Naujienos

 
  2012-2013 m. m. archyvas   2013-2014 m. m. archyvas  2014-2015 m. m. archyvas

2015-2016 m. m. archyvas   Videokanalas >>

 
 

2016-2017 m. m.

   
 
 

 
 

2017-08-23

 
 

2017-08-08 Gerbiami tėveliai,

Jau gautos mokyklinės uniformos. Jas galite atsiimti gimnazijos bibliotekoje  nuo 9.00 iki  15.00 val.

                                                                                                               Pavaduotoja O. Kamblevičienė

 
 

2017-07-10 Kviečiame į III-osios Stakliškių gimnazijos abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventę, kuri vyks liepos 15 d. 18 val. gimnazijos Aktų salėje.

 

Gimnazijos informacija

 
 

2017-06-13  Vasaros pradžia nedžiugino šiltais orais, tačiau mes, I G klasės mokiniai bei abiturientė Aurelija, tarėme „keliam nykščius už Anykščius“ ir birželio 13 dieną lydimi auklėtojos vykome į Anykščius. Anykščiai garsėja kaip Antano Baranausko gimtinė, tad nusprendėme aplankyti Antano Baranausko ir  Antano Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų. Mus pasitikęs gidas pasiūlė apžiūrėti vaistinių augalų darželį netoli muziejaus. Nustebome pamatę, kad daugumą vaistinių augalų  laikome paprasčiausiomis piktžolėmis. Toliau keliavome apžiūrėti A. Baranausko klėtelės. Su jos atsiradimu ir A. Baranausko gyvenimu mus supažindino gidas savo pasakojimu ir trumpu filmu. Taip pat turėjome progą apsilankyti A. Vienuolio namuose, kuriuose įkurtas muziejus. Džiaugėmės galimybe „prisiliesti“ prie Lietuvos istorijos. Toliau vykome link naujojo Anykščių šilelio medžių lajų tako. Pakeliui sustojome prie Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios ir pasinaudojome proga pasižvalgyti po Anykščius iš bažnyčios bokšto viršūnės. Bažnyčioje uždegėme po žvakutę tikėdami, kad mūsų norai išpildys. Ir štai pasiekėme kelionės tikslą, kurio labiausiai laukėme, –  medžių lajų taką. Gidė papasakojo apie Anykščių šilelio augaliją bei medžių teikiamą energiją. Pasigėrėjome Puntuko akmens dydžiu – tai antras pagal dydį riedulys Lietuvoje. Jo svoris siekia daugiau nei 200 tonų. Ir štai mes jau einame medžių lajų taku. Tai 300 metrų ilgio takas, nutiestas tokiame aukštyje, kokiame auga medžiai, aukščiausia tako vieta yra 34 metrų aukštyje. Žinoma, mes nepabijojome ir pakilome į pačią viršūnę. Gėrėjomės vaizdais bei juokėmės matydami vieni kitų vėjo suveltus plaukus. Kupini teigiamų emocijų ir dainuodami dainas vykome namo.  Dėkojame auklėtojai Onutei bei vairuotojui Antanui už smagiai praleistas akimirkas.

 

IG klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė. Foto>>

 
 

2017-06-08  Mes,  Stakliškių gimnazijos IIg klasės mokiniai, pakvietę IIIg  klasės kelis draugus, birželio 8 dieną vykome į pažintinę kelionę. Aplankėme  etnokosmologijos muziejų Molėtų rajone, žavėjomės Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštu – aukščiausiu apžvalgos bokštu Lietuvoje (jo aukštis – 36 m). Iš paukščio skrydžio stebėjome vakarėjantį Siesarties hidrografinį draustinį.

   Dėkingi gamtai: geras oras leido  stebėti naktinį dangų. Ekskursijos vadovas padėjo pamatyti daugelį objektų. Kiekvienas iš mūsų galėjome prieiti ir pro teleskopą pasižiūrėti į mėnulį, planetas, žvaigždes, spiečius, ūkus, galaktikas... Buvo labai įdomu.

   Kelionė atgal neprailgo, nes įspūdžių gausa neleido užmigti.  Pirmieji saulės spinduliai mums priminė  - dabar trumpiausios vasaros naktys.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-06-02 Žvarbų penktadienio rytą Stakliškių gimnazijos mokiniai rinkosi į mokyklą, į netradicinių veiklų pamokas.  Artėjant  birželio 14-ąjai prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Palikti namai...“  Nuo pat ryto gaminome namelius iš įvairių žaliavų sodybų tuštėjimo metui atminti. Mokiniai noriai prisidėjo prie šios veiklos. 12 valandą gimnazijos kieme vyko Mokslo metų užbaigimo šventė. Gimnazijos bendruomenė  šoko, dainavo, puikiai praleido laiką. Atsisveikinę su savo bendraklasiais, draugais ir mokytojais, išskubėjo namo pasitikti vasaros. Iki kitų mokslo metų!

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, IG. Foto>>

 
 

2017-06-01 ...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas... aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu... kai sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba... aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą... niekam nevalia manęs mušti... visi vaikai yra svarbūs... aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju...

Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai... Mažo žmogaus didelis pasaulis... 1991m. 20 neabejingų vaikams žmonių įsteigė Lietuvos vaiko teisių gynimo organizaciją „Gelbėkit vaikus“, siekdami gerinti vaikų padėtį ir įgyvendinti  Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją. Tai įtakinga organizacija, kuri rūpinasi vaikų gerove.

   Mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai sumanė pasveikinti visą gimnazijos bendruomenę. Kūrybinį darbą dirbo su entuziazmu: patys sugalvojo plakatų temas, piešė, rašė apie savo pasaulį, gražiausius norus ir svajones, o Darius Karpičius sukūrė alegorinę miniatiūrą apie stebuklingą raktą, kuris atrakina vertybių skrynią...  Kūrybiškai mąstydami ir dirbdami keičiame savo aplinką, mokyklą, namus, pasaulį...  5 klasės kolektyvas visiems linki gerumo ir laimingos vasaros!

 

5 klasės auklėtoja  Rasa Zdanevičienė. Foto>>

 
 

2017-05-30 Kaip greitai bėga laikas... Čia nuaidi rugsėjo pirmosios skambutis, čia jis skelbia mokslo metų pabaigą... Tik, atrodo, neseniai ketvirtokai nedrąsūs, įsikibę į mamyčių rankas, atėjo į pirmą klasę, o jau baigė pradinę mokyklą. Šiandien jie gauna pirmą svarbų savo darbo įvertinimą – pradinės mokyklos baigimo pažymėjimą. Šiandien  žengia svarbų žingsnį. Gal jis dar ne toks didelis, nedrąsus, tačiau tai pirmas žingsnis tolyn nuo vaikystės.

   Šventėje trečiokai eilėmis, dainomis pasveikino ketvirtokus, įteikė jiems dovanėles.  Nuotaikingos dainelės ir  skambios  eilės liete liejosi iš pirmokų bei antrokų lūpų. Keletą šokių sušoko tautinių šokių būrelio mokiniai. Lėlių teatras parodė spektaklį „Knyga suranda draugą“. Scenoje pasirodė ir ketvirtokai. Jie eilėmis, daina, šokiu atsisveikino su  jaunesniais savo draugais, pasižadėjo būti gerais penktokais.

    Nuoširdų padėkos žodį pirmajai mokytojai, mokyklos administracijai, kitiems pedagogams tarė ketvirtokų mokinių tėveliai.

Laikinai einanti mokyklos direktoriaus pareigas L. Nastaravičienė pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Ketvirtokams įteikė pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus. Patys  geriausi 1-5 klasių mokiniai apdovanoti   padėkos raštais už  labai gerą mokymąsi. Neformalaus ugdymo būrelio „Futbolas“ nariams kūno kultūros mokytojo padėkos ir „Vichy“ vandens pramogų parko kuponai už sportinius pasiekimus. Padėka  įteikta ir ketvirtaklasio Eriko Kasparo Balsevičiaus tėveliams - Laimai ir Virginijui - už aktyvų dalyvavimą mokyklos gyvenime, klasės aplinkos puoselėjimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

    Baigėsi mokslo metai. Baigėsi mūsų šventė. Geros, šiltos, smagios vasaros visiems... Ir iki susitikimo rugsėjy!

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2017-05-29 Stakliškių gimnazijos Lėlių teatro pradinių klasių artistai apsilankė Stakliškių ikimokykliniame skyriuje. Darželio vaikučiams parodė spektakliuką „Knyga suranda draugą“.

 

Pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė. Foto>>

 
 

2017-05-26 Gegužės  9 – osios – Europos dienos proga – Europos  Parlamento narys Bronis Ropė inicijavo moksleivių piešinių konkursą „Kuriu ateities Europą“. Gegužės 26 dieną  mūsų mokinės Eglė Parajackaitė, Violeta Ivanovaitė, Lina  Kimbirauskaitė buvo pakviestos į apdovanojimų ceremoniją Klaipėdos universitete.

 

Dailės mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-05-25 Gegužės 25-oji daugeliui buvo eilinė diena mokykloje. Tik ne abiturientams. Šią dieną mūsų dvyliktokams nuskambėjo paskutinis skambutis. Nerimo, o gal ir liūdesio kupinomis širdimis abiturientai, už rankų vedami pirmokėlių, žengė mokyklon. Prie durų juos pasitiko IIIg. klasės mokiniai ir atsiminimui įteikė po varpelį. Keturias pamokas abiturientai praleido savo klasėje su mylimiausiais mokytojais, klausydami jų vedamų paskutinių pamokų. Lygiai dvyliktą valandą visi sugužėjo į aktų salę. Čia dvyliktokų laukė tik jiems skirtas renginys. Mylimus auklėtinius, mokinius, jau šeima tapusius draugus sveikino mokytojai, mokyklos choras, mokinių taryba, vienuoliktokai. Dvyliktokai taip pat nebuvo tik žiūrovai: jie dainavo ir šoko nuostabiai gražų valsą. Dėkojo mokytojams įteikdami rožes, o kiekvienam iš vienuoliktokų testamentu paliko mokyklos erdves ir pavedė jas saugoti bei branginti. Už surengtą šventę atsidėkojo saldžiu tortu. Kaip ir įprasta, šventė baigėsi lauke, kur abiturientai pasodino ąžuolą – savo, III gimnazijos laidos, atminimą.

   Stakliškių gimnazija išlydėjo dar vieną šaunią dvyliktokų laidą. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šįmet, daugeliui gaila, kad iš mokyklos išeina tokie puikūs mokiniai, geri draugai. Bet dabar jie pradės naują gyvenimą, kuris tikimės, kaip ir buvo linkėta, bus gražus, pilnas geriausių darbų ir pripildytas pačių gražiausių akimirkų...

 

III gimnazijos laidos abiturientai. Foto>>

 
 

2017-05-24 Gegužės 24 dieną pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos vyko į ekskursiją. Jos metu aplankė Deivido studiją. Susipažino su jo darbais. Viečiūnų bendruomenės namuose Deividas Sinkevičius pamokė vaikus pasigaminti paveikslėlį naudojant asambliažo techniką. Vaikai su dideliu užsidegimu kūrė savo darbelius.

   Druskininkuose mokiniai aplankė M. K. Čiurlionio muziejų, pasivaikščiojo miesto gatvėmis, pasigrožėjo nuostabiu fontanu, nusiprausė veidus grožio šaltinio vandeniu, keliavo lyno keliu. Kelionės metu pro skaidrius keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, išvydo įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upės vingius ir nuostabią miesto panoramą. Merkinėje užkopė į piliakalnį bei apžvalgos bokštą.

   Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos sugrįžo namo.

 

Mokytoja Sonata Labutienė. Foto>>

 
 

2017-05-22 Gegužės 22 dieną, mes, I G klasės mokiniai, buvome išvykę į Prienuose esantį Kauno AVMI Prienų poskyrį, kuriame mums vedė atvirą pamoką. Pamokoje susipažinome su VMI veikla, mokesčiais anksčiau ir dabar, mokesčių svarba valstybei, šešėline ekonomika, kovos su ja būdais.  Apsilankėme ir apžiūrėjome patalpas, kuriuose VMI darbuotojai aptarnauja gyventojus. Vėliau atsakinėjome į mums užduotus klausimus apie VMI, bei patys juos uždavinėjome. Pamoką mums vedė Kauno apskrities mokestinių prievolių departamento  I skyriaus Prienų poskyrio vyr. specialistė Rima Vaismanienė ir poskyrio vedėja Rūta Mališauskienė.

   Parsivežėme ne tik prizus už atsakytus klausimus, bet ir gerą nuotaiką, žinias  bei įspūdžius. Dėkojame ekonomikos mokytojai Rasai Noreikienei už smagią ir turiningą išvyką.

 

I G klasės mokinės: Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Foto>>

 
 

2017-05-19 Prisiminkite savo vaikystę. Kas ryškiausiai išlikę prisiminimuose? Šventės. Tradicijos. Unikalios šeimos tradicijos. Tai yra tie dalykai, kurie sukelia ryškias, malonias emocijas. Jos atskleidžia šeimos vertybes ir gyvenimo prioritetus.

   „Esame viena didelė šeima, kurioje kiekvienas reikalingas ir svarbus. Gegužę – Šeimos mėnesį – žydint sodams, bebaigiant mokslo metus, dar kartą sakykime: esame svarbiausi vieni kitiems“, – sveikinimo žodžius susirinkusiai mokyklos bendruomenei tarė l.e.p. direktorė Laima Nastaravičienė. Netradicinio ugdymo diena „Šeimos šventė“ tapo jau tradicine Stakliškių gimnazijoje. Tai nepaprasta diena – ruošiasi šventei ir mokiniai, ir tėveliai, seneliai,  ir mokytojai visą savaitę. Mokyklos fojė surengta mokinių tėvelių, senelių rankdarbių, kalvio darbų paroda. Gyvename Europos šeimoje, todėl sugalvota papuošti mokyklos kiemą Europos sąjungos šalių vėliavų pyne. Darbavosi visi: nuo penktokų iki abiturientų.

   Šeimos šventės dalyvius, visą gimnazijos bendruomenę per šv. mišias Stakliškių Šv. Trejybės bažnyčioje palaimino klebonas Gediminas Mieldažis, kuris atėjo ir į mokyklą pabūti su bendruomene. Kiekvienam labai svarbu didžiuotis savo šeima, jos savitumu, pasiekimais. Tarptautinio projekto ERASMUS+ dalyviai nuoširdžiai pasakojo apie savaitės kelionę į Turkiją su mokytojais Jolanta Ručiene ir Vidu Davičiku. Ig klasės mokiniai Lina Jurkonytė ir Martynas Dubovikas  pasidalijo naudinga patirtimi, džiaugėsi gyvenę, mokęsi su įvairių šalių bendraamžiais. Nuotraukose, vaizdo įrašuose parodė ir pramogas, ir veiklas, ir Turkijos grožį. Mokytoja Jolanta Ručienė kvietė bendruomenę ruoštis mokinių iš Čekijos, Anglijos, Turkijos, Italijos priėmimui mūsų gimnazijoje. Socialinė pedagogė Daiva Švedienė priminė, kad gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte “Verslumo skatinimas mokykloje“ ir skatino ekonomikos mokytoją Rasą Noreikienę kartu su mokiniais kurti mokykloje verslumo bendrovę. Anglų kalbos mokytoja Živilė Biekšienė pasidalijo komandiruotės įspūdžiais iš Čekijos.

Gimnazijos kiemas, sodas, stadionas tądien virto gyvų gyviausia erdve. Mažiausieji virto kūliais ant didžiulio pripučiamo drakono pilvo, vyresnieji rinkosi savo mėgstamas sporto rungtis stadione. Jau ne pirmus metus susiburia šeimų komandos ir žaidžia tinklinį. Sode įsikūrusiose sapnų gaudyklių, vilnos vėlimo dirbtuvėlėse savo fantazijai, kruopštumui davė valią rankdarbių, meno mėgėjos. Su garsiu seniūnijos kalviu Martynu Breikštu berniukai nusikalė įdomiausių gaminių. Žydinčiame sode surasta valandėlė bendravimui – tokiomis akimirkomis gimsta pokalbiai, kuriems įprastą dieną dažniausiai neturime laiko ar tiesiog nesame linkę atvirauti. Šventės yra puiki proga sukurti puikių prisiminimų bagažą tiems laikams, kai jie, galbūt, nebus tokie geri. O kad būtų geri, sveiki, galima buvo daug sužinoti apie sveiką gyvenseną, naudingų patarimų Sveikatos palapinėje. Mažosios sveikatos viktorinos dalyviai ir sužinojo daug naujo, ir dar gavo paguodos prizų. Praalkusieji rado sveiko maisto – skautų katiliuke išvirtos rūgštynių sriubos, mėtų, juodųjų serbentų arbatos, laužo žarijose keptų bulvių.

   Įdomios, nuotaikingos dienos pabaigą vainikavo koncertas ir padėkos. Mokyklos salėje skambėjo ir pradinukų, ir vyresniųjų choro dainos, plojimais palydėti smagūs šokiai. L.e.p. direktorė Laima Nastaravičienė padėkos raštus įteikė Stakliškių seniūnijos seniūnui Gintautui Kaminskui ir nuolatinei rėmėjai Aušrai Orinienei už paramą šventei. Už nuoširdų bendradarbiavimą padėkota Elvyrai Šeškienei, Renatai Ražaitienei, Vilmai Breikštienei. Galime pagrįstai didžiuotis, kad mokykla garsėja savita istorija, kurios puslapiuose – šviesaus atminimo Prano Kundroto sportinė dvasia, aukšti pasiekimai, garsūs sportininkai. Tai ir aštuntosios laidos auklėtinis, garsus tinklinio sporto meistras Juozas Palevičius, kuris įsteigė prizus sportiškiausioms šeimoms. Medaliais apdovanotos Kaminskų, Budrikų, Katukevičių, Saikevičių, Dubovikų, Valtaraičių, Kazlauskų, Šermukšnių, Barysų, Jaskutėlių šeimos.

Prasmingos tradicijos stiprina šeimos saitus, sukuria jausmą, kad esi istorijos dalis. Taip turtėja šeimos gyvenimas, jis pasidaro stabilesnis. Visa tai patvirtinsime ir kitais metais, Šeimos dieną, gimnazijoje.

 

Mokytoja Rasa Zdanevičienė. Foto>>   Foto>>

 
 
 
 

2017-05-17 Gegužės 17–ąją Stakliškių gimnazistai vėl sėdo į geltonąjį autobusiuką ir nuriedėjo Alytaus link. Prie šv. Benedikto gimnazijos su plačia šypsena mus pasitiko buvusi mūsų mokyklos direktorė Loreta Šernienė. Šiltai priimti jos kabinete mes šnekučiavomės, aptarėme buvusius ir būsimus renginius. Vėliau pati direktorė aprodė mums mokyklą. Likome sužavėti didelėmis sporto ir aktų salėmis, erdviomis patalpomis. Na, o tada sėdome prie vieno iš septynių stalų, skirtų viktorinai „Europos sąjungos šalys“. Tarp mokinių iš Alytaus gimnazijos, mes buome vieninteliai svečiai, tačiau parodėme kokie esame drąsūs ir sumanūs – užėmėme trečiąją vietą. O svarbiausias įvykis buvo Stakliškių ir šv. Benedikto gimnazijų bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Laukiame nesulaukiame daugiau bendrų susitikimų, kurie kiekvieną kartą, tikime, taps jaukesni, turiningesni, naudingesni...

 

Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2017-05-13 Kauno rajono Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salėje vyko respublikinis vaikų teatrų festivalis „GERIAUSIAS VITAMINAS – TEATRAS 2017“.  Į šį festivalį buvome pakviesti ir mes, Stakliškių gimnazijos skautų teatras „PYKŠT-POKŠT“. Parodėme naują savo spektaklį A. Gudelio „Žvaigždės vaikas“. Festivalyje dalyvavo ir svečiai iš Lenkijos, Seinų lietuvių gimnazijos „Žiburys“  teatras „Dusaldukas“. Buvo labai smagu, susiradome naujų draugų. Po pasirodymų festivalio šeimininkai teatriuko “Vitaminas T“ nariai, režisierė Hana Šumilaitė,  surengė tikrą puotą: vaišino picomis ir tortu, vyko diskoteka. Skirstėmės planuodami jau kitus susitikimus.

