buvo paaiškinama kiekvienam į grupę užsukusiam ir dar „nežinančiam“. Pačius gražiausius žodelius, daineles, šokius šią dieną vaikučiai dovanojo brangioms mamytėms .  Džiaugsmu spindėjo mamyčių akys. Žvelgi į mažą žmogutį,  su jauduliu ir meile tariantį žodžius mamytei, nešantį savo rankelėmis darytą dovanėlę, ir susimąstai - gera. Ir tiki, kad tas nuoširdus ryšys niekada nenutrūks, kad MAMA visada bus tas žmogus, kurį gera apkabinti ir nudžiuginti...

 

Stakliškių ikimokyklinis skyrius. Foto>>

 
 

2016-04-28 Balandžio 28-ąją Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko rajoninio technologijų konkurso „Mano rankinė gražiausia“ apdovanojimai. Juose dalyvavome ir mes, Stakliškių gimnazijos mokinės. Gavome padėkos raštus, diplomus, o kai kas - ir po dovanėlę. Pamatėme daug originalių, moksleivių sukurtų rankinių, kurios šį sekmadienį - Motinos dieną - pradžiugins ne vieną Mamytę. 
Džiaugiamės, kad buvome pakviestos dalyvauti.


IIG klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Foto>>

 
 

2016-04-28 Mokslo metams artėjant į pabaigą, visiems gimnazistams kirba klausimas galvoje „O kas aš ateityje?“. Mums visada džiugu priimti svečius. Šį kartą sulaukėme žurnalistikos studenčių iš Vilniaus universiteto. Kartu atvyko ir jų dėstytoja. Mus supažindino su VU veikla, studijomis. Gavome ir dovanų - žurnalų, laikraščių su informacija apie studijas.

Aistė, IG. Foto>>

 
 

2016-04-28 Balandžio 28 dieną Prienuose vyko rajoninės mokinių kroso estafečių varžybos. Mūsų gimnaziją atstovavo 8 sportininkai: J. Bagušinskaitė 8 klasė, R. Augūnaitė 8 klasė, V. Gusaitė 7 klasė, A. Diškevičiūtė IIIG klasė, D. Budrikas IG klasė, T. Jurkonis IIIG klasė, A. Kaminskas IIIG klasė, M.Viitmanas IIIG klasė. Stakliškių gimnazijos komanda nusileidusi tik Prienų „Žiburio“ gimnazijai užėmė II vietą. Treti liko Jiezno gimnazijos sportininkai.

 

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>>

 
 

2016-04-22 „Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre“, - I. Vyšniauskaitė. Stebuklą matėme ir bandėme parodyti mes, Stakliškių gimnazijos teatro būrelio grupė „Arsakadabra“. Balandžio 22 d. Prienų KLC pristatėme Brolių Grimų pasakos motyvais sukurto spektaklio „Bremeno muzikantai“ ištraukas. Žengdami ant scenos šiek tiek jaudinomės, tačiau virtę pasakos herojais, pradėjom justi džiugesį ir dovanojome jį žiūrovams. Žinoma, stebėjome ir kitų teatro būrelių pasirodymus ir manome, jog nesame prastesni už kitus. Esame laimingi, kad galime pažinti stebuklingą teatro meną ir dalintis juo ne tik su savo mokyklos bendruomene, bet ir už jos ribų. 
   Už atskleistą teatro „Stebuklą“ esame dėkingi vadovei Brigitai Arsobaitei. 

 

IIIG klasė. Foto>>

 
 

2016-04-22 Š. m. balandžio 22 dieną, mes, I g. klasės mokiniai Andrius Barysas, Diana Norvilaitė, Agnė Šermukšnytė, Akvilė Seniauskaitė ir Aistė Šolomskaitė, dalyvavome rajoniniame ekonomikos ir verslumo žinių konkurse, kuris vyko Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje. Į konkursą atvyko 18 mokinių iš 6 rajono mokyklų. Konkursas prasidėjo teorinių žinių testu ir  ekonominių uždavinių sprendimu. Jautėmės puikiai, todėl drąsiai kibome į darbą. Po to visi sugužėjome į salę, kur klausėmės Gintauto Sodaičio sėkmės istorijos. Istorijoje išgirdau daug naudingų patarimų bei supratau, kaip svarbu yra mokytis ir tobulėti. Vėliau vyko apdovanojimai. Labai nudžiugau sužinojusi, kad laimėjau trečiąją vietą! Mano pastangos ir atkaklumas nenuėjo veltui… Džiaugiuosi savo pasiekimu ir tikiuosi dalyvauti kitą kartą.

 

I G klasės mokinė Diana Norvilaitė. Foto>>

 
 

2016-04-22 Balandžio 22 d. gimnazijoje vyko nuotaikinga 5-6 klasių viktorina „Wise and creative“. Iš kiekvienos klasės buvo sudarytos dvi komandos po penkis narius. Pradžioje  komandos parengė trumpą prisistatymą, o vėliau įnirtingai kovėsi  situacijoje „Parduotuvė“. Čia mokiniai parodė  ne tik visus kalbėjimo įgūdžius, bet ir žaismingumą, vaidybą. Taip pat reikėjo sudaryti mąstymo (medžio) žemėlapį suskirstant maistą  rūšimis.  Komandoms puikiai sekėsi laisva užduotis (daikto ar žmogaus piešimas). Darbus mokiniai pristatė gražia, taisyklinga anglų kalba. Salėje žiūrovai taip pat nenuobodžiavo, jie sprendė kryžiažodžius taip pridėdami savo komandoms papildomų taškų. Viktoriną užbaigėme mindami mįsles bei paskelbdami nugalėtojus – 5 klasės mokinius. Džiugu, kad mokiniai išradingai atliko užduotis bei noriai dalyvavo viktorinoje. Mokinius paruošė anglų kalbos vyr. mokytojos G. Buitkuvienė ir Ž. Biekšienė.

Mokytoja Živilė Biekšienė. Foto>>

 
 

2016-04-22 Balandžio 22 dieną, atsiliepę į Mykolo Romerio universiteto kvietimą, būrys Stakliškių gimnazistų  tikrino savo žinias Nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje ir varžėsi dėl patekimo į finalinį etapą. Labai džiugu, kad tarp 300 geriausiai testą išlaikiusių Lietuvos mokinių ir dvi mūsų gimnazistės - IVG klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė ir IIG klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Finalinio turo metu, kuris planuojamas  gegužės 13 dieną, dalyvės ne tik varžysis dėl pagrindinių prizų, bet ir susitiks su žinomiausiais teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais ir kt.).

Gimnazijos informacija

 
 

2016-04-21 Balandžio 21 dieną į mokyklą rinkosi būsimi pirmokai su tėveliais. Jų nekantriai laukė dabartiniai klasės šeimininkai, tuoj paliksiantys savo klasę – ketvirtokai su mokytoja. Susirinkusiems jie padainavo, padeklamavo savo kūrybos eiles, norėdami sudominti būsimus mokinius: čia ir mokomasi, ir pramogaujama... Būsimi mokiniai iliustravo Eduardo Mieželaičio pasaką ,,Zuikis puikis“, o ketvirtokai buvo jų pagalbininkai ir patarėjai. Po darbų ketvirtokai mažiesiems padovanojo po darbelį – margaspalvį drugelį, kaip ženklą, jog mokykloje daug ko išmokstama.

Po saldžiųjų vaišių būsimi mokiniai, įgiję drąsos, naujų draugų, susipažinę su mokytoja, išskubėjo namo.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-04-20 Balandžio 20 d. vyko Prienų rajono  mokinių tinklinio varžybos, kur mūsų gimnazijos mergaičių komanda užėmė III vietą, berniukai liko antri.

 

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>>

 

 

Gerb. tėveliai,

Jei Jūsų vaikas išaugo mokyklinę uniformą ir Jūs norėsite įsigyti kitiems mokslo metams, balandžio 21 d., ketvirtadienį, vyks vaikų matavimai.

Matavimo metu bus renkamas 10 eur avansinis mokestis už kiekvieną gaminį.

 

Mokyklos administracija

 
 

2016-04-15 2016 m. balandžio 15 d.  Alytaus neformaliojo švietimo centras „Tolerancija” pakvietė mokinius ir rusų kalbos mokytojus dalyvauti konkurse  „Deklamuojam, dainuojam, piešiam...“, skirtame rusų poetui A. S. Puškinui atminti. Šiais metais renginyje dalyvavo ne tik Alytaus miesto, bet ir rajono mokyklos. Prie bendros veiklos prisijungė ir mūsų gimnazijos mokiniai.

   Piešinių konkurse dalyvavo du gimnazijos mokiniai: Dominykas Juodis (7 klasė) ir Lina Kimbirauskaitė  (IIg klasė). Jie turėjo iliustruoti skaitytą kūrinį. Dominykas konkursui pateikė pasakos „Trys paršeliai“ iliustraciją. Lina kūrė iliustraciją žinomai pasakai „Raudonkepuraitė“. Abu mokiniai apdovanoti konkurso rengėjų padėkomis.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo  organizuojamoje Kalbų Kengūroje dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokinės: Rūta Vasiliauskaitė ( 8 klasė), Aurelija Diškevičiūtė (IIIg klasė) bei Deimilė Diškevičiūtė (IVg klasė). Rūta Vasiliauskaitė surinko 195,25 taško ir laimėjo Auksinės Kengūros diplomą,  kitos merginos bus apdovanotos padėkos raštais.

 

Mokytoja Asta Lugauskienė. Foto>>

 
 

2016-04-14 Balandžio 14 dieną gimnazijos 2 ir 4 klasės  mokiniai vyko į rajoninę pradinių klasių mokinių kūrybos konkurso „Pirmieji daigeliai“ laureatų apdovanojimo šventę Balbieriškyje. Mokinius lydėjo juos ruošusios mokytojos Dalė Stankevičienė ir Rasa Noreikienė. ,,Pirmųjų daigelių“ šventę pradėjo mažieji pelėdžiukai iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos. Jie pakvietė nors mintimis pakeliauti po Balbieriškio apylinkes, pasigrožėti gražiais gamtos kampeliais.  Vėliau savo eiles skaitė mažieji kūrėjai. Laureatai: Dominykas Dirsė, Gabrielė Valinčiūtė, Rokas Kazlauskas, Astijus Sebeika, Miglė Kralikauskaitė, Šarūnė Bendaravičiūtė ir Ema Smolskaitė – buvo apdovanoti Prienų rajono švietimo skyriaus diplomais bei suvenyrais – pelėdžiukais ir knygelėmis. Jose sudėti visų laureatų kūriniai. Geros nuotaikos lydimi, išvykome namo. Pakeliui sustojome Balbieriškio atodangoje  pasigrožėti Nemuno vingiais.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-04-08

Kai groju – girdžiu tave,

Kai piešiu – matau tave,

Kai tyliu – jaučiu tave,

O, gyvenime mano.

                            (Marta Valaikienė)

 

       Stakliškių gimnazijos „Fojė“ galerijoje  vėl nauja paroda. Šį kartą grožimės Martos Stirbytės-Valaikienės karikatūrų paroda. Penktadienį, balandžio 8 dieną, gimnazijoje lankėsi ir pati darbų autorė.

     Marta Valaikienė gimė 1942 m. gegužės 15 d. Tauragės rajone, Gaurės valsčiaus Stirbaičių kaime. 1962 m. baigė tapybos skyrių Kauno vidurinėje dailės mokykloje, 1970 m. - Lietuvos TSR Vilniaus valstybinio dailės instituto (dabar – Lietuvos dailės akademija) grafikos fakulteto knygos iliustracijos specialybę.  

     Nuo 1971 m. su ekslibrisais ir tapybos kompozicijomis dalyvauja įvairiose respublikinėse ir tarptautinėse parodose. 1973 m. VI tarptautinėje ekslibrisų bienalėje Malborke (Lenkija) už meniškus ekslibrisus buvo apdovanota atminimo medaliu. 1982 m. Italijos nacionalinis „Carlo Collodi“ fondas kartu su Ekslibriso susivienijimo Areco skyriumi organizuotame tarptautinio ekslibrisų konkurse, skirtame knygos „Pinokio nuotykiai“ išleidimo 100-osioms metinėms pažymėti, gavo premiją už du ekslibrisus, atliktus ofortotechnika.

      Dirba knygų iliustravimo, ekslibriso, karikatūros, tapybos ir monumentaliosios tapybos srityse. Surengta 14 personalinių parodų. Nuo 1983 m. dailininkų sąjungos narė. Nuo 2009 m. nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ narė. Piešia karikatūras spaudai ir parodoms, rašo ir iliustruoja knygeles vaikams. Pirmoji Martos Stirbytės-Valaikienės knyga suaugusiems „Baltu vieškeliu“. Tai autobiografinių apsakymų rinkinys, nukeliantis į rašytojos gimtąsias vietas. Autorės prisiminimuose atgyja vaikystės ir paauglystės išgyvenimai. Gimtąją Gaurės tarmę rašytoja įamžino naujausiose savo humoreskose. Mokiniai paskaitė keletą kūrinių iš M. Valaikienės knygos „Baltu vieškeliu“, padeklamavo jos eilėraščius. Visi klausėsi susidomėję, kartais pasigirsdavo juokas, kartais veidai surimtėdavo. Autorės kūryba pasiekė kiekvieno širdį, nebuvo nė vieno abejingo. Susitikimo metu autorė paskaitė kūrinį iš savo naujos knygos „Kir vir juoks“. Atsakė į mokinių klausimus. Marta Stirbytė- Valaikienė ne tik piešia, rašo, bet dar ir groja. Paėmusi į rankas armoniką pagrojo keletą kūrinių. Įdomiai pasakojo, kad pirmasis muzikos instrumentas, kuriuo išmoko groti, buvo gumytė. Vėliau armonika, gitara. Ir visa tai be jokių muzikos mokyklų. Štai koks unikalus talentas. Stebėjosi ir mokiniai, ir mokytojai.  