 

Jovita Diškevičiūtė, 7 klasės mokinė. Foto>>

 
 

2017-05-12  Paskutinę rugsėjo dieną mokyklos „mafija“ (t.y. IV G. klasė) „pakrikštijo“ ir priėmė į savo gretas I G. klasę. Ir štai atėjo gegužės vidurys, kai naujokai parodė savo tikruosius veidus. Nusprendė paimti valdžią į savo rankas ir abiturientus už taisyklių laužymą pašalino iš „mafijos“ bei skyrė nuobaudą - „karines pratybas“. Jų metu  buvo tikrinama, ar dvyliktokai sugebėtų išgyventi be mūsų pagalbos. Jiems teko ragauti kareiviškos košės, demonstruoti akylumą šaudant, parodyti tanko vairavimo sugebėjimus bei įrodyti, kad jie jau yra subrendę fiziškai ir dvasiškai. Po pratybų buvo atnaujinami įžadai, tačiau ne „mafijos“, o armijos eilinio.

Visos I G žinutė abiturientams: „Tikimės, kad jums buvo gera kartu su mumis. Visada liksit mūsų krikšto tėvais. O dabar galime tik  ištarti : „Gero kelio!“

 

I G klasė. Foto>>

 
 

2017-05-12 Šeimos popietę auklėtoja pradėjo kreipdamasi į ugdytinių tėvelius ir senelius, svečius: „Šeima, turbūt, kiekvienam yra didžiulė vertybė. Šeimoje prabėga pats brangiausias žmogaus gyvenimo laikas – vaikystė, jaunystė su savo svajonėmis, ir nuolatinis sugrįžimas į tėvų namus, į neužgesusį tėvų puoselėjamą šeimos židinį, kurio šiluma perduodama iš kartos į kartą. Tad leiskite visus pasveikinti  su Tarptautine šeimos diena“.

      Jau tapo tradicija, kad į visas šventes pasveikinti dainomis darželio ir kaimo bendruomenes atvyksta Stakliškių gimnazijos mokiniai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojos O.Kamblevičienės. Nei vienas renginys neapsieina be mūsų šaunių kaimo  moterų ansamblio dainų, taip pat vadovaujamų O.Kamblevičienės. Ačiū jiems.

      Koks vaikams buvo šventės laukimas, juk šeimos nariai į darželį atvyksta ne kiekvieną dieną. Tad mažieji gražiausius eilėraščių posmus, skambias dainas, linksmus šokius skyrė patiems mylimiausiems žmonėms bei susirinkusiems svečiams.

      Visoms mamoms, močiutėms, viešnioms vaikai įteikė savo rankelėmis pagamintas kuklias dovanėles. Kaimo bendruomenės „Pieštuvėnai“ pirmininkė Dalė Stankevičienė pasveikino visus su švente, padėkojo vaikams už suteiktas gražias akimirkas ir apdalino saldainiais.

      

Auklėtoja D. Kederienė. Foto>>

 
 

2017-05-12 Gegužės 12 d. gausus būrys Prienų rajono, Alytaus, Kauno ir Visagino savivaldybių mokyklų mokinių susirinko į Prienų Kultūros ir laisvalaikio centro Disko salėje vykusį respublikinį mokinių konkursą ,,Aš galiu!“, kurį jau ketvirtą kartą organizavo Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius. Šiais metais mokiniai konkursui turėjo paruošti vokalinį ar instrumentinį kūrinį ir pagaminti gėles, iš kurių buvo sukurta meninė instaliacija ,,Gėlių siena“. Stakliškių gimnazijos 6 kl. mergaičių Andželikos Serdiukovaitės ir Renidos Žilinskaitės duetas atliko dainą „Mano namai“. Mokines konkursui paruošė logopedė Sonata Labanauskienė. Mokiniai Aidanas Kazlauskas (7 kl.), Rokas Malinauskas (4 kl.), Inesa Kleizaitė (4 kl.), Aušra Sebeikaitė (4 kl.), Tomas Pašukevičius (3 kl.), Gustas Paznokas (3 kl.) ir Aistė Ražanauskaitė (3 kl.) kartu su specialiąja pedagoge Jolita Jukovič pagamino įvairiaspalves popierines gėles.

   Visi mokiniai ir mokytojai gavo padėkas, buvo apdovanoti saldžiais prizais ir pavaišinti sočiais pietumis bei arbata. Džiaugiamės, kad kartu į renginį vyko ir Aidano mama Rita.

   Dėkojame organizatoriams už gražią šventę, kurioje kiekvienas pasijutome reikalingas ir ypatingas.

 

Sonata Labanauskienė, Jolita Jukovič. Foto>>

 
 

2017-05-11 Neseniai dalyvavome protų mūšyje Garbingajam Teofiliui atminti. Protų mūšyje mūsų gimnazijos komanda pasirodė geriausiai, todėl patekome į antrą turą. Labai gaila, kad visa komanda negalėjo vykti į antrajį turą, todėl teko išsirinkti dvi aktyviausias ir daugiausiai atsakinėjusias merginas.

   Plėsti žinias ir pamatyti dar nematytus vaizdus kiekvienam žmogui yra svarbu.

   Gegužės 11‒oji buvo kaip tik tokia diena, nes paragintos tikybos mokytojos Marijos Grabauskienės ir šaunios gimnazijos mokinių komandos mes, mokinės Jovita ir Rugilė, sutikome geriau pažinti arkivyskupą Teofilių Matulionį bei Kaišiadoris.

    Dalyvavome piligriminėje kelionėje Kaišiadorių katedrai atminti.

   Aplankėme garbingojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio kapą, Kaišiadorių katedrą, Brazauskų namus ir, žinoma, Kaišiadoris garsinantį geležinkelį. Susipažinome su Kaišiadorių atsiradimu bei istorija.

   Džiaugiamės, kad būtent mums teko tokia puiki proga artimiau susipažinti su Kaišiadorimis bei palaimintuoju kankiniu arkivyskupu Teofiliu Matulioniu.

 

7 klasės mokinė, Jovita Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2017-05-10 Mūsų įspūdžiai iš Erasmus+ projekto

 

 Lina Jurkonytė, IIIg klasės mokinė

 

Mobilumas Antalijoje man paliko neužmirštamų įspūdžių. Gyvenau labai draugiškoje dešimtokės Sinem šeimoje. Jos tėtis yra verslininkas, mama – anglų kalbos mokytoja. Visi puikiai kalba angliškai ir noriai bendrauja. Taigi, turėjau galimybę sužinoti apie turkų kasdienybę ir tradicijas, mokyklinį gyvenimą, jaunų žmonių santykius ir problemas.

    Mūsų projektinės veiklos vyko privačioje HAS Okullari mokykloje. Mokykla nauja, įsteigta dviejų brolių verslininkų, atidaryta tik prieš trejetą metų. Moderniai įrengti kabinetai, labai šviesios, spalvingos bei originaliai apipavidalintos erdvės, saugi aplinka. Joje dirba tik jauni mokytojai. Santykiai tarp mokinių ir mokytojų šilti, draugiški ir geranoriški. Beveik visas mokyklos kiemas skirtas įvairiems sportiniams žaidimams. Taigi, turėdami laisvesnę minutę tarp veiklų, žaidėme tinklinį, futbolą, šachmatais. Tačiau didžiausią įspūdį padarė paplūdimio tinklinis: baltas paplūdimio smėlis, žydras Viduržemio jūros vanduo, ryški saulė, tarptautinės komandos, atiduodančios visas jėgas pergalei, palaikantys ir supratingi sirgaliai, bei pergalės džiaugsmas ir kabinami medaliai. Žinoma, kad draugystė nugalėjo!

   Buvo smagu pristatyti ir įdomu išgirsti tyrimo „Žmogaus teisės ir daugiakalbiškumas”, atlikto partnerinėse mokyklose, rezultatus. Po aptarimo ir diskusijų supratau, kad niekada nesusimąstydavau ir nesigilindavau į tokius, regis, elementarius dalykus: kodėl žmogus dažniausiai nieko nesiaiškina, kai su juo pasielgiama neteisingai; ar gali geras svetimų kalbų mokėjimas ir tikslus minčių perteikimas bei supratimas padėti išspręsti   politinius, religinius ir ekonominius nesutarimus. Paskaitos „Sportas kaip gyvenimo būdas” klausymasis bei po jos vykę seminaras ir diskusijos apie dopingo vartojimą ir sąžiningumą sporte taip pat buvo įdomi ir vertinga patirtis.

    Įgyjau įsimintinų kultūrinių patirčių. Man labai patiko turkiška muzika. Jos specifinis skambesys ir labai aiškus ritmas tiesiog vertė judėti. Na, mes ir šokdavome atsiradus bent menkiausiai galimybei. O šokio spektaklis „Anatolijos gaisras” sužavėjo puikiu tradicinės ir moderniosios turkų muzikos bei šokio ir baleto deriniu.  Antalijos muziejaus eksponatuose mačiau, kokia turtinga ir įvairi Antalijos istorija ir kultūra. Apsilankymas rytietiškame turguje, jo spalvos, kvapai ir garsai žavėjo mane, o suvenyrų pirkimas, buvo tikras gebėjimo derėtis išbandymas. Įsitikinau, kad turkiška virtuvė ne veltui žinoma pasaulyje: gausybė įvairių vaisių ir daržovių, sriubų ir sūrių, jautienos ir avienos patiekalų, pyragų ir desertų patenkina   išrankiausius skonius. O įspūdį dar sustiprina netikėčiausios ir jaukiausios vietos, kuriose maistas patiekiamas.

    Kopimas kalnų takeliais prie senovinio švyturio – vienas iš labiausiai įsiminusių dalykų: karštis, aukštis, vis didesniais akmenimis nuklotas takas, regis, išsunkia paskutines jėgas, tačiau   nuostabūs kalnų ir jūros vaizdai, smagus bendravimas bei bendra nuotrauka kalno viršuje – ir nuovargis staiga pradingsta!  Ne menkesnį įspūdį padarė ir apsilankymas Antalijos savivaldybėje. Įspūdingas pastato dydis ir nuoširdus valdininkų bendravimas su mumis, dovanos. Beje, atkreipiau dėmesį, kad savivaldybėje dirba ir moteris sėdinti neįgaliojo vežimėlyje. 

   Taigi, šiame mobilume įgyjau daugybę patirčių, susiradau naujų draugų, su kuriais ir toliau bendrauju ir laukiu atvystančių į mūsų gimnaziją.

 Martynas Dubovikas, IIIg klasės mokinys

   Šis YOGIES mobilumas man įsiminė, nes daug ką dariau ir patyriau pirmą kartą savo gyvenime. Tai buvo mano pirmoji kelionė į užsienį, pirmą kartą skridau lėktuvu, pirmą sykį turėjau galimybę kalbėtis angliškai gyvai, pirmą sykį pristačiau tyrimo rezultatus angliškai ir tarptautinei komandai. Dariau jogos pratimus ir šokinėjau nuo uolų į Viduržemio jūrą taip pat pirmą kartą. Apsilankymas rytietiškame turguje, šokio spektaklio žiūrėjimas amfiteatre, kopimas į kalnus, futbolo žaidimas tarp kalnų – visa tai buvo įspūdingi pirmieji kartai!

 Žmonės ir turkų kultūra padarė stiprų įspūdį. Žavėjausi šeimos, kurioje gyvenau nuoširdumu ir rūpestingumu. Jaučiau atvirumą ir draugiškumą žmonių su kuriais bendravau. Nors turkiškas maistas nebuvo įprastas, tačiau didesnė dalis patiekalų man patiko. Ypač patiko senoviniai indai, kuriuose maistas buvo patiekiamas ir įdomios vietos, kuriose valgėme. Smagu buvo derėtis turguje ir pirkti suvenyrus. Įdomus Antalijos senamiestis.  

   Įdomu buvo pamatyti ir išgirsti mokyklų prisistatymus, sužinoti faktų apie šalis partneres, smagu buvo pristatyti savo gimnaziją ir Stakliškes. Apsilankymas tarp kalnų  esančiame mokyklos ūkyje  (atstumas nuo pagrindinių mokyklos pastatų apie 50 km) taip pat įsimintinas. Nors ūkis  ir nėra gausus augalais bei gyvūnais, tačiau ten yra puikios patalpos ir lauko klasės pamokoms vesti. Ūkyje kuriamas bitynas, kuriame norintys mokiniai mokysis bitininkavimo, stengsis parduoti medų ir mokysis verslumo pagrindų  Taip pat šalia yra rengiamas kempingas norintiems kopti į kalnus.  

   Antalijoje pamačiau, koks puikus būdas susidraugauti sportuojant ir diskutuojant apie sportą, apie svarbą ir prasmę sąžiningo žaidimo. Nauji draugai – vertingiausia, ką patyriau mobilume. Labai susidraugavau su Jakobu iš Čekijos ir  Danilo iš Italijos.  Toliau bendraujame. Laukiu jų Lietuvoje.

 Foto>>

 
 

2017-05-09 Gegužės 2 -9 dienomis Antalijoje, (Turkija), vyko  Erazmus+  bendrojo lavinimo mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Youth Olympic Games in European Schools” (YOGIES) Nr.2016-1-UK01-KA219-024580_2 pirmasis mobilumas. Antalijos HAS Okullaris privati mokykla pasitiko mobilumo dalyvius iš Regent koledžo (Jungtinė Karalystė),  Urbino miesto aukštesniosios mokyklos (Italija),  Karvinos miestelio gimnazijos (Čekija) ir Prienų r. Stakliškių gimnazijos mokinius bei mokytojus. Mūsų gimnazijai atstovavo III g. klasės mokiniai Lina Jurkonytė ir Martynas Dubovikas bei fizikos mokytojas Vidas Davičikas ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja, Jolanta Ručienė.

   Pagrindinės šio mobilumo veiklos buvo: tyrimo „Žmogaus teisės ir daugiakalbiškumas”, atlikto kiekvienoje mokykloje, rezultatų pristatymas ir aptarimas; paskaitos „Sportas kaip gyvenimo būdas” klausymasis bei po jos vykę seminaras ir diskusijos apie dopingo vartojimą ir sąžiningumą sporte; paplūdimio tinklinio varžybos.  Vyko ir kitos, tokio tipo mobilumams įprastinės, veiklos: šalių ir mokyklų pristatymai, švietimo sistemų palyginimai, nacionalinių virtuvių pristatymai, sportinės varžybos, susipažinimas su Antalijos istorinėmis ir kultūrinėmis bei kitomis įdomiomis ir miestui svarbiomis vietomis.

     Detalesnius vizito rezultatus ir įspūdžius paskelbsime gimnazijos tinklapio projektų skyrelyje.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė. Foto>>

 
 

2017-05-08 Savaitė mokykloje prasidėjo šventiškai – mokyklos bendruomenė skyrė savo brangaus laiko pasidžiaugti kūrybiniais darbais, skirtais Motinos dienai. Svečius ir mokyklos bendruomenę nuotaikingais kūriniais pasveikino 9-12 klasių gimnazistų choras (vadovė Onutė Kamblevičienė). Daugiausia džiaugsmo sužėrėjo mamyčių akyse – laimė matyti savo vaikus kuriančius, linksmus ir besidalijančius viskuo savo bendruomenėje.

   Į gimnaziją atvykęs LR Seimo narys Andrius Palionis pasidžiaugė, kad jau tradiciniu tapusiam jo inicijuotam projektui „Laiškas Mamai“ Stakliškių gimnazijos mokiniai kasmet atsiunčia daugiausia dailyraščiu rašytų laiškų, padabintų išmoningais piešiniais. Seimo narys padėkos raštais ir gėlių žiedais apdovanojo aktyviausių mokinių mokytojas Rasą Noreikienę, Mariją Grabauskienę, Liną Andriukevičienę, Dalę Stankevičienę, Sonatą Labutienę.

   Kūrybiniais darbais nuolat puošiamos mokyklos erdvės. Motinos dienai IV g klasės gimnazistai sukūrė spalvingą instaliaciją „Mamai“, kurią eilėmis papildė pradinukai. Plojimais palydėtas I g klasės mokinės Irmos Ramančiuckaitės darbų parodos atidarymas. Galerijoje eksponuojami Irmos  įvairių žanrų darbai. Ji įgudusi piešti kompiuterinėmis programomis Paint Tool SAI, FireAlpaca, MediBang, Clip Studio. Savo darbus jaunoji menininkė atlieka grafinėmis priemonėmis, kurios leidžia žaisti spalva, linija. Darbai dvelkia šiluma, gyvumu, žaismingumu, net paslaptimi.

Iš darnaus kūrybinio bendradarbiavimo, entuziazmo skleidžiasi bendri darbai – gražiausi bendrystės, kūrybiškumo žiedai. Šie skirti Mamai.

                                                            

Mokytoja Rasa Zdanevičienė. Foto>>   LR Seimo nario komentaras>>

 
 

2017-05-04 Įgyvendinant Erasmus+ projektą „Entrepreneurship in schools – Creating new opportunities in teaching and education“, gimnazijos mokytojai Živilė, Rasa ir Daiva lankėsi Čekijos Nachod mieste. Į mokymus susirinko visi projekto partneriai: Čekijos, Lietuvos ir Ispanijos mokyklų atstovai. Mokymuose dalinomės gerąja patirtimi apie  verslumą. Čekijos Akademia  Mercurii mokykla pateikė virtualių ir realių mokinių bendrovių kūrimo patirtis. Ispanų mokytojai papasakojo apie tai kaip ugdomos mokinių kompetencijos per projektinę veiklą. Mūsų gimnazija pristatė šešėliavimo patirtį įmonėse bei  įsivaizduojamos  mokinių bendrovės veiklos projektą.

 

Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

 
 

2017-05-03 Mūsų mokyklos moksleivės Eglė Parajackaitė 6kl., Viktorija Tocionytė 6 kl., Lina Kimbirauskaitė III g kl.

dalyvavo piešinių konkurse „Arčiau žvaigždžių“ ir laimėjo diplomus. Konkursas skirtas paminėti pirmajam žmogaus skrydžiui į kosmosą. Jį organizavo Lietuvos aerokosmoso asociacija, Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Darbai eksponuojami  Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.

 http://www.etnokosmomuziejus.lt/lt/tarptautinis-konkursas-arciau-zvaigzdziu/

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė.

 
 

2017-04-28 Išmanyti savo teises privalo kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis. Juk su jomis susiduriame kasdien netgi būdami eismo dalyviais, kai keliaujame į mokyklą ar darbą. Kaip pati išmanau įstatymus ir jų taikymą, parodžiau kasmetinėje teisinių žinių olimpiadoje – „Teisė kiekvienam“. Iš pirmajame ture dalyvavusių 3000 mokinių, tapau viena iš 200 patekusių į antrąjį etapą ir balandžio 28-ąją vykau į Mykolo Riomerio universitetą Vilniuje. Turėjau galimybę pasiklausyti daug Lietuvos politikai svarbių žmonių. Mus mokė ir Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėla, ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo pirmininkas prof. dr. Dainius Žalimas, ir netgi Olegas Šurajevas, nors ir per kompiuterio ekraną. Lydintys mokytojai taip pat nebuvo nuskriausti ir klausėsi pranešimo apie naująjį darbo kodeksą ir labai aktualaus bei įdomaus seminaro „Patyčios el. erdvėje, grėsmės ir galima prevencija“. Žinoma, negaliu pamiršti svarbiausios dalies, tai testų laikymo. Turėjome atsakyti į dvylika atvirų ir aštuoniolika uždarų klausimų, kurie parodė, kas mokėsi ir yra vertas prizų. Nors atsakymus sužinosiu šiek tiek vėliau, esu labai dėkinga istorijos mokytojai, Loletai Aliukevičienei, kuri paragino dalyvauti ir, žinoma, Linai Žilionienei, kuri lydėjo iki pat sostinės ir kartu dalyvavo programoje. Džiaugiuosi šia galimybe ir raginu visus nebijoti, dalyvauti, atrasti ir pamatyti.

 

IIG klasės mokinė, Agnė Šermukšnytė

 
 

2017-04-28 Europos Parlamento narys Bronis Ropė Lietuvoje organizuoja nacionalinį konkursą „Kuriu ateities Europą“, skirtą Europos dienai. Šiandieninė Europa yra kryžkelėje, ir nuo to, kokius sprendimus priimsime, priklauso mūsų visų ateitis. Ateities Europą kuriame šiandien, tačiau ją kuriame ateities kartoms, tad nepaprastai svarbu skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi ES ateities aktualijomis.

Dailės pamokų metu mūsų mokyklos mokiniai piešė Europą. Linos Kimbirauskaitės III G kl. Violetos Ivanovaitė IIIG kl, Eglės Parajackaitės 6 kl. darbai buvo išsiųsti į nacionalinį konkursą.  Kiti mokinių darbai bus išeksponuoti mūsų mokyklos galerijoje.

   Mūsų mokyklos mokinių Violetos Ivanovaitės IIIG kl., Eglės Parajackaitės 6 kl. darbai nacionaliniame konkurse  laimėjo II-sias vietas.

   Mokinės kviečiamos dalyvauti nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, kuri vyks gegužės 26 d., penktadienį 11 val. Klaipėdos Universitete, Aula Magna AK-1 auditorijoje (Klaipėda,  H. Manto g. 84).

 

Dailės mokytoja Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-04-25 Balandžio 25 d. „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko rajoninio technologijų konkurso  „MANO RANKINĖ GRAŽIAUSIA“ laimėtojų apdovanojimai.  II vietas laimėjo mūsų mokyklos mokinės EGLĖ PARAJACKAITĖ 6 kl., LINA JURKONYTĖ III G kl.

 

Pavaduotoja ugdymui Ona Kamblevičienė.  Foto>>

 
 

2017-04-25 Nuo seno sakoma, kad Atvelykis – vaikų Vėlykėlės. Tą dieną daug dėmesio skiriama mažiesiems. Nepamiršome tradicijų ir mes, lll g klasės muzikos grupės mokiniai. Paskatinti mokytojos, surengėme nedidelį spektaklį su užduotėlėmis Stakliškių darželyje. Mažuosius bičiulius aplankėme persirengę zuikučiais ir Vėlyke, kartu su jais žaidėme, spalvinome. Vaikai rideno margučius, puošė Vėlykinį medį. Spalvino kiaušinius, dainavo, žaidė. Už išradingumą ir kūrybiškumą Vėlykė apdovanojo visus šokoladiniais kiaušiniukais. Tikimės, kad vaikams suteikėme daug džiaugsmo ir į jų grupę atnešėme šventinę nuotaiką.

 

Viktorija Š. IIIg klasė.  Foto>>

 
 

2017-04-24 Balandžio 24 d. Stakliškių gimnazijos 3-ios klasės mokiniai išvyko į Jiezno gimnaziją. Čia susirinko visi  Kaišiadorių vyskupijos, Birštono dekanato mokyklų trečiokai. Vyko  labai graži, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Vaikų Velykėlės - 2017.

   Šventė prasidėjo gražiomis eilėmis apie Kristų ir Velykas. Visi kartu giesme pagarbinome Prisikėlusį Jėzų. Birštono, Stakliškių ir Jiezno gimnazijos trečiaklasiai parodė savo prisistatymo programėles. Po nuotaikingos programėlės skubėjome minti mįsles, dėlioti dėlionių, rungtyniauti margučio nešimo varžybose, puošti velykines žvakes.  Žinoma, smagiausia užduotis buvo margučių ridenimas ir „Margučių karaliaus bei karalienės“ rinkimai.  Labiausiai pasisekė Aistei.  Ji tapo šios šventės „ Margučių karaliene“. Šventę baigėme refleksija. Ant savo pasigamintų vėjo malūnėlio sparnelių užrašėme savo mintis.

   Gražus mokyklų bendradarbiavimas ir bendras integruotų veiklų renginys buvo jau 2015 metais prasidėjusios draugystės tęsinys.

 

Mokytoja D. Stankevičienė.  Foto>>

 
 

2017-04-22 Gana vėsią bei lietingą balandžio 22 dieną skautai keliavo po Vilnių. Vilniuje aplankė Oro uostą bei Technikos ir Energetikos muziejų. Buvome maloniai nustebinti tiek daug pamatę per vieną dieną. Praėję patikrinimą, gavę laikinus bilietus pradėjome kelionę po Oro uostą. Stebėjome kylančius į orą lėktuvus. Taip pat teko pabuvoti Oro uosto priešgaisrinės tarnybos patalpoje. Oro uoste labai patiko nuoširdus gidės bendravimas.

   Technikos ir Energetikos muziejuje susipažinome su pirmosios lemputės atsiradimu, pamatėme buvusią Vilniaus elektrinę. Smagiai laiką praleidome interaktyviuose kambariuose. 

 

Skautės Jovita, Vaida, Gabija.  Foto>>

 
 

2017-04-21 Įgyvendinant projektą "Mokykla- Europos Parlamento ambasadorė", gimnazijoje surengėme "Pusryčių fiestą". Jos metu mokiniai pristatė ES šalis ir jų tradicinius patiekalus. Ruošiant maistą noriai prisidėjo ir tėveliai. Išradingi mokinių pristatymai, patiekalų įvairovė, viliojantys kvapai į renginį pritraukė visą mokyklos bendruomenę. Tai puiki proga prisiliesti prie ES šalių, neišvykus iš Lietuvos.

 

Daiva Švedienė.  Foto>>

 
 

2017-04-20 Balandžio 20 dieną, Stakliškių gimnazijos jaunesnieji skautai, dalyvaujantys NVŠ programoje, vyko į Vilnių. Apsilankė Energetikos ir technikos muziejuje. Ekskursijos metu aplankė dvi interaktyvias ekspozicijas „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“, kuriose žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra... Susipažino su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, elektrinės veikimo principu, jos istorija ir svarba Vilniaus miesto modernėjimui.

   Vėliau apsilankė Žaislų muziejuje. Edukacinių programų metu daug sužinojo apie seniausius Lietuvos žaislus, pažaidė su jais. Kitos programos metu patyrė nuostabų jaunojo archeologo džiaugsmą atrasti daiktus žemėje. Jiems teko stropiai ir kantriai tyrinėti smėlio sluoksnius, susirinkti radinius, juos pažymėti tyrimų lape ir pamėginti nustatyti, kas tai yra.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė.  Foto>>

 
 

2017-04-13  Po velykinių atostogų sugrįžę į klases mokiniai nuotaikingai pasakos įvairiausius įspūdžius. Mokytojai taip pat pasidžiaugs, ir vienas iš atsakymų bus „mokėmės“. Taip.  Mokytojai mokosi visą gyvenimą. Ir dėl poreikio tobulėti, ir dėl to, kad gebėtų dirbti su besikeičiančiomis kartomis, siekti aukštų rezultatų.

   Jau ketvirtus metus Stakliškių gimnazija kviečia visos Lietuvos mokytojus į konferenciją. Tradicijos autorė – buvusi gimnazijos direktorė Loreta Šernienė. Šiais metais mokyklos bendruomenė sukvietė mokytojus paklausyti pranešimų ir aktyviai diskutuoti tema „Mokymo vertė = mokymo kokybė?“. Džiugino konferencijos gausa – net 91 dalyvis iš Švenčionių, Alytaus, Kauno, Vilniaus, Prienų mokyklų. Susirinkusiuosius pasveikino Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė. Konferencijoje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė. Pavasariškais muzikiniais kūriniais visus pasveikino gimnazistai.

   Lektorė Berita Simonaitienė, KTU Edukologijos katedros docentė, Edukologijos ir pedagogikos studijų krypties programų komiteto vadovė, Geros mokyklos koncepcijos bendraautorė, kalbėjo tema „Mokymo kokybė: mokytojo supergalia ir jos neišsenkantys šaltiniai“. Docentė pristatė net 150 veiksnių, galinčių įtakoti mokymosi pasiekimus – tai ir mokytojo autoritetas, ir mokymosi stiliai, klasės dydis ir t.t. Vaidas Arvasevičius, lektorius, šeimos santykių, tėvystės konsultantas, prikaustė dėmesį įtaigia, turininga, pagrįsta konkrečiais gyvenimiškais pavyzdžiais paskaita „Mokymosi ir išmokimo mechanizmai. Pavyzdžio galia“. Mindaugo Vidugirio, komunikacijos ir bendravimo trenerio, organizacijų vidinės kultūros eksperto, Success Republic, Whatansu, Masters of Calm bendrakūrėjo, kalba sukėlė didžiulį susidomėjimą jau vien savo paskaitos pavadinimu „Mokytojau, nusiimk šarvus!“. Žinoma, juk be jų lengviau ir mokytojui, ir vaikui, ir bendruomenei. Kiekvienas turėtume pirmiausia juos identifikuoti, suprasti, kokia nauda be jų...

   Antroji konferencijos dalis buvo skirta aktyviam darbui grupėse. Mūsų mokytojams moderuoti diskusijas padėjo svečiai – Jurgita Vidugirienė, Whatansu stovyklos organizatorė, Giedrė Lečickienė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja, akredituota metodikos Thinking Organisations International nacionalinė lektorė, Audronė Žilionytė, VDU Kūrybinių industrijų studentė, Ingrida Ragauskienė, Vilniaus vaikų darželio ,,Giliukas“ direktorė.  Ar ugdymo sąlygų sudarymas padeda atsiskleisti asmenybei, ar technologiškai turtinga aplinka įtakoja ugdymo kokybę, kaip mokymo vertę supranta šiuolaikinė karta, kaip pamatuoti ugdymo kokybę, kaip popamokinis gyvenimas mokykloje įtakoja mokymo(si) kokybę – šiuos klausimus mokytojai gvildeno grupėse. Atsakymų daugybė – daugybė ir prasmingų atradimų. Konferencijos dalyviai iš kitų mokyklų nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už šiltą priėmimą, puikų organizavimą, renginio turiningumą. Vertingos ir naujos pažintys tolesniam profesiniam bendradarbiavimui. O toliau laukia ir tobulinimasis, ir nuolatinės atsakymų, galimybių paieškos į konferencijos iškeltus klausimus.

 

Mokytoja Rasa ZdanevičienėFoto>>

 
 

Balandžio 10 d. 10 val. Stakliškių gimnazija kviečia į konferenciją.

 

RESPUBLIKINĖS KONFERENCIJOS-SEMINARO

„MOKYMO VERTĖ = MOKYMO KOKYBĖ?“

 

PROGRAMA

 

 

 
 

2017-04-07  Kviečiame aplankyti mūsų mokinių piešinių parodą „Velykinis margutis“, kuri eksponuojama trečiojo aukšto „Tinklo“ galerijoje.

 

Mokytoja Lina Adriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-04-06   Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šiai dienai paminėti visose Lietuvos bibliotekose vyko renginiai.

Šventė gražiai ir inovatyviai paminėta Stakliškių bibliotekoje kartu su Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio skyriaus vaikučiais ir jų auklėtojais.  Susirinkusius į šventę vaikučius  pasveikino  bibliotekininkė Danutė Potelienė, skaitydama tekstą, skirtą vaikų knygos dienai. Mažieji šventės dalyviai stebėjo  iliustruotą H. CH. Anderseno pasaką „Undinėlė“, kurią parengė Vyšniūnų  bibliotekos bibliotekininkė Živilė Višniauskienė.

Su švente vaikučius pasveikino soc. darbuotoja Alma Jurkonienė ir įteikė jiems dovanėles.

 

Auklėtojas Linas Kamblevičius.  Foto>>

 
 

2017-04-06  2017 m. balandžio 6 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje buvo surengtas Prienų raj. savivaldybės badmintono turnyras. Pirmą kartą tokiose varžybose dalyvavę Stakliškių gimnazijos sportininkai neliko be apdovanojimų. Vaikinų dvejetų rungtyje Tadas Jurkonis ir Artūras Kaminskas užėmė trečiąją vietą. Merginų dvejetų grupėje antros liko Goda Bankovskaitė ir Akvilė Barkauskaitė, o Emilijos Gervickaitės ir Andrėjos Zakarževskytės pora tenkinosi trečia vieta. Varžybų prizininkus medaliais apdovanojo turnyro organizatorius Dalius Juodsnukis. 

 

Mokytojas Marijus Makštutis.  Foto>>

 
 

2017-04-04  Lavinti mąstymą yra svarbu. Balandžio 4 – oji buvo kaip tik tokia diena. Nes paraginti matematikos mokytojos Z. Litvinskienės mes, 5-10 klasių mokiniai, dalyvavome konkurse „Stiprūs, vikrūs ir protingi“. Konkursas vyko Naujosios Ūtos pagrindinėje mokykloje. Puikiai pasirodėme ir užėmėme trečiąją vietą. Džiaugiamės, kad dirbo ne vien mūsų kūnai, bet ir galvos. Panašias rungtynes mielai surengtume ir savo mokykloje!

6 klasės mokinė Vaida Šermukšnytė.  Foto>>

 
 

2017-03-31  Balandžio 1-osios išvakarėse Mokinių taryba sumanė iškrėsti pokštą mokytojams. 6-11 klasių mokiniai pirmos pamokos metu susikeitė kabinetais , 6-okai tapo 11-okais, o šie – šeštokais ... Mokytojų reakcijos buvo įvairios: vieni nustebo, kiti - supyko, treti - pasimetė nesulaukę savo mokinių, tačiau visiems buvo paaiškinta, kas ir kodėl. Mokiniai taip pat elgėsi įvairiai: daugumai patiko užmegzti pažintis su mokytojais, kurie iki tol nebuvo pažįstami, kiti buvo sutikti maloniu bendravimu ir kūrybingumu, todėl ir vaikai buvo gerai nusiteikę. Dvyliktokės Aurelija ir Vaida pabuvo mokytojomis trečios klasės mokiniams. Merginos pradinukus supažindino su Europos Sąjunga. Vaikai gavo daug užduočių: naudodamiesi ES žemėlapiu turėjo pažinti, kokios šalies kontūrą mato lape, privalėjo atitinkamai nuspalvinti šalies vėliavą ir šalia surašyti informaciją apie šalį: sostinę, plotą, gyventojų skaičių. Jaunėliams pamoka su naujomis mokytojomis patiko. Rezultatais džiaugėsi jų mokytoja Dalė ir dvyliktokės.

Galbūt pasinaudodami vienos mokytojos įžvalga dažniau nustebinsime savo mylimus ir gerbiamus mokytojus.

 

IV G klasės mokinė Aurelija Diškevičiūtė.  Foto>>

 
 
 

2017-03-24  Kovo 24 dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje, kur buvo organizuojama  profesinio ir orientavimo konsultavimo savaitė "ATRASK, PAŽINK, PASIRINK!".

Mes dalyvavom fotografijos pamokoje ir vaizdo klipo kūrime.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-03-18  Praėjusį  savaitgalį Anykščių A.Baranausko pagrindinėje mokykloje  vyko Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Joje dalyvavo Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai, atstovaujantys savo  miestus ir rajonus. Jų buvo nemažai – 144. Mokiniai, geriausiai mokantys gimtąją kalbą ir literatūrą, turėjo atlikti sudėtingas užduotis:  reikėjo parodyti savo gramatikos ir literatūros gebėjimus , parašyti samprotavimo rašinį. Džiaugiuosi, kad šitame gražiame, prasmingame renginyje dalyvavo ir mūsų IVG mokinė Vaida Urbaitė. Mergaitės teigimu, užduotys gąsdino ne tiek savo sudėtingumu,  kiek gausa: testo buvo net 15 puslapių, o dar rašinys apie pilietiškumą... Trūko laiko.

   Mokytojai tuo metu intensyviai dirbo L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Vyko seminaras svarbiais nūdienos mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros klausimais. Laikas neprailgo, nes kilo daug diskusijų apie Pagrindinio ugdymo bendrųjų programų pokyčius, dešimtokų jau kitą metą laukiantį kitokį egzaminą ir kitas lituanistams svarbias problemas. Buvo labai įdomu.

   Sugrįžome su Vaida patenkintos įgyta patirtimi, įspūdžiais, vieningai sutarusios –praturtėjome.

   Linkiu savo darbščiai ir gabiai mokinei sėkmės lituanistikos baruose.

   Dėkojam Birštono gimnazijai, geranoriškai padėjusiai nuvykti i olimpiadą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja O. Andrulevičienė.

 
 

2017-03-17  Šiandien Stakliškių 5, 6 klasės mokinių komanda, lydini mokytojų Danguolės Bartkienės ir Egidijos Valkauskienės vyko į Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją dalyvauti jau tradicija tapusioje pamokoje – viktorinoje „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, skirtoje Žemės dienai paminėti. Praėjusiais metais trakiškiai šią dieną svečiavosi Stakliškių gimnazijoje, lankėsi integruotose pamokose.

Šį pavasarį, sulaukę kvietimo, nelikome abejingi ir susiruošėme į Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją.

Mūsų laukė maloni popietė. Savo išradingumą dalyviai demonstravo pristatydami komandą, atlikdami meninę programėlę, atsakinėdami į viktorinos klausimus.

Norime pasidžiaugti, kad šventės šeimininkai mus pakvietė į gimnazijoje naujai įrengtą laboratoriją – mūsų turimos žinios labai pravertė, kai palinkome prie laboratorinių darbų: mokiniai noriai išbandė reegentus, maišė medžiagas, ir stebėjo vykstančias reakcijas. Kėlė hipotezes ir, atlikę bandymus, pateikė išvadas. Žinoma, o kaip apsilankymas Trakuose be Trakų pilies, ten mes taip pat suspėjome pabuvoti ir pasidžiaugti pavasarėjančia gamta.

 

Mokytoja Danguolė Bartkienė. Foto>>

 
 

2017-03-16  Kovo 16  d., minint Frankofonijos dieną, 6 klasės mokiniai, kartu su kitais Prienų raj. mokyklų mokiniais besimokančiais prancūzų kalbos, edukaciniais tikslais vyko į Vilnių, Prancūzų kalbos Institutą. Po pažinties su Instituto darbuotojais, kurie pristatė mediateką, aprodė kino salę bei papasakojo apie mokymosi galimybes Prancūzijoje, mūsų jau laukė gidė. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Vilniaus legendos“.

 

Mokytoja Živilė Biekšienė.  Foto>>

 
 

2017-03-14  2017 metai paskelbti arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais.

Garbingojo Teofiliaus Matulionio gyvenimas liudija drąsą ir tvirtumą, kuriais paprastas žmogus gali atsilaikyti prieš sąžinės ir religijos laisvę niekinančią sistemą. Šešiolika metų kalėjime ir ketveri – namų arešte arkivyskupui buvo skirti ne už nusikaltimus, bet iš neapykantos krikščioniškajam tikėjimui. Savo kankinyste arkivyskupas Matulionis paliudijo ištikimybę Evangelijai ir meilę Bažnyčiai. Jį gerbdama Bažnyčia prisimena ir pagerbia visus krikščioniško tikėjimo ir sąžinės kankinius, ateistinio komunizmo aukas, tremtinius, kurių gyvenimo auka už tikėjimą ir Tėvynės laisvę nėra taip plačiai žinoma.

Šventasis Tėvas Pranciškus paskyrė arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos – skelbimo palaimintuoju – datą. Iškilmės vyks 2017 m. birželio 25 d. Vilniuje.
Tai išskirtinis istorinis įvykis, nes skelbimo palaimintuoju apeigos Lietuvoje vyks pirmą kartą.

Artėjant šioms iškilmėms Birštono dekanate vyko edukacinė programa ir „Protų mūšis“. Nugalėtojais tapo Stakliškių gimnazijos mokiniai. Dvi mergaitės, septintokė Jovita Diškevičiūtė ir IIG klasės mokinė Rugilė Tamašiūnaitė, išrinktos atstovauti dekanatą pavasarį Kaišiadoryse vyksiančiame baigiamajame renginyje, skirtame arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metams.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė. Foto>>

 
 

2017-03-10  „Bet aš šaukiau... Visa širdim šaukiau gyvenimą!“

Nesibaigiančiame darbų, skubėjimo ir rutinos sūkuryje retas susimąsto, kas būtų, jeigu kovo 11-ąją, dabar jau minimą kaip Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, mes žinotume kaip įprastą, eilinę metų, mėnesio ar savaitės dieną. Greičiausiai mūsų gyvenimai primintų  filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ veikėjų dalią. Kiekvienas ženklas, rodantis, kad žmonių širdyse dar dega viltis atgauti nepriklausomybę, kiekvienas maišto protrūkis ir kiekvienas žmogus, norintis turėti savo įsitikinimus, o ne tuos, kurie yra „teisingi“, būdavo sumenkinamas, nubaudžiamas arba sunaikinamas... Vienintelis ginklas prieš tokią neteisybę – tai viltis. Viltis, kuri gali paguosti, suteikti stiprybės ir drąsos. Viltis, kuri liepia stotis, nors kiekvienas naujas kritimas yra skaudesnis už ankstesnįjį...

 Alytaus „Dainavos“ kino teatre laukdami Donato Ulvydo filmo pradžios mes nenumanėme, kad po jo jausime tokią didelę atsakomybę saugoti laisvę. Ir nors nesame patyrę nieko panašaus į matytas scenas, jautėme, koks didelis skausmas slėgė žmones, kaip apgavystės ir dviveidiškumas smaugė išdavikus ir kiek lietuvis buvo pasiryžęs paaukoti dėl kitokios - laisvos Lietuvos. Dėl tų  laikų kovotojų, idealistų nesusitaikymo, neprisitaikymo laisve dabar galime džiaugtis mes.