      Gimnazijos direktorė padėkojo viešniai už galimybę susipažinti su jos kūryba, įteikė Keramikos būrelio mokinių pagamintą suvenyrą – pieštukinę. Mokiniai savo padėką išreiškė įteikdami gėlių puokštę ir saldų prizą -  šakotį. Viešnia pasirašė gimnazijos „Svečių knygoje“.

Marta Stirbytė-Valaikienė atsisveikindama nesakė „viso gero“, sakė „iki“.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė . Foto>>

 
 

2016-04-05 Balandžio 5 dieną 3–4 klasių mokinių komanda vyko į pradinių klasių mokinių sporto varžybas „Greiti ir vikrūs“, kurios vyko Revuonos progimnazijoje. Varžybose dalyvavo  9  komandos. Dalyviai varžėsi penkiose estafetėse: teniso kamuoliukų pernešimas, kliūčių įveikimas, kamuolio ridenimas, šuoliukai su guminiu kamuoliu ir greičio estafetė.  Mūsų mokinių komanda, kurią sudarė D. Bieliauskas, T. Diškevičius, G. Dubikovaitė, L. Knyva, A. Sebeikaitė, Š. Bendaravičiūtė, M. Kosčicaitė, T. Talačka, G. Našlėnaitė,  L. Budrikas, iškovojo III  vietą.  Mokinius sportinėms varžyboms paruošė mokytojos Rasa Noreikienė ir Sonata Labutienė.

Mokytoja Sonata Labutienė. Foto>>

 
 

2016-03-22 Kovo 22 dieną Stakliškių gimnazijos kiemas sunkiai talpino automobilius. Į respublikinę konferenciją „Mokymo vertė – mokinio ūgtis“ rinkosi mokyklų direktoriai, pavaduotojai ugdymui, mokytojai iš visos respublikos. Iš viso renginyje dalyvavo 116 švietimiečių iš 8 rajonų. Kai kurie iš jų jau trečius metus iš eilės atvyksta į gimnazijos organizuojamą jau tradicine tampančią respublikinę konferenciją. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad yra patraukli ne tik savo rajono ar kaimyninių Alytaus bei Trakų rajono mokykloms, bet ir tokiems „gigantams“, kaip Vilniaus licėjui ar Vilniaus Žirmūnų gimnazijai.

 

Straipsnis "Krašto vitrinoje". Straipsnis "Naujajame Gėlupyje".

Straipsnis "Švietimo naujienose"

Organizatorių Foto>>

 
  2016-03-22  Prienų r. Stakliškių gimnazijoje vykusios

 
 

2016-03-18 Sparčiai populiarėjant intelektualiems žaidimams, pavasario atostogų išvakarėse mokinių taryba organizavo protų mūšį. Dalyvavo keturios mišrios 5-11 klasių komandos, kurias sukomplektavo patys mokiniai. Užduotis paruošė dalykų mokytojai. Protų mūšio nugalėtoja tapo Lino Bisikirsko komanda, kuri buvo apdovanota meno terapijos spalvinimo knygomis, rašikliais ir saldumynais. Visos kitos komandos dovanų gavo terapinius spalvinimo skirtukus.

   Mokiniai išreiškė norą tokius renginius organizuoti ir ateityje.

 

Soc. Pedagogė Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2016-03-14 Kovo 14 d. gimnazijoje vyko netradicinės pamokos  5-6 klasių mokiniams „O mes - vaikai, o mes - pasaulis“, skirtos pasaulinei Žemės dienai paminėti. Į šias pamokas pasikvietėme Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 5a klasės mokinius.

   Renginio pradžioje žavėjo  mūsų  penktokų pasirodymas, o vėliau ir svečiai iš Trakų „sužibėjo‘‘. Netradicinės pamokos vyko pagal iš anksto numatytą planą. Mokiniai buvo suskirstyti  į šešias mišrias komandas po 10 mokinių.  Reikėjo sudaryti mąstymo (burbulo)  žemėlapį, apibūdinantį Žemę,  atspėti paukščių balsus, atlikti anglų kalbos užduotis, sukurti eilėraštį, iš antrinių žaliavų pagaminti naudingus daiktus, nupiešti plakatą... Veiklų buvo daug. Vaikai dirbo noriai ir išradingai. Renginio pabaigoje visi dainavo dainą ,,O mes - vaikai, o mes - pasaulis“.

 Visi darbai, kurie buvo pagaminti per tris netradicines pamokas, eksponuojami gimnazijos galerijoje „Tinklas“.

    Direktorės pavaduotoja ugdymui L. Nastaravičienė  padėkojo mokiniams už gražius darbus, už gražų bendravimą ir bendradarbiavimą,  įteikė Trakų Vytauto didžiojo  gimnazijos mokiniams  Stakliškių dovanas ir padėkas, o  svečiai – mokyklai padovanojo gražų iš medžio išpjaustytą suvenyrą.

Tikimės, kad tai ne paskutinis šių gimnazijų mokinių susitikimas: užsimezgė graži draugystė, nes visiems svarbios tos pačios problemos – rūpestis savo krašto gamta, gražus bendravimas, darbas komandoje...

Mokytoja Dalia Bartkienė. Foto>> 

 
 

2016-03-11 Prienų  miesto  Laisvės  aikštėje  vyko  kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė. Mūsų  Stakliškių  gimnazijos bendruomenė  pasižymėjo ne tik dalyvių gausa, bet ir aktyvumu. Gimnazijos choras dalyvavo šventiniame koncerte" Gintaro laše mano Lietuva", sportininkai - bėgime "už Prienus", masiniame vienybės bėgime. Taip pat organizavome pilietinę akciją  siedami ją su Just. Marcinkevičiaus  poemos "Mindaugas" žodžiais "...Lipdyt ir kurti, kurti ir lipdyt...". Šios akcijos metu  lipdėme Lietuvos trispalvę, pynėme apyrankes, kvietėme visus norinčius prisijungti prie akcijos. Aktyvūs buvome ir LR Seimo nario A. Palionio skelbtame patriotiniame konkurse "Čia Lietuva". Šis konkursas šiemet skirtas bibliotekų metams įprasminti, tai atspindėjo ir tema "Knygoje mano gimtinė, knygoje mano šalis", kuriame visi dalyviai, nuo mažiausio iki didžiausio, buvo apdovanoti, o jų poezija, kūrybiniai darbai eksponuojami  kultūros centro fojė,  rajoniniame   laikraštyje  "Gyvenimas". Šventės metu buvo apdovanoti ir patys aktyviausieji mokyklų sportininkai, tarp kurių puikavosi ir Stakliškių gimnazistai. Džiugu, kad kartu praleista diena pasižymėjo sutelktumu, bendrumu ir kūrybinėmis idėjomis, kurios  išliks  atmintyje. 

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto>> 

 
 

2016-03-10 Kovo 11-oji primena mums kaip sunku buvo Lietuvai iškovoti laisvę ir kaip sunku ją saugoti bei vertinti. Kiekvienas skautas tai žino ir mini šią dieną.

Mes Vl. Jezukevičiaus draugovės skautai dalyvavome patriotinėje stovykloje „Lietuviais esame mes gimę“, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Visą laiką buvome labai užsiėmę. Turėjome daug veiklų - nuo trumpų, linksmų dainelių iki rimtų viktorinų bei konkursų. Pasitikrinome savo žinias apie tėvynės istoriją. Įtemptą darbą keitė pramogos, kvadrato varžybos. Mūsų teatras „Pykšt-Pokšt“ parodė savo spektaklį „Kur iškeliavo milžinai“.

Mes ne tik pramogavome, bet padarėme ir keletą gerųjų darbelių: parėmėme Linksmakalnyje įsikūrusią gyvūnėlių prieglaudą „Penkta koja“. Keturkojams jos gyventojams skautai aukojo maistą ir pinigėlius. Taip pat lankėmės ir roplių prieglaudoje, kuri yra vienintelė tokia Lietuvoje. Visus labai sužavėjo žalčiukas, vėžliukai ir kiti gyvūnėliai.

Šeši mūsų draugovės jaunesnieji skautai davė Įžodį, užsirišo „vilkiuko“ kaklaraiščius.

Grįžome linksmi, atrodo ir tėvynę labiau mylintys.

 

Agnė Šermukšnytė,

patyrusi skautė. Foto>> 

 
 

2016-03-10 Jau ne pirmą kartą Stakliškių gimnazija ir kaimo bendruomenė „Pieštuvėnai“ vykdo bendrus projektus. Šį kartą Pieštuvėnų kaimo gyventojams Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės proga buvo padovanotas nuotaikingas koncertas. Jame dainavo, deklamavo eiles ir šoko Pieštuvėnų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai, vadovaujami auklėtojų D. Kederienės ir A. Liutvinskienės, Stakliškių gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos O. Kamblevičienės, ir Pieštuvėnų bendruomenės moterų ansamblis. Džiaugiamės, kad toks bendradarbiavimas  apjungia kelias kartas.

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>> 

 
 

2016-03-09 Kovo 9 dieną Prienų r. „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko rajoninio informacinių technologijų konkurso „Mano augintinio būstas“ dalyvių apdovanojimas. Stakliškių gimnazija konkursui pateikė penkis darbus.

     I vietą 5-8 klasių grupėje laimėjo mūsų gimnazijos 6 klasės mokinys Tadas Mandryka. 9-12 klasių grupėje I vieta atiteko IIG klasės mokinei Viktorijai Švelpaitei. Nugalėtojams buvo įteikti diplomai ir asmeninės dovanėlės.

    IIG klasės mokinė Violeta Ivanovaitė bei II klasės mokiniai: Evelina Serdiukovaitė, Gabrielė Valinčiūtė, Dominykas Dirsė ir Gustas Paznokas už dalyvavimą konkurse gavo padėkas. Padėkomis apdovanoti ir mokinius konsultavę mokytojai: Vidas Noreika ir Dalė Stankevičienė.

Mokytojas Vidas Noreika. Foto>> 

 
 

2016-03-08 Kovo 8-ąją gimnazijos 3-4 klasių  mokiniai vyko į pradinių klasių mokinių šokių šventę „Suk suk ratelį“, kuri vyko Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje. Šventė skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į salę sugužėjo 12 kolektyvų iš 7 rajono mokyklų. Mūsų mokyklos mokiniai pirmieji sušoko  du lietuvių liaudies šokius:  Abelytę ir Patrepsienį. Vėliau stebėjo kitų pasirodymus, mokėsi naujų šokių, bendravo. Mokinius paruošė mokytojos Rasa Noreikienė ir Sonata Labutienė.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>  Video>>

 
 
 
 

2016-02-27 Vasario 27-ąją nemažas būrys mokinių nepatingėjo atsikelti ir susirinko mokykloje rašyti tradiciniu tapusio, jau devintojo Nacionalinio diktanto. Taip ir mes jungėmės prie viso pasaulio lietuvių bendruomenės, nes Nacionalinis diktantas –  daugiau nei lietuvių kalbos žinių pasitikrinimas. Pirmiausia tai yra patriotizmo, gimtosios kalbos meilės išraiška, tautinės tapatybės ženklas.  Čia
svarbiausia – dalyvauti. O ir pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
  Šiais metais diktantas pasitaikė gana ilgas, tačiau begalo įdomus. Tai buvo šiuolaikinės lietuvių prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstas “Sugrįžimas”. Nacionalinį diktantą skaitė LRT radijo žurnalistas ir žinių vedėjas Paulius Šironas. Skaitovas neskubėjo, todėl visi spėjome parašyti visą diktanto tekstą, nors rašant ir reikėjo pasukti galveles kaip skirti išplėstinius priedėlius, įveikti sunkesnius rašybos atvejus. Be kita ko, šis diktanto tekstas privertė dar ir susimąstyti apie gyvenimą, vertybes, tėvų ir vaikų santykius, opią šiuolaikinę problemą – emigraciją.
  Džiaugiamės, ir šiais metais prisijungę prie šios gražios iniciatyvos ir didžiuojamės esą lietuviai, kalbantys seniausia ir gražiausia kalba pasaulyje!

 

Deimilė Diškevičiūtė.  Foto >>

 
 

2016-02-26 Pirmą kartą Stakliškių gimnazijoje surengtame moksleivių badmintono turnyre geriausiai sekėsi Vaidai Šermukšnytei, Deividui Ditkevičiui, Artūrui Kaminskui ir Akvilei Seniauskaitei, kurie tapo savo amžiaus grupių nugalėtojais. Per žingsnį nuo nugalėtojų pakylos liko Gediminas Paulauskas, Arnoldas Labutis ir Emilija Gervickaitė. Trečiąja vieta tenkinosi Daivaras Berškys ir Miglė Kazlauskaitė. Turnyro organizatorės - devintokės Agnė Šermukšnytė, Akvilė Seniauskaitė, Aistė Šalomskaitė ir Diana Norvilaitė. Tikėkimės, kad turnyras taps tradicinis ir ateityje pritrauks dar daugiau dalyvių.

 

Mokytojas Marijus Makštutis

 
 
 
 

2016-02-19 Vasario 19 d. mokykloje šurmuliavo vienas svarbiausių kasmetinių renginių – šimtadienis. II dvyliktokų laidai jų įpėdiniai vienuoliktokai surengė nepamirštamą „kelionę“ į Antikos pasaulį, kur apsirėdžiusios  deivės žavėjo neapsakomu grožiu, o raumeningi dievai ir didvyriai demonstravo galią bei išmintį.

Sausakimšoje aktų salėje susirinkę abiturientai, svečiai bei mokytojai stebėjo vienuoliktokų interpretuotą Heraklio kelionę į Olimpo kalną, apipintą dainomis ir šokiais. Heraklis, padedamas dievų, kartu su dvyliktokais įveikė jam paskirtus žygdarbius. Įveikę visus sunkumus šventės kaltininkai  pelnė  laurų vainikus ir sertifikatus.

Antikinis šimtadienis nepaliko abejingų – nuoširdžiu vienuoliktokų pasirodymu, atskleidusiu ne vieną iki šiol neregėtą talentą, džiaugėsi dvyliktokai, mokytojai ir svečiai.