Važiavom namo, o miesto žibintai, papuošti Lietuvos trispalvėmis, tarsi atkartojo viltingus filme Emilijos ne kartą kartotus žodžius: „Bet aš šaukiau... Visa širdim šaukiau gyvenimą.“

 

Agnė Šermukšnytė, IIG klasė

 
 

2017-03-10  Kovo 11-oji mūsų mokyklos mokiniams (kaip ir visiems Lietuvos piliečiams) yra viena iš svarbiausių istorijos datų. Gimnazijos bendruomenė Lietuvos gimtadienio išvakarėse surengė nedidelį, bet įspūdingą pasveikinimo koncertą: visus sveikino mokyklos choras bei mažųjų pop choras. Taip pat šią dieną mes dalyvavome akcijoje – sukūrėme „gyvąją“ trispalvę tulpę. Na o mūsų istorikai jėgas išbandė nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.

Nors mūsų širdelės nedidelės, vaikiškos, bet jose plazda didelė meilė tėvynei Lietuvai.

 

Rūta Augūnaitė, IG klasė. Foto>>

 
 

2017-03-10 Mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio piešinių konkurse ,,Kas yra pilietiškumas?“ darbus pristatė Lina Kimbirauskaitė IIIg kl, Eglė Parajackaitė 6 kl, Giedrius Katkauskas IIIg kl. Darbai eksponuojami facebook puslapyje „Kas yra pilietiškumas?“.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-03-09 Kovo 9 dieną vyko netradicinė technologijų pamoka Prienų krašto muziejuje.  Užsiėmimo metu mokiniai  buvo supažindinami su vienu iš senųjų amatų – audimu, seniausiąja audinių rūšimi – juostomis. Per užsiėmimą išmokom nusivyti ar išsiausti juostelę, kurią galėsim naudoti kaip knygos skirtuką ar apyrankę. Pamokas vedė tautodailininkė, juostų audimo tradicijos  puoselėtoja ir entuziastė Marija Šniokienė.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 
 
 

2017-03-08  Žvarbų kovo 8-osios rytą IIIg. ir IVg. klasių mokiniai vyko į Kauną aplankyti J.Aisčio tėviškės ir garsiųjų Lietuvos rašytojų, dvasininkų muziejų - Maironio ir J.Tumo- Vaižganto. Stabtelėję vietoje, kur Aistis praleido savo vaikystę, klausėmės lietuvių kalbos mokytojos O.Andulevičienės rašytojo biografijos fragmentų. Maironio muziejuje ne tik klausėmės gidės, bet ir patys turėjome pabūti ekskursijų vadovais. Gavome daugybę užduočių, kurias reikėjo greitai ir kūrybingai atlikti. Buvo įdomu klausytis savo draugų ir patiems pasakoti didžio žmogaus gyvenimo istoriją. Vėliau gidė Eglė palydėjo mus į antrąjį aukštą, kur gyveno Maironis. Lėtai atidarydami duris išgirdome kanklių skambesį ( jos buvo pritvirtintos virš durų). Taip suvirpo ne tik stygos, bet ir mūsų širdys. Begalinis architektūros grožis, daug dailės kūrinių ir, be abejo, paties rašytojo portretų gausa paliko didelį įspūdį.

   Visai kitaip pasijutome įžengę į kuklų J.Tumo - Vaižganto butelį. Čia nebuvo kanklių, tačiau visą ekskursijos laiką mus "sveikino" geltona kanarėlė. Dvi visiškai skirtingos asmenybės ir gyvenimo istorijos, nors titulai panašūs. Gidas paaiškino, kodėl gi Vaižgantas gyveno ne taip prabangiai kaip Maironis - šis kunigas beveik viską, ką turėdavo, paskolindavo/atiduodavo kitiems. Aplankėme ir Vytautinę bažnyčią, kurioje kažkada dirbo Vaižgantas. Labiausiai nustebino  šioje bažnyčioje esantis kunigaikščio Vytauto paminklas, paprasta, tačiau labai jauki aplinka. Tikriausiai dėl to, kad bažnyčioje vis dar gyvuoja Vaižganto dvasia.

   Tokios netradicinės pamokos, kaip ši, leidžia mokiniams įsigilinti į rašytojų kūrybos ypatumus, artimiau susipažinti su jų gyvenimu. Esame laimingi turėdami progą išvykti į tokio pobūdžio ekskursijas.

   Iš Kauno išvažiavome praturtinę savo dvasią, net norėjosi dainuoti. Tai ir darėme visos kelionės namo metu.

 

Justina Baguševičiūtė, IVG klasė. Foto>>

 
 

2017-03-07  Vasario mėnesį Stakliškių gimnazijos mokiniai  1 kl. Viktorija Jurkonytė, 2 kl. Urtė Butkevičiūtė, 3 kl. Gustas Paznokas, 4 kl. Tadas Jaskutėlis, Darius Bieliauskas ir Inesa Kleizaitė, 7 kl. mokinys Aidanas Kazlauskas dalyvavo rajoniniame dailyraščio konkurse „Dailus raštas akį glosto“, skirtame 2017-iesiems – Piliakalnių metams. Šių mokinių darbai buvo atrinkti dalyvauti II-me etape ir apdovanoti padėkos raštais. Konkurso tikslai buvo ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius bei paskatinti mokinius domėtis Lietuvos nematerialiuoju kultūriniu paveldu. Mokiniai rašydami prisiminė įvairių piliakalnių atsiradimo istorijas, suprato simbolinę piliakalnių reikšmę – po saują, prijuostę, kepurę ar batą sunešti ir supilti kalnai ir kalneliai sutelkė žmones vieningam tikslui. Mokiniai sužinojo, kad dabartinėje Lietuvos teritorijoje žinomi 856 piliakalniai, iš kurių 32 yra Prienų rajone. Nustebino įdomi statistika - jeigu panorėtume pamatyti visus Lietuvos piliakalnius, kasdien aplankydami po 3, tuomet užtruktume net trejus metus. Rašydami padavimus apie piliakalnius mokiniai turėjo galimybę ne tik prisiliesti prie istorijos, bet dar kartą pajusti lietuvių liaudies padavimų grožį, pamatyti kolektyvinės žmonių atminties saugomus praeities vaizdus. Nors liaudies padavimai nėra tikroviški, tačiau geba įtikinti savo tikrumu, nors jie beveik neturi stilistinių puošmenų, bet vis dėlto yra poetiški kūriniai. Konkursas vyko 2 etapais: I-asis etapas mokykloje, II-asis etapas – rajone. Mokinių dailyraščių darbus vertino Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko sudaryta komisija: Prienų švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Jančiukienė, Prienų Švietimo centro metodininkė O. Radzvilavičienė, Prienų pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė A. Vasiliauskienė, logopedė G. Džiaugienė, specialioji pedagogė Z. Linkevičienė ir Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui K. Belenavičienė. Laureatai apdovanoti Švietimo skyriaus diplomais ir Švietimo centro atminimo dovanėlėmis. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė I. Balčiukynienė visiems dalyviams įteikė padėkos raštus, o Prienų švietimo centro metodininkė Oksana Radzvilavičienė – rašiklius. Švietimo skyriaus padėkas už mokinių paruošimą gavo gimnazijos logopedė Sonata Labanauskienė ir specialioji pedagogė Jolita Jukovič.

 

Jolita Jukovič. Foto>>

 
 

2017-03-05  Šį savaitgalį Ukmergėje vykusiose Lietuvos mokyklų mažojo futbolo tarpzoninėse varžybose Stakliškių gimnazijos futbolininkai iškovojo trečiąją vietą. Nors dukart ir teko pripažinti stipresnių Šalčininkų ir Ukmergės rajonų komandų pranašumą, vistik Ignalinos raj. Vidiškių gimnaziją po atkaklios kovos 5:3 įveikti pavyko. Žaidynių prizininkais tapo: O.Diškevičius, D.Berškys, G.Paulauskas, A.Valtaraitis, K.Grinkevičius, R.Averka, T.Talačka, L.Budrikas, S.Bisikirskas. 

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>

 
 

2017-03-03  Stakliškių gimnazijos mokiniai atsiliepė į jau 5-ąjį kartą seimo nario Andriaus Palionio organizuojamą konkursą „Čia Lietuva“. Mokiniai pateikė savo kūrybinius darbus. Keletas tų darbų pateko į parodą, kuri kovo 3 – ią dieną buvo atidaryta LR Seimo rūmų jungiamojoje galerijoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės -  3 – ios klasės mokinių Miglės Kralikauskaitės, Roko Kazlausko, 6 – os klasės mokinės Eglės Parajackaitės, 8-os klasės mokinės Eglės Jazdauskytės sukurtais kūrybiniais darbais. Mokinius  konsultavo mokytojos Dalė Stankevičienė ir Lina Andriukevičienė.

 

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2017-03-03  Kovo 3-iosios rytą 10-12 klasių mokiniai išvyko į Kazimiero Simonavičiaus universiteto atvirų durų dienos renginį. Renginio pradžioje vyko ekskursijos: vaikinai dalyvavo ekskursijoje po universitetą ir BAA TRAINING (pilotų mokyklą), o merginos išvyko į audiovizualinių menų industrijos inkubatorių, kuriame susipažino su kino filmavimu. Po ekskursijų mokiniai universitete išklausė paskaitą „Egzaminai: Kaip išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą?“, susipažino su studijų programomis. Dalyvavo žaidimuose, kurių metu buvo galima laimėti prizus. Sėkmė nusišypsojo net trims mūsų gimnazijos moksleiviams: Martynas Dubovikas laimėjo universiteto džemperį, Linas Bisikirskas - gertuvę, o Lina Jurkonytė - stimuliatoriaus bilietą dviem asmenims.

 

Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2017-03-03  Kovo 3 dieną, minint lietuvių kalbos ir kultūros metus, pradinių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Moki žodį – žinai kelią“. Mokytojos Dalė, Rasa, Sonata, Marija paruošė įdomias užduotis, kurias atliekant laikas neprailgo. Mokiniai gilino savo žinias- spręsdami kryžiažodžius, įrašydami praleistas raides, baigdami patarles, mindami mįsles... Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai 1-2 ir 3-4 klasių tarpe. Už puikų darbą visi mokiniai apdovanoti saldžiuoju prizu.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2017-03-02  Kovo 2 dieną būrelis Stakliškių gimnazijos mokinių išvyko į Prienus. Revuonos pagrindinėje mokykloje vyko rajononinio informacinių technologijų konkurso „Susisiekimo priemonė“ dalyvių apdovanojimo šventė. Mūsų mokyklos mokiniai šiam konkursui pateikė pagamintus erdvinius darbelius. 1-4 klasių grupėje III-ios vietos diplomai buvo įteikti 3-ios klasės mokinėms Miglei Kralikauskaitei ir Evelinai Serdiukovaitei už darbelį „Elektroriedis“. 5-8 klasių grupėje III-ios vietos diplomas buvo įteiktas 6-os klasės mokiniui Rokui Vaitkevičiui už darbą „Mėnuleigis“,  6-os klasės mokinėms Andželikai Serdiukovaitei ir Miglei Kazlauskaitei už darbą „Kabrioletas“. Kiti parodoje dalyvavusių darbelių autoriai buvo apdovanoti padėkomis. Mokinius, gaminusius darbelius, konsultavo mokytojai V. Noreika, R. Noreikienė, D. Stankevičienė.

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2017-02-28  Mūsų mokyklos pirmojo aukšto galerijoje eksponuojama Violetos Ivanovaitės III G kl. Personalinių darbų paroda. Visus kviečiame apsilankyti.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-02-24  Vasario 24 d. Stakliškių gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva rašė Nacionalinį diktantą. Keturiasdešimt aštuoni 6-8 ir I-IVG klasių mokiniai  bei viena  mokytoja. Kas ta drąsuolė? Ogi matematikos mokytoja Zita Litvinskienė.

       „Buvo įdomu, smagu, didžiuojuosi savim, jaučiausi labiau patriotas negu kasdien...“ Tokias emocijas atskleidė ne vienas mokinys. Ir didelį pavargimą: „jau kad ilgas, rankos  nutirpo, pavargo“. Akivaizdu, rašė tikrai atsidėję, susikaupę, mąstydami...

       Už Nacionalinio diktanto organizavimą ir įgyvendinimą gimnazijoje atsakomybę prisiėmė mokytoja Ona Andrulevičienė.

       Rezultatai turėtų paaiškėti kitos savaitės pradžioje.

 

Mokytoja Zita Reipienė. Foto>>

 
 

2017-02-22  Vasario 22 d. vyko rajoninė technologijų olimpiada, kurioje II vietą laimėjo Goda Bankovskaitė 8 kl.

Vasario 27 d. vyko rajoninė dailės olimpiada, kurioje III vietas laimėjo Lina Kimbirauskaitė III G kl., Violeta Ivanovaitė III G KL. Padėka už dalyvavimą buvo įteikta Eglei Jazdauskytei 8 kl.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-02-21  Vasario 21 dieną vyko rajoninis raiškiojo skaitymo 3-4 klasių mokinių konkursas „Tau, Lietuva“.Tai renginys, skatinantis mokinius pamilti lietuviško žodžio skambesį. Į  konkursą vyko dvi trečios klasės mokinės: Miglė Kralikauskaitė ir Evelina Serdiukovaitė. Miglė pasirinko A. Macijauskaitės pasakojimo „Kaip Nilsas skrido į Lietuvą“ ištrauką, Evelina deklamavo A. Matučio eilėraštį „Aš kalbuosi su giria“. Mergaitės nuoširdžiai stengėsi atskleisti  savo kūrybinius ir raiškiojo žodžio pateikimo gebėjimus. Miglė tapo laureate – apdovanota II vietos diplomu. Sveikinu savo mokines ir džiaugiuosi jų pasiekimais.

 

Mokytoja D. Stankevičienė. Foto>>

 
 

2017-02-20  Vasario 16-19 dienomis Londone, Regent koledže, įvyko pirmasis tarptautinis Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Youth Olympic Games In European Schools“ (Nr. 2016-1-UK01-KA219-024580­_2) partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo Londono Regent nepriklausomo koledžo, Italijos Urbino miesto aukštesniosios mokyklos, Čekijos Karvinos miestelio gimnazijos, Turkijos Antalijos Anadolu licėjaus ir Prienų r. Stakliškių  gimnazijos vadovai bei koordinatoriai. Susitikimo metu susipažinome su mokyklų partnerių komandomis, pristatėme savąsias mokymo įstaigas, apžiūrėjome Regent koledžo mokymosi ir poilsio erdves bei detaliau susipažinome su jų siūlomomis individualiomis mokomosiomis programomis. Daugiausiai dėmesio skyrėme projektinių veiklų aptarimui, erdvių, skirtų bendradarbiavimui projekte, susikūrimui (eTwinning platformoje, Facebook paskyroje, Skype), bendravimo taisyklių nusistatymui bei darbų, kuriuos reikia atlikti prieš vizitą į Turkiją, aptarimui. Taip pat vyko projekto logotipo rinkimai. Iš 16 mokyklose partnerėse geriausiais atrinktų logotipų meniškiausiu ir labiausiai projekto idėją atitinkančiu pripažintas Antalijos Anadolu licėjaus logotipas. Juo ir bus žymima YOGIES projekto veiklos.

Pirmasis projektinis susitikimas Londone parodė, kad susibūrė naujoms idėjoms atvira, draugiška, darbšti ir projektines veiklas įgyvendinti pasiruošusi komanda.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė. Foto>>

 
 

2017-02-15  Tu Lietuva, tu mano, tu graži Tėvyne, Lietuvėla tu mano, šalala gimtine,- skambėjo dainuojama partizanų malda.

Ja  prasidėjo Valstybės gimtadienio šventės minėjimas. Šventinę nuotaiką bendruomenės „Stakliškės“ nariams kūrė gimnazijos mokiniai, vadovaujami Onos Kamblevičienės. Gera buvo klausytis posmų, skirtų tėvynei, žmogui, pareigai. Skambėjo puikiai atliekamos dainos, scenoje darniai sukosi poros.

 

Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2017-02-15  Stakliškių gimnazijos Vlado Jezukevičiaus  draugovės skautai Lietuvos gimtadienį paminėjo dalyvaudami stovykloje „Lietuva – šalis mana“. Jos metu draugovės gretas papildė nauji nariai. Į skautišką veiklą įsijungė septyni skautai. Stovykloje vyko viktorina, kurioje užduotys buvo iš Lietuvos ir Skautijos istorijos. Vyko skautorama, kurios metu vyresnieji savo žinias perdavė jaunesniesiems ir naujai prisijungusiems draugams. Vasario 16-ąją skautai dalyvavo Šv. Mišiose. Po mišių sušilo prie arbatos puodelio, pasidalijo įspūdžiais.

 

Sesės Jovita ir Gabija. Foto>>

 
 

2017-02-15  Laisvė – tai kažkas, ko net Dievas negali uždrausti žmogui. Laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiamos vertybės, jos svarbesnės, aukštesnės už gerovę. Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų.  Dalis iš jų yra ne šiaip sau svarbios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji  - kiekvienam lietuviui, branginančiam savo šalį, gerbiančiam jos istoriją,  svarbi diena.  Paminėti šios dienos nepamiršome ir mes – Stakliškių gimnazijos mokiniai. Kartu su Pieštuvėnų kaimo bendruomenės nariais – nuo pačių mažiausių iki garbingo amžiaus žmonių -  susirinkome į čia esantį vaikų darželį, kuriame visi kartu prisiminėme, kokia svarbi, brangi ir nepakeičiama mums yra tėvynė Lietuva. Buvo gera matyti ir girdėti, su kokiu džiaugsmu, šiluma veideliuose  mažieji darželinukai deklamavo eiles, pridėję rankeles  prie savo mažų širdelių  dainavo dainą, skirtą Lietuvai ...  Ne vieną dainos posmą apie tėvynę  žiūrovams padovanojo ir Stakliškių mokyklos choras bei Pieštuvėnų moterų ansamblis. Širdis džiaugėsi, jog susirinkusieji taip pat neliko abejingi ir dainavo kartu su mumis, o kai kurie net nubraukė ašarą. Tikiu, jog tai džiaugsmo ir pasididžiavimo ašaros, simbolizuojančios begalinę meilę tėvynei Lietuvai. Esu laiminga, kad galiu visam pasauliui drąsiai ir išdidžiai skelbti, jog esu lietuvė. Ir nesvarbu, kokie pavojai ar negandos užkluptų mūsų šalį, tikiu, jog Lietuva visada išliks mūsų širdyse.

         Visada ir visur prisiminkime, kad Lietuva nedidelė, bet didelė jos tiesa  būti ir išlikti. Ir tą tiesą bei meilę savo Tėvynei  mes – Lietuvos vaikai – nešime savo širdyse per visą gyvenimą.

 

Stakliškių gimnazijos IV g klasės mokinė Vaida Urbaitė. Foto>>

 
 

2017-02-15  Su dideliu nekantrumu vaikučiai laukė Lietuvos gimtadienio – taip darželinukai įvardino Vasario 16-ąją. Trečiadienį, pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų drabužėliais, rinkosi į rytmetį. Pagarbiai sustoję išklausėme himną, toliau skambėjo vaikučių dainelės, eilėraščiai. Kartu aptarėme ir Lietuvos simbolius, pasidžiaugėme gražia mūsų tėviškėle. Rimti ir pagarbiai nusiteikę atrodė mažieji po renginio. Toks ir buvo tikslas – ugdyti meilę, pagarbą mūsų Lietuvai. Norėtųsi tikėti, kad tas patriotinio jausmo pradas augs šių vaikų širdelėse, kad užaugs karta, savo gyvenimą, savo ateitį kursianti Lietuvoje.

 

Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriaus informacija. Foto>>

 
 

2017-02-13  Vasario 13 dieną gimnazijos mokiniai susitiko, bendravo su ekspedicijos „Misija Sibiras 16“ dalyviu Arnu Zmitra. Įdomus svečias – didelę atranką, kad pakliūtų į ekspediciją, įveikęs jaunas žmogus, ypatinga proga – vasario 16-osios išvakarės. Tad nieko keisto, kad nuskambėjo skambutis, o lėkti į laisvę nenorėjo  nei mokiniai, nei mokytojai. Nes laisvė buvo čia.