Senovės Graikijos didybe alsavusi šventė priminė abiturientams, jog iki mokyklinio  Olimpo viršūnės pasiekimo liko vos šimtas dienų.  Triukšmingai ir džiaugsmingai paminėję paskutiniojo etapo mokykloje pradžią, lyg tikri didvyriai, sukaupę valią bei drąsą, vyriausieji mokyklos mokiniai žengs tvirtus žingsnius Olimpo kalno link.

 

III g klasės mokinės.  Foto >>

 
 

2016-02-16 Kiekvienas mūsų žinome, kas yra Vasario 16-oji. Tačiau ne visiems ji reiškia tą patį. Vieniems tai diena, kai nereikia į mokyklą, darbą. Kitiems ji reiškia tik eilinę dieną. O mums, skautams, kaip ir didžiajai Lietuvos daliai, tai Lietuvos gimtadienis. Jį paminėjome Užuguosčio bibliotekoje kartu su būriu bendraminčių. Renginį pradėjome sugiedoję tautinę giesmę. Vėliau pasirodė jaunieji teatro „Pykšt-Pokšt“ aktoriai. Jie parodė savo pastatytą A. Gudaičio spektaklį „Kur iškeliavo milžinai“. Užuguosčio bibliotekos scena ne pirmoji kur skautai rodė šį spektaklį.

  Užuguostietis mokytojas Antanas Krūvelis pravedė istorijos pamoką apie Vasario 16-osios svarbą, pristatė savo surinktą literatūros, spaudos ir medalių kolekciją.

  Po istorijos pamokos scenoje pasirodė debiutantai, suaugusiųjų tetro „Veidrodis“ aktoriai, kurie parodė spektaklį A. Čechovo „Piršlybos“.

  Prisimenant progą, dėl kurios susirinko Albina Grabauskienė pasidalino prisiminimais apie pokarį.

  Prie arbatos puodelio kalbėjomės apie meilę Tėvynei, kiekvieno pareigą, atsakomybę. Jautėmės vieni kitiems reikalingi ir džiaugėmės tuo, ką mes darome.

Nuoširdžiai pabendravę grįžome į namus švęsti Tėvynės gimtadienio kartu su šeima. Dėkingi organizatoriams už įdomų renginį. 

Skautų teatro „Pykšt-Pokšt“ aktorė

Agnė Šermukšnytė.  Foto >>

 
 

2016-02-12 Vasario 16-osios šventę šiais metais nutarėme pažymėti išradingai, netradiciškai. Idėjos išplaukė iš mokinių, nes norėjome patys išsakyti savo nuomonę apie šią mūsų šaliai svarbią dieną,  įvardinti tai, dėl ko mums smagu švęsti.  Į gimnaziją nepamiršome pasikviesti savo mažųjų draugų iš Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriaus. Jie savo nuoširdžiu dalyvavimu nustebino  ne tik savo auklėtojus, bet ir visus susirinkusius gimnazijos mokytojus ir mokinius.

   Kiekvienos pertraukos metu vis kita klasė organizavo kokias nors veiklas, pasakojančias apie Lietuvos nepriklausomybę,  arba tiesiog eilėmis, muzika, dainomis, piešiniais kūrė mokyklos erdvėse šventinę nuotaiką, patriotizmo dvasia užpildydami visų širdis.  Mokinių dainuojamos laisvę šlovinančios dainos, skambūs žodžiai ne vieną privertė sustoti ir įsiklausyti, pasverti ir įvertinti Laisvės kainą.

 

Stakliškių gimnazijos mokinių taryba.  Foto >>

 
 

2016-02-09 Užgavėnės - didelė džiaugsmo, juoko, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais. Šiais metais Užgavėnių šventės minėjimas mokykloje buvo organizuojamas choro, bet tik ilgosios pertraukos metu, tačiau ir su persirengėliais, ir su blynais ir, žinoma, su dainomis. O mes, IV g. klasės muzikos grupės mokiniai nusprendėme šią šventę paminėti ir kartu su mažaisiais draugais darželyje, taip dar ir projektinį darbą atlikdami. Mažųjų aplankyti ir žiemą katu išvyti "atvyko" Kanapinis, Lašininis ir Ragana. Visi kartu žaidėme, blynus valgėme, Morę deginome, neapsiėjome ir be Kanapinio ir Lašininio kovų. Laimėjo draugystė, tačiau tikimės ir žiemą deramai išviję.

 

Deimilė Diškevičiūtė IV g klasė. Foto >>

 
 

2016-02-05 Vasario 5 dieną gimnazijoje vyko jau tradicine tapusi tėvelių diena „Malonūs susitikimai mokykloje“. Šį kartą įvadinėje susitikimo dalyje dalyvavo ne tik būrys gimnazijos mokytojų ir mokyklą vis labiau pamėgstančių tėvelių, bet ir 7 klasės mokiniai.  Šventę pradėjome autorinės  7 klasės mokinės Eglės Jazdauskytės dailės darbų parodos atidarymu.  Eglutę sveikino jos dailės mokytoja Lina Andriukevičienė, gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, auklėtoja Daiva Švedienė ir klasės draugai. O mokyklos choras padovanojo nuotaikingą muzikinį sveikinimą.

Gimnazijos 1 aukšto galerijoje eksponuojami  Eglės Jazdauskytės  darbai. Eglė piešti pradėjo pradinėse klasėse. Kūryba - jos gyvenimas. Mergaitė piešia įvairių žanrų piešinius. Tačiau Eglei labiausiai patinka portreto žanras. Savo darbus jaunoji menininkė atlieka įvairiomis  dailės plastikos išraiškos priemonėmis. Darbai dvelkia šiluma, kurią perteikia didelė spalvų gama. Kai kuriuose darbuose žaidžia linijos, suteikdamos darbams paslaptingumo, gyvumo.

                      Maloniai kviečiame aplankyti 1-ąją Eglės Jazdauskytės dailės darbų autorinę parodą.

 

Gimnazijos informacija.  Foto >>

 
 

 
 

 
 

2016-02-04 Vasario 4-tą dieną, Stakliškių gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojos Lauros Makštutienės, buvo išvykę į "Litexpo" tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą "Studijos 2016". Mokiniai susipažino su įvairiausiomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis, studijų programomis. Kiekvienas  galėjo rasti savo norus atitinkančią kryptį. Apsilankėme daugybėje salių, kur galėjome susipažinti su studijomis gyvai, sudalyvauti pokalbiuose, seminaruose, verslumo dirbtuvėse, parodose, diskusijose su psichologais ir karjeros konsultantais.  Mokyklų atstovai maloniai ir noriai pasakojo apie savo veiklą, studijų programas, stojimo ypatumus, kvietė prisijungti. Gavome daug informacijos apie studijų naujoves ir pakeitimus. Taigi iš parodos išėjome su atsakymu.

 

Mokytoja Laura Makštutienė

 
 

2016-01-31 Sausio 31 dieną, aš, IG klasės mokinė Aistė, dalyvavau konkurso "Bebras" antrajame etape, kuris vyko Jaunųjų informatikų akademijoje, Alytuje. Sprendžiau pamąstyti verčiančias užduotis, įdėmiai klausiausi paskaitų apie JIA (Jaunųjų informatikų akademiją) ir stebėjau įspūdingą lazerių šou, parengtą pačių jaunųjų informatikų. Diena prabėgo akimirksniu, namo grįžau su naujomis pažintimis, įgyta patirtimi kitokioje erdvėje ir su begale įspūdžių. Tikiuosi dar ne kartą dalyvauti konkurse, kuris suteikia didelę pridėtinę vertę ir leidžia išbandyti save. 

 

IG klasės mokinė Aistė Šalomskaitė. Foto >>

 
 

2016-01-29 Penktadienį, sausio 29 dieną,  Prienų Just. Marcinkevičiaus bibliotekoje vyko rajoninis meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės: Joana Ditkevičiūtė 8 kl., Aistė Šalomskaitė IG kl., Agnė Šermukšnytė IG kl., Diana Norvilaitė IG kl. Merginos dalyvavo atskirose konkursantų grupėse (5-8), (9-12) klasių. Visoms IG klasės mokinėms įteiktos padėkos už dalyvavimą, o Joanai Ditkevičiūtei  (mokytoja -E. Valatkienė)  - III laipsnio diplomas ir paskatinamasis prizas-knyga.

 

Lietuvių k. mokytoja-Edita Valatkienė. Foto >>

 
 

2016-01-15 Ig ir IIg klasės mokiniai dalyvavo 49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados  II ture ir laimėjo prizines vietas:

Ig klasė - II vieta Agnė Šermukšnytė ir Akvilė Seniauskaitė, III vieta -  Aistė Šalomskaitė. IIg klasė - III vieta Viktorija Švelpaitė.

 

Mokytoja Virginija Seniauskaitė. Foto >>

 
 

2016-01-15 Sausio 15 d. Jonavoje vykusiose mergaičių salės futbolo varžybose Prienų rajoną atstovavusi Stakliškių gimnazijos komanda iškovojo antrąją vietą bei teisę žaisti tarpzoniniame etape. Rezultatyviausiai rungtyniavo Miglė ir Vytautė Gusaitės bei Rima Sebeikaitė.  

(Nuotraukoje su turnyro nugalėtoja - Jonavos komanda).

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto >>

 
 

2016-01-14 Sausio 14 d.  Stakliškių gimnazijos I g. klasės mokiniai su istorijos mokytoja L. Aliukevičiene, vykome į netradicinę pilietiškumo pamoką Prienų r. savivaldybėje. Atvykę buvome maloniai sutikti, turėjome puikią galimybę pabendrauti su Prienų r. meru Alvydu Vaicekausku. Meras trumpai papasakojo apie savivaldą, joje atliekamus darbus. Žiūrėjome  filmą „Prienų rajono savivaldybė“.  Po pokalbio ėjome į didžiąją salę, kur pasijutome lyg tikri tarybos nariai: po įdomios paskaitos svarstėme su mokykla susijusius klausimus, vykdėme balsavimą. Netradicinės pilietiškumo pamokos metu atsakėme į klausimus  ir už teisingus atsakymus buvome apdovanoti rašikliais. Visi likome patenkinti įdomia patirtimi ir tikimės apsilankyti čia dar kartą. Už suorganizuotą netradicinę pamoką dėkojame istorijos mokytojai ir gimnazijos administracijai.

 

I G klasės mokinė Diana Norvilaitė. Foto >>

 
 

 
 

2016-01-13 Kaip ir kiekvienais metais, sausio 13-ąją mūsų gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Visi mokyklos langai pasipuošė žvakutėmis, gyvybės, šviesos , teisingumo simboliu. Jaunieji žurnalistai per mokyklos radiją visus paragino pagerbti sausio 13-osios aukas tylos minute. Mokiniai gražia radijo laida priminė  tuometinius įvykius. „Tą naktį prie televizijos bokšto ar prie Aukščiausiosios Tarybos rūmų žmones atvedė kažkas daugiau, nei pareiga. Gal svajonė. Gal tikėjimas. Gal meilė. Jie tai padarė dėl mūsų.  Dėl laisvės. Dėl Lietuvos“

Gimnazijos mokiniai ir mokytojai  pasipuošė neužmirštuolių žiedais.  O I-ojo aukšto fojė papuošė  iš mažų degančių žvakelių sudėdami Gediminaičių stulpus ir iškabino keturiolikos didvyriškai žuvusių patriotų nuotraukas. Fojė televizorius visą dieną rodė sausio 13-ajai atminti sukurtus dokumentinius filmus, skambėjo lietuviškos patriotinės dainos. Ore sklandė patriotizmo, meilės Tėvynei dvasia.

 

Stakliškių gimnazijos informacija. Foto >>

 
 
 
 

2015-12-28 Stakliškių gimnazijos skautų teatro „Pykšt-Pokšt“ jaunieji „aktoriai“ turiningai užbaigė 2015-uosius metus.

  Gruodžio 28 dieną jie, kartu su Kalėdų seneliu, lankėsi Vilniaus Visų Šventųjų parapijos laikinosios globos vaikų namuose. Skautai parodė pastatytą spektaklį „Kur iškeliavo milžinai“.

  Po spektaklio visi kartu su Kalėdų seneliu žaidė žaidimus, dainavo, minė mįsles.

Stakliškiečiai, matydami kaip šiltai juos priėmė žiūrovai, buvo labai patenkinti. Grįždami namo dalijosi įspūdžiais. Jie sakė, kad dalindami džiaugsmą kitiems ir patys praturtėja, tampa geresni, ima vertinti tai, ką turi, perkainoja savo vertybes.

 

Patyrusi skautė,

Agnė Šermukšnytė. Foto >>

 
 

2015-12-23

"Dega Kalėdų žvakutė,

Virpa liepsnelė šilta.

Linksma vaikams prie eglutės-

Šventė atėjo laukta."

 

Šventinė nuotaika neaplenkė ir mūsų mokyklos, tad ir šiais metais buvo organizuojamas, jau tradicija tapęs, kalėdinis koncertas. Savo pasirodymais akis ir ausis džiugino mokyklos choras, mažųjų pop choras, pirmus metus mokykloje veikiančios muzikos mokyklos mokiniai, šilčiausią atmosferą kuriančius kūrinius atlikdami pianinu ir gitaromis, gaivaus vėjo įnešė šokėjos, žavėjo mokyklos teatro trupė, vaidinusi dalį spektaklio "Bremeno muzikantai".

Tokia šilta, jauki, šventiška atmosfera ir palydėjo mus sutikti gražiausių metų švenčių.

 

Deimilė Diškevičiūtė, IV g. Foto >>  Video >>

 
 

 

Kalėdinių renginių video>>  foto>>  foto>>

 
 

2015-12-22 Mes, 8 klasės mokiniai, auklėtojos paskatinimu ir savo pačių noru dalyvavome akcijoje „Gerumas mus vienija“. Į šią akciją įtraukėme pačius mažiausius mūsų gimnazijos mokinius.

Rytais pradinukai rasdavo kvietimus į užsiėmimus, kurie vykdavo muzikos kabinete arba aktų salėje. Vaikai su nekantrumu laukė ilgosios pertraukos ir nuotaikingų susitikimų su 8 klasės nykštukais.

Šiomis dienomis vaikai gaminosi kalėdinius žaisliukus, kuriais galėjo papuošti eglutes, dainavo  bei šoko, dalyvavo estafetėse, ant žvakučių piešė senius besmegenius, gamino senio besmegenio šluotas mažųjų pop chorui, kurias panaudojo kalėdiniame koncerte.

Po kiekvieno užsiėmimo pradinukai  išeidavo kupini pačių puikiausių įspūdžių ir nekantriai laukė kitos dienos, kada galės ir vėl susirinkti visi kartu.

Tikimės, kad kitais metais mes pratesime šią akciją ir tai taps dar viena gimnazijos tradicija.

 

8 klasės mokinės: Ieva Katkauskaitė ir Rūta Augūnaitė. Foto >>

 
 

2015-12-22 Visą adventinį laikotarpį Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kiškučių“ grupės vaikams, kalėdų senelio atsiųsti nykštukai rašė laiškelius,su užduotėlėmis kabino ant adventinio kalendoriaus. Kiekvienoje užduotyje buvo pasakyta, kad už gerus darbelius Kalėdų senelis atneš dovanų. Tad vaikai su auklėtojomis ruošėsi ir puošėsi grupės aplinką, piešė ir gamino įvairius darbelius, mokėsi muzikinių žaidimų, dainelių ir eilėraštukų. O svarbiausia, inscenizavo Kristijono Anderseno pasaką „Coliukė“ ir ją išmoko suvaidinti.

        Gruodžio 22–sios popietę, vaikai sulaukė šventės. Prigužėjo pilna salė tėvelių, jų šeimos narių bei iš Stakliškių gimnazijos direktorė L.Šernienė su dovanomis.

        Kokia gi šventė be Kalėdų senelio. Jis mus aplankė, atvežė galybę dovanų. Žaidėm, dainavom, minėm mįsles, visi buvom linksmi ir laimingi gavę išsvajotas dovanas. Kalėdų senelis dar pažadėjo, jeigu kam šiandien neatnešė norimos dovanos, nes kalėdos dar tik prasideda, jas įmes pro kaminus, padės prie durų ar dar kaip nors kitaip. Palinkėjo visiems gerų, žaismingų, sveikų ir sočių metų. Dar pažadėjo, kitais metais vėl mus aplankyti.

 

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto >>

 
 

2015-12-17 Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriuje Kalėdų šventė jau prasidėjo.

„Zuikučių“ grupėje, zuikienė su lape, kepė kalėdinį pyragą. „Meškučių“ grupėje, katinėlis su gaideliu į savo trobelę pakvietė ne tik kiškučius, voveraites, nykštukus, bet ir lapę.

Visus vaikučius aplankė jų labai laukiamas Kalėdų senelis su dovanėlėmis. Senelis klausė vaikučių atliekamų dainelių, eilėraštukų ir kartu žaidė žaidimus.

Auklėtojai: R. Sugintienė ir L. Kamblevičius. Foto >>

 
 

2015-12-16 Kai pasikalbame su vaikais apie džiugiausius įvykius, šventes, beveik visi prisimena Kalėdas.

Dažniausiai vaikams jos asocijuojasi su dovanomis. O laukiama jų labai ilgai.

       Gruodžio 16 d. Pieštuvėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Stakliškių gimnazijos mokytoja D. Stankevičienė sukvietė kaimo bendruomenės šeimas, Stakliškių parapijos kleboną  į adventinę popietę.

        Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriuje, Stakliškių gimnazijos 2 –os klasės mokiniai, auklėtojos A.  Liutvinskienės ugdomi ikimokyklinukai,  bendruomenės dainininkės, vadovaujamos O. Kamblevičienės,  įgyvendino bendrą    projektą „Advento keliu“.

        Pedagogių vadovaujami vaikai parodė muzikinę kompoziciją, giedojo giesmeles, pasakojo, kaip ruošia savo širdeles kūdikėlio Jėzaus gimimui. Mokiniai R.Kazlauskas ir K. Lazarevičius pradžiugino puikiais muzikiniais kūriniais. Stakliškių parapijos klebonas visiems palinkėjo ramybės ir susikaupimo. 

        Projektu siekta paskatinti ugdytinių šeimas pabūti kartu, pajausti bendros veiklos ir  išgyvenamų emocijų šilumą.

 

D. Kederienė. Foto >>

 
 

2015-12-14 Sulaukėme gražaus pasiūlymo iš buvusio auklėtinio Gyčio Raškevičiaus  bei jo bendramokslio  Edvino Vaškevičiaus. Šie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos  statybos fakulteto studentai, paskatinti dėstytojos Airidos Tylienės, nusprendė įtraukti Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio skyriaus vaikučius į socialinį projektą „Gerumo nebūna per daug“. Studentai nutarė nutiesti gerumo tiltą tarp Stakliškių ir Vilniaus. Darželinukai kūrė atvirukus – sveikinimus, kuriuos  Gytis su Edvinu išdalino Vilniaus gatvėse senyvo amžiaus žmonėms. Senoliai džiaugėsi  vaikučių rankelių darbo dovanėlėmis, kurios kai kuriems  priminė vaikų, anūkų vaikystę. Vaikučiai džiaugėsi  matydami nuotraukas, kuriose jų darbeliais gėrisi nepažįstami,  besišypsantys  žmonės. Nors tai  maža smulkmena, bet ji priverčia smarkiau plakti ir mažų, ir didelių širdis. Jeigu dažniau dalintumėm  vieni kitiems gerumą, gyvenimas būtų  geresnis.

Dėkojame dėstytojai Airidai Tylienei, studentams, kurie skatina mažus žmogučius ne tik imti, bet ir dalinti gėrį kitiems.

Auklėtoja Elvyra Raškevičienė. Foto >>

 
 

2015-12-10 Šie metai mūsų gimnazijos mokiniams ypač įsimintini. Kiekvieną dieną mūsų laukia įspūdžiai, o svarbiausia – naujos žinios...

Gruodžio 12 diena nebuvo išimtis. Neformaliojo vaikų švietimo programos „Skautai: pramoga su tikslu“ dalyviai lankėsi Lietuvos sporto muziejuje, Kaune.

Ekskursiją pradėjome edukacine pamoka, kurią vedė muziejaus direktorius Majauskas. Po pamokos supratome, kad svarbiausia yra norėti ir siekti, nes viskas įmanoma.

Nors mokiniai buvo skirtingo amžiaus, tačiau visi domėjosi medaliais, taurėmis, nuotraukomis... Tokių sportininkų, kaip Virgilijaus Aleknos, Rūtos Meilutytės ar Žydrūno Savicko pasiekimai vertė vaikus klausytis išsižiojus.

Iš viso aplankėme tris muziejaus sales. Viena iš jų buvo skirta cirko artistams. Skautai galėjo ne tik pažiūrėti į eksponatus, bet ir juos paliesti ar net išbandyti! Vieni kėlė sunkius svarmenis, kiti stebėjosi kardo, kurį artistas prarydavo, ilgiu.

Antroje salėje vaikai turėjo galimybę susikauti tikrame ringe! Jiems netgi buvo užmautos tikros bokso pirštinės, uždėtos galvų apsaugos. Žinoma, padarę kelias nuotraukas ir suvaidinę porą veiksmo filmų scenų, mažieji bėgo gerėtis kitomis įdomybėmis. Noriai pasirašėme atsiliepimų knygoje ir pažadėję ne kartą dar susimatyti išvykome namų link.

Nustebome pamatę, kad stende puikavosi mūsų kraštietės Eleonoros Kaminskaitės, irkluotojos ir olimpinės čempionės, pasiekimai.

Mūsų sportininkams tikrai yra į ką lygiuotis. Svarbiausia – norėti ir siekti!

 

Ig klasės mokinės – Aistė Šalomskaitė ir Agnė Šermukšnytė. Foto >>

 
 

2015-12-10 Šis rugsėjis mūsų mokyklai neeilinis: šventėme mokyklos šimtmetį. Mokslo ir žinių dienos rytą mokyklos stadionas buvo pilnas laimingų veidų. Čia susirinko esami ir buvę mokiniai, mokytojai ir kiti garbūs svečiai. Šventės metu kilo idėja sukurti knygą, skirtą įamžinti šiai svarbiai mokyklos sukakčiai.  Į knygą sudėsime visa tai, ką per  šimtą metų nuveikė mūsų mokykla. Intensyviai ėmėmės darbo: renkame nuotraukas, prisiminimus. Šio tikslo vedini aplankėme buvusią mokyklos direktorę Oną Steponkevičienę, kuri mokyklai vadovavo nuo 1956 metų rugpjūčio mėnesio, o šiuo metu gyvena Kaune.

Šviesią gruodžio 10-osios dieną mes jau Kaune. Mums savo namų duris Žemojoje gatvėje atvėrė buvusi mokyklos direktorė. Iš karto dingo jaudulys ir nerimas – pasitiko labai miela, gražių akių moteris. Pakviestos į vidų pradėjome šiltą pokalbį. Direktorė mums papasakojo apie tuometinį gyvenimą, darbą Stakliškių mokykloje. Tie jos prisiminimai tokie šilti ir gražūs: maloniai prisiminė savo kolegas, su kuriais buvo gera dirbti. Mokiniai, pasirodo, mokytis norėjo ir stengėsi. Mokykloje virė popamokinis gyvenimas : buvo daug sportuojama, ruošiami įvairiausi renginiai.

Direktorė mums papasakojo apie savo gyvenimą. Stebėjomės, kiek daug ji keliavo : keletą kartų būta Amerikoje, aplankyta Anglija, Prancūzija, gyventa Vokietijoje... Ją po pasaulį „ginė“ istorijos mokytojos žingeidumas. Mūsų lietuvių kalbos mokytoja prisimena ją kaip savo istorijos mokytoją, gerą, reiklią specialistę, nuoširdžią vaikų pagalbininkę. Mokiniai gerbė, klausė, mylėjo savo direktorę.

Buvusios mokyklos vadovės pastangų dėka ir buvo pastatytas naujasis pastatas, kuriame šiuo metu mokomės mes. Senosios mokyklos pastatai išlikę iki šių dienų. Jie mena, kad čia mokėsi nemažai Stakliškių apylinkės jaunimo, šiuo metu pasklidusio po visą kraštą ir garsinančio mūsų mokyklą.

Darbo sąlygos senoje mokykloje buvo prastos, todėl mokytojų kolektyvo ir tėvų komiteto pastangomis buvo siekiama, kad Stakliškėse būtų pastatytas naujas mokyklos pastatas. Daug darbo ir pastangų reikėjo, kad pasiektų norimą tikslą. Mokyklos direktorė turėjo vykti į Vilnių ieškoti žmonių, kurie padėtų statybos klausimais, tartis, prašyti, spręsti įvairius klausimus... Ir tikslas pagaliau buvo pasiektas!

Klausėmės įdomaus pasakojimo ir jautėme pagarbą ir dėkingumą šitam žmogui už tai, kad šiandien turime savo mokyklą.

Mokinės Deimilė, Vaida, Sandra

 
 

2015-12-08 Gruodžio 8 dieną Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio skyriaus auklėtiniai rinkosi žinodami, kad ši diena neeilinė – vyksime į miestelio biblioteką, kur Vincento mama, Ieva Motiejauskė, supažindins su savo rankų darbo žaislais. Su šypsena ir gera nuotaika pasitiko bibliotekos vadovė Danutė Potelienė, kurią daugelis vaikučių jau pažįsta iš ankstesnių apsilankymų. Na, o kai Vincento mama ėmė pristatinėti savo žaisliukus visų akelės spindėjo. Kiekvienas žaisliukas turi savo vardelį, bei savo istoriją. Visi jie pagaminti su didele meile. Dar autorė parodė įrankius, kuriais žaisliukus gamina. Vaikučiai galėjo paliesti, paglostyti žaisliukus, Povilui jie taip patiko, kad panoro net juos pabučiuoti. Ieva pasiūlė išsirinkti kiekvienam labiausiai patikusį žaisliuką ir jį grįžus į darželį nupiešti. Vaikučių laukė ir staigmena – bibliotekos vedėja pavaišino kalėdiniais saldainiukais. Esame dėkingi žaislų autorei Ievai Motiejauskei už nuostabią parodėlę, už galimybę pamatyti, paliesti žaislus, kurie gimė iš meilės, o bibliotekininkei Danutei už šiltą priėmimą.

Auklėtoja Elvyra Raškevičienė. Foto >>

 
 

2015-12-04 „Į širdį jau vėl pasibeldė Adventas – viltingas laukimas žmonijos visos“. Tokiais žodžiais popietę pradėjo antraklasė Miglė. Šios popietės metu mokiniai dėliojo Advento vainiką, giedojo giesmeles, paaiškino laukimo prasmę, kaip ruošia  savo širdeles pasitikti ateinančiam Jėzui. Per tikybos pamokas mokiniai pasigamino „širdeles“, kuriose užrašė pažadą Jėzui, jog advento laikotarpiu stengsis atsikratyti savo blogų įpročių. „Širdeles“ sukabino ant eglės šakos, kad visą advento laikotarpį jos primintų duotą pažadą. Nutiesėme kūdikėliui Jėzui kelius, ruošiame šventėms savo širdeles ir lauksime kūdikėlio Jėzaus gimimo tokiais žodžiais popietę pabaigė Dominykas.

Nuoširdus ačiū choro vadovei mokytojai O. Kamblevičienei už bendradarbiavimą ruošiant popietę.

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto >>

 
 

2015-12-03 Visi gyvename artėjančių Kalėdų nuotaikomis. Bet pirmiausia- Adventas- pasiruošimas didžiosioms šventėms. Ta proga gruodžio 3 - iosios rytas buvo ypatingas Stakliškių darželyje. Advento pamokėlei vaikai ruošėsi iš anksto: rankų darbo angelėliai, kuriuos vėliau dovanų gavo visi svečiai ir auklėtojai, netgi kūčiukus kepė savo rankelėmis.