Arnas papasakojo apie ekspediciją „Misija Sibiras“, pasidalino savo asmenine patirtimi, parodė daug įspūdingų fotonuotraukų. Šios, jau 11-osios, ekspedicijos į lietuvių tremties vietas ypatingumas galbūt tas, kad ji buvo Igarkoje – už poliarinio rato esančioje vietovėje, kur amžinas įšalas, kur lietuvių koncentracija buvo didžiausia. Ekspedicijos dalyviui didžiausią įspūdį paliko savęs - visai kitokio negu iki ekspedicijos - atradimas, žmogiškųjų ryšių, bendrystės jėgos supratimas. „Ekspedicijos tikslas – tvarkyti tremtinių kapines.   Kaip tvarkyti tai, ko beveik nėra? Bet kėlėme nuvirtusius kryžius, traukėme juos iš pelkės, pastatėme 9 naujus. Sutvarkėme. Kapinaitės atsirado. Šio darbo prasmė? Vertė? Tiesiog pajutau, kad gyvenime ir aš esu nuveikęs kažką labai svarbaus, tikrai reikalingo, vertingo...“

Igarkoje žmonių būstų languose žydi pelargonijos. Jas vietiniai vertina ir saugo, nes nežinia kokiu būdu šitas gėles į šį nykų kraštą atvežė lietuviai tremtiniai.

Igarkoje pagarbiai pasakojamos istorijos apie keistus lietuvių poelgius. Iš bulvių lupenų per kelis mėnesius sugebėdavo užsiauginti bulvių. O toks Daugnora keliasdešimt kilometrų eidavo pėsčias, kad prieš Kalėdas miesto aikštėje atsirastų papuošta eglė. Ir visam miestui padarydavo šventę...

Ačiū istorijos mokytojai Loletai Aliukevičienei už suorganizuotą prasmingą susitikimą.

 

Mokytoja Zita Reipienė. Foto>>

 
 

2017-02-09  Mes, IG klasės mergaitės, visą savaitę į mokyklą vaikščiojome susipynusios dvi kasas – kaip tikros lietuvaitės.

Mūsų patirtimi siūlome pasinaudoti 6 klasės mokines.

 

IG klasė. Foto>>

 
 

2017-02-03 Gimnazijos bendruomenė nutarė dalyvauti akcijoje „Parašyk Lietuvos vardą kitaip“.

 

Gimnazijos informacija. Foto>>

 
 

2017-02-02 M. K. Čiurlionis sakė: „Ne tiktai tie, kurie turi milijonus, ir ne tiktai tie, kurie milžinais vadinami, daro gera kitiems“, gėrį skleisti mokame ir mes - Stakliškių gimnazijos dvyliktokai. Vasario 2 dieną mes vykome į Alytaus vaikų globos namus ir padovanojome vaikams spektaklį „Trys paršeliai“. Vaikai juokėsi iš Nifo ir Nufo pokštų, šėlionių, šypsojosi, kai Nafas statė savo namą ir net verkė, kai vilkas mėgino nupūsti paršelių namelius ir juos praryti. Nepaisant visų ašarų, vaikams buvo linksma ir, kai mes išvykome, jų veidus puošė šypsenos. Dovanoti šypsenų nuvažiavome ir į Alytaus Šv. Benedikto gimnaziją, kurioje aplankėme savo buvusią direktorę. Kartu išgėrėme arbatos, vieni su kitais pasidalinome savo pasiekimais, gerais darbais ir ateities planais. Mes ir toliau stengsimės likti gerais žmonėmis ir daryti gera kitiems, nes galbūt tokia ir yra gyvenimo prasmė.

Sandra Cvilikaitė, IVG klasė

 
 
 
 

2017-01-28 Šeštadienio rytas priminė darbo savaitės rutiną, kai anksti pabundame ir ruošiamės į mokyklą. Šiandienos diena buvo suplanuota dar prieš keletą savaičių, kai sužinojome, kad patekome į informacinių technologijų konkurso „Bebras“ antrąjį etapą. Mes, trys Stakliškių gimnazijos mokinės, kartu su mokytoju Vidu Noreika sausio 28-osios rytą vykome į Alytaus kolegijos Informacijos ir ryšių technologijų fakultetą dar kartą išbandyti savo jėgų sprendžiant įdomius, verčiančius pamąstyti uždavinius. Klausimai buvo itin sukti ir juos sprendė daug gudruolių, tad šį kartą mes diplomų neparvežėme, tačiau smagiai praleidome laiką -  stebėjome lazerių šou, susipažinome su Alytaus kolegijos studijų programomis ir bendruomenės veikla. Diena praėjo įdomiai ir naudingai.

 

Aurelija Diškevičiūtė, IVG klasė. Foto>>

 
 

2017-01-26 Sausio 26 dieną Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centre vyko netradicinė dailės pamoka IVG klasei. Pamoką mums pravedė kultūros namų direktorė Asta Keblikienė. Ji pristatė  Tarptautinę projektinę parodą „Pagalvok prieš išgerdamas žinok apie poveikį, tradicija, kultūrą“. Vaizdinė medžiaga paimta iš Lietuvos liaudies buities muziejaus.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-01-23  Netradicinė braižybos pamoka IV G klasės mokiniams. Pamoką pravedė mūsų mokyklos buvusi mokinė Kristina Kandrotaitė. Kristina studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universitete – Architektūros inžineriją.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-01-20  Savaitgalį Prienuose bei Alytaus rajono Alovės mokykloje vykusiose Lietuvos mokyklų žaidynių futbolo varžybose Stakliškių gimnazijos berniukų ir mergaičių komandos turėjo pripažinti Vilkaviškio komandų pranašumą. Berniukai nusileido tik po baudinių serijos, nes rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Įvarčius pelnė Daivaras Berškys ir Osvaldas Diškevičius. Mergaitės du kartus sužaidė taikiai, bei vienas rungtynes pralaimėjo. Rezultatyviausiai žaidė Emilija Gervickaitė, Rima Sebeikaitė ir Vytautė Gusaitė.

 

Mokytojas Marijus Makštutis

 
 

2017-01-20  Sausio 20 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai į mokyklą rinkosi sportiškai nusiteikę, nes jų laukė netradicinė diena – Sporto šventė. Pirmos pamokos metu klasėse kalbėjo apie įvairias sporto šakas, žiūrėjo filmuotą medžiagą. Vėliau dvi pamokas aktyviai sportavo.  Rungėsi įvairiose estafetėse, žaidė kvadratą. Pradinukams labai patiko tai, kad vienos pamokos metu kartu su jais sportavo ir gimnazijos IV klasės mokiniai (dvyliktokai). Jie kartu su mažaisiais šokinėjo per šokdynę, lindo pro lankus...

Baigę sportuoti savo įspūdžius pavaizdavo piešiniuose.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė. Foto>>

 
 

2017-01-18  Giedrą sausio 18 d. rytą mes, Stakliškių gimnazijos 8 ir I-IVg klasių mokiniai, susiruošėme į Prienuose vykstantį pasaulinės sniego dienos paminėjimą.

Mums teko bėgti lauke per sniegą, žaisti futbolą, lipdyti sniego senius, važinėtis rogutėmis, daryti sniego angelus. Mūsų mokyklos futbolininkai užėmė pirmąją vietą, o mergaitės laimėjo „Gražiausio senio“ konkursą, todėl visi buvome apdovanoti.

Nors lauke ir vėsu, tačiau mokinių nuotaikos tai nesugadino. Laimingi, su dovanomis grįžome į mokyklą, o įspūdžiais pasidalinome su draugais.

 

Evita Kosčicaitė, IG klasė. Foto>>

 
 

2017-01-13  Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Lietuvių tautos laisvės medis palaistytas tauriausių Lietuvos žemės vaikų krauju. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir gėrėdamiesi jų žygdarbiu visam pasauliui skelbiame: niekada niekam nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę. Sausio 13-osios įvykiai  visiems, kas bent kiek juos atsimena,  į atmintį įstrigę kaip žiauraus išpuolio prieš beginklius žmones  diena. Tad kaip ir kasmet, sausio 13-ąją mūsų gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Visuose mokyklos languose ryte degė žvakutės - gyvybės, šviesos, vilties simbolis. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai pasipuošė neužmirštuolių žiedais, o I aukšto fojė iš mažų degančių žvakelių sudėliojo  Gedimino pilį su trispalve  ir iškabino keturiolikos didvyriškai žuvusių patriotų, už laisvę atidavusių gyvybes, nuotraukas. Kad pamąstytume: jie buvo jauni, kupini svajonių, noro  gyventi, bet atidavė gyvybes už mano, už tavo laisvę - už mano, už tavo svajones, gyvenimo siekius?  Tą naktį juos prie televizijos bokšto atvedė kažkas daugiau už pareigą. Gal svajonė, gal tikėjimas,  gal begalinis laisvės siekis... Jie tai padarė dėl mūsų, dėl Lietuvos. Todėl visi kartu eilėmis ir dainomis išreiškėme pagarbą Tėvynės didvyriams.
Sekdami Laisvės gynėjų pavyzdžiu, būkim drąsūs ir vieningi. Globalių įvykių kontekste tai ypač svarbu. Net ir būdami svetimose šalyse nepamirškite, kad dideli darbai prasideda nuo mažų žingsnių, graži aplinka – nuo mažutės šypsenos, o laimingi žmonės yra tuomet, kai dirba vardan to, kuo tiki, nelaukdami nieko mainais.

 

Aurelija D. ir Vaida U., IV g klasė. Foto>>

 
 

2017-01-04  Sausio 4 dieną mes, gimnazijos pradinių klasių mokytojos: Sonata, Rasa, Dalė  ir priešmokyklinės grupės auklėtojas Linas, lankėmės Vilniaus ,,Giliuko“ darželyje  ir SOS  vaikų kaime. Buvome svetingai pasitikti darželio direktorės Ingridos Ragauskienės. Ji pakvietė mus į salę, kur mažieji parodė kalėdinį spektaklį apie kūdikėlio Jėzaus gimimą. Vėliau direktorė bei pavaduotoja ugdymui Gražina Valeikaitė pasakojo apie veiklą, tradicinius renginius. Užsimezgė glaudus, šiltas ir malonus pokalbis apie ugdymą, bendravimą su vaikų tėvais, įvairias problemas, jų sprendimo būdus, mąstymo žemėlapių taikymą ir naudą. Meninio ugdymo pedagogė Audronė Gerčienė pateikė praktinių užduočių, kurias išbandėme ir mes. Mąstymo žemėlapiais galėjome pasidomėti ir grupėse. Čia auklėtojos mielai pristatė ne tik šiandienės veiklos mąstymo žemėlapius, bet ir sukauptus, anksčiau padarytus. Po to apžiūrėjome darželio teritoriją, apsilankėme SOS vaikų kaime.

   Esame dėkingi darželio pedagogėms už šiltą priėmimą, geras emocijas, skleistą patirtį. Tikime, jog užsimezgęs bendravimas tęsis.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 
 
 

2016-12-23  Kai ramybė apgaubia mūsų esybę ir pasibeldžia gerumas  į kiekvieno širdį, žinom – šv. Kalėdos jau čia pat. Tai pats geriausias laikas susiburti, pabūti kartu. Taip ir padarė Stakliškių gimnazijos bendruomenė. Gruodžio 23 d. visi susirinko į gimnazijos aktų salę, kurioje vaikai atėjusiems dovanojo didžiausias dovanas – nuoširdumą, šypsenas, geras emocijas. Muzikos instrumentų skambesys, dainininkų balsai, aktorių vaidyba ir kostiumai išties paliko didelį įspūdį. Žiūrovai sėdėjo ramūs, susikaupę. Gal apie artėjančias šventes galvojo... Gal kaupėsi atsisveikinimui su mus paliekančiais žmonėmis...

       Ramūs, švelnūs pianinu, smuiku atliekami kūriniai leido mąstyti apie metų patirtis. Dėkojome visiems, kurie padarė daug gero, prisidėjo prie gimnazijos gerovės kūrimo. Žinoma, daugiausia dėmesio skyrėme tiems, kurie – kaip tie Kalėdų senelio nykštukai - kasdien pluša, visad šalia, kartu. Su ašaromis akyse dėkojome gerbiamai direktorei L. Šernienei už jos darbą, choro nariai smagų muzikinį sveikinimą skyrė choro vadovei O. Kamblevičienei, artistai gražių švenčių linkėjo aktorei, teatro vadovei B. Arsobaitei...

      Ramybę sudrumstė „Arsakadabra“ teatro grupė – privertė užmiršti kasdienybę, nuskraidino į stebuklų šalį – papasakojo pakvaišusią Alisos istoriją. Salėje girdėjosi juokas.

     Visiems buvo gera. Šildė ne radiatoriai, bet susirinkusiųjų šypsenos. Smagu, džiugu, kad nedideliame Prienų rajono miestelyje tiek gerų, nuoširdžių žmonių, entuziastingų mokytojų, talentingų vaikų, kad turime kuo pasidalinti, ką parodyti.

 

IV G klasės mokinė Justina Baguševičiūtė. Foto>>   Video>>  

 
 

2016-12-23  Gruodžio 23 dieną mes, 5 klasės mokiniai, organizavome adventinę valandėlę „Pabūkime drauge“. Pirmiausia pasiruošėme „Kūčių“ stalą – su kalėdaičiais, kūčiukais, džiovintais ir keptais obuoliais, Šarūnės mamos pyragu... Tada išėjome aplankyti  Stakliškių vyresnio amžiaus žmonių – pasidalinti Kalėdų džiaugsmu. Aplankėme dvi močiutes ir vieną dieduką, padovanojome savo gamintus atvirukus, kuklių vaišių. Jie džiaugėsi, pasakojo apie savo vaikystės Kalėdas – būdavo daug sniego ir... labai kuklios kalėdinės dovanėlės; stengėsi mus pavaišinti – saldainiais, sausainiais. Netikėčiausia buvo valgyti virtų pupų. Grįžę pasitikome tėvelius, tiksliau mamytes, kurios atėjo į mūsų valandėlę. Suvaidinome istoriją apie du karalius, pasveikinome su artėjančiomis Kalėdomis, dėkojome, atsiprašėme. Mamos pasakojo apie savo namų Kalėdų tradicijas. Įdomus, prasmingas atradimas: ir auklėtojos šeimoje maldą prie Kūčių stalo pradėdavo senelis, vėliau tėtis, ir penktokės Margaritos šeimoje (tikriausiai ir kitų vaikų šeimose) maldai prie stalo vadovauja tėtis. Kitas atradimas, kad labai smagu dovanoti džiaugsmą kitiems. Dar vaišinomės, keitėmės dovanėlėmis, džiaugėmės gimnazijos mokinių koncertu, kuriame dalyvavo ir mūsų Margarita, Šarūnė bei Milita.   Šaunuolės.

Tikrai pabuvome drauge. Visiems smagių švenčių, nuotykingų, sveikų žiemos atostogų.

 

5 klasės mokiniai. Foto>>

 
 

2016-12-23  Gruodžio 23 d. mokykloje vyko pradinių klasių Kalėdinės eglutės šventė.  Mokiniai labai laukė ir aktyviai ruošėsi šiai šventei. Jiems padėjo jų mokytojos ir tėveliai, kurie pasirūpino puikiomis šventinėmis kaukėmis. Šventės metu mokiniai vaidino, šoko, dainavo, kol sulaukė Kalėdų senelio su Snieguole. Senelis ne tik atvežė pilnus maišus dovanų, bet ir nustebino įvairiais fokusais, žaidimais. Linksma buvo visiems.

 

Mokytoja S. Labutienė. Foto>>

 
 

2016-12-23  Gruodžio 23-ąją dieną mes, 6 klasės mokiniai, vykome į Alytų. Čia, lydimi auklėtojos Laimos Nastaravičienės ir lietuvių kalbos mokytojos Audronės Balčiūnienės, dalyvavome Alytaus kraštotyros muziejaus organizuojamose edukacijose. Pirmojo edukacinio užsiėmimo „Senovės kario apranga ir ginkluotė“. Žiedinių šarvų gamyba metu ne tik aptarėme to laikmečio kario ginkluotę, atskiras aprangos bei buities detales, matavomės šarvus, kurie sveria net 20 kilogramų,  bet ir patys pabandėme gaminti žiedinius šarvus. Tai nesunkus, bet daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas, kuris klasės mergaitėms pasirodė lengviau įveikiamas. Antrojo edukacinio užsiėmimo „Raštininko baltos rankos“ metu mums buvo pristatyta rašymo priemonių istorija. Šio užsiėmimo metu patys išbandėme rašymą be rašalo įvairiomis technikomis: molinėse lentelėse pagaliuku, ant medinių lentelių kreida. Mums buvo pateiktos ne tik įdomios kūrybinės rašymo užduotys, bet teko pasukti galvas atliekant istorijos, geografijos ir matematikos žinių reikalaujančias užduotis. Laikas pralėkė labai greitai. Atostogauti išėjome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

 

6 klasės mokiniai. Foto>>

 
 

2016-12-22  Artėjant Kalėdoms, mes, IIIg. klasės mokiniai, kartu su muzikos ir dailės mokytojomis taip pat darėme gerus darbus. Integruotų dailės bei muzikos pamokų metu Stakliškių bažnyčioje puošėme eglutes ir prisidėjome prie prakartėlės puošybos. Didžiuojamės ir tuo, kad bažnyčios lankytojai Kūčių vakarą šalia prakartėlės galės pamatyti ir mūsų bendraklasių Violetos ir Linos pieštą paveikslą.

Linkime visiems ramių, jaukių ir džiaugsmingų Švenčių.

 

Viktorija Š., III g klasė. Foto>>

 
 

2016-12-20  Stakliškių gimnazijos mažuosius prieš Šv. Kalėdas aplankė kalėdų senelis su varlyte ir besmegeniu, jie parodė vaikučiams nuotaikingą vaidinimą, įteikė dovanėles ir kartu su mažaisiais pažaidė, pašoko. Atsidėkodami vaikučiai padainavo ir padeklamavo po eilėraštuką.

 

Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriaus informacija. Foto>>

 
 

2016-12-19  Kalėdos  į Stakliškių gimnaziją ateina lengvais šokėjų-snaigių žingsniukais, pasitinka išraiškingais nykštukų-medinukų veideliais, papuoštomis eglelėmis, virš mokyklos paradinio įėjimo nutūpusiu ankstyvo ryto paukščiu – gaidžiu... Ir daugybe šviesų švieselių... Ir  gražiais lūkesčiais: būsiu truputėlį geresnis geresnė... Visi visi pasistengėme kurdami savo gimnazijos kalėdinę dvasią. Labiausiai, daugiausia – dailės mokytoja Lina Andriukevičienė: rūpinosi, koordinavo, derino, ugdė... Kad mūsų širdys nušvistų Kalėdomis...

Kad ilgai laukę, sulauktume daugybės kalėdinių stebuklų. Kad nepražiopsotume svarbiausio – Jėzaus gimimo.

 

Mokytoja Zita Reipienė. Foto>>

 
 

2016-12-16  Gruodžio 16-tą dieną skautų teatro „Pykšt - Pokšt“  mokiniai, dalyvaujantys NVŠ programoje, vyko į Vilnių.  Lankėmės Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje ir  dalyvavome edukacinėse programose. Mes, vyresnieji, edukacinės programos metu žiūrėjome režisierių Nekrošiaus ir Koršunovo filmuotų spektaklių ištraukas. Labiausiai patiko  V. Šekspyro „ Hamletas.“ Gavome užduotį -  turėjome paskaityti keletą ištraukų ir jas suvaidinti. Suvaidinome Hamleto ir Ofelijos dialogą.  Vaidinti patiko.

     Mažesnieji susipažino su teatro lėlėmis, jas apžiūrėjo, mokėsi valdyti, o išmokę  suvaidino lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“.

     Po edukacinių programėlių muziejaus gido vedini apžiūrėjome  eksponatus, klausėmės pasakojimo apie muziejaus istoriją. Buvo įdomu.

      Dar aplankėme Vilniaus eglę, grožėjomės šventiniu miestu.

 

Skautės Jovita Diškevičiūtė ir Vaida Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2016-12-16  Didžiosios metų šventės žmones suartina. Tiksliau – jų laukimas, nes kiekviena diena atneša po naują džiaugsmo, kurį kam nors padovanoji, trupinėlį.

Gruodžiui  įpusėjus   miestelių gatvės, namų langai ima puoštis lemputėmis, girliandomis.

   Stakliškių bendruomenė taip pat kuria šventinę nuotaiką, ja dalijasi, tad gruodžio 16 d. įžiebė miestelio eglę. Ankstų rytą žmonės ne į darbą, vaikai ne į pamokas skubėjo, o į miestelio aikštę.  Čia susirinkusius sveikino gimnazijos mokiniai, abu chorai, Stakliškių seniūnas ir pats Kalėdų Senelis. Kvepėjo arbata ir sausainiais. Nušvitus eglės žiburiams buvo dar smagiau, nes ji papuošta ir kiekvienos gimnazijos klasės padovanotais didžiuliais bumbulais.

   Ore pleveno šilumos jausmas. Jis tirpdė sniegą, švelnino vėjo žvarbumą.

 

Agnė Šermukšnytė, IIG kl. Foto>>

 
 

2016-12-15 Stakliškių gimnazijos Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyrius glaudžiai bendradarbiauja su kaimo bendruomene „Pieštuvėnai“. Gruodžio 15 d. Pieštuvėnų kaimo bendruomenės pirmininkė, Stakliškių gimnazijos mokytoja – metodininkė Dalė Stankevičienė, ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos Danutė Kederienė ir Asta Liutvinskienė sukvietė kaimo bendruomenės šeimas į adventinę popietę. Stakliškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir bendruomenės moterys, vadovaujamos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos, choro vadovės Onutės Kamblevičienės, ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai susirinkusiems parodė adventinę muzikinę kompoziciją. Dainomis ir giesmelėmis pasakojo, kaip ruošia savo širdeles kūdikėlio Jėzaus gimimui. Šie bendri susibūrimai džiugina, skatina šeimas pabūti kartu, suteikia energijos naujiems geriems darbams.

 

Pieštuvėnų ikimok. ugdymo skyriaus auklėtoja D. Kederienė. Foto>>

 
 

2016-12-15 Gruodžio 15 d. mūsų mokyklos keramikos ir etnokultūros būrelio nariai turėjome išskirtinę galimybę sudalyvauti festivalio „Vilnius Recycled Art Festival“ finaliniame renginyje, kuris vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

Renginio metu mokiniai  dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurioms vadovavo  profesionalūs menininkai bei neformalaus ugdymo pedagogai.  Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų kūrė įvairius netikėtus meninius dirbinius.

Buvo organizuojamas Kalėdinio dekoravimo  konkursas. Siuntėme  nuotraukas savo  sukurtų  Kalėdinių dekoracijų. Tapome nugalėtojais.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

Dėkojame Jūsų mokyklos bendruomenei už dalyvavimą Vytauto Didžiojo karo muziejaus organizuojamame piešinių konkurse „Saulės mūšis 1236“. Norime pasidalinti šiam piešinių konkursui sukurta elektronine knyga, kurioje kiekvienas dalyvis galės pasidžiaugti savo darbu. Linkime ir toliau aktyviai prisidėti prie kūrybiškumo ir istorijos puoselėjimo!

 Nugalėtojus paskelbsime iki gruodžio 16 d. (penktadienio). Knygą rasite čia: https://www.yumpu.com/document/view/56506229/piesiniu-konkursas

 

Pagarbiai

Vytauto Didžiojo karo muziejus

 
 

Mielas gimnaziste,

Turi idėjų? Moki piešti? Nedelsk!

Erasmus+ projektas YOGIES (Youth Olympic Games in European Schools) skelbia tarptautinį logotipo kūrimo konkursą. Du geriausi darbai varžysis  mokyklų, projekto dalyvių, konkurse. Tai puiki galimybė išbandyti savo gebėjimus, tapti tarptautinio konkurso laureatu ir savo darbu įprasminti partnerystės idėjas.

Dėl logotipo formato kreiptis į dailės mokytoją L. Andriukevičienę.

Dėl logotipo idėjos – į anglų kalbos mokytoją J. Ručienę.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė

 
 

   Mūsų gimnazija pradėjo vykdyti Erasmus+ Strateginių mokyklos partnerysčių projekto YOGIES („Youth Olympic Games in European Schools“ – Jaunimo Olimpinės žaidynės Europos mokyklose) veiklas. Projektą koordinuoja Londono Regent koledžas (JK), o partneriai yra Urbino miesto aukštesnioji mokykla (Italija), Karvina miestelio gimnazija (Čekija) ir Antalijos Anadolu licėjus (Turkija).

   Projekto tikslas - integruoti mokinius, ypač mažiau motyvuotus ir patiriančius mokymosi nesėkmes, į mokyklos gyvenimą, pagerinant jų įtrauktį bei pažadinant individualius gebėjimus per komandines sporto varžybas.

Partnerinių mokyklų mokytojai ieškos priežasčių ir sprendimo būdų tokioms problemoms, kaip pamokų praleidinėjimas, nenoras mokytis, patyčios ar netolerancija, o mokiniai - ne tik dalyvaus  varžybose, bet ir atliks įvairias užduotis.

 

Mokytoja Jolanta Ručienė

 
 

2016-12-06 Šaltą gruodžio šeštosios rytą vykome į Alytų. Lankėmės norvegų įmonėje „Baldeka“ , su kurios veikla mus supažindino direktorius A. Visockas. Ši įmonė gamina biuro baldus. Vėliau aplankėme miesto aikštę, kurioje mus pasitiko „Technologijų mokykla ant ratų“. Joje buvo pristatyta 3D spausdintuvas, kompiuterizuotos staklės, krumpliaračių stendas, suvirinimo simuliatorius, kita moderni įranga, kurią galėjo išmėginti mokiniai. Paskutinis kelionės taškas – Alytaus profesinio rengimo centro veiklų pristatymai teatro rūmuose.

Aistė ir Agnė, IIG. Foto>>

 
 

2016-12-02 Gruodžio 2 d. kai kurie 7-8 ir I-IVG klasių mokiniai lankėsi Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Klausėmės paskaitos apie žalingus įpročius. Tema ne itin linksma, bet labai aktuali, reikalinga. „Cigaretės žudo lėtai. Jei rūkom, lėtai žudomės. Tėvai, kurie tai toleruoja, yra mūsų lėto žudymosi sąjungininkai. Dar baisiau, jei jų pavyzdys mus padrąsina pradėti rūkyti“.  Maždaug taip kalbėjo paskaitos lektorius. Žiauru? Taip! Verta susimąstyti? Taip!  Emocijos buvo  šiaip sau, nes juk pažįstame rūkančių artimų žmonių. Nuotaiką pakėlė grupės “Omerta” koncertas. Buvo visai smagu, net linksma. Ačiū Daivutei Švedienei, buvusiai kartu su mumis.

 

Aistė Valtaraitytė, IG kl.

 
 

2016-12-01 „Jei  nešiosiesi vaikystę su savimi – niekada nesensi“ (P. Stopardas). Gražūs, reikalingi mums šitie žodžiai, ypač šiais metais, kai pečius ima slėgti  abiturientiško gyvenimo atsakomybė ir našta. Todėl nepamirštame vaikiškų linksmybių. O kai jomis dalinamės su kitais, džiaugsmo padvigubėja.

Šįkart (taip, beje,  elgėmės ir ankstesniais metais) gruodžio 1 d. darželio vaikučius pradžiuginome nuotaikingu  pasirodymu. Tai buvo muzikinis spektaklis „Trys paršiukai“.  Idėja – muzikos mokytojos O. Kamblevičienės, ją įgyvendinome mes, muzikos pogrupio mokiniai: Vaida, Aurelija, Sandra, Justina, Edvinas ir Linas. Visi kartu parinkome muziką, kūrėme, kostiumus, dekoracijas ir...šiek tiek parepetavome. Vaidinome ne tik mes, bet ir žiūrovai - kartu dainavo, šoko... Mūsų spektaklį matė kai kurie mokytojai, direktorė. Visi sakė – nuostabu.

Tai ką, visiems reikia bent truputėlio  vaikystės? Vadinasi, reikia mūsų. Tikrai galime atvažiuoti pas jus ir parodyti savo spektakliuką. Vaikams ir ne tik... Visiems,  kam reikia šventės. Kreipkitės!

 

Abiturientai - artistai. Foto>>

 
 

2016-11-30 Prienuose vykusiose rajono mokinių futbolo varžybose Stakliškių gimnazijos komanda tik finale nusileido Ąžuolo progimnazijos futbolininkams ir iš turnyre dalyvavusių šešių komandų užėmė antrąją vietą. Prieš tai pogrupyje įtikinamai 4:1 įveikta "Revuonos" komanda ir 2:1 nugalėti Jiezno gimnazistai. Mūsų komandoje rezultatyviausiai  žaidė Daivaras Berškys ir Osvaldas Diškevičius. Jiems padėjo Giedrius Paulauskas, Kajus Grinkevičius, Meidūnas Stankevičius, Faustas Stankevičius, Lukas Budrikas.

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>

 
 

2016-11-30 Muzikos pamokos – ne tik dainavimas ar solfedžiavimas. Tai - mokymasis organizuoti bei vesti renginius. IIIG klasės mokiniai, lankantys muzikos pamokas, 1 – 2 klasių mokiniams surengė „Rudens šventę“. Vaikai noriai dalyvavo renginyje, aktyviai vykdė mūsų sugalvotas užduotis. Pradinukų pastangas vertino garbinga komisija. Jėgos buvo apylygės, tačiau nugalėtojais tapo „Geltonoji komanda“, kuri gavo didįjį prizą. Neliko nuskriausta ir antrąją vietą užėmusi „Žalioji komanda“ – jie gavo paguodos prizą.

Šventė visiems patiko. Renginio dalyviai mums padėkojo garsiais aplodismentais. Stengsimės surengti dar ne vieną projektą ne tik pradinukams, bet ir visai mokyklos bendruomenei.

 

III G klasės mokinės Viktorija Š. ir Gintarė G. Foto>>

 
 

2016-11-29 Taip jau sutapo, kad rytą, kai darželyje turėjo vykti adventinis rytmetis, gamta pažėrė savo dovanas. Nuostabus, baltas vaizdas už lango savaime atrodė paslaptingai. Jau tradicija tapo, kad prasidėjus Adventui darželinukai renkasi į rytmetį. Dar iš vakaro vaikučiai, padedami auklėtojų, kepė kūčiukus, pynė Advento vainiką. Antradienį į darželį atvyko parapijos klebonas Gediminas Mieldažis, mokytoja Egidija Valkauskienė, gimnazijos direktorė ir pavaduotoja. Vaikučiai pagiedojo giesmelių, deklamavo eilėraštukus. Klebonas kalbėjo vaikučiams, kaip jie galėtų paruošti savo širdeles pasitinkant Jėzulio gimimą, uždegė pirmąją advento žvakelę. Mokytoja Egidija labai įdomiai papasakojo apie adventinio laikotarpio papročius ir tradicijas, klausė vaikučių, ką jie patys žino, vaišino tradiciniu  šio laikotarpio skanumynu - džiovintais obuoliukais. Gimnazijos direktorė padėkojo už gražų renginį, palinkėjo visiems pajusti artėjančių  šventų Kalėdų laukimą. Po to visi vaišinosi tradiciniais senoviniais patiekalais, kuriuos ruošė darželio darbuotojai.  Tikime, kad pabuvimas kartu, pagarbus prisiminimas praeities tradicijų, bent mažas „prisilietimas“ prie jų ugdys vaikučiuose didžiavimąsi mūsų kultūra, tradicijomis.

 

Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyriaus informacija. Foto>>

 
 

2016-11-26  Advento išvakarėse Stakliškių bažnyčioje skambėjo giesmės – antrus metus vyko šlovinimo vakaras. Šįkart – „Šlovinsiu Tave, kol gyvensiu...“ (Ps 63,5). Atrasti širdyse vietos ramybei, gėriui, nuoširdumui, suvokti Kalėdas kaip laukimą, dalijimąsi, kasdien gyventi su viltimi ir meile kvietė Stakliškių gimnazijos šlovintojų ir jų vadovės Onutės Kamblevičienės giesmės, klebono žodžiai, ištraukų iš Šv. Rašto skaitiniai... Bažnyčios vėsumoje ir prieblandoje toks tikras buvo artimo žmogaus buvimas, toks aiškus žinojimas:  galime nurimti. Susirinkti save išbarstytus, sužeistus ir žeidžiančius. Atleisti ir sau, ir kitam. Nes JIS kartu, JIS su mumis ir už mus. Skambant paskutinei giesmei -  „Pakilk ir šviesk, Dievo bažnyčia“ –  visi vakaro dalyviai padėjo savo vilties, dėkingumo, lūkesčių  žvakutę   į bendrą – visų Kryžių – Šviesos, Gyvybės ženklą, o mokykla bažnyčiai padovanojo adventinį vainiką.  Kad kai „nedieviškai, neangeliškai pilka“, anot poetės O. Baliukonės, vis tiek būtų šviesu. Laukti. Ir sulaukti.  Šv. Kalėdų.

 

Mokytoja Zita Reipienė. Foto>>

 
 

2016-11-25 Lapkričio 25 dieną gimnazijoje organizuota Karjeros diena. Gimnazistai visą dieną bendravo su buvusiais mokyklos auklėtiniais - šiuo metu sėkmingai gyvenimus kuriančiais žmonėmis ir svečiais. 1-8  klasių mokiniams buvo vedamos netradicinės pamokos. Karjeros dienos programą parengė ir veiklas koordinavo   karjeros mokytoja Daiva Švedienė, įgyvendino visi tą dieną dirbę mokytojai, klasių auklėtojai.

        Gimnazistai susitiko ir bendravo su FOX universitetai atstove Inga Kubiliūte, dėstytoju Daumantu Židanavičiumi, parduotuvės vadove Dovile Mikalauskaite, pradinių klasių mokytoja Silvija Valatkaite, slaugytoja Agne Bieliauskaite, studentėmis  Audrone Žilionyte, Kristina Kandrotaite, Vygaile Ašmantaite. Buvo  pristatytos studijų užsienyje – Anglijoje ir Danijoje – galimybės, Kauno technikos kolegija, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto verslo praktikų centras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros studijų programa, Kauno  kolegijos bendrosios praktikos slaugos studijų programa, diskutuota apie tai, ar studijų pasirinkimas lemia darbo pasirinkimą, kokių savybių reikia šiandienos mokytojui, ką nuveiktų  jauni sėkmingi žmonės, jei turėtų galimybę sugrįžti į mokyklą. Gimnazistai domėjosi, klausinėjo, diskutavo... Jie vienareikšmiškai mano, kad Karjeros dienos reikalingos.

        

Austėja Sebeikaitė, Gabrielė Kamblevičiūtė, IG. Foto>>

 
 
 
 
 
 

2016-11-18 Lapkričio 18 d. III G klasės mokiniai lankėsi mados dizaino, interjero dizaino kūrybinėse dirbtuvėse. Dėstytojai mokinius supažindino su avangardinės mados kūrybos pavyzdžiais. Taip pat supažindino su „Thinking out of the box“ sąvoka.

 

Mokytoja Lina Adriukevičienė. Foto>>

 
 

2016-11-17 Su dideliu iššūkiu teko susidurti mūsų gimnazijos III g klasės 3 D projektavimo ir dizaino pasirenkamojo dalyko mokiniams – Prienų rajono savivaldybės prašymu jie turėjo suprojektuoti 3 D modelį sklandytuvą-suvenyrą, kuris respublikinio renginio metu reprezentavo Prienų rajono savivaldybę. Laiko darbams buvo tik trys dienos.  Ir štai mokinio Arnoldo Labučio pastangomis sukurtas lėktuvo modelis jau rankose. Jam talkino bendraklasė Viktorija Švelpaitė, sukūrusi lėktuvui stovą. Mokiniams patarė jų mokytojai – Lina Andriukevičienė ir Vidas Noreika.

 

Mokytojas Vidas Noreika

 
 

2016-11-16 Lapkričio 16 dieną gimnazija paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Visų klasių mokiniai pagamino gėrio simbolių – balandžių.  Baltų, geltonų, mėlynų, rausvų... Jie  dabar „skraido“ ir dar ilgokai pabus mokykloje. Su gražia diena sveikino dainorėliai:  gimnazijos choras  padainavo dainą „Baltas paukštis“, o 1-4 klasių mokiniai - dainelę „Traukinukas“. 

Buvome labai laimingi, nes gražiai, šiltai paminėjome prasmingą dieną, mums dėkojo gimnazijos direktorė L. Šernienė. O koridorių palubėje besisūpuojantys paukščiai kviečia kilstelėti akis ir mintis aukštyn, į dangų...

 

Jaunosios žurnalistės Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Foto>>

 
 

2016-11-14 Stakliškių gimnazija dalyvauja „Erasmus +“ strateginės partnerystės finansuojamame projekte „Entrepreneurship in schools – creating new opportunities in teaching and education“. Projekto koordinatorė yra Ispanijos Caparrellos mokykla iš Lleidos miesto.

Šiame projekte kartu dalyvauja ir Čekijos Mercuri akademija, esanti Nachod mieste.

Pirmasis mokyklų susitikimas vyko Ispanijoje. Šiame susitikime dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokytojos D. Švedienė ir Ž. Biekšienė. Kiekvienos šalies atstovai pristatė švietimo sistemas, mokyklas ir verslumo ugdymą. Aptarėme projekto tikslus ir numatėme tolimesnes veiklas.

Mokytoja Ž. Biekšienė

 
 

2016-10-28 Spalio 28 dieną gimnazijos vyresnių klasių mokiniai šventė Heloviną. Organizavo antrokai gimnazistai, vakarą vedė šarmingosios Aistė Šalomskaitė ir Agnė Šermukšnytė. Buvo daug persirengėlių, nelengvų užduočių, išgąstingų šūksnių. Vien kad patektum į renginio vietą – aktų salę, reikėjo užrištomis akimis pereiti duobių ruožą, lįsti pro voratinklių draiskanas, šauksmu užpūsti žvakės liepsną... Aktų salėje laukė dar intensyvesnis veiksmas - užduotys, pašmaikštavimai, šiurpūs vaizdai... Pasyvių nebuvo: atėjai su helovinišku kostiumu, gavai gera ar bloga lemiantį numerėlį, tad privalai būti klusnus ir vykdyti vakaro vedėjų nurodymus. Kai kurios užduotys atrodė baisios, bet masino laukiantys prizai ir siurprizai, netikėtos dovanėlės. Šaunus vakaras baigėsi diskoteka.  „Buvo visai smagus pašėliojimas prieš atostogas“, - kalbėjo vakaro dalyviai.

 

Jaunosios žurnalistės Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Foto>>

 
 

2016-10-28 Stakliškių gimnazijoje visą savaitę vyko pradinukų įdomiųjų daržovių ir įvairių darbelių iš jų paroda. Spalio 28 dieną juos aplankė Rudenėlis su savo Fėja.  Svečiai stebėjo mokinių koncertą. Šie  dainavo, deklamavo, šoko. Vėliau dirbo komandose:  kūrė eilėraščius, piešė piešinius, skaičiavo rudens gėrybes, prisiminė, kokie yra rudens mėnesiai, rinko žodžius jiems apibūdinti. Rudenėlis ir Fėja mokinius apdovanojo obuoliais ir saldžiais prizais. Direktorės pavaduotoja L. Nastaravičienė padėkojo gražiausių darbelių autoriams -  pirmokams Justinai ir Gyčiui.

 

Mokytoja M. Grabauskienė. Foto>>

 
 

2016-10-28 Moliūgai  pailgintos grupės patalpų languose - tai ją lankančių mažųjų sumanymas, kuriam įvykdyti  visi ruošėsi ne vieną popietę, laukdami Helovino šventės.

Jų  viduje  plevenanti  švieselė  primena, kad jau ruduo, slepiasi saulutė, artėja Vėlinės. Apie daug ką  švieselių apsupty galima pagalvoti.

O kad moliūgai taptų  žibintais - tikrais meno kūriniais - ir malonintų žmogaus akį , nemažai  pastangų įdėjo mažieji grupės auklėtiniai: triūsė, plušo, skaptavo, drožė, o po minutės kitos moliūgas virto  gyva būtybe: žvelgė akys, šiepėsi dantys, žiojosi nemaža burna.

   Ne vien tik moliūgų puošybai skyrėme dėmesį. Grupės auklėtinių darbščios rankelės karpė iš popieriaus vaiduokliukus, raganaites, šikšnosparnius, voriukus. Jais pasidabino sienos, langai. Juk visa tai  papildo Helovino  temą.

  Ir mokinių darbelių apvainikavimas -  spalio 28 - tąją žiūrėtas filmas ,,Šreko Helovinas“ bei smaližių malonumui paruoštas stalas. Filmo išmonė, personažų drąsa, išradingumas žiūrovams dovanojo gerą nuotaiką, kurios labai reikia prieš artėjančias rudens atostogas.

 

Pailgintos dienos grupės auklėtojos. Foto>>

 
 

2016-10-27 Spalio mėnesį Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai vadovaudami auklėtojų stebėjo gamtą, jos pasikeitimus. Saulėtomis dienomis rinko medžių lapus, juos grupavo pagal spalvas, dydžius. Grįžę po pasivaikščiojimų iš surinktos medžiagos aplikavo, gamino darbelius, piešė. Mokėsi eilėraščių, dainelių, žaidimų, mokėsi minti mįsles.

     Gražią  spalio 27 d. popietę, mes tėveliai rinkomės į Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyrių, kartu pasidžiaugti atėjusiu rudeniu.