Į apmąstymų valandėlę atvyko garbingi svečiai: Stakliškių parapijos klebonas Gediminas Mieldažis, Stakliškių gimnazijos direktorės pavaduotoja Laima Nastaravičienė. Visų susirinkusių veiduose spindėjo susimąstymas ir rimtis, ypač tą jausmą stiprino vaikų pagiedotos giesmelės, padeklamuoti posmai.

Išsiskirstė visi įsirašę į atmintį gerbiamo klebono žodžius: „Kad ne tik reikia laukti dovanų, bet neužmiršti ir kitam ką nors duoti, gal nusišypsoti, gal pagelbėti“. Laukiant Jėzaus gimimo mūsų gerumas gali būti malonesnis.

Ramaus Advento, gražių švenčių...

Giedrė Grigaravičienė. Foto >>

 
 

2015-12-03 Gruodžio trečiąją mes, I g. klasės mokinės Diana, Akvilė, Agnė, Aistė ir ekonomikos mokytoja, dalyvavome verslumo renginyje „Mes galim“, kurį organizavo Aukštadvario žemės ūkio mokykla.

  Nuotaika buvo puiki. Aukštadvaryje mus šiltai priėmė profesinės mokyklos mokiniai ir jų mokytojos. Apžiūrėjome mokyklos muziejaus eksponatus, kurie paliko neišdildomus įspūdžius. Vaikščiodami po mokyklą žavėjomės netgi mažiausiomis smulkmenomis. Konkurse dalyvavo komandos iš septynių mokyklų. Renginio metu dirbome grupėmis, tad turėjome galimybę susipažinti su kitais dalyviais. Kūrybinė užduotis įžiebė naujų idėjų, taip pat naudingos patirties gavome diskutuodami bei aptardami užduoties tikslus, darbo eigą. Netrukus susidraugavome ir pradėjome įgyvendinti mintis. Taip pat turėjome atlikti individualų teorinį testą, kurio rezultatai džiugino.

  Renginio pabaigoje gavome mažas dovanėles ir išskirtines padėkas. Man pavyko užimti trečiąją vietą! Džiaugiamės turiningai praleistu laiku ir tikimės dalyvauti kitais metais!

I G klasės mokinė Diana Norvilaitė. Foto >>

 
 

2015-12-01 Gruodžio 1–osios popietę gimnazijos antrajame aukšte, šalia bibliotekos, atsivėrė dar viena erdvė  - ,,Mainų bibliotekėlė‘‘. Idėja gimė po viešnagės Marijampolėje. Projektą įgyvendinti padėjo dailės mokytoja Lina Andriukevičienė ir gimnazijos darbininkas - auksarankis Sigitas. Tikiuosi, kad visa bendruomenė palaikys mano idėją: ATNEŠ, SKAITYS, MAINYS. Kviečiu nelikti abejingais.

 

Bibliotekininkė Lina

 
 

2015-11-28 Lapkričio 28 dieną mūsų mokyklos direktorė Loreta Šernienė, mokinės Violeta Ivanovaitė ir Viktorija Švelpaitė kartu su mokytoja Lina Andriukevičiene dalyvavo „Etnografinių regionų metų“ baigiamajame renginyje.

Renginio metu per Prienų Greimų tiltą buvo ištiesta Suvalkijos ir Dzūkijos draugystės juosta (akcijos metu 250 m trispalvė draugystės juosta sujungė du etnografinius regionus - Suvalkiją ir Dzūkiją).

Šios dvi mūsų mokyklos mokinės su mokytoja Lina prisidėjo vydamos tautinę trispalvę. Buvo nuvytos septynios juostos, kurios po renginio bus gražintos mūsų mokyklai ir papildys klasės – muziejaus kolekciją.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto >>

 
 

2015-11-28 Lapkričio 28 dieną Kaune jau penktus metus vyko jaunimo susitikimų diena: „Aš esu. O kur tu?“. Šiuose susitikimuose dalyvavo ir keletas mūsų gimnazijos mokinių.

  Pradžioje išklausėme kunigo Domingo Avellanedos (Argentina) paskaitos „Aš esu. O kur tu?“. Vėliau dalyvavome pasirinktuose teminiuose užsiėmimuose, kurie vyko įvairiuose Kauno vienuolynuose.

 

Agnė Šermukšnytė, I g klasės mokinė. Foto >>

 
 

2015-11-27 Lapkričio 27-oji „Šlovinimo vakaras“ Stakliškių bažnyčioje. Jis buvo skirtas stakliškiečiams, kurie atėjo pasisemti stiprybės, džiaugsmo, ramybės, atrasti įkvėpimo.

  Džiaugiamės visi kartu susirinkę bendrai maldai ir giesmei. Ir nors lauke buvo šalta, tačiau širdis sušildėme tikėjimu, giesme.

 

 Deimilė Diškevičiūtė, IV g klasės mokinė. Foto >>

 
 

2015-11-27 Lapkričio 27-ąją šešiolika mokinių iš 8 bei I-IV g. klasių dalyvavome projekto „Mokausi iš kino“ kūrybinėse dirbtuvėse „Kino busas“. Mokykloje viešėjo ir su mumis dirbo dvi režisierės – Kristina Buožytė ir Gabrielė Nazaraitė.

Pirmoji dienos dalis buvo labiau teorinė - sužinojome svarbiausius kino kūrimo aspektus, kokios profesijos žmogus yra už ką atsakingas ir apskritai kaip gimsta pats kinas.

Po pietų ėmėmės praktinio darbo. Susiskirstėme į dvi komandas, komandose „pasidalijome“ specialybes, o tuomet jau gavome iš režisierių visai nelengvą užduotį – pritaikyti tai, ką sužinojome ir išmokome. Mums reikėjo sukurti trumpą (neviršijantį 15 kadrų) filmuką, kurio raktinis žodis PERSEKIOJIMAS, be to, pritaikyti jam patarlę bei įterpti vaizdą iš nuotraukos. Visa tai atlikdami su profesionalia technika jautėmės lyg tikri kino kūrėjai.

Beje, tik sukurti scenarijų ir nufilmuoti nepakako, mes filmuką turėjome dar ir sumontuoti. Tai buvo viena sudėtingesnių užduočių, bet ir ją įveikėme.

Taigi, nors penktadienį mokykloje užsibuvome iki vakaro, tačiau išsiskirstėme linksmi, kupini įspūdžių ir įsimintinai bei prasmingai praleidę dieną...

 

IV g. klasės mokinė Deimilė. Foto >>

 
 

2015-11-26 Prienų rajono savivaldybės mokyklų mažojo futbolo pirmenybėse dalyvavo šešios berniukų ir keturios mergaičių komandos. Nugalėtojais berniukų tarpe tapo „Ąžuolo“ progimnazijos, o mergaičių - Jiezno gimnazijos komandos.

Kaimo mokyklų komandų grupėje teisė atstovauti rajoną zoninėse varžybose atiteko Stakliškių gimnazijos mergaičių komandai. Ją sudaro: Vytautė Gusaitė, Rima Sebeikaitė, Ugnė Bankovskaitė, Akvilė Seniauskaitė, Justė Bagušinskaitė, Gabija Knapkytė, Miglė Gusaitė ir Miglė Kazlauskaitė.

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto >>

 
 

 
 

2015-11-21 Mūsų mokykloje gausi skautų draugovė. Per dvylika metų nuveikėm nemažai gerų darbų. Jau antri metai domimės drama. Patys statome spektaklius. Juos parodome mokykloje, buvome išvykę į Kauno Vilijampolės vaikų globos namus. O šįmet lapkričio 21 dieną mūsų skautų teatro „Pykšt – Pokšt“ vaikai lankėsi Vilniaus Keistuolių teatre. Mes stebėjome spektaklį „Kai aš mažas buvau“.

Aktoriai pasakojo scenoje apie savo vaikystę, o mes prisiminėme ir savo išdaigas. Įsitempę laukėme – kas toliau?. Valanda praėjo nepastebimai.

  Po spektaklio bendravome su tikrais aktoriais Martyna Gedvilaite ir Eimantu Bareikiu ir Vaidotu Žitkumi. Aktoriai papasakojo apie savo kelią į sceną, apie spektaklio „Kai aš mažas buvau“ gimimą. Mes papasakojome apie savo skautų teatrą „Pykšt – Pokšt“.

  Aktoriai mums pažadėjo dar susitikti, net atvykti į mokyklą.

  Paskui fotografavomės, įteikėme dovanas.

  Norime dažniau aplankyti Vilnių ir nuostabųjį Keistuolių teatrą.

 

Agnė Šermukšnytė, IG klasės mokinė. Foto >>

 
 

2015-11-20 Lapkričio 20-ąją dieną mes, I–IV g klasių mokiniai, Karjeros dienos proga mokykloje buvome sutikti malonia staigmena – šiandien įprastos pamokos NEVYKS!

Net nenujausdami, kas mūsų laukia, pirmos pamokos metu koja už kojos žengėme į aktų salę, kur.. Kur mūsų jau laukė soc. pedagogė ir Ugdymo karjerai mokytoja Daiva Švedienė. Ji mums papasakojo visos šios dienos veiklos planą. Ir štai mūsų laukė trys paskaitos ir trys praktiniai užsiėmimai.

Pirmoji oratorė – „Eglės“ sanatorijos žmogiškųjų išteklių specialistė Vilma Baltrušaitienė. Ji mums papasakojo apie socialinių tinklų įtaką ieškant darbo bei kylant karjeros laipteliais, taip pat supažindino su „Eglės“ sanatorija ir galimybėmis moksleiviams vasaros atostogų metu joje atlikti dviejų savaičių praktiką, o jeigu patiktų, dar padirbėti ir visą mėnesį.

   Bet pasibaigus atostogoms į moksleivių gyvenimo duris vėl pasibeldžia mokslai. Tik tie, kurie jau praleido savuosius dvylika metų mokykloje, išplaukia į platesnius vandenis... Kai kurie į kitą Lietuvos miestą, o kai kurie ir visai palieka Tėvynę. Taigi, antrasis oratorius – Fox universitetų konsultantas Robertas Šunokas. Jis mums plačiai papasakojo apie galimybes studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Olandijoje, o svarbiausia padrąsino nebijoti ieškant kuo geresnių sąlygų įgyti norimą specialybę. O štai trečioji oratorė - Vilniaus Gedimino technikos universiteto stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė supažindino su pačiu universitetu, galimybėmis išvažiuoti pasimokyti keletą mėnesių užsienyje bei kitokia veikla šioje aukštojoje mokykloje, kurioje, beje, mokosi trys mūsų jau baigę mokyklą draugai : Simonas, Mantas ir Kristina. Paskaitas užbaigėme vieninga nuomone, kad studentų pasakojimai apie mokymo įstaigą yra labai geras paskatinimas ir patiems ją rinktis. Bet tuo mūsų diena dar nesibaigė.

   Kad būtų įdomiau, mūsų laukė ir trys praktiniai užsiėmimai.

  II g. klasės mokiniai susitiko su Kauno teritorinės darbo biržos Prienų skyriaus vyriausiaja specialiste Akvile Sadauskiene. Antrokai atliko diferencinį diagnostinį klausimyną pagal Klimovą, pasisėmė idėjų  iš filmukų,  kurie buvo apie savęs atradimą ir mėgstamo  darbo paieškas. Vėliau visi dalyvavome užsiėmime su  Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafikos katedros lektoriumi Jonu Liugaila, kuris kelias valandas skatino mus įsijausti į grafikos dizainerio kailį ir mąstyti kitaip, nei esame įpratę.  Atlikome keletą praktinių darbų, kuriuos atlieka ir VTDK studentai. Taip buvo ugdoma mūsų komandinio bendradarbiavimo gyslelė, dėmesys smulkmenoms, pasitikėjimas partneriu ir supratingumas. Na ir dar vienas šios dienos įvykis – susitikimas su „Šefais ant ratų“ – Beatos Nicholson komandos nariais. Susitikime dalyvavo nemažai komandų, sudarytų iš mokinio ir vieno iš jo tėvų. Kiekviena komanda gamino įvairius saldainius ir ne tik, kurių paragauti parnešė ir namiškiams.

Dienos pabaigoje, palikdami mokyklą savaitgalio poilsiui, visi dalyvavusieji šypsojomės. Ir  šypsojomės ne tik lūpomis, bet ir širdimis.

 

Deimilė ir Sandra. Foto >>

 
 

2015-11-20 Šie mokslo metai paskelbti mokyklų bendruomenių metais. Mokyklos bendruomenė – ne tik mokytojai ir mokiniai ir, bet ir jų tėvai, ir dar tie, kurie neabejingi viskam, kas vyksta mokykloje. Nuo bendradarbiavimo tarp visų grandžių priklauso mokyklos siekių įgyvendinimo sėkmė, bendradarbiavimas įtakoja ir mokinių asmeninių pasiekimų sėkmę. Mūsų gimnazija ieško naujų, šiltesnių ir įdomesnių bendradarbiavimo formų su mokinių tėveliais, ieško galimybių tartis ir susitarti visiems svarbiais klausimais. Jaučiam augantį tėvelių dėmesį gimnazija, džiaugiamės dažnėjančiais jų vizitais į mokyklą ir augančiu  dėmesiu gimnazijai. Pastebime daugelio tėvelių palaikymą. Džiugu, kad į mokyklą jau ateina ne tik tuomet, kai yra kviečiami į tėvų susirinkimą. Žymiai smagiau būti visiems kartu, kai vyksta įvairios veiklos. Ir ne tik stebėti procesą, bet jame dalyvauti kartu su vaikais.

   Ruošiantis didžiosioms metų šventėms, šventoms Kalėdoms, nutarėme susirinkti ir pabūti drauge. Praeitą penktadienį po pamokų į gimnaziją atvyko „Šefas ant ratų“, kuris mus pažadėjo išmokinti paruošti kalėdines dovanėles. Juk savo rankomis pagaminta dovana – pati brangiausia. Svečiuose turėjome net keturis jaunuosius „šefukus“, kurie mums atvežė ne tik dovaną nuo Beatos Nicholson, jos knygą su asmeniniu palinkėjimu, bet ir penkis naujus receptus, kuriuos praktiškai išbandėme pasigamindami saldžiąsias ir pikantiškas dovanas savo artimiesiems. Mokiniai su tėveliais ir mokytojais palinko bendram darbui prie virtuvinių stalų. Labai smagu, kad kulinarinėje ir konditerinėje laboratorijoje dalyvavo ir vienas tėvelis bei keletas gimnazijos berniukų. Valgykla dūzgė, kaip tikras bičių avilys. Visi pasigamino jiems patinkantį saldumyną, o keletas spėjo sudalyvauti net kelių komandų darbe, todėl išsinešė kelių rūšių savo darbo gaminių. Valanda prabėgo nepastebimai, buvo daug džiaugsmo gėrintis gautu rezultatu ir būnant drauge. Stebino mažųjų rankutėmis pagaminti Seniai Besmegeniai sniege, keleto rūšių triufeliai, džemai ir pikantiškų padažų, skirtų šventiniam stalui, skoniai ir pateikimas.

Manome, kad bendruomeniškumas – tai vertybė, nepaprastai svarbi  mokiniams. Jiems gera žinoti, kad tėveliai jais rūpinasi, mato juos visur ir visada. O mokyklai – tai neįkainuojama pagalba, ieškant kelio į kiekvieno širdį, ieškant būdų, kaip padėti kiekvienam savo vaikui. Tėveliai skirstėsi su džiugia nuotaika, smagiai ir naudingai pasibuvę mokykloje.

   Dėkojome Ievai Valavičiūtei, Vilniaus universiteto studentei ir Beatos Nicholson mokinei, kuri padėjo mums suorganizuoti šį nuostabų renginį. Tikimės, kad tai tik naujos draugystės  pradžia.  Šiandien gimusias  idėjas  gimnazijos bendruomenė planuoja įgyvendinti ateityje.

Gimnazijos informacija. Foto>>

 
 

2015-11-19 Lapkričio 19 d. Stakliškių gimnazijoje vyko tradicinis rajoninis piešinių konkursas „Rudens spalvos – 2015. Rudens magija“.

Šventėje dalyvavo 9 rajono mokyklos.  Mokinius ruošė  27 mokytojai.  Iš  viso pristatyta  230 darbų. Komisijos nariai Nerijus Kisielius, Dalia Kisielienė ir Algis Palevičius atrinko   42 geriausius.  Pirmo laipsnio diplomais apdovanotos  Gabrielė Kamblevičiūtė, Violeta  Ivanovaitė, Šarūnė Bendaravičiūtė iš Stakliškių gimnazijos. Jas ruošė mokytojos metodininkės Lina Andriukevičienė ir Rasa Noreikienė.  Jiezniškė Karolina Radzvilavičiūtė tap pat pelnė pirmo laipsnio diplomą.  Jos mokytoja  Audronė Jusienė. Darbai  yra eksponuojami  „Fojė“ galerijoje, o likusieji -  trečio aukšto „Tinklo“ galerijoje.

Laimėtojams diplomus įteikė Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, vyriausioji specialistė Virginija Zujienė.

Padėkas įteikė Prienų Švietimo skyriaus centro metodininkė Daiva Buzienė.  Atskiromis padėkomis mokinius apdovanojo Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, administracijos pavaduotoja Rita Zablackienė.

Seimo nario Andriaus Palionio dovanomis pamalonino jo padėjėjas Arūnas Vaidogas.

Renginio iniciatorė Stakliškių gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Lina  Andriukevičienė.

 

Violeta Ivanovaitė, Stakliškių gimnazijos II g klasės mokinė. Foto >>

 
 

2015-11-17 Lapkričio 17 dieną po pamokų Stakliškių gimnazijoje susirinko būrys Prienų rajono lietuvių kalbos ir pradinių klasių mokytojų. Su mumis turiningai praleisti popietę, mus supažindinti su gimtosios kalbos ugdymo naujovėmis, padiskutuoti apie tinkamų Z kartai metodikų taikymą atvyko Socialinių mokslų (edukologija) daktarė, docentė  Zita Nauckūnaitė. Dr. Zita Nauckūnaitė ne tik skaitė pranešimą, bet vedė praktinį seminarą, kurio metu patys mokytojai  išbandė metodikas, įsitikino, kad dar daug ką reikia keisti, norint „uždegti“ šiuolaikinį mokinį noru mokytis gimtosios kalbos. Stengiamės, kad lietuvių kalbos pamokos būtų ne tik informatyvios, bet ir padėtų stiprų vertybinį pamatą.  Juk ugdymas -  tai procesas, kurio metu bręsta asmenybė.

Gimnazijos informacija. Foto >>

 
 

2015-11-16 Lapkričio 16 d. Stakliškių gimnazijos mokiniai dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti skelbiamoje pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – MOZAIKA. Kiekviena klasė kūrė mozaikos dalį – saulės spindulį, kuriuos sudėjome į tolerancijos saulę.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė. Foto >>

 
 

2015-11-13 Stakliškių gimnazijos mokiniai sulaukė būrio garbingų svečių. Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas išdidžiai pristatė mokyklos bendruomenei tris olimpiečius: garsią irkluotoją, 2000-ųjų metų Sidnėjaus (Australija) olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją Birutę Šakickienę, tos pačios vasaros olimpinių žaidynių dalyvį Tomą Bardauską ir ieties metikę, olimpietę, Teresę Nekrašaitę. Kelias pamokas vyko diskusijos apie  sportą ne tik  kaip apie didžiųjų pasiekimų sritį, bet ir  kaip apie garbingos kovos ir draugiškumo dvasią skatinančią veiklą. Olimpiečiai su mokiniais dalijosi prisiminimais ir patirtimis apie tai, kokių savybių reikia žmogui, kuris pasišvenčia didžiajam sportui, kaip sportas padeda tapti tiesiog doru ir garbingu žmogumi.

Lietuvos sporto muziejaus komanda atvežė parodą apie olimpinį judėjimą ir organizavo viktoriną. Įvertinti buvo visi. Smagiausia, kad šioje šventėje su mokytojais ir mokiniais dalyvavo tėveliai, kurie neabejingi sportui. Jie šauniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, buvo aktyvūs diskusijų dalyviai. Iškiliausi mokyklos moksleiviai, mokytojai ir tėveliai buvo apdovanoti padėkos raštais ir Olimpiniais ,,Už kilnų elgesį“ medaliais. Gimnazijoje visą dieną tvyrojo olimpinė dvasia, kviečianti būti greitais, pranašesniais sporto varžybose, tvirtesniais kovoje su sunkumais, ir, svarbiausia, aukštos moralės.

 

Gimnazijos informacija. Foto >>

 
 

2015-11-13 Š. m. lapkričio 13 dieną dalyvavome Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vykusiame rajoniniame konkurse-viktorinoje  „Aš, pasaulis ir gamta“. Mokyklos komandą sudarė  5 ketvirtokai ir 1 trečiokas, t.y. mokiniai, labiausiai besidomintys ne tik Lietuvos,  bet ir pasaulio gamta. Konkursui pasiruošti mums padėjo  mokytoja Rasa Noreikienė. Į konkursą susirinko 9 komandos. Visos komandos turėjo emblemas ir prisistatymus, susijusius su nykstančias augalais, gyvūnais. Mes pristatėme emblemas ir padeklamavome pačių sukurtą  eilėraštį. Mūsų komanda šiame konkurse užėmė 3 vietą. Susipažinę, įsidrąsinę,  varžėmės žinių konkurse–viktorinoje. Buvo net 6 turai, kurių metu atsakėme į 60 klausimų. Smagu, jog mūsų komanda buvo susikaupusi, vyravo komandinis darbas. Labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, jog užėmėme 2-ąją vietą ir tik 2 taškais nusileidome nugalėtojams. Visi buvome apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis ir padėka.

4 klasės mokinės Šarūnė, Margarita, Ema. Foto >>

 
 

2015-11-12 Stakliškių gimnazijoje lankėsi „Zuikis keliauninkas“. Nuliūdęs Zuikis vaikštinėdamas po mišką nežino ką daryti ir nusprendžia iškeliauti. Paklausti patarimo, į kurią pusę keliauti, nueina pas darbštųjį ežį, kuris papasakoja apie jūrą ir ten vykstančius įdomius dalykus. Zuikis nieko nelaukęs išskuba nurodyta kryptimi, ir pamato tai, ko ir tikėjosi. Bet jam to negana ir bandydamas atrasti daugiau eina tolyn, kur sutinka virėją vėžį, o šis pavaišina savo patiekalu. Nuo jo zuikeliui paskausta pilvą. Išgėręs vėžio duotų vaistų, po kiek laiko, zuikis pamato, jog tapo truputį kitokiu nei buvo. Pasirodo tai vaistų šalutinis poveikis, kuris galbūt pasibaigs tik po kurio laiko. Pasikeitęs zuikis vaikštinėdamas pakrante susitinka vėžlį. Zuikis pavydi vėžliui to, ko pats nesugeba ar neturi, o vėžlys žavisi zuikio sugebėjimais. Galiausiai jie susidraugauja ir tampa bendražygiais, ieškant naujų nematytų vietų...

Spektaklis moko visada siekti įgyvendinti svajones, aklai nepasitikėti nepažįstamais ir atskleidžia, kaip kartais matome kituose asmenyse ar svetimose vietose kažką geresnio neįvertindami, kokie iš tiesų esame patys ir iš kur kilę.

 

Muzikos mokytoja O. Kamblevičienė. Foto >>

 
 

2015-11-03 Lapkričio trečią dieną pailgintos grupės patalpose lankėsi Stakliškių vaikų darželio ikimokyklinės grupės auklėtiniai.

Netverdami smalsumu susipažino su patalpomis, o vėliau buvo pamaloninti keletu staigmenų. Štai ir pirmoji užduotėlė. Paragauk mažą kąsnelį ir atspėk, koks tai vaisius kutena tavo gomurį ir maloniai tirpsta burnoje? Vaikai, kartu su auklėtojais šią užduotį įveikė nesunkiai.

Kaip ir pridera svečiams, pasivaišino rudens vaisiais. Ir tuoj pat kibo į antrąjį darbą - gaminti sau "mielą draugą". Jo turinys - į balioną suberti "stebuklingi" krakmolo milteliai veja šalin liūdnas mintis ir prišaukia tik šviesias...

Dvi viešnagės valandos prabėgo nepastebimai, mažieji svečiai išėjo, palikdami šiltus prisiminimus ir vaikystės žavesį.

Auklėtoja Giedrė Grigaravičienė. Foto >>

 
 

2015-11-02 Po atostogų įžengę į mokyklą nustebome: mokytojų kolektyvas pateikė mums puikią staigmeną: vyko netradicinė pamoka – projektas „Kino busas“ su aktoriumi ir režisieriumi Antanu Surgailiu.

Nuo 2007 metų A. Surgailis pradėjo lankytis įvairiose mokymo ir kitose svarbiose visuomeninio gyvenimo įstaigose, taip plėsdamas vaikų ir suaugusių žinias apie kiną. Menininkas demonstruoja ne holivudinius, o europinius, pamokomuosius, gilesnę prasmę turinčius filmus.

Gimnazistai stebėjo kino filmą „Velnių salos karalius“. Filmo siužetas paliko gilų  įspūdį visiems mokiniams ir mokytojams. Filmas įgarsintas norvegų kalba, tačiau su lietuviškais titrais, tad istoriją, kuri vyko prieš 100 metų, supratome. Tai apie jaunuolius, kurie buvo įkalinti kalėjime už rimtus nusikaltimus. Po filmo pabaigos kartu su A. Surgailiu pradėjome diskusiją. Kalbėjomės apie keliamas problemas: žmogiškumą, tarpusavio santykius, vyresniųjų elgesį... Nusprendėme, kad kiekvienas žmogus turi ir gėrio supratimą ir dvasines vertybes. Menininkas papasakojo apie filmo scenarijų kūrimą, visą kino „virtuvę“. Pasirodo, tai labai atsakingas ir sudėtingas darbas.

Kol vyresniosios klasės įsijautę stebėjo filmą, jaunesnieji kūrė savo filmus, remdamiesi savais išgyvenimais. Ant tapeto teptuko potepiais papasakojo savo originalias istorijas, kuriomis vėliau leido pasidžiaugti mokyklos bendruomenei.

     III g klasėje kalbėjome apie lietuviškus filmus. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie lietuviškus serijalus, apie režisierių Šarūną Bartą. Juk juo domisi ir vertina net prancūzai. Kitos klasės taip pat kalbėjo apie kiną.

      Pirmoji diena po rudens atostogų paliko mums puikų įspūdį. Daug sužinojome apie kino kūrimą, mokykloje jautėmės tarsi namuose. Dėkojame savo gimnazijos mokytojams, kurie padovanojo mums gerą dieną. Mes ir toliau tęsime draugystę su A. Surgailiu, domėsimės  kino pasauliu, nes mums tai įdomu.