     Skambėjo vaikučių mielos dainelės, eilėraštukai, mįslės. Gėrėjomės šokiais, estafetėmis, vaikučių bei tėvelių iš daržo gėrybių pagamintais kūrybiniais darbeliais. Džiaugiamės ir didžiuojamės  turėdami progą pamatyti mažųjų ir auklėtojų surengtą popietę, pamatyti vaikučių sugebėjimus.

       Nuoširdus Jums ačiū.  

Tėveliai. Foto>>

 
 

2016-10-25 Spalio 25 dienos Jaunųjų eruditų būrelio užsiėmimas buvo neįprastas. Turėjome svečią, tad buvo kviečiami dalyvauti visi I – IVG klasių mokiniai, norintys pabendrauti su įdomiu žmogumi.

Svečias – Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius, LRATCA prezidentas, mokslinių tyrimų ir straipsnių bendraautorius Algirdas Reipas.

Supratome, kad savo  gyvenimo kelią jis vertina kaip sėkmingo žmogaus, tad neatsitiktinai ir mums pateikė nemažai įžvalgų, kas žmogų daro sėkmingą. Labai svarbu nusiteikimas, tinkamas mąstymas: esu tas, kuris gali pasiekti, kuris vertas laimėti...

Vis dėlto, svarbiausia svečio mintis – žmogaus vertingumą, moralę parodo ne kažkokie super įmantrūs dalykai, o jo požiūris į atliekas, kuris neatsiejamas nuo požiūrio į vartojimą. Mintis, kuri mums pasirodė verta platesnių diskusijų ir galbūt kitų susitikimų. Tuo labiau, kad A. Reipas turi  įdomių pomėgių – kuria dainas, muzikuoja, dainuoja Alytaus kameriniame chore „Varsa“, gieda bažnyčios chore...

Esame dėkingi už mums skirtą laiką, už pasidalijimą savo mintimis, patirtimis...

 

IIG klasės mokinė Agnė Šermukšnytė. Foto>>

 
 

2016-10-25 Už lango lyja lietus... Tačiau mes nepasiduodame rudeninei melancholijai.

Spalio 25 dieną  5-8 ir I -IVG klasių mokiniai rinkosi stebėti operos solistės Juditos Leitaitės ir jos koncertmeisterės Linos Vaitkuvienės klasikinės muzikos programos.

Buvo įdomu. Solistė ne tik atliko išskirtinius savo repertuaro kūrinius,  bet supažindino ir su trumpomis jų atsiradimo istorijomis. Šios talentingos moterys, atlikdamos nuostabaus grožio kūrinius, tokius kaip „Lapų valsas“, „Ugnelė“, mokė mus... klausytis. Buvo ir linksmesnių, įtraukiančių kūrinių, kai kartu dainavome, trepsėjome, plojome.

Per 45 kartu praleistas minutes mes pajautėme, kokie tai šilti, linksmi žmonės. Tad išlydėjome jas su garsiais aplodismentais, jau laukdami kito susitikimo.

Dėkojame už tokias progas susipažinti su talentingais, įdomiais žmonėmis.

 

IG klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė. Foto>>

 
 

2016-10-21 Spalio 21 dieną gimnazijoje lankėsi Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Lina Damukaitienė. Ji pradinių klasių mokinius ir ikimokyklinio skyriaus vaikučius supažindino su elgesio gaisro metu taisyklėmis, paaiškino kaip veikia gesintuvas ir kaip juo naudotis. Po to vaikai kartu su savo mokytojomis ir auklėtoju nagrinėjo gimnazijos I aukšto ir ikimokyklinio skyriaus evakuacijos planus,  aiškinosi, kaip elgsis ištikus nelaimei.

 

Mokytoja Rasa NoreikienėFoto>>

 
 

2016-10-21 Spalio 21 dieną inauguruotas išrinktasis Stakliškių gimnazijos  Prezidentas  - trečiokas gimnazistas Martynas Dubovikas. Buvo daug sveikinimų, linkėjimų, dovanų, įsipareigojimų, įpareigojimų, pažadų... Ir palinkėjimų.

Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė nuoširdžiai dėkojo kadenciją baigusiai Agnei Šermukšnytei už iniciatyvas, atsakingumą, įkvepiantį pavyzdį, o naujajam Prezidentui linkėjo neužmigti ant laurų. Agnė savo ruožtu dėkojo gimnazijos bendruomenei, Mokinių tarybai už kartu nuveiktus darbus, savo įpėdiniui linkėjo įdomių idėjų ir energijos jas įgyvendinant. Prezidentas prisiekė tarnauti gimnazijos bendruomenei, dėkojo visiems, kurie juo tikėjo, balsavo.

Smagu, kad nelikome „be idėjos, be vado“. Laukiame tvirto vyriško žodžio ir gerų naujienų...

 

Jaunosios žurnalistės Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė. Foto>>

 
 

2016-10-14 Spalio 14 rytą Stakliškių gimnazijos gimnazistai skubėjo ne į pamokas - lydimi socialinės pedagogės Daivutės ir dailės mokytojos Linos važiavo į „Studfestą“, kuris vyko Vilniaus Siemens arenoje.  „Studfestas“  – tai vienintelė konferencija – festivalis, padedantis atsakyti į klausimus apie studijas, karjerą ir gyvenimo kelio pasirinkimą baigus mokyklą. 16 „Studfesto“  pranešėjų dalinosi savo patirtimi, kaip planuoti karjerą, pagal kokius kriterijus rinktis studijų kryptį ir ką daryti jau šiandien, kad galėtum būti sėkmingas ateityje. Visa tai buvo pateikiama linksmai,  įdomiu formatu. Pranešėjai - Rytis Jurkėnas, Petras Masiulis, Gabija Skučaitė, Marius Kalinauskas, Linas Idzelis, Saulius Urbonavičius-Samas, Darius Bagžiūnas, Kristina Mažeikytė, Rimvydas Širvinskas- Makalius, Jaketerina Zibireva, Liutauras Degėsys, Justinas Žilinskas, Dalius Mackėla, Daiva Daugvilienė, Mindaugas Painigis, Alfas Ivanauskas.  Mes, „ Studfesto“ dalyviai,  turėjome galimybę išgirsti  16 motyvuojančių, įdomių ir naudingų pranešimų. Pertraukų metu galėjome gyvai pabendrauti su aukštųjų mokyklų atstovais bei sėkmingą karjerą darančiais  žmonėms. „Studfesto“  vedėjas - visiems puikiai pažįstamas Rolandas Mackevičius  visą laiką mus linksmino.  Smagiai supratome, kad  esame unikalūs, tad turime siekti savo užsibrėžtų tikslų, įgavome daugybę motyvacijos, ne vienas iš mūsų suprato,  ko nori ateityje, ne vienas žengė didelį žingsnį savęs supratimo, atradimo  link. Po visų paskaitų vyko Radistų vakarėlis, kuriame galėjome pailsėti nuo per dieną sukauptos informacijos, ir šokti iki nukritimo. Namo grįžome su dainomis ir gera nuotaika, tikėdami, kad į  „Studfestą“  važiuosime dar ne kartą. Esame dėkingi  už nuostabiai praleistą laiką.

 

IG klasės mokinės Austėja Sebeikaitė ir Justina Bagušinskaitė. Foto>>

 
 

2016-10-13 Šį ketvirtadienį Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius aplankė nepaprastas svečias - Karo policijos vyriausiasis puskarininkis Arūnas Daublys. Jis vaikams papasakojo apie savo tarnybą. Kad vaikai kelyje būtų saugūs, padovanojo visiems po atšvaitą su Karo policijos  atributika. Mažiesiems didžiausią įspūdį padarė Karo-policijos mašina. Vaikai galėjo joje pasėdėti, paspausti sirenos signalą, kalbėti į garsiakalbį. Vaikai patyrė daug įspūdžių. Svečias vaikučiams pažadėjo dar kartą juos aplankyti.

 

Auklėtojai: E. Ulozienė ir L. Kamblevičius. Foto>>

 
 

2016-10-12 Spalio 12-tą dieną, per integruotą technologijų pamoką, mes, II g. klasės mokiniai, drauge su mokytoja Lina Andriukevičiene lankėmės IĮ „Eulanta“. Darbuotojos mums parodė šakočių gaminimo technologijas.
Nustebome, kokiais kiekiais yra gaminama tešla. Tokių pamokų metu mes galime iš arti pamatyti gamybos procesus.

 

IIg klasės mokinė - Aistė Šalomskaitė. Foto>>

 
 

2016-10-08 Spalio 8 d. aštuntokai lankėsi Alytaus miesto teatre, kur žiūrėjo spektaklį „Meilė, džiazas ir velnias“ pagal Juozo Grušo to paties pavadinimo pjesę.Pavadinimas simbolinis. Gėris ir blogis (meilė ir velnias) grumiasi šiuolaikiniame pasaulyje, kurį simbolizuoja džiazo vaizdinys.   J. Grušas savo kūrinyje svarsto amžinus dalykus, mąsto apie žmogaus gerumą ir apie išsigimimo, nužmogėjimo priežastis. Dramos veiksmas: trys jaunuoliai džiazistai – Andrius, Julius, Lukas – groja, šoka, geria, mušasi, nesutaria su tėvais, vulgariai elgiasi su savo drauge Beatriče. Vyksta tėvų ir vaikų konfliktas.

    Sprendžiant iš aštuntokų atsiliepimų, spektaklis labai patiko, nes „buvo pamokantis“, „jame atkurta realybė iš tikro gyvenimo“, „ Beatričė buvo tas mažytis gerumo spindulėlis,  kuris bandė pats taisytis ir suprasti bei daryti gražesnį pasaulį“, „ vaidinimą  supratau kaip pamoką, ką reikia daryti ir ko nereikia daryti“, „ spektaklis palietė daug temų - meilė, neapykanta, šeimos barniai“ , „pamokantis, kad alkoholis ir cigaretės niekam nepadeda“, „supratau, kad dienoraštis yra žmogaus sielos veidrodis“ ir t.t.

 

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Audronė Balčiūnienė

 
 

2016-10-05 Tarptautinė Mokytojų diena Stakliškių gimnazijos mokytojus sugrąžino į vaikystę ir pakvietė pakeliauti po pasaulį su ,,Stakliškių oro linijomis“. Ir niekam nebuvo svarbu, kad ištaigingieji laineriai ,,skraidinę“ mokytojus iš darželio į Gimnaziją – viso labo du vienkinkiai vežimai. (Tiesa, papuošti baltais svajonių burbulais.) Juose draugiškai sutilpo visi tądien buvę mokytojai.

       Gimnazijoje pasitiko lietuvių liaudies muzika, tradicinių skanėstų – lašinukų, skilandžio, naminės duonos kvapas (ir ne tik, šiais skanėstais mokytojai buvo vaišinami), mokinių šypsenos, dėkingumo žodžiai ir, žinoma, aktyvios veiklos – bendri liaudies šokiai, apsilankymas ,,Vaikystės šalyje“. Mokytojai vienas per kitą pasakojo apie savo mokyklinius metus, dvejetus, ,,pirmąsias meiles“...

       Kitos veiklos buvo ne ką mažiau įdomios. ,,Kelionės“ į Paryžių ir JAV – Holivudą... Skambėjo prancūziškos dainos ir eilės, žiūrėdami filmą, mokytojai skanavo kukurūzų spragėsių, coca-colos... Džiugino susitikimai su mielais žmonėmis, pasimatymų, pokalbių netikėtumai. Galiausiai jiems mokiniai dovanojo koncertą. Mokytojai šypsojosi, dėkojo, plojo, kartu dainavo ir... stebėjosi – kokie nerealiai šaunūs mūsų mokiniai !

       Smagu, kad mokytojus su profesine švente sveikino socialiniai partneriai – UAB ,,Lietuviškas midus“ direktorius Egidijus Valiukevičius, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė .

      ,,Jau baigėsi šešios pamokos?!“ – stebėjosi laimingi mokytojai.

       ,,Mes tai padarėme! Suorganizavome nuostabią šventę savo mokytojams. Mums pavyko!“ – džiūgavo pirmokai gimnazistai – Mokytojų dienos šventės organizatoriai. Ačiū IG klasės auklėtojai Onutei Kamblevičienei ir dailės mokytojai Linai Andriukevičienei už pagalbą. Ačiū visiems, buvusiems drauge.

 

Stakliškių gimnazijos žurnalistų būrelis. Foto>>

 
 

2016-10-04 Spalio 4-tosios popietę mes, 7-tos klasės mokiniai, netradicinės dailės pamokos metu mokyklos kieme kūrėme žemės meną. Mes naudojome tik gamtines medžiagas. Net patys netikėjome, kad gamtoje galima rasti tiek daug spalvų, formų. Tai puiki galimybė išreikšti save, pabūti gamtoje, kurti grupėse. Supratome, kad viskas, kas sukurta gamtos, galima panaudoti mene. 


Jovita Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2016-10-01 Atėjęs ruduo mums  atnešė nuostabią dieną. Pats metas stovyklai! Šių metų spalio 1 dieną skautai susibūrė kartu palydėti vasarą: drauge dirbo,  atliko sudėtingas užduotis, žaidė žaidimus. Visuose užsiėmimuose dalyvavo ir tėveliai. Jie labai džiaugėsi pakviesti dalyvauti, o ir  vaikams su tėvais buvo drąsiau.

     Stovykloje taip pat buvo svečių iš kitų mokyklų.  Jie taip pat dalyvavo įvairiausiose užduotyse. Svečiai teigė, kad liko maloniai nustebinti: labai patiko stovykla, susirado naujų draugų, puikiai praleido laiką. Norėtų dalyvauti ir  kitose stovyklose.

     Sesės Ūla, Vaida, Jovita ir brolis Rokas dalinosi įspūdžiais iš vasarą dalyvautos Kauno Pilies tunto stovyklos „Skautavimas akmens amžiuje“.  Stovykloje jie susipažino su gaisrininkų ir narų darbu. Labiausiai patiko įvairiausios užduotys: žaidė, meldėsi, ėjo į naktinį žygį, tvarkė bažnyčios teritoriją ir apleistas kapinaites. Buvo labai smagu ir gera susipažinti su kitų mokyklų skautais.

      Aktyvaus skautavimo sezono uždarymo stovykloje Stakliškių gimnazijoje dalyvavo visi NVŠ programos dalyviai.

      Renginiui vadovavo  vyresnieji skautai. Užduotys buvo ne tik įdomios, linksmos ir naudingos.

      Smagu priimti į savo būrį naujų narių: juk tai ir yra mūsų draugovės tikslas.

      Skaute, budėk!

 

Skautai Jovita, Vaida, Ūla ir Rokas. Foto>>

 
 

2016-09-30 Kai kuriems stakliškiečiams rugsėjo 30 d. reiškė futbolo varžybas, tačiau mums, IG klasės mokiniams,  tai buvo krikštynų, kurių mes nekantriai laukėme, diena. Mūsų krikštas prasidėjo jau per antrąją pamoką, kuomet IVG klasės mergaitės išpaišė mums veidus. Procedūros  tęsėsi per šeštąją pamoką. Lauke mus pasitiko Krikštatėvis - mafijos bosas, kuris įsakė vykdyti jo paskirtas užduotis. Buvome suskirstyti į dvi grupes. Mums teko nešti kiaušinius slidžia kalva, bėgti purvina trasa, ragauti kefyrą su pipirais, traukti obuolius iš vandens, gerti citrinų sultis... Po rungčių visi suklupome prieš Krikštatėvį ir pasakėme savo įžadus. Žinoma, nepalikome ir IVG klasės mokinių  - mūsų krikštytojų - be dovanų. Vėliau grįžome į klasę,  pasidalinome įspūdžiais. Visi purvini ir pavargę, bet puikios nuotaikos patraukėme namo. Nors kai kurie dar ir dabar jaučia zefyrų ir pomidorų sulčių skonį burnoje, tačiau džiaugiamės priimti į mafijos šeimą.

 

 Rūta Augūnaitė, IG klasė. Foto>>

 
 

2016-09-30 Pamokos netradicinėse erdvėse mokiniams palieka neišdildomą įspūdį. Tuo įsitikinome ir šiandien, rugsėjo  trisdešimtą dieną, išėję į mokyklos kiemą.

Gimnazijos 6 klasės mokiniai, išmokę kompasu nustatyti pagrindines ir tarpines pasaulio kryptis bei išsiaiškinę, kaip orientuotis aplinkoje dienos ir nakties metu, remiantis dangaus kūnais ir vietinės aplinkos požymiais, pavyzdžiui, medžių laja pietinėje pusėje labiau išvešėjusi, samanų ant medžių kamienų, ant akmenų radome labiau į šiaurę, skruzdėlyno didesnis šlaitas pietinėje pusėje. Šešėlio ir laikrodžio pagalba nustatėme pasaulio kryptis. Vėliau jas patikrinę kompasu įsitikinome, kad gamtoje esantys objektai yra geri orientyrai. Geografijos pamoka mokiniams patiko, galėjo panaudoti įgytas žinias ir labai džiaugėsi jas sėkmingai pritaikę.

 

Mokytoja Danguolė Bartkienė. Foto>>

 
 

2016-09-30 Rugsėjo 30 dieną Stakliškių gimnazijos stadione buvo žaidžiamos draugiškos futbolo varžybos su Jiezno gimnazijos komanda. Varžybos baigėsi lygiosiomis 3:3.

 

Mokytoja Laura Makštutienė. Foto>>

 
 

2016-09-29 Rugsėjo 29 d. gimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino I etapas. Jame dalyvavo 18 gimnazijos mokinių iš I-IV G klasių. Egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija. Egzamino globėja – LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Gimnazistų dalyvavimo egzamine motyvai įvairūs: pilietiškumo jausmas, per TV išgirstas Prezidentės kvietimas, istorijos mokytojų paraginimas, draugų pavyzdys...

Egzaminas vyksta dviem etapais – į antrą patenka teisingai atsakę į 25  klausimus (iš 30). Džiaugiamės, didžiuojamės, kad net 4 mūsų gimnazijos mokiniai pateko į II etapą. Tai Rūta Vasiliauskaitė (IG), Sandra Cvilikaitė (IVG), Vaida Urbaitė (IVG), Aurelija Diškevičiūtė (IVG) ir Linas Bisikirskas (IVG).  Šie mokiniai spalio 10   d. dalyvaus  Konstitucijos egzamino II etape. Linkime gerai „pasikaustyti“ Konstitucija.

Atsakingą egzaminą gimnazijoje organizavo istorijos mokytojai Loleta Aliukevičienė ir Gintautas Semeška.

 

Mokytoja Loleta Aliukevičienė. Foto>>

 
 

2016-09-27 Rugsėjo 27 dieną mes, Stakliškių gimnazistai, lydimi fizikos mokytojo V. Davičiko lankėmės Lietuvos elektrinėje, esančioje Elektrėnuose.

Jėgainė veikia nuo 1962 m. Joje įrengti 6 blokai, kurių bendra galia 2255 MW. Mums labai patiko į viską žiūrėti iš arti. Teko pabuvoti ir elektinės viduje. Matėme valdymo skydą, buvome vidiniame kiemelyje, naujajame ir senajame blokuose. Ten viskas labai stebino... Neįprasto dydžio vamzdžiai, didžiulis ūžesys ir dujų kvapas. Net baisoka buvo. Nepaisant to, į mokyklą grįžome linksmi ir laimingi.

Ačiū mokytojui už įdomią ekskursiją.

 

IG klasės mokinės Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė

 
 

2016-09-27 Antradienį, dailės ir technologijų pamokos metu, antros klasės mokiniai ieškojo idėjų ir spalvų rudenėjančioje gamtoje. Kviečiu pasižiūrėti,  kaip jiems pavyko...

 

Mokytoja Laima Nastaravičienė. Foto>>

 
 

2016-09-26 Rugsėjo 26 d. minima  Europos kalbų diena. Kalba yra  vertybė, kurią puoselėti privalo kiekvienas. Kalbų mokymasis praturtina žmogaus pasaulį, leidžia pažinti svetimas kultūras.

   Europos kalbų dieną mūsų gimnazijoje ruoštasi paminėti ir pamokose, ir popamokinėje veikloje, įgyvendintos įvairios idėjos:  nuo pat ryto 7 klasės mokiniai puošė mokyklos duris gražiais užrašais įvairiomis kalbomis, 9 klasės mokinės Gabrielė, Austėja, Rūta ir Ieva (mokytoja G. Buitkuvienė )  sukūrė informatyvų stendą anglų kalba. Gimnazijos penktokai ir septintokai (mokytojos A. Lugauskienė, Z. Reipienė ir Ž. Biekšienė) trečio aukšto koridoriaus sieną „padabino“ Europos šalių vėliavėlėmis, ilgiausiais įvairių kalbų žodžiais, paįvairino mąstymo žemėlapiais, pateikė įdomių faktų rusų kalba. Valgykloje ant stalų gražiai  išdėliojome įvairiomis kalbomis parašytus  linkėjimus "gero apetito".