 

III g klasės mokinės Justina, Sandra, Aurelija, Vaida. Foto >>

 
 

2015-10-23 Mokykloje vyko rudens projektas „Ruduo - gėrybių metas“. Mokiniai į mokyklą nešė iš daržovių bei vaisių pagamintas kompozicijas, kurios visą savaitę puošė pirmojo aukšto palanges. Dailės pamokų metu mokiniai kūrė kompozicijas iš surinktų ir išdžiovintų įvairiaspalvių medžių lapų. Įdomiausius darbus mokytojos iškabino ,,Spindulėlio“ galerijoje.  Spalio 23 d. vyko projekto baigiamasis renginys. Šio renginio metu mokiniai minė mįsles, piešė bendrus pirmos ir ketvirtos bei antros ir trečios klasių rudens gėrybių piešinius. Mokiniai, kurie gamino daržovių kompozicijas, teisingai įminė mįsles buvo apdovanoti prizais: obuoliais ir saldainiais. Kiekviena klasė už aktyvų dalyvavimą taip pat gavo prizus.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė. Foto >>

 
 

2015-10-23 Penktadienį mokykloje viešėjo VGTU Mechanikos fakulteto Poligrafinių mašinų katedros 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijos vadovas doc. Eugenijus Jurkonis ir pora studentų-magistrantų. Docentas įtaigiai papasakojo apie 3D modeliavimo ir spausdinimo technologijų pritaikymą ir perspektyvas pasaulyje bei Lietuvoje. Pakvietė moksleivius įsigyti šios srities specialybę VGTU Mechanikos fakultete. Magistrantai pravedė 3D projektavimo pamoką, kurioje mokiniai praktiškai išbandė modelių kūrimą su SolidWorks programa.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto >>

 
 

2015-10-23 Penktadienį tęstinė lietuvių kalbos pamoka aštuntos klasės mokiniams vyko netradicinėje erdvėje, Stakliškių bažnyčioje. Mokinių tikslas buvo nuosekliai, pagal nurodytą kryptį, laikantis erdvės nuoseklumo modelio, aprašyti stebimo objekto vidų ir išorę. Susiskirstę į grupes aštuntokai plušėjo bažnyčios viduje ir šventoriuje. Kiekvienas savo pastebėjimus rašėsi atskirai, o sugrįžę į klasę visą informaciją pateikė sukurtose schemose. Tolimesnis aprašymas atsispindės grupių praktiniuose pristatymuose.

 

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto >>

 
 

2015-10-22 Ketvirtadienį  pravedėme popietę „Rudenėlis atkeliavo“. Šiam renginiui su vaikais pradėjom ruoštis rugsėjui įpusėjus. Darželio lauko aikštelėje augantys medžiai, netoli esanti pieva teikia mums galimybę ištisus metus stebėti aplinką ir gamtos reiškinius. Per pasivaikščiojimus prisirenkame medžių lapų, kankorėžių. Pratinamės įsiklausyti į aplinkos garsus – medžių ošimą, lapų šnarėjimą po kojomis, paukščių čiulbėjimą. Stebėdami gamtą įkvepiame oro pajusdami jo tyrumą, žolės, medžių, gėlių aromatą. Gamtos pasikeitimus, aptarėme, žymėjom kalendoriuje. Surinktus medžių lapus, kankorėžius, džiovinom. Bendravimas su gamta įkvėpė vaikus kūrybai – savo išgyvenimus ir įspūdžius išreiškė savo darbeliuose: piešė, klijavo, aplikavo, gamino žmogeliukus, ežiukus, grybus ir kitokius personažus. Mokėmės dainelių, lietuvių liaudies žaidimų, eilėraščių.

   Popietės metu, įtvirtindami įgytas žinias, tėveliams parodėme V.Palčinskaitės eilėraščio „Grybukas stogiukas“ inscenizaciją. Dainavom daineles, žaidėm lietuvių liaudies žaidimus. Popietės parodai, vaikučių tėvelių sumanumo dėka,  daržovės, vaisiai, gėlės virto įvairiais pasakų motyvų personažais, šuniukais, grybų šeimynomis ir t.t.

Auklėtoja D. Kederienė. Foto >>

 
 

2015-10-22 Spalio 22 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai vyko į Kauną. Ekskursija prasidėjo valstybiniame lėlės teatre. Apsilankėme teatro muziejuje, kuriame daugiau sužinojome apie lėles, jų gamybos ir valdymo ypatumus. Kerėjo aktorės gebėjimas įdomiai apie tai papasakoti, šiltas bendravimas, noras atsakyti į visus vaikams rūpimus klausimus. Vėliau buvome pakviesti į didžiąją salę, kurioje žiūrėjome spektaklį ,,Jūratė ir Kastytis“. Kupini gerų įspūdžių, patraukėme į Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Čia mokiniai domėjosi gyvūnais, klausėsi mokytojų pasakojimų apie gyvūnus, vieni kitiems skleidė savo žinias, patirtį.

   Laikas Kaune netruko prabėgti. Su gera nuotaika, įspūdžiais ir žiniomis sugrįžome namo. Mokiniai dėkingi savo tėveliams, kurie suranda galimybių išleisti vaikus į ekskursijas.

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto >>

 
 

2015-10-21 Spalio 21-ąją mes, 18 Stakliškių gimnazijos II g.-IV g. klasių mokinių, lankėmės "Studfeste". „Studfestas“ – pirmoji vienos dienos konferencija - festivalis Lietuvoje, apjungiantis aukštąjį mokslą, karjerą, muziką ir pramogas.
Renginio metu girdėjome 16 pranešėjų, kurie kalbėjo, kaip sėkmingai užbaigti mokyklą, kaip teisingai pasirinkti studijų kryptį, ką veikti studijų metu, kad dar studijuodamas gautum darbą, kokią įtaką tolesniam mūsų gyvenimui gali turėti socialiniai tinklai, kada verta kurti verslą ir pan. Išgirdome labai vertingų patarimų, kurie gali padėti mums lengviau ir greičiau pasiruošti egzaminams ar renkantis studijų kryptį, studijuojant. Turėjome galimybę asmeniškai pasikalbėti su pranešėjais. Jie mokinių laukė prie savo įmonių ar mokymo įstaigų stovelių pertraukų metu.
   Žinoma, ne visa informacija, kurią gavome pasiliko mūsų galvose, tačiau ta, kurią įsiminėme bus mums labai naudinga netolimoje ateityje.
 

Deimilė Diškevičiūtė. Foto >>

 
 

2015-10-17 Spalio 16 – 17 dienomis vyko  projekto „Cykioj dūšioj dzidelė širdzis“ baigiamasis  etapas Dauguose.

   Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat dalyvavo šiame  projekte, kurį organizavo Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga. Kiti projekto partneriai: Vilniaus Senvagės gimnazija, Daugų Vlado Mirono gimnazija , Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija ir Varėnos Ąžuolo gimnazija.

   Projektas buvo 3 trijų  etapų: tiriamojo, stovyklos ir bendro spektaklio kūrimo.

   Projekto pradžia buvo birželio mėnesį.  Gražiausius įspūdžius  paliko stovykla Dauguose. Čia gimnazistai dalyvavo  edukacinėje veikloje: mokėsi pinti iš vytelių, austi juostas, kepti grikinę bobą, dalyvavo ekskursijoje po Daugus, klausė pasakorių. Įgytas žinias mokiniai pritaikė kūrybinėse dirbtuvėse, t.y. patys kūrė etiudus, inscenizacijas remdamiesi vietos gyventojų papasakotomis istorijomis. Kiekvieną vakarą susirinkę į bendrą ratą mokiniai rodė, ką sukūrė, visi kartu aptarė sėkmes ir tobulintinus dalykus. Vakarais vyko vakaronės su liaudies dainomis, šokiais ir žaidimais. Pasibaigus stovyklai, visi žinojo, kad laukia dar vienas susitikimas spalio mėnesį, kurio metu bus kuriamas bendras spektaklis.

   Ruduo netruko ateiti.  Mes vėl susirinkome į Daugus. Projekto dalyviai, sujungę etiudus į vieną spektaklį, savo kūrinį Dzūkijos bendruomenei ir svečiams parodė spalio 17 dieną Daugų kultūros namuose. Smagu buvo žiūrėti į Daugų pasakorių veidus, kai jie pamatė savo pasakotas istorijas ant scenos.

   Aktyviai šiame projekte dalyvavo: Mantas Dauda ir Tomas Gervickas iš I G klasės, Aurelija Diškevičiūtė, Justina Baguševičiūtė ir Linas Bisikirskas iš III G klasės,  Deimilė Diškevičiūtė ir Danguolė Morkūnaitė iš IV G klasės.

 

Mokytoja  Z. Litvinskienė. Foto >>

 
 

2015-10-16 Spalio 16 dieną vyko susitikimas su studentų festivalio Dizaino antenos nariais, kurie supažindino mokinius su Vilniaus technologijų ir dizaino bei Vilniaus dizaino kolegijų studijų programomis, dizaino rūšimis. 

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto >>

 
 

2015-10-09 Spalio 9 d. Stakliškių gimnazijos 7-12 klasės mokiniai dalyvavo „Protų kovų“ pirmame etape skirtame Europos metams paminėti, kurį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Jaunesniųjų amžiaus grupėje laimėjo „Pūkučių“ komanda, o tarp vyresniųjų pirmi buvo „ESV“. Sveikiname pirmo etapo nugalėtojus ir linkime sėkmės ruošiantis finalui.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė. Foto >>

 
 

2015-10-08 Spalio 8-tą dieną, per integruotų technologijų pamoką, mes, II g. klasės mokiniai, lankėmės IĮ „Eulanta“. 
Darbuotojos mums mielai parodė šakočių gaminimo technologijas, pamatėme visą šakočio gamybą nuo pradžios iki pabaigos. 
Tokių pamokų metu mums suteikta galimybė iš arti pamatyti gamybos procesus. 


II g klasės mokinė Viktorija Švelpaitė. Foto >>

 
 

2015-10-06 Spalio 6 dieną mes, Stakliškių gimnazijos komanda, kurią sudarė šeši III g. kl. mokiniai ir dvi IV g. kl. mokinės, dalyvavome konkurso "Euroscola" finale, kuriame turėjome parodyti savo žinias apie ES. Su mumis konkuravo šios gimnazijos: Jonavos J.Ralio, Kaišiadorių r. A.Brazausko, Kauno A. Smetonos, Kauno Jono Pauliaus II ir Kėdainių šviesioji. Geriausiai pasirodė Kėdainių šviesioji gimnazija. Ji iškovojo kelionę į Strasbūrą.

"Euroscola" konkursas mums buvo naudingas, nes pagilinome savo žinių bagažą apie Europos Sąjungą, įgijome patirties. Todėl galvojame, kad kitąmet mums pasiseks geriau. Dalyvauti šiame renginyje dar kartą panoro visi, dalyvavę konkurse.

 

IV g klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto >>

 
 
 
 

2015-10-01 Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį tarp Stakliškių gimnazijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto spalio 1 dieną mūsų mokykloje viešėjo buvęs mokinys, VGTU profesorius Juozas Valivonis ir UAB „IN RE“ atstovas Ramūnas Šablevičius. Profesoriaus dėka jau antrą kartą šiais mokslo metais vyko 3D modeliavimo pamokos, kurių metu mokiniai ir mokytojai susipažino su kompiuterine programa Solidworks bei jos teikiamomis galimybėmis.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto >>

 
 

2015-10-01 Spalio 1-oji - Tarptautinė muzikos diena. Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senovės. Muzika, kaip ir šokis, visų pirma, atsirado kaip dievų garbinimo priemonė. Tačiau dabar muzikos yra įvairiausių stilių, kiekvienas renkasi, kas jam patinka. Muzika mus lydi įvairiausiais gyvenimo tarpsniais: ir džiaugsmingais, ir liūdnais. Tiek mažus, tiek didelius. Todėl mes, IV g. klasės muzikos grupės mokiniai, kartu su muzikos mokytoja Onute nutarėme ir šiais metais paminėti šią dieną. Po pirmos pamokos koridoriuose šmėžavo mokyklos simbolis - bitutė, kuri dar ir gitara grojo, kartu su dar dviem bitutėm, kurios visus kvietė užsukti į muzikos šalį. Per dvi pertraukas aktų salėje skambėjo jungtinis mokyklos bendruomenės narių, kuriuos domina muzika, choras, o išsijudinti nuo ilgos pamokos sėdėjimo suole "Piratų mankštoje" kvietė Kapitonas Flintas kartu su mokyklos bitutėmis. Didžioji bitutė visus prisidėjusius prie Tarptautinės muzikos dienos minėjimo vaišino saldžiomis širdutėmis.

 

IV g klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė. Foto >>

 
 

2015-09-29 Rugsėjo 29 d.  Stakliškių gimnazijos  I – IV g. klasių dvidešimt  mokinių dalyvavo Konstitucijos egzamino I etape. Daugiau nei 25 taškus surinko ir į egzamino II etapą pateko IV g. klasės mokinė Deimilė Diškevičiūtė ir III g. klasės mokinės Sandra Cvilikaitė ir Vaida Urbaitė.

   Sveikiname I etapo laimėtojas ir linkime sėkmės.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė

 
 

2015-09-26 Rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Kalbų diena skirta ugdyti domėjimąsi kitomis kalbomis, rodyti pagarbą joms, o kalbų mokymasis, kaip žinome, praturtina gyvenimą, suteikia naujų spalvų ir pasiūlo naujų idėjų. Ne išimtis ir Stakliškių gimnazija, kurioje užsienio kalbų mokytojos renginį organizavo rugsėjo 25 d. - lietuvių, prancūzų, anglų ir rusų kalbomis. Keletą dienų prieš renginį mokiniai rinko patarles šiomis kalbomis. Surinkę jas klijavo ant lapų ir papuošė kalbų kabinetų duris.

   Penktadienio diena buvo turtinga renginiais pertraukų metu: po pirmos pamokos I-o aukšto fojė mokinius bei mokytojus prie lietuviško stalo pasitiko 11-okai Vaida ir Linas Bisikirskas. Visi vaišinosi lietuviškais obuoliais, sūriais su medumi, ragavo giros bei pupų. Penktos klasės mokinė Jurgita Biekšaitė skambino kanklėmis, o lietuvių liaudies dainą "Kur žalias šilelis" dainavo devintokė Diana Norvilaitė.

Antros pertraukos metu visi sugužėjome į aktų salę paklausyti mūsų mokinių įspūdžių apie jų vasaros viešnagę Norvegijoje.

Po trečios pamokos vėl rinkomės pirmame aukšte pasigrožėti rusų tautos simbolika, paragauti arbatos bei riestainių.   

Smagu buvo ir po keturių pamokų. Svečių prie angliško stalo laukė arbata su pienu ir sausainiai. 11-okai Mantas Viitmanas ir Linas Bagdanavičius vaišino visus, kurie prisistatė kalbėdami angliškai.

   Renginį užbaigėme po penkių pamokų kviesdami visus ragauti tradicinio Prancūzijos patiekalo - sūrių. 

   Na, o naujųjų technologijų gerbėjai puikiai leido laiką prie televizoriaus, žiūrėdami trumpus video filmus „Europos šalys“ ar klausydami muzikos.

Filmus, skaidres, muziką ir patarles rinko visas būrys mokinių: Agnė Šermukšnytė, Aistė Šalomskaitė, Ignas Burakevičius, Sandra Cvilikaitė, Aurelija Diškevičiūtė, Edvinas Junevičius, Laura Jurkonytė. Mažieji penktokėliai taip pat prisidėjo prie renginio - jie gamino vėliavėles.

   Mokiniams padėjo ir juos konsultavo lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Čaplikienė ir Ona Andrulevičienė , anglų kalbos mokytoja Živilė Biekšienė, rusų kalbos mokytojos Marytė Grudzinskaitė ir Janė Koskienė, prancūzų kalbos mokytoja Aldona Talačkienė.

   Džiaugiamės, kad ir mokiniai, ir mokytojai aktyviai įsitraukia į kalbų dienos renginius.

 

Anglų kalbos mokytoja Živilė Biekšienė. Foto >>

 
 

2015-09-25 Rugsėjo 25 dieną mes, 15 Stakliškių gimnazijos mokinių, dalyvavome mokslo festivalyje „Tyrėjų naktis“, kuris vyko Kauno technologijos universiteto Studentų miestelyje. „Tyrėjų naktis“ – įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių. Šio festivalio tikslas – kuo įdomesniais, novatoriškesniais būdais besidominčius supažindinti su mokslo pasauliu. Festivalyje dalį laiko mes žvalgėmės po parodą, įsikūrusią KTU Santakos slėnyje. Beje, kai ką parodos metu turėjome galimybę ir patys išbandyti. Teko paragauti ir studentiškos duonos – dalyvavome paskaitoje „Emocijų magija“. Jos metu tik dar labiau įsitikinome reklamos galia. Vėliau mūsų grupė išsiskyrė: merginos su mokytoja Lina keliavome į garso įrašų studiją, o vaikinai su mokytoju Vidu dalyvavo užsiėmime „Fizikos bandymai paprastai“. Besilankydamos garso įrašų studijoje turėjome unikalią galimybę pamatyti, kaip vyksta įrašymai, o vėliau ir tobulinimai tiek instrumentinės, tiek vokalinės muzikos, kurią beje atlikome pačios. 
Tarp minėtųjų veiklų spėjome sudalyvauti „Menų kambario“ dirbtuvėse, Karo muziejaus organizuotame puzzle dėliojime, šaškių turnyre, o taip namo dar ir šaunių prizų parsivežėme. Dėkojame už galimybę pajusti mokslo pasaulio dvasią, pamatyti ir patiems išbandyti plačiai žinomus Studentų mokslinės draugijos „Įdomiuosius eksperimentus“.


Deimilė Diškevičiūtė. Foto >>

 
 

2015-09-24 ...Inovacijos mokykloje. Kodėl? Pokyčiai. Kodėl? Man sekasi! Kodėl? Į šiuos klausimus mėginta atsakyti 2015 m. rugsėjo 24 d. Kaune Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamo projekto „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ organizuotoje konferencijoje „Ateitis prasideda šiandien“.

   Konferenciją sveikinimu ir įžanginiu pranešimu apie inovacijų svarbą ugdyme pradėjo Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis. Jis ir VšĮ „Thinking Organisations“ direktorė Giedrė Lečickienė savo pranešimuose ypatingą dėmesį skyrė mokyklos vadovo vaidmeniui, jo lyderystei ir įtakai mokykloje vykstantiems pokyčiams. Naująsias informacines technologijas diegiantys ir skaitmeninį ugdymo turinį kuriantys verslo atstovai Biznio mašinų kompanijos generalinės direktorės pavaduotojas Vykintas Stakėnas ir UAB „Spora“ programinių produktų projektų vadovas Valdemar Šeibak, atsakydami į pagrindinį konferencijos klausimą „kodėl?“, savo įmonių pavyzdžiu skatino mokyklų vadovus ugdyme diegti inovacijas.

   O kaip tai vyksta mokyklose? Kokios patirties sukaupta? Apie tai kalbėjo Prienų rajono Stakliškių gimnazijos direktorė Loreta Šernienė ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojos Lina Spalvienė ir Renata Žemaitienė. Konferencijoje buvo diskutuojama apie mokyklos (vadovų, mokytojų) vaidmenį diegiant ir taikant inovacijas ugdyme, kalbama apie švietimui kuriamas skaitmenines mokymo priemones, inovatyviems vadovams būdingas savybes, mokytojų motyvavimą ir ugdymo proceso tobulinimą.

Plačiau UPC svetainėje>>

 
 

2015-09-24 Vasariškai šiltą ketvirtadienio rytą 7 klasės mokiniai vadovaujami lietuvių k. mokytojos Editos Valatkienės istorinės literatūros pamokas paįvairino edukacija Trakų pilyje. Skaitėme ir nagrinėjome V. Skoto „Aivenhą“, todėl pažintis su viduramžių karių, riterių apranga, ginkluote visus sudomino. Teorijos ieškojome žinynuose, istorijos enciklopedijoje, o Trakų pilyje rengiamoje edukacijoje „Viduramžių karyba“ buvo smagu ne tik pasitikrinti turimas žinias iš istorijos, geografijos ir literatūros, pasižiūrėti vadovo rodomas skaidres, bet ir pamatyti strėlių poras, kuriomis buvo kaunamasi mūšiuose, sužinoti jų vaidmenį kovos lauke. Išmokome atskirti kalaviją nuo kardo, sužinojome, kiek sveria riterio apranga, iš ko pagaminta, kas sudaro aprangos komplektą, kaip atrodo tikrasis skydas, šalmai. Edukacijos pabaigoje visi norintys buvo kviečiami pasimatuoti riterio kostiumą, kuris daugeliui pasirodė sunkus. Pabaigę pamoką Trakų pilyje, dar pasigrožėjome rudenėjančia gamta, pasivaikščiojome aplink pilį, nusifotografavome ir išskubėjome namo.

 

Mokytoja Edita Valatkienė. Foto >>

 
 

2015-09-22 Nuo 1994-ųjų metų Lietuvoje pradėta minėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Dauguma, tikriausiai, žinome, kad Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo gyveno didelė žydų bendruomenė. Per Antrąjį pasaulinį karą didžioji jų dalis buvo sunaikinta. Taigi, minėdami šią skaudžią dieną, Stakliškių gimnazijos skautai nusprendė aplankyti netoliese esančias kapines, kuriose ilsisi daugelio pamiršti žydai. Pasiekę kelionės tikslą, iškart ėmėmės darbo ir stengėmės kuo švariau sutvarkyti kapavietes. Vieni grėbė lapus, kiti rinko šakas, didesnieji padėjo mažesniesiems. Baigę darbą, prie vieno antkapio suradome mūsų gimnazijos penktokų iš akmenėlių išdėliotą Dovydo žvaigždę ir daug reiškiantį žodį PRISIMINK.

   Grįždami atgal į mokyklą, turėjome vienu darbeliu daugiau savo gerų darbų skrynelėje!

Ilgametė skautė - Agnė Šermukšnytė. Foto >>

 
 

2015-09-22 Rugsėjo  22–oji  bus įsimintina Stakliškių  gimnazijos pailgintos  grupės mokiniams  ir jų mokytojoms.

Į  pirmuosius  užsiėmimus  naujose patalpose  mokinius  ir jų mokytojas  palydėjo  mokyklos  direktorė Loreta Šernienė, direktorės pavaduotoja  ugdymui  Laima  Nastaravičienė,  pradinių klasių mokytojos, keletas  mamyčių.

   Simbolinę  atidarymo  juostelę perkirpo  mokyklos  direktorė.  Visi  pateko  į  atnaujintas  ir išpuoštas patalpas. Palubėje  sukosi  balionai,  dėmesį  patraukė stendas su  besipuikuojančiais  margaspalviais  drugeliais. Drugelis – kiekvieno vaiko sėkmės  kelrodis,  nešantis ant  savo sparnų  nuoširdžius  palinkėjimus ir gražias  svajas  apie ateitį.

   Naujosios patalpos  atitinka mokinių poreikius. Jauki  klasė kviečia susikaupti ruošiant  namų darbus, žaidimų kampelis  siūlo atsipūsti po  rimto darbo  prie vadovėlių. Kiekvienas  čia galės ir mokytis, ir turiningai pailsėti.

   Nuoširdžiai dėkojame už  galimybę  dirbti naujose  patalpose mokyklos direktorei  Loretai Šernienei  ir visiems  padėjusiems  įgyvendinti  šį  sumanymą.

 

Pailgintos grupės mokytojos. Foto >>

 
 

2015-09-22 Stakliškių gimnazijos 5 ir 12 klasės mokiniai su istorijos mokytojais vyko į pamoką žydų kapinėse, skirtą Lietuvos žydų genocido aukoms atminti „Atminties kelias“. Pamokos metu mokytojai kalbėjo apie Lietuvoje įvykusį masinį žydų naikinimą – Holokaustą. Mokiniai rinko lauko akmenėlius, kaip pagarbos nužudytiesiems ir atminimo simbolius. Akmuo žydų tradicijoje vaidina svarbų vaidmenį. Žydai, eidami į kapines ar į artimųjų žūties vietas, neša akmenėlius. Tai yra sena tradicija, atkeliavusi iš Artimųjų Rytų.

Iš akmenėlių mokiniai sudėliojo Dovydo žvaigždę ir žodį PRISIMINK.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė

 
 

2015-09-16 „SAUGUS, KAI ŽINAU“

   Atėjus rugsėjui, keliuose matyti daug vaikų, tad mokslo metų pradžioje turėtume suvokti, jog labai svarbu parengti vaikus saugiai elgtis kelyje. Nuo mažens vaikams būtina įskiepyti supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus. Kartu vaikams turi būti suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės. Be to, vaikams geriausias pavyzdys - pačių suaugusiųjų tinkamas elgesys. VĮ „Kauno regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus darbuotojai Daiva Pilčiauskienė ir Linartas Kiškis rugsėjo 16 dieną aplankė Prienų r. Stakliškių gimnazijos pradinukus.

   Mokiniai žiūrėjo mokomuosius saugaus eismo filmukus, diskutavo saugaus elgesio kelyje klausimais, o žinias įtvirtino žaisdami didžiulį „stalo“ žaidimą. Žaisdami vaikai atsakinėjo į saugaus eismo klausimus, atliko fizines ir kūrybines užduotis. Mokiniai gavo gausybę dovanėlių: minkštus didelius atšvaitus, knygeles, segtuvus. Vaikai prižadėjo būti pavyzdingais eismo dalyviais, segėti atšvaitus ir rodyti pavyzdį kitiems.

 

VĮ „Kauno regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus darbuotoja Daiva Pilčiauskienė

Foto >>

 
 

2015-09-05 Stakliškių krepšinio klubas organizavo turnyrą 3x3 skirtą Pranui Kundrotui atminti. Dalyvavo Prienų, Jiezno, Kaišiadorių raj. Žiežmarių ir Stakliškių gimnazijos sportininkai. Gimnazistams sekėsi geriausiai - užėmė I ir II vietas.

  Dėkojame Stakliškių seniūnijai, P. Kundroto dukrai J. Studinskienei už nuoširdžią pagalbą.

 

Mokytoja Laura Makštutienė

 
 

2015-09-01 Rugsėjo 1-ąją – 100 metų jubiliejaus minėjimas. Tokia gražia proga antradienį švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sveikino Prienų r. Stakliškių gimnaziją.

„Nuoširdžiai sveikinu gimnazijos bendruomenę, švenčiančią gražią gimnazijos 100 metų įkūrimo sukaktį. Ši šventė grąžina mus į gimnazijos sukūrimo ištakas, nueitą ilgą kelią saugant ir puoselėjant lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas, istoriją, siekiant paties kilniausio tikslo – ugdyti dvasingą, taurią, pilietišką asmenybę. Dėkoju gimnazijos bendruomenei, vadovams, pedagogams, visiems, kūrusiems ir auginusiems mokyklą. Linkiu idėjų, skatinančių augi ir tobulėti, gražių pasiekimų puoselėjant tradicijas ir kuriant modernią Lietuvos mokyklą“, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė.

Šventės metu ministrė įteikė padėkas gimnazijos mokytojams. Istorijos mokytojas metodininkas Gintautas Semeška apdovanotas už pilietiškumo ir patriotizmo pamokas, sąžiningą darbą,  aukštus mokinių pasiekimus, dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė – už kūrybingą pedagoginę veiklą, ugdant jaunuosius talentus, pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalė Stankevičienė – už aktyvų kūrybišką darbą gimnazijoje, diegiant dalykines ir metodines naujoves, o muzikos mokytoja metodininkė Ona Kamblevičienė – už nuopelnus puoselėjant jaunimo tautinę savimonę, muzikinę kultūrą, koncertų, edukacinių programų inicijavimą ir organizavimą.

Nuo šio rugsėjo Stakliškių gimnazijoje po pamokų veiks muzikos mokykla – Jiezno muzikos mokyklos mokytojai atvyks ir dirbs su mokiniais Stakliškių gimnazijos patalpose. Gimnazija 2 metus dalyvavo „Kūrybinių partnerysčių“ projekto veiklose, įsitraukė ir respublikinį „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymo“ projektą. Stakliškių gimnazija treti metai dalyvauja ir Olweus patyčių prevencinėje programoje.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius

 

Organizatorių Foto>>  Krašto vitrinos Foto I>> Foto II>>