    Tad linkime sėkmės mokantis ir savo gimtąją kalbą, ir kitų tautų kalbas.

 

Mokytoja Ž. Biekšienė. Foto>>

 
 

2016-09-23 Prisiminti, kad mokėtume kurti  ateitį be vieni kitų naikinimo. Tokia skaudžių istorinių datų paminėjimo prasmė. Apie tai mąstė visi gimnazijos mokiniai, rugsėjo 23 d. pirmos pamokos pradžioje klausęsi gimnazijos radijo laidos, skirtos Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai. Laidoje prisiminti skaudūs faktai apie Vilniaus geto sunaikinimą, IVG klasės mokinė  Vaida Urbaitė skaitė jaudinantį savo rašinį apie Holokaustą. II klasės mokiniai ir skautai (mokytoja  Marija  Grabauskienė) aplankė žydų kapines, nunešė akmenėlių su užrašytais  žydiškais vardais, taip  pat  nuo paminklinių akmenų  užrašė ten palaidotų žydų vardus. Visus akmenėlius paliko kapinėse tarsi sakydami – galime suprasti ir atjausti kito skausmą. Norime būti atsakingi už savo istoriją.

Šiais metais minimas žydų tautos tragedijos 75-metis.

 

Mokytoja Zita Reipienė.  Foto>>

 
 

2016-09-22 ,,Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą išgirsti,‘‘ – moko patarlė. Kad tai tiesa, mes, IVG ir keli IIIg klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos O.Andrulevičienės, įsitikinome nuvykę į Palemoną ir Rumšiškes.  Aplankėme tas vietas, kuriose gyveno ir kūrė žymūs mūsų poetai – S.Nėris ir J.Aistis. Dalyvavome edukacinėse pamokose, sužinojome daug naujų dalykų, tobulėjome dvasiškai,  grožėjomės rudenėjančia gamta prie Kauno marių... 

Žavėjomės poetės Salomėjos Nėries „baltuoju nameliu“, kuriame įrengtas memorialinis muziejus. Susipažinome su kūrėjos biografija, asmenybe, tragiško gyvenimo momentais. Sužinojome daug faktų, kurie nebuvo parašyti knygose. Mūsų žinias pamokos vedančioji ,,patikrino‘‘ – dalyvavome viktorinoje - ir pagyrė, kad daug žinome.

 Salomėja Nėris- ilgesio ir nerimo sesuo, amžinos jaunystės ir tobulo skausmo dainė, lengvais kaip vyšnios žiedlapiai posmais dainuojanti apie filosofinėmis gelmėmis matuojamą gyvenimo trapumą, lakštingala, kurios nemari giesmė peni kiekvienos kartos sielas poezijos burtais. Džiaugiamės, kad galėjome aplankyti namą, kuriame gyveno ir rašė poetė. Žavėjomės daugybe laiptelių, mažomis ir siauromis erdvėmis, pastelinėmis spalvomis, kurios suteikė jaukumo namams. Namo sienas puošia paveikslai, vienas įstabiausių -  dailininko A.Žmuidzinavičiaus nutapytas S.Nėries portretas. Taip pat didelį įspūdį paliko mažyčiai langeliai tiek poetės, tiek jos vyro darbo kambariuose, per kuriuos įsimylėjėliai stebėjo vienas kitą ir matydami, jog „dirbtuvėse sklando kūrybinės mūzos“, suprasdavo, kad jiems tuomet šalia vienas kito vietos nėra.  Sklinda legendos, kad rašytojos siela vis dar tebegyvena „ baltajame namelyje“: karts nuo karto atidaro duris, praveria langines ir „paglosto“  taip mylėtas rožes... S. Nėris sugrįžta kiekvieną kartą, kai pasiilgstame tyro , skambaus žodžio, kai prisiliečiame prie gyvenimo versmių, kai ima slėgti nepakeliamas būties sunkumas...Poetė niekada nebus pamiršta, kol tik bus gyvas lietuviškas žodis.

Kitas mėgiamas poetas -  Jonas Aistis. Jo kūrybą taip pat nagrinėjame per pamokas. Pasitaikė puiki proga plačiau susipažinti ir su šiuo poetu.

Jonas Aistis grožio mokėsi iš gamtos, todėl mes nusprendėme aplankyti jo tėviškę, kurioje poetas pažino gyvenimo grožį. Deja, nepavyko pamatyti sodybos, ūkinių pastatų ar jo motinos sodintų gėlynų, tačiau šioje vietoje 1988 metais lapkričio 6 – ąją sodybvietėje buvo pašventintas kryžius, o prie kelio Rumšiškės – Dovainonys – stogastulpis, kurio statybos darbais rūpinosi mūsų edukacinės programos vedėjos tėvas. Prie stogastulpio palikome puokštę gėlių, taip pagerbdami Aisčio šeimos atminimą. Ekskursiją tęsėme 1997 metais liepos 12 d. įkurtame J. Aisčio  muziejuje. Prie įėjimo didingai stovi  paminklas poetui, o šalia - K. Bradūno ir B. Brazdžionio rankomis sodintas žaliasis ąžuolas. Muziejuje eksponuojami poeto asmeniniai daiktai, fotografijos, kuriose jis šypsosi gyvenimui, visos J.Aisčio parašytos knygos, kurių mūsų bibliotekoje, deja, nėra... Mums teko garbė pamatyti filmo ištrauką, kurioje pats rašytojas analizavo savo kūrybą, skaitė eiles ir pasakojo apie gyvenimą...

   Tik tokiose vietose būdamas pajunti poezijos grožį ir galią , supranti kūrėjo gyvenimo sudėtingumą, suvoki literatūros prasmę.

Džiaugiamės galėję dalyvauti edukacinėse pamokose: daug sužinojome,  grožėjomis ne tik Palemono peizažu,  ,,baltuoju nameliu‘‘- Kauno mariose akmenėlius „skaitėme“ , prie aukuro, kuris uždegamas Poezijos pavasario metu, skambėjo eilės, skaitomos ne tik mergaičių, bet ir Edvino, Manto... Poetų eilėse pajutome jų pačių dvasią, o ir patys pasidarėme geresni, tauresni...

 Nuo marių pučiantis šaltokas vėjas taršė plaukus, bet širdyse buvo šilta ir gera...

Oi kaip norisi daugiau tokių kelionių...

 

Abiturientės. Foto>>

 
 

2016-09-21 Integruotos technologijų pamokos metu mes, IIg. klasės mokiniai, su mokytoja Lina Andriukevičiene lankėmės Antano Šimkaus gamybinėje prekybinėje įmonėje.

Nuo 1992 m. veikiančioje įmonėje pažintinę pamoką mums pravedė įmonės vadovo sūnus Tomas. Jis  supažindino mus su akmens apdirbimo technologijomis, papasakojo apie visą gamybos procesą. Džiaugiamės, kad  galime lankytis tokiose įmonėse, patys išbandyti  savo gebėjimus gamyboje.  Juk daug įdomiau ir naudingiau viską pamatyti, išgirsti specialistų pasakojimą.

Tai buvo puiki netradicinio ugdymo pamoka verslumo skatinimui.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

 
 

2016-09-09 „Šiek tiek labiau mylėkite save, daug labiau mylėkite kitus“ (N. Vujičičius). Šio žmogaus pasakojimo apie patyčias  rugsėjo 9 dieną  gimnazistai rinkosi į aktų salę. Išgirstas pasakojimas palietė visų  širdis. Niko kalba buvo apie mokykloje vykstančias patyčias. Jis dalinosi patirtimi, kaip jam pavyko visa tai išgyventi. Lektoriaus  teigimu, svarbiausia, norint sustabdyti patyčias, yra įtvirtinti nuostatą - „Patyčios nėra kieta“. Neįgalus žmogus nuolat šypsosi ir džiaugiasi gyvenimu daug labiau nei bet kuris iš mūsų. Apie šio žmogaus gyvenimo nuostatas gimnazistai galvos dar ilgai...

 

IG klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė

 
 

2016-09-09 Rugsėjo 9 dieną gimnazijos pradinukai  (mokytojos Rasa Noreikienė, Marija Grabauskienė, Dalė Stankevičienė, Sonata Labutienė) ir penktokai (auklėtoja Zita Reipienė) keliavo į Vilnių, į LITEXPO parodų rūmuose vykusį moderniųjų technologijų ir verslumo renginį SWITCH! Mokinukus stebino siūlomų įdomių veiklų gausybė, galimybė patiems daug ką pabandyti. Labiausiai rūpėjo išbandyti virtualią realybę, dronų, robotų galimybes, stebėti įvairius eksperimentus, pagaliau nusifotografuoti su iš TV projektų pažįstamais žmonėmis. Nors mokinukai daugiau stebėjo kitų – vyresnių – veiklas, tačiau ne vienas jau atrado, kokia informacinių technologijų sritis jam būtų įdomi.

 

Zita Reipienė, mokytoja. Foto>>

 
 

2016-09-05 Rugsėjo 5 dieną gimnazijos pirmosios klasės mokinius sveikino LR Seimo narys Andrius Palionis. Jis mažiesiems padovanojo knygeles, palinkėjo sėkmės moksluose bei užaugti dorais, daug žinančiais žmonėmis.

 

Pirmokų mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2016-09-01 Rugsėjo 1-oji gimnazijoje buvo ypatingesnė negu kitose Lietuvos mokyklose. Prieš pat Mokslo metų pradžią mokyklą pasiekė 100-mečio knyga „Daugiau nei 100 metų istorijos“. (Knyga vien rėmėjų lėšomis išleista mokyklos 100-mečio, minėto 2015 metų rugsėjo 1 d., proga).  Tad Mokslo ir žinių diena „Kelias į mokyklą, kelias į pasaulį“ švęsta su atversta savo pačių gyvenimu mokykloje rašyta knyga - albumu, jos sklaidymu, skaitymu, džiaugsmingu savęs atradimu joje, su visos bendruomenės optimizmu,  entuziazmu ir įsipareigojimu  atsakingai rašyti mokyklos antrojo šimtmečio istorijos knygą. Su kiekvienos klasės pažadu knygoje ne tik atrasti nesenstančias, į sėkmę vedančias tiesas, bet ir jomis gyventi. Kasdien. Su visų kalbėjusių pasidžiaugimu, kad esame, gražėjame, su palinkėjimais mokytis, turėti didelių svajonių, gyvenimo tikslų. Nepamirštant svarbiausio – viskas pasiekiama atkakliu darbu. Kad gimnazijos simbolis bitutė būtų ne tik gražus, bet ir prasmingas simbolis.

Svarbiausi Rugsėjo 1-osios akcentai: Mišios Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčioje, iškilminga Mokslo metų pradžios šventė stadione, filmo „Kelias į mokyklą“ stebėjimas.

Šventės dalyviai: gimnazijos bendruomenė, svečiai - Prienų rajono švietimo skyriaus specialistė Virginija Zujienė, Stakliškių seniūnas Gintautas Kaminskas, Stakliškių kultūros centro direktorė Asta Keblikienė, parapijos klebonas; knygos rėmėjai (Gintautas ir Romualda Bartuliai ir kiti), buvę mokiniai (prof., dr. Juozas Valivonis ir kiti).

Kalbėjo, sveikino, linkėjo: mokyklos direktorė Loreta Šernienė, švietimo skyriaus specialistė Virginija Zujienė, Gintautas Bartulis, Romualda Bartulienė, prof., dr. Juozas Valivonis, pirmokai, abiturientai. Mokytoja Lina pakvietė nepraeiti pro mokinės Linos dailės darbų parodą, atidarytą gimnazijos fojė.

Bažnyčioje giedojo, šventėje dainavo mokinių choras (vadovė Onutė Kamblevičienė).

Knygą scenoje skaitė Aistė, Akvilė, Agnė, Viktorija.

Šventę vedė lietuvių kalbos mokytoja Zita Reipienė.

 

Zita Reipienė, mokytoja. Foto>>

 
 

 
 

2016-08-30 Artėjant mokslo metų pradžiai, devyni Stakliškių gimnazijos mokiniai su mokytojais ir direktore rugpjūčio 30-osios rytą susiruošėme į Lietuvos Respublikos Seimą. Ten Seimo narys Andrius Palionis atidarė gimnazijos mokinių darbų: piešinių, keramikos, 3D spausdintuvu spausdintų darbų parodą. Parodoje eksponuojami ir kaimo bendruomenės "Stakliškės" kūrybinės jaunimo stovyklos metu pagaminti keramikos darbai. Vėliau kartu su juo turėjome galimybę apsižvalgyti po Seimą. Dėkojame už galimybę eksponuoti savo darbus ir tikimės, kad jie praskaidrins nuotaiką visiems apsilankiusiems šioje parodoje.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2016-08-30 Seimo rūmuose atverta Prienų rajono Stakliškių gimnazijos moksleivių paroda

 

Šiandien Seimo rūmai pasipuošė Prienų rajono Stakliškių gimnazijos moksleivių tapybos ir keramikos darbais. Talentingų ir kūrybingų moksleivių parodą Seimo III rūmų parodų galerijoje atvėrė Seimo narys Andrius Palionis.

„Džiaugiuosi, jog Stakliškių kraštą garsina ne tik midus, bet ir aktyvi bendruomenė, gimnazija. Šiandien Stakliškių gimnazijos moksleiviai ir mokytojai atvežė mums parodyti ne tik puikius tapybos, molio, bet ir 3D spausdintuvu sukurtus darbus. Dėkoju mokytojams, mokiniams ir artėjančios Rugsėjo 1-osios proga linkiu sėkmingų, kūrybingų mokslo metų, noro tobulėti ir vis daugiau pažinti“, – parodos atidarymo metu kalbėjo Seimo narys, parodos globėjas A. Palionis.

Parodoje eksponuojami įvairių žanrų – portreto, natiurmorto, peizažo kūriniai. Darbai atlikti įvairiomis dailės plastikos išraiškos priemonėmis. Kūriniai dvelkia šiluma, kurią perteikia įvairių spalvų gama.

 Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, jog jų mokykla nors  ir nedidelė, bet vaikai ugdymui turi  visas šiuolaikiškas priemones.

„Seime surengta paroda atspindi, jog turime išties talentingus vaikus, kūrybingus mokytojus, įdomias pamokas. Mūsų mokiniai perima tautos moralines vertybes, patys tampa kultūros kūrėjais, lavina kūrybiškumą, grožio pojūtį ir vaizduotę. Dėkoju už galimybę vaikams pabūti Seime ir parodyti, kokie jie yra nepaprasti“, – kalbėjo Stakliškių gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

Direktorė pasidžiaugė, jog mokykla pernai atšventė 100 metų jubiliejų. Tad, perėję į antrąjį šimtmetį, išleido fotoalbumą apie mokyklos vaikus, mokytojus, mokyklos gyvenimą. Dar kvepiančią spaustuve knygą „Daugiau nei 100 metų istorijos“ direktorė padovanojo parodos organizatoriui Seimo nariui A. Palioniui.

Dailės, technologijų, dizaino mokytoja Lina Andriukevičienė taip pat džiaugėsi suteikta galimybe vaikų darbus pristatyti Seime. Pasak mokytojos, pedagogų akyse auga vaikai, auga ir jų darbai. Didžiulė paskata vaikams, kad jų kūrybą pamatys ne tik Stakliškių rajonas, bet ir Vilnius.

Informacinių technologijų mokytojas Vidas Noreika parodos svarčiams atviravo, jog nedrįso net pasvajoti, jog jų rajono mokykla kada nors turės naujausių technologijų įrenginį.

„Prieš pusantrų metų mūsų iniciatyvioji direktorė pasiūlė parodyti ką galim – štai ir turime 3D spausdintuvą. Tokio neturi net miestai! Džiugu, kad ne tik molis, kuris kadais šildė kiekvienus namus, bet ir naujosios technologijos įsitvirtina Stakliškių gimnazijoje“, – kalbėjo informacinių technologijų mokytojas V. Noreika.

Po parodos pristatymo, moksleivių įspūdžius praturtino Seimo nario A. Palionio suorganizuota ekskursija po Seimo rūmus.

 

Straipsnis LRS svetainėje>>

 
 

2016-08-25 Rugpjūčio 30 d., antradienį, 10 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Prienų r. Stakliškių gimnazijos moksleivių tapybos ir keramikos darbų paroda. Ją atvers Seimo narys Andrius Palionis.

Parodoje eksponuojami Prienų r. Stakliškių gimnazijos 8 klasės mokinės Eglės Jazdauskytės, 3G klasės mokinių Violetos Ivanovaitės, Indrės Daunoraitės, Linos Kimbirauskaitės darbai. Mergaitės piešti pradėjo pradinėse klasėse. Kūryba – jų gyvenimas. Paskatintos dailės mokytojos metodininkės Linos Andriukevičienės, savo darbų parodomis jos papuošė mokyklos galeriją. Mokinės piešia įvairių žanrų piešinius, tačiau labiausiai joms patinka portreto žanras. Jaunosios menininkės savo darbus atlieka įvairiomis dailės plastikos išraiškos priemonėmis. Darbai dvelkia šiluma, kurią perteikia įvairių spalvų gama.

„Tautiškumo ugdymas gimnazijoje suprantamas kaip individualumo vertės, moralumo ir tautinio savitumo ugdymas. Keramikos būrelyje (vadovė – dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė) mokiniai perima tautos moralines vertybes, patys tampa kultūros kūrėjais, lavina kūrybiškumą, grožio pojūtį ir vaizduotę“, – įsitikinusi gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

 

http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=165552

 

http://www.delfi.lt/lmz/naujienos/seime-savo-kuryba-pristatys-prienu-r-stakliskiu-gimnazijos-moksleiviai.d?id=72129598

 

 
 

2016-08-24 Rugpjūčio 23, 24 dienomis gimnazijoje šurmuliavo kūrybinė jaunimo stovykla ,,Iš kartos į kartą“, kurią organizavo ,,Stakliškių“ bendruomenė. Stovyklos atidarymo metu gimnazijos direktorė L. Šernienė palinkėjo surasti naujų idėjų, jas realizuoti ir gerai praleisti laiką.

Dalyviai  susipažino su molio, modelino, vilnos ir odos istorija, savo rankomis prisiliestė prie šių medžiagų, pasigamino  papuošalų, suvenyrų... Pabandė graveriu šlifuoti, graviruoti molį, stiklą, modelino volavimo įrankiu paruošti darbui modeliną. Savo kūrybingumą pademonstravo kiekvienas – nuo mažiausios stovyklos narės Militos, kuriai vos 5 metukai, iki vyriausių, jau dirbusių su šiomis medžiagomis. Noriai savo patirtimi dalinosi bendruomenės narės  E. Šeškienė, S. Labutienė, R. Noreikienė, L. Žilionienė, M. Grabauskienė, stovyklos vadovė L. Andriukevičienė. Itin atidžiai visų darbus stebėjo, dirbančiuosius kalbino atsakinga už projekto viešinimą O. Andrulevičienė.  Stovykloje vyravo itin šilta atmosfera. Visi lyg šeima, susėdę už stalo, šnekučiavosi, daug juokėsi ir linksmai leido laiką džiaugdamiesi vieni kitų darbeliais. Būsimos pirmokės Justina ir Viktorija pasipuošė savo pačių pagamintais karoliais, devintokė Gabrielė pasidabino  išskirtiniais auskarais, Milita iš modelino nulipdė undinėlę, Jovita iš molio padarė žvakidę, na, o ketvirtokui Laurynui labiausiai patiko dirbti su vilna, taigi jis nuvėlė paveikslėlį, kurį ketina padovanoti, tik kaip pats juokavo - dar nežino kam. Ir dar daug daug kitų darbelių, kuriais puošis vaikai, suaugusieji, o gimnazijos fojė bus surengta darbų paroda. 

Už šias dvi nuostabias dienas dėkojame  projekto vadovei - R. Noreikienei, stovyklos vadovei - L. Andriukevičienei ir projekto rėmėjai - LR Žemės ūkio ministerijai bei Stakliškių gimnazijai. Tikimės, jog tai ne paskutinis kartas, kai bendruomenėje šurmuliuoja tiek daug skirtingo amžiaus žmonių: tokių kūrybingų, aktyvių ir tradicijas puoselėjančių asmenybių.  

 

Justina Baguševičiūtė, stovyklos dalyvė. Foto>